20140401 - Az elz lejegyzshez kapcsoldva - amire most is fokozottan figyelni rdemes - korbbi lejegyzs-rszletek (II. rsz
2014.04.01. 09:47
Az rs I. rsze elrhet ITT.
20120717:
„… Az „EGY” fel vezet(het) [szabad/rendes] lpsek, vagyis az elklnltsgbl a KZS majd EGY fel haladva

Kt n-ll ltez kztt az egyttmkds azzal kezddik, hogy klcsnsen szlelik egymst, s ez a klcsns szleltsg kpknt megjelenthet gy is, hogy kt kr „egy pontban” rinti egymst.

Ebben az „egy-pontban-tallkozsban” mindkt ltez „teljes szabadsgnak (s nmaga rendjnek)” jelen kell lennie ahhoz, hogy egymssal (’klcsnsen’!) harmonikus/kiegyenslyozott egyttmkdst alakthassanak ki. Ebben az „egy-pontban-kapcsoldottsg” llapotban mindegyik ltezben „sajt nnn Harmnija/Trvnye”, sajt „Bels Mrtke” jelzi, hogy valamilyen „kzs pts” megnylhat-e kettjk szmra.
A FLDN az elmlt ’id’-szakban sokfle srlst ltek meg az egyttmkdsek sorn a Lelkek, s a legtbb Llek „elfelejtette”, hogy nMaga dnt arrl, hogy kivel s mikor s milyen clbl kezd egytt-teremtsbe, s hogy e szabadsgt (s nMaga Rendjt) miknt lheti meg. „Elfelejtdtt”, hogy az „egy-pontban-kapcsoldskor” a Jelenlvknek milyen „szablyokat” szksges betartaniuk annak rdekben, hogy az „rintettek” mindegyike BIZTONSGOSAN s SZABADON dnthessen. Ismt el kell sajttanunk a „kapcsoldsok” kialaktsra s mkdtetsre vonatkoz „szablyokat”, kzttk az „vatossgot” s a „tisztelet-adst” (mint a felttel-nlkli-szeretet megnyilvntst). Ezek a „kezd lpsek” jelenleg segtsget nyjthatnak az egyttmkdsek biztonsgoss ttelhez s a bizalom-srlsek megszntetshez.
(…) Itt a FLDN meg kell tanulnunk (fel kell ismernnk) jra a „Biztonsg” s „Bizalom” s „nBizalom”, a Felttel-nlkli-szeretet, vatossg s Tisztelet minsgeit, s azt, hogy egy „nyitott kapu” nem yogost fel arra bennnket, hogy oda berohanjunk vagy elfoglaljuk azt. A „lehetsgek” meglse sorn teljes tisztelettel szksges a trsaink fel is kzelednnk, s meg kell rtennk, hogyan lhetnk jra a harmnia szerint a (trs)teremternkkel. (1) A „kapcsoldsoknak” s (2) kiegyenslyozott egyttmkdseknek vannak „szablyai” --- s e szablyok nem elssorban a teremternk korltozsa miatt vannak, hanem abban segtenek, hogy nMagunk s trsaink szmra is harmonikusan tudjuk a teremternket/Jelenltnket meglni.
Ha a ltezk tallkoznak egymssal, ’rendes krlmnyek kztt’ ’megllnak egymssal szemben s kszntik egymst’ (kzben ’megnzik’ a msikat: a termett, arct, tekintett, ruhjt stb --- a ’jellemzit’) --- vagyis a „mintha megllna a jelenlt” llapotba helyezdnek. A MEGTART er ilyen esetben segt felismerni azt, hogy „az egy-pontbl” tovbblpjenek-e egy szorosabb kapcsoldsba (beszlgessenek, megismerjk egymst, valamiben egyms segtsgre lehetnek-e stb), vagy pedig egy „meghajls” utn sztvlnak s megy mindenki tovbb a „maga tjn”.

A SZERETETBEN az „vatossg” s a „felttel nlkli szeretet” taln egymst-kiegsztek… lehetsges, hogy a kibomls utn majd ms fogalommal nevezzk meg ezeket.
