20180727 - Lelkek s Hzak a YOSGBAN
2018. jlius 26.
’J-lelkek’ s a YOSG Hzai
rtkels-rszletek, gondolatok, szemelvnyek:
A „llek” [a Birodalmak sajt egyedi teremt-tapasztal ltezi rtelemben] ’lnyege’ egymstl klnbzik a VILGBAN s a YOSGBAN. Ms mdon, ms alaprl indtja tjra ket a MEGTARTJUK, s ms mdon ’hathatnak’ egytt / egymsra.
A VILGBAN a Llek kzvetlenl a VILG-MAGA ltal ’Sajt Lnybl-lnyegbl’ (nLnyegbl ’VAL’-v emelt) ’(~kzponti)(~let)MAG’-g megformlt n-Rszbl ered egy-egy ’nll lett vlt’ ’darabja’, amely (1) teljesen egyedi teremtv vlik, s (2) valamely kzssg alapjhoz (a rendes befogadsi utakon) kapcsoldva vlik rszv az ramlsoknak. [20171114 – elrhet ITT]. Az adott Kzssgben amilyen mrtkben megnylik a Llek az egyttes tapasztalsok szmra, olyan mrtkben nylhatnak szmra kiteljest utak s kapcsoldsok a kzssg ms tagjaival.
A VILG a Lelkeket nem egy-egy konkrt Kzssg szmra formzza meg. A VILG Lelkei a megnyilvnulsuk legels pillanattl olyan egyedi teremtk, amelyek a VILG brmely Teremt Kzssgbe bekapcsoldhatnak. A vlasztott Kzssghez val hozzkapcsoldskor magukba fogadnak [a VILGTL-s-egyben-az-ket-befogad-Kzssg-MEGTARTJTL(a-Vilgtl)] egy olyan Jelet / kiterjedst, amely csak arra a befogad kzssgre jellemz. Amg az adott Kzssghez tartoznak, e Jel ’meghatroz’ a jelenltk szmra (nem szakadhatnak el onnan, nem szakthatk ki onnan).
A Lelkekben a VILG tulajdonkppen ’Szolglati utakat’ nyitott, s ebbl is ered az, hogy a VILG brmely teremtjhez trvnyes utakat nyithatnak azrt, hogy Megerstst adhassanak a szmra. [A Llekrl bvebben ITT]
Amikor a VILG trvnyes utakon befogad ms ’nagy-TEREMT’ Birodalmhoz tartoz ltezt [Megtapasztalst enged a szmra a VILG valamely Teremt Kzssgben], a Befogadskor e ltez ’megnyitja a sajt lnye’ egy pontosan meghatrozott kiterjedst [ez attl fgg, milyen irnyban / tartamban / mrtkben vlasztott megtapasztalst a VILGBAN], s a VILG-MAGA ekkor ’ad t’ a lteznek egy ’vilgi-magot’ [a leggyakrabban Llek-magot] a megtapasztalsaihoz. A ltez ezt az egyedi vilgi-magot csakis a VILGBAN val Jelenlte sorn tarthatja meg, ebben nyit szmra a VILG ’Utat’ a VILGI teremt-tudatost megtapasztalsra. Ezen vilgi-magban ’gyjti a tapasztalatait’ a teremt, s amikor Lezrja a VILGI megtapasztalsait, a VILG-MAGA kzvetlenl ezen vilgi-magot rtkeli, s az ebben Megtarthatv vlt teremtseit Tarthatja meg / viheti tovbb a ltez. A VILG-MAGA azokat a teremtseket rtkelheti Megtarthatnak, amelyek maradktalanul megfelelnek a Teremt nLnyegben megnyitott ’Meghatrozinak’, s egyben a VILGBA Befogadsakor magba fogadott ’Meghatrozknak’.
Ahogyan eddig megrtettem, a YOSG lelkei [ebben az rsban j-lelkeknek nevezem ket] ms alaprl erednek, s ma gyakran korltozottabbak az egymshoz kapcsoldsi lehetsgeik, mint a VILGI Lelkeknek.
Ahogyan eddig megrtettem, nagyon-nagyon-rgen, a YOSG teremtseinek kezdetn ms mdon szlettek meg a j-lelkek, ms lehetsgeik voltak mint ma [’sokkal szabadabbak voltak’]. Ez a mai mssg a YOSGBAN elllt srlseik / torzulsok kvetkezmnye.
Jelenleg [egytt a Hzaival] a YO-MAGA is tervezi a sajt ’llek-forrsa’ megvltoztatst [taln az eredend tiszta llapotba val mielbbi visszalltst]. Valsznleg a tapasztalitl is vr mg ehhez megltsokat.
Jelenlegi megrtsem szerint a YOSGBAN jelenleg amikor a YO-MAGA egy ’j Hz’ Alapjait megformzza, a Hz ’Alapjhoz’ [az Alap ’mell’ ’kzvetlen kzel’] elhelyez a ’Sajt Lnybl’ [nLnyegbl] egy kis darabot, egy ’magot’. Minden j-llek, aki a Hzhoz fog tartozni, ennek a Hz Alapjhoz tartoz ’mag’-nak ’egy darabja’.
Bizonyos rtelemben ez hatrt szab annak, hogy hny j-llek lehet egy Hz tagja (taln annak is, hogy milyen ’erss’ vlhat a Hz s a teremtje), s korltozan hathat a j-lelkekre abban az irnyban is, hogy a sajt let-alapjukbl ereden ltalban eddig (mostanban) csak a Hz Alapjaiban megnylt teremtsek keretei kztt mozoghattak / fejldhettek.
