20181114 - 'vltozs'
Ez a lejegyzs is azok kz tartozik, amit nem knny elszr elolvasni. Mire n magam elrhetv teszem a honlapomon, n is tbbszr jra-olvasom, javtgatom, pontostom --- egszen addig, amg azt nem 'rzem', hogy mr kszen van.
'Lnyegben' tudtam mr ma hajnalban is (amikor nekikezdtem), hogy mirl szl majd ez az rs, de n sem ltom t az els szavak lersakor, hogy pontosan milyenn is formldik majd meg 'Az-Egsz'. Az jra-s-jra tolvassok s pontostsok hatsra ll bennem is ssze ltalban az a 'harmonia', amit a 'ksz' rzet megjelensekor rzkelek: egy rmt, hogy 'ez is egy nagyon j kis rs'.
A 20181026 II rsban (elrhet ITT) is emltettem, hogy (sokszor nagyon kitartan) 'dolgozni kell' annak a megrtsn, amit ppen megtapasztalunk. Az ilyen kvetkezetes bels munkk sorn pl fel bennnk 'A-Megrts', s sokszor egyb ms olyan 'Kapcsoldsi-Pont / Alap' vagy ppen 't' is, ami egy jabb megnyithat Lehetsghez elvezet(het).
A SZAKRLIS vagy SZOLGLATI tban teremtknek most kivtelesen 'nagyon ajnlom', hogy prbljk meg megrteni, magukban tisztn tlthatv tenni azt, amit ebben az rsban lertam: prbljk addig jra-olvasni, amg megjelenik bennk az 'rzs': 'a megrts rme' . Ha elszr 'tlzottan nehz', rdemes vrni egy kicsit, s ksbb jra nekikezdeni. Bzom abban, hogy lesznek olyanok, akiknek rmt okoz majd ez a megrts is.
Ha valaki rgtn az elejn megakad, mert nem rti, hogy mit rtek 'ramls' alatt, javaslom, hogy a 20181022-i lejegyzstl (elrhet ITT) kezdjen neki az olvassnak. KJ
2018. november 14.
’Vltozs’
I.
Ma mg nincsen ’sz’ arra a kiteljesedsre, amelyet a jelen lejegyzsben rintek. Majd akkor talljuk meg a megnevezst, amikor megtapasztaljuk ezt a vltozst. Taln azrt is nehezebb ma mg megnevezni e vltozs-jelleget, mert ’tbb fokozata is van’, s valsznleg nagy klnbsg van a rszleges s a teljes megls megtapasztalsa kztt.
Ma mg nem teljesen vilgos a szmomra, hogy az ltalam rzkelt tvltozs / megvltozs jelenleg mg csak a VILGBAN nyilvnulhat-e meg ebben a formjban, vagy ms Birodalmak teremtiben is hasonlan nyilvnulhat meg --- esetleg ltalnossgban meglhet-e az ilyen vltozs a Szolglat tjaiban megnyilvnul teremtk szmra.
Habr minden kiterjedsben ma mg nem vagyunk kpesek kzvetlen mdon Tudatostani a VILGBAN megnyilvnul RAMLS minden f jellemzjt, az mra sokak szmra megrthet, hogy a VILG RAMLSAIBAN az ’EGY-Lt’ s ’sszetartozs’, valamint az ’Egymshoz-(is-)Kapcsolds’ sok tekintetben ’ms’ s ’szabadabb’ is mint ms Birodalmakban. Olyan ’klnlegesen is kzel’ kerlhetnek szabad (egyez) elhatrozsukbl a teremtk egymshoz, amely ms Birodalmakban ma mg nem lehetsges.
Nem csak a MEGTART s a megtartsban lv egyedi teremt kerlhetnek egymshoz egszen (klnlegesen) kzel, hanem az egyedi teremtk is megtapasztalhatnak olyan nagyon szoros (s mgis minden rintett szabadsgt-egyedisgt is biztosan megtart) kzelsget, ami mshol ma mg nem lehetsges. [Ebben az rsban a klnleges kzelsg kifejezst nem a ’kzeleds’ rtelmben hasznlom, hanem a valsan megformldott Kapcsolds / rints szorossgt jelzi.]
A mostani lejegyzsben egy olyan ’klnleges kzelsget’ rintek, amely ebben a formjban jelenleg mg csak a VILGBAN nyilvnulhat meg. Valsznleg a VILGBAN-MAGBAN megnyilvnul klnleges ’Irgalom-Mag’ [20181022 – elrhet ITT] a kzvetlen alapja ennek a megnyilvnulsnak.
