20151106 - MAGOKNAK s rintetteknek - nLnyegbeli vltozsok a YOSGBAN II.
2015. november 6.
MAGOKNAK s rintetteknek
I.
20151103 (elrhet ITT):
„…A YOSGBAN valsznleg jelenleg „formldik” az az „alap-rtk” s/vagy megnyilvnuls, amelyben a YO-nak a YOSG Teljes kiterjedsre vonatkoz ahhoz hasonl „Szabad Dntse” nyilvnul majd meg, mint amely dntst KRISZTUS-MAGA a „Llek” Megnyilvnulsban Tartja nmaga szmra. Ebben a YOSGBELI „rtkben” „adhatja majd meg” maga a YO a YOSGON kvli teremtk szmra (is) azon „felhatalmazst”, hogy milyen kiterjedsben rinthetik meg a YOSGOT s gy a YOSGBELI teremtst / teremtket.
Azrt fontos ennek [a valsznleg egyes rszeiben j] „alap-rtknek” a YOSGBAN val megformzsa s megnyilvntsa, mert maga „Az EMBER” [a „MADR” (mindenhez kapcsolds) alapjn] a YOSG TEREMTSI IRNYBAN vlt Megnyilvnultt, s ha a YOSGON kvli „Emberi” formban teremtk a YO „Trvnyes szrje” nlkl szabadon megrinthetnk a YOSG brmely teremtjt s teremtst, az a SZABADSG „knyszerbe tmen” veszlyt hordozhatn…”
Ugyanebben a korbbi lejegyzsben rintettem, hogy a YOSGBELI Ltezkben ’nLnyegkben adott vlt’ egy ’mr’ jelleg ner, amelyben immr nem csupn az egyni teremt-tjuk legszkebb harmonijt kpesek kzvetlen mdon is rzkelni / tudatostani, hanem a sajt (kisebb s nagyobb) Kzvetlensgk (otthonuk, hzuk, csaldjuk) irnyad Elveit [azaz egyes (ket kzvetlenl rint) ’kiterjedtebb harmonikat] is.
Jelenlegi megrtsem szerint jelenleg a YOSGBELI Ltezket rinten az nLnyegbe befogadott „mr” jelleg alap-ernek hrom nagyobb fokozata van, s minl tbb ’fokozatot’ nyit meg s Tart valaki a trvnyes lnyben [egyetrtsben a YO-val magval], annl ’kiterjedtebb’ kzvetlen rzkelsi s egyb tudatostsi lehetsgei / eri nylnak fel a YOSGBAN.
Jelenlegi megrtsem szerint a [megjult] „mr” jelleg ner a YOSGBELI ltezk nLnyegben nem csupn egy ksbb megnyithat „alap”-knt kerlt megnyilvntsra, hanem a „mr” ner egy „alap” „fokozatban” immr minden YOSGBELI ltezben megnyilvnul ’elvlaszthatatlanul’ a JELZ nerejkben.
Tulajdonkppen ’rtelmetlen’ lett volna egy olyan nLnyeget rint vltoztats, amelynek kzvetlen s azonnali megerst hatsa ne lett volna a YOSGBELI Ltezkre. Hiszen a „mr” jelleg ner a Szakrlisan teremtkben is ppen azrt kezdett el megformldni, hogy egy mindenki szmra yol hasznlhat ner nyljon majd meg abbl, ami minden YOSGBELIT hozzsegthet a nagyobb elferdlsek elkerlsre s gyorsabb / teljes elhrtsra.
A „mr” ner „els fokozata” [amely teht minden kln krs nlkl adottan mkd megnyilvnuls immr minden YOSGBELIBEN] elsdlegesen a sajt ’Meghatrozk’ nerej felismerst [vlasztott s trvnyesen megtartott teremtsi irny, a vlasztott Kzvetlensget meghatroz alapelvek / alaprtkek] segti.
Ez az „els fokozat” „alacsonyabb szint” (kevsb szles kiterjeds) mint amit korbban a Szakrlis tban megnyilvnulk a sajt lnykben megtartottak.
