20161104 - az 'Emlk'-rl (I. rsz)
2016. november 1-tl
Korbbi lejegyzsekben eddig csak rintettem az ’Emlk’-hez kapcsold legfbb jellemzket s fontosabb vltozsokat [az rs vgre ideidzek ezekbl]:
20130307 (elrhet ITT)
20140519 (elrhet ITT)
20141125 (elrhet ITT)
20110802 (az nneprl) (elrhet ITT)
A jelen lejegyzsben rszletesebben is kitrek arra, hogy pontosan mi minsl a FLD-Vilgban ’Emlk’-nek.
I.
A ’szkebben rtelmezett’ ’Emlk’ [mint klnleges / megerst n-er] egy mr LEZRT teremti szakasz (A) Megtarthatv tett elemei / ’kristlyostott tud(atost)sa’, illetve (B) annak egyes klnleges ’megerstsbe helyezett elemei’.
Egy adottan lt let [a belps (megszlets) s kilps (pldul hall) kztti tartama] is egy teremt-szakasz.
A mr Lezrt korbbi teremt-szakaszok teremtseinek a ’Meghatrozkhoz’ igazod rtkelsbl (s ezek kristlyostsbl) formldik meg az ’Emlk’.
A ’kristlyostsrl’ bvebben ITT.
E szkebb rtelm ’Emlk’ [s ebben a lejegyzsben csak ez jelenti az ’Emlk’ akr Igen Klnleges s Nagyon Klnleges Megtart s Megerst ervel is rendelkez Megnyilvnulst] az adott ltez (~teremt) s TRVNYES MEGTARTJA egyttes rtkelsbl ered ’emlkeztet’ (1) a korbbi sajt teremtseirl.
Mivel [a VILGBAN] a teremtk kzvetlensgekben lnek s teremtenek, ezrt a ’sajt’ teremtseikben termszetes mdon jelen vannak (2) a tgabb krnyezetkre (otthonukra, kzvetlensgeikre, trsaikra) vonatkozan megtartott sajt ’feljegyzseik’ (szemlyes tapasztalataik) is.
Ennek a szkebben rtelmezett ’Emlk’-nek van (A) kiterjedtebb s (B) szorosabb rtelmezse.
A./
A kiterjedtebbnek is jellhet ’Emlk’ ’rgzti’ mindazt, ami megfelelt a ’Meghatrozknak’ s ezrt ’harmonikus’ teremts volt, fbb jellegeiben azonban a harmonitl val eltrsek legfbb jellemzi s eredi is megtartott vlnak az ’Emlk’-ben. Tulajdonkppen gy a ’kristlyostott / megtartott tuds/ Tudatosts egsze’ maga is jellhet ’Emlk’-nek.
Viszonylag ritka az a FLD-Vilgban, amikor egy korbbi szakasz teremtseinek egyes jellemzi ’Emlk’ megtartsa nlkl kerlnek elengedsre [trlsre] egy adott ltezben. A Trvnyes Megtartban [azaz a FLDANYBAN-MAGBAN] ilyenkor is megmarad a lnyeget rz ’feljegyzs’ / ’Emlk’ [annak megjellsvel, hogy mirt kerlhetett (jellemzen az adott teremt klnleges krsre) trlses elengedsre az adott megtapasztals].
B./
A [szkebben rtelmezett s] ’szorosabban rtelm’ ’Emlk’ a kristlyostott Tuds / Tudatosts egy ’nll (n)erv’ vlt ’fontos rsze’: a ’Meghatrozknak’ megfelel [gy a kristlyostott tudsbl a Megtarthat teremtsek f jellemzit kzvetlenl jell] n-rszekre kzvetlenl mutat rszek formldnak olyan nagy-erej ’Emlk’-Erv, amely kpes a remnyvesztettsgbe kerlt ltezt is Megtartani-s-Megersteni, nnn teljessge fel vezetni.
A ’sajt szemlyes’ ’Emlk’ ltalban a szemlyes bels trben / szentlyben [20160905 (elrhet ITT)] [nmagbl / nvalbl / nlnyegl] klnleges megengeds alapjn rhet el.