Megrtst segt plda: a SZOLGLAT Birodalmbl, az DESBL egy egyedi teremt kel letre. Ered lnyege az DESBEN Van, s a Megnyilvnult-Valja egy ltalunk alig rzkelhet ’megfoghatatlan Jelenlt’ [egy ’Lnyeg’ > (n)Lnyeg].
Az egyedi (n)Lnyeg a VILG Befogadsba kerl, s az Eredjbl megnylt F Irnyulsa a ’Gondoskods’ (s minden ehhez tartoz Tudatosts). Amikor a VILG befogadja a Birodalmba ezt a (’szellemi termszet') ’Lnyeget’, a VILG egy ’Magot’ ad t MAGBL, s ebben egy ’Llek’-magot.
Az DESBL ered ’Lnyeg’ ’maghoz kapcsolja’ majd befogadja ezt a VILGI ’magot’, s egy bizonyos tartam utn kpess vlik arra, hogy ’egyedl is megtartsa ezt a VILGI magot a Lnyegben’. Ekkor az sszekapcsoldott Lnyeg-s-VILGI-mag ’egytt’ megformljk a Llek ’testt’.
Kpknt rzkeltethet ez gy, hogy a ’Lnyeg’ a lnyhez tartoz Ered ’let-szl’ (let ramls) VILGBA befogadott kiterjedsnek a ’vgn’ egy kis gmb-szer forma. Ez megnylik amikor befogadja a VILGI-Magot (s benne a Llek-magot). Amikor a Llek-mag s a Lnyeg harmoniba kerl, akkor a kis szellemi gmbcske ’kr’ felpl egy kls burok, ami maga az ’l Llek’. Olyan ez a kapcsolds ekkor mg, mintha a Lnyeg lenne a test, a ’kr’ felpl Llek pedig a ’ruhja’.
Ha ez a Lelket megtart Lnyeg befogadsra kerl a FLD-Vilgba, akkor a Llek-s-a-Lnyeg is (kln-kln-s-mgis-egytt-is) ’megnylik’, s befogadja a FLDANYA ltal szmra felajnlott ’let-alapot’ (a FLD-Vilgban val megnyilvnuls lehetsgt). Ha a Lelket-megtart-Lnyeg magba befogadja a FLDI-Vilgi ’let-alapot’, s azt kpess vlik magban megtartani, ’vlaszthat’ magnak utat / irnyt / csaldot / trsakat (attl fggen, hogy milyen irnyban szeretne megtapasztalni-teremteni a FLD-Vilgban).
Ha a FLDANYA s a befogadott Llek-s-Lnyeg ’megegyezsre jut’ a megtestesls legfbb krdseiben, mg a tnyleges megtestesls eltt a Lelkes-Lnyeg egy ’eltestet’ pt fel ’magbl’ (egytt a Lnyeg-s-Llek a FLDANYA ltal szmra tadott ’el’-’anyagbl’ >>> ez ahhoz szksges, hogy l testknt megfoganhasson). Ha ez az eltest megformldott a Llek ’kr’, a Lelkes-Lnyeg felkszlt a FLDI-Vilgi megtesteslsre, s a FLDANYA valamint az t befogad szlei-csaldja kzremkdsvel felpti az anyagi testt.
Az (n)Lnyeg teht a VILGBA belpse utn ’magra lti a Lelket’, majd pedig mr mint Lelket-megtart-Lnyeg ’jabb ruht lt magra’: az anyagi testet.
A legtbb teremt a FLD-Vilgban ezt a lnyben megnyilvnul ’hrmas-egysget’ gy li meg, mint e hrom minsge EGYMSHOZ-KAPCSOLDST. Az anyagi testnek van olyan rsze, amelyben kzvetlen a kapcsoldsa a Llekkel, s a Lleknek van olyan rsze, amelyben kapcsoldik a Lnyeggel. Valamelyest thatja a Lnyeg a Lelket s a Testet, a Llek pedig a Testet, mgis jl elklnthet rszekknt van jelen ez a hrom kiterjeds a teremtkben.
Emltettem, hogy a FLD-Vilgban az EGY-Lt klnbz 'szorossg' kiterjedseit tapasztalhatjk meg a teremtk (akr a FLDANYVAL s ms MEGTARTIKKAL, akr egymssal)(20140103 – elrhet ITT).