FLDI hasonlattal: a FLDN a TISZTELET-ben s a TISZTELET-S-MEGKLNBZTETS mindenkiben jelenlv alaperejben van egy fontos ’vezet’, amely elsdlegesen az „rzs” klnleges jelzseiben jelez a szksges helyzetekben.
A „mr” jelleg ner „msodik fokozata” jelenleg „magasabb szint” mint a Szakrlis tban lvk korbban megtartott „mr ereje” [a korbbiakhoz kpest szlesebb krben teszi lehetv a klnleges harmonik nerej kzvetlen tudatostst].
FLDI hasonlattal lve: a FLDN a SZAKRLIS t „alapja” a KEGYELEM Erejben val Megnyls s kiteljeseds [errl rszletesebben ITT]. Amikor itt a FLDN valaki mlyebben is meg kvnja ismerni az egyni s kzssgi teremtsei alapjait / sszefggseit s hatsait, akkor a „kegyelem mag” „magba fogadsa s nvelse” sorn pti fel magban azt a tudst s rzkenysget, ami a FLD-MAGA ramlsainak [s mr meglv Tudatostsainak (’emlkezteteinek / feljegyzseinek’)] szlesebb kiterjedsben val elrst is lehetv teszi.
A YOSGBAN az ilyen teremtsi irnyt gyakorlatilag a „mr” ner „msodik fokozatnak” [a YO s az adott ltez Teljes Egyetrtsben val tudatos, egyttes!] megnyitsa / bekapcsolsa indtja el.
A magban a „mr” ner „msodik fokozatt” mr megnyilvnt YOSGBELI Ltezk szmra a YOSGON bell a „mindenhez kapcsolds” [„madr”] nereje a „mr” ner „harmadik fokozatnak” megnyitsval nylhat fel.
Ez azt is jelenti, hogy mind az nLnyegkben ’100%-osan YOSGOSAK, mind a YOSGON kvli ms LTFORMK teremti szmra a YOSG minden megnyilvnulsnak megrinthetsge csak akkor nylik fel, ha a YO Egyetrtsvel a sajt trvnyes lnyben a „mr” jelleg ner „harmadik fokozatt” is megnyitotta s trvnyesen tartja.
A „mr” ner „harmadik fokozatt” megl YOSGBELI ltez a YOSGON bell olyan [vagy ahhoz nagyon hasonl] felhatalmazottsggal rendelkezik, amilyennel a FLD-Vilgban a FLD NNN MAGJAI.
E hrom nagyobb fokozaton bell lehetnek / lesznek majd „kisebb fokozatok” is.
A msodik s harmadik fokozat Megnyitsra irnyul krs vagy javaslat elindulhat (1) mind kzvetlenl a YO irnybl, (2) mind pedig az adott egyedi ltez irnybl.
A „krst” [s egyetrtst] kveten a YO „olyan irnyba” vezeti az rintett ltez teremtseit, amelyek „elvezetik” a ltezt a megfelel „felkszltsghez”.
A „msodik fokozatot” meglknek „rszleges”, a „harmadik fokozatot” meglknek „teljes” „hozzfrse” lehet a YO kzvetlen „emlk-trhoz” [amely a YOSG minden Megtartott Tudatostst tartalmazza], s egyfajta kzvetlen Kapcsoldsa lehet a YO egyes NERIHEZ.
Immr maga a YO [s gy a YO legtbb teremtje is] a FLD-MAGA Lezrsi folyamatiban meglt ’kristlyostshoz’ nagyban hasonl mdon jr el: minden fontos teremts „tanulsgt” „emlkeztetknt” [’eszenciaknt’] megtarthatv teszi, s a fjdalmassgot eredmnyez / veszlyeztet jelleg teremtsekhez „figyelmeztetket s jelzseket / emlkeztetket rendel”.
