20151025 - SZAKRLIS tban Jelenlvknek - sszekapcsols-s-EGYbekapcsols - Nhny Klnlegessg (I. rsz)
2015. oktber 24.
I.
’sszeKapcsols-s-EGYbeKapcsols’
A FLDNEK-MAGNAK Van egy j (!) ’SZERELEM EREJE’ [MEGNYILVNULSA, teremt ereje]. Magam az j ERT nhny nappal ezeltt rzkeltem elszr.
[Egyik] ’Lnyege’ szerint tudom ’megnevezni’ jelenleg ezt az ERT:
’sszekapcsols-s-EGYbekapcsols’
’sszekapcsolds-s-EGYbekapcsolds’
Jelenlegi megrtsem szerint ez a FLD-ER rszben egy Klnleges MEGERST Er azon FLDI SZAKRLIS tban Jelenlvk szmra, akik nem a FLD NNN MAGJAI [vagy a FLD NNN MAGJAI kzl azok szmra, akik mg ’gyakorlatlanabbak’ a Szakrlis Megnyilvnulsokban].
A FLD NNN MAGJAINAK arrl a ’klnlegessgrl’, hogy k let-alapjukban teljes egszben EGYEK a FLDANYVAL-MAGVAL’, korbbi lejegyzsben mr tbbszr is rtam.
20150202 (elrhet ITT): „… A FLD-Vilgban a FLDANYA-MAGA s a FLD NNN MAGJAI termszetes let-Alapja a MINDENSG-ER, mghozz a VILG EGSZBEN olyan Klnleges mdon, hogy az let-Alap teljes egszben [„100%-ig”] AZONOS. A FLDANYA s NNN MAGJAI Termszetes let-Alapja teht nem csupn „HASONL” [nem csak egyes rszeiben azonos](!), hanem teljes egszben EGY.
Ez az „EGY”-sg [az „let-Alapban” meglv teljessges Azonossg] ma mg a Vilgban „Klnlegessg” [„ritkasg”], ugyanis a legtbb ms Vilgban a TRVNYES LET-AD s NNN MAGJAI let-Alapja csak „rszben azonos” [bizonyos rszkben van meg a teljes azonossg], s gy az let-Alap „HASONL”…”
Az sszekapcsols-s EGYbekapcsols EREJE els ’Megjelensben’ szmomra hasonl volt ahhoz [jl rzkelheten nem azonos!], ahogyan korbban a MINDEN-YO ER egyik megnyilvnulst rzkeltem [a MINDEN-YO ERRL rszletesebben: 20121114 (elrhet ITT) – nhny rszletet ideidzek ezen lejegyzsbl az rs vgre].
20141114: „… A MINDEN-YO ERBEN JelenVan / Megjelentdik egy „sajtos (klnleges) mozdulat / mozgs”, amely [megltsom szerint] ’eredjben’ EGY a SZP ER MAGA ’Teremt rvnyvel’, Megnyilvnult Jellege azonban attl mgis eltr.
rzkelsem szerint a MINDEN-YO ER rendelkezik egy LASS (!) [’pontos’] „krz” irny s „rvnylshez hasonl jelleg” [’mlyl’ / kiterjed vagy szkl] „mozgs” vagy „vltozs” lehetsgvel, amely az „irnyt is kpes megvltoztatni”. Ez a Klnleges Minsg egy „tlcsres rvnyls” „mintjt” hordozza, amelyben egy „NAGYON LASS” s ltalban „szakaszonknt” s „aprlkosan, finoman” mozg „krz rvnyls” [’ves elmozduls’] van, mely „trbeli megjelenst s mozdulsait” tekintve „tlcsres” formt vett/vesz fel.

Eddigi megrtseim szerint ez a „nagyon lass s kifinomult mozgs/elmozduls” MINSGE az ennek az ERNEK, amellyel segtsget tud nyjtani a Szksges Irny-vltsok pontos bemrsben s belltsban, tovbb abban is, ha valaminek a „Megnyilvntsi ARNYT” megvltoztatni szksges…”

Az ’sszekapcsols-s-EGYbekapcsols’ EREJNEK is van [a hatrozott erteljessgben / a hatrozott erteljessge mellet] egy ’finoman illeszked’ forg / igazod jelleg mozdulsa [ltalban rvnyben s/vagy rvnyls-szeren] s ebben EGY-Be-Kapcsoldnak azok a FLD-ERK, amelyek egy adott ’Megerst Harmoniban’ [errl rszletesebben: 20150312 (elrhet ITT)] teremttrsai (lehetnek) a MEGERSTST adnak s/vagy az IGAZODST vgznek.
