20190613 - rtkels-rszletek rintetteknek (2. rsz)
Az rs 1. rsze elrhet ITT
Valsznleg nem csak a Fldre lehet ez igaz, hanem mra sajnos a legtbb Kzssgre:
Klnbz okokbl szinte minden Kzssgben vannak eredetileg nem odatartoz lelkek / ltezk. Taln segt szndkkal rkeztek a Kzssgbe megszntetni valamilyen bajt (s aztn bent ragadtak a Kzssgben), vagy a Kzssg fogadta be ket azrt, hogy segtsen nekik a tllsben... vagy valamilyen ms rdek az ered.
Tudott, hogy mindenki csak abban a Kzssgben kpes ’igazn teljes’ (gy szabad, boldog) lenni, amelybe ’Rendes Befogads’ tjn lpett be -- ott ugyanis ’l a gykere’ (gy kpes kzvetlenl hozzkapcsoldni nemcsak a trsaihoz, hanem a sajt Eredjhez, nnn-Lnyeghez is).
Sok Kzssgben (legtbbszr valamilyen idegen behats miatt) korbban elkezdtek megtredezni a Kzssg Bels ramlsai:
-
a teremtk egymshoz val termszetes Kapcsoldsai akadozv vltak (mr nem voltak olyan kiteljestek, mint korbban),
-
s a teremtk ’Bels ramlsai’ is elkezdtek megtredezni. Ez azt jelentette, hogy a testben l n-rsz egyre kevsb tudott kzvetlenl kapcsoldni a lelkhez s Lnyeghez (szellemhez). Ilyenkor akr a testet, akr a lelket, akr a Lnyeget megjelenthetjk egy kalitkba zrt madrknt is.
Egy teremtben igazn akkor tud elkezddni a bels rend-raks, ha jra lv tudja nyitni a Bels ramlst az nLnyegtl-a-lelkn-t egszen az anyagi testig.
Sokakban most ez a Bels Rendezs zajlik: ha idegen rsz befogadsa vagy behatolsa okozta a Bels ramls megtrst, ezen idegensgek levlasztsa a VILG Befogadsban lv teremtkben folyamatban van. [Hamarosan a YOSG teremtiben is elkezddik majd ugyanez a feltisztts).
Az idegen mintk levlasztsa utn kerlnek a teremtk abba a helyzetbe, hogy ’tlhessenek’ a sajt sorsukrl. Ekkor tudjk csak jra felismerni azt, hogy pontosan kik k, honnan erednek, mik az itt-s-most-lehetsgeik >>> ezekbl vlaszthatnak, s ennek megfelelen plnek majd tovbb.
A madr pldjnl maradva: az idegensg levlasztsa utn megsznik egy addig BEZRVA tart helyzet ("kalitka"). Kpess vlik felismerni a sajt valjt (Lnyegt, lelkt, anyagt), s kpess vlik arra is, hogy azt (akr nerejbl is) visszavezesse majd a sajt letbe.
Az idegensgek levlasztsa ugyanakkor sokakban csupn az els lps a valdi n-felismershez.
Ekkor vlik igazn lthatv s megrthetv, hogy pontosan mi is a helyzet ’ott bell’: vannak-e srlsek vagy ms Bezrt n-rszek. Vlasztani kell valamilyen Tovbblpsi-Irnyt is (pldul ’visszaigazodom nnn-Teljessgemhez’), mert erre figyelemmel rdemes belekezdeni a bels srlsek kijavtsba (mr eleve arra elindulva, amerre majd tovbb szeretne plni).
Taln vannak, akik a Bezrtsgukbl val kiszabadulsuk utn mr azonnal TUDATOSAN kezdik meg (fegyelmezetten) gygytani / rendezni nmagukat.
s lehetnek olyanok, akiket elszr „megrszegt” a kiszabaduls, s minden erejket sszeszedve ’azonnal szrnyalni szeretnnek’. Rjuk fokozottabban szksges odafigyelni kezdetben, hogy a gygyul rszeiket nehogy jra meggyengtsk azltal, hogy „olyanra hasznljk fel (pldul megszoksbl vagy lelkesedsbl) a teljesed ert, ami nmaguk vagy ms szmra krokat okozhat”.