Rgebben valsznleg nem volt egymstl ’teljesen’ (ennyire) elklnl a Hzak ’alapja’, kzvetlenebb lehetett a Hzak egymshoz-kapcsoldsa. Mintha eredenden lett volna a Hzak kztt is valami olyan bels-s-egyben-kls ramls is amely mra mr nincs. Valsznleg ez a rgi ramls szabadabb tjrst biztosthatott a Hzak kztt, a klnbz Hzakhoz tartoz j-lelkek szabadabban kapcsoldhattak egymssal is.
Valsznleg (taln kezdetben vtlen) srtsek indtottk a Hzakat arra, hogy ’erteljesebben vdjk magukat’ a ’kvlrl jv hatsoktl’, s ezrt elkezdtk korltozni a Hzak egymssal megnyithat kapcsoldsait. Ez azt eredmnyezte, hogy az egyes Hzak j-lelkei egyre nehezebben tudtak egymssal llektl-llekig sszekapcsoldni, s ez megneheztette a Hzak sajt tapasztalatainak megosztst a trs-Hzakkal. Az gy beszkl teremt-lehetsgek idvel ’megszokott’ vltak, s elkezdett halvnyulni az emlkezet arrl, hogy milyen volt az ered llapota a Hzaknak s a Hzak egymshoz kapcsoldsnak. Ksbb a Hzakon bell elllt jabb srlsek olyan jabb ’vdelmi falak’ felptshez is vezet(het)tek, amivel a Hzak megakadlyozhattk, hogy a sajt ’bajaik’ ms Hzak fel tovaterjedjenek, illetve hogy ms Hzak ’bajai’ tovbb neheztsk a sajt teremtseiket.
Jelenlegi megrtsem szerint a j-lelkek kzvetlenl a YO-MAGA egyedi megnyilvnulsai [ez gy van a VILGBAN is]. Voltak olyan irnyulsok a YOSG egyes Hzaiban, hogy szerettk volna a Hz ’sajt Megtartsba bevonni’ a j-lelkeik megteremtst [teljes egszben a Hz sajt Megtartja ’teremtette’ volna meg a Hzhoz tartoz j-lelkeket]. Voltak ilyen prblkozsok is egyes Hzakban, amik olyan vgletesen nagy torzulsokhoz vezettek, hogy a YO-MAGA ’MAGHOZ VONTA’ a Hz-Alapokbl a kzvetlen llek-alapot, s ma mr ezrt van „csak” „nagyon kzel” a Hz-Alaphoz, kzvetlenl a YO-MAGA Megtartsban [csak a YO-MAGA Megrinthetsgben]. Ez is csupn egy knyszer-megolds, ami Megerstsknt azt szolglja, hogy a Hzak sajt Megtarti ne ksrletezhessenek a j-lelkekkel, s ne terheldjenek tovbb a j-lelkek s Hzak (mindannyian) jabb vszes meggyenglsekkel.
Ha jra ’rendezett’ lesz a YO-MAGA s a Hzak Megtartinak az alap-kapcsoldsa, valsznleg visszall az az eredend rend, hogy a YO-MAGA s a Hzak Megtarti [egy klnleges mdon!] ’egyttesen’ ’formljk meg’ s Tartjk a j-lelkeket [nagyban hasonlan ahhoz, ahogyan a FLD-Vilgban a VILG-MAGA s a FLDANYA egyttesen tartjk a Lelkeket / teremtket: a VILGBL ered kzvetlenl a szabad Llek, amikor azonban a FLDANYA befogadja a Vilgba a Lelket, kzvetlen Megtartjv a FLDANYA vlik. Szoros sszekapcsoldsba kerl a FLDANYA a Vilgban tapasztal Lelkekkel, egyes Lelkek a sajt MAGJAIV is vlnak / vlhatnak. A MAGJAIV vl Lelkek tja nagyon szorosan sszefondik a FLDANYA sajt TJVAL, ’klnlegesen kzel kerlnek egymshoz’, ’Meghatrozikban’ AZONOSS vlnak, s kzvetlen Trsaiv vlnak e MAG-Lelkek a FLDANYNAK a FLD-Vilga TJA Megformlsban s Megtartsban].
A YOSGBAN is az a 'terv' / irny, hogy a j-lelkek ismt (1) teljesen szabad egyedi teremtkk vljanak, (2) akiknek 'Van' a Sajt Hzukra [s a YOSGRA] jellemz nagyon sok klnleges jellege is [vagyis a j-llek egyszerre szabad egyedi s mgis jl felismerhet kzssgi jelleggel ('Meghatrozkkal') is rendelkez teremt].
Mostanban nagyon nehzz (szinte mr-mr lehetetlenn) vlt a j-lelkek Hzak kztti mozgsa, s ez nagyon megneheztette azt, hogy a klnbz Hzak j-lelkei egymstl kzvetlenl is tanuljanak, s egyttes teremtsekben nylhassanak meg.