Az „vatossg” jelentheti azt, hogy „[nMagamban] megerstem a MEGTART Ermet”. Ez a megersts nem felttlenl vagy nem elsdlegesen azt jelent(het)i, hogy tbb rteg vdelmet vonok (1) ’kvl’ magam kr (br nha erre is szksg lehet nVdelem s/vagy a msik fl vdelme/biztonsga rdekben), hanem inkbb azt, hogy (2) ’bels viszonyulsknt’ tiszteletben tartom a msik szabadsgt, nem irnyulok fel olyan formban, amivel megsrthetnm vagy megbnthatnm… (mivel kzelebbrl nem ismerem:)(nem rontok r, lehetsget adok nMaga Igaztsra s gy arra, hogy engem-magam tisztn lthasson s gy tlhessen…s hogy ne lttassa velem olyan minsgt, ami nem tartozik rm…)(ha a „tisztn ltshoz” arra van szksge, akkor bizonyos ’minsgeimet’ szintn s tisztn felmutatom eltte… pldul akkor, ha szlelem, hogy egyes rzkei korltozottan mkdnek, mert pldul srlt a szeme vagy valami ms hinyossga van…) (ha ltom, hogy valamely let-terlete „rzkeny”, akkor azt nem zavarom meg szksgtelenl…)(ha ltom, hogy valamiben ’ers’, azt nem ’dicsrem’ meg szksgtelenl…)(nem szndkozom eltte jobb sznben feltntetni magam azzal, hogy a gyengesgeire vagy erssgeire szksgtelenl rmutatok…)(olyan figyelmessg lehet ez, ahogyan egy „jszlttel” is bnunk)
A „mintha megllna a Jelenlt” (vagyis az „egy-pontban-kapcsolds” – mint a kapcsolds/egyttmkds els megnyilvnul pontja kt Llek kztt) ltalban az „egyms ltmezejbe kerlskor” valsul meg.
Az „egyms ltmezejbe kerls”
(vagyis minden rintett ltal rzkelhetv vlt kapcsolds)
a fizikai megnyilvnulst tekintve
lehet „kzeli”
s „szinte alig szrevehet” is.
„llhat egymssal szemben” akr nhny mterre is kt ltez (az egymssal szemben lls azt jelenti, hogy „arccal egyms fel”, ami azt jelenti, hogy mindkt fl tnylegesen is rzkeli a msik jelenltt!), de az is lehet, hogy (a mai letmegnyilvnulsok szerint) pldul csak egyms tevkenysgt szlelik klcsnsen --- pldul az egyik ltez r valamit knyvben vagy az interneten elrheten, s egy msik ltez ezt elolvasva valamilyen mdon visszajelez az rs elolvassrl az rnak stb). Bizonyos tekintetben ennl „finomabb” vagy „mg tvolabbi” is lehet az „egy-pontban-sszekapcsolds”, amikor (egyik vagy akr mindkt rsztvev) mg csak „RZKELI”, de a tudata/tudatos-nje ltal mg teljes egszben nem kpes rtelmezni a msik jelenltt (vagyis a kapcsolds-els-pontja valamilyen ok miatt kialakul, de azt a rsztvevk mg nem kpesek tisztn rtelmezni / teljes egszben Tudatostani).
Rendes krlmnyek kztt ebbl a klnleges rzkenysg ltal rzkelt de rtelmezni mg nem tudott „egy-pontban-kapcsolds” llapotbl az rintettek „egyms irnt meglv teljes bizalma” kvetkeztben is csak akkor lehet tovbblpni a kapcsolds csak egy kicsivel is kiterjedtebb llapotba (pldul egy „elkszt feladatot felvllalva”!), ha mindkt rintett eltt teljesen felismertt vlt a msik ltez s annak a kapcsoldsra irnyul szndknak a vals tartalma/termszete, s teljesen szabadon minden szksges ismeret birtokban mindkt fl a kapcsolat meghatrozott irny (s mrtkben is kzsen maghatrozott) kzs kiterjesztst vlasztotta --- ugyanis gy nylik meg az a TNYLEGES HARMONIA, amely mindkt fl szmra „kiegyenslyozottan klcsns elnyket”, gy a harmonikus gyarapods s szpls lehetsgt mutatja fel.
