|
ÍRÁSAIM |
|
| |
"ELEGET KÍVÁNOK NEKED!"
"Elegendő napsütést kívánok számodra, hogy jókedved legyen, bármilyen szürkének is tűnnek napjaid.
Elegendő esőt kívánok neked, hogy még jobban megbecsüld a napot.
Elegendő boldogságot kívánok neked, hogy szellemed élő és örökké tartó legyen.
Elegendő fájdalmat kívánok neked, hogy még az élet legkisebb örömei is nagyobbnak tűnjenek.
Elegendő nyereséget kívánok neked, hogy vágyaidat kielégítse.
Elegendő veszteséget kívánok neked, hogy még jobban megbecsüld mindazt, amid van.
Elegendő köszöntést kívánok neked, hogy felkészítsen a végső búcsúra." (Folytatás ITT)
|
Sík Sándor - Ember
"Embernek lenni!
Csak embernek, semmi egyébnek,
De annak egésznek, épnek,
Föld-szülte földnek
És Isten-lehelte szépnek."
|
|
Hímeztem: |
|
| |
2011.0728 – Szemelvények – Önkifejezés III.:
Nagyon fontos, hogy azokban a helyzetekben,
amelyekben „mások támogatójává vagy segítőjévé” válunk,
TELJESEN ŐSZINTÉK, IGAZAK legyünk.
A „segítő szándék” „tiszta” legyen,
vagyis tisztán SZERETETBŐL legyen jelen (’se több se kevesebb’),
magunkat a „yobbítás” és önzetlen segítségadás szándéka vezesse
[ne kívánjuk a másikat ’befolyásolni’ vagy ’vezetni’, ne ’értékeljük’ vagy ítéljük meg stb].
Ha „hívást” érzünk egy helyzetbe, amelyben segítően nyilvánul(hat)nánk meg,
akkor „teljes figyelemmel” [teljes odafigyeléssel] forduljunk a „helyzet” és a helyzetben „jelenlévők” felé is.
Legyünk „nyitottak”, hogy megérthessük azt, amit a helyzet mutat –
és ezáltal is azt tudjuk nyújtani,
ami az adott helyzetben „tőlünk telhetően is a leg-yobb”
és az „érintett számára is legmegfelelőbb”.
Fontos, hogy IGAZAK legyünk teljes egészében:
ne találjunk ki valótlan, általunk meg nem élt ’példákat’, mert már ez is ’ferdítés’.
Olyat mondjunk és tegyünk, amit mi VALÓBAN megtapasztaltunk,
és ami ezáltal a ’magunk tapasztalata/tudása’
[’erre tudunk Építeni, ebből tudunk biztonsággal Építkezni/Építeni’].
Ne „szépítsünk”, és közben ne legyünk bántóak sem
(ugyanis a ’bántás’ érzékelésekor bezárul vagy beszűkül a „szív”, és így legtöbbször nem tud célt érni a segítség).
|
"Egy szó is lehet locsogás, s ezer oldal maga a tömörség.”
(Abody Béla)
„A madarak nyelve nagyon régen kialakult, és más, ősi beszédmódokhoz hasonlóan tömör, kihagyásos beszéd: keveset mondanak, de ezzel sokat fejeznek ki és sokat megértenek belőle.”
(Gilbert White)
|
|
|
|
|
|
Írások - 2014. május 14 - augusztus 29. |
|
20140823 - MAGOKNAK - A magyarsághoz kapcsolódóan
2014.08.23. 08:51
2014. augusztus 22.
Elsődlegesen MAGOKNAK
A FÖLD-MAGA ’magyarsága’ [azaz a FÖLDÖN a maguk Megnyilvánulása számára a ’magyarság’ Közvetlenségét választottak] szintén ’Megtart’ néhány ’ÖRÖK’ Megnyilvánulást [ezeket tulajdonképpen egyfajta ’alap-értékként’ ’átemeli’ a Megújult ’magyarság’ ’közép-ponti-alap-értékébe’].
