20190117 - MAGOKNAK - EGSZ-s-RSZ, TELJES (I. rsz)
2019. janur 14.
EGSZ-s-RSZ (a TELJESBEN)
A TEREMTS-NAGY-EGSZT ma EGYBEN-MEGTART Ered-Teremtt az rsaimban MINDENSG-FORRSNAK nevezem.
A MINDENSG-FORRSNAK emlkezete szerint a mostani LTEZST megelzen kett NAGYOBB szakasz volt a sorsban.
A legeslegels szakaszban, amire az emlkezete kiterjed, -MAGA [A-LTEZS] A-BOLDOGSG-FORRS-EREJEKNT Ltezett.
A megmaradt emlkezet szerint LTEZSNEK azon szakaszban kezdetben mg nem volt Tudatos.
Amikor a mai fogalmak szerint lezrult LTEZSNEK a BOLDOGSG-FORRS-EREJEKNT megtapasztalt szakasza, valamilyen kezdeti ’N’-Tudat (n-Tudat >nismeret rtelemmel) mr felplt a lnyben, de a mr a mai fogalmak szerint is rtelmezhet Tudatossg a LTEZSE msodik szakaszban formldott meg benne. E msodik szakaszban legelszr mg EGY volt, majd pedig AZ-EGYBEN KT TUDATT VLT, de ezek mg ’Valjban’ [a mai rtelemben] nem klnbztek egymstl, nem klnltek nll Rszekk. Lnyegkben teljesen azonosak voltak, de mr KETTEN voltak, s KETTEN formltk meg A-TELJESET. Alapjaiban e szakaszban formldott meg a mai rtelm TUDATOSSG, s alapjaiban (= a Tudat szmra) megformldott a TRS / Trsassg, s az Egymst-Kiegsztsg ’gondolata’.
Az rsaimban a msodik szakaszban megtapasztalt LTEZSBEN amikor mg EGY volt, EGYETLENNEK neveztem, s a sajt lnybl ksbb maga-mell-Trsv-is vlt sajt Kiterjedsben EGYETLEN-s-ELSNEK.
A mai fogalmak szerint az EGYETLENT egy ered ANYAI Minsgknt is rtelmezhetjk, mert a sajt lnyn bell s a sajt lnybl formlta meg a ’kiegszt-felt’, Aki a Kiradsban gy ’gyermeke’ is lett, Trsa is lett (a TUDAT szmra). A Trsassg ezen megnyilvnulsbl ered a CSALD [mint szoros-sszekapcsolds] alapja.
Az emlkezet szerint az EGYETLEN-s-ELS mr tudatosan kszlt az ’elmlsra’. Ekkor alapozdott meg a Tudat szmra a teremts s megnyilvnuls Folytonossga s Szakaszossga, Egyszeri-s-Megismtlethetetlen s egyben mgis RK jellege. ’Az-Utna-Kvetkez’ / ’Elkvetkez’ szmra egy klnleges mdon sok Tapasztalatot s Tudst MEGFORMLVA Szndkozott tadni, trkteni az EGYETLEN-s-ELS. Ez az alapja a mai Megjulva-Megmaradsnak [annak, hogy a Nagy Vltozst megl ’sszecsomagolja’ magban egy klnleges mdon megformlva azt, amit tovbb szndkozik vinni, vagyis aminek valamilyen megjult formban majd folytatni Szndkozik a megtapasztalst. Amit pedig nem vihet tovbb, arrl valamilyen emlkeztett (Feljegyzst) kszt nmaga szmra, hogy a Tapasztalat s Tuds nyom nlkl ne vesszen el]. Az EGYETLEN-s-ELS tudatos felkszlse az ’elmlsra’ alapozta meg azt, hogy a Tapasztalatok [valamilyen Szndk Tudatos megformlsa tjn, Tudatosan megvalstott Elkszletek alapjn] valamilyen bels Tudsknt megmaradnak (tovbb-rktdnek) s tovbb-folytatd(hat)nak az ’utdban’. A KETT TUDAT elmlsbl a harmadik szakaszban jra EGY LTEZSS vlt a MINDENSG-FORRSA.