Azrt, hogy a j-lelkek megszntethessk az ket egyre jobban nyomaszt bekorltozottsgot (Hzhoz ktttsg), tbb sajtos utat is nyitottak mostanban. Az egyik prblkozs az volt j irnyok megnyitsra, hogy magukbl rszeket cserltek egymssal, vagy pontosabb taln gy, hogy egyttes akarattal a sajt rszeik sszeadsval j megnyilvnulst (akr mint egy gyermeket) formltak meg. Habr azt remltk ettl a j-lelkek s a Hzak, hogy ez szabadabb teszi ket (j kapcsoldsokat nyithat majd a szmukra), mgis inkbb tovbb korltoz s torzt hatsai mutatkoztak az ilyen ’sszevegytseknek’ (egyre tlthatatlanabb vltak a teremtsi alapok, s hogy a ’bajok’ pontosan honnan is erednek).
Mostanban kiterjedt rtkelsek folynak a Hzakban azon irnyokba is, hogy szksges-e vltoztatni a j-lelkek Hzakhoz kttt megteremtsn, vagy pedig valamilyen ms alapra lenne szksges helyezni a j-llek teremtst.
Tapasztalat, hogy amikor csoportosan [egy Hz szmra] kerlnek megformlsra a j-lelkek, brmelyikk elpusztulsa vagy kiszakadsa olyan mly fjdalmat eredmnyezhet a trsakban, amitl soha nem tudnak megszabadulni teljesen. A ttong hiny mindig megmarad, mert ’egy olyan darabjuk pusztult el, aki rsze volt az ered sszessgknek’. Ez a teremtsi md a Hzak kztti mozgsokat is nagyon nehzz tette, tulajdonkppen rghz kthette a Hz tagjait, ltalban nehezebb tehette a msokhoz kapcsoldst. Ez a SZTSZAKTOTTSG s MEGREKEDTSG terhe s fjdalma.
Emltettem mr korbban, hogy a YO olyan klnleges [=Megerstsre irnyul] Krse volt a FLD-Vilga megformlsnak az alapja, amelyben j utakat krt a Sztszaktottsg / Kiszaktottsg s Megrekedtsg elhrtsra. Ez egy Megnylt fontos Szolglati F Irny a YOSGBAN (s a FLD-Vilgban).
Nehzsget jelenthet az egy Hzhoz tartoz j-lelkeknek egymsra ismerni (s sokszor egytt teremteni) azutn, hogy brmelyikk is kiszakadt a kzssgkbl, mert a kitrlhetetlen fjdalom ’torztja’ a lnyket (teljessgket). Legfeljebb a fjdalom-jelleg lehet nagyon kzs bennk ezutn, de a teremtseikben mindenkppen megrekednek, mert egy darabjuk visszahozhatatlanul elveszett. Valsznleg korbban egyltaln nem voltak utak a kiszakadtak visszavezetsre. Ezrt korbban sok Hzban fontos irnny vlt a ’kls vdelem’ olyan megerstse, hogy senki ne szakadhasson el. Minden helyzetre azonban nem lehet elkszlni. Ezrt mindenkppen j vlaszts volt az, hogy egyes Hzak nyissanak a SZOLGLAT fel, hogy gy kzvetlen utak nylhassanak az elszakadtak / eltvolodottak Hazavezetsre.
Jelenleg rtkels folyik arrl, hogy tovbbra is clszer-e Hzakhoz kttten megteremteni a j-lelkeket. A tapasztalat s tuds az jra pl bels utakon kzvetlenl is elrhet a MR fokozatok ltal lehetv tett kiterjedsekben kzvetlenl a YO NNN lnybl is ma mr, nem szksges felttlenl Hzakhoz KTNI a megtapasztalst s tudst. Fontos, hogy a tapasztalatok szabadon ramolhassanak azokhoz, akiknek arra szksge van a sajt megnyitott Teremtsi Irnyukban. Hiszen azrt gylnek a tapasztalatok, hogy segtsk az egyn s kzssge boldogulst.
Egyeztets folyik arrl, hogy a j-lelkek egyttes (akr prknt val) megformlsa tovbbra is megmaradjon-e, vagy inkbb egyedileg lenne harmonikusabb a teremtk megformlsa s tba-indtsa, s a tnylegesen megformld kzssgekben kellene szorosabb s kzvetlenebb tenni a megnyithat ramlsokat. Lehetsges az is, hogy egy ideig hasznos lehet mindkt teremtsi md egyms mellett val megtartsa is (amg kell tapasztalat gylik ssze a vgleges forma meghatrozshoz).
Valsznleg jl megfrhetnek egymssal az egyedi llek s a csoportosan teremtett lelkek is, csak minden irnybl lehetsgeket kell nyitni az tjrhatsgra (ami csak minden rintett teljes egyetrtsvel lehetsges.) Fontos, hogy az egyedi llek soha ne maradhasson teljesen egyedl.
Az a tapasztalat, hogy ha egy teremt a prjnak-teremtett-trst veszti el, SOHA TBB nem lesz kpes harmonikus prkapcsolatra. Brhov is megy, brmilyen szeret trs is kerlne mell, soha nem lesz boldog tbb. Mindig vgydik haza a trshoz, aki mr nincs. Erre figyelemmel harmonikusabb megolds az, ha szabadon vlaszthatnak prt a trsaik kzl azok, akik egymshoz hasonl (vagy azonos) rtkben tapasztalnak.
Mi lesz azzal a gyermekkel (j-llekkel), aki valami miatt nem tud megszletni oda, ahov eredend csaldja szerint tartozna? Valsznleg soha nem fog tudni teljes letet lni, mert nem formlhatta meg azt az let-alapot a maga szmra, amelyben teljes lenne az eredje szerint. Van tapasztalat arra, hogy a meg-nem-szlethetett j-llek bevrta, amg a szlei jra egymsra talltak. Tulajdonkppen a FLDANYA erre az egyik plda. Sok fjdalommal jrhat az ilyen teremts.
