KLNSSGEK : 20140724 - Korbbi lejegyzsekbl nhny KLNSsgrl s az ezeket elhrt Megerstsekrl (VIII. rsz) |
20140724 - Korbbi lejegyzsekbl nhny KLNSsgrl s az ezeket elhrt Megerstsekrl (VIII. rsz)
Az rs VII-2. rsze elrhet ITT
II.
MEGERSTSEKRL NHNY KORBBI LEJEGYZSBEN:
KZTARTS a Megerstsre:
„A FLD MEGTARTSA A FLDANYA-S-KRISZTUS-S-A-MINDENHAT-LTAL-MEGERSTETT”

20140422:
(…) TUDTA a FLD, hogy „Anyja” szmra a SZERELEM [az Eredenden Elindtott TRVNYES Teremtsi Irnya] s „elvesztett gyermekei” egyformn fontosak, s ezrt MAGA a [ksbb FLDD vl] Szellemi MAG is „krte” nAzonossga/nValja olyan megvltoztatst az „Anyjt-s-vele-EGYBEN-t-is-rint” jraTeremts folyamatban, hogy „szlei” s csaldja / TRVNYES csaldtagjai [a FLDDEL-MAGVAL TRVNYES KZVETLENSGBEN lvk] szmra a lehet legszlesebb kiterjedsben [tulajdonkppen „brmilyen felmerl” Szksg-helyzetben] segtsget / Megerstst nyjtani legyen kpes. Rszben ez a FLD „els megfogansa alkalmval megformlt nAzonossgt/nLnyegt” rint „vltoztats” is oka lehetett annak, hogy megszletse utn „csaldja” / csaldtagjai elszr „furcsnak tartottk”.
(…)A FLD ezen Klnleges rzkenysge teht pontosan „abban segt” a FLDNEK-MAGNAK [s mindazoknak, akik nMagukat TRVNYESEN Megnyitjk ezen rzkenysg Felptsnek], hogy nAzonossgt/nLnyegt/nValjt s a sajt TRVNYES Teremt tjt s abban a „Teljessgt-s-Boldogsgt” KLNS s KLNLEGES helyzetekben is MEGTARTANI legyen kpes, s NMAGBL (!) TRVNYESEN Megnyithasson minden olyan Teremtsi IRNYT, amellyel a tnylegesen meglv Szksg-helyzetekben NMAGA mr msok [a FLDDEL-MAGVAL TRVNYES KZVETLENSGBEN lvk] Segtjv lehet.
A FLD-MAGA
egy „Klnleges SZAKRLIS MEGNYILVNULSBAN VAN”
abbl (is) ereden, hogy
mely TEREMTK ’kapcsoldsbl’ [a FLDBEN-MAGBAN ezek EGY-vlsbl]
s milyen ’megnyilvnulsi rtelemmel / cllal’ ’fogant’ [majd egy sajtos (Nagyon Klnleges) Megnyilvnulsi Szakaszt kveten] ’szletett meg’.
A FLD-MAGA TRVNYES ’MEGHATROZIBAN’ erteljes Irnyuls az NNN Teremtseit illeten a „TRVNYES Teljessgben val Biztos Megtarts” [a Teljessgbl val elmozdulsok helyzeteiben megfelel MEGERSTSEK tjn a Teljessgbe val visszaIgazodsban val teremt rszvtel], amely a TRVNYES Teremtsek tjn Megnyilvnultt vlt/vl TELJES MEGNYILVNULT-Valra kiterjed [a ’TISZTELET’ (akr mint az ’let’ vagy ’szabadsg’ Tisztelet) a Teljes TRVNYES Megnyilvnulsra kiterjed].
A FLDANYBAN-MAGBAN s a FLD TRVNYES Jelenlt Termszetes Lteziben olyan [bizonyos nzpontbl] KLNLEGES [’Vilgi’] ’let-alap’ VAN, amely
’lehetv teszi’
a TRVNYES KZVETLENSGBEN Jelenlvk szmra [nem csupn a Kapcsoldsokat / rintseket, hanem] az egyms fel irnyul KZVETLEN MEGERSTSEKBEN [’segtsgnyjtsban’ ( RENDEZSEKBEN)] val Megnyilvnulst.