A KLNLEGES Utakban Megnyilvnulk a klnleges bels terkben olyan klnleges hozzfrseket is Tarthatnak s Megnyithatnak, amelyekben akr a FLD-Vilga, akr a VILG ’kiterjedtebb Emlkeihez’ is hozzfrhetnek a TRVNYES MEGTART(k) Megengedse ltal lehetv tett irnyban s kiterjedtsgben.
A FLD-Vilga Termszetes Lteziben ma mg [vagy immr] klnleges Megerstsek szolgljk azt, hogy a teremtk a SAJT (!) ’Emlkkhz’ minden szksges helyzetben kzvetlenl kpesek legyenek hozzfrni [hiszen az a Trvnyes Jelenltk termszetes (tlk elvehetetlen, ltaluk elengedhetetlen) rsze]. E klnleges Megerstseknek az az oka, hogy sok klns irnyuls volt korbban arra, hogy (1) a termszetes ’Emlkek’ a yogosultak ltal elrhetetlenn vljanak, (2) ’Emlkeket’ jogosulatlanul kifrksszenek, illetve (3) idegen bevettseket ’Emlkknt’ azonostsanak a ltezk stb.
Jelenleg mg a FLD-Vilga Termszetes Lteziben [elsdlegesen a rgi burok-testben] sok olyan torzuls van, ami szmukra megneheztheti a sajt (!) ’Emlkk’ kzvetlen elrst s rtelmezst [illetve mindazon (pldul FLDI-Vilgi) ’Emlkezet’ elrst s pontos rtelmezst / Tudatostst, amelyhez Termszetes (akr Klnleges) hozzfrsk lehet].
Az ’Emlk’ jellemzen ’sok rteg’, ’mlysge / kiterjedtsge van’, a szksghez igazodan szpen kibonthat / krbejrhat. Mivel az ’Emlk’ megformldst jellemzen egy ’kiterjedt RTKELS’ elzi meg, amely rtkelsben ’minden rintett’ [gy a TRVNYES MEGTART] jelen-van, ’sok irnybl’ ellenrzsre s rtkelsre kerl a megvizsglt teremts. Egy adott helyzethez a kzvetlenl rintetteknek sokfle gondolata s rzse / rzelme s egyb tapasztalata trsul, s e sok jellemz egyenknti s egyttes rtkelse az, ami ’mlysget s kibonthatsgot ad’ az ’Emlknek’.
A FLD-Vilgban az egyes teremtk / ltezk [FLDI-Vilgi rintettsg] ’Emlkeinek’ megformlst / ’formjt’ meghatrozza egy a FLDBEN-MAGBAN / a FLDANYBAN-MAGBAN jelenlv ’alap-minta’ / N-ER. Jellhet ez az N-ER ’EMLK’-nek, hogy a mostani tudatunkkal valamelyest kpesek legynk megkzelteni ezen ER lnyegt. A jelen rs vgre ideidzett egyik korbbi lejegyzsben rintettem ezen N-ER (remnyvesztettsget elhrt) Nagyon Klnleges jellegt, s az ezen ER megnyilvnulst szksgess tev helyzetet.
Az ’Emlk’ ’oly mdon kerl megformlsra’, hogy az ltalban nem vltoztathat meg, ’nem lehet gy belenylni, hogy az mdosuljon’. Egyes utlagos rtkelsek hatsra azonban az rintettek [az ’Emlk’ megformlsban rsztvevk] egyetrtsben ’kiegsztseket’ / utlagos feljegyzseket tehetnek egyes ’Emlkekhez’.
TEREMTETT LTEZSNKBEN [a FLD-Vilgt rinten is!] voltak olyan sajtos helyzetek, amelyekben egyes ’Emlkek’ [vagy akr kisebb-nagyobb ’emlk-trak’] „megsemmisltek”. Eddig az ilyen „trldssel” jr helyzetekben ptolhat [utlag szinte teljesen vagy akr teljes egszben is] helyrellthat volt az „elveszett emlkezet”. A semmiv vlt ’emlkezet’ nha egyes rszekbl kerlt jra sszeraksra, mskor valamely TRVNYES MEGTART Megtartsbl kerlt ’bemsolsra / visszamsolsra’.
