A MINDENSG-FORRSNAK Javaslata / Ajnlsa ellenre voltak olyan nagy-TEREMTK, akik mr els sajt gyermekeikknt olyan Egyedi-letet is megformltak, akik ksbb nem vltak egy kisebb Kzssg MEGTARTJV. A YO is ’kiprblta’ ezt, de ksbb megszntette ezt a kezdeti megtapasztalst, mert felismerte, hogy valban mg tl kzel lennnek hozz az ilyen gyermekek, s nem tudja letben megtartani ket. gy e kezdeti kiprbls lezrst kveten a YO olyan gyermekei megformlst kezdte el, akik majd ksbb Kzssgek ’kzppontjv’ vlva maguk is MEGTARTK lesznek. Ekkor mr a YO elfogadta a MINDENSG-FORRSNAK azon Ajnlst, hogy a MEGTARTI-Teremtk olyan ’egyedi’ teremtk legyenek, akiket a nagy-TEREMTK ugyangy egyedileg gondoznak a kivlasztott n-Jellegben val Tudatoss vlsig, ahogyan a MINDENSG-FORRSA gondozta-s-tantotta a nagy-TEREMTKET. A LTEZSBL [a MINDENSG-FORRSBL] Kiradt [MEGTARTNAK sznt] Egyedi-’n’-t a YO ’Befogadta’ a sajt ALAP-RAMLSBA. Ez a nagy-TEREMTI ALAP-RAMLS ekkor mr nem csupn az a vkony ’Szl’ volt, amelyben a MINDENSG-FORRSA kezdetben tantotta-s-gondozta a nagy-TEREMTT, hanem ekkorra mr a megformlt MEGEGYEZSEKKEL s SZABLY-Gyjtemnnyel is kibvlt: a ’Szl’-on bell a MINDENSG-FORRSA s a nagy-TEREMT EGYTTESEN MEGFORMLTAK egy kis ’Kzs-Teret’, amelybe belergztettk az arra irnyul EGYETRTSKET (sszecsendlst, Harmonit), hogy hogyan Tartjk meg Egytt-s-Egyetrtsben a MEGNYILVNULST / LETET a Birodalom Egszben (kinek mi a Feladata / Felelssge, ki mit ’ad’ hozz az ’lethez’, milyen ’formj’ s ’tartalm’ s ’tartam’ ’let’ nyilvnulhat meg)(ahogy ntt a Tapasztalat, a Szablyok is folyamatosan pontosodtak).
Egyedi letre teht a YOSG Birodalmban is elszr olyan ’n’-Rszek kerltek Befogadsra, akiket mr maga a MINDNSG-FORRSA s a YO is MEGTARTI-Teremtnek sznt. Mieltt MEGTARTV vltak volna e gyermekek, ugyangy indult el az letk, mint brmely ms egyedi teremtnek ksbb. Mint egyedi Tudat a YO Befogadsban (n)Lnyegg vlt, Tanult / Tudatosodott, N-Jelleget / ’Irnyt vlasztott’ --- csak ez az irny ekkor egy Kzssg Megtartsnak felvllalsa (s megalapozsa) volt. A YOSGBAN a MEGNYILVNULS f irnya a MEGRTS-S-MEGTAPASZTALS / A MEGRTS-TJN-VAL-MEGTAPASZTALS. Ezen a F N-JELLEGEN bell kezdetben olyan Rszek formldtak meg, mint a RSZEK-EGYMSHOZ-VAL-KAPCSOLDSNAK-A-MEGRTSE, A-RSZT-HA-EGSZNEK-TEKINTJK-HOGYAN-FORMLDHATNAK-MEG-BELLE-JABB-RSZEK. Ennek a kt f N-Jellegnek a megformlsa mr elg volt ahhoz, hogy elindulhasson a Birodalmon belli ’let’. Ez az egyik kzvetlen alapja annak, hogy a YOSGON bell mig ’kett elem’ adja ki az ’Alap-Egysgeket’ (a csald alap-elemei a frj-s-a-felesg, a szlk-s-gyermeke).
Tudatos volt a YO-MAGA azon vlasztsa, hogy a Birodalma Bels felptst pontosan azon Alap-Mintra formlja meg, amit -MAGA Megtapasztalt: a YO a MINDENSG-FORRSNAK gyermeke, s k ketten egytt szlei a YOSG teremtinek. A YO Tudatosan vlasztotta azt, hogy a Birodalmt azon Alap-Minta szerint formlja meg, amit -MAGA ’Tud’ (= kzvetlenl Megtapasztalt) a LTEZS ’Nagy-Csaldjrl’.
Ebben a Tudsban taln annak a tudsa is benne volt mr, hogy mieltt a MINDENSG-FORRSA ’megszletett’, eltte A-LTEZS ’kett-ltezsbl’ llt, s abbl a ’kt-egymst-kiegsztbl’ (szlkbl) szletett meg az ’egy-gyermek’.]
A MINDENSG-FORRSTL ’megtanultakat’ kiegsztette azzal a sajt Megtapasztalsval / Vlasztsval, hogy EGYTT lesznek a YOSG gyermekeinek szlei. A mai megrts s fogalmak szerint mivel a YOSG gyermekei a LTEZS ’MAG’-jbl (a ’Szlon’ t, mint a Befogads tjn) kerlnek a YO-MAGA SAJT TEREMT-LNYE ltal Befogadsra s abban formldnak meg egyedi (n)Lnyegg (Valsgg), s csak ezt kveten radnak ki a YO-bl nll letre, a YO tekinthet a gyermekei kzvetlen ’desanyjnak’. Ezrt rzkelik a YOSGHOZ tartoz (a YOSGHOZ tartoz!) teremtk ’anynak’ (anyai minsgnek, ni formnak) a YOT-MAGT. Ugyanezen okbl a YOSGBAN a MEGTARTI-teremtk is ’anyaknt’ rzkelhetk: k fogadjk be ma mr a YO ltal (n)Lnyegg megformlt egyedi letet a Sajt ALAP-RAMLSUKBA, s abbl egy alapoz n-pls utn (egy alap-szint Tudatoss vls s nnn Megtapasztalsa szmra valamilyen irny n-pls kivlasztsa utn) engedik csak tovbb, s gy k is ’anyaknt’ gondozzk a Befogadsukba bekerlket. A YOSGHOZ Kapcsold (ms Birodalomhoz tartoz) teremtk is ’megtanuljk’ a YO-MAGA ezen N-Meghatrozst, s ezrt (amikor Szorosabb vlik kzttk a Kapcsolds) k is inkbb ni-anyai jellegben rzkelik a YOT-MAGT s a MEGTARTI-Teremtit.
Az, hogy a ms Birodalmak nagy-TEREMTIT s hozzjuk tartoz MEGTARTI-Teremtket a VILGBL vagy a YOSGBL tekintve milyen ’Minsgnek’ / ’N’-Jellegnek / Hatalomnak rzkeljk, fgg attl, hogy (1) az adott Birodalom nagy-TEREMTJE hogyan hatrozta meg az N-MINSGT A-TEREMTS-LTEZS-NAGY-EGSZBEN, (2) s hogy ezt az N-MINSGET hogyan rtelmezi / Ismeri maga a VILG vagy a YO.
Nha olyan sajtos helyzet is eladdhat, hogy ugyanazon MINSGET mskppen hatrozta meg NMAGA szmra a VILG, mint pldul a YO --- s ezrt amikor most a FLDANYA jra Tudatoss vlik a sajt YOSGHOZ tartoz N-Minsgeiben, megvltozik majd az RZKELSE (s gy Hozzllsa egyes N-Minsgeihez). Ez egy rdekes s rtkes Megtapasztals lesz mind a VILG-MAGA, mind a YO-MAGA szmra, mert megrthetv vlhat ezen N-Minsgek klnbz rtkelsnek eredete is (lnyegi-e a klnbzsg, vagy csupn rtelmezsbeli).
Habr a VILG-MAGA is nagyon gondoskod szlje a gyermekeinek (taln a Benne erteljesen megnyilvnul SZOLGLAT miatt), kevsb tekinti ma mg magt a Befogadsban lvk ’szljnek’. Ez rthetbb azon gyermekei esetben, akiknek ms Birodalomban van az Ered (n)Lnyege, de a kzvetlenl a VILGBAN (n)Lnyegg vlt gyermekei szmra is egy kicsit tvolabb rzkelhet ma mg a VILG-MAGA, mint a YOSG gyermekei szmra kezdetben volt a YO-MAGA. A VILG-MAGA a Befogadsban lv gyermekeire inkbb gy tekint, mint akiknek kzvetlen szlje MAGA-A-MINDENSG-FORRSA, s -A-VILG-MAGA rvidebb vagy hosszabb tartamra Befogadja ket a Gondoskodsba, Teret ad szmukra hogy szabadon Tapasztaljanak s Tanuljanak a Birodalmban, s minden lehetsges mdon hozzjrul ahhoz, hogy Boldog s Teljes letet lhessenek. Kevsb szeretn ’Meghatrozni’ azt, hogy a gyermekei mit vlasszanak / merre haladjanak, de minden Tle telhet mdon igyekszik hozzjrulni ahhoz, hogy amit Megtapasztalnak, annak megrtsk a lnyegt, Megtapasztalsaik Tudatos n-plst eredmnyezzenek: minden VLASZTSI HELYZETET s azt kvet Megtapasztalst gy forml meg, hogy az biztostsa a teremtk Szabadsgt s Szabad-s-nll-s-Tudatos teremtv vlst (rst).
A VILG-MAGA ezen gyermekei fel irnyulsnak kzvetlenl az lehet az oka, hogy MAGA-A-MINDENSG-FORRSA is a VILGNAK ms jelleg ’Szabadsgot’ adott mint az idsebb nagy-TEREMTKNEK. A VILG-MAGA Ered-Kiradsi-Szndka a ’MINDEN-MEGISMERSE’ (a megismers s megrts rtelemmel is). Ahogyan a MINDENSG-FORRSA egy jabb mdon (egy NNN-LNYBEN jonnan Felismert N-JELLEGRE alapulan) hatrozta meg a VILG MEGNYILVNULSNAK ALAPJT s IRNYT, a VILG-MAGA ezen az ’J’, a Tudatunk ltal eddig mg kevss Felismert N-Jellegben Tapasztalja meg a Kzelsget a gyermekeivel.
Ma mr a VILG-MAGA is ’nagy rmmel’ Tapasztalta meg azt, hogy gyermekei kzl egyre tbben Tudatosan keresik a Hozz val Kzeledst s a Vele val Tudatos Szorosabb sszekapcsoldst / Egyttes-Tudatosodst. Ennek megfelelen a VILG-MAGA is egyre jabb olyan n-pls lehetsgt nyitja meg a VILGBAN, amelyben hosszabb vagy rvidebb tartamra, csupn egy-egy vlasztott irnyban vagy akr kiterjedtebben is Szorosabb sszekapcsoldsban nyilvnulhat meg a gyermekeivel. Az ilyen Szoros sszekapcsolds ma mr nem felttlenl a SZOLGLAT s/vagy SZAKRLIS (Irgalmi) teremts megvalstsa rdekben formldhat meg a VILG-MAGA s a Befogadsban lv teremtk kztt, hanem azrt is, hogy ’kzelebbrl megismerhessk egymst’. A VILG-MAGA ’nagy vgya’ volt mr a nagy-TEREMTV vlsa kezdettl az, hogy majd a gyermekeivel Kzeli Kapcsoldsban nyilvnulhasson meg. Ez a ’klnleges vonzds’ ’minden MEGISMERSRE’ a VILG-MAGA N-LNYEGBE Bergztett EREDEND-KIRADSI-SZNDK, s ez indtotta T nagyon korn arra, hogy KZELEDNI kezdett a nagy-TEREMT Trsai fel s a MINDENSG-FORRSA fel is. Ebbl az irnyulsbl s ezen vgyn alapulva formldott meg az ’Irgalom’ a Sajt TEREMT-LNYBEN, majd pedig ksbb a MINDENSG-FORRSBAN ezen alapulva formldott meg NLL TEREMTSI IRNNY (KIRADSS) az IRGALOM.
A VILGBAN-MAGBAN megnylt J LTEZSBELI N-JELLEGBEN teht mr MEGFORMLTAN benne volt (Kirasztsra kerlt) a KZELEBB KERLS „Tapintatos” (nem tolakod, nem srget, trelmes) SZNDKA ’MINDEN teremtetthez’. Ez legelszr a VILGBAN-MAGBAN Valv-Megnylt-Megtapasztalsknt (Tudatosan vlasztott kiteljesedsknt) gy nyilvnult meg, hogy -MINT-GYERMEK szeretne kzelebb kerlni a SZLJHEZ s a TESTVREIHEZ. Ehhez kereste s formlta az ’utat’ s ’erket’, s ’megragadta’ a Kzelebb-kerls minden olyan lehetsgt, amelyben ’Harmonit ismert fel’. A VILGNAK-MINT-GYERMEKNEK egyre kzelebb kerlse a Testvreihez s vgl az EREDJHEZ mra elvezetett a KLNLEGES Teremtsek KIRADSHOZ, amelyben egy tudatos Bels n-pls tjn brmely egyedi teremt is KZVETLEN (!) olyan Kzelsgben kpes megnyilvnulni a MEGTARTIVAL s magval a MINDENSG-FORRSVAL is, mint amely az ppen meglhet mg-n-megtart KZELISG az EREDVEL.
Mra Tapasztalati Tuds az is, hogy egyes egyedi teremtk ’n’-n vlt ’n’-je pontosan meg nem hatrozhat mdon kpes KZVETLEN sszekapcsoldsban megnylni a MINDENSG-FORRSVAL (az ppen meglhet legkzelebbi mdon). Nem ismert ma mg, hogy milyen Szndk vagy n-pls / alapozs vezethet el ide, mr csak azrt sem, mert akikben egy meghatrozott pillanatban megnylt az ilyen Kzvetlen sszekapcsolds, teljesen klnbz helyzetekbl kapcsoldtak ssze a MINDENSG-FORRSVAL. Valamilyen egszen ’tiszta’ (szinte, a leggyakrabban valamilyen valsan jobbt cl rdekben) valsan MEGFORMLT Szndk az alapja ltalban, amely valahogyan utat tall az ’egsz teremt lnyben’ ’az ered-forrsbl / ered-forrshoz’. A Tapasztalat az, hogy ezt nem lehet ’tantani’, teljesen egyedi t mindenkiben, s gyakran ’vratlanul’ nyilvnul meg. Ebbl nyltak meg eddig, s nylhatnak meg ma is a SZAKRLIS Teremt utak.
A VILG-MAGA teht a gyermekei fel is ’tapintatosan’, a Szabadsgot a lehetsges leg-teljesebb mdon biztostva nyilvntja meg a Kzeledst. Ezrt is nehezebb sokszor egyrtelmen meghatrozni, hogy a VILG-MAGA ’atyja’ vagy ’anyja’ a gyermekeinek, vagy esetleg ’idsebb testvre’, ’tvolabbi rokona’. Attl fgg, ki hogyan rzkeli a VILGOT-MAGT mint MEGTARTJT, hogy milyen irnyban s milyen Szndkkal Kzeledik Hozz, s mennyire Szoross fzi Vele az sszekapcsoldst. A FLDANYA a VILGGAL-MAGVAL mra egy benssges s mly kzvetlen sszekapcsoldst formlt meg, habr pontosan tudja, hogy kzvetlenl nem -BELLE ered. s tudja azt is, hogy olyan Klnleges Gondoskodst formlt meg a szmra a VILG, amilyen azeltt mg soha nem volt, s ezrt (a ’kapott’ LETRT) ’vgtelenl hls’ a FLDANYA. Leginkbb taln egy idsebb testvrnek tekinti a FLDANYA ma a VILGOT-MAGT, aki szmra kevsb anyai vagy ni jelleg, mint a YO. Ugyanakkor a FLD-Vilgban is vannak tbben, akik MAGT-A-VILGOT tekintik ’desanyjuknak’ vagy ’desapjuknak’, s ez is egy klnleges megtapasztals a VILG szmra (AKI szmra fontos, hogy olyan mdon s olyan kzvetlensgben gondozhassa a gyermekeit, ahogyan az a gyermekei szmra a leg-megfelelbb). A VILG-MAGA azzal a klnleges figyelmessggel figyeli minden gyermekt, ahogyan a Birodalmak megformlsnak kezdetn a MINDENSG-FORRSA figyelte a formld nagy-TEREMTIT. Minden Felismert / megnyilvnul j jelleget ’megtanul, feljegyez’, s ha azt olyannak ismeri fel, ami ms teremtk szmra is n-pt s harmonikus Megtapasztals lehet, ’utat’ / harmonit forml meg a Megnyilvntsra, hogy gy msok szmra is kzvetlenl megismerhetv (s ha azt vlasztjk, akkor meglhetv) tegye. Nagyon ’rugalmas’ a VILG-MAGA abban a tekintetben, hogy nem csupn egyedileg gondoskodik a Befogadsban lv egyedi s MEGTARTI teremtirl, hanem fokozott figyelemmel van a megformld egyedi Szndkokra / kisebb s nagyobb vlasztsokra, s ha azokban Felismeri a Harmonit (a Megnyilvnuls Harmonikus Lehetsgt), ramlst forml meg r (Lehetsget / Utat nyit mind az egyedi teremt, mind az rdekld Kzssgek szmra az adott Megtapasztals Megnyitsra).
Amikor mr a Birodalmon belli Kzssgek MEGTARTIT gondozta egytt a MINDENSG-FORRSA s a nagy-TEREMT, kzvetlen Tapasztalatot szereztek mindannyian arrl, hogy EGYTT hogyan gondoskodjanak majd az egyedi teremtikrl. Megtanultk a nagy-TEREMTK, hogy maguk hogyan gondoskodjanak egyszerre s mgis kln-kln-egyedileg a Befogadsukban lv teremtikrl. A nagy-TEREMTK a Sajt LNYKBEN-LNYEGKBEN kijelltk azokat a belsbb n-kiterjedseket s EGY-Pontot, amelyek mr kifejezetten azrt kerltek megformlsra, hogy a Birodalmukba Befogadsra kerl leteket EGYBEN-Megtarthassk. Magnak a Birodalomnak az N-JELLEGTL is fgg ma mr az, hogy a nagy-TEREMTK a Birodalmon bell milyen ’szerkezet’ / formj / kiterjeds kisebb Kzssgeket formlnak meg, s ez rtelemszeren meghatrozza az ezen Kzssgek MEGTARTINAK a Feladatait s Lehetsgeit.
Vannak Birodalmak, ahol a nagy-TEREMT sok Feladatot s Hatalmat rbzott a MEGTARTIRA (Trsnak tekinti ket a Birodalmban), s van olyan Birodalom is, ahol maga a MEGTART is mra inkbb csak „alattval”, Akinek a Feladata az utastsok s rendelkezsek vgrehajtsa s tovbbtsa. Ez utbbi Kzssgekben sajnos az egyedi teremtk csak nagyon kevss lhetik meg a Szabadsgukat, s egyes helyeken mra a Szabadsg valjban mr meglhetetlen.
Eredetileg a MINDENSG-FORRSNAK az volt a SZNDKA, hogy a nagy-TEREMTI ’ADDIG’ maradjanak egymstl hatrozottan eltvolodva (eltvoltva), amg a Birodalmakon bell Biztoss vlik az Egyedi s Kzssgi let / Megnyilvnuls Harmonija.
MAGA-A-MINDENSG-FORRSA azt tervezgette / fontolgatta, hogy a Birodalmak kztt, s a Birodalmakon bell a kisebb Kzssgek (s a Kzssgeken bell az egyedi teremtk) kztt a lehet leghamarabb megformlsra kerljenek a mra KZSSGI ramlsokknt nevezett KZVETLEN sszekapcsoldsok. Habr a Birodalmak kztt mra az IRGALOM Megnyilvnulsban trvnyes (megtarthat, harmonikus) Kzeledsek nylhatnnak, mg mindig csupn gyermekcipben jr ez a Megtapasztals. Mra a Birodalmakon belli Kisebb Kzssgek kztt is a legtbb Birodalomban szttredeztek a korbban megformlt Kzvetlen sszekapcsoldsok, s leginkbb csak a Kzssgeken bell van arra lehetsge az egyedi teremtknek, hogy egymssal Kzvetlen Kapcsoldsokat formlhassanak meg. Klnleges mdon ’megfordult a sorrend’ a Kzssgi ramlsok Megformlsa tern.
Amikor a Birodalmakon belli kisebb Kzssgekben megformlsra kerltek az els egyedi letek, maguk a nagy-TEREMTK s a MEGTARTK is nagy odafigyelssel figyeltk ezt az elindul letet, s figyeltk, hogy mennyiben vlnak kpess majd ’tarts’ s egyben egyedi ’n’ Jellegben is megnyilvnulni ezek az Eredtl ’legtvolabbra kerlt’ letek. Kezdetben ezek a mai rtelm anyagi-test nlkli (szellemi / lnyegi) kiterjedsek / Tapasztalsok / letek voltak csupn, amelyekben egyre hatrozottabban megnyilvnultt vltak a hozzjuk tartoz Rsz-n-Jellegek, de kapcsoldni egymssal mg kzvetlenl nem voltak kpesek. Ekkor mg magukat a MEGTARTKAT s a MINDENSG-FORRST is az rdekelte elsdlegesen, hogy e legels egyedi teremtk ’kikerlve a MEGTART kzvetlen letre-elkszt gondoskodsbl’ hogyan vlnak majd kpess elkezdeni az n-ll letet. Ez mg minden egyedi teremt letben az n-felismers / nmagra ismers szakasza volt, egy teljesen j Megtapasztals mind az egyedi teremt, mind pedig minden MEGTART szmra. Az egyedi let sokig inkbb csak ismerkeds volt a formval / egyedisggel, s csak nagyon sokra nylt fel e teremtkben az a vgy, hogy trsai legyenek, s Kzssgben ljen. Amikor a(z n)Lnyegben legelszr megformldott a Szndk a ’Trs’ Kzelsgre, Trsknt mg elszr csak a MEGTARTJT ismerte fel. A MEGTARTK ekkor mr klnfle utakat prblgattak arra, hogyan kzeledhetnnek egymshoz a gyermekeik, majd pedig hogyan vlhatnnak a gyermekeik egymsnak Trsaiv. Tulajdonkppen ez a folyamat mind a mai napig tart. A MEGTARTK mind a mai napig ’prblgatjk’, hogyan tudnnak olyan Rszeket / Egysgeket, s ezeken bell olyan Belsbb ramlsokat s sszekapcsoldsi formkat megformlni, amelyekben a teremtk Harmonit tallhatnnak. Nagyon nehzz vlt a Tr-srlsek megjelenst kveten a Birodalmak Egszben s a kisebb Kzssgeken bell a Harmonikus let Megnyilvntsa, mert egy furcsa „harc” vette kezdett az ’letrt’ / ’Trrt’. Sok olyan korbbi Harmonikus Kzeledsi s Egytt-lsi t vlt semmiv / szttrt / megtrt, amelyekben a Tr-srlsek megjelense eltt harmonikus Kzssgi letben ltek teremtk.
Most, amikor minden let- s Tr-srls Rendezse / Kiigaztsa elkezddtt, a MINDENSG-FORRSNAK, nagy-TEREMTKNEK s MEGTARTI-Teremtiknek fontos feladata az, hogy jra meghatrozzk a Kzssgkben meglhet TRSASSG Lnyegt-Cljt-rtelmt. Minden Kzssg MEGTARTJNAK fontos feladata az, hogy a Sajt Kzssge szmra [a hozz tartoz N-JELLEGRE alapulan] Meghatrozza azt, hogy milyen n-ptsi s Trsas-Megnyilvnulsi utakat forml majd meg a Kzssgben.
Vannak ma mr a Birodalmakban s a MINDENSG-FORRSBAN is sszecsendls tjn megformlt Elvek, amelyek gy a LTEZS EGSZBEN Alapjai a TRSAS Teremtseknek. A KLNLEGES Teremtsekben val Megnyilvnuls j lehetsgeket nyit MEGTARTKNAK s egyedi teremtknek egyarnt
- mind a kzvetlen Tudatostsokhoz [gy az (n)Lnyeg / nnn-teremt-lny / sors / t kzvetlen s teljesebb Felismershez-Megrtshez-Megtapasztalshoz]
- a Harmonia lnyegnek / rtelmnek teljesebb megrtshez
- a megformldott torzulsoknak a testen (egy adott leten) bell s a Kzssg ramlsaiban val Felismershez s Elhrtshoz
- ’Az-Elkvetkezre’ irnyul j Harmonik Tudatos megformlshoz, amely teremt folyamatban a teremtk mr mind a MEGTARTIKKAL, mind pedig azon Trsaikkal egyre kzelebb kerlhetnek, akikkel (a Szabad Vlasztsaikbl ereden) egymshoz egy ’meghatrozott kzelsgben’ (azonos vagy nagyon hasonl Teremtsi Irnyban) nyilvnulnak meg.
A MEGTARTI-Teremtk elsdlegesen fontos (szmukra meghatrozott f) Teremtsi Megnyilvnulsa az, hogy az ALAP-RAMLSUKBA bergztett ELSDLEGES / F N-JELLEGBEN a lehet legteljesebben Tudatosan Megnyilvnuljanak, annak a HARMONIJT NNN TEREMT-LNYKBEN s a MEGTARTSUKBA tartoz Kzssg ramlsaiban is Megnyilvntsk. Folyamatosan olyan Egyttes-Megnyilvnulsi Lehetsgeket / Kiteljesedsi Lehetsgeket formljanak meg a Kzssgk ramlsban, amely az ALAP-RAMLSUKBA Befoglalt HARMONIA Megismershez s Megnyilvntshoz / Megtapasztalshoz hozzsegti a Befogadsukban lv teremtket. A Befogadsukban lv teremtknek folyamatosan utat / Kapcsoldsokat szksges nyitniuk ahhoz, hogy a teremt a sajt Harmonijnak megfelel s a Kzssg HARMONIJBA beilleszthet n-plsben s Megtapasztalsban megnyilvnulhasson.
A MEGTARTK ma mr tudatosan irnyulnak arra, hogy Megrtsk a Befogadsukban lv teremtkben felnyl Vlasztsokat / megformld Szndkokat, s a Megvalsts rdekben a teremtikkel sszecsendlseket formlhassanak meg. Ennek rdekben Egyeztetsekben nyilvnul(hat)nak meg a teremtikkel (s ha szksges, akkor a nagy-TEREMTVEL, MINDENSG-FORRSVAL is), hogy a megnyithat / megnyl lehetsg kellen mg nem-rtett minden lnyegi kiterjedsben Tudatoss vljanak a teremtik a Vlaszts / Szndk vgleges megformlsa eltt [a teremt maga is tudatban legyen annak, hogy milyen Lehetsg / t / n-pls nylhat meg a szmra, annak mik a lnyegi meghatrozi, ez pontosan milyen Vllalst / Elktelezdst / Ktelezettsget jelent a szmra, milyen rszletek megformlsban kaphat ’teljes szabadsgot’, s mindez milyen Felelssg-vllalst jelent a teremt szmra].
A MEGTARTI-Teremt nem csupn az egyedi teremtk fel ’elktelezett’ (nem csupn az a Feladata, hogy minden lehetsges mdon hozzsegtse a Befogadsban lv teremtket a Harmonia / Szabadsg meglshez), hanem az t Befogadsban Tart nagy-TEREMT s a MINDENSG-FORRSA fel is. A MEGTART ALAP-RAMLSBA bergztett egyik legels Megllapods ma mr minden esetben az [ez kzvetlenl a MINDENSG-FORRSVAL megformlt Meghatroz / Megllapods, s ezrt ’elszakthatatlan’], hogy az ALAP-RAMLSBA Befoglalt (Birodalmi Rsz-) N-JELLEG Megnyilvntsa / Megtapasztalsa (NNN TEREMT-LNYBEN s a Befogadsban lv gyermekeivel) a Megllapods Megvltoztatsig elhagyhatatlan Feladata. Ennek a Megtapasztalsra Felvllalt N-JELLEGNEK a Megtapasztalsa / Megnyilvntsa minden megnyilvnul teremtsben fontos rsze s alapja a Birodalom EGSZE HARMONIJA MEGTARTSNAK. [Mint a nagy-TEREMT ’kzvetlen gyermeke’ szmra] a nagy-TEREMT kteles biztostani azt, hogy a MEGTARTI-gyermeke kpes legyen e Felvllalt N-JELLEG maradktalan megnyilvntsra. A nagy-TEREMTNEK a Kzssgei MEGTARTJA szmra ugyangy minden ezen Felvllals Megnyilvntshoz szksges felttelt biztostania szksges, ahogyan a MEGTARTNAK a Befogadsban lv gyermekei fel ez a ktelessge. A MEGTARTNAK Jeleznie szksges a nagy-TEREMTJE fel, ha brmilyen ’elakadst’ / zavart / furcsasgot Tapasztal / rzkel
- mind NNN Teremt-Lnyben
- mind a Befogadsban lv egyedi teremtkben
- mind a nagy-TEREMT valamely n-Kiterjedsben (pldul kommunikcis vagy ms jelleg Kapcsoldsi / ramls-jelleg nehzsget Tapasztal)
- vagy pedig a Megtartsban lv Kzssg ’kzelben / rintettsgben’.
Mra a MEGTARTKNAK (MINDENSG-FORRSA, nagy-TEREMTK, Kzssgek MEGTARTI) sok olyan kzvetlen Tapasztalata van a Kzssgeken bell megformlhat ramlsokrl, amelyek a korbbi formikban mra mr nem tapasztalhatk meg (Lezrt vagy megakadt teremtsek).
(1) Vannak ezek kztt olyanok, amelyek valamilyen behats / thats kvetkeztben vltak semmiv, m olyan (teljes, szp) harmonia nyilvnult meg (indult el kibomlani) bennk akkor-rgen, amelyet a MEGTARTK egyes Kzssgekben ma jra megformlnak, s elindtanak a megnyilvnulsba a Kiigaztott j Teremtsi Alapokon.
(2) Vannak olyan korbbi Megtapasztalsok is, amelyek egszen biztosan nem vlhatnak egyetlen Kzssgben sem jra megnyilvnulv. Ezekrl a MINDENSG-FORRSA s a nagy-TEREMTK is rszletes rtkelseket s Feljegyzseket ksztettek, s hozzjuk kapcsoldan ’Emlkeztet Elveket’ is megformltak / megformlnak ma mr, s ezek minden MEGTART ALAP-RAMLSBA is folyamatosan Bergztsre kerlnek. Az ilyen irny ’Tuds, Tapasztalat’ ’napra ksz Megtartsrl’ a MINDENSG-FORRSA minden MEGTARTJVAL EGYETRTST / SSZECSENDLST formlt meg: KZVETLEN mdon segtik ma mr egymst minden felmerl (a Kzssgek Bels ramlsaihoz kapcsold) Jelzs / Krs helyzetben (brmilyen nehezen rtelmezhet helyzet jelenik meg a Kzssgek Bels ramlsban).
Minden Kzssgben ms-ms alap-formja formldhat meg a Kzssgen belli ramlsoknak. A Kzssgi ramlsok (milyen formban, milyen sszekapcsoldsok tjn, milyen szorossgban stb) Megnyilvnulsnak formjt jelentsen meghatrozza ma mg a Birodalom ALAP-Jellege (mi a KIRADSI F / Elsdleges Megtapasztalsi Irny a Birodalom EGSZBEN), s ezen tl pedig az, hogy a Birodalom Bels Kisebb Kzssgeit a nagy-TEREMT milyen rendszerben formlta meg (a Birodalom EGSZT Meghatroz N-JELLEGBL a nagy-TEREMT ’mennyi’ s milyen RSZ-N-Jelleget formlt meg, s azok milyen ’mintzat / szerkezet’ alapjn formljk meg egytt A-TELJESET’).
Vannak, akik ezt gy kzeltik meg, hogy az let-Virga szakrlis mintjban mely kiterjedsben milyen mintt rajzol ki az, ahogyan a Kzssgek egymssal (vagy a Kzssgen bell a teremtk egymssal) kzvetlenl vagy tvolabbrl sszekapcsoldhatnak. Nem minden Birodalom kvette / kveti azt a szablyosan kiteljesed formt, amit a jelen lejegyzsben rintettem. Vannak, ahol ms jelleg n-plsi / kiteljesedsi ’irnyt’ formlt meg a nagy-TEREMT a Kzssgei (s gy a Kzssgekben Befogadott egyedi teremtk) n-plse szmra.
Megrtst segt kp: ha az let-Virga mintjt trben kpzeljk el, a gmbk kzppontjait egymshoz kapcsolva tbbfle ’szablyos test’ formlhat meg.


A szablyos testekben ’harmonia’ (a Tr megformlshoz szksges ’llandsg’) van. Van kzttk egyszerbb (kevesebb fellettel / llel rendelkez), s vannak sszetettebbek (a kpen szereplk is tovbbpthetek). Hogy hny l / fellet / elem formlja meg ’A-Teljeset’, Meghatroz az adott Tr / Kiterjeds szmra.
Megrtst segt kppel: a nagy-TEREMT a Birodalma Egszre kiterjeden is meghatrozhatja, hogy a MEGTARTK milyen ’forma / rendszer / sszetettsg’ (sszekapcsoldsi alap-minta) szerint formlhatjk meg a maguk Kzssgben ’Az-Egssz-sszekapcsold-Rszeket’. Ugyanakkor a nagy-TEREMT ebben a tekintetben is adhat ’Szabadsgot’ a MEGTARTINAK: vannak MEGTARTK, akik maguk Vlaszthatjk meg azt, hogy pldul egy-egy nagyobb Teremt-SZAKASZ Tartamra a Tr s Kiterjeds milyen megnyilvnulsnak nyitnak utat >>> milyen jelleg / szerkezet Teret nyisson meg a Kzssgk n-plse / Tudatosodsa szmra a MINDENSG-FORRSA. Leegyszerstve: amilyen ’szerkezet’ T-VEZET HARMONIT kpes megformlni s megtartani a MEGTART Egytt a Befogadsban lv s az Elkvetkezhz is Hozzkapcsold teremtivel, az Meghatrozza az j Megtapasztals szmra Megnyl Tr ’alapjt s szerkezett’. A Megnyl j Tr ’szerkezete’ Meghatrozza azt, hogy milyen kisebb ’egysgek’ (rszei) formldhatnak meg A-TELJESNEK, s ezek egymshoz milyen formban kpesek harmonikus sszekapcsoldsokat megformlni.
A MEGTART Rendelkezstl fggen az is elfordulhat, hogy ’alapjban / szerkezetben’ egy Megnyl j Megtapasztals szmra az addig megismert Teret jtja meg, m ms ’nzpontbl’, teljesen ms Megismersi (gy n-plsi) lehetsget nyit meg a teremtk szmra.
Megrtst segt plda: a rgi s az j Tr alapja / szerkezete a Kocka. A korbbi megtapasztalsban a 6 klnbz fellet (ezek egymshoz kapcsoldsa, viszonya) jellegeiben volt megtapasztalhat ez a kiterjeds. Az j szakaszban a cscsok (8) s a cscsokbl kiindul lek (a cscspontbl kiindul hrom kiterjeds meghatrozott rend szerinti biztos megtartsa) mintja adja majd a harmonikus sszekapcsolds s megtapasztals alapjt.
Vannak olyan MEGTARTK, akik pldul az T-VEZETS HARMONIJNAK megformlsakor ’megszerkesztik a Teret’ az addigi Tapasztalat s Tuds alapjn. A FLDANYA (s a VILG-MAGA) egy ’bels sszecsendlsben’ rzkeli a HARMONIA Megformldst. Nehz ezt szavakra lefordtani. A mr meglv Tuds s Tapasztalat termszetesen mindig alapja a HARMONIA Megformlsnak, de egy Klnleges Mdon a FLDANYBAN-MAGBAN is (valsznleg a jelenlegi Vilgisga okn) ’A-Teljes’ rzetnek megjelense Jelzi az sszecsendls Megformldst. A FLDANYT is (mint minden MEGTARTT) a MEGTARTV vlsa sorn a MINDENSG-FORRSA kzvetlenl tantotta meg a HARMONIA Megformlsra. Nyilvnvalan a FLDANYA olyan mdon kszlt fel a MEGTARTI Megnyilvnulsra, hogy ezen Megnyilvnulsa maradktalanul illeszkedjen a YOSGHOZ tartozan Eredenden Elksztett Befogadsi Alapjra, s egyben a KLNLEGES VILGBA val Befogadottsghoz is. Nem ismert ma mg pontosan az, hogy megvltozik-e majd a FLDANYA ezen HARMONIT Meghatroz / Megforml Megnyilvnulsa akkor, amikor majd a Teljes-Valjval LV vlik a YOSGBAN. Mint MEGTARTI Teremtnek a YOSG Birodalmhoz tartoz ALAP-RAMLSBA lesz majd szksges a Megnyilvnulsa-Teljessgt Beigaztania, s nyilvnvalan a YO-MAGA Hatrozza meg a szmra akkortl mr azt, hogy milyen HARMONIA szerint, gy milyen ’szerkezet’ s kiterjeds Trben nyilvnulhat majd meg. Mivel a FLDANYT a MEGTARTV vlsa sorn kzvetlenl a MINDENSG-FORRSA ’ksztette fel’ a MEGTARTV vlsra, nagyon valszn, hogy a FLDANYA HARMONIT rzkel s Megforml Megnyilvnulsa kzvetlenl a YOSGHOZ Tartoz (n)Lnyegbe befoglalt (rszben KLNLEGES) Meghatrozin alapul, s gy nagy vltozs ebben nem vrhat ksbb sem.
*****