A FLDRE val TRVNYES ’Belps’ sorn a FLDI let-tra BeIgazod Llek/ltez nnn lnybe [nvaljba-s-nlnyegbe (gy nmagjba)] olyan ’let-alapot’ / Megnyilvnulsi mintt fogad be, amely lehetv teszi azt, hogy az ugyanilyen TRVNYES „alap”-mintval [’Meghatrozval’] rendelkez Termszetes FLDI Ltezk szmra a ’megtesteslshez’ MEGERSTST ADHASSANAK s a ’megtestesl’ TRVNYESEN BEFOGADHASSA ezt a FLD-MAGA fell ’szmra’ ’adott’ „Megtartst s Megerstst”. Ebben a TRVNYES MEGTESTESLSI folyamatban „pti be” nnn lnybe a megtestesl azt a ’Meghatrozt’ [teht FLDI Jelenlte tartama alatt a lnytl „elszakthatatlan” ’alapot / rtket / mintt’], amely FLDI Jelenltben Megnyilvnul lnye szmra lehetv teszi azt, hogy BRMELY (!) Termszetes FLDI Ltez szmra MEGERSTST nyjthasson a Szksg vals helyzeteiben, s az szmra is BRMELY Termszetes FLDI Ltez MEGERSTST ’ADHASSON’ TRVNYESEN.
A MEGERSTSEK [minden Termszetes FLDI Ltezben ’Meghatrozan’ / ’adottan’ jelenlv] ’alap-mintja’ a FLDN a TISZTELETBEN kzvetlenl Megnyilvnul NZETLENSG s/vagy SZABAD-LDOZAT --- a FLD Termszetes Ltezi azonban ezekre alapulan nagyon sok ms [Klnleges azaz] MEGERST Megnyilvnulst is felpthetnek nnn lnykben [pldul Kedvessg, Kegyelem, Irgalom, Igyekezet, Megvilgts, ’tvolsg’-jellegek stb].
A FLD Termszetes Ltezinek ’let-alapja’ teht TRVNYES utat Nyit arra,
hogy az EGY KZVETLENSGBEN JELENLVK EGYMS SZMRA a Szksg vals helyzeteiben MEGERSTKNT is Megnyilvnulhassanak az nnn lnykben TRVNYESEN Felptett s Megtartott ’vilgi Erikben’.
A FLDANYA-MAGA Tudatosan irnyul arra,
hogy a MEGERSTST akr -MAGA, akr a FLD Termszetes Ltezi olyan mdon legyenek kpesek adni / tadni
s
az aki fel a MEGERSTS irnyul kpes legyen a Megerstst oly mdon nnn Megtartsba befogadni s Megtartani,
hogy az jabb Szksg-helyzetet mr ne eredmnyezzen
s gy kzvetlen mdon hozzjruljon a TRVNYES Teljessgbe val visszaIgazodshoz, a TRVNY / TRVNYES Jelenlt Megersdshez.
20130816:
a FLD is azon Vilgok kz tartozik,
amelyek „nem tudnak elszakadni” a TRVNYESEN Megnyitott LET-TJUKTL.
Habr nem lehetetlen az, hogy a „FLDI Megnyilvnulsok” egyes [Klns, ritkbban Klnleges] „rintkezsek” hatsra valamelyest „eltrlnek” az „eredetileg” „eltervezett” s Megnyitott TRVNYES Teremtsi Irnytl,
az „eltrls” Pillanattl kezdden azonban
a FLD NNN LETBEN / a FLD TRVNYES LET-TJN folyamatosan (azaz jra s jra)
mindaddig, amg az Szksges [vagyis amg a FLD NNN LETE s TRVNYES LET-TJA maradktalanul visszailleszkedik / visszaIgazodik a Termszetes (= TRVNYES) Megnyilvnulsba]
„Rendez Lehetsgek / Utak” Nylnak,
amelyek visszavezetnek az „eltrlst” megelz TRVNYES Megnyilvnulsba
[vagy kivteles helyzetekben valamely ms Meghatrozott / Megjellt TRVNYES Megnyilvnulsba].