Folytatva a pldt: ha a Lelkes-Lnyeg gy kerl befogadsra a FLD-Vilgba, hogy a FLDANYA MAGJV vlik, a befogadsa pillanattl kezdden nagyon szoros kzelsgbe kerl a FLDANYVAL [a FLDI-Vilgi Teremtsi-Alapjban valsan is EGY- vlik a FLDANYVAL]. A FLDANYA tulajdonkppen ’minden' (a FLD-Vilgban elrhet) megtapasztalst megnyithatv tesz a szmra, NNN Teremtsi Alapjnak Teljessgt megnyithatv teszi a Lelkes-Lnyeg szmra. Ilyenkor a testben-s-Llekben a FLDANYA nagyon szorosra fzi ssze a Kapcsoldst a Lnyeggel is, de kezdetben a Lnyeg ’mg tvolabbi’ (kzvetlenl nehezebben elrhet) a Llek-s-teste ltal.
Ha a Lelkes-Lnyeg nem vlik a FLD-Vilga nnn MAGJV, akkor a FLDANYA a szmra csak azon Teremtsi Irnyok elrst s megnyitst teszi lehetv, amit a Lelkes-Lnyeg a maga szmra megtapasztalhatnak vlasztott.
A FLDANYA vezetsvel a Llek-s-test megtanulja, hogyan nyithatja meg magban [az let ramlsban] azt a Bels ramlst, amivel mr a sajt Lnyegt is kpess vlik KZVETLENL ’elrni’. Emltettem, hogy kezdetben a Llek a Lnyeg ’ruhja’, majd a test is egy jabb ’ruha’ lesz. Kezdetben ezek a ’ruhk’ (l kiterjedsek!) egymstl mg valamelyest elklnl ’rtegek’, s ’ezeken t kell hatolni’ (szndkbl s n-erbl utat kell bennk felpteni) >>> mindkt irnyban tjrhatv kell tenni, hogy ’Meglhetv Vljon a Jelenlt Teljessge’, vagyis az az llapot, amikor a testben-l-Llek-s-Lnyeg ’Egy-Harmonikus-Jelenltben’ nyilvnul meg.
Eddig a FLD-Vilgban ltalban ez a ’kzvetlensg’ volt megtapasztalhat a megtesteslt teremtk szmra.
A FLDANYA NNN MAGJAIVAL eddig is megnyilvnthatott ennl az ’tlagosnl’ szorosabb kzelsget [st azt a Kzelsget is, amikor a teremt s a FLDANYA (nha a VILG is) ’lnyegben' EGY-vlhattak egy rvid tartamra], azonban mostanban a testek „elnehezlse” (=idegensg ltali megterheldse, megfertzdse) nagyon megneheztette mr annak az alap-llapotnak a meglst is, hogy kzvetlen ramlsban legyen a Lnyeg-s-a-Llek-s-a-Test.
A VILG (s benne a FLD-Vilga is) megnyitotta egy jabb, mg szorosabb ’kzelsg’ megtapasztalst a teremti szmra. Ez itt a FLD-Vilgban a maga teljessgben mr a Megjult-Testben lesz megtapasztalhat.
Amikor az egyedi teremt kzvetlenl elri a sajt Ered-Egyedi-Forrst (vagyis kpes megtartani a lnyben azt az Alap-Harmonit, amelyben egyfell a Sajt Lnyegben megnylt Harmonija megnyilvnul a Lelkben-s-Testben is --- s gy harmoniban van a FLD-MAGA megnyilvnulsaival is), megnylik egy j lehetsg a teremt szmra. Ez csak egy lehetsg, nem ktelez az ilyen n-vltoztats.
A lnyege gy kzelthet meg ennek a Vltozsnak, hogy a teremt mg kzelebb hozza a sajt Megnyilvnult-lnyben nmaghoz a Sajt-Lnyegt. A Vltozshoz az ’Alap’ az, hogy (1) a teremt tudatosan megtartja a testben a Lelkt s ebben nnn-Lnyegt, (2) tudatosan megtartja az nLnyegt az Ered-Egyedi-Forrsban (a pldban: tudatosan sszekapcsoldik az DESSEL a Sajt Boldogsgban), (3) tudatosan megtartja a Jelenltt a FLDANYA s a VILG-MAGA s az DES s a MINDNSG-FORRSA Megtartsban. Ebben az llapotban (4) megkri a FLDANYT s a VILGOT-MAGT, engedjk meg a szmra, hogy (Testben-s-Lelkben) megnyljon nnn-Lnyegnek, hogy nnn-Lnyege thassa a Lelkt-s-Testt, s gy BEFOGADHASSA a Lelkbe-s-Testbe nnn-Lnyegt.