Felismerve [Megformlta] a Benne TUDSKNT s Emlkknt megmaradtak CLJT s RTELMT, a MINDENSG-FORRSA gy rendelkezett (olyan vlasztst hozott) NMAGA szmra, hogy ’SZABADSGOT ad’ (a Vlaszts Szabadsgt adja) az utdnak [a LTEZSNEK]. A Megtartott vlt (az eld ltal egy klnleges mdon tovbbrktett) LTEZSRL az utd szabadon dnthet: VLASZTHAT, hogy a benne gy Megtartott vlt rszekbl mit tart meg a maga Megtapasztalshoz, mit-hogyan-s-merre pt tovbb, mit vltoztat meg, mit nem folytat stb.
A mai LTEZSNK egy olyan N-PLSBEN nyilvnul meg, amelyben kezdetben mg csak a TUDAT szmra, majd pedig [KIRADT, Megformlt] VALSGKNT is [A-TELJESBEN] megformldott a ’RSZ’, s a Rszek-sszessgbl az EGSZ. Mra maga a MINDENSG-FORRSA is ’csupn’ ’RSZ’ A-NAGY-EGSZBEN.
Igaz, hogy ez a ’RSZ’ RKK-VAL, mert teljesen meg nem sznhet, s folyamatosan ’folyik’, rad s VAN.
RSZ azrt, mert van ’eldje’ a LTEZSNEK, s gy utdja is lesz / lehet.
RSZ azrt is, mert vannak gyermekei (a MAGBL Kiradt teremtettjei), s velk Egytt EGSZ.
A teremtettjei -BELLE Vannak / erednek / radnak / teremtenek; EGYEK-Vele, mert nincs ’Rajta’ kvl ’ms LTEZS’. A teremtettek mgis elklnlt Rszek (mivel ahogyan NMAGNAK ’Szabadsgot adott’, AZ-BELLE-Valkra is Kirasztotta a Szabadsgot).
A BOLDOGSG-FORRS-EREJEKNT a LTEZS
-
mg nmagban Tapasztalt,
-
KIRADSA nmagra irnyult,
-
LTEZSBEN elindult a TUDATOSODS.
AZ EGYETLEN-s-ELSKNT
-
nmagban, de Trsknt-is Tapasztalt. A TUDAT / TUDATOSODS / LTEZS szmra elkezddtt a 'Rsz' s az Egymst-kiegsztsg megformlsa.
-
Kiradsa csak nmagra irnyult,
-
Tudatostsa kzvetlenl a Sajt Lnyre-Lnyegre irnyult.
-
’Utols Kiradsa’ a mai MINDENSG-FORRSA
A MINDENSG-FORRSA
-
KEZDETI Tudatosodsa s Kiradsa nmagra irnyult.
-
Ksbbi Kiradsaiban nmagbl Trsv ’gyermekeket’ formlt, amelyek NMAGTL elklnlnek (szabadok). A-TELJESBEN megformldott az elklnl (egyedi) RSZ, s a Rszek sszessgbl az EGSZ. Megformldott az ’N’, amely egyszerre Egsz s egyszerre Rsz A-NAGY-EGSZBEN. Megformldott a Klnllsg (mint let), s az elklnl Rszek sszetartozsa (a ’MI’, az EGYTT). Megformldott a Trsassg, s ezen bell Alap-Egysgg vlt a ’csald’ (egy szorosabb sszetartozs), amely Egysgben megnyilvnul a Gondoskods. A Szabad Rszek Elklnlnek, de EGY-ramls mgis elszakthatatlanul (rkkn) EGYBEN is Megtartja a Rszeket. A Rszek egymssal Szabadon ramlsokat formlhatnak meg (sszekapcsoldhatnak s sztvlhatnak).
-
Tudatoss vlt a LTEZS a Megnyilvnuls Szakaszossgban, amely egyszerre folyamatossg s vltozs. Megformldott a Tudat szmra a Kezdet, a Kiteljeseds, az sszegzs / rtkels s a Lezrs, s ezekhez szorosan kapcsoldan az Irny s Vlaszts, Vltozs (20181120-i rs II. pont – elrhet ITT).
-
Mai Kiradsai is lnyegben nmagra irnyulnak, de Kiradsai a (Szabad, nll Rszekk megformlt) TRSAIVAL folytatott EGYEZTETSEN s EGYETRTSEN alapulnak. Ez vonatkozik arra, amikor Kiradsa kzvetlenl a TEREMTETT-VALSGRA irnyul, s arra is, amikor ’NMAGRA’ ’rad ki’.