Jelenlegi megrtsem szerint az egyik legutbbi j FLDI ERHZ hasonlan [20150110] az ’sszekapcsols-s-EGYbekapcsols’ EREJE is
(1)
egyes ’rszeiben’ nhny korbban mr Megnyilvnultt vlt FLDI SZERELEM-ER egyes MINSGEINEK nll (’egyestett’) ERV vlsbl ’indult a Megnyilvnulsba’ [ebben a Megnyilvnulsa hasonl a ’FIGYELMES KEDVESSG EREJNEK’ ’megszletshez’],
(2)
m nem csupn ezen korbbi MINSGEK alkotjk a TRVNYES LNYT,
hanem a FLD-MAGA nlnyegbl-s-nValjbl-s-nMagjbl jonnan (!) Megnyilvnultt vlt Megnyilvnulsa is Van.
A FLD NNN MAGJAINAK Fontos, hogy Tudatosak legyenek abban, hogy
immr Megnyilvnult a FLD-MAGA az j EREJBEN,
s gy nnn lnykben [s nnn lnyk ltal] ez az j ER Megnyilvnultan JELEN VAN [HAT].
Az j ERT ’megforml' 'alap erk’ kztt rzkelheten jelen van a VLTOZS / VLTOZKONYSG EREJE, a TELJESSG ER [ezen bell a SZP ER], a MEGVILGTS EREJE, a MINDEN-YO ER, a KEGYELEM EREJE, az IRGALOM EREJE s mg nhny ms ER.
Egy plda: ha az adott helyzetben a SZP ER s a MEGVILGTS EREJE s a BIZTOSSG ER lehetnek a ’f segtk’, akkor ezen ERK az j ERBEN (!) (1) sszekapcsoldnak s (2) EGY-be is kapcsoldnak, gy vl(hat)nak [pldul a KEGYELEM EREJVEL ’EGY’-tt] Megerst ERKK a SZAKRLIS tban teremt szmra.

Ha egy adott Megerst helyzetben csupn kett ER sszekapcsoldsa s EGYbekapcsoldsa szksges, akkor azon kt er kapcsoldik be az j ER ’rvnybe’ [kapcsoldsi pontjba / pontjaiba, kapcsoldsi terbe]. Ha tbb ER ’kzvetlen Megerstse’ szksges, akkor azon tbb ER szmra formldik meg az sszekapcsolds-s-EGYbekapcsolds Klnleges lehetsge.
A SZAKRLIS t FLDI alapjairl bvebben: ITT
Az ’rvnyl’ [alap-] jelleg mellett az ER Megnyilvnulsa [a VLTOZKONYSG ER (alap)Jelenlte okn] ms olyan formban is rzkelhetv vlhat, amelyhez az adott Megerst Harmoniban Jelenlvk a legknnyebben s legteljesebben kpesek hozzkapcsoldni [pldul ’spirl’ jelleg stb].
Korbbi lejegyzsekben rintettem: a ’teremt rvny’ a FLD-Vilgban ’vdett megnyilvnuls’, a SZP ER [TELJESSG ER] KIZRLAGOS (!) Megnyilvnulsa.
Jelenleg az sszekapcsols-s-EGYbekapcsols EREJE ’nagyon yo’ Megerstje / teremttrsa lehet a YOSGBL FLDN (trvnyesen) Jelenlvk kzl azoknak, akik tnylegesen is SZAKRLIS tban vannak [s ugyangy a msik Vilgokbl a FLDN trvnyesen Jelenlv SZAKRLIS tban teremtknek is].
Valsznleg az j ER jelenlegi Megnyilvntsra „kt fontos (klnleges!) ok” adott okot „MOST”.