Ha pldul egy FLDI Llek „egy-pontban-kapcsoldik” valamilyen klns vagy klnleges okbl egy „gi hrnkhz” vagy „gi mesterhez”, kettejk kztt mindaddig megmarad ez a „mintha megllt volna a Jelenlt” llapot, amg
(1) egyikk vagy mindkettjk a kapcsoldst megszaktva tovbb kvn lpni, vagy pedig
(2) amg kzttk-s-bennk kialakul az a tiszta tuds-s-rzkels/lts, amikor a kzttk kialakulhat kapcsolds/egyttmkds termszett mr mindketten vilgosan s a szksges mlysgben/mrtkben/kiterjedtsgben tltjk, s ebben az llapotukban meghozzk a szorosabb kapcsoldsrl az egyhang vlasztst.
Amg az „egy-pontban-kapcsolds” llapotban van kt ltez, addig kzttk NINCSEN tnyleges egyttmkds, legfeljebb a Szeretet llapotban „ltjk/rzkelik egymst” bizonyos tekintetben.
sszegzs: „addig” kt ltez kztt a FLDN nem nylhat meg a kiterjedtebb egyttmkds lehetsge, amg egy „kell HARMONIT” nem tallnak. „Kell HARMONIA” pedig csak akkor nylhat fel (llhat fel) kt ltez kztt, ha mindketten olyan „Teljes Jelenltet” s gy „szemlyes Harmnit” lnek meg, amelyben kpess vltak nMaguk s a trsuk szndkt is tisztn tltni, s ezltal valban szabad dnts-hozs utn [„Teljessges Egyetrtssel”] szorosabb egyttmkdsbe lpni. Amg ez a szemlyes Harmnikbl elll (s a Vilgi HARMONIBA is ezltal igazod) egyttes-dnts nem jn ltre, addig kt ltez (itt a FLDN) (akr mindkt ltez FLDI ltez, akr egyikk FLDI ltez s a msik ltez egy ms-Vilgbeli ltez!) nem lphet tovbb az „egy-pontban-kapcsolds” llapotbl, ebbl az llapotbl pedig brmelyik lteznek teljes szabadsgban/yogban ll brmikor azonnal mindenfle magyarzat nlkl kilpni (a kapcsoldst megszaktani/’lezrni’).
(…)A jelen rs oka vagy clja (a megrts tovbbadsa mellett) leginkbb taln az, hogy felhvja a figyelmet:
figyeljnk tudatosan az „egy-pontban-kapcsolds” helyzeteire,
ilyenkor „figyeljk meg alaposan” a kapcsoldott trs felismerhet vonsait,
s kzben figyeljnk befel nMagunkba/Szvnkre is, a megjelen gondolatainkra s rzseinkre,
a MAG-Ltezk pedig igyekezzenek ezen helyzetekben is a „kristlyos tisztasgukat” tudatosan megtartva Jelenlenni s a Magukban szlelt „elvltozsaikat” felismerni s rtelmezni ---
hogy nMagunk vezetst minl teljesebben s minl tisztbban megtanuljuk felismerni s rtelmezni.
A ’furcsa’, ’elsre teljesen nem rtelmezhet’ helyzetek azrt ’furcsk’ s azrt tnnek „nem-teljesen-rthetnek”, hogy „figyelmeztessenek”: ne menjnk el mellettk, figyeljnk rjuk jobban, tudatosan prbljuk a teljessgt megltni/megrteni. Ezek nha „kopogtat”, bizonyos helyzetekben jra-s-jra eljv, a figyelmet magukra irnyt ismtld helyzetek. Tbbnyire „termszetes” (’gy van yl’), hogy nem rtjk meg ezeket azonnal teljesen, nem vletlenl mutatja meg egy adott helyzet ilyen rszleteiben feltrul mdon magt. Valamiben „rnnk” vagy pontosodnunk kell, hogy egy fokozottabb odafigyels, egy erteljesebb/tudatosabb (’clirnyos’) megnyls ltal befogadhassunk s/vagy magunkbl felhozhassunk egy-egy j felismerst/mintt. Az ilyen megtapasztalsok sorn megtanuljuk (’begyakoroljuk’) a „figyelmessget”, azt, hogy egyre finomabb rszleteket is rzkeljnk/felismerjnk s tudatostsunk…
(…)Az „elterelsre irnyulsokat” meg kell tanulnunk felismerni, hogy szksg esetn kivdhet legyen az elterels / azonnal s a Szksg szerint Megersthet legyen a Megtarts. [Valsznleg nem okoz nagy nehzsget az elterel irnyulsok felismerse akkor, ha a „Bels Mrtk” megfelelen mkdik, s a Llek megfelelen figyel az nnn Bels Jelzrendszerre.]
Az elterel prblkozsok a „Jelentl / Jelenlttl” s az „nValtl/nlnyegtl” igyekeznek elfordtani a figyelmet azzal, hogy „nagyon hasonl” [s/vagy erteljesen (vagy akr mr ’durvn’) rezonl] minsgeket (akr krelt feladatokat) „tesznek a Lelkek el” (hogy arra fordtsk a figyelmet s teremtert, ne a maguk vilgt/megltsait ismerjk fel, hanem megszabott gondolatokat emsztgessenek...) Az elterels fordulhat a „mlt” s a „misztikum” vagy a „tvoli jv” fel, ltszlagos (igazsg-rszeket is hordoz) „magyarzatokat” ad vagy „nagy felfedezseket (vagy ’leleplezseket’) tesz”, irnyulhat „kifel a FLDRL a vilgrbe vagy gi segtk fel” „feladatot s fontossgrzetet adva”… irnyulhat az elterels [most mintha ez ersdtt volna fel] a „legfltettebb kincseink”-hez kapcsoldva [pldul nagy tmads kszlst jelzi ezek ellen s meghatrozott (megvsrolhat vagy pontosan elrt tudomnyos) mdszerekkel tenni kell ezek vdelme rdekben]…”
20130626: „… A FLD ezen KLNLEGES TISZTELET-EREJBEN [vagyis elsdlegesen magban a MINDENSG ERBEN (>>> ebbl ereden pedig minden (!) FLDI SZERELEM ERBEN is)] van egy „Nagyon Klnleges” rsz, amelynek jelenleg mg csak „egyik rsze” vlt rzkelhetv / TUDATOSTHATV a szmomra, s ezt jelenleg az „IGAZ”-sg jellssel tudom megkzelteni.
Ez a „Nagyon” (!) Klnleges MINSG vagy ER [magban a TISZTELET EREJBEN] a FLD-MAGA egyes „Klnleges Megerstst ignyl terleteit / pontjait” TARTJA s Ersti meg.
Nhny „plda” csak arra, hogy a FLDNEK-MAGNAK mely „let-terletei” voltak eddig / lehetnek sajtosan „rzkenyebbek” [ezltal pedig „Nagyon Klnleges Megerstst” ignylek](a teljessg ignye nlkl):
1./
A FLD-MAGA [mint „Krisztusi Vilg”] „nagyon szereti” a „szpet” / klnleges figyelemmel van minden irnt, amiben felismeri a „szp”-et [„szpsg” = Megnyilvnult Szeretet]. Egyfajta „feladata” is [a Vilgoknak] a „szp s yo” „kiteljestse” / „kiteljesedse segtse”. A FLD NNN LETBEN a „szp” egyfajta klnleges „mrtk”-knt is rtelmezhet.
A FLDNEK-MAGNAK ezt a bizonyos nzpontbl „klnlegesnek” is tekinthet irnyulst a „szp” / „szpsg” fel, a FLD LETE srtsre irnyulk „hamar felismertk”, s erre figyelemmel egyfajta klns „fegyvert” formltak: vagy valamilyen vals „szp”-sget, vagy a „szpsg-ltszatt” gyakran alkalmaztk azrt, hogy „azon keresztl” „kapcsoltsgot knyszertsenek a FLDRE”.
2,/
A FLD-MAGA Klnleges Figyelemmel Van a „csald”-ra, a csaldi megnyilvnulsok „egyben-megtartsra”, s ez is igen hamar „felismerhetv” vlt a „hdt” „irnyulsok” ltal. A „hdtk” gyakran „ltttek magukra” „olyan ltszatot”, amelyben (1) vagy a FLD-MAGA „[ltalban gi] csaldtagjnak”, (2) vagy pedig a FLD valamely Termszetes Ltezje „kzvetlen” vagy „tvolabbi” „csaldtagjnak” mutattk magukat, (3) vagy „vals csaldtagra” „hivatkozva” „krtek” valamit. A „Kzvetlensg” „ltszatnak” keltse mind a mai napig megfigyelhet mg egyes FLD-fel-Irnyulkban, s azokban is rzkelhetik ezt a FLD NNN MAGJAI, akik mr a LEZRS valamely FLDI-LET-T-GBAN vannak.
3./
A FLD-MAGA [Klnleges jelleg VILGI „Szolglatbl” ereden] „Klnleges Figyelmessggel” Van a Megnyilvnult [vagy a Megnyilvnuls irnyba elindult] „Szksg”-helyzetekre, a Szksgben lv Ltezkre. A FLD fel val Irnyulsokban [a TISZTELET s/vagy a YO-sg Erejt nem lk] gyakran hasznltk „eszkzknt” / „fegyverknt” / „knyszer-kapcsoltsgba-juts” (gyakran ’rejtett, titkolt’) „eszkzeknt” valsan meglv Szksg-helyzeteket vagy pedig „Szksghelyzet ltszatt”, gyakran sajt maguk „ksztettk” a vals Szksg-helyzeteket vagy a Szksg ltszatt.
4./
A TEREMTETT LTEZSBEN [teht nem csupn a VILGON bell] egy „Klnleges TRVNY” az, hogy a „kzvetlen let-veszlyben” lvnek KLNLEGES (!) mdon is lehet / Szksges Megerstst / ’segtsget’ nyjtani --- az ilyen Megersts azonban nem vezethet jabb / ms jelleg slyos veszlyeztetettsg kialakulshoz / Megnylshoz. [Ma mr ezrt jellemzen csakis az EGYOLADL rintsekre TRVNYESEN FelHatalmazottak s a TRVNYES MEGTARTK yogosultak a kzvetlenl-s-sloysan-veszlyeztetettek Megtartsnak Megerstsre.]
Voltak olyanok, akik erre a „LTEZSBELI” „TRVNYRE” is „eszkzt” / „fegyvert” „formltk”, s vagy egy valsan meglv ilyen sajtos helyzetet vagy pedig az „let-veszly ltszatt” (amit gyakran sajt maguk hoztak ltre) „hasznltak” fel arra, hogy „knyszer-kapcsoltsgba” vonjk be a FLDET.
Sajtos mdon a FLD NNN LETBE olyan „yo-szndk” „segtk” is „beknyszertsre” kerltek ennek a Klns mdszernek a hasznlatval, akik rzkeltk, hogy a „FLDRL” „segly-krsek” „indultak ki” [ezek legtbbjt nem MAGA-A-FLD „indtotta”, hanem azok a „yo-szndk-nlkli” ltezk, akik valamilyen TRVNYT-Trs mdjn mr „megrintettk a FLD LETT”]. A „hamis” „segly-hvsra” FLDRE Belpettek szinte mindannyian „azonnal” „tapasztaltk”, hogy „gykereiket” (vagy valamely ms fontos „Kapcsoldsi erejket”) valamilyen Klns mdon „elvgtk / levgtk” (azrt, hogy a FLDRL ne lphessenek ki a maguk TRVNYES „Kzvetlensgbe” / Otthonba, s gy „erejkkel” „szolglni legyenek knytelenek” az ket megcsonktkat).
5./
KLNLEGES MEGERSTS al helyeztetett a „BOLDOG AKAROK LENNI” irnyuls, mivel ez „nagy kiterjeds Kzvetlensg”, s valsznleg sokan srtettk emiatt (2013. jlius 06., 23.02.)]
20131121: 2013. november 21.: Kiegszts ezen korbbi lejegyzs-rszlethez:
6./ A FLD-MAGA „klnlegesen vonzdott / vonzdik” [= klnleges figyelemmel irnyul] nem csupn a „szp” s a „csald egyben-megtartsa” fel, nem csupn a „szksgben lvk” megerstse / szksg-helyzetek rendezse fel valamint a „kzvetlen letveszlyben lvk megerstsre” s ltalnossgban a „boldog akarok lenni” jelleg irnyulsokra, hanem VILGI jellegbl ereden a FLD-MAGA az „j” [az „j sznek”, a „megszlet j”, a „megformldsnak indult / indul j” Minsgek s Megnyilvnulsok] fel is KLNLEGES figyelmessggel irnyul.