*****
Arra figyelemmel, hogy a „mr” jelleg ner „els fokozata” immr minden YOSGBELI Ltezben a Jelz nervel egytt [mivel tle elvlaszthatatlan, gy tulajdonkppen EGY-knt is!] Van, gy ezen „els fokozat” „bekapcsolshoz” a jelenleg FLDN jelenlv YOSGBELIEKBEN sem szksges kln krs.
Ugyanakkor a YO a „msodik fokozat” megnyitsnak engedlyezst [megerstst] fenntartotta magnak, ezrt ehhez a FLDN jelenlv YOSGBELIEKNEK ismt KRST kell elterjesztenie, s tudatosan Egytt nyitjk majd meg ezt a „msodik fokozatot” a YO-val.
A FLDANYA s a FLD NNN MAGJAI ennek Tudatostshoz kzvetlen segtsget nyjtanak minden rintett YOSGL FLDN Jelenlvnek.
*****
A YOSGBELI „mr” ner „harmadik fokozatnak” trvnyes megtartsa a „mindenhez kapcsolds” jogosultsgt csak a YOSGON bell (!) [s a YOSGBELI Megnyilvnulsokra!] eredmnyezi.
Amely „harmadik fokozatos” YOSGBELI ltez pldul a FLDN van, a FLD-Vilgban val mindenhez kapcsolds jogosultsgt szmra a YOSGBELI jogosultsg nmagban nem eredmnyezi. A VILGI Jelenltben a Llek az, ami ALAPJA lehet a VILGON belli ’mindenhez kapcsoldsnak’, s itt a FLDN bell a KEGYELEM Alapjn megnyl egyb felhatalmazottsgok hatrozzk meg a SZAKRLIS Jelenlt ’kiterjedst’ [azt, hogy mely ERKHZ kapcsoldhat kzvetlenl az adott ltez].
*****
A 20151105-i lejegyzsben [elrhet ITT] emltett „Jelzs s Figyelmeztets” FLDI-Vilgi Megnyilvnulshoz nagyban hasonl immr a YOSGBAN is Megnyilvnul.
Ahogyan a FLD-Vilgban jelenleg csak a FLD NNN MAGJAIBAN Nylt meg s nylhat meg az ezen [akr Nagyon Klnleges] teremtsekben val Jelenlt / Megnyilvnuls, gy a YOSGBAN is immr elsdlegesen csakis a „mr” ner „harmadik fokozatt” is trvnyesen meglk vehetnek majd rszt a Jelz s Figyelmeztet [a teljes harmonia helyrelltsig tart] teremtsekben.
Amely YOSGBELI ltez nnn lnye szmra megnyitotta / megnyitja ezt a KLNLEGES teremtsi irnyt, annak mihamarabb szksges megtennie / elindtania az ehhez vezet [a „mr” ner „harmadik fokozatnak” megnyitst eredmnyez] lpseket.
Kapcsold 'feljegyzs' [a Llek egyik klnlegessgrl] elrhet ITT
II.
Korbban tbbszr is rintettem, hogy itt a FLD-Vilgban ’Tiltott’ „az nrszek msnak tadsa s gy ms nrsznek tvtele”. Errl rszletesebben ITT.
Itt a FLDN rgebben voltak olyan KLNLEGES [azaz trvnyes!] irnyulsok, hogy az egymssal Egy Kzvetlensgben lvk „segtsk egymst a ’slyosan tlzott vlt terhek’ vitelben s lettelben”, akr gy is, hogy egyes ’terheket’ a trsak egymstl ’levegyenek / elvegyenek’.
A YOSGBAN is korbban megnylhatott olyan „segt t”, amikor egy gygyt olyan n-erket ptett fel magban, amelyekben kpess vlhatott egyes „betegsgek / hinyok” „sajt lnybe thvsra”, hogy azt a sajt (!) nerivel IGAZTSA.
Tapasztalati Tudss vlt itt a FLD-Vilgban [s a YOSGBAN is], hogy az ilyen [eredetileg mshoz tartoz] ’terhek’ [akr ’tiszttsra tvett nrszek’] maradktalanul soha nem vltak kitisztthatv abbl, aki ilyen sajtos rszt maghoz-s-magba-tvont, valamilyen KVETKEZMNY s/vagy „emlkeztet” „mindig megmaradt”.