Korbbi lejegyzsekben rintettem [elrhet ITT] a FLDANYA azon klnleges ’adott n-erejt’, amellyel [a SZOLGLAT F Irnyban] akr az jraTeremtseket megelz teremti szakaszokba is ’Yogosult / FelHatalmazott’ Betekinteni. E [Nagyon Klnleges!] Betekintsek irnyt s kiterjedtsgt a FLD-Vilga TRVNYES MEGTARTI Egyetrtse hatrozza meg.
II.
Szorosan rtelmezve nem ’Emlk’ az, amely egy adottan vitt / ppen meglt lett-szakasz korbbi (mr meglt) megtapasztalsa --- ez ugyanis a ’jelenlt megnyilvnulsnak valsan jelenlv (elvehetetlen) eleme’. A mindennapi szhasznlatban emlknek nevezzk ezeket is [emlksznk arra, hogy mit ltnk t gyerekknt / vekkel korbban stb], a jelen rsban let-tapasztalatnak jellm, hogy megklnbztethet legyen az ’Emlk’-tl.
Az let-tapasztalat termszetes mdon rendelkezik MEGTART [s ebbl ered termszetes / vals MEGERST] ervel / hatssal, ezen er azonban kzvetlenl magbl a JELENLTBL ered, a trvnyes Jelenlt termszetes rsze. Az adott let-t-szakaszhoz tartoz termszetes test (is) megtartja [rzi] az adott letben meglt teremtsek legfbb jellemzit [vagy akr minden apr rszlett is], gy a Lleknek s az adott ltez nnn Teljessgnek kzvetlen [s ltalban azonnali] hozzfrse / elrse van az abban az letben meglt teremtsei tapasztalathoz. Amg nem r vget az adott let, a teremtnek [az adott lteznek s Lleknek] lehetsge van vltoztatni a korbbi teremtsei hatsain [kijavthat korbbi hibkat, igazodhat a sajt eriben, korbbi kiradsainak hatsn is vltoztathat stb].
Egy adottan lt let-t-szakaszban lehetsges egy-egy kisebb szakasz ’lezrsa’. Egy ilyen lezrst kveten bizonyos rtelemben ’irnyt vlt’ a teremt / ltez. Ilyen kisebb lezrsok pldul a gyermekkor lezrsa, a gyermek-vllalst kveten a gyermektelensg szakasza, vagy akr egy-egy nagyobb vllals [feladat] beteljestse, kapcsoldsok lezrsa stb. Ezek a kisebb szakasz-lezrsok egy adottan lt leten belliek, teht nem kveti ket a ’hall’ vagy az letbl val ms ’kilps’. Mivel ilyenkor a megformlt testi jelenlt tovbbra is megmarad, a Jelenlt kpes kzvetlenl felidzni a kisebb lezrst megelz teremtsek / tapasztalatok minden fontos rszlett.
*****
’Most’ itt a FLD-Vilgban [ppen a ’Teljessges Megjulsban’] egy klnleges helyzetben / teremtsben vagyunk: megnyilvnult lnynkben ott van (1) j-Jelenltnk folyamatosan kiboml magja [ez a rsznk nem folyik bele / nem folyik t a rgi buroktestbe!], ezzel a Megjul n-rsznkkel pedig most mg EGY-knt van (2) a rgi buroktestnk. A rgi buroktest [termszetes mdon] kzvetlenl Tart mg olyan ’tapasztalatokat / feljegyzseket’, amelyeket a megjul lnynkbe ebben a mostani kiterjedt formban kzvetlenl mr nem visznk t [csupn majd kristlyostott 'Emlk' vlik belle].
III.
Az ’Emlkeket’ rint nhny KLNSSGRL [az ’Emlkeket’ is srtett irnyulsokrl]
A tkrzs kapcsn rintettem, hogy eredenden ez egy olyan megerstsi md volt, amelyet csak azok rzkeltek [gy tudatosthattak], akiket maga ez a tkrtarts kzvetlenl rintett. Klns behatsokra azonban a tkrzsek olyanok szmra is rzkelhetv vltak, akik kzvetlenl nem voltak jelen az adott helyzetben. Amikor mr nem csak az rintettek rzkeltk a tkrtartst, az minden esetben torzulsokat eredmnyezett minden rzkelben [azaz az rintettekben s a nem rintettekben is]. [Errl bvebben: 20131123 (elrhet ITT), 20140204 (elrhet ITT)] Rszben a tkrzsek torzulsa eredmnyezte azt, hogy a ltezk egyes olyan kpeket / rzeteket is sajt emlkknek tekintettek, amelyek mshoz tartoztak [vagy akr csupn hamis bevettsek voltak].
Fontos: amivel nincs dolgunk, annak legfeljebb a felsznt vagyunk kpesek rzkelni / tudatostani csupn, vals mlysgeit nem vagyunk kpesek tudatostani
„Szvevnyek” „elindtsa” s „tpllsa”
A „szvevny” egy klns „megragads”, a figyelem s let-er olyan klns terelsnek mdja, amely kzvetlen s lehetsg szerint gyors s jelents meggyenglshez vezethet (akr csak egy rvid tartamra, akr hosszabb tartamra is). Hasonl lehet az lmodshoz, de ber llapotban is szvdhet.
A „szvevnyt” gyakran egy klns pulzl bevetts hatsra kezdtk el megformzni a ltezk. Nha „kpek”, nha „hangulatok”, nha „rzelmek” stb megzavars / befolysols szndkval val klns kirasztsa indtotta el a „szvst”, ha ezek alkalmasak voltak egy adott ltezben egy-egy mg gyengbb [vagy ppen megnyl / rzkenyebb] let-terlet „megragadsra”. A megragadott rszbl [mint egy alaphelyzetbl] elkezddtt a ltez lnyben egy klns „behlzs” „megformlsa”, egy lehetsg szerint tovaterjed „szvevny” megformlsa. A „megragadott” rsz vagy rzkenysg a „szvevny” „alap-helyzetv” vlt, s ebbl indult el egy homlyos s nyomaszt „tra” a ltez. rzkelhette azt, hogy pldul ppen tvol van az otthontl, s ekkor olyan jelzst kap, hogy otthon valami baj van, s azonnal haza kell mennie. Szndka a „hazatrs” volt, s ennek rdekben elkezdett „maga krl” „eszkzket /segtket keresni” ahhoz, hogy hazajuthasson. Keresett-s-keresett a homlyban, amely nha itt-ott kicsit kivilgosodott, hogy arra terelje a figyelmt, de vgl ott sem tallt eszkzket s segtket, gy egyre nyomasztbb vlt szmra a helyzet. Tudatossgtl fggen akr flelem, dh vagy ms fjdalmak is felersdhettek, s ez a „nyomott llapot” ltalban gyors ervesztsekhez is vezethetett. Kell tudatossggal felismerhet a „szvevny” klns [megvezet, megtveszt, fojtogat] jellege, s ilyenkor a kilps szndkval ltalban egyszer kilpni a „szvevnybl”. A ’kilps’ a „szvevnybl” a leggyakrabban magnak a „szvevnynek” az elenyszsvel / semmiv vlsval jr, hiszen azt nem ’tpllja’ mr a „megragadott” ltez figyelme / teremt-ereje.