FLDI Utazs(ok): 20120706 – elrhet ITT:
A Hzak kezdetben valsznleg csak egy-egy irnyt nyitnak majd meg egyms szmra a Kzeledsekhez (betekintsekhez, egyttes-teremtsekhez). Ha a kzsen vitt teremtsekben megn egyms irnt a bizalom (a valsan meglt egyttes tapasztalsok alapjn), akkor mr egyttesen jabb kzs teremtseket is meg lehet majd formlni.
Valsznleg a SZOLGLATBL a YOSGBA befogadott teremtk egyik megnylt teremtsi irnya az, hogy segtsk a YOSGBELI teremtsi alapokat s Bels ramlsokat olyann megformlni s megnyitni, amelyek a teremtket visszavezethetik a ’Szabadsgba’ s a ’Harmoniba’ (=a kiteljest boldog teremtsekhez).
j kihvsknt jelent meg a YOSG sajt teremti szmra az elz Teremt Szakaszokban az, hogy hogyan tarthatjk meg a sajt teremtsk harmonjt akkor, ha ms Birodalmak teremtinek kzelbe / kapcsoldsba kerlnek. A MEGBECSLSRL eddig az a tapasztalat, hogy csak a YOSGON belli teremtsek szmra lehet harmonikus alap akkor, ha nem rintettek benne mshonnan ered teremtk. A YOSG teremtinek a sajt teremtseik szmra teht ’bvtenik’ szksges a teremtsi alapjaikat ahhoz, hogy a ms Birodalmakbl ered teremtkkel is kpess vljanak majd harmonikus egyttes teremtsekre.
Habr a VILGI Llek s a j-llek is azrt van, hogy ’teljesen szabad’ legyen, mgis a csoportban val megteremts ma nagyon sokszor rghz kti a j-lelkeket, nehezen kapcsoldhatnak ms Hzak teremtihez.
A VILG a Lelkeit mr akkor kezdte megformlni, amikor megnylt a SZOLGLAT egyes F Irnyaiban, s a Lelkekben olyan utak nylhattak gy fel, amelyben valsg volt a szmukra az, hogy a VILG brmely Teremt Kzssgbe beigazodhassanak, brmely teremtvel rintsben nylhassanak meg.
A YOSGBAN a Hzhoz ktttsget kezdtk feloldani azzal, hogy egyes (j) Hzak kzvetlenl a SZOLGLATBL befogadott j Teremtsi alapbl nyltak mr meg [a ’madr’-knt is jellt ’mindenhez-kapcsolds-klnleges-alapjbl’]. Valsznleg az eredeti teljessge ennek az alapnak azrt megnevezhetetlen mra, mert akkor-s-ott nem lehetett azt mkdsbe hozni --- ugyanis a Szolglati Alapban kzvetlen mdon meg-nem-nylt Hzak jellemzen nem tudtk befogadni a feljk irnyul Megerstseket.
A YOSGON bell a SZOLGLATI teremtsek kezdeti nehzsgei pontosan rmutattak a legelszr rendezend nehzsgekre. Az egyik ilyen nehzsg az volt, hogy az egyes Hzak egymstl „hatrozottan” elklnl Alapjai (s a j-lelkek Hzakhoz kttt teremtse) megnehezti a Hzak s j-lelkek kzvetlen kapcsoldsait (azt is, hogy ha egyikk meggyengl, akkor a tbbiek segtsget nyjthassanak a szmra). A msik nehzsg vals rtelme csak mostanban vlt pontosan felismertt: a SZOLGLAT irnyaiban megnylt Hzak szmra megneheztette a msok szmra val segtsgnyjtst az, hogy e Hzak kezdetben csak a BIZALOM Megnyilvntsa F Irnyt nyitottk meg [a YO ’magnl tartotta a GONDOSKODSI F Irnyt’]. Az, hogy a Hzak Alapjban nem volt megnylt a GONDOSKODSI F Irny, nagyon nehzz tette, hogy e Hzak msoknak ’adhassanak’ (msok pedig befogadhassk a) segtsget.
Csak a j-lelkek maguk tlhetik meg azt, hogy ezentl is megmaradjon-e a pros vagy csoportos llek-teremts, vagy inkbb rdemes lenne ttrni az egyedi teremt-llek olyan megformlsra, akinek viszont tbb lehetsge lenne a trsakkal val kapcsoldsokra. Ez utbbi esetben a Hzak alapjainak bels rendszert jelentsen t kell formlni, mert olyan jabb bels ramlsokat is meg kell formlni, amely megtartsrt a Hz ’felelse’ a ’felels’.
A FLD-Vilgban ez gy van szablyozva, hogy minden egyedi teremtt s minden Teremt Kzssget KZVETLENL a FLDANYA Tart meg. A Kzssgek Alapjait a FLDANYA egy Sajt EREJE [a KPZELET ER] formlja meg (s rszben Tartja meg). A Kzssgek alapjaiban ’rtkek’ s Irnyok vannak elhelyezve, amelyek egy teremtsi keretet is tartalmaznak. Aki szeretne abban az rtkben s irnyban tapasztalni, az a sajt VALJA egy pontosan meghatrozott rszvel bekapcsoldik e Kzssg Alap-rtkhez [megnyitja magt, s befogadja a Jelenltet Megenged egyedi teremtsi alapot], s a FLDANYA Utakat, Harmonikat, vlasztsi lehetsgeket nyit meg a szmra. Ha valamilyen ’baj’ trtnik, a FLDANYA mindaddig RENDEZ Utakat nyit, amg visszakerl a harmonijba a teremt.