Hogy ’milyen mrtkben’ kpes az nnn-Lnyeg ’thatni’ a Lelket-s-egyben-a-Testet, az tbb meghatroztl is fgg. (1) Fgg attl, hogy a VILGBA s FLD-Vilgba Befogad Alapokban milyen szoros kzelsg megtapasztalsa kerlt meghatrozsra, (2) s hogy maga a Llek s a Teste milyen kzelsg megtapasztalsra ll mr kszen nnn-Lnyegvel.
E meghatrozkhoz igazodan a Lnyeg a lehetsges mrtkben ’birtokba veszi’ a Lelkt-s-Testt. A korbban a Lnyeget a Lelkvel-s-Testvel sszekapcsol ramls ’talakul’. Lehet, hogy kezdetben csupn kiszlesedik s megsznnek a korbbi ’kapuk’, amelyek a Lnyeg s a Llek s Teste ’kztt’ voltak, s gy a(z n)Lnyeg mr nem csupn ’kapcsoldik’ a Lelkhez-s-testhez, hanem ’Vals Kzvetlen Jelenltben’ lesz jelen.
Ha a meghatrozk lehetv teszik, az is lehetsges, hogy a Lnyeg teljesen s kzvetlenl EGY- vlik a Lelkvel-s-testvel. Ekkor a korbbi sszekapcsol bels let ramls teljesen ’felolddik’, s tbb nem klnl el egymstl a Lnyeg-Llek-Test.
A FLD-Vilga ALAP-MINTJA szerint az gy EGY- vl rszek e pillanattl kezdve egyms nlkl rtelmezhetetlenn vlnak, habr minden rsz mgis megtartja a maga srtetlen-teljessgt.

Ha ’rnznk’ az EGY- ssze-olddott ’j Megnyilvnulsra’, egy ’felfnyesedett’ Megnyilvnuls vlik rzkelhetv. Ha a korbban klnll Lnyegre sszpontosul a figyelem, akkor ’ez a rsz’ mintegy kiemelkedik / rzkelhetv vlik. Ha a Llek rszre sszpontosul a figyelem, akkor a Llek ’emelkedik ki’, ha a Test valamely rsze fel fordul a figyelem, akkor pedig a test ’domborodik ki’. EGY- vltak, de mgis mindegyik rsz kln-kln is rzkelhetv vlhat.
Ha a teremtben korbban megformldott SZOLGLATI Bels Tereket s Bels Klnleges ramlsokat ’keressk’, azok is srtetlenl megmaradtak. Ha az IRGALOM szemlyes ramlst keressk, azt is ’a helyn’ talljuk. Ha az let ramls (VILGBA, majd a FLD-Vilgba) bekapcsol ’Alapjait’ keressk, azokat is ’a helykn’ talljuk, csak ppen a korbbi sztvlaszt hatrok egy vkony tjrhat hatrr vltoztak t.
Az elz lejegyzsekben szerepelt ez a kp, amelyen a ’Ltezs’ ’F-Vezetkben’ kett (vagy hrom) egymshoz szorosan sszesimul, de egymssal nem vegyl kln ramls van. Ez a teremt azon llapotra jellemz, amikor mg csak kapcsoldik a lnyben a Lnyeg-s-a-Llek-s-a-Test. Az let ramlsban a Lnyegre felplt a Llek, s erre a Test. Az let ramlsa mellett szorosan fut az Irgalom ramlsa, s ha a teremt megnylik a Szolglatban, ezek mell felpl a lnyben fut harmadik (Szolglati) ramls.

Amikor a megfelelen elkszlt Lelket s Testt a meghatrozknak megfelelen a Lnyeg teljesen ’thatja’, tulajdonkppen az let-ramls ’kitlti’ az addigi ’Ltezst’, s az let ramlsn ’bellre’ kerl az Irgalom ramlsa s a Szolglat ramlsa is. Nem olddnak fel az let ramlsban, mert ezek egymssal nem vegythet jellegek: az let ramlsa a MINDENSG-FORRSNAK kzvetlen Megtartsbl ered, az Irgalom ramlsa az IRGALOM Birodalmbl ereden van, a Szolglat ramlsnak meghatrozit pedig a SZOLGLAT Birodalma tartja.

Ha a FLDI megtesteslt jelenlt fell nzzk: a testben teljess / teljesebb / kzvetlenn vlik a Llek s a Lnyeg megnyilvnulsa. Ha a Lnyeg fell nzzk: igazn kzel kerl hozz a Lelke s Teste, kzvetlenl elrhetv-meglhetv vlik a szmra a Lelke s a Teste. Hogy pontosan milyen Vltozsokat eredmnyez majd mind az egyedi teremtkben, mind a Kzssgeikben ez a Vltozs, azt hamarosan kzvetlenl is megtapasztaljuk itt a FLD-Vilgban (is).
II.
Jelenlegi megrtsem szerint az, hogy a teremt valsan megnyilvnul a Szolglatban, ’megknnyti’ ezt a ’vltozst’.
E ’vltozs’
-
(a MEGTARTKKAL Egyttesen meglt) tudatos elkszletek utn
-
tudatosan megtartott Jelenltben
-
s olyan ’formban’ (kiterjedsben) nyilvnulhat meg, amelyhez minden rintett az Egyetrtst adja.
A SZAKRLIS s SZOLGLATI teremtsek sorn a teremt megtanulja, (1) hogyan vgezhet ’Egyeztetseket’ a MEGTARTIVAL (s ms teremtkkel), s (2) r-magra milyen feladatok / ktelezettsgek / felelssgek hrulnak a megformlt Egyetrtsek ’Megtartsa’ rdekben.
Amikor a teremt nmaga szmra megnyit egy j Teremtsi Lehetsget, az ’Felelssget’ teremt mind nmaga szmra, mind a MEGTARTIBAN. Az j Lehetsg mind a teremt (Lnyeg), mind a MEGTARTI szmra egy ’j Kezdet’: csak az ’sszefogsukbl’, ’Kzs Gondoskodsukbl’ vlhat VALV (1) mind az egyedi teremtben, (2) mind pedig a KZSSGEKBEN amelyekben a teremt-Lnyeg trvnyes Befogadsban van.
A SZAKRLIS s SZOLGLATI jelleg teremtsek sorn a teremt (1) Tudatosabb vlik a ’Sajt Lnyegben’, s (2) megtanulja hogyan lheti meg az ’EGY’ Jelenltet (A) ’nnn-lnyben’ s (B) a MEGTARTIVAL [20180424 - egy-s-EGY (elrhet ITT)] >>> a plda szerint:
-
mind a testi-valjt ’Kzvetlen’ mdon tart MEGTARTJVAL (a FLDANYVAL),
-
mind a ’tvolabbi’ MEGTARTIVAL (a VILGGAL s a MINDENSG-FORRSVAL),
-
mind pedig az ’Eredbeli’ MEGTARTJVAL (az DESSEL).
A SZAKRLIS vagy SZOLGLATI jelleg teremtsekben a teremt megtanulja tudatosan ’Egyben-Megtartani’ (s ’harmoniv-formlni’) a Sajt Teremt-lnynek az ’Egymshoz-Hozzkapcsold-Rszeit’, s ez vezethet majd el a Llek s a Test (1) olyann megformlshoz s (2) minden rintett MEGTARTVAL EGYETRTSBEN s Tudatosan meglt olyan ’Megnyitshoz’, amelyben a ’Lnyeg’ ’Kzvetlenl’ ’Beradhat’ az addig inkbb csak ’ruhjaknt’ (egy Hozz-Tartoz, m tle mgis egy bizonyos mrtkben El-Is-Klnlt n-Kiterjedseknt) megtartott (n-)Valjhoz.