A „szvevny” teht leggyakrabban egy klns / homlyos trtnet (s tr) megszvse a ltez sajt nerejbl, amelyben egyre jabb kedveztlen helyzetek formldnak, s mindig a „legrosszabb” lehetsgek fel tolnak --- ez az aggdsbl a flelem jelleg llapotba vezethet, akr pnikok sorozatt is elidzheti. A csalds [s a lelkifurdals] kapcsn korbban rintettem, hogy egy vals maggal nem rendelkez helyzet „gygytsa” sok ert kpes elemszteni, s az ilyen krelt helyzetbl val kilps ltalban nagyobb tudatossgot ignyel. A sajt-er „besztt” jelenlte miatt sokszor nem knny felismerni a krelt helyzet valtlansgt. Korbban rintettem (20140204 - elrhet ITT), hogy az IRGALOM immr az ilyen bevetts jelleg (valtlansg) ’megklnbztetsben’ is megnyilvnul, emellett a FLD-Vilgban a (Tisztelet-s-)Megklnbztets (n)erejben is megnyilvnul olyan er, amely alkalmas az ilyen valtlansgok kzvetlen tudatostsra.
A „szvevnyben” val jelenlt [a „szvevny” fenntartsa s szvse] nagyon sok ert kt le [akr emszt el]. Klns mdon „emlkeztet”, s kpes lehet egy „lland aggdsban tartani”.
Hamis emlkezet krelsa
A vals ’Emlkek’ elrsnek korbbi megnehezlse egy olyan klnssg megmutatkozst is eredmnyezte, amit „kollektv emlkezet gyrtsaknt” is jellhetnk. Egyes csoportok tudatosan irnyultak ms csoportban lk vals ’Emlkeinek’ sszekuszlsra / meghamistsra, s „kellen ers” sajt sk / strtnet sszelltsra. Ezek mozgatja mindig valamilyen kiszemelt terlet (vagy ms er, hatalom) megszerzse volt.
A valamilyen hatalommal (politikai, vallsi stb) rendelkezk mig kedvelt eszkze a vals ’Emlkek’ meghamistshoz az olyan „dikttum” [arra vonatkoz „utasts, parancs”], hogy egy helyzetrl vagy szemlyrl „mit kell gondolni”, „hogyan kell hozz viszonyulni”: pldul ki tekinthet „snek”, „igaz eldnek”, mely rtkek fontosak vagy pp eltlendek, ki a bart s ki az ellensg stb.
A „diktls” mellett a „kpek vettse / kpek Bevettse” is kedvelt eszkze az „Emlkezet-hamistsnak”, valamint gyakoriak voltak mg a vals emlkekbe val durva vagy kevsb durva „beletrls” s/vagy ms mdon hamiss vltoztatsa [tprogramozs].
A FLD-Vilgban immr nagyon sok n-erben irnyulnak a Termszetes Ltezk az ilyen hamissgok / hamistsok azonnali Azonostsra, s az ezektl val tudatos tvolsg-megtartsra [ahol szksges ott az Elhrtsukra --- pldul a szksges tjkoztats / Tudatosts tjn stb].
Az ’Emlkeket’ rt srtsek / srlsek gyakran eredmnyeztek [tmeneti, vagy akr hosszabban is eltart] „Kztessgbe kerlst / megakadst”. A „Kztessg” Elhrtsrl bvebben: 20160812 (elrhet ITT) s 20161124 (elrhet ITT)
A FLD-Vilgban is sok olyan klns irnyuls rintette meg / kzeltette meg korbban a Lelkeket / ltezket, amelyek akadlyok / elhomlyosts / elbizonytalants vagy zavarossg elidzse tjn stb megneheztettk a termszetes n-erk megnyilvntst (pldul az ’emlkezst’). A korbbi lejegyzsekben rintettem nhny ilyen klnssget:
20120920 II – a neheztelsrl (elrhet ITT)
20120728 – a lelkifurdalsrl (elrhet ITT)
20101214 III – a csaldsrl (elrhet ITT)
20130708 – a bntudatrl (elrhet ITT)
20120717 – hamis eufria, flelmek, bntudat (elrhet ITT)
20140719 (III. pontban) – a kznyrl (elrhet ITT)
20130816 (II. pont) – krrm, nbizalomhiny, tlkezs (elrhet ITT)
Jtk / jtszma: 20190628 (elrhet ITT)
*****
Korbbi lejegyzs-rszletek az ’Emlk’-hez kapcsoldan:
20130307-i lejegyzs V. pontja (elrhet ITT)
„…A FLD(ANYA) L s RZ s rzkelse/Tudatossga Teljessgt megl Ltezknt „vgiglte” az Elszakts/Elszakads nmagban megnyilvnult fjdalmt s a csaldjban megnyilvnult fjdalmt, a „tehetetlensget”, azt, hogy akkor „trtek az LETRE”, amikor maga mr megfogant de mg meg nem szletett [LET-TJT TRVNYESEN Elindtotta, de mg mieltt „Megnyilvnultt” lett volna, „elzrtk elle a megszlets lehetsgt”]. „Vgiglte” [Megismerte] a FLD [„ANYJA Erejben”] az „Anya” „tehetetlensgt” is, azt, hogy magn kvli krlmnyek kztt nem tudja megszlni [LV segteni] a Benne-Magban Megfogant LETET, a „remny-vesztettsg” s a „remny” „kzdelmt”, majd pedig az „Elfogadsbl”, a „Szeretetbl” Megnylt „j let” / Megjuls Lehetsgt [megismerte s vgiglte a SZERETETBE-s-SZERELEMBE val „hazatrs” lehetsgt s „tjt”]. [Mintha a Krisztusi Jzus „ezt idzte volna” a Fldanya „Tudatba”, mintha erre „emlkeztette” volna a Fldanyt-s-nnn-MAGJAIT.]…”
„Amikor” a „FLD ANYJA” „meglte” a „csaldtl val elszakadst”, „elszakadt azon trsaitl, akikkel egyttesen meglte az EGY Minsget” [a sajt „TRVNYT / Harmonijt”], s ’elszakadva’ a Termszetes Trsaitl egy olyan „krnyezetbe” / „helyre”, olyan „trsak” „mell” kerlt, akikben nem volt meg az a ’fajta’ ’egybetartozs’ s SZERELEM, amely a sajt Csaldjt jellemezte. A „FLD ANYJA” [mint egy „tkzs” vagy „becsapds” kvetkeztben a „sajtjaitl” „egyedl (magzatval) elszakadt rsz” olyan „helyzetbe” / „kzegbe” kerlt, ahol a „Trsai hinyt” [Trsaitl val eltvolodottsgt] rzkelte, azt, hogy semmilyen mdon nem tud a maga „megnyilvnult lnyvel” „visszakapcsoldni a Szeretteihez/Szerelmhez”, csakis a maga „Belsjben” „tudta” „Szeretteit s Szerelmt” „Megtartani” / „Megrizni”, s tulajdonkppen ebbl a megtapasztalsbl alakult ki [az „T” Minsge szerint formld LETBEN] az „emlk” / „emlkezs” Minsge s Ereje, mint egy KLNLEGES MEGTART ER / MINSG (leginkbb a „remny-vesztettsg” Elhrtsra).
Az „T” Minsge szerinti letvitelrl / let-ptsrl korbbi lejegyzsben:
„…Olyan ez, mint amikor egy kis papr-darabkra rajzoltok valamit,
s amikor a papr-darabka mr megtelt a rajzokkal, akkor leteszitek,
mell tesztek egy msik lapot s arra folytatjtok a rajzolst s gy tovbb -
s minden papr-darabkt szpen sorban egyms mell tesztek.
Ha egy rgebben rajzolt rszletrl „elfeledkeztek”, vagy azt valami miatt pontosabban szemgyre akarjtok venni hogy azt egy rszletesebb/nagyobb rajzon is elkszthesstek,
brmikor visszanzhettek a korbbi rajzok meghatrozott kpre/rszre,
brmikor felidzhetitek, hogy hogyan, milyen mozdulattal rajzolttok meg a vonalat, milyen szneket hasznltatok, hogyan kszltek el azok a sznek, milyen rzs volt megrajzolni a vonalakat, milyen gondolatok futottak t akkor ppen a szveteken/elmteken stb,
vagyis
a TELJES [=’MINDEN’] KORBBI MEGTAPASZTALS
L TUDSKNT S ERKNT ELRHET MINDAZOK SZMRA,
AKIK TRVNYES „Yogossgban” VANNAK JELEN A FLDN.