I./
A YOSGBL rkezettek kzl a SZAKRLIS Utakban Megnyilvnulk szmra ma mg nehzsget jelenthet a FLD egyes Vilgi (!) jelleg ERI Tudatostsa s gy a velk val kzvetlen [s tudatos] egytt-teremts. Hogy ez a nehzsg [amely a VILGNAK az ’ramlsok’ jellegben val kiterjedtebb Tudatosodottsgbl, s az ’ramlsoknak’ a YOSGBAN val valamelyest ma mg ’ms rtelmezettsgbl’ ered] ne legyen akadlya a trvnyes IGAZODSOKNAK [s a RENDEZ jelleg teremt folyamatokban val rszvtelnek s gy TUDATOSODSNAK (!)] a FLDANYA-MAGA [s gy a FLD NNN MAGJAI] olyan lehetsget nyitottak meg [elsdlegesen a SZAKRLIS tban teremtk szmra, s termszetesen rajtuk keresztl ms Termszetes FLDI ltezk szmra is], amelyben (1) egyfell a „Megerst Harmoniban” minden olyan FLDI Teremt ER kzvetlen (!) [s gy Teljessges] Jelenlte BIZTOSthat, amelynek a Megnyilvnulsa [az IGAZODSHOZ / MEGERSTSHEZ stb] „szksges”, (2) msfell pedig az ERK ilyen „teljes” „jelenlte” „segtsg” a SZAKRLIS tban teremt szmra a jelenlv ERK „kzvetlen „ „megismersre” [annak Tudatostsra, hogy az ERK mely helyzetekben milyen mdon vlhatnak Megerstv / trs-teremtv].
II./
Az sszekapcsols-s-EGYbekapcsols EREJVEL val egyttes munkk tovbb lehetsget adnak [szemlyes megltsom szerint] arra is, hogy a YOSGBL rkezett Termszetes FLDI Ltezk ’gyakorlatot szerezzenek’ egy olyan „EGYTTES TEREMTSI TBAN / MDBAN”, amelyhez nagyban hasonlt majd a YOSGBA val HAZATRSKET kveten ’otthon a YOSGBAN’ is Megnyilvnthatnak [fontos lesz hogy azt otthon megmutassk / megtantsk a YOSGBELI csaldtagjaiknak].
A KEGYELEM s IRGALOM Eri [akr ms Trvnyes Erk] immr a YOSGBAN is Megnyilvnulnak, mghozz egyre kiterjedtebben majd olyan mdokon is, amelyek az (n)IGAZODSOK mellett az „ramlsok” s „Kiradsok” „RENDBE TTELBEN” is kiteljesednek.
[Szemlyes megltsom szerint] az „ramlsok” s „Kiradsok” „gygytsa” a YOSGBAN elsdlegesen [valsznleg] az IGAZODS tjainak KITELJESEDSEKNT fog Megnyilvnulni. Ez azt is jelenti, hogy akik nnn lnyk szmra (trvnyesen) vlasztjk s Megnyitjk az ilyen jelleg [Szakrlis] Utat, azok a trvnyes lnykben mr megnyilvnultt lett ’kegyelmet / irgalmat’ s egyb ms „n-Ert” „ramoltatjk majd a javtst ignyl kiradsokra”. Fontos lesz majd oly mdon Megnyilvntani az ilyen javt folyamatokat, hogy azok teljesen sszhangban legyenek a YOSG TRVNYES ALAPJAIVAL, s gy a „szeretet alapjn” biztostsk a „szabadsg rvnyeslst” is. Hogy a YOSGBAN megnylnak-e [pldul a FLD-Vilgban lv egyb ERKHZ hasonl] egyb lehetsgek / utak az ramlsok s Kiradsok „hibinak” „kijavtsra”, az valsznleg attl is fgg, hogy a VILGBL a YOSGBA (trvnyesen) Hazatrk nnn lnykben pontosan milyen „n-erket” tartanak meg / visznek haza, s ezekre alapulan valamilyen TRVNYES EGYETRTS „felhatalmazza-e” majd a YO-t egyes „(harmonit tart) Klnleges Er-Megnyilvntsokra”.
Habr a FLD-MAGA jelenleg ’Vilgi tban teremt’, a FLD-MAGA nLnyegben [a VILG mellett EGY-knt] ’YO-sgos’ is, ezrt minden (!) trvnyes FLD-ER [’alapjban’] ’harmoniban van’ (!) a YOSG MEGNYILVNULSAIVAL is.