Amg a teremtk nem tanuljk meg biztosan megtartani a sajt s kzssgk Harmonijt, addig a FLDANYA a kzvetlen Megtartja a Kzssgeknek is. gy a FLDANYBAN futnak ssze a tapasztalatok, amik gy brki szmra elrhetk a bels utakon, ha arra szksge van. Brki szmra megnylhat ebbl ereden a brmely ms trshoz val kapcsolds lehetsge is. Ahogyan egyre tudatosabb vlnak a teremtk, egyre tbb kzvetlen beleszlsuk lehet a sajt Kzssgk alap-Harmonijnak a megformlsba, jabb rtkek megnyitsba, kzssgk egyre nllbb megtartsra is kpess vlnak.
Nem biztos, hogy a Hzak mai Megtarti ’teljesen alvetnk magukat’ a YO kzvetlen vezetsnek. Valsznleg ez a YOSGBELI teremtsek jellegre figyelemmel nem is szksges. ’Bkessgben’, AZ EGYTTES TEREMTSEKRE KITERJED SZABAD MEGLLAPODSOKBAN azonban lehetnek mr most is olyan j felvetsek, amik j alapjai lehetnek a YO s a Hzak Megtarti kztti kiterjedtebb kzvetlen kapcsoldsoknak (akr a Gondoskods jelleg Megerstseknek). A Hzak Megtarti hatrozhatnak csak arrl, hogy milyen felttelekkel fogadnak be ms Hzakhoz tartozkat egyttes teremtsekre. Ha ezek a megegyezsek megvannak, akkor lehet majd ezekhez megfelel alapokat megformlni.
Hamarosan (nem emberi let szerint mrve) megnylik a YOSGBAN egy NAGY SZAKASZ Lezrsa. A Lezrst minden Hz maga vgzi el, sszegzi a tapasztalatait, s dnthet arrl, hogy merre, hogyan, kikkel szeretne szorosabban is egytt haladni. Rszben ezrt is kezdte a YO Hazahvni a mshol lv teremtket [s pldul engedte meg azt, hogy a FLDHZ kapcsold YOSGBL eredk befejezhessk itt az ppen lt letket (vgigljk a FLD-Vilgnak mostani ’Nagy Vltozst’!), s majd csak ezen letk lezrsa utn trjenek a YOSGBA Haza]. Fontos, hogy mindenki jelen legyen a LEZR rtkelseknl, a tovbbhaladsi irnyokhoz mindenki hozztehesse a maga javaslatt, krst, TAPASZTALATT, SAJT MEGLST.
*****
A VILGBAN a Llek olyan egyedi ltezv vl teremt, aki meghatrozott mdokon a sajt lnye pontosan meghatrozott rszeivel brmely kzssghez hozzkapcsoldhat, s az ott megnyithat megtapasztalsokban tanul s tapasztal. Maga vlasztja meg, hogy mely irnyokhoz / rtkekhez kapcsoldik hozz a kzssgben elrhet „knlatbl”.
A szlknek nincs olyan kzvetlen rhatsa a gyermekre, mint a YOSG egyes Hzaiban.
A FLD-Vilgban szably is rgzti, hogy a szlanya / a szli pr KZVETLENL magbl semmit sem adhat t a gyermeknek. A megszlet minden teremtsi alapot-mintt kzvetlenl a FLDANYTL fogad magba, s a sajt vlasztsa az, hogy a csaldja / kzssge mely rtkeihez / tapasztalsaihoz kapcsoldik hozz, s milyen kiterjedsben akar azokban tapasztalni. Esetleg a szlk krhetik, hogy olyan gyermeket szeretnnek befogadni, aki valamely fontosnak tartott irnyban folytatja azt, amit k is megtapasztalnak / ptenek.
A YOSG egyes Hzaiban az utbbi teremti szakaszokban gyakorlatt vlt, hogy a szlk ’erket’ vagy ’irnyokat’ is ’adhattak’ ’magukbl’ a gyermekeikbe. Ennek oka lehetett az, hogy sok teremtben elhalvnyult a Hz korbbi teremtseire / tapasztalataira vonatkoz emlkezet, s tapasztalataikat, tudsukat s eriket a szlk gy remltk tadni az utdaiknak. A mostani rtkelsek kiterjednek erre a teremtsi / trktsi mdra is: megtarthat-e ez ebben a formban, vagy vltoztatni szksges rajta. Mennyiben egyeztethet ssze a szabadsg elveivel az, hogy a szlk akr nagyon pontosan meghatrozhatjk a gyermekeik szmra, hogy mely irnyokban milyen felttelekkel teremthessenek?
Lehetnek olyan Hzak, akik egy darabig mg szeretnk megtartani azt a teremtsi mdot, hogy gyermekeikbe maguk is beleadhassanak valamit. Ugyanakkor biztosan lesznek olyan (szolglati irnyban nagyobb tapasztalattal rendelkez) Hzak, akik ezutn kzvetlen mdon mr nem fognak ilyen megktket adni a gyermekeik szmra.