Jelents rszben ez indokolja azt, hogy sem a VILGBAN [gy a FLDN], sem immr a YOSG TEREMTSI IRNYBAN „kzvetlenl a sajt lnybe” senki sem vonhat t ms lnybl semmit.
A FLDN csak a FLDANYA NAGYON (!) KLNLEGES Felhatalmazsra kapcsoldhat be valaki olyan Szakrlis Megnyilvnulsba, amikor a maga valjval hozzjrul „msok terheinek kzvetlen levtelhez s RENDEZSHEZ”. Jellemzen egyes „nagyon kzeli csaldtagok” kapnak ’fontos okbl / erteljesen mltnyolhat okbl’ ilyen Megengedst, s/vagy valamilyen NAGYON KLNLEGES KEGYELMI vagy IRGALMI fontossg lehet az alapja a FLDANYA ilyen Megengedsnek. Az ilyen Megnyilvnuls mr nem (n)IGAZODS, hanem RENDEZ jelleg Megnyilvnuls, s az IGAZODS neri mellett ms ('raml jelleg') erkben val Megnyilvnulst ignyel. Ennek Tudatostsa nagyon fontos.
A SZERETET ismeri s li az ramlsok azon jellegt, hogy a fjdalmas s rmteljes meglsek is hatssal vannak a krnyezetben lkre [rszletesebben ITT] --- s ez elsdlegesen azt szolglja, hogy rzkeljk a trsaink bajait, s bizonyos rtelemben rzkenyek is legynk a trsaink szksg-helyzeteire.
A SZABADSG bizonyos rtelemben felelssget is jelent az egyedi teremtk szmra.
A SZERETET elvei lehetv teszik, hogy a trsak egymst segtsk / megerstsk a nehzsg helyzeteiben.
Szerintem ennek a megerstsnek a YOSGBAN [s itt a FLDN is] az a lehetsges ’ltalnos’ mdja, hogy ha az szksges, akkor egy „darabon” [egy bizonyos szoros mrtkben] „lehet knnyteni a terheken” gy, hogy „egytt viszik egy bizonyos tartamig, amg a slyosan terhelt megersdik ahhoz (erben s tudsban), hogy vagy tovbb vigye, vagy letiszttsa az nIgazods tjn”.
Krds lehet, hogy a terhek ilyen kzs vitelnek milyen pontosan meghatrozott elvei legyenek [meddig tarthasson leghosszabban, azaz egy gygyt meddig legyen kteles / felhatalmazott helyt llni egy ilyen vllalsban (milyen megengedssel kapcsoldhat be egy ilyen vllalsba), kell-e s mikor a nehz helyzetben lv egyetrtse ehhez, figyelemmel a szabadsg elveire stb]. Errl EGYETRTSBEN szksges minden LT-formban rendelkezni.
A terhek viselsben val tmogats s segtsg lehet egyfajta minden rintett rszrl szabadon vlasztott „kzs teremts”, amelynek clja s rtelme valsgosan az, hogy a megterhelt figyelme rirnyuljon a sajt vals helyzetre / elllt nehzsgeire, s arra, hogy bizonyos nIgazodsokat szksges elvgeznie ahhoz, hogy jra a teljes nmaga legyen.
ltalban a „tudattalan” s/vagy akr slyos veszlyhelyzetben lv esetben sem megengedett a terhek kzvetlen levtele / tvtele --- csupn a „knnyts” olyan formja, hogy „kzsen tarthatk a terhek” amg felttlenl szksges.
A FLDN [s VILGBAN] a kzvetlen letveszlyben lvket immr csakis az EGYOLDAL RINTSRE Felhatalmazottak rinthetik meg.
A YOSGBAN a YO-t magt is megilleti a „Klnleges rintsekhez” val olyan jogosultsg, amely nagyban hasonl KRISZTUSNAK a VILGON belli EGYOLDAL RINTSHEZ. A YOSGON bell a YO-t ebben [’kvlrl’] kzvetlenl senki sem korltozhatja.