A MEGTARTK fell nzve ezt a ’vltozst’: a MEGTARTK (a MINDENSG-FORRSA, a VILG s a FLDANYA) tulajdonkppen ’tadjk’ az addig ltaluk kzvetlen mdon megtartott Llekben s Testben a ’Hatalmat’ (annak egy jabb rszt) a Lnyeg szmra. A Llek s a Test (termszetesen a bennk lv Ered-Lnyeggel) e ’vltozs’ megnyilvnulst kveten is megmarad a VILG s a FLDANYA Megtartsban, m a Lnyeg (1) Kzvetlen s (2) Nagyobb Hatalmat kap a Lelke s Teste Megtartsban, Megformlsban s ’Irnytsban’. Tulajdonkppen ekkor kerl a Lnyeg abba a ’Megformltsgba’, amikor ’tveszi az irnytst’ a ’Sajt Sorsban’, s megnylik szmra egy olyan ’J’ s ’Szabad’ teremts lehetsge s tja, amelyben a Sajt Egyedi-Ered-Forrsbl megnylt ’Egyedi’ jellegei Valban s Kzvetlenl megnyilvnulhatnak mind a Lelkben, mind pedig a Testben.
A plda szerint: az Ered-Forrsbl (az DESBL) megnyl F Irny szerint a teremt a Gondoskods jelleg teremtsekben ’van igazn otthon’. E ’vltozsig’ szmra a Gondoskodsa gy nyilvnulhatott meg, ahogyan arra a VILG s a FLDANYA utakat / lehetsgeket nyitott: a VILG s a FLDANYA formlt meg a szmra olyan lehetsgeket-helyzeteket, amelyekben Gondoskodsval (is) megnyilvnulhatott [ezekben megtanulta, hogy (1) ’ott-ahol-ppen-van’ (2) milyen alaprl (3) kikkel (4) hogyan nyilvnulhat meg Megerst ramlsban].
A ’vltozs’ meglst kveten (nehz ezt most mg szavakk formlni) maga a teremt is kpess vlik arra, hogy a ’meglv’ (nem kzvetlenl a szmra megformlt) ’helyzetekben’ ’nllan’ is megnyilvnulhasson A-SAJT-ERED-LNYEGE-SZERINT ’Gondoskodan(-s-egyben-Megersten)’ [mivel Eredje szerint az DESHEZ s gy kzvetlenl a SZOLGLAT Birodalmhoz tartozik ez a Lnyeg, ezrt szmra a Boldogsg a MEGERST irny teremtsekben, s azon bell leginkbb a Gondoskod jelleg teremtsekben tapasztalhat meg].
A sajt Lelkben-s-Testben-is kiteljesedett Lnyeg e ’vltozst kveten’ ’olyan kzel kerl’ a Megnyilvnult-Lnye ’Minden Kiterjedsvel’ (Minden Kiterjedsvel!) a MEGTARTIHOZ (minden MEGTARTJHOZ!), hogy nmaga kpess vlik a ’Sajt Teremt Harmonija’ szerinti megnyilvnulsra. Az Ered-Lnyeg kzelebb kerl a VILGHOZ-MAGHOZ s a FLDANYHOZ (gy az e Kzssgekben meglhet ’helyzethez’), a Llek kzelebb kerl az DESHEZ / MINDENSG-FORRSHOZ s a FLDANYHOZ, s a Testi-Val kzelebb kerl a VILGHOZ / DESHEZ / MINDENSG-FORRSHOZ. [>>> ’nnn-Teljessghez’]
A SZOLGLATI s SZAKRLIS teremtsek sorn a Lnyeg-Llek-Test felkszl erre az j-Felelssgre. Megtanulja, hogy (1) a msokat is rint s/vagy (2) az ramlsokban is megnyilvnul teremtsei sorn A-FELELSSGE-FOKOZOTT, s minden megnyilvnulsnak a BKESSGEN kell alapulnia.
[20180712 – elrhet ITT]: "...Valamelyest gy kzelthet meg a 'Bkessg' rtelme, hogy habr az rintett felek pontosan felismerik a sajt egyedisgket / a csak-rjuk-egyedileg-jellemzket, egyttes teremtsk szmra egyttesen meghatroznak olyan alapokat s olyan kiterjedseket, amelyekben
-
csakis nllan teljes szabadsggal vlaszthatnak s dnthetnek,
-
amelyekben csak egyttesen-s-egyetrtsben rendelkezhetnek, s
-
meghatrozhatnak olyan kiterjedseket is, amelyeket meghatrozott felttelek fennllsig sem egyttesen s/vagy sem pedig nllan nem rintenek meg.
A Bkessg (rtelme szerint) ’SZABAD MEGLLAPODS’, amely mindaddig kti ket s amelyet mindaddig mindketten betartanak, amg egyetrtsben errl mskppen nem hatroznak. ltalban akkor szksges hatrozni az ilyen Bkessgben rendezett krdsekben, amikor (1) a meghatrozott felttelek bekvetkeznek s/vagy (2) ha az valamilyen (ltalban elre nem ltott, elre be nem tervezett) valban fontos ok miatt szksges..."