Ez nem jelenti azt, hogy a FLD-ERK ’azonnal s minden vltoztats nlkl’ „felhasznlhatak lennnek a YOSGBAN is” [habr ez is lehetsges lehet], inkbb gy rtelmezhet ez, hogy a YOSGNAK a „FLDI” „hajtsban / gban / csaldjban” Megnyilvnul „ERK” knnyen harmoniba hozhatk a YOSG ms / tbbi „csaldi gban” megnyilvnul teremt folyamatokban is.
A YOSGBAN jelenleg az IRGALOM az egyik olyan teremt-er, amelyben [vagy amellyel] az sszekapcsols-s-EGYbekapcsols FLDI EREJHEZ nagyban hasonl mdon Klnleges „er-sszekapcsoldsok” is megnyilvnulhatnak majd.
II.
A YOSG ’hamarosan’ maga is kzel kerl egy Nagyobb Vlts [Lezrs-s-Megjuls] Megnyilvntshoz. Ez nem kzeli az ’emberi’ let mrtkhez mrve, de nem is olyan nagyon tvoli.
A FLD-MAGA [a FLDANYA-MAGA] valsznleg valamilyen klnleges felkrs alapjn Tudatosodott a YOSGBAN Jelenlv egyik olyan ltalnosan rvnyesl Megnyilvnulsrl, amely a VILG szmra Klnlegessgnek szmt.
Ez a klnbzsg is elsdlegesen az „ramlsok” jellegnek VILGI s YOSGBELI rtelmezsnek [gy meglsnek] klnbzsgbl ered.
A VILGBAN [s gy a FLD-Vilgban is] a termszetes Vltsokban [a Megjuls Szakaszaiban / Pillanataiban] „elgsges” a Trvnyesen Megnyitott „j rtkek / j irnyok” „Biztos ( megrendthetetlen) MEGTARTSA" ahhoz, hogy az „j t(szakasz) elinduljon”.
Ezt itt a FLDN most azrt nem pontosan gy ljk meg, mert a „klnssgek ltal nagyon thatott vlt anyag (amely a jelen Megjulsban Teljes jraTeremtsen megy t)” alkotja ma mg a rgi „burok-testet”, s ebben a rgi „burok-testben” az „j Megnyilvnulsaink” Megtartsa KLNLEGES erfesztseket is ignyel [errl is: 20150710 (elrhet ITT)]. Mindez azt jelenti, hogy sokan [fleg a mr SZAKRLIS tban is Megnyilvnulk] nem csupn TARTJK a trvnyes lnykben a vlasztott j utat / j irnyt / j rtkeket, hanem ERTELJESEN DOLGOZNAK IS VELK, folyamatosan lik s erstik ezt minden lehetsges mdon minden lehetsges pillanatban.
A YOSGBAN a nagyobb vltozsok alkalmval a trvnyesen-vlasztott-s-megnyitott ’j irny / j t’ ELINDTSAKOR (!) a FLD-Vilghoz kpest „ERTELJESEBBEN” szksges TARTANI s „Bemozdtani” a „megfogant j irnyt / j magot”.
Ebben Tudatosnak szksges lennie a YOSGBL FLDN Jelenlvknek s a FLD NNN MAGJAINAK [s termszetesen a FLDANYNAK-MAGNAK is], hiszen ennek megfelelen lesz majd szksges a YOSG s a YOSGBELIEK fel irnyulnia a FLDNEK-MAGNAK pldul akkor, amikor a YOSG a nagyobb vltozsai fel kzelt s/vagy a nagyobb vltozsaiban Van.
E YOSGOT rint Klnlegessg abbl ered, hogy a YOSGBAN ma mg kevsb Tudatostott az az ’EGY’ [s erteljes „Megtart” ’ramls’-jelleg], amely a FLDBEN-MAGBAN a [YOSGBL val eredsge mellett] VILGI nLnyegben ’ADOTT’ [Meghatroz] Megnyilvnuls.