A YO valsznleg maga FelHatalmazott egyes [YOSGBL ered] slyos terhek „leoldsra” is [akr a Kegyelemben, akr] immr az IRGALOM Megnyilvnulsban. Hogy ezt kzvetlenl teszi / teheti-e meg vagy az Irgalmat megl YOSGBELI Ltez egyttmkdsvel, az valsznleg a YO sajt dntstl fgg.
Ha az Irgalmat megl YOSGBELI ltez s a YO egyttesen „oldanak le” bizonyos „tlzott terheket” s vlik gy a teher semmiv [vagy ms mdon Igaztott / Rendezett] az Irgalomban (esetleg a Kegyelemben), az ltszlag hasonl lehet ahhoz, mint amikor a gygyt korbban mstl magba fogadott egy rszt s azt maga igyekezett kitiszttani. Szerintem itt mgis nagy klnbsg van, akkor is, ha ebben az „egyttes leoldsban” a gygytnak is vannak ’sajt’ feladatai s dolgoznia szksges ebben a folyamatban. A gygyt itt ugyanis nem kzvetlenl a sajt lnybe fogadja be a terhet s nem a sajt nIgazodsa tjn tiszttja azt meg (hiszen az eredenden nem is a SAJT rsze), hanem kzvetlenl az IRGALOM (esetleg Kegyelem) benne-magban lv megnyilvnulsba s/vagy kapcsoldsba kerl egy a YO ltal Trvnyesen elengedhetv jellt teremti rsz. [Nem kzvetlenl a ’gygyt’ ’dnt’ arrl, hogy „mit vesz le msrl” / „mi vehet le msrl”.]
Ez nagyon lnyeges klnbsg
Mint minden TRVNYES MEGTART, a YO maga kzvetlenl rendelkezhet a YOSGBELI Ltezk egyes Megnyilvnulsai felett --- habr eddig nem szvesen „nylt bele” az egyedi / egyni teremtsekbe (a Szabadsg Elvei miatt).
Ugyanakkor Tapasztalati Tuds, hogy egyes nehz helyzetbe kerlt teremtk „magra hagysa” a nehzsgeikkel slyos fjdalmakat s egyb tovaterjed nehzsgeket is eredmnyezhet, ezrt hasznos lehet a Szeretet ramlsaiban s kiradsaiban kzvetlenl a TRVNYES MEGTART rszrl is segtsg / megersts adsa a nehz helyzetben lvk szmra.
Az egyedi teremtk kztt az n-rszek egymsnak val kzvetlen tadsa (1) rszben slyos veszlyeket is hordozhat, (2) msfell a Szabadsg YOSGBELI Elveivel is igen nehezen egyeztethet ssze. (3) Ahogyan emltettem: eddig ’maradktalanul’ soha nem volt kitisztthat a gygyt lnybl a mstl tvett n-rsz, ugyanis az IGAZTS n-eri „idegensg” teljessges kitiszttsra korbban nem voltak alkalmasak, s ma sincs erre nll felhatalmazsuk [sem a Vilgban, sem a YOSGBAN].
A YONAK magnak a sajt KZVETLENSGBE (azaz a YOSGBA) tartoz teremtk megnyilvnulsai felett van bizonyos [tle elvehetetlen] n-rendelkezse [jelzsek, figyelmeztetsek, kvetkezmnyek megnyilvntsa, az nigazodsok segtse stb], ezek az elkvetkezkben bizonyos mrtkben hangslyosabb vlhatnak [elsdlegesen a YO-s-YOSGBELIEK egyttes olyan rendelkezsei / dntsei alapjn, amelyekben rirnytjk a fokozott figyelmet egyes „srlkenyebb / fokozott odafigyelst ignyl” let-terletekre].
OmMTR~KJ
Kapcsold ksbbi lejegyzs: 20171107 (elrhet ITT)
A kvetkez rs elrhet ITT
'szemezgets' az rsaimbl:

//omah.gportal.hu/
|