Az „j” fel val ilyen Klnleges jelleg irnyulsa azonban a FLDNEK-MAGNAK NNN „TISZTELET”-ALAPJN Nyilvnulhat csak meg immr, vagyis a FLD-MAGA nem irnyul olyan „j” Minsgek „megismerse” fel, amelyek NNN TRVNYES LET-TJBL adottan nem Nyithatk meg. [Errl rszletesebben a KZVETLENSGEK s RAMLSOK kapcsn rtam.]
Az elz pontokban emltett [s nhny ms] terleteken / irnyulsokban a FLDNEK olyan KLNLEGES N-ERI vannak, amelyek egyfajta „Klnleges rzkenysgben” is megnyilvnulnak. Emltettem, hogy a FLD LETE „ellenben” irnyulk leggyakrabban „nagyon tudatosan” a „leggyengbb” [ms nzpontbl a „leg-rzkenyebb”] let-terletek „ellen” irnyultak, ltalban „kivrva” azt, amikor ezek valamilyen „vltozsi” [akr megjulsi] folyamatba nyltak bele.
ltalnossgban igaz az, hogy amikor a FLD a KLNLEGES ERIT „mkdteti”, akkor [egyes „Jellt Irnyokban”] „Klnleges(en erteljes) Figyelemben Van”. Korbban emiatt egyes let-terletei ilyenkor „sebezhetbb” vlhattak, s azok, akik a maguk meglv „sajtos tudsval” tudatosan „kerestk” a FLD „gyenge pontjait”, „kell trelemmel” „r is tallhattak” azokra.
A FLD-MAGA megtapasztalva azt, hogy milyen KLNS mdon irnyultak eddig „ellenben” azok, akik NNN MEGTARTST „srteni” s „gyengteni” irnyultak,
(1) rszben NNN EREJBEN,
(2) rszben pedig KZVETLEN LET-ADITL is „MEGERSTST Krve”
TUDATOSAN IRNYULT ezen „Klnlegessgei” [az „ellene” irnyulk nzpontjbl „gyengesgei”] MEGERSTSRE.
Az a „NAGYON” KLNLEGES [FLDI N-EREJ, s rszben KRISZTUSI-S-MINDENHATI KZVETLENSG] MEGERSTS,
amely teht MAGBAN a FLD Megnyilvnult LET-ALAPJBAN [azaz a MINDENSG ERBEN],
azon „bell” pedig a TISZTELET [SZERETET] EREJBEN VAN,
„tbb irnybl” TARTJA-S-ERSTI-MEG a FLD-MAGA MEGTARTST,
s ennek egyik „eleme / rsze” az „IGAZ”-sg.
Az „IGAZ”-sg
egy olyan IGEN KLNLEGES / NAGYON KLNLEGES „rtk” s/vagy „Mrtk” a FLD NNN LETBEN [ez teht a FLD NNN EREJE (!)],
amely immr kpes Pontosan Jelezni / Mrni / Ellenrizni azt, hogy
VALSGOSAN EGY KZVETLENSGBEN VAN-E A FLD-MAGA
azzal a Jelenlttel / Megnyilvnulsi mddal/formval,
amelyet MAGA-A-FLD (1) akr NNN LETN „bell”, (2) akr „kvlrl” a FLD-fel-irnyulsban AZONOST vagy RZKEL.
Jelenleg
a FLD-MAGA az „IGAZ”-sg EREJT minden olyan let-helyzetben „mkdteti”,
amikor
(1) brmilyen „sajtossgot” AZONOST vagy RZKEL,
(2) tovbb minden olyan let-helyzetben, amikor brmilyen jelleg (jellemzen jelentsebb) Vltozsi folyamatra „kszl” vagy „Vltozsban / Igazodsban / Megjulsban VAN”,
(3) valamint minden olyan let-helyzetben, amikor a FLD brmely KLNLEGES EREJE valamilyen jelentsebb teremt-folyamatban megnyilvnul.
Mindezekbl is kvetkezik az, hogy
„most”,
amikor egyfell a „Vgs KiIgazts” folyamata miatt,
msfell a LEZRSOK s NELLENRZSEK folyamatainak egyes sajtossgai miatt,
tovbb egyes „veszlyeztetettsgi” helyzetekbl ereden
MAGA-A-FLD igen jelentsen mkdteti KLNLEGES N-ERIT,
az „IGAZ”-sg IGEN KLNLEGES / NAGYON KLNLEGES MEGTARTST MEGERST EREJE is „mkdik”,
s gy a FLD NNN MAG-Lelkei [a megfelel FLDANYAI MEGTARTSBAN S MEGERSTSBEN] nMag(j)ukban TUDATOSTHATJK [’felpthetik’, Megtartsukba „emelhetik”] az „IGAZ”-sg ezen „Nagyon Klnleges” Erejt.
A FLD NNN MAG-Lelkeinek FONTOS TUDATOSTANIUK nMagukban ezt a KLNLEGES ERT is, „TUDNIUK” Szksges a „jellegt, minsgt, erejt”, s kpess kell vlniuk „sajtos” helyzetekben „meglni” ezt az n-Ert.
Az „IGAZ”-sg EREJE [s tulajdonkppen maga a TISZTELET „NAGYON” KLNLEGES EREJE]
bizonyos mrtkben „hasonl” a „YOZANSG” EREJHEZ annyiban, hogy
jellemzen a „sajtos” let-helyzetekben rzkelhet s lhet meg a „kiterjedt” vagy „erteljes” Jelenlte / mkdse,
az ilyen sajtos helyzetek Elhrultval egy bizonyos mrtkben „visszahzdik az NMAGBA”,
azonban ez a „visszahzds” mindig csak „klnleges” s „rszleges”,
s az ER [folyamatosan vltoz (!)] „rzkel Pontokban” a MEGNYILVNULT-VALBAN „llandan” JELENVAN.
A FLD NNN LETBEN
„sok (N)ert ignyelt” az, amg MAGA-A-FLD „felptette” az „IGAZ”-sg EREJT s azt a NAGYON KLNLEGES „rendszert”, amelyben az „IGAZ-sg-Pontok” jellegt / kiterjedst / vltozsait is meghatrozta s felptette.
Mra mr
ez a NAGYON KLNLEGES MEGERST rendszer a FLD NNN LETBEN PONTOSAN FELPLT / KIPLT,
s miutn ez a „Nagyon Klnleges Rendszer” „Pontosan Beilleszkedett” a FLD NNN TRVNYBE / LETBE,
a „Megtartsa s mkdtetse” (!) mr nem ignyel klnlegesen nagy erket (!).
Az „IGAZ”-sg Nagyon Klnleges rtk/Mrtk-rendszernek s Megnyilvnulsi rendszernek „Felplst” kveten [„nagyjbl mostanig”]
a FLD NNN MAGJAIBAN [MAG-Lelkeiben is] „trdott” n-MAG(J)UKBA
ezen ER egy „egyedileg pontosan meghatrozott mintban”,
amit csakis az adott Llek/LTEZ kpes nmagban mkdsbe hozni / felpteni / mkdtetni,
s az „egyedi” minta „egyszerisge” megfelel Megersts arra is, hogy „kvlrl” / „ms ltal” ez a „Nagyon Klnleges n-Minta / n-Er” ne vljon rzkelhetv / Felismerhetv.
A FLD NNN MAG-Lelkeiben
„annyira egyedi” „mintkban” „VAN” jelen immr ez a „Nagyon Klnleges” „n-Er”,
amely jellemzen mg „hasonlsgot” sem mutat fel egymshoz,
mgis ezek az „n-Erk” „azonnal s pontosan” kpesek „Kapcsoldni” s „EGY-vlni”.
Az „IGAZ”-sg nem csak a „mkdsben” „hasonlt” a YOZANSG EREJHEZ, hanem abban is, hogy egy „nagyon pontos rtk-rendet s mrtk-rendet tartalmaz” [tulajdonkppen „maga” az „IGAZ”-sg az az „RTK-REND s Hivatalos MRTK”, amely a FLD NNN LETRE a FLD NNN TRVNYE szerint MEGHATROZ]. A FLD ezen N-EREJBEN (is) „PONTOSAN” „BENNE VAN” minden olyan „Alap-rtk”, amelyekben TRVNYESEN „KZVETLENSGEKHEZ” TARTOZIK MAGA-A-FLD.