Furcsasg: 20120717:
A ’furcsa’, ’elsre teljesen nem rtelmezhet’ helyzetek azrt ’furcsk’ s azrt tnnek „nem-teljesen-rthetnek”, hogy „figyelmeztessenek”: ne menjnk el mellettk, figyeljnk rjuk jobban, tudatosan prbljuk a teljessgt megltni/megrteni. Ezek nha „kopogtat”, bizonyos helyzetekben jra-s-jra eljv, a figyelmet magukra irnyt ismtld helyzetek. Tbbnyire „termszetes” (’gy van yl’), hogy nem rtjk meg ezeket azonnal teljesen, nem vletlenl mutatja meg egy adott helyzet ilyen rszleteiben feltrul mdon magt. Valamiben „rnnk” vagy pontosodnunk kell, hogy egy fokozottabb odafigyels, egy erteljesebb/tudatosabb (’clirnyos’) megnyls ltal befogadhassunk s/vagy magunkbl felhozhassunk egy-egy j felismerst/mintt. Az ilyen megtapasztalsok sorn megtanuljuk (’begyakoroljuk’) a „figyelmessget”, azt, hogy egyre finomabb rszleteket is rzkeljnk/felismerjnk s tudatostsunk…
*****
Idegensg Azonostsakor a teend (’ha lmunkbl felbrednk akkor is) --- 20130325:
Amennyiben a FLD NNN MAG-Ltezje [s/vagy a FLD Termszetes Ltezje]
„alakvlti” jelleg jelenltet s/vagy Megnyilvnulst
s/vagy egyb „Idegensget” (akr „zavart”)
Azonost / rzkel (!),
a TRVNYES rinthetsg hinyra (!) figyelemmel
(1) azonnal megerstenie Szksges nnn Megtartst,
(2) krnie Szksges a FLDANYA-S-KRISZTUS-S-A-MINDENHAT Megerstst [~ Megtarts Megerstst]
nMagra
s csaldjra (’otthonra’)
s a FLDRE.
A TUDATOSODST elsegtend a jelen lejegyzsben sszefoglalok nhny olyan ’jelet’, amely RZKELSE mindenkppen VATOSSGRA, akr „FOKOZOTT VATOSSGRA” is inthet.
A VILG Egszben TILTOTT [„nem-megengedett”] [fleg az „els” vagy „kezdeti” rints alkalmval] a Lelkek/ltezk olyan jelleg (pldul „hirtelen, gyors”) „megkzeltse” vagy megrintse, amelyet a Llek/ltez nem tud azonnal pontosan rzkelni.
Ilyen KLNS jelleg [„meg-nem-engedett”] „megkzelts” pldul a „htulrl” (esetleg „oldal”-irnybl) megrints / a test (megnyilvnult lny) ht felli rsznek brmilyen megrintse [pldul a „fej” „hts” rsznek brmilyen megrintse, a „nyak” s „vll”, a „kezek” s „karok”, a „trzs” (klnsen a „trzs” „als” vagy „szv-tjki”) rintse, a „lbak” „hts” terletnek brmilyen rintse]. Az ilyen jelleg „megrintse” egy Lleknek/lteznek kizrlag a tnyleges kzvetlen let-veszly TRVNYES Elhrtsa esetn megengedett, minden ms esetben KLNS-nek, TRVNYT-Trnek, „meg-nem-engedettnek” minsl, gy „srts”-jelleg.
ltalban Klns jellegnek tekintend az is, ha a ’kapcsold’ [rinteni szndkoz] tudatosan s/vagy TARTSAN a ’termszetes kzvetlen rzkels hatrn’ ’van’ s gy ’igyekszik elkerlni’ hogy Azonosthat legyen (pldul ’a megrintett lttern kvl marad’).
A „kszntsek” alkalmval a Lelkek/ltezk leggyakrabban „egymssal szemtl szemben (’arccal egyms fel’) helyezkednek el” s „Biztosan Tartjk magukat”, hogy a „trs” az „Azonostshoz” Szksges Jellemzket a lehet legtisztbban s legteljesebben rzkelni / Tudatostani legyen kpes. Ha a ksznts sorn egy Llek/ltez rzkeli, hogy a msik Llek/ltez „Bizonytalan” egyes jellemzi rzkelsben, akkor ezeket [a Pontos, Biztos Azonostshoz Szksges mdon s mrtkben] „megerst(het)i nmagban”.
vatossgra / Fokozott vatossgra int jel tovbb az, ha valakinek kzvetlenl (!) a „szve” / „szv-tjka” fel irnyul egy olyan Ltez vagy Jelenlt, amellyel korbban mg nem Kapcsoldott, akit gy „nem ismer kzelrl”.
vatossgra / Fokozott vatossgra int az, ha a „Kapcsolds-kzeli helyzetben” akr a „llekben” akr a „testben” SZOKATLAN, FURCSA, SZR, G, ’HIDEG’ vagy FULLASZT, esetleg brmilyen jelleg „NYOM” / „ERSEN NYOM” / „KELLEMETLEN” / „tl-intenzv” rzet jelentkezik. Ilyenkor a FLD Termszetes Ltezi [MINDADDIG, AMG nmaguk (!!!) PONTOSAN AZONOSTJK a Jelenltet/helyzetet] ERSTSK MEG A MEGTARTSUKAT s AZONNAL krjk NMAGUKRA S CSALDJUKRA / OTTHONUKRA S A FLDRE A TERMSZETES LET-ADIK [FLDANYA-S-KRISZTUS-S-A-MINDENHAT] MEGERSTST.
„Klnlegesen Fokozott vatossgra” int [AZONNALI Megtarts-Megerstst ignyel] az, ha „nem fogad” „SZT” a Llek ltal bizonyos mrtkben rzkelt Jelenlt [pldul ha a Llek azonostja/rzkeli, hogy valamilyen minsg/jelenlt van a ’kzelben’ s mintha az ’figyeln’ t vagy akr ’tapogatni prbln’, mintha ’hozzrne’ --- majd amikor a Llek ’gondolattal’ s akr mg ’hanggal/szval’ is kifejezi azt a Szndkt, hogy nem kvn hozz Kapcsoldni s tvolodjon el tle s ne rintse meg, a ’jelenlt’ tovbbra is ’tartja’ a korbbi helyzett s/vagy akr jabb ’zavar” mdokon ’prblkozik’ a ’kapcsoltsg’ kialaktsval / tartsval.
Ilyenkor a fenti MEGTARTS MEGERSTS mellett hasznos lehet egy olyan tovbbi Megersts is, hogy HANGOSAN (=’hanggal’) s HATROZOTTAN egyszer (vagy akr hromszor) (akr tbbszr, amg „szksgesnek rzi”) a Llek mondja ki azt, hogy a Kapcsoltsgot magbl „KIOLDJA-S-ELENGEDI-S-SEMMIV-TESZI”. Ilyenkor a FLD TELJESSG EREJE s LET-HATR EREJE AZONNAL a „kapcsoltsgot” LEVLASZTJA S SEMMIV TESZI. Lehetsges, hogy az „rzs” valamely ms mdon is vezetheti a Lelket (mit „mondjon” / mit „tegyen”).
A „KIOLDOM-S-ELENGEDEM-S-SEMMIV-TESZEM” kijelentshez kapcsoldan megnyilvnul „elengeds” tulajdonkppen „lezrja-s-abban-a-formban-tovbb-nem-ptehtv-teszi” a Llek ltal „nem-kvnt” „rintst” / Megnyilvnulst, gy a Llek „nLnyegben” s Megnyilvnult-lnyben NEM MARAD olyan ’mag’ vagy ’kezdemny’, amelybl brmilyen ’rintsre’ brmikor elindulhatna egy ’teremts’.
Ez az „Egyszer Elengedsi md” most az nellenrzsek sorn „felvillan pillanatkpek” „megtlse” sorn is yol alkalmazhat: „rzs szerint” s/vagy „hanggal is kimondva” („meglve”, „megjelentve”) a „kioldst-s-elengedst-s-semmiv-ttelt” mindenfle „tovbbptst” „lezrja” a Llek annak az nlnyegben addig mg „pihent” „magnak/mintnak” vagy „tmenetileg lezrt teremtsi irnynak”, amelyrl ilyen formban „tlt”, s ha abban a lezrsra kerl minsgben mr nincsen a Llek szmra (!) tovbbi rendezend minsg, a FLD megfelel ERI (ltalban a TELJESSG ER s az EST ER) „elvgzik” a Szksges s TRVNYES Igaztsokat s semmiv-ttelt stb.
A „TISZTELET”-hinyos „kzeledsek” amiatt is ZAVAR jellegek, mert a Lelkek ltal mr eltervezett-s-elindtott folyamatokat gyakran megzavarnak s akadlyoznak (elvonnak olyan erket, amelyekkel a Llek ms teremtsbe irnyult, „ksleltethetnek” elindtott kapcsoldsokat, ami megneheztheti a trsakkal val rendes kapcsoldsokat vagy a velk eltervezetteket akr meg is histhatja stb).
ltalban [a kzvetlen let-veszly vagy slyosan fenyeget veszly helyzeteit kivve] „Tiszteletlennek” szmt az olyan irnyuls / megnyilvnuls, amely a Lelkek „jszakai pihenst / nyugalmt” (egyb Szksges pihenst) megzavarja, hiszen jelenleg mg a Lelkek szmra az „jszakai nyugalom” egy olyan „er-rendez” „tevkenysg” (’szakasz’), amikor a napkzben tapasztaltakat ’rendszerezik’ / ’tvlogatjk’ s ’hozzigazodnak’ a „Szksges” (vagy „Lehetsges”) tovbbi teremt helyzeteikhez. [A FLDN a legtbb Llek mg n-Rendezdseket l, s ezek sokszor a „pihensek” folyamn ’rgzlnek’ / ’pontosodnak’, gy a „pihens” folyamn is fontos „pt” jelleg meglseket vgez a Llek.]
Bizonyos helyzetekben „Tiszteletlennek” szmtanak a Lelkek fel tett olyan kijelentsek s krsek, amelyek a „Kapcsoltsg kialaktsa s/vagy megtartsa rdekben” (!!!) a Lelkektl klnfle „ldozatot” (jelentsebb letmd-vltoztatst) „krnek” vagy „vrnak el”, illetve azok is, amelyek klnfle „JUTALMAKAT” vagy pedig „ yavak / erk stb ELVONST” helyezik kiltsba. A Llektl nnn Ereje nem vonhat el ms ltal (!), a Llek Termszetes Teremt folyamatait ms yogosulatlanul nem „zrhatja el”, nem zavarhatja meg. Az ilyen „klns” jelleg megnyilvnulsok , elvrsok vagy grgetsek mindenkppen Fokozott vatossgra figyelmeztetnek.
A Rendezdsi folyamatok elre-haladtval [a TRVNYES Lezrsok kapcsn a klnbz Teremtsi Irnyokat vlasztottaknak egymstl val „biztos, biztonsgos” eltvolodsval] valsznleg egyre kevesebb alkalommal kerlhet sor ilyen „klns hatr-srtsekre”, azonban
TUDATOSODOTTNAK lenni abban, hogy
mi a „kvetend” az ilyen [Klns, Klnleges] helyzetekben,
SZKSGES.
gy hrthatak el a „zavaros / zavar” „kzeledsek” a leghatkonyabban
s „minden rintett szmra” a legkevesebb fjdalmassgot / nehzsget okozva.
Ha egy Jelenlt a Llek Szndknak Hatrozott kinyilvntst az elzek szerint (vagy brmely ms mdon) „semmibe veszi”,
az a TISZTELET olyan minsg s mrtk HINYA,
amellyel a FLD Termszetes Ltezi jelenleg semmifle TRVNYES rintst nem nyithatnak meg.
gy ha azt rzkeli egy Llek, hogy
egy ltala pontosan nem azonosthat [akr csak BIZONYTALANUL (!) azonosthat] Minsg
a krse / hatrozott krse „ellenre” tovbbra is „kzelben” „marad”,
a Llek az ilyen jelenlt/minsg fel ne irnytsa a figyelmt,
ne kezdjen el „ismerkedni” vele,
ugyanis jelenleg a FLD nem nyit meg TRVNYES Kapcsoldst olyan Jelenlt fel, amely a TISZTELET Minsgt nem li meg.
Ilyenkor a kvetend megnyilvnuls
az azonnali nMag fel Irnyulsban a Megtarts Megerstse
s a TRVNYES LET-ADK MEGERSTSNEK a krse
[a TRVNYES LET-ADK MEGERSTSBE val TUDATOS „Belehelyezkeds”],
illetve
ezen tl az RZS ltal jelzett ms jelleg Megersts
[pldul valamilyen HATROZOTT (hang ltali) Szndk-megnyilvnts].
A „csaldi” jelleg megtapasztalsok nem alkalmazzk a „parancsolst”, hanem TRVNYES SZNDKUK KINYILVNTSVAL S MEGTARTSVAL ERSTIK MEG nmagukat s egyb ms TRVNYES Megtartst Megerst mdokon hrtjk el a TRVNYT-Tr rintseket. gy ha valaki „parancsolknt” kzeledik egy Llek fel, az is Fokozott vatossgra int.
20120727 - Az LET rszei s levl-vltsok:
„…Nha „gyakorls-kppen” a SzellemiN s a Fldanya azrt is a kzelbe (ltmezbe) hozhat „zavarodottsgot” vagy „idegensget”, hogy finomodjon [gy ’biztoss/biztonsgoss’ vljon] a megklnbztets s nismeret, felismersre kerljn, hogy ami a ltmezbe kerl, ahhoz az nMag Rendje szerint (trvnyesen) harmonikusan tudna-e a Llek kapcsoldni (szksges vagy lehetsges-e a kapcsolds), vagy valamilyen idegensg vagy mg-meglv-tvolsg ezt nem teszi lehetv.
Megltsom szerint az „EGYSZER ELENGEDSSEL” rdemes Rendezni az esetlegesen felsznre kerl „Gyanakvst” s „Rivalizlst” s „tlkezst” --- s Magunkban mr az „VATOSSG” s „TISZTELET” termszetes mintjval [20120717 - KP s GONDOLATOK s 20120721 - Gondolatok Klnleges helyzetekrl s az Egyttmkdsekrl ltalban] ’rintsnk’ [Azonostsunk] minden „ltmezbe” kerlt/kerl minsget…”
*****
A ’TISZTELET’ Klnleges MEGERSTSRL --- 20131222:
A FLD NNN MAGJAI is TUDATOSODTAK / TUDATOSODNAK abban, hogy
a „tisztelet-hinyos” „rintkezsi” helyzetek ’Megmutatkozsakor’
pontosan milyen „Tisztelet Minsgben” Nyilvnuljanak meg
nnn Megtartsuk s Termszetes [=TRVNYES] Kzvetlensgk Megtartsa Megerstse rdekben.
(1) Jellemzen a TISZTELET az ilyen sajtos helyzetekben az „n-megtartst” oly mdon ersti meg, hogy „Tudatos tvolsg-tartsban / tvolsg-megtartsban” Nyilvnul meg, „nem fordt figyelmet” [= „nem nyit rintst”] a „tisztelet-hinyos-megmutatkozs (megnyilvntja) fel”.
(2) Gyakran azonban „nem elgsges” a Megtarts Biztoss ttelhez a „tudatos tvolsg-megtarts”, hanem SZKSGES lehet egy „egyszer s hatrozott s pontos / biztos” olyan Megnyilvnuls is, amely egyrtelmen kifejezi a Kapcsolds/rints Szndknak hatrozott Elhrtst. Ma ilyen Megersts lehet a TRVNYES SZNDKNAK pldul a ’szavak’ ltali egyrtelm kifejezse, de ms megerstsi mdok is lehetsgesek.
Ez utbbi helyzetben [amikor valamilyen sajtos ok miatt „nem elgsges” a „TISZTELET-teljes Megnyilvnuls” megtartshoz a „tudatos tvolsg-megtarts”], ltalban egy hatrozott-s-egyszer [TISZTELET-teljes mdon] kifejezsre kerl, hogy az adott „helyzetben / formban” „nem elfogadhat” [akr „klnsnek minsl”] a „trs” „Megmutatkozsa”. A „Megmutatkozs” nem felttlenl jelenti / jelzi a sajtosan megnyilvnul „trs” „rossz szndkt”, lehetsges, hogy a „trs” valamely benne-magban vagy a helyzetben lv sajtossg miatt nem rzkeli pontosan a „kzelsget”, „nem ismeri fel a helyzet termszett” [pldul „tved” valamely jellemzben] stb. Ilyenkor ha a „trs” Szndka „TISZTELET-teljes”, ltalban a ’Megmutatkozs’ [vagy ’Megmutatkozs veszlye’] Elhrtshoz elgsges lehet a „trs” irnyba Megnyilvntott „figyelmeztets” / „figyelem-felhvs” s/vagy valamely ms jelleg „Tudatos Megtarts-Megersts”.
Ha egy helyzetben rzkelhet, hogy a „trs” „zavarodott” s/vagy „rtkeiben s/vagy Teremtsi Irnyulsban” „nagyon tvoli”, jellemzen „Szksgtelen” [akr ’veszlyes’ is (!)] a Megtarts Megerstshez „kommunikcit kezdemnyezni” a „trs”-sal [„megvilgtani szmra, hogy tartzkodjon a zavar Megmutatkozstl”]. Ilyen helyzetekben leginkbb a TUDATOS NLNYEG-MEGERSTS Szksges a megfelel „tvolsg-megtarts” Biztoss ttelvel.
A TISZTELET Klnleges Megnyilvnulsrl mg: 20130909
A FLD NNN MAGJAINAK
FONTOS TUDATOSTANIA NMAGUKBAN AZT, HOGY
MAGNAK-A-FLDNEK [A FLD TISZTELET MINSGNEK / EREJNEK] VAN OLYAN KLNLEGES (!) MINSGE / EREJE, AMELLYEL MAGA-A-FLD AZON Ltezs-formk / let-formk s Megnyilvnulsi mdok FEL IRNYUL, AMELYEK A FLD TRVNYES KZVETLENSGN KVLIEK,
[vagyis „akivel / amivel” MAGA-A-FLD nem Nylhat meg TRVNYES EGYTTES-TEREMTSBEN, mivel kzttk nincs olyan Megformlt „let-alap”, amelyet mindannyian TRVNYESEN Elfogadtak s amelyhez ezt kveten megfelel mdon Hozz-Kapcsoldtak].
Fontos TUDATOSTANIA azt a FLD NNN MAGJAINAK, hogy
a TISZTELETNEK ez a KLNLEGES MINSGE vagy EREJE
a FLD NNN KZVETLENSGN „bell” „kzvetlenl” nem Nyilvnul meg,
a FLD Termszetes Ltezi „egyms fel irnyulsukban” nem lik ezt az ERT / MINSGET
[mivel a FLD NNN LETBEN azok lehetnek csak TRVNYESEN Jelen, akik a FLD KZVETLENSGBE TRVNYESEN BeKapcsoldtak].
Ugyanakkor a FLD NNN MAGJAINAK „Tudniuk”, Ismernik Szksges,
s a Szksg meghatrozott eseteiben Megnyilvntaniuk is Szksges
a TISZTELET azon KLNLEGES MINSGT / EREJT,
amelyet megprblok ebben a lejegyzs-rszben „rinteni”.
Habr „szavakkal / fogalmakkal” nem a legknnyebb megkzelteni / rzkeltetni ezt a KLNLEGES TISZTELET MINSGET / ERT, mgsem lehetetlen, mivel a FLD NNN MAGJAI kzl sokan „mg ma is” Megnyilvntjk ezt a MINSGET / ERT akkor, amikor a „klnssgek” vagy „idegensgek” „kzelsgben” „Vannak”.
Ez a KLNLEGES TISZTELET-Megnyilvntsi forma / md
leginkbb egy „Tudatos Tisztelet-teljes / Szeretet-teljes Tvolsg-tartshoz” hasonlthat:
„ott van” benne „az let” s a „vlaszts szabadsgnak” „Tisztelete / Elfogadsa”,
mindez egy NAGYON TUDATOSAN MEGTARTOTT „MEGERSTSBEN”,
PONTOSAN TUDVA AZT, HOGY MILYEN KEDVEZTLEN HATSOKAT INDTHATNA EL A LEGKISEBB EGYMS-FEL-VAL-KZELEDS.
[Ez a „Klnlegesen Megerstett MEGTARTS” bizonyos nzpontbl „nagyban hasonl” ahhoz a „megrendthetetlensghez”, amely bizonyos helyzetekben a BIZTOSSG EREJBEN is Felismerhet / TUDATOSTHAT.]
A TISZTELET ezen KLNLEGES Megnyilvnulsa
„NAGYON ERTELJES (Klnleges) MEGERSTSBE HELYEZI” a „SZABADSGOT” s az „LETET”,
teht nem egy egyszer „elfordulsrl” / „elhrtsrl” / „elhatroldsrl” van sz ebben az ERBEN.
NAGY TUDATOSSGOT [s sokszor „nagy ert”] ignyel a TISZTELET ezen KLNLEGES Megnyilvntsi mdja, amelyet a FLD NNN MAG-Ltezinek BIZTOSS (!) Szksges tennik nMagukban-s-nmaguk-ltal.
… a FLD NNN MAGJAI kzvetlenl (!) a MINDENSG ERVEL Tudatosan Meglt EGY-Ltben kpesek ezen KLNLEGES TISZTELET-MINSG TUDATOSTSRA [s a TELJESSG ERVEL EGYBEN a Szksges mrtk Megnyilvntsra].
KLNLEGES (!) ERRL van sz,
amelyet csak pontosan meghatrozott helyzetekben ismerhetnek meg s lhetnek meg „kzvetlenl” a FLD NNN MAGJAI [s ms Termszetes Ltezi].
Ma mg az „idegensgek” s egyes Klns Megnyilvnulsi formk / mdok bizonyos „rzkelhet” „Kzelsge” [s ezeknek az rzkelheten „KZVETLENSGEN” „kvli” jellege] „kzvetlenl” (!) is TUDATOSTHAT a FLD NNN MAGJAI ltal,
s gy a FLD NNN MAG-Lelkei is „most” vannak abban a sajtos helyzetben,
hogy nMag(j)ukban-s-nmaguk-ltal TUDATOSAN Megnyilvnult Erknt „Felpthetik” [„nnn Megtartsukba (be)emelhetik”] s meghatrozott „idegensgek” stb „kzelsgben” „kzvetlenl” meg is nyilvnulhatnak a TISZTELET ezen KLNLEGES EREJBEN.
A FLDNEK ez a KLNLEGES TISZTELET-Megnyilvnulsa az egyik olyan fontos N-EREJE, amely alkalmas a „bemocskolds” [vagyis az „j-szer” „fertzdsek”] Elhrtsra is…”
E korbbi lejegyzs folytatdik az „IGAZ”-sg EREJNEK nhny fontos Tudatostani-valjval, ajnlom ismt tolvassra.
Az rs folytatdik a IX. rszben. A IX. rsz elrhet ITT
|