A „mr megtapasztalt” nem „elrhetetlen mlt”,
hanem tnylegesen jelenlv L s ELRHET, MEGISMERHET TUDS s ER,
s a Fldanya minden TRVNYESEN hozzkapcsold Lleknek/Gyermeknek
„n-MAGA Lnybl” „tadja” egy SZABAD KAPCSOLDS keretben
azokat az „let-Alapokat” s „Erket”,
amikkel a „Yogossgban” jelenlv Llek
„elolvasni”, „megismerni”, „megtanulni” tudja
ezt a MR LETT/TT LETT FLDI LETET…”
„Addig”, amg valamilyen Klns hats nem „szaktotta ki” a „FLD ANYJT” [nem tvolttatott el Termszetes Trsaitl oly mrtkben, amelybl nmaga megnyilvnult lnyvel mr nem tudott hozzjuk/otthonba visszatrni] „nem volt Szksg” az „emlkre” / „emlkezsre”, hiszen a Jelenltben minden addig megtapasztalt l Erknt elrhet volt ---
a Trsak Kzelsgbl (az otthonbl, csaldbl) val „elszakadssal” azonban kialakult egy olyan sajtos helyzet, amikor
(1) a „megrlelt/meglt Tuds-s-Er” egy rsze valsgosan (ln) is jelen volt a „FLD ANYJA” „Lnyben”,
(2) bizonyos rszei azonban [a „Trsakkal-EGY-Tudsnak-s-Ernek”] „elrhetetlenn vltak a szmra”,
s ez utbbi a „valsg hinyaknt” (egy Klns Eltvolodottsgknt) jelentdtt meg.
Tudott az, hogy amit a Ltezk a Megnyilvnulsaikban „nem hasznlnak” [nem erstik meg jra s jra a Megtartsukban], az a leggyakrabban „halvnyodni, gyenglni” kezd a Megtartsban, majd pedig klnbz mdokon „elenyszik” / „semmiv vlik” / „tadja a helyet/ert az jonnan befogadott/felptett megismert minsgeknek”.
A TRVNYES Elengedseknek s Lezrsoknak a TEREMTETT LTEZSBEN nagyon sokfle vltozata van [s vannak olyan LT-MINSGEK is, amelyekben az „Elengeds” (s gy bizonyos rtelemben a Lezrs) „nem ismert”].
Az „T” s „ID” „Mrtke” szerint formldott/formld Ltezsekben az „elengeds” s „lezrs” ltalban ismert s hasznlt/megnyilvnul Minsgek, de az „ID” s „T” „Mrtkei” s Megnyilvnulsi formi egymstl nagyon tvoliak/eltrek is lehetnek (nha oly nagy is lehet kzttk a „tvolsg”, hogy nem kpesek egyms „alap”-minsgeit rtelmezni).
Emltettem [20121105 - Megersts - A Termszetes Vltozsokrl s Irny-vltsokrl kpekben - KRISTLYOSTS s nellenrzs - TRVNYES Kapcsoldsok s EgyttHatsok], hogy a FLD egy olyan TEREMTSI IRNY szerint halad, amelyben a TRVNYES LEZRS folyamataiban a Lelkek/ltezk egy sajtos „Kristlyostsi” (npt) folyamatot lnek meg, s ebben szabadon hozhatnak olyan dntst, hogy egyes korbban TRVNYESEN Megnyitott tjaikat / Teremtsi Irnyaikat „Lezrjk” / „tovbb nem folytatjk”, s ilyenkor egy „Rendezsi” s nRendezsi folyamat sorn „letiszttsra kerlnek a mg elvarratlan szlak”, TRVNYES Lezrsra kerlnek a Megnyitott Irnyba bekapcsoldott Trsakkal megnyitott „kapcsoldsi helyzetek” stb.