E Tudatosts a FLD-MAGA szmra tbb okbl is fontos:
(1)
rthetbb vlik a FLDN Jelenlv YOSGBL eredk „(sajtos) klnlegesebb irnyuls igyekezete” a Vltozsok / Vltsok kzelsgben
[s ebbl ereden szksges lehet a YOSGBL Jelenlvk Tudatostsa abban, hogy a Vilgi vltozsokban val Jelenlt (ha azt nem nehezti meg valamilyen klnssg) nem ignyel olyan akr vgletekig fesztett igyekezetet, mint a YOSGBAN],
(2)
a FLD-MAGA mint Vilg ugyanakkor Tudatosodott abban, hogy amennyiben Klnssgek ’neheztik’ a Termszetes Vltozsokat, akkor SZKSGES lehet az j irny / rtk stb BIZTOS MEGTARTSA mellett egy „fokozottabb igyekezet”, amely jellemzen gy nyilvnul meg, hogy „erteljesen meg kell lni minden lehetsges mdon minden lehetsges pillanatban a vlasztott jat ahhoz, hogy vglegesen le lehessen vetni a rgit s gy kiteljesedjen a vlasztott j”.
III.
Egyes YOSGBELI ltezk szmra nehzsget jelenthet annak [s azon ELVEK] rtelmezse, amit korbbi lejegyzsekben a „Kzvetlensg” kapcsn rintettem.
A VILGBAN „jl elklnthetek” immr azok a termszetes ramlsok, amelyek egyben-tartanak egy-egy kisebb vagy nagyobb csaldot / otthont / kzssget.
A VILGBAN „Kzvetlensgnek” nevezzk azokat a Kapcsoldsokat-s-ramlsokat, amelyek egy meghatrozott „alap-rtkben” nylnak meg. A Kzvetlensghez azok a ltezk tartoznak, akik az adott „rtkhez / alaphoz” trvnyesen [azaz nnn lnyk egy pontosan meghatrozott rszvel meghatrozott mdon] hozzkapcsoldnak. Az adott kzssghez tartozk gy ebben az „alap-rtkben” egymssal KZVETLEN (!) kapcsoldsban vannak, s gy „egy ramlst tartanak fenn”. A YOSGBAN „hzak” s „csaldok” ehhez hasonl mdon / alapon formldtak meg korbban.
[A VILGBAN] Mindenki abban a Kzvetlensgben [s gy ramlsban] lheti meg nnn Teljessgt, amelyhez Trvnyes [EGYbe] Kapcsoldsa Van.
Az egy ramlsban Jelenlvk vannak abban a helyzetben, hogy szksg szerint egyms szmra tnyleges Megerstst [segtsget] adhatnak.
Tapasztalati Tudsbl ered az a Tudatosts, hogy a KLNBZ RAMLSOKBA TARTOZK kztt csak akkor nyilvnulhatnak meg harmonikus [minden rintettet Biztosan Megtart! (s gy jabb szksghelyzeteket mr nem teremt)] teremt folyamatok, amikor a kt kzvetlensg kztt kzs EGYETRTSKBL [mghozz Teljessges Egyetrtskbl] Megnyilvnul egy olyan „alap-rtk”, amelyben egymssal immr Trvnyes Kapcsoldsba megnylnak.
Ebbl ered az a Tapasztalati Tuds is, hogy az olyan „segtsgek” szinte mindig jabb szksghelyzeteket eredmnyeznek, amikor meglv Trvnyes Alap nlkl „avatkozik be” valaki egy olyan ramlsba [olyan ramlsban jelenlv letbe], amelyhez a sajt lnynek mg vagy mr nincs Trvnyes Kapcsoldsa.
A FLD-MAGA mostanig sok olyan N-ERBEN plt s gy Tudatosodott, amelyek segtik / vezetik a FLD Termszetes Ltezit [s akr a FLD-MAGA egy meghatrozott kzelsgben lvt is] annak kzvetlen Tudatostsban (felismersben), hogy lehetsges-e kzttk KZELEDS s ebbl KAPCSOLDS [van-e kzttk olyan trvnyes alap, amelybl ramlst nyithatnak, s ha van ilyen, akkor az pontosan mi]. A most indult [FLDI / VILGI] teremt folyamatokban fontos lesz az olyan n-erk felptse s biztos megtartsa, amelyek pontos eligaztst adnak a ’Meghatrozkrl’ [a sajt Meghatrozkrl, s a meghatrozott kzelsgben lvk Meghatrozirl is][A ’Meghatrozkrl’ 2013 decembertl kezdden rtam rszletesebben].