Valsznleg ez a kt lehetsg egy darabig mg egyms mellett fog ltezni. De mr ez is nagy vltozs, mert lehetsget nyit az jonnan szlet j-lelkek szmra a szabadabb, a valban szabadabb teremtsekhez.
„Az trkld rsz jratrgyalsa mr folyamatban van. Ez a „szlk terheit a gyermek is hordozza, s valamelyik leszrmazott megoldja” dogma. Ez mr itt ebben a mostani teremt-szakaszban kerlt beiktatsra, hogy rgzljenek a tapasztalsok valami mdon az ember gnjeibe. A felejts, emlkezet trlsek stb, a llek s a test eltvolodsa alaktotta ezt gy ki, hogy ugyanazok a hibk ne ismtldjenek, s valahogyan megolddjanak. De ez sem hozott megoldst.
Az egyetlen md a tovbblpsre az emlkezet feltrsa, a tuds tads.
A Jsgban igazbl minden egy, nem hagy htra egy leszakadt rszt sem. Alaktja, formlja, amg a helyre nem kerl. A most lk mr nem rik el a gykereiket sem. Csak az maradt, hogy valami emlkeztessen a visszafel vezet tra. Az pedig az trkls.
Viszont ez most vltozik. talakul. A fejlds egy szakaszn kzvetlenl ismt t lehet kapcsoldni az eredetbe, s a tapasztalatokat sszerendezve lehet valami jat indtani.
Az eredetben nem gy volt ahogyan most van.”
Ahogyan a teremtknek ismt kzvetlen bels tjaik nylnak a sajt Hzuk, vagy a II. s III. MR fokozatban a YOSG ms kiterjedsei fel is, nem lesz szksg a korbbi slyosan terhel bergztsekre. Elg lesz, ha feladatot vagy irnyt vlasztanak a gyermekek. A szlk legfeljebb krhetnek segtsget a meg nem oldott problma megoldshoz a leend gyermekeiktl --- s ha lesz ilyen krs, biztosan lesz szeretetbl megnyl gyermek is abba az irnyba. Mivel akkor az mr teljesen a gyermek sajt vlasztsa, GY A GYERMEK MEGLHETI A TELJES EREJT, mert nem korltozza be t a szlk vlasztsa!
Ahogyan a YOSG Hzaiban is egyre tbb lesz a tapasztalat a Szolglati megnyilvnulsokban, Klnleges Bels Utak nylhatnak majd a SZOLGLATHOZ-MAGHOZ s az DESHEZ is, gy kzvetlen hozzfrs lehet minden olyan tapasztalathoz (a TEREMTETT LTEZS teljes kiterjedsre, jraTeremtseket megelz meglsekre, korbbi Birodalmak elpusztulsra stb), ami hozzsegtheti a teremtket egy ppen folyamatban lv teremts harmonijnak a MEGFORMLSHOZ vagy a MEGTARTSHOZ. [Ennek a FLD-Vilgban megnylt j tja: ’F-L’: 20180708 (III. pont) – elrhet ITT]
*****
Amikor a Hzak gy indulnak egy teremt-tnak, hogy ’egy-kln-magbl’ formldott meg az sszes Hzhoz tartozhat j-llek, s amikor a szlk / eldk KZVETLEN mdon is beleszlhattak abba, hogy a Hz j gyermeknek MIVEL KELL egsz elkvetkez letben majd foglalkoznia, az a gyermek s a Hz tjait is nagyon bekorltozta.
A Hzba a szlk vlasztsa szerinti ’ksz csomaggal’ beszlet gyermek sokszor nagyon szkre szabott lehetsgekkel rendelkezett az nkiteljesedsre: mindent csak abban a krben teremthetett, amit ’ksz csomagknt’ az eldei a lnyhez kapcsoltak.
Ha olyan feladatot kapott a gyermek, hogy a csald minden korbbi hibjt neki kellene megoldania, az akr megnyomorthatan is hathatott a gyermekre, s egyre nehezebb vlhatott szmra az rm megtallsa s meglse, hiszen mindenhonnan csak a bajok s letevsre vr terhek hvtk. Az ilyen gyermeknek gyakorlatilag nem volt beleszlsa a sajt letbe. Az ilyen j-llek soha nem tudta meglni a sajt vals hatalmt, mert mindig csak a megnyilvnult lnyt ’meghatroz’ irnyokban s terhek kztt mozoghatott.
Sok Hz a mostani Szakaszokban mr igyekezett egyre kevesebb tnyleges megktst beleformlni a gyermekeibe, s hasonlan a FLDANYA s a VILG ’kiterjedt irny-megfogalmazsaihoz’ egyre szlesebben kiterjedhet irnyokat formlt meg a gyermekei szmra. Ez mr sokkal nagyobb szabadsgot adott e gyermekeknek arra, hogy a szmukra tulajdonkppen 'letehetetlen teherknt' megrklt bajok megoldshoz EGYRE KITERJEDTEBB IRNYOKBAN is legyen lehetsgk a megoldsok keressre, s gy egyre tbb ert fel tudjanak hasznlni a bajok elhrtshoz.
