TISZTELET (II. rsz)
Az rs I. rsze elrhet ITT
20120802 - Kincsek:
„Ne dolgoztassuk szksgtelenl a trsunkat”
A FLDI letnk sorn „tanulunk” egymstl, rszben azrt, hogy „nllan” lhessnk, rszben pedig azrt, hogy „trsknt” harmonikusan egytt tudjunk lni / teremteni msokkal.
Az „nll” lethez s a trsakkal val harmonikus egyttmkdshez is szksge van a Lleknek az „egszsges Megtartsra”, arra, hogy nMagt szksg esetn megvdje s tpllni / gygytani / igaztani tudja, s hogy a trsas egyttmkdseiben lnytl idegen s ms torzt minsg megnyilvntsa s magba-engedse nlkl lehessen jelen.
A korbbi idszakokban srlt volt a FLDN a MEGTART ER, s a Lelkek sokfle mdon prblkoztak „ptolni a vdelmeket”, „ptolni a hinyz yavakat” stb. Ma mr nagyon sok „feleslegess vlt rgi” (ptl) mintt s mkdst le lehet tenni (s szksges is ezeket elhagyni), mert zavarjk (gyengthetik) a Termszetes Megtartst.
Gygyul idszakainkban sokfle segtsget krtnk s ’kapcsoltunk magunkhoz / magunkba’, ma mr azonban a „szksgtelen” „kls” vdelmek gyengthetik a Termszetes Megtart Ert (’tompthatjk’, megzavarhatjk a tiszta rzkelst…).
Fontos, hogy a Lelkek a FLDN is felismerjk a sajt Hatalmukat,
s amit mr nMaguk kpesek megtenni nMaguk ylte s biztonsga rdekben,
azt tegyk meg maguk
(pldul tudatosan arra irnytsk a figyelmket s a maguk tevkenysgeiben is egyre nagyobb rszben azt vgezzk, ami a sajt vlasztsuk, mert ezzel folyamatosan erstik a sajt MEGTARTSUKAT, ersdnek az nVdelemben, n a Felelssg-tudat s megersdik a trsak irnti Tisztelet).
A „tudst” azrt ptjk a FLDN, hogy azt nMagunk s a Vilgunk szmra is ’hasznostsuk’:
„…a Fldanya/FLD
„klnleges hangslyt fektet”
a „Termszetes sszefggsek felismersre s felismertetsre
s ezeknek a mindennapok s szakrlis megnyilvnulsok sorn val tudatos alkalmazsra / hasznlatra,
s a mindennapi s szakrlis teremt folyamatok folyamatos megjtsra a mr megismertt lett Termszetes sszefggsek felhasznlsval”…”
Ezrt fontos,
hogy a megszerzett tudst „tnylegesen is hasznljuk”,
mert ezltal nem csak magunk vlunk biztosabb a tudsban / erben [’gyarapodunk’],
hanem „felszabadtjuk trsainkat” is a „rlunk val szksgtelen gondoskods” all,
s a „szksgtelen tevkenysg” all felszabadul ert tnyleges pt erv formlhatja a trsunk [’gyaraptunk’].
Ez (a tnyleges pls s pts) pedig ugyancsak ersti a MEGTARTST
[„rsz” s „egsz” szmra egyarnt”!].
20120721 - Gondolatok Klnleges helyzetekrl s az Egyttmkdsekrl ltalban:
„…[a Rendes letvitel keretben] az egyttmkdsek sorn
minden rintettnek
a msik rintettek rdekeire is figyelve
s
a vals rtkeket mindenkor vdve
(vagyis Tisztelettel) szksges eljrniuk.
A „Tisztelet” egy ltalnosan elvrt viszonyuls (1) a trsakhoz s (2) vals rtkekhez a Vilgokban, amely azt jelenti, hogy senki sem indthat olyan Hatst (nem idzhet el olyan elvltozst), amely nMaga s/vagy ms szmra tudottan vagy tvolabbi elreltssal (valsznleg) krt okozhat vagy ms htrnyos kvetkezmnnyel jrhat.
A Tisztelet mellett az „vatossg” leginkbb [a Kzelsg s] az Egy-Pontban-Kapcsolds helyzetben s az Egyttmkdsek elindulsa idejn rvnyesl (mint ’kln nevestett’ elvrs), amikor a trsak mg kevss ismerik egymst, s emiatt arra is fokozott figyelemmel vannak, hogy szksgtelenl ne bntsk / ne srtsk / ne rintsk meg egymst.