FLDI KLNLEGESSG:
A FLDANYA-MAGA [mint Vilgi-ltez] KRISZTUS ’felhatalmazsa’ alapjn yogosult [s gy szksg szerint kteles] az EGYOLDAL RINTSBEN MEGNYILVNULNI (errl korbbi lejegyzsekben rszletesebben is rtam).
A FLDANYA ezen NAGYON Klnleges Felhatalmazottsga alapjn a „slyos helyzetben lvk” „Klnleges Megtartsra” is felhatalmazott [jelenleg ezt leginkbb gy ljk meg, hogy „segtette / segti a slyos helyzetben lvk (’elrhet’) TRVNYES MEGTARTIT olyan hazavezet utak megformlsban, amelyben kzvetlenl hazavezethetk a nehz helyzetben lvk a termszetes kzvetlensgkbe trvnyes n-minsgeik megtartsval”].
A FLDANYA-MAGA ezen Klnleges [azaz az EGYOLDAL RINTSRE val] Felhatalmazsa nlkl semmilyen formban ’nem rinthetn meg’ azokat, akik habr „egy meghatrozott kzelsgben vannak a FLD-Vilgnak”, azonban nincs trvnyes kapcsoldsuk a FLDHZ-MAGHOZ.
Az ilyen „csak kzelsgben lvket” a FLDANYA-MAGA nem vonja be a FLD TJRA, hanem a KRISZTUSI Felhatalmazsa alapjn [mint Vilgi (!) Megtart] egyfajta VILGI Megtartst ’kzvett / ad’ a szmukra, mikzben „KRISZTUSSAL[s akr a MINDENHATVAL]-EGYKNT” arra irnyulnak / azt ksztik el, hogy a nehz helyzetben lv mielbb visszajusson a sajt Trvnyes Kzvetlensgbe s Trvnyes n-minsgbe.
Akinek dolga van ezzel az rti s rtse ezt.
Minden TRVNYES MEGTARTNAK, s ugyangy minden egyes teremtnek „nagy felelssge van” abban, hogy „kit rint meg”. Ennek ’felelssgrl’ immr minden teremtnek Tudatosodnia szksges.
Fontos, hogy a TRVNYES MEGTARTK ne vonjanak a sajt Megtartsukba olyan ’ltezt’ / Megnyilvnulst, amelyhez adottan nincs Trvnyes Kapcsoldsuk.
Ugyanez vonatkozik a SZAKRLIS Utakban Jelenlvkre [s termszetesen minden egyes teremtre].
Ez azrt fontos, mert ha „trvnyes alap” nlkl vonatik be valaki egy ramlsba, akkor az gyakorlatilag az ramls „megfertzdst” jelenti „idegensg ltal”, s slyos kvetkezmnyekkel jrhat mg akkor is, ha az csupn egy pillanatig tartott [akr az adott ramls s a benne trvnyesen jelenlvk semmiv vlst is eredmnyezheti]. Az ramlsba bekerlt [j jelleg / kellen nem ismert] „idegensg” „hatsainak / kiradsainak” IGAZTSHOZ [a VILGBAN akr a RENDEZSHEZ] nem biztos hogy azonnal tud megfelel j megnyilvnulst ’ellltani’ az adott Kzvetlensg.
Korbbi rsokban rintettem, hogy a FLD-MAGA jelenleg az egyik olyan Vilg / teremt, amely kpes a sajt nLnyegbl[-s-nMagjbl] (!) kzvetlenl is „j erket” Megnyilvntani a Szksg Elhrtsa rdekben s/vagy egyb fontos okbl. Ez a „kpessge” a FLDNEK-MAGNAK / a FLDANYNAK [mint egy Klnleges Felhatalmazottsg] kzvetlenl a „megfogansbl / eredjbl” (s egy Klnleges Krsbl) ered [20150914 (elrhet ITT)].
Az rs folytatdik a II. rszben. A II. rsz elrhet ITT
|