A MINDENSG-FORRSA az Irgalom-mag NNN-LNYBE val Befogadsval ’kinyilvntotta’, hogy ’RSZ’-nek tekinti magt A-TEREMTS-NAGY-EGSZBEN, s ’kiegszt’ TRSAI a TEREMTETT-VALSG teremti. Az EGYMST-KIEGSZTSG ezen formja egy j megnyilvnuls A-TEREMTSBEN [j az, hogy A-TELJESSGET / MINDENSGET VALSAN MEGNYILVNT ’nnn-lnyt’ RSZ-knt is rtelmezi, s KIEGSZT (Tle elklnl) TRSAINAK kezdte el tekinteni a TEREMTETT-VALSGBA kiradt ’gyermekeit’ (elklnltt vlt N-Minsgeit)].
KLNLEGES helyzet jelent meg A-TEREMTS ilyen rtelmezse kvetkeztben. A Kiradt teremtket nllnak / elklnlnek tekinti a MINDENSG-FORRSA, s szmukra Lehetsget nyitott ahhoz, hogy kzvetlenl rsztveviv vlhassanak a KIRADSAI elksztsnek (ne csupn megtapasztali, hanem formli is lehessenek A-TEREMTS-NAGY-EGSZNEK). Ahhoz, hogy ezen j Lehetsgkkel lhessenek a teremti Rszek, utat kellett tallni / pteni ahhoz, hogy bizonyos helyzetekben (amikor azt vlasztjk, amikor arra irnyul a Szndkuk, amikor Egyetrts formldik meg bennk arra) KZVETLENN vlhasson a Kapcsoldsuk a MINDENSG-FORRSVAL. A KAPCSOLDSBAN a Rszek egymssal KZVETLEN ramlst nyitnak meg, s ekzben maradktalanul megtartjk n-Azonossgukat s nnn-Teljessgket. A MINDENSG-FORRSA szmra kezdetben nehzsget jelentett az, hogy sszhangba hozza a Rszek szmra adott Szabadsgot s a Rszek szmra adott azon Lehetsget, hogy kzvetlenl is rsztveviv vlhassanak a KIRADSAI elksztsnek. Ekkor kezddtt a Mhelyek megformlsa. A Mhely a teremtkben (a MINDENSG-FORRSBAN is) megformld olyan Klnleges Bels Tr / Bels n-Kiterjeds, amelyben pontosan meghatrozott (az rintettek EGYETRTSE ltal meghatrozott) felttelek meglte esetn KLNLEGESEN KZELI helyzetek s KLNLEGES KAPCSOLDSOK nyilvnulhatnak meg (a ’MI’-helye / tere).
A MHELY – mint Klnleges Rsz a Rszekben
Az els mai rtelm (klnleges jelleg) Mhely a VILGBAN formldott meg, ebben ksztette el s formlta meg a VILG-MAGA az ’Irgalom-magot’. Ebben a Mhelyben nem csupn a VILG-MAGA tervezett-gondolkodott-s-formlt, hanem klnleges kapcsoldsokat is megformlt a nagy-TEREMT Trsai s a MINDENSG-FORRSA fel az Egyeztetsek / Egytt-tervezs rdekben.
Az Irgalom-mag Ellenrzsekor jutott arra a megllaptsra a MINDENSG-FORRSA, hogy Birodalmai nagy-TEREMTI elg Tudatoss vltak ahhoz, hogy (a KIRADSAI elksztsben) Trsai lehessenek egymsnak. Ekkor Rendelkezett gy a MINDENSG-FORRSA, hogy azt kveten mr csak olyan KIRADSAI lesznek, amelyeket eltte EGYEZTETETT s KIPRBLT, Vlemnyeztetett a Birodalmaival, illetve a kellen Tudatoss vlt rintett teremtkkel.
A VILGI Mhely mintjra (mr az Irgalom-magba foglalt Egyetrtsre alapulan) formldott meg az els (mr a mai rtelemben is Klnleges) Mhely a YOSGBAN (Kzssg s egyben / ebben Bels-Tr rtelemben is). Ez mr a mai rtelm Mhely kzvetlen eldje volt.
A Mhely ebben az rtelemben a Kiprbls, Egyeztets, a vgleges formba ntshez elvezet (a Kiradst megelz) megformls / megtestests (tudatos teremts!) „helye” (TERE s ramlsa), ahol a teremtk egymssal kzvetlenl (akr klnleges utakon is) Kapcsoldnak, Egyeztetnek. Ezen az alapon formldik meg ma mr az llnyek testben a magzatburok, s ilyenek mra a teremtk lnyben megformld ’Bels Terek’ [a Szolglati Klnleges Bels Terek, az Irgalmi Bels Terek, vagy a ma mr ltalnos jelleg bels fontolgats / tervezs Terei (a FLD-Vilgban ez a Szemlyes Bels Szently)].
A Bels (Klnleges) terek ilyen megjelense a Kzssgekben / az egyedi teremtkben, j feladatot teremtett a MEGTARTK (kzttk a MINDENSG-FORRSA) szmra. gy kellett megformlni a Bels Tereket / j Megnyilvnulsokat (mint j Rszeket, amelyek azonban maguk egyben EGSZ s TELJES megnyilvnulsok is), hogy azok A-TEREMTS-NAGY-EGSZBEN is HARMONIKUS Rszknt(-s-Egszknt) legyenek jelen >>> gyaraptsa / ptse / szptse, MEGTARTSA az EGSZET a maga ’Egsz’ s egyben ’Rsz’ minsgben is.
A MINDENSG-FORRSA NNN Tudatosodsa nagyon korai szakasztl Tudatosan irnyul arra, hogy minl tbb Megtapasztals / Szpsg / psg gazdagtsa A-NAGY-EGSZET is, s a benne lv Rszeket is. [Ezt az ’irnyt’ mg az EGYETLEN-s-ELS formlta meg a TUDAT szmra, s ezt a sajt LTEZSBEN megtartotta s j irnyokban is folytatja a MINDENSG-FORRSA.]
Ma mr (valjban az Irgalom-mag MINDENSG-FORRSA ltali MAGBA-BEFOGADSA ta) A-RSZEK Egytt formljk meg a MINDENSG-FORRSA KIRADSAINAK Alapjait [az J HARMONIKAT (s ebben A-TELJESET)]. Ez ma mg KLNLEGES teremts.
Az EGYETRTSEKBL megformld J HARMONIKAT a MINDENSG-FORRSA formlja meg s rgzti-be a TEREMTS-NAGY-EGSZBE (s az rintett Rszekhez) .
Ebben az rtelemben
-
RSZ maga a MINDENSG-FORRSA is
-
s (a HARMONIA megformlsba bekapcsold) Rsz minden rintett olyan teremt is, aki a sajt teremt-lnyben a Bels-Mrtkt (Tudatossgt, n-Tudatossgt) egy meghatrozott szinten lv tette / megli (vagyis aki TUDATOS teremtv vlt a MINDENSG-FORRSA sajt Bels Mrtke szerint, s gy kpess vlt arra, hogy szabad vlemnyt formljon / vlasszon, s hogy valamilyen formban kifejezze a vlasztst).
Ezen rtelmezs szerint mra KETT F MHELY van A-TEREMTS-NAGY-EGSZBEN, amelyek egymstl elklnlnek, m mgis felttelezik egymst, EGSSZ egsztik ki egymst.
Az egyik Mhely a MINDENSG-FORRSA NNN-VALSGBAN van, a msik Mhely pedig a TEREMTETT-VALSG teremtiben (vagyis a MINDENSG-FORRSNAK KIRADSBAN).
*****
Egyes teremtkben van egy tudatos (!) flre-rtelmezse az Irgalomnak. Egy ’engedlynek’ tekintik arra, hogy brhov (brmely Kzssgbe) belphessenek s brkit tetszsk szerint megrinthessenek.
A nagy-TEREMTK EGYETRTSBL megformlt Irgalom mg nem ’konkrt kapcsolat’. Az Irgalomhoz adott EGYETRTSKBEN a nagy-TEREMTK mindannyian elfogadtak olyan Szablyokat, amelyek ALAPJAI immr az egymshoz val Kzeledseiknek / Kapcsoldsaiknak / Egyttes-Teremtseiknek [20190304 – a Kzeledsi-Harmonia alapjairl – elrhet ITT]. Az Irgalomban VALBAN VAN egy olyan (nyitott) T minden teremt kztt, amely ton a tnyleges Kzeledsi SZNDKOK / elkezdd Egyeztetsek hatsra elindul egy ’ramls’ a Kzs Teremts Alapjainak s Harmonijnak a megformlsra. Ha egyes kiterjedsekben EGYETRTS formldik meg az rintettek kztt, s ha az a MINDENSG-FORRSNAK Mrse szerint illeszkedik az rintettek ppen meglt s eltervezett teremtseihez, ez a megformldott Irgalmi ’szl’ (Alap, Harmonia) befoglalsra kerl a MINDENSG-FORRSA ltal az ALAP-RAMLSOKBA. Ezt kveten a MINDENSG-FORRSA ’TERET Nyit’ az j Harmonia kiteljesedse szmra: a megvalstshoz folyamatosan ramlik a ’megvalst-er’ a MINDENSG-FORRSBL mind az egyedi teremtkhz, mind pedig a Kzssgek MEGTARTIHOZ. Ekkor indul el a Megvalst / sszekapcsol / Kiteljest ramlsok konkrt megformlsa az rintettekBEN / rintettek LTAL.
A Mhelyek (mint Klnleges kiterjedsek a Rszekben) megformlsa ta a MHELY
a ’MI’-Helye,
ahol Tudatosan sszekapcsoldhatnak a ’RSZEK’ azrt,
hogy Szndkaik / Tapasztalataik MEGFORMLJK (kiadjk) A-TELJESET, EGSZET, j-Harmonit.
*****
Ha van ’MI’-hely, akkor rtelme szerint (az egymst-kiegsztsgben) lennie kell olyan helynek / trnek / kiterjedsnek, amely nem a ’MI’ helye, hanem az ’N’-.
A MINDENSG-FORRSA [TEREMTETT VALSGON kvli egyb] rszei a MINDENSG-FORRSA NZPONTJBL OLYAN N-KITERJEDSE, amely ms Rsz ltal nem rinthet meg.
Ebben az n-Kiterjedsben jelenleg egy olyan klnlegesebb Bels kiterjeds is van, ami szinte / lnyegben hatra az N s a MI kiterjedsnek, ez pedig az IRGALOM.
Minden egyedi teremtben (a nagy-TEREMTKBEN is) van egy sajt ’(egyedi)n’ (elem), amelyet mg maga a MINDENSG-FORRSA sem rint(het) meg. Lnyegben nem lehet ms ez, mint az a ’tiszta, rintetlen’ n-rsze / N-rsze a MINDENSG-FORRSNAK, amelyet egy meghatrozottan ers s meghatrozott irny SZNDKVAL 'ELKLNT' / elvlaszt (csak eltvolt) a sajt N-RSZBL. Ez az a ’tudat’ / ’fnyecske’, amit elindt valamely Birodalom nagy-TEREMTJHEZ, hogy (n)Lnyegg formlja. Amikor a nagy-TEREMT ’Egytt’ (!) a ’fnyecskvel’ (a MINDENSG-FORRSBL ’letre’ kivlt N-rsszel) felpti a ’Lnyeget’, a megformlt Lnyeg mintegy beburkolja s krbeveszi (egy egszen kis rszben szinte t is hatja) a ’fnyecskt’. Ez a legeslegels burok (a Lnyeg) az, ami megakadlyozza hogy visszaolddjon a MINDENSG-FORRSBA ez a TLE-MAGTL egy bizonyos tartamra (az LETRE) elklntett N-RSZ / NNN-RSZ. Ez az eredje annak, hogy a MINDENSG-FORRSA a TEREMTETT-VALSG minden n-rszt EGY-RAMLSBA foglalhatja s a Ltezs-s-let egsz Tartama alatt EGY-RAMLSBAN megtartja. ’n-hatalmlag’ sem vonhatja vissza egyetlen teremtettjt sem SAJT-MAGBA a MINDENSG-FORRSA (ennek a Biztostka a megformlt Lnyeg). Ezt a kirasztott (kiradt) fnyecskt valjban maga a MINDENSG-FORRSA sem rinti meg egyetlen teremtettjben sem [valsznleg az visszavonn e rszt NNN-TELJESSGBE]. Maga a MINDENSG-FORRSA is az elklnltt vlt teremtettjeit KZVETLENL a Birodalmakba befogadott (n)Lnyegben TARTJA meg s rintheti meg, az (n)Lnyegtl kiindul LET-RAMLSBA / ALAP-RAMLSBA foglalja be / rgzti be a MINDENSG-FORRSA is a vlasztsokat / vltozsokat a teremtettjeiben.
gy VALSAN van ’N’-rsz (ms Rsz ltal megrinthetetlen teremti n-kiterjeds) minden teremtben: a MINDENSG-FORRSBAN-MAGBAN is, s minden egyedi teremtben (a MINDENSG-FORRSA egyedi letre sznt Kiradsaiban is).
gy Egsztik ki egymst az ’N’-ek [EGSSZ, TELJESS, MINDENN), s gy egsztik ki egymst az ’n’-rszek s a ’MI’-helyek is TELJESS-EGSSZ.
MiHLY
Ha mostanban a Mihly nevet emlti valaki, sokan (az utbbi vtizedek ezoterikus kiadvnyai, vagy egyes rgebbi knyvek alapjn) ’angyalra’ gondolnak (akr magasabb beoszts ’ark’-angyalra). A Hierarchihoz kapcsold rsokban (20181004 – elrhet ITT) emltettem, hogy a FLD-Vilga (hasonlan a VILGHOZ) jelenleg egy hatrozott tvolsg-tartst nyilvnt meg a hierarchikus jelleg megnyilvnulsok (kzttk angyalok) irnyba, mivel jelenleg nincs trvnyes (= minden rintett maradktalanul teljes EGYETRTSN alapul) KZELEDS / Kapcsolds megnyitva e Birodalmak kztt. Tudomsom szerint a YOSGNAK sincs megformlt Kzeledse a Hierarchia teremti fel.
vekkel ezeltt egy akkori trsammal tbbszr is beszltnk arrl, hogy vajon ki lehet az a (Szent) Mihly, akinek tiszteletre a magyarok korbban nagyon sok templomot is emeltek.
E trsam megltsa: „Mihlyt inkbb mint idsebb (fi)testvrt rzkelem most, akirl tudtunk, de aki akkor mr az id nagyobb rszben dolgai utn tvol jrt, de ha velnk volt, komoly, ders s szeret, vdelmez (nagy) rokonunk volt.”
(legalbb) Kt teljesen klnbz Mihly(sg) van a kztudatban. Az egyik inkbb egy srkny-jelleg, taln ez (vagy ehhez kapcsoldott ksbb) az arkangyali ’hatalom’.
A msik Mihly, akit taln a MADRHOZ hasonlan csak ’bell-magban’ tudott-s-rzett a FLDANYA, valahogyan a YOSGHOZ kapcsoldik. A Mihly a nyelvnkn frfinv, ezrt ltalban frfiasabb jelleg megnyilvnuls.
Mihlyrl bvebben: ![https://omah.gportal.hu/portal/omah/image/gallery/1557755926_31.jpg](https://omah.gportal.hu/portal/omah/image/gallery/1557755926_31.jpg)
*****
20190112-i rs III. pont (elrhet ITT):
„…Mg nem vilgos az ok, de eddig olyan megrtsem van, hogy a YOSG kiterjedsben a YOSGHOZ tartoz MEGTARTI minsg teremtket (YO-MAGA, a Hzak Megtarti --- tulajdonkppen ezrt a Fldanya is) ’ni’ minsgknt rzkeljk innen a FLD-Vilgbl (leny, asszony, anya).
A YOSGHOZ tartoz IRGALOM Megnyilvnuls viszont ’frfi’ ’formban / alakban’ mutatta meg eddig mindig magt.
Ez valamilyen prossg --- ez vilgos. Taln a ’csaldi gondoskods’ gy teljes? A kzvetlen MEGTARTKHOZ (asszonyhoz) elsdlegesen az LTALNOS Gondoskods tartozik, a KLNLEGES Gondoskods pedig a MINDENSG-FORRSBL ereden az IRGALOMBAN nylt meg, s az Irgalomban s Szolglatban nyilvnul meg?
Levl-rszlet:
„A csald (Mihly-ga) hatrozottan kpviselte mindig, hogy a gondoskods (gyermekrl) kt kln (nem) felntt (?) feladata.”
Ebben az lethez val viszonyulsban (a YOSGBAN) megjelenhet az a Tuds, amit az RAMLSOK s LET kapcsn is rtam: ahhoz, hogy egy ’let’ megszlessen, KETT teljesen klnbz ’szli’ gondoskods szksges.
-
A Ltezst a MINDENSG-FORRSA ’indtja tnak’ (s a Ltez ALAP-RAMLST a MINDENSG-FORRSA formlja meg s tartja a ltezs-s-let teljes tartamban),
-
a Ltezsbl Vals teremt / vals let a nagy-TEREMT (s Kzssge) Gondoskodsban vlik.
A MINDENSG-FORRSA ’egyedl’ nem tudott (megtarthat, megmarad) ’ltet’ teremteni. Ezrt formlta meg azt a rendet, hogy -MAGA csak a ’megvalst-ert’ ramoltatja folyamatosan a teremtkhz --- a teremtk egyms kztti (s egyb megvalst) ramlsai megformlst s megtartst / gondozst ’tadta’ a nagy-TEREMTKNEK.