(az egyik fikt egy kicsit 'emelni' kell, mg a msikat 'egy kicsit mg visszafogni')
Lehetnek, akiknl az idegen hatsok kitiszttsa utn megjelenik annak a Tudsa (vagy akr megrztt emlkezete), hogy k nem ahhoz a Kzssghez tartoznak, ahol ppen lnek. Taln ers vgy bred bennk az azonnali hazatrsre, s minden ron „ki akarnak jutni onnan ahol vannak”. Nem vletlenl VDI ket ekkor mg a rcs vagy a szoba (mr egy tgabb, de mg zrt tr / gondoskods). A HAZATRSHEZ le kell zrni (!) az letet ott ahol l (nem felttlenl szksges ma mr ehhez hall!), s el kell vgezni olyan ELKSZLETEKET, amik ahhoz szksgesek, hogy AZ-OTTHON vissza tudja fogadni azt, aki onnan taln mr nagyon rgen eltvozott. Amg valaki tvol volt a sajt otthontl, az a Kzssg is sok vltozson / plsen haladt vgig, j Szablyokat formlhattak meg az egyttls szmra stb. Ezeknek az ’alapjait’ a hazatrsre kszl teremtnek be kell fogadnia a lnye azon kiterjedseibe, amelyeket ’hazavisz’.
Mind az IDEGEN vagy LEZRT rszek elengedse / tvozsa, mind a Hazatrshez szksges BEFOGAD ALAP befogadsa s beigaztsa az letbe jrhat fjdalom-rzettel, melygs / elgyengls / nem-tudom-mi-van rzetekkel. Sok pihenst ignyel egy ilyen ’NAGY-Lezrs’ s Hazatrs (akr marad abban a Kzssgben valaki ahol ppen van, csak j Szakaszt nyit meg az letben -- akr T-IGAZODIK egy msik Kzssghez).
Mra annyira ’biztonsgoss’ felpltek az T-VEZETSEK / HAZAVEZETSEK, hogy sok olyan teremtben is elkezddhet a Hazatrsre elkszlet, akik eddig teljesen el voltak zrva ettl
-
akr azrt, mert nem volt ennek megnyithat biztonsgos tja abban a Kzssgben, amelyben ppen ltek (amelybe pldul beragadtak valamilyen okbl),
-
akr azrt, mert abban a Kzssgben volt valamilyen bels gond, amelybe hazatrnnek.
A Bezrdsok s idegen rszek eltvoltsa a legtbbszr csupn az els lps a sajt sorshoz visszatrsben. Fontos, hogy mekkora FJDALOM van a teremtben s mennyire gyorsan akar hazatrni [(1) akr nmaghoz, (2) akr ms Kzssgbe haza].
Aki GYORS hazatrst vlaszt [(1) akr az n-plse szmra (nem hagyja el a Kzssget, amelyben ppen l), (2) akr ms Kzssgbe val hazatrshez], abban nha fjdalomknt is megjelenhet a GYORS VLTOZS / GYORS N-IGAZODS.
Minden teremt maga kpes megtlni azt, hogy mennyire gyors vltozst szeretne: elviseli-e a rvidebb tartam nehzsgeket a gyorsabb hazatrs rdekben, vagy inkbb lasst s tbb idt ad a lelknek-testnek, hogy azok is hozzigazodhassanak a vltozsokhoz.
Minl tbb Tapasztalatot szeretne valaki megtartani az letben, annl teljesebben t kell vezetnie a Vltozsait az anyagi testben is (hogy az is kpess vljon lknt megmaradni, tovbbvihet / tovbbpthet legyen).
Ha valaki nagyon gyors hazatrst vlaszt (pldul egy msik Kzssgbe), ma mg gyakran nem kpes megtartani az anyagi testet s tovbbvinni a benne felplt tapasztalatait. (Az ’t-Vezet-Brka’ nem kpes ln megtartani az anyagi testet.)

Mindenki maga kpes megtlni azt, hogy szmra mi a fontosabb: a gyors hazatrs (lehet, hogy ