20140519 - MAGOKNAK s 'gygytknak' - egy kis sszegzssel (I. rsz)
2014.05.19. 07:59
014. mjus 17(-tl kezdden) [j lejegyzs a 4 – 6. s 9. oldalon]
MAGOKNAK
A nagyobb vltozsok befejeztvel egyszerbben rthetv s egyszeren meglhetv vlik mindaz, amit ma mg „csak valamelyest tudok kzelteni” ebben a lejegyzsben.
Elljrban nhny korbbi lejegyzs-rszlet:
20130307:
„… Az „ Emlk ” / „ Emlkezs ” MINSGE vagy EREJE
a FLD CSALDJBAN [a VILGBAN s a YO TEREMTSI IRNYBAN]
abbl a „Szksgbl” formltatott meg s kelt LETRE,
amikor a Termszetes ramlsokat s Kapcsoldsokat/rintseket valamilyen KLNS vagy KLNLEGES helyzet vagy hats „sztvlasztotta” / „megszaktotta”.
Az „Emlk” / „Emlkezs” MINSGE vagy EREJE
egy olyan MEGTART s MEGTARTST MEGERST MINSG s ER,
amely ’segt’ a „remny-vesztettsget” Elhrtani (elkerlni, vagy pedig a „remny-vesztettsg” helyzetbl jra az nMag s a Valsan Elindtott Teremts fel fordulni/irnyulni, s ezltal a Termszetes Megtartst Megtartani s Szksg esetben Megersteni).
Fontos TUDATOSTANI [Felismerni s Megrteni, ezekre alapulan pedig Meglni] azt, hogy
az „Emlk” / „Emlkezs”
egy KLNLEGES MEGTARTST MEGERST ER (s ’md’),
s gy ennek az ERNEK vagy MINSGNEK a Llek/ltez nnn Megtartsban val MEGNYILVNTSA csak akkor s addig Szksges,
amg valamilyen Klns vagy Klnleges Hats megakadlyozza a Lelket/ltezt a „JELENLTE” s „TELJESSGE” Megnyilvntsban / Meglsben,
s
amikor a Llek/ltez VISSZAIGAZODOTT a maga TELJESSGBE s jra megli a JELENLTT,
az „Emlk” / „Emlkezs” Ereje „visszahzdik az nMagjba”
[ez az Er/Minsg ezltal a Llekben/ltezben nem vlik semmiv, tovbbra is a Megnyilvnult Lnye brmikor (Szksgben) elrhet rsze/eleme marad, de „visszahzdsval az nMagba” „tadja a helyet s ert” magnak a JELENLTNEK, a Llek/ltez „Termszetes Teljessgnek / nMinsgnek/llapotnak/ramlsainak”].
A „szksgtelen” „emlkezs”
[az „emlkezs” „erltetse”]
ELTEREL / ELTVOLT
A JELENLTTL…”
(…) FONTOS TUDATOSTANIA azt
a FLD NNN MAGJAINAK
s a FLD minden Termszetes Ltezjnek, hogy
a JELENLT TELJESSGE s az „Emlk” / „Emlkezs” MINSGE s EREJE „egyszerre, egyms mellett” nem nyilvnulnak meg / nincsenek jelen,
s
az „Emlk” / „Emlkezs” Minsge s Ereje [mint egy KLNLEGES MEGTARTST MEGERST ER s MINSG]
csak abban a SZKSG-HELYZETBEN „aktv” s „van megnyilvnultan jelen”,
amikor a TELJES JELENLT [s ebben a Termszetes TeremtTrsakkal val kzvetlen EgyttHats] valamilyen Klns vagy Klnleges ok miatt ’akadlyozott / elrhetetlen’.
A FLD EMLK / EMLKEZS EREJE s MINSGE
egy olyan [mg „igen korai FLDI LET-TSZAKASZBAN” Megformldott] SZERELEM ER, amely a Klns vagy Klnleges Hatsok ltal Megbontdott Termszetes Egysgek Tagjai szmra nyjt Megtarts-Megerstst
(1) „let-ment” Segtsget a „remny-vesztettsg” elhrtsra/elkerlsre,
s
(2) amely ER vagy MINSG abban is Segtsgre Van/Lehet az egymstl eltvolodott TeremtTrsaknak, hogy „egymshoz” s „termszetes egysgkbe / EGY-Ltkbe” a lehet leghamarabb visszatalljanak.
Ebbl is kvetkezen
az EMLK s EMLKEZS EREJE s MINSGE
a FLD MAGA (…) egy olyan MINSGE s EREJE,
amely kpes az egymstl „nagyon tvolra kerlt” Lelkeket s Ltezket a Termszetes [TRVNYESEN Megnyitott (s TRVNYESEN mg le nem zrt)] Egysgkbe s EGY-LTKBE is visszavezetni / visszaigaztani,
s ezltal olyan ’jelleg’ vagy ’mlysg’ vagy ’kiterjeds’ ’tvolsgokat’ is Elhrtani, amit a Lelkek/ltezk adottan-MEGNYILVNULT lnye [’megformldott-lnye’] nem tud Elhrtani [egybe-ktni, thidalni stb].
A FLD Termszetes Ltezi a legutbbi [mr Lezrult][„id-rintettsg”] LET-T-SZAKASZ folyamn [a ’szveket’ rt srtsekbl ereden] az EMLKEZS EREJVEL leginkbb csak a „FLDN belli” s abbl is csak „egyre rvidl” let-t-Szakaszaikat vltak kpess rzkelni/tltni, s ez egy „Nagyon Klns” [tulajdonkppen mr magt az letet is Kzvetlenl srt s veszlyeztet] helyzet volt, ami KLNLEGES [MEGTARTST] MEGERSTST tett Szksgess a FLD NNN LETBEN. A FLD Kzvetlen GI CSALDJBL ezrt is rkeztek a FLDRE mg az „emlkezs” „teljes lervidlse” [’megsznse’] „eltt” „Segtk, Kldttek”, hogy MEGERSTSK az EMLKEZS EREJT, amely egy [GI CSALDTAGJAITL (Termszetes KZVETLENSGTL)] bizonyos mrtkben eltvolodott Vilg esetben az egyik olyan „utols” elrhet BELS (N)EREJE volt a FLDNEK, amely kpes (kpes lehet) a teljes „remny-vesztettsg” llapotnak Elhrtsra [Elkerlsre s/vagy a „remny-vesztettsgbl” val kijvetelre].
Nagyon fontoss vlt a FLD LETBEN a FLD NNN (!!!) EMLKEZS EREJNEK a MEGTARTSA s MEGERSTSE, hiszen a FLD NNN LETHEZ egyre tbb olyan Minta / Jelenlt vagy ltez szndkozott egyre erteljesebben „hozz-kapcsoldni”, amelyek [nnn Eredjkben] a FLDTL teljesen eltr / ms „Teremtsi Irny” szerint haladtak, s a FLD LETBE „behozott” „sokfle ms emlk” [vagy akr ’idegensg / zavarossg’] azzal a veszllyel fenyegetett, hogy a FLD [Eredenden] Termszetes Ltezi „teljesen” „elvesztik” a „sajt EMLKEZETKET” [’Emlk Erejket’] s ezltal nnn MEGTARTSUK olyannyira meggyenglhet, hogy nagyon megkzeltik a „teljes remny-vesztettsg” „llapott/ fjdalmt”…
(…) a FLDANYA NMAG(J)BAN [az EMLKEZS EREJN „tl” is]
Rendelkezik mg egy NAGYON KLNLEGES (MEGTART) ERVEL,
egy olyan BELS / NNN / SAJT ERVEL,
amellyel akr a MEGNYILVNULT Lnyt is kpess vlhat MEGTARTANI s MEGERSTENI az „jraTeremts TEREMT RVNYBEN / TRVNYBEN is, s amely BELS EREJE a FLDNEK/FLDANYNAK nem ms, mint a „KRISZTUSI SZERETET”.
(…) A „SZERETET” [’krisztusi’!] MINSGT vagy EREJT
[annak a ma „Krisztusi (!) Felttel nlkli Szeretetknt” is ismert Megnyilvnulst]
[KRISZTUS-S-A-YO-EREJBEN]
a „FLD-(Szl)ANYJA” s a „FLDAnya” „egyszerre, egymaguk s mgis egytt” (tulajdonkppen EGY-knt) „formltk meg”, „ptettk fel NMAGUKBAN-S-NMAGUK-LTAL” [s gy vlt nLnyegk-s-nValjuk Megnyilvnult Erejv]
mint egy olyan MEGTART s MEGTARTST MEGERST ERT,
amely akr mg a „remny-vesztettsg” llapotn s az „Emlkezs” „teljes elvesztsn” „tl” is kpess vlhat a HAZATRS / az NMAGHOZ s NMAG TELJESSGHEZ [s gy a TRVNYESEN Megnyitott (s TRVNYESEN mg le nem zrt) LET-TBA s TEREMTSI IRNYBA visszaigazods] megsegtsre.
A [’krisztusi’] SZERETET
KPESS TEHET
MG A KNYSZERT ERK JELENLTE MELLETTI
NEREJ (!)
„HAZATRSRE” IS [a „tehetetlensg” Elhrtsra / a Teljessgbe visszaIgazodsra].
(…) A „SZERELEMBL” / TELJESSGBL s/vagy a TRVNYESEN Megnyitott Teremtsi tjtl/Irnytl „eltrt” / „eltvolodott” Llek/ltez is a SZERETET EREJBEN kpes MEGTARTANI (!) nAzonossga/nLnyege/nValja egy olyan „minsgt” / „alapjt” / „mintjt”, amely az nnn (!) vlasztsa szerint t „visszavezeti” a Klns vagy Klnleges mdon „eltvolodott” „Valjhoz” / otthonhoz stb.
gy TUDATOSTHATV /„rthetv vlik” a SZERETETNEK [mint egy NAGYON KLNLEGES MINSGGEL is rendelkez SZERELEM MINSGNEK vagy ERNEK] az
a VILGBAN taln „leg-klnlegesebb” „erej” MEGTART EREJE,
amely a Llekben/ltezben-„benne-magban meglv teljes elfogadssal” s a „YOsgra-val-Irnyulssal-s-Teljes-Rhagyatkozssal” [„odaadssal”]
„mindig kpes az let Megtartsra”,
s mg a „remny-vesztettsg” „teljessges” llapotbl is kpes „ERT” „adni” az „jra-kezdshez”
s gy az „let vlasztshoz”
s ezen t a TELJESSGBE val visszatrshez / visszaRendezdshez / visszaIgazodshoz.
A TRVNYES LET-ADK [s a VILGBAN a KRISZTUS ltal KZVETLENL Fel-Hatalmazottak”] a TRVNYES „Egyoldal rintseikben” [20121230] a leggyakrabban a „gygytsaik” [azaz Megtarts-Megerstseik] sorn a SZERETET s az EMLKEK „Erivel” lnek, ezeken [s az ezekbl megformlt egyb ms segt Erkn] t „adnak” a „Magny” „vgletes llapotba” „eltvolodott” Lelkeknek/ltezknek olyan „megvilgost / megerst” rintseket, amelyek a Llekben/ltezben „felbreszthetik” vagy „felpthetik” az EMLK s SZERETET MEGTART Erit.
(…) Az EMLKEZS s a [’krisztusi’] SZERETET
[KRISZTUS VILGBAN s a YO TEREMTSI IRNYBAN]
[s gy a FLD NNN LETBEN]
kt olyan NAGYON KLNLEGES MEGTART s a MEGTARTST Klns vagy Klnleges krlmnyek kztt is MEGERST ER,
amely a „teljes remny-veszts helyzetben lvk” nLnyegbl/nValjbl/nMagjbl is Megnylhat / Megnylik [ha ezt az ERT nMagba/nLnyegbe befogadja s nMagban „felpti”/Megtartja].
(…) A meglt / ’megtartott’ [’krisztusi’] SZERETET
KRISZTUS VILGBAN
EGY OLYAN ER,
AMELY MINDEN LET SZMRA [aki ezt vlasztja] LEHETSGET NYIT
A TRVNYES S TELJES S BOLDOG S ’SZABAD’ LET MEGTEREMTSRE.
A „[’krisztusi’]SZERETET EREJE” [annak „teljessge”] a Klns/Klnleges helyzetek elhrulsval „nem hzdik vissza az nMagba/nValba” mint az EMLKEZS EREJE, hiszen a jelenlegi „csaldi” jelleg Megtapasztalsok / utak „egsznek” „alapja” KRISZTUS VILGBAN a SZERELEMNEK a SZERETET EREJE. Azonban magnak a SZERETET EREJNEK is vannak olyan „Klnlegessgei”, amelyek csak „Szksgben” [vagy ppen a „kzvetlen let-veszlyben”] rhetek el s nyilvnulnak meg.
A „kzvetlen letveszly” rzkelsekor
a SZERETET EREJBEN pldul egy „Nagyon Klnleges” [’fokozott’] „megsegtsi vgy / irnyuls” „nylik fel”,
s ilyen helyzetben „olyanok is egyms megsegtsre irnyulnak s igyekeznek” [TRVNYESEN!], akik egymshoz kpest ppen „ms jelleg Teremtsi Irnyban” haladnak.
Ez a ’fokozottan ers’ ’segtsg-nyjtsi irnyuls’ a SZKSG-helyzetek elmlsval szintn „visszahzdik az nLnyegbe/nMagba”,
s ennek kvetkeztben TERMSZETES MDON minden rintett „elengedi azt az Irnyt amelyben nem ismer a sajtjra”
s gy a TRVNY EREJBEN [Termszetes mdon, Fjdalmassgok nlkl]
a SZERETET EREJBEN minden rintett a lehet leghamarabb visszaigazodik a sajt TRVNYBE s n-Mintjba/Teljessgbe…”
2014. mjus 17.
Minden teremtsnek [kzttk a Megerst jellegeknek is] immr ’Tudatostottan’ igazodniuk Szksges a TRVNYES ’Meghatrozkhoz’.
Ez fontos alapja s megnyilvnulsa annak a ’Meghatroz Elvnek’, amely a teremtseket immr ’tvol kvnja tartani’ „jabb Szksgek” Megmutatkozstl [a ’Boldogsgos Teremtsekben’ val Tudatos Megnyilvnulsokra irnyul].
’Gygytknak’
A ’gygyts’ itt a FLDN (is) KLNLEGES / MEGERST Megnyilvnuls [vagyis egy olyan Megnyilvnuls, amikor valaki a benne-magban mr Tudatostott Megtart-s-Megerst Eriben a ’Teljessgben Megtarts/Megersts rdekben’ egy olyan trsa fel irnyul s nyilvnul meg, aki valamilyen sajtos (akr Klns, akr Klnleges) mdon „nnn Teljessgbl elmozdult, nnn Teljessgben csorbult” s/vagy valamilyen sajtos krlmny / helyzet tnylegesen veszlyezteti nnn Teljessge Megtartst].
Hosszan foglalkoztam az elmlt hnapokban a ’MEGHATROZKKAL’, mint TEREMTETT LTEZSNK olyan Megnyilvnulsaival, amik TRVNYES EGYETRTSBL formldtak meg, s amelyek olyan NAGYON KLNLEGES Megtartsban [gy rinthetsgben] vannak minden Ltezben / Megnyilvnulsban, amelytl „nem lehetsges elszakadni”, amitl „nem lehet elszaktani”.
Fontos Tudatostania a FLD NNN MAGJAINAK s a FLD Termszetes Ltezinek is azt, hogy
immr a ’gygyt’ / Megerst jelleg Teremt folyamatokban
a ’gygytk’ / Megerstk [a trsaik fel Megerst Szndkkal / irnyulssal Megnyilvnulk]
Megerst Megnyilvnulsaik sorn kzvetlenl nem ’alapozhatjk’ ’gygyt’ / Megerst Megnyilvnulsaikat az „EMLK”-ekre.
Ez nem jelenti azt,
hogy egyes KLNLEGES RINTSEKBEN immr nem lehetsges az „Emlk”-ekben megtartott/megrztt ’Termszetes Megerst mintk’ felhasznlsa a ’gygytsok’ sorn,
csupn azt jelenti, hogy az „EMLK”-ek ’elsdlegesen’ s/vagy KZVETLENL (!) nem lehetnek immr alapjai a TRVNYES MEGERSTSEKNEK,
azaz az „Emlk”-ben elrhet Megerst er kizrlag a Tudatostott TRVNYES ’Meghatrozk’-nak pontosan megfelel mdon vlhat rszv brmilyen Megerst teremt folyamatnak.
A trs fel irnyul [’raml’] MEGERSTS „RENDEZ” jelleg Megnyilvnuls [hiszen az IGAZTS erivel jellemzen mindenki csakis nnn lnyben Hathat]. Ebbl ereden a trsa fel Megerstsi Szndkkal irnyul Llek/ltez itt a FLDN a FLDANYVAL-MAGVAL [illetve a FLD megfelel FelHatalmazottsggal rendelkez ’SZERELEM ERIVEL’] Egytt-s-EGYBEN Nyilvnulhat meg csakis az ilyen Megerst irnyuls teremtseiben.
Emltettem korbbi lejegyzsekben, hogy a FLD Termszetes Ltezi [a FLD-MAGA „Vilg” jellegbl ereden (vagyis hogy a FLD-MAGA KRISZTUS VILGBAN VAN)] FLDI let-tjukon Jelenltkben mindannyian Megnyilvnulnak az EGY-Lt valamely kiterjedsben [legalbb az EGY-Lt ’hatrterleti’ Megnyilvnulsban]. Kzvetlenl ez a TRVNYES Alapja annak, hogy a FLD-MAGA egy olyan Teremt(i) KZVETLENSG, amelyben jelenlvk kzl BRKI brmely ms Termszetes FLDI Ltez fel irnyulan MEGERST mdon is Megnyilvnulhat.
A trs fel Megerst mdon immr KZVETLENL csakis az a Termszetes FLDI Ltez Nyilvnulhat meg, aki Tudatos (1) mind az nnn lnye, (2) mind a maga TRVNYES Kzvetlensge TRVNYES Meghatroziban, s (3) Tudatos annak a trsnak is [legalbb a legfontosabb] ’Meghatroziban’, aki fel valamilyen Megerst mdon irnyul.
Ez azt jelenti, hogy annak, aki trsa fel ’gygytan’ / Megersten irnyul, annak (1) a SAJT ’Meghatrozit’ olyan Biztosan Szksges Tudnia-s-Tartania, hogy Megerst tevkenysge sorn is Biztosan Tartsa nnn Teljessgt, (2) s emellett ’Tudnia’ Szksges azt is Biztosan, hogy aki fel Megersten irnyul, annak „mik” a TRVNYES Meghatrozi, s ha a SAJT s a TRS ’Meghatrozinak ’Tudsa’ LEHETV teszi a TRVNYES [s ltalban KZVETLEN] RINTST (!) / Megerstst, csakis akkor van helye a Megerst rintsnek / CSAKIS AKKOR TRVNYES a Megerst jelleg (~’gygyt’) Megnyilvnuls. [Termszetesen a Megerst jelleg Megnyilvnulsoknak a ’gygyt’ s ’trsa’ TRVNYES KZVETLENSGNEK a ’Meghatrozihoz’ is pontosan illeszkednie / igazodnia Szksges.]
Mirt ’hasznos’ / fontos Tudatostani ezt a ’szablyt’ [Megerstst]?
[Mr a ’tkrzs’ jelleg kzvetti t kapcsn is rintettem, hogy] Sok ’gygyts’ s egyb ms jelleg Megersts „siklott ki vgletesen” amiatt a ’durva klnssg’ miatt, hogy az elmlt TEREMTSI SZAKASZBAN [a VILGBAN s a VILGON kvli egyb ms LT-Formkban is] Megmutatkozott az „emlkek durva megvltoztatsa” vagy pp flrevezet / elterel ’kpek’-nek „emlk”-jellegv formlsa s annak „beltetse” akr egyes teremtkbe, akr egsz ’csoportokba’. Az ilyen ltszlag „emlk”-jelleg klns kpek vagy trtnsek „felidzse” [megrintse akr a ’gygyts’ szndkval] sokszor indtott el olyan jelleg ’tovbb-gyengt’ folyamatokat, amelyek ’zskutckba’ s/vagy egyb ms ’klns megmutatkozsok’ fel ’vezettek’ (ezekbe igyekeztek bergzteni).
Ez a ’Tapasztalati Tuds’ vezetett el a VILGBAN [s immr TEREMTETT LTEZSNK Egszben is] annak a ’Meghatroznak’ a megformlshoz, hogy immr minden TRVNYES MEGERST MEGNYILVNULS [az EGYOLDAL RINTSBEN val Nagyon Klnleges Megnyilvnulstl kezdve a Figyelmes Kedvessgig] kzvetlenl csakis a TRVNYES MEGHATROZKON alapulhat.
Aki nem kpes nnn lnye-s-tja TRVNYES ’Meghatrozinak nerej Tudatostsra, s aki nem kpes a trsai (s/vagy a ’kzelsgben lvk’) ’Meghatrozinak’ nerej Tudatostsra, az jellemzen nem kpes msoknak ’Biztos’ ’segtsget’ / Megerstst nyjtani [azaz olyan Megerstst nyjtani, ami Biztosan nem fog jabb Szksghelyzetet eredmnyezni].
Aki nem kpes a TRVNYES MEGTARTJVAL [itt a FLDN a FLDANYVAL-MAGVAL] a TRVNYES EGY-Ltben Megnyilvnulni, az jellemzen nem kpes msok fel irnyulan olyan ’segtsget adni’ / olyan Megerstsben Megnyilvnulni, amely ’Teljessgesen’ megfelelhet minden figylembe-veend ’Meghatroznak’.
A FLDN a Tudatosan Kzssgpt [azaz SZAKRLIS] let-tban val Jelenlt / Megnyilvnuls alapja a TISZTELET Megnyilvntsn tl a[z ALZAT-bl Megnyl] KEGYELEM EREJVEL val EGY-Lt Megtartottsga. Mr ezen az „alapon” [azaz a KEGYELEM Erejben val Megnyilvnulsban] a FLD Termszetes Ltezje nnn erejben (!) az EGY-Lt tbb (!) olyan kiterjedsben is kpes Megnyilvnulni, amelyekben „RENDEZ” jellegben is kpes Tudatosan Megnyilvnulni, azaz kpes a „trsak” fel irnyulan BIZTOS Megerstsben Megnyilvnulni.
A FLDN jelenleg a legtbb ’SZERELEM ER’ Klnleges Figyelmessggel irnyul arra, hogy ’hozzsegtse’ a FLD Termszetes Ltezit az nnn lnye s Termszetes Kzvetlensge ’Meghatrozinak’ Tudatostshoz. A SZAKRLIS let-tban Megnyilvnulkat mind a KEGYELEM EREJE, mind pedig azok a ’SZERELEM ERK’ amelyekkel [azonos Teremtsi Irnyt Megnyitva-s-Tartva] EGY-Ltben Nyilvnulnak meg, hozzsegtik azokhoz a Tudatostsokhoz [gy n-erk felptshez], amelyekben a ’meghatrozott kzelsgben’ lvk TRVNYES ’Meghatrozinak’ Biztos Tudatostsra is kpess vlnak.
A FLD NNN MAGJAINAK Tudatosnak Szksges lennik abban, hogy nMagjukban [s Szvkben] immr Megnyilvnultan Van jelen az a TRVNYES Alap [alap-minta], amelybl az Egyoldal rintsben val Megnyilvnuls is felpthet s megtarthat. A FLD NNN MAGJAI szmra az ezen Nagyon Klnleges Erben val Megnyilvnuls jelenleg a FLD-MAGA TRVNYES KZVETLENSGBEN [azaz a FLD-MAGA TRVNYES LET-TJN] lehetsges. A Megtartsok BIZTOSS vlsval valsznleg ’kiszlesedik’ majd az ezen Nagyon Klnleges Erben val Megnyilvnulsok Lehetsge is.
20130206:
„… ’TEREMTETT LTEZSNK’ ’klnleges figyelmessggel irnyul’ a ’Teljessg’ [a ’Boldogsg’] (legalbb) ’alap-llapotnak’ Megtartsra, azaz a ’Boldogsgos Teremt-folyamatokban val Megnyilvnulsra’.
A „Meghatrozk” bizonyos tekintetben „maguk llandk s maguk is lland vltozsban vannak”, s olyan „Megtarti” (1) a TEREMTETT LTEZSNKNEK s gy (2) minden Megnyilvnulsnak, amik immr BIZTOSSGGAL kpesek Megtartani a „Teljessgben” s a „TRVNY EREJBEN” [= VAN]…”
20131208:
„… Jelenleg
a TEREMTETT LTEZS EGSZBEN [s gy a VILG EGSZBEN is]
„Irnymutat” vagy „ELV” az, hogy
a kzvetlen-s-slyos veszlyeztetettsgben lvket elsdlegesen azok „rinthetik” [ezltal „Tarthatjk” s „ersthetik”],
akik RENDELKEZNEK az EGYOLDAL RINTS TRVNYES FELHATALMAZOTTSGVAL…”
(…) a ’Meghatrozkban’
a ’Teremtsi Szndkok-s-Irnyulsok’ olyan ’Teljessge’ VAN,
amely TEREMTETT LTEZSNKBEN immr „Nagyon Klnlegesen Megerstett”,
s az EGYOLDAL RINTSEKRE FEL-HATALMAZOTTAK kzvetlenl (!) ezen ’Meghatrozk’-ra figyelemmel formlnak meg minden esetben a kzvetlenl-s-slyosan-veszlyeztetett szmra „Megtartst s Megerst Lehetsgeket / Utakat”…”
20131223:
„… TEREMTETT LTEZSNKBEN
az IRGALOM-MAGA
az egyik olyan [immr a TEREMTETT LTEZS EGSZRE FELHATALMAZOTTSGGAL RENDELKEZ] MEGNYILVNULS (’TEREMT ER’),
amely NNN LNYBEN [NLNYEGBEN / EREDJBEN (s VILGI NVALJBAN / NMAGJBAN is)] BIZTOSAN TERTJA a TEREMTETT LTEZS ’EGSZNEK’ ’MEGHATROZ’ ’IRNYAINAK / ARNYAINAK / RTKEINEK’ ’legfbb jellemzit Meghatrozit’ [vagyis azokat a ’MEGHATROZKAT’, amelyektl a TEREMTETT LTEZSNK TEREMTI / Teremti „nem szakadhatnak el”].
Az IRGALOM-MAGA „nem csupn” „TARTJA” „NNN LNYBEN” [„nnn lnytl elvehetetlenl”] TEREMTETT LTEZSNK „legfontosabb MEGHATROZIT”, hanem „Szksgben MEGERSTI ezeket”.
TEREMTETT LTEZSNK TEREMTINEK / Teremtinek
IMMR „klnleges figyelmessggel” Szksges lennik arra,
hogy MEGNYILVNULSAIK ’MEGHATROZIT’ [ezeken bell a sajt „Trvnyes Teremtsi Irnyukat” s a Teremtseiket MEGHATROZ „Arnyokat” s Megnyilvntott s/vagy Megnyitott „rtkeiket”] minden olyan Teremtsi helyzetben PONTOSAN-S-BIZTOSAN-TARTSK, amely helyzetben „egy meghatrozott kzelsgben” JelenVan valamely ms TEREMT / Teremt.
Ezen ’MEGHATROZK’ „BIZTOS TARTSA” [Szksgben MEGERSTSE]
fontos [immr ’Meghatroz’] ’ALAPJA’ brmilyen ’TRVNYES KZELEDSNEK’ s az ezekbl TRVNYESEN [azaz a ’TELJES EGYETRTS TJN] Megnyithat egyb RINTSEKNEK.
(…) TEREMTETT LTEZSNKBEN a ’MEGHATROZ(K)’ ’ma ismert fogalma / Megnyilvnulsa’ [mint ’amitl nem lehetsges elszakadni / amitl nem lehetsges elszaktani’] a TEREMTK TRVNYES [azaz EGYETRTSBL ERED] SZNDKBL vlt MEGNYILVNULTT.
A ’MEGHATROZ(K)’
a TEREMTETT LTEZSNKBEN olyan MEGERSTSE a ’JELENLTNEK’ s a ’BOLDOGSGOS TEREMTSEKNEK’,
amelye(ke)t EGYTT-S-EGYBEN HATROZTAK MEG / EGYTT-S-EGYBEN HATROZNAK MEG A TEREMTK NNN LNYK SZMRA.
Tulajdonkppen ez az EGYETRTS ’teszi’ ’elszakthatatlann’ a ’MEGHATROZ(KA)T’.
A ’MEGHATROZ(K)’
a TEREMTK EGYETRTSBL EREDEN (!!!) „ISMERHET(EK) MEG / TUDATOSTHAT(K)” KZVETLENL (!) MINDEN TEREMT LTAL / MINDEN TEREMT SZMRA ’NNN RINTETTSGBEN’.
KRISZTUS-MAGA rszben az IRGALOM EREJBEN / MEGNYILVNULSBAN „foglalta EGYBE” / „foglalta sztvlaszthatatlanul-EGYBE” a TEREMTI ’MEGHATROZKAT’,
s gy rszben [s KZVETLENL vagy „elsdlegesen”] MAGA-AZ-IRGALOM MEGNYILVNULSA az a TRVNYES MEGNYILVNULS a TEREMTETT LTEZSNKBEN „AMELYBEN” „MINDEN EGYETRTS” / „MINDEN MEGHATROZ” „TERMSZETES MDON A MAGA TELJESSGBEN MEGNYILVNUL / VAN”.
Az rs folytatdik a II. rszben. A II. rsz ELRHET ITT.
|