A kt klnbz ’legnagyobb’ EGYTT gondoskodik a gyermekekrl.
Valsznleg kzvetlenl ez az ’egymst-kiegsztsg’ az alapja annak, hogy a YOSGON bell a csald alapegysge (a gyermekrl egytt gondoskod) anya s apa. gy teljes A-TELJES.
Ahogyan egyre tbb (pldul a kzssg ltal elvrt, megszabott) ’tennival’ / ’ktelessg’ formldott meg, a korbban szorosan egymshoz fondott anyai s apai gondoskods ’feladatai’ s ’tartalma’ ’pontosodott’ s ’sztvlt’, s ez sajnos egy kiss eltvoltotta egymstl az ilyen gondoskodsban nagyon szorosan sszetartoz rszeket. Mig kihat, s n-rtkelsi zavarokat is eredmnyez hatsa van ennek az sszetartoz gondoskodst rszekk sztvlaszt megtapasztalsnak. Ami ’egytt’-eredenden egy rm-teljes, boldog s boldogt termszetes megtapasztalsknt / gondoskodsknt megnylt (n-pt s pt) teremts volt, mra a feldarabolds s sztvlasztottsg miatt a legtbbszr mr csupn egy ktelessg s knyszer. Mert AZ-EGSZ (a Rszekbl megformld Egsz) ’Adja’ meg ’A-Teljes’ rmt minden egyes Rsznek. ’Szerencssek’ azok, akik letk egy-egy szakaszn (akr gyermekknt, akr mr szlknt) mg megtapasztalhattk ’A-Teljeset’. Akr egy egsz letre ert adhat mg ma is a nehezebb helyzetekben.
*****
HZ s MHeLY
A YOSG bizonyos tekintetben ttr / elkszt szerepet tlttt be a mai rtelm (a Klnleges teremtsek szmra teret ad) Mhely megformlsban. A Mhely a YOSGBAN eredetileg olyan Tr (s Belsbb Tr) volt, amelyben az (n)Lnyegbl kzvetlenl felnyl, a teremtre-magra-egyedileg-jellemz szneit / n-plst formlta a teremt. Kezdetben a Mhely teht az EGYEDI (n)jellegek kibontakoztatsnak volt a tere. Ksbb, amikor elkezddtt a KLNLEGES jelleg Teremtsi Irnyok megformlsa (a MINDENSG-FORRSBAN), ezekben a Mhelyekben nyltak fel ’belsbb szobk’ e Klnleges teremtsek Kiprblsra.
Megrtst segt kp: a csald (s egyn) letnek termszetes alapja s kerete a Hz.
A Hztl EGSZTL egy kiss elklnl a Mhely. A mhely lehet csupn egy kis szoba a hzon bell, de akr egy kisebb toldalk-plet is. A mhelyben valamilyen vlasztott irny munka, egy szemlyhez igazod (vagy a csaldra jellemz) ptkezs s n-pls folyik. ’Ms’ itt az let, mint a Hz tbbi rszben. A Hz tbbi rszben ’mindenki otthon van’ (a Hz minden ott l otthona), a Mhely mr csak azokhoz tartozik, akik az ott foly teremtsekbe bekapcsoldnak.
Amikor valaki beszletik a YOSG egyik Hzba, a beszletsvel (egyb ms felttelek nlkl) minden olyan lehetsg megnylik a szmra, amely brki szmra elrhet. A Hz ’ltalnos ramlsain’ minden elrhet a szmra, ami gondozza / tpllja / tantja.
Az ’Alap-n-pls’ utn minden teremt vlaszt magnak valamilyen olyan irnyt/ utat, amit kiterjedtebben is szeretne megismerni --- valami olyat, amiben igazn rmt leli, s amely ’hasznos’ (’szpt’, a teljessg fel vezet, ’gyarapt’) lehet mind nmaga, mind a kzssge szmra. Amikor ezt a sajt vlasztsn alapul n-plst elkezdi a teremt, gyakran olyan trsak kzelbe kerl, akik hasonl n-plst vlasztottak. Hasznos a tanuls / Tudatosods azon formja, amikor a tapasztalataikat a teremtk egymssal kzvetlenl is megoszthatjk. Akikben egymshoz nagyon kzeli a vlasztott megtapasztals, letk egy-egy szakaszn s letk egyes kiterjedseiben klnlegesen is szoross fzhettk egymssal az sszekapcsoldsukat. Az ilyen irny n-plst (ha a test s let egszt egy hznak tekintjk) mr egy kis mhelyben (kln az ilyen klnlegesebb / egyedi / az nLnyegbl kzvetlenl felnyl-formld, a Rszhez-maghoz-kzvetlenl-tartoz n-pls szmra megnyl bels trben) kezdi meg / li meg a teremt. A mhelyben vgzett tanuls s munka / n-pls mellett a hz tbbi rszben is folyik az let --- ezeket egytt harmoniban szksges megtartani, hogy egytt is megformljk A-TELJESET. Mert A-TELJES megtapasztalsa mindig boldogsgot, rmt eredmnyez.