A ’Bkessg’ nem csupn a SZOLGLATI teremtsek megnyilvntsnak elhagyhatatlan alapja, hanem minden Harmonikusan megnyilvnul teremtsnek is!
Ez azt jelenti, hogy amikor a Lnyeg ’teremt’, tudatosan s a tle telhet legszorosabban EGYTT teremt minden rintett MEGTARTVAL [ez a SZOLGLAT megnyilvnthatsgnak is az elhagyhatatlan Alapja], s tudatosan irnyul nnn lnye Teljessgben-s-Harmoniban val Megtartsra. Tudatos abban is, hogy abban a Kzssgben amelyben-ppen-van, a Szolglata megnyilvntsban elsdlegesen s kzvetlenl (a plda szerint) a FLDANYA vezeti, s ezrt a msok fel is irnyul Gondoskodsa (vagy brmely ms Megerst jelleg) teremtse ’eltt’ s ’sorn’ folyamatosan Egyeztet errl a FLDANYVAL (s ha szksges, akkor minden ms rintett MEGTARTJVAL). Az ilyen Egyeztetsek azt segtik, hogy a teremt olyan irnyban ptse / nyissa meg magt, amivel az t Befogadott s lnyt megtart Kzssge HARMONIJT is a lehet legteljesebben ’szolglja’ (megnyilvntja). Ez ugyanis ’Az-Az-t’, amelyben mind -maga, mind pedig a MEGTARTI s Trsai szmra is ’A-Meglhet-Legteljesebb-Boldogsg’ Megnyilvnulhat.
> ’n’-maga mint a sajt ’rszeibl’ Egy- vlt ’Egsz’
egyben egy olyan ’Rszv’ is vlik az t megtart kisebb s nagyobb kzssgeknek (Rszeknek-s-Egsznek, ebben a TEREMTETT LTEZSNK Egsznek),
amelyben -maga ’A-Sajt-Boldogsgval’ Kzvetlen mdon is hozzjrulhat a RSZEK s (nnn-)Rszei Harmoniban Megtartshoz ’A-Nagy-EGSZBEN’.
Mindennek a ’gyakorlatban’ val tlse hozzsegti a teremtket ahhoz, hogy (1) a maga egyszersgben s (2) a maga szpsgben (3) a sajt (=kzvetlen) Boldogsgos meglseik sorn is megtapasztaljk s gy megrtsk A-TEREMTS-EGSZE-HARMONIJT (az EGSZ s benne a RSZEK s Rszei Harmonijt).
Jelenleg ezen Teremtsi Irny kzvetlen Tudatostsra (1) a SZOLGLATBAN s (2) az IRGALOMBAN nyltak meg teremt utak. (Ennek okairl rszletesen rtam a 20180708-tl kezdd lejegyzsekben.)
Ezrt van az, hogy jelenleg olyan teremtk szmra nylhat meg az (n)Lnyegk ’Teljesebb’ megnyilvntsa, akik Valsan Megnyilvnulnak a SZOLGLAT s/vagy az IRGALOM valamely F Teremtsi Irnyban. Ez a kzvetlen oka annak, hogy ez a ’vltozs’ a VILG Egsz kiterjedsben megnyilvnulhat.
IRNYA SZERINT egy kiss ms lehetsgek nylhatnak meg a teremtk szmra ahhoz igazodan, hogy az ilyen ’vltozsukat’ a SZOLGLAT vagy az IRGALOM rszeknt lik-e meg.
A SZOLGLAT rszeknt megnyilvnul ilyen ’vltozsban’ a teremt kzvetlenl s kifejezetten arra irnyul, hogy a trvnyes MEGTARTI vezetsvel (velk nagyon sorosan egytt-teremtve) hozzjrulhasson a mr meglv bajok elhrtshoz, illetve minden olyan Tudatostshoz, ami elvezetheti a teremtket a sajt Harmonijuk tudatos megtartshoz. Ehhez igazod n-plseket s kiteljesedst lhet meg a teremt nagyon szorosan egytt vitt teremtsekben a MEGTARTVAL.