A YOSGBAN a Szolglati Alapokon megnylt Hzakban teremtk a rgi rtelmben nem nyitnak bekorltozst a gyermekek szmra akkor sem, ha a gyermek adottan belenylik valamilyen vlasztott irny baj elhrtsba. ’Nem tud bekorltozdni’ egy adott irnyba, egy adott baj elhrtsba. ’Nem tartja fogva a vlasztsa’, nem rgzti be egyetlen vlasztsa sem a vglegessg jellegvel a megnyitott irnyba. Szabadabban jrhat az irnyok kztt olyan kiterjedsben, ami kzelebb vezetheti t kzvetlenl az ppen megnyitott irnya / feladata teljestshez.
A Szolglat irnyaiban megnylt Hzak ezrt vltak alkalmass pldul az ’rvk’ (Hzat vesztettek) befogadsra --- mert nagyon szles utak nylhattak meg e Hz alapjbl minden rintett szmra. Ez kzvetlenl tudta segteni ket abban is, hogy ha t nylik ehhez, az ’rvk’ hazatrhessenek a sajt Hzukba.
Most, hogy a YOSG Hzai mindegyikben befogadsra s megnyitsra kerlt a GONDOSKODSI(-s-egyben-BIZALMI) szolglati jelleg teremtsi alap (ennek fontossgt mindannyian megrtettk), sokkal szabadabb lesz majd az tjrhatsg a Hzak kztt is. Kpesek lehetnek a korbbi ’rvk’ arra, hogy visszatrhessenek a korbbi Hzaikba --- ugyanakkor a Szolglati Hzakba befogadott rvk vlaszthatjk azt is, hogy elszr az ket befogad Hzakban maradnak, megersdnek / tapasztalnak / tanulnak, s majd csak azt kveten igazodnak vissza a sajt Hzaikba.
Minden gyermek maga tudja eldnteni: ha nagy benne a fjdalom, hogy tvol van a sajt Hztl, akkor valsznleg szmra az a legmegfelelbb, ha a lehet leghamarabb (amikor arra a Hza s maga is kszen ll) visszaigazodik a sajt Hzba. Egyszer Elengedssel-Lezrssal s a YO kzvetlen Hazavezetsben ez ma mr egy knnyebben megvalsthat Hazavezets a YOSG Hzai kztt.
Sok YOSGBELI Hz elpusztulsnak a Hzon belli kzvetlen oka sokszor az volt, hogy a Hz teremtje csak az eldeitl ’kszen kapott csomag’ ’keretei kztt’ mozoghatott, teremthetett --- s ez elzrta attl, hogy pldul
-
msoktl segtsget krjen,
-
msoktl segtsget fogadjon el,
-
megtanuljon olyan j erket s utakat, amik segthetnk a bajok elhrtsban stb.
Ahogyan a Hzak egyre elkeseredettebben prbltk pontosan meghatrozni, hogy a beszlet gyermek milyen bajt s hogyan hrtson majd el, azzal a sajt Hzukat tltk hallra: nem adtk meg a gyermeknek a lehetsget, hogy j irnyokba megnylva hozzon megoldst a rgi bajokra.
A YO immr nem fog Megengedst adni az ilyen nagyon szken bekorltoz let-meghatrozshoz. Legalbb ’egy’ utat / irnyt / lehetsget MAGA-A-YO megtart maga [a YO] szmra ahhoz, hogy ha bekorltozdna a teremt egy szk irnyba, illetve ha mshol mr jelen van a bajai megoldshoz vezet er vagy t, akkor kzvetlenl tvezethesse a teremtt a szmra kiteljest irnyba.
Ez egy fontos Gondoskod lpse a YONAK, ami arra is irnyul kzvetlen mdon, hogy megakadlyozza a Hzak akaratlan elpusztulst.
’Elvileg’ a Hzaknak is van szabadsga arra, hogy TELJES EGYETRTSBEN Lezrjk a Hz addigi teljes teremtst.
Ez vgs esetben azzal is jrhatna, hogy a Hz tagjai e Lezrsok utn ms Hzakhoz Igazodnnak t a trvnyesen megnyl utakon, s ilyenkor a korbbi Hz a maga valjban semmiv vlna. Ilyenkor a ’feltisztult helyn’ egy teljesen ms ’mag’-jbl a YONAK egy j Hz szletne majd.
Ugyanakkor a Hz a teljes korbbi teremts trvnyes Lezrst kveten (pontosabban a Lezrst megelzen) olyan dntst is hozhat, hogy MEGJTJA a Hzat, s valamilyen Meghatrozott j Alapon [egy kiteljesedett j alapon] j irnyban nyitja meg jra.
Mr vannak erre EGYEZTETSEK a YOVAL egyes Hzak kztt. Ezekben a Hzakban sokszor olyan slyos terhek halmozdtak genercik ta (akr nagyobb teremt szakaszok sorn), amelyek olyan Hzakhoz tartoz vllalsok voltak, amely Hzak mr nagyon rgta nincsenek, s gy NINCS MEG AZ AZ EREDEND (Hz)ALAP, amely lehetv tehetn az azokhoz tartoz teremtsek HARMONIKUS / Boldogsgos megnyilvntst.
Ha brmely YOSGBELI Hzban van olyan irny vagy feladat / teher, amely ilyen mr elpusztult / nem ltez korbbi Hz KORBBI ALAPJRL ered, a Hzak KRHETIK jelenleg, hogy ’oka-fogyottsg’ s ’nem illeszkeds’ okn MAGA-A-YO vlassza le azokat a Hzaikrl (teljes egszben zrja le az azokhoz tartoz megtapasztalst minden rintettben, szabadtsa fel ket vgleg azon rgi terhektl).