Nagyon kivteles helyzetekben [elsdlegesen akkor, ha egy TRVNYESEN Megnyitott Teremtsi Irnyt „megzavart” valamilyen Klns vagy Klnleges Hats] a FLDN olyan let-t-Szakasz Lezrs is megnyilvnulhat, amelyben a „megzavart” (az eredetileg elhatrozott TRVNYES Teremtsi Irnytl ezltal „eltr” mdon Megnyilvnult) „Teremts” akr a „Megnyit Eredeti Pontig” is „visszabonthat” s teljes egszben semmiv vlhat a Llek/ltez szmra. Ilyen esetben a Llek/ltez nMaga dnt arrl, hogy a Teljes Egszben semmiv vl korbbi Megtapasztalsrl „nMaga Lnyben” „maradjon-e” bizonyos mrtk TUDATOSODS [„emlk”], vagy pedig nnn lnyben „emlk-nyom se maradjon” arrl a Megtapasztalsrl, amely a Klns vagy Klnleges hatsok miatt „zavaros”, nem a maga ltal elindtott Irny volt. [A TRVNYES LET-AD(K)BAN ilyen esetekben is megmarad a „Kristlyostott Tuds” az elengedett s semmiv vlt Minsgrl/Megtapasztalsrl].
A FLDI „Kristlyostsi” folyamatokra azonban ’ltalban’ az a jellemz, hogy a TRVNYESEN Elengedett s semmiv vlt Minsgekrl is megmarad a Llek/ltez nLnyegben [nha (ha az Szksges, akkor) a Megnyilvnult Lnyben is] egy „TUDS” arrl, hogy „mit s mirt engedett el s tett semmiv” a Llek/ltez [„mirt” nem tartotta meg, mirt nem vlasztotta a tovbb-ptst stb]. Arrl, hogy mi a clja/rtelme a Llek/ltez nLnyegben ezen „Tudatostott Eszencia” Megtartsnak, a jelzett korbbi lejegyzsben rszletesebben is rtam.
Az „Emlk” / „Emlkezs” MINSGE vagy EREJE
a FLD CSALDJBAN [s a YO TEREMTSI IRNYBAN]
abbl a „Szksgbl” formltatott meg s kelt LETRE,
amikor a Termszetes ramlsokat s Kapcsoldsokat/rintseket valamilyen KLNS vagy KLNLEGES helyzet vagy hats „sztvlasztotta” / „megszaktotta”.
Az „Emlk” / „Emlkezs” MINSGE vagy EREJE
egy olyan MEGTART s MEGTARTST MEGERST MINSG s ER,
amely ’segt’ a „remny-vesztettsget” Elhrtani
(elkerlni, vagy pedig a „remny-vesztettsg” helyzetbl jra az nMag s a Valsan Elindtott Teremts fel fordulni/irnyulni, s ezltal a Termszetes Megtartst Megtartani s Szksg esetben Megersteni).
Fontos TUDATOSTANI [Felismerni s Megrteni, ezekre alapulan pedig Meglni] azt, hogy
az „Emlk” / „Emlkezs”
egy KLNLEGES MEGTARTST MEGERST ER,
s gy ennek az ERNEK vagy MINSGNEK a Llek/ltez nnn Megtartsban val MEGNYILVNTSA csak akkor s addig Szksges,
amg valamilyen Klns vagy Klnleges Hats megakadlyozza a Lelket/ltezt a „JELENLTE” s „TELJESSGE” Megnyilvntsban / Meglsben,
s gy
amikor a Llek/ltez VISSZAIGAZODOTT a maga TELJESSGBE s jra megli a [harmonikus] JELENLTT,
az „Emlk” / „Emlkezs” Ereje „visszahzdik az nMagjba”
[ez az Er/Minsg ezltal a Llekben/ltezben nem vlik semmiv, tovbbra is a Megnyilvnult Lnye brmikor (Szksgben) elrhet rsze/eleme marad, de „visszahzdsval az nMagba (s Szvbe)” „tadja a helyet s ert” magnak a JELENLTNEK, a Llek/ltez „Termszetes nMinsgnek/llapotnak/ramlsainak”].
A „szksgtelen” „emlkezs”
[az „emlkezs” „erltetse”]
ELTEREL / ELTVOLT
A JELENLTTL.
Az rs folytatdik a II. rszben. A II. rsz elrhet ITT
|