Az IRGALOM tjaiban megnyilvnul ilyen ’vltozsban’ a teremt [a Szolglatban is lehetsges Megerstsek mellett] f irnyban inkbb arra irnyul, hogy nmaga-mint-egyedi-teremt (1) kpess vljon ’A-Sajt-Hatalma’ (= nnn Teljessge / Boldogsga) megnyilvntsra, s (2) ennek sorn a ’Jelenltt’ olyan irnyba vezesse (olyan j Harmonikat formljon meg s nyisson meg nmaga szmra), amelyben a lehet legteljesebb Harmonit kpes megtartani-megnyilvntani minden trsval (kzttk termszetesen a MEGTARTIVAL).
Azokban a Teremt-Kzssgekben, ahol mind a SZOLGLAT, mind az IRGALOM kzvetlenl megtapasztalhat, e kt ’kln’ Teremt Irny is ’harmoniba hozhat’ az egyedi teremt Megnyilvnult-lnyben-s-Lnyegben is.
*****
rdekessgknt: a ketts kereszt kpe is rtelmezhet gy, mint a teremt-t vagy teremt-lny. A fggleges szr akr maga az let ramlsa is lehet, amelyben a Lnyegre elvlaszthatatlanul felpl a sajt Lelke s Teste. Amely teremt mindkt irnyban tjrhatv teszi az let ramlst, nem csak 'befogadni' lesz majd kpes az ramlst a sajt MEGTARTITL, hanem maga is Teremt-Trsknt be tud kapcsoldni 'A-Harmonia-Megtartsba-s-Megerstsbe'. A teremtnek elszr ehhez meg kell tallnia magban a 'kulcsokat', amelyekkel a (metszs-pontokban lv virg-forma) kapukat / ajtkat (a sajt lnyben!) kpess vlik a sajt szndkbl-s-nerejbl megnyitni. Ezt kveten tovbbi tudatos munka szksges ahhoz, hogy kpess vljon ezt a 'Harmonit' minden teremt-helyzetben megnyilvntani. Ha idig eljut a teremt, akkor a Lnyeg (1) a Lelkben s (2) a Testben is 'teremt kzz' is vlik. Ez a kpen a kett vzszintes szr. Olyanok ezek, mint a kitrt kar vagy kitrt szrnyak, melyekkel mr 'szabad a teremts' az ramlsokban (adni s tadni s tovbbadni is kpess vlik):

'n’-maga mint a sajt ’rszeibl’ Egy- vlt ’Egsz’
egyben
egy olyan ’Rszv’ is vlik az t megtart kisebb s nagyobb kzssgeknek (Rszeknek-s-Egsznek, ebben a TEREMTETT LTEZSNK Egsznek),
amelyben -maga ’A-Sajt-Boldogsgval’ Kzvetlen mdon is hozzjrulhat a RSZEK s (nnn-)Rszei Harmoniban Megtartshoz ’A-Nagy-EGSZBEN’.
A 'kitrt szrnyakhoz' is kapcsoldan: 20181006 - elrhet ITT
'Mindkt irnyban tjrhatv tenni':
(1) Nem csupn a Lnyeg tartja meg tudatosan a Lelkt s a Testt, hanem megtanulja a Testi megnyilvnulsban is tudatosan megtartani a Lelkt s Lnyegt, s a Llek kiterjedsben is tudatosan megtartani a Lnyegt s a Testt. Mieltt valsan is EGY- vlna a 'Teljes Valjban' a Lnyeg a Lelkvel s Testvel, kzvetlen kommunikci / kzvetlen kapcsolds / kzvetlen bels ramls pl fel az n-rszek kztt.
S (2) Amikor a Lnyeg 'megszletik' (a plda szerint) az DESBEN, mg csak 'Van' az RAMLSBAN.
Amikor megnylik az t befogad MEGTARTKNAK s magba befogadja az ltaluk 'neki adott' Llek-magot (majd a FLDI-Vilgi Teremtsi Alapot), BEFOGADV vlik: megtanul befogadni az ramlsokbl bizonyos (a Meghatrozi szerint szmra befogadhat-meglhet) rszeket.
A MEGTARTIVAL s a trsaiv vlt teremtkkel val sszekapcsoldsa alapjn a Lnyeg-Llek-Test megtanulja, hogy a sajt lnybl 'mi ramlik ki az ramlsokba', megtanulja a tudatosan-harmonikus KIRADST / TOVBBADST.
Kapcsold rs:
Az rs folytatdik a kvetkez lejegyzsben, elrhet ITT
OmMTR~KJ


|