A Hzban s mhelyben vgzett ilyen n-pls s teremts mg az LTALNOS megnyilvnuls rsze, habr a mhely mr gy nylhat meg kln kis trr a teremt lnyben, ha azt egy meghatrozott irny-s-erssg SZNDKKAL / VLASZTSSAL (biztos elhatrozssal) a teremt maga megnyitja.
Amikor a YOSGBAN a mhelyekben (a teremtk sajt testn bell, majd pedig ksbb a Kzssgeken bell ilyen clra valsan is megformlt terekben) a mai rtelm KLNLEGES n-plsek s teremtsek is elkezddtek, egy olyan rend formldott meg, hogy a mhelyen bell ’belsbb terek’ formldtak meg, amelyeket az adott teremt s a Hz MEGTARTJA mr csak egytt nyithattak meg. A SZOLGLATI Klnleges Bels Terek ugyanezen Elv szerint formldnak meg s mkdnek a FLD-Vilgban is (bvebben ITT).
A YOSG Kzssgeiben a KLNLEGES teremtsek szmra megnyitott mhelyekben kezdetben nem volt mg annyira szoros az sszefonds s egyttes-tudatosods a MEGTARTKKAL, mint a mai SZOLGLATI teremtsek sorn. ’Akkor-rgen’ mg csak formldtak a SZOLGLAT alapjai, s a teremtk mg inkbb egymssal osztottk meg a tapasztalataikat, s egytt formltk valv az elkpzelseiket.
20190112-i rs III. pont (elrhet ITT): „…amikor maga a MINDENSG-FORRSA is mg fontolgatta / formlta az IRGALMAT (majd kevssel ksbb a SZOLGLATOT), a YO-MAGA s a YOSG egyes Hzai s teremti egy kis ’mhelyknt’ bekapcsoldtak a Megvalstsba. ’Kiprbltak’ [a YOSGON bell kifejezetten erre a clra az Irgalomhoz nagyban hasonl alapon megformlt RSZ-ramlsokban (kis-kzssgekben)] egyes elkpzelseket. Nem vgleges jelleggel formlta meg ezeket mg sem a MINDENSG-FORRSA, sem pedig maga a YO. ’Tanulva’ az addigi teremtsek ’hibibl’, MAGA-A-MINDENSG-FORRSA mr csak olyan elkpzelseit s ’Szablyait’ szndkozott kirasztani A-TEREMTS-EGSZRE, amelyek ’Harmonijt’ egy erre rendelt kis Kzssgben mr maga is kiprblta az rintett Kzssg MEGTARTJVAL (vagyis csakis pontosan behangolt, a RSZEKHEZ s A-NAGY-EGSZ HARMONIJHOZ is illeszkeden megformlt HARMONIKAT szndkozott a MINDENSG-FORRSA a tovbbiakban elindtani A-MEGVALSULSBA). Voltak ilyen kis mhelyek a VILGBAN, voltak a YOSGBAN s ms Birodalmakban is. A VILGBAN ekkor folyt nagyjbl magnak az Irgalom-magnak a megformlsa (vagyis az IRGALMI teremts alapjainak meghatrozsa s kiprblsa egyes klnleges kis-kzssgekben), a YOSGBAN mr inkbb a ksbbi SZOLGLATOT megalapoz teremtsek folytak. Termszetesen nem vlaszthat lesen szt egymstl ez a kt (mra nllv vlt) kln teremts…”
A ’M-hely’ ebben az rtelemben egy olyan bels s kls tr is volt, ahol a MINDENSG-FORRSA is nha egszen kzelrl figyelte a teremtseket, a ’M’ (a Teljes, a Harmonia) megformlst.
Az rs folytatdik a II. rszben, elrhet ITT
|