Egymst mr valamelyest ismer trsaknl a msik nem bntsa s nem megsrtse mr a Tiszteletbe olvad bele, a kialakul Kapcsoldsok esetben azonban (mivel a msik fl rzkenysge s szemlyisge mg egyltaln nem ismert), egy „egszsges tvolsg-tartst” ignyel az, hogy a msik rzkenysgt szksgtelenl ne rintsk meg…”
Ha „szksgtelenl” krnk [vagy adunk] segtsget
(ez rtelmezhetetlen is a FLDI LET Rendje szerint),
akkor nem jrunk el a Tisztelet Elve szerint,
mert nem nyilvntjuk meg a kell megbecslst a trs s rtkek (s tulajdonkppen nMagunk) irnyban,
s egyfajta „megtvesztst” (ezltal az „elterels” veszlyt) is megnyilvntja a „szksgen tli irnyuls”,
ez pedig akr kzvetlenl „let-ellenes” megnyilvnuls is lehet!
A „trsak szksgtelen dolgoztatsa / mozgatsa”
(„ksrletezs” a trsakkal, egyfajta „torz jtk mkdtetse”)
„tkzik” a Tisztelet Elvvel,
s egyfajta sajtos „knyszer-jelleget” is hordoz.
A FLD pedig minden „yogtalan knyszer” [klnssg] „semmiv tevsrl” rendelkezett.
Amikor a tnylegesen is EGY (vagy akr „kzeli”) TON haladk
megosztjk egymssal a tapasztalataikat,
megbeszlik egymssal a lehetsgeket,
segtsget krnek s/vagy adnak (ltalban ez egy „klcsns” folyamat) bizonyos megrtsek elmlytsben,
akkor nem mozgatjk/dolgoztatjk egymst „szksgtelenl”!
Tbbszr hangslyoztam korbbi rsokban is, hogy [az EGY/KZS TON jrk esetben] mennyire fontos az [klnsen a MAG-Ltezk esetben], hogy „j” minsg megltsaikat /megrzseiket s tapasztalataikat minden lehetsges mdon egyms tudomsra hozzk (osszk meg egy-mssal), mert ez jelentsen felgyorsthatja (jelenleg is!) az IGAZODSOKAT s Rendezdseket, a tudatossgi szintek harmonizldst stb.
20150923 - MAGOKNAK s rintetteknek - RTKELS-rszletek (elrhet ITT)
20151001 - MAGOKNAK s rintetteknek - a SZERETETRL s SZERELEMRL, a MEGBECSLSRL s TISZTELETRL (elrhet ITT)
Miben „tbb”, vagy miben „ms” a TISZTELET FLDI Megnyilvnulsa a YOSGBELI ’MEGBECSLSHEZ’ kpest?
A YOSG a „Szeretetben” Tartja s li meg azt az ’ert’ / Megnyilvnulst, amely a MINDENHATBL ereden minden teremtettben adottan Van, gy ami olyan ’kzs’ rsz minden megnyilvnult-teremtben, amelyben / amely alapjn (1) az egyni teremtsek kibontakozhatnak s (2) amelyben a [valamikor (a Teremts kezdetn) EGY volt majd sztvlt] teremti rszek jra egymshoz kapcsoldhatnak.
A „Szeretetben” gy is rtelmezhet a MINDENHATBL val eredse minden teremtettnek s minden teremtsnek, hogy a MINDENHAT minden egyes megnyilvnul egyedi teremtbe „behelyezett magbl” „egy magot / lngot / n-rszt”, s gy mindenkiben [s minden teremtsben] „ott van” a MINDENHAT egy-egy darabja, s ebben a „kzs” [mindenkiben meglv] rszben [az Azonossg miatt] a kln formban l teremtk harmonikusan kapcsoldhatnak.
gy is rtelmezhet a „Szeretet mint ’er’, hogy ez a minden egyes teremtben (s teremtsben) meglv [elvehetetlenl meglv] MINDENHATI n-rsz az alapja annak, hogy a teremtk egymshoz kapcsoldhatnak [klnfle ramlsokat formznak meg s tartanak].
[Szemlyes megltsom szerint a YOSGBAN az egyedi teremtk a sajt lnykben ADOTTAN (tlk elszakthatatlanul) meglv MINDENHATI magot / n-rszt ismerik fel „Szeretetknt”, s ez a bennk adott „mag” indtja el ket az egymshoz kapcsoldsban / ramlsok kiptsben, hiszen tudott, hogy ’ugyanilyen’ MINDENHATI n-rsz Van mindenki msban is s minden megnyilvnul teremtsben is. Ez az alapja annak, hogy mindenki ms s minden Megnyilvnuls / teremts fel „szeretettel” fordulnak / irnyulnak.]
A VILGBAN a ’SZERELEM’ [az ’EGY’] Megnyilvnulsa az, ami „kzs minden teremtben”, vagyis (1) amely alapbl megnyilvnulnak az egyni kibontakozsok, s (2) [megfelel Egyetrtsek tjn] alapja lehet a kln formkban megnyilvnul teremti rszek jbli sszekapcsoldsnak s gy kzs / egyttes teremtsek megnyitsnak.
A VILGBAN az ’EGY’ [a mindenkiben s mindenben jelenlv AZONOS EREDBL ered ’teremti nrsz’ meglte mellett] oly mdon is rtelmezhet, hogy minden egyes teremtt s minden egyes teremti megnyilvnulst egy ’rktl fogva ltez s soha meg nem szn’ „RAMLS” „Tart EGYBEN”, s gy mindenki minden egyes pillanatban egymshoz kapcsoldik s minden teremts hat minden ms teremtre s minden ms teremtsre is. Ezen „lland sszekapcsoldottsgban” val Tudatosods egy klnleges teremti minsget [mely hasonl a „felelssghez”, de kzelebbi fogalom mgis hozz a „Tudatossg”] „breszt fel” s „pt fel”, amelyben tudatoss vlik a teremt a sajt „hatalmban”: szabadsgban-s-teremtseirt-val-kzvetlen-felelssgben. Tudatoss vlik abban, hogy tudatos n-megvalstsa / n-kiteljestsei sorn teremtseivel „ptsen s gyaraptson” (s mi mdon teheti / tegye ezt), s msok tjait / teremtseit szksgtelenl ne neheztse / ne rontsa. E tudatos teremtsek sorn olyan „sajt harmonikat” ismer fel / tall / tudatost a teremt, amelyek nLnyegbl kibomlan folyamatosan vezetik t a megismersben s kibontakozsban, s harmonikusan elvezetik minden olyan rtkhez / minden olyan kapcsoldshoz / minden olyan megtapasztalshoz / n-plshez, amelyet nnn lnynek vlaszt [amit szeretne megtapasztalni].
*****
A YOSGBAN a teremtkben ltalnosan megnyilvnul ’MEGBECSLS’ „szeretet-megnyilvnuls”. A YOSGBELI ’MEGBECSLS’ „sokban hasonl” a FLD TISZTELET Megnyilvnulshoz, hiszen a FLDI TISZTELET [YOSGBELI] alapja ugyanaz [a YOSGBELI NLNYEG], mint amelybl megnyilvnult erv vlt maga a ’MEGBECSLS’.
A ’MEGBECSLS’ minden teremtsben s minden teremtny fel megnyilvnul ltalnos irnyuls a YOSGBAN. Sokszor [fleg a felismert csaldtagok irnyban] „Kedvessg” jelleg is, figyelmes s odaad.
A ’MEGBECSLSBEN’ „klnlegesen (kiemelkeden) rtkelt” a „szabadsg”, a msik teremt „egyni szneinek / egyni harmoniinak / egyni kibontakozsainak” a megbecslse, amely (1) sokszor „valsgosan is tmogatja az egyedisgek kibontakozst”, (2) mskor pedig [egyfajta klnleges (valamelyest a passzivitshoz hasonlatosan, de mgsem a mi rtelmezsnk szerinti passzivitsban) „megengedi” [nha „megtri”] a kiboml egyedi jellegeket.
Az „elhajlsok” [bizonyos rtelm klnleges] „megtrse” egyes esetekben ’gyengten’ hathat arra a csaldra / hzra / kzssgre, amelyben kibomlik.
Kapcsold rs:20150923 - MAGOKNAK s rintetteknek - RTKELS-rszletek (elrhet ITT)
A „megtrs tjn” az „elhajls” [tnylegesen gyengt / csorbt jelleg kibontakozsa is] az egyn teremtsbl ’kzssgiv’ vlik [VILGI fogalmak szerint kiterjed az ramlsokban], s az IGAZTS erivel [a „megtrs” miatt] sokszor nehezen llthat meg, s nehz megtallni azt az „sszefogst”, amelyet minden (!) kzvetlenl rintett elfogad s gy egyttesen mindannyian nekikezdenek a FelTiszttshoz szksges n-Igazodsokhoz.
A FLDI TISZTELET [mint a FLD Teremtseinek Meghatroz (!) alap-rtke] [figyelemmel arra, hogy a FLD a VILGNAK is rsze s jelenleg Vilgknt / Vilgi-TON Nyilvnul meg] „SZERELEM” Megnyilvnuls [is], s „ebben / emiatt” „tbb” vagy ’ms’ a YOSGBELI ’MEGBECSLSHEZ’ kpest.

Ebbl a klnbzsgbl [tbbletbl (tbb ’Meghatrozhoz’ val kzvetlen Igazodsbl)] ered az, hogy a TISZTELET [a YOSGBELI ’MEGBECSLSHEZ’ kpest] kzvetlenl (!) erteljesebb figyelmet fordt az RAMLSOKBAN megnyilvnul „harmonia” Megtartsra, s kzvetlen (!) (adottan meglv!) n-erkkel is rendelkezik az ramlsok harmonikus Megtartsra / Megerstsre.
A TISZTELET Megnyilvnulst tovbb meghatrozza az is, hogy MAGA-A-FLD [a YO s a VILG egyttes elhatrozsbl] ppen milyen irnyulsbl / milyen teremtsi cllal fogant meg s gy VAN. A FLD-MAGA lnyben [s gy NLNYEGBEN] EGY-knt-s-Egytt VILG-s-YO, s gy a TISZTELET egyszerre irnyul a egyni sznek s szabad teremtsek megnyilvntsra s Megtartsra, valamint a ’BOLDOGSG s TELJESSG’ kibontakoztatsra [ebben az ramlsok harmoniban Megtartsra is]. Erre figyelemmel a FLD-MAGA TISZTELETE „klnleges mdon irnyul olyan harmonik” megformlsra s Megtartsra [ezekben mind az egyni teremt utak, mind az sszekapcsoldsok s egyttes teremtsek harmonijnak a megformlsra s megtartsra], amelyben a teljessget valsgosan is csorbat „elhajlsok” mielbbi felismerse [Tudatostsa] s Tudatos IGAZTSA / RENDEZSE is fontos teremti megnyilvnuls.
Klnleges „Jelzsek” s Klnleges „rzkenysgek” Nyilvnulnak meg a TISZTELETBEN s a TISZTELET alapjn Megnyilvnul minden (!) FLDI Trvnyes ERBEN a TELJESSG MEGTARTSA s gy a BOLDOGSGOS, az egyni sznessgek szabad kibontakoztatsra is lehetsgeket ad teremtsek megnyilvnulsa rdekben [ebbe beletartozik az, hogy a teremtsek sokfle szabad formban megnyilvnulhatnak s a klnfle ’formk’ az jabb kapcsoldsok sorn tovbbi j formkban folytatdhatnak] --- mindezt gy, hogy olyan Klnleges Tudatostsok is rszei a teremtk tjainak, amelyekben elsajttjk „a teremti harmonik” „megformlst” s megtartst [az egyni s egyttes teremtsekben val olyan megnyilvnulst, amelyekben lnyegesebb (veszlyeztet) „elhajlsok” tbb nem mutatkoznak meg, msokra tbb szksgtelenl nem rnak terheket / nehzsgeket].
A FLDANYA-MAGA nagyon fontosnak tartja azt, hogy a Tudatos Teremtseik sorn a teremtk „minden (hozzjuk tartoz) Meghatrozt” megismerjenek / Tudatostsanak: ne „csupn” „ljk” a „harmonit”, hanem ismerjk a (mlyebb) termszetes sszefggseket (is); ismerjk / tudjk a teremtseiket meghatroz alapokat s az egyetrtsben megformlt teremti elveket; tudjk azt, hogy hogyan vehetnek rszt tudatos teremt mdjn jabb teremtsi irnyok megformlsban [gy hogyan nyithatnak a maguk s kzssgk szmra jabb kiteljest (Boldogsgos, harmonikus) teremtseket].