(…) Emltettem, hogy a TISZTELET „NAGYON” KLNLEGES EREJBEN / MINSGBEN „tbb irnybl” is MEGERSTETT a FLD NNN LETE, s ebbl csupn az egyik „rsz” az, amit „IGAZ”-sg-knt is megjellhetnk.
Jelenlegi megrtsem szerint ebben a „NAGYON” KLNLEGES MEGERSTSBEN egy „msik rsz / elem” valamelyest gy kzelthet meg, mint egy olyan ER, amely „nagyon pontos s biztos”, szinte ’kimrt’ „mozdulatokban” [megnyilvnulsokban] nyilvnul meg. Ez a nagyon „finom” s mgis erteljes-s-hatrozott Megnyilvnuls rszben ’hasonl’ az „vatossg” Mintjhoz, annak taln valamilyen „Nagyon Tiszta Eredje” lehet.
Ugyancsak egyik „irny” vagy „elem” ebben a „NAGYON” KLNLEGES [ALAP]MEGERSTSBEN egy olyan MINSG, amit egy „nagyon biztos s gyors n-rendezs s rendezs / n-igazts” kpessgnek vagy erejnek jellhetnk [egyfajta biztos s gyors „gygyuls” s „gygyts” / kiegyenslyozs / feltisztuls kpessgnek / erejnek]. Ahogyan az ltalam rzkelt jellsbl rzkelhet: nem csupn az „N”-igazts ereje van meg benne, hanem az az er s kpessg is, hogy a FLD-MAGA a TRVNYES KZVETLENSGBE Tartozk [pldul TRVNYES TRS-Vilgai] fel irnyulsban is kpes MEGERSTEN [rendezen] Megnyilvnulni. Ez a KPESSG s ER a FLDBEN-MAGBAN (1) „kzvetlenl” nem csak a FLD NMAGA MEGTARTSNAK BIZTOSS TTELT Szolglja, (2) hanem azt is, hogy a FLD-MAGA a TRVNYES KZVETLENSGT „kiterjedtebben” is „Szolglja” / Szksgben TRVNYESEN MEGERSTHESSE.
Mivel a FLD ezen NNN ERI / KLNLEGESSGEI immr „pontosan rzkelhetek” [„Vannak”], a FLD-MAGA ezen KLNLEGES ERIT mr MEGLI [Felptette s Tartja, Mkdteti].
Fontos TUDNIA azt a FLD NNN MAGJAINAK, hogy
a FLD-MAGA ezen KLNLEGES / „NAGYON” KLNLEGES ERIBEN
I./
mr nem csupn NNN LETT / NNN MEGTARTST TARTJA S ERSTI,
hanem
II./
ezen KLNLEGES s „NAGYON” KLNLEGES ERIBEN MAGA-A-FLD IMMR „kzvetlenl” NNN KZVETLENSGEIT is TARTJA / SZOLGLJA, „Szksgben MEGERSTHETI”.
A „klnleges” [s fleg a „nagyon klnleges”] Erkkel / Erkben val Megnyilvnuls mindig „nagy figyelmet” / „fokozott figyelmessget” ignyel. Amikor ebben TUDATOSODNAK a FLD NNN MAG-Lelkei, gyakran olyan helyzetekben lik meg ezeket a Tudatosodsokat, amikor a leghtkznapibb [vagy legvratlanabb] helyzetekben „kisebb” (mindig kis!) „srlseket” szerezhetnek (szereznek). Ezekben a tnyleges meglsekben lehet pontosan rzkelni-Felismerni-Megrteni / TUDATOSTANI, hogy mit jelent a „fokozott figyelmessg”, milyen „alap-jelenlti-llapot” az, amit folyamatosan s Tudatosan Megtartani Szksges [elsdlegesen akkor, ha valami „furcsasg” rzkelhet, vagy tudott az, hogy a FLD-MAGA KLNLEGES ERIBEN is teremt]. Ilyenkor sajtthatak el a gyakorlatban a „pontos megnyilvntsi mdok”, a „finom s mgis hatrozott megnyilvnulsok” [ha pedig valamilyen „klnleges elfradst” vagy „kisebb srlst” is megl a Llek, akkor „yol gyakorolhat” a „biztos nrendezs” tbb Klnleges mdja is]…”
OmMTR~KJ
A kvetkez rs elrhet ITT.

'szemezgets' az rsaimbl:

|