A FÖLDANYA-MAGA is ’különlegesen szépnek / különlegesen értékesnek’ ítélte a ’magyarságban’ azt a fajta [lyó értelemben értve] ’nyitottságot és játékos megnyilvánulást’, amely ’nagy szeretettel nyilvánul meg a társak és az új / új jellemzők’ és így a ’teljesség’ megismerése irányába. Ez Megnyilvánul abban is, hogy [’szigorúan’ a FÖLD-MAGA TISZTELET Megnyilvánulásának alapján] van egy ’különleges („érdeklődés”) vágy’ a ’teljesség megismerésére és a megismerteknek a lehető legpontosabb megértésére és kifejezésére’. Ez az eddigiekben például Megnyilvánult a ’magyar gondolkodás és nyelv’ (például a ’képi kifejezések’ és hang-hatások) nagy színességében, az apró részletek és árnyalatok gazdag kifejezésében [tulajdonképpen ez a fajta ’aprólékosság’ és a ’részletek közötti valós összefüggések felismerésére irányulás’ az egyik alapja annak, hogy ami felé irányulnak, azt képesek (!) nagyon pontosan és részleteiben-és-természetes-összefüggéseiben-is feltárni és megismerni a ’magyarságot’ választottak]. A ’nyelvi’ vagy ’képi’ és egyéb más kifejező-eszközök [Tudatosítási eszközök] színessége / gazdagsága, a gondolkodásban és nyelvben és egyéb kifejező-eszközökben megnyilvánuló játékosság olyan szinte különlegességnek számító ’szépség’ a FÖLD-MAGA (!) ÖNNÖN ’magyarságában’, amely egy Megújult-Megnyilvánulásban megmarad a ’magyarság megújuló alap-értékében’ [így a ’magyarságot’ megélők önnön lényében].
Vannak ugyanakkor olyan ’vadhajtássá’ [bizonyos értelemben „eltúlzottá” és emiatt a „Tisztelet határait súroló” vagy akár már a „Tiszteletben hiányossá”] vált Megnyilvánulásai [Megmutatkozásai] a ’magyarságnak’, amiket a FÖLD-MAGA nem TART meg és így ’eddigi formájukban’ teljes egészében semmivé válnak.
A ’magyarság’ [mint FÖLDI-Világi TÖRVÉNYES Közvetlenség] a ’maga számára választott’ Teremtési Irány szerint [ahogyan a VILÁG Egésze is] immár és az elkövetkezőkben Különleges Figyelmességgel irányul a ’nehézségek / hibák / eltérülések’ valós okainak Tudatosítására, és maga is részt vesz a lehetőségeihez igazodóan közvetlenül is a Szükség-helyzetek Elhárításában. Ennyiben ’folytatja’ a korábbi fogalmak szerint a teremtő részvételt a ’tanítás’ és ’gyógyítás’ Útjain.
Részt vesz továbbá a FÖLD-MAGA ’magyarsága’ olyan Teremtő Utak Megformálásában és Megtartásában [Megnyilvánításában], amelyek ráirányítják a figyelmet / Tudatot az ’öröm-teljesség’ ’valódi lényegére’ és az öröm megélésének fontosságára, arra, hogy a Teremtésben-való-Jelenlét [a Törvényes teremtésben Megnyilvánuló Jelenlét] az egyre újabb ’színek’ / ’értékek’ / irányok stb Megismerése és Tudatosítása által az Öröm egyre újabb Megnyilvánulásait eredményezi [az Öröm pedig Világunkban nagyon jelentős Megtartó és részben Megerősítő erő / Megnyilvánulás].