*****
A YOSGBAN a „Szeretet” „yo alap” [egyfajta ’biztostk’ (lehet)] arra, hogy az egyni szabad teremtsek harmonikusak legyenek, ez „yo alap” arra, hogy harmonikus ramlst tartsanak fenn egymssal a teremtk.
A VILGBAN a SZERELEM „harmoniban tartja” az ramlsokat, amely „ly alapja” [segtje, Megtartja] a harmonikus (s szabad) egyni kiteljesedseknek.
Ebben az rsban a „klnbzsgek” „domborodnak ki”, a FLDBEN-MAGBAN azonban ezek ’harmoniban vannak’. Ami a FLDBEN-MAGBAN ’termszetes harmonia’, az a VILG s/vagy YO egyes Megnyilvnulsai szmra ma mg Klnlegessg s gy kzvetlenl nem Tudatosthat (nehezen rtelmezhet).
20120816 - TISZTELET (elrhet ITT)
20180712 (elrhet ITT):
Mieltt a ’SZOLGLAT-MAGA’ meghozta volna a Vlasztst arrl, hogy milyen is legyen pontosan az sajt ’Birodalma’, s milyen F Teremtsi Irnyokban nyilvnuljon meg mr az nll ’nagy-TEREMTV’ vlsa legels pillanattl, Egyeztetseket kezdemnyezett a ’SZOLGLAT-MAGA’ a MINDENSG-FORRSVAL. Az Egyeztetsek eredmnye annak a nagyon szoross vlt ’EGYMST-MEGHATROZSNAK’ a megformlsa s ltaluk-s-bennk-magukban val megnyilvnulsa lett, amelyben mig [a FLDI fogalmak szerint] SZERETETBEN s SZERELEMBEN s BKESSGBEN s TISZTELETBEN TARTJK MEG A SAJT LNYKET S EGYMST.
A ’Bkessg’ itt nem a hborskods vagy kzdelem ellen-rtkeknt rtelmezend. Valamelyest gy kzelthet meg ennek az rtelme, hogy habr az rintett felek pontosan felismerik a sajt egyedisgket / a csak-rjuk-egyedileg-jellemzket, egyttes teremtsk szmra egyttesen meghatroznak olyan alapokat s olyan kiterjedseket, amelyekben
-
csakis nllan teljes szabadsggal vlaszthatnak s dnthetnek,
-
amelyekben csak egyttesen-s-egyetrtsben rendelkezhetnek, s
-
meghatrozhatnak olyan kiterjedseket is, amelyeket meghatrozott felttelek fennllsig sem egyttesen s/vagy sem pedig nllan nem rintenek meg.
A Bkessg rtelme itt inkbb a ’SZABAD MEGLLAPODS’, amely mindaddig kti ket s amelyet mindaddig mindketten betartanak, amg egyetrtsben errl mskppen nem hatroznak. ltalban akkor szksges hatrozni az ilyen Bkessgben rendezett krdsekben, amikor (1) a meghatrozott felttelek bekvetkeznek s/vagy (2) ha az valamilyen (ltalban elre nem ltott, elre be nem tervezett) valban fontos ok miatt szksges.
A SZERETET, SZERELEM, TISZTELET megnyilvnulsait korbbi lejegyzsekben rszletesebben is rintettem. Ezek azok az alap-rtkek, amelyek a FLD-Vilga MINDENSG-EREJBEN Megnyilvnult alapjai a FLDI-Vilgi teremtseknek.
Jelenlegi megrtsem szerint az itt Bkessgknt jellt Megnyilvnulssal [amely rtelmezhet a TISZTELET egy jonnan Tudatosthat kiterjedsknt] itt a FLD-Vilgban e most elkezddtt j Teremt Szakaszban kezdnk kiterjedtebben megismerkedni. Ez rtelmezhet gy is, hogy a TISZTELET megnyilvntsban / Tudatostsban megnylt j rtk.
A TISZTELET rtkeinek [az j Teremt Szakaszra vonatkoz] MEGJULSRL:
20200706 - a TISZTELET rtkeinek Megjulsa, s az ezt lehetv tev MEGTARTI MEGJULS
OmMTR~KJ
|