Ugyanakkor jogban van ilyen esetben olyan krst elterjeszteni az rintett Hzaknak, hogy bizonyos irnyokban teljestett teremtseiket (amelyekben sok rtkes munkjuk s sok rtkes tudsuk formldott meg addig) a Hz jonnan megnyl Alapjrl (!) szeretnk majd tovbb folytatni, s gy az ilyen irnyban megtarthatv vlt tuds s er a Hzban ezt kveten is megmarad.
Ha az ilyen (mr nem ltez ms Hzaktl megrklt irnyokat tart) Hzak nem krnek vltoztatst jelenleg, a vonatkozsukban a YO tvizsglja, hogy megvannak-e a felttelei a Hzon bell a harmonikus teremtseknek. Ha a harmonikus megnyilvntshoz szksges valamilyen j irny megnyitsa a Hzban vagy valamilyen alap-igazts, arra vonatkozan a YO EGYEZTETSEKET kezdemnyez majd a Hzzal.
*****
EGYETRTSBEN hozott rendelkezsek NEM KTNEK RGHZ >>>
>>> EGYETRTSBEN ezek MEGVLTOZTATHATK.
A Bkessgben / Szabad Megllapodsban Egyetrtsben meghatrozottak Egyetrtsben Megvltoztathatk:
-
ha arra fontos addik, vagy meghatrozott felttelek bekvetkeznek
-
ha valamilyen olyan vratlan helyzet ll el, amely nem volt betervezve a megllapodsba.
Felttelei vannak, hogy mikor, hogyan vltoztathat meg egy Megllapods. Fontos ok szksges hozz, kellen indokolni szksges. Az erre vonatkoz krseket egyttesen rtkelik az rintettek. A ’Bkessg’ mr nem kt rghz, RUGALMASABBAN tudja kvetni a vltozsokat, gy nem szaktja ki, nem puszttja el azokat, akik valamilyen sajtos ok miatt (pldul mert ppen egy j irnyhoz igazodnak) nem tudjk maradktalanul betartani azt, ami mr fojtogatv vlt a szmukra.
*****
Fontos tudnia azt a SZOLGLAT tjaiban teremtknek [akr a VILGBAN, akr a YOSGBAN teremtenek], hogy ’feladatuk az’, hogy ha valamiben rzkelik a harmonitl eltvolodst (vagy akr a ’furcsasgot’), azt a maguk Bels tjain Jeleznik szksges a MEGTARTIKNAK.
Az ilyen Jelzsek utn a teremt gyakran kap olyan feladatot, hogy rtkelje kiterjedtebben az rzkelt helyzetet, tegyen javaslatokat a helyzet rendezsre, fogalmazza meg pontosan a megltsait, krseit, javaslatait. A Krsek, javaslatok stb mindig rtkelsre kerlnek a Trvnyes MEGTARTK ltal, s akr kzvetlen alapjai is lehetnek az jonnan megformld Harmoniknak (akr Megerst Harmoniknak). Az ilyen teremtsek j gyakorlat arra, hogy pontosabb vljanak a teremtk rzkelsei, gyakorlatot szerezzenek az rtkelsekben s a Javaslatok megfogalmazsban, valsan is ’elksztiv’ vljanak a Harmonik megformlsnak.
A SZOLGLATI irnyok Megnyitsa a ’nagy-TEREMTK’ szmra a sajt Birodalmaikban nagyon sok j lehetsget nyithat arra, hogy a megformldott bajokat mr nagyon korai szakaszban felismerjk, s haladktalanul megkezdhessk a szksges harmonizlsokat. Korbban ltalban csak a Nagyobb Szakaszok Lezrsakor nylhattak olyan kiterjedt rendezsi lehetsgek, amelyekben j Irnyokban is megnylhattak a teremtk. Ma mr ehhez nem szksges bevrni a Nagyobb Szakaszok Lezrst --- a SZOLGLATBAN teremtknek ugyanis feladata az, hogy kzvetlen mdon s haladktalanul megtegyenek minden szksgeset a bajok s veszlyek elhrtsra, tovbb minden ehhez szksges kzvetlen Tudatosts megnyilvntsra.
*****
Az utbbi lejegyzseimben rtam arrl, hogy a MINDENSG-FORRSNAK eddigi ’msodik nagy vgya’ az volt, hogy KZVETLENL is teremttrsa lehessen a gyermekeinek. Erre Szmra a SZOLGLAT (s az ’DES’) Megnyilvnulsa nyitott lehetsget.
A YO hasonl szndkt vilgosan mutatja az, hogy -MAGA is lt a MINDENEK-FORRSA fel olyan krssel, hogy kpess vljon a sztszaktottsg s megakadtsg elhrtsra, s befogadott SZOLGLATI (!) teremtsi alapokat. Kereste s keresi az utat, hogy trsv is vlhasson a gyermekeinek, s egytt velk rendet tegyen a Hzakban / teremtsekben, hogy kpess vljanak majd a Nagy Lezrsban mindazt SZABADON Megtartani-s-Megjtani ami szp-s-j megnyilvnult a teremtseikben.
Ezt mr mostanban kzvetlenebbl megtehette azokban a Hzakban, amelyek belenyltak a Szolglati Alapokba. Velk valsan is kpes ma mr a YO a ’Trsknt’ val egyttes teremtsekre.
OmMTR~KJ
A kvetkez rs elrhet ITT
. ...
'szemezgets' az rsaimbl:

... //omah.gportal.hu/
|