A „felfedezés / megismerés / megértés öröme”, az „Érintésekben való Megnyilvánulás öröme” és az „adásban / kiáradásokban / önkifejezésben Megnyilvánuló öröm” nagyon sok ’magyarságot’ megélő Lélekben / emberben [(1) önnön lélekségében és (2) önnön emberségében is (!)] Tudatosan Megtartott Megnyilvánulássá vált, és ez a [FÖLDI] TISZTELET Megnyilvánulásának ’alapján’ sokukat nagyon nehéz helyzetekben is képes volt a maguk lehetséges Teljességében Megtartani. Ezért is Határozott a FÖLDANYA-MAGA a ’magyarságukat Megtartó’ Természetes FÖLDI Létezőkkel Egyetértésben úgy, hogy az újonnan [most] Megnyílt-Megnyíló TEREMTÉSI SZAKASZBAN a FÖLD-MAGA ’magyarsága’ az ’öröm valódi lényegének Tudatosodásában’ az egyik elsődleges Tudatosodást segítő Közvetlenség van / lesz. Az „öröm” képességükben valamilyen módon ’megsérültek’ közül emiatt sokan válnak majd néhány [vagy akár több] ’életnyi’ tartamban a ’magyarság’ Közvetlenségének tagjává azért, hogy ismét felépítsék magukban a Bizalom és Öröm kiteljesítő alapjait és Megnyilvánulásait. Ez ismét csak sokféle ’boldogságos’ és öröm-teljes Megnyilvánulást eredményez…
A ’magyarság’ bizonyos értelemben különleges ’nyitottsága’ az újdonságok Tudatosítására és így a ’teljesség / boldogság Tudatosítására’ eddig is sok olyan egyéni kiteljesedéshez vezetett, amit korábban [lyó értelemben értve] ’művészi’ vagy akár ’mesteri’ jelzővel is jelöltek. Az egyéni ’színek / adottságok’ [az önnön Bizalmában újra megerősödöttekben] nagyon sok [akár különleges] Útban is Megnyilvánulhatnak a ’magyarság’ megélését választókban, emiatt
továbbra is
„nagyon sokszínű / színes”
[az egyéni Megnyilvánulások számára sok lehetőséget adó és nagyon sokféle Érintésben Megnyilvánulható] Megnyilvánulás lesz a ’magyar’.
Nagy valószínűség szerint a FÖLDÖN újra visszaáll a ’bábeli zűrzavar’ előtti azon természetes állapot, hogy a FÖLD Természetes létezői „egy nyelvet beszélnek”. Valószínűleg ez a „nyelv” [mint egymást-megértés] nem lesz hasonlatos az eddig ismert „fogalmak és szavak általi ('kötött') Megnyilvánuláshoz”.
Ugyanakkor a FÖLD-MAGA / a FÖLDANYA-MAGA a hangok és szavak általi Megnyilvánulások egy részét is „szép”-nek [és így Megtartandónak] Ítélte és Jelölte, emiatt a FÖLDÖN az elkövetkezőkben is lehetőség lesz majd a hangok (akár beszéd, akár ének stb) általi ÖNKIFEJEZÉSRE / Megnyilvánulásra. Emiatt valószínűleg lehet majd a mai ’(hangok általi és 'nyelvi' jellegű, az egyedi önkifejezésre akár különleges módon is lehetőséget adó) beszéd’-hez hasonló ’KOMMUNIKÁCIÓ’ is. Valószínűleg a FÖLD Természetes Létezői különféle Érintéseik / Kapcsolódásaik során ’beszéd’-hez hasonló formában is Megnyilvánulnak majd --- az azonban mégis ’nagyon más lesz’, mint az eddig használt beszédben-való-Megnyilvánulás.
A FÖLD Természetes Létezői [mivel mindannyian a FÖLD-MAGA TÖRVÉNYES Közvetlenségében Vannak, ugyanabban a FÖLDI-Alap-Értékben EGY-be-Kepcsolódtak][bizonyos 'alapokban'] természetes módon „érteni” fogják egymást [hiszen mindannyiuknak ugyanaz az ’otthona’]. Ugyanakkor nem lehetetlen az, hogy erre a természetes alapra [azaz az egymást megértés alapjára] az egyes ’Szoros Közvetlenségekben’ Jelenlévők a maguk Közvetlenségére jellemző [ám nem ’elkülönülő-beszéd-jellegű'] egyéni kifejezés-módokat / különleges Megnyilvánulási módokat is megformáznak majd.
A FÖLD TÖRVÉNYES KÖZVETLENSÉGÉN belüli kisebb-nagyobb Közvetlenségeket a FÖLD-MAGA TÖRVÉNYES Alapjából Megnyílt különféle „Alap-Értékek” TARTJÁK. Korábban érintettem, hogy ezen „közép-ponti-alap-értékek” Megformálására a FÖLDÖN a KÉPZELET EREJE FelHatalmazott. A TÖRVÉNYES Közvetlenségek „alap-értékeiben” azok a Teremtési Irányok/Arányok Nyilvánulnak meg, amelyeket az adott Közvetlenség tagjai a maguk számára azért választottak és határoztak meg Egyetértésben, hogy azokban TUDATOSODJANAK és kiteljesedjenek [ezzel is hozzájárulva a FÖLD-MAGA ’egészének’ kiteljesedéséhez]. Ezen a TÖRVÉNYES alapon valószínűleg az egyes Közvetlenségekben Megnyilvánulnak majd olyan bizonyos értelemben „különlegességek”, amelyek elsődlegesen rájuk lesznek jellemzőek.
OmMÁÁTRé~KJ
A következő írás elérhető ITT
| |
|
|
|
A mai napra: |
|
„A valóság nemcsak az, amit a szem lát, és nemcsak az, amit a fül hall és a kéz meg tud fogni, hanem az is, ami rejtve marad a szem és a tapogató ujjak elől, és csak annak fedi fel magát néha, egy-egy pillanatra, aki a lelki szemével keresi, aki belülről tud figyelni és hallani, és képes a gondolataival tapintani.”
| |
Áldozni
csak a benned lévő és általad LÉT-re hozott Szépséggel
másokat is SzÉpítve és gyarapítva,
Teljes és ÉP Szabad Akaratodból,
Szabad Akaratodat kinyilvánítva,
az Örök és Adott Élő KRISZTUSI Rendnek megfelelően
Lehetséges
és
Érdem-es.”
20100525 - Az Áldozatról - Szemelvények
A hibákról és a hibázásról:
A ’hibák’ segítenek ’nem-felejteni’ és ’felejteni’.
PIRAMIS - Őszintén akarok élni
Őszintén akarok élni,
Minden utam végigjárni,
Hinni abban, amire vágyom,
S ha hiszek benne küzdeni érte bármilyen áron.
Őszintén akarok élni,
És csak annyit elérni,
Jókedvem senkit ne bántson,
S ha fáj a szívem valamiért, ne nagyon fájjon!
Tőled csak annyit akarok kérni,
Hogy engedj őszintén élni,
Őszintén, szabadon, szépen,
Őszintébben, mint ahogy tegnap éltem.
Ne kelljen hazudnom senkinek
És hogyha valamit kérdezek
A válasz igaz legyen!
Szeretnék bízni mindenkiben,
Hinni, hogy nem fordul ellenem,
S nem árul el sosem.
AZ ERDŐ FOHÁSZA
Vándor, ki elhaladsz mellettem,
Ne emelj rám kezet!
Én vagyok tűzhelyed melege
hideg téli éjszakákon,
én vagyok tornácod barátságos fedele,
melynek árnyékába menekülsz a tűző nap elől,
és gyümölcsöm oltja szomjadat.
Én vagyok a gerenda, mely házad tartja,
és én vagyok az asztalod lapja,
az ágy, melyben fekszel,
a deszka, amelyből csónakod építed.
Én vagyok a házad ajtaja,
bölcsőd fája, koporsód fedele.
Vándor, ki elmész mellettem
hallgasd a kérésem:
NE BÁNTS!
ÜNNEP
Az Ünnepeknek fontos része az „emlékezés”, amikor a dicső vagy épp a kevésbé dicső tettekre/megélésekre, az elődökre is emlékeznek, és ezáltal egyfajta folytonosság alakul ki (marad meg) az Ősök, Elődök, a Gyökerek irányába is. Az emlékezés a legtöbb esetben ma még ’intő’ példa is lehet arra, hogy mit szükséges megváltoztatni, miben szükséges változni akkor, ha valami yobb és teljesebb Élet a cél ---
az „Ünnep” Valódi Lényege azonban minden esetben a[zon] „Jelen Megerősítése, amely elvezet a ’vágyott jövőbe’.”
Az Ünnep általában MEGERŐSÍTI az Élet egy olyan részét/szeletét, amely „továbbvitelre érdemes”, amelyben ELŐREMUTATÓ/előrevezető Példa vagy Út [Működés, Erő] Van Jelen.
(Részlet a 20110802 - Níitottság, Nyitás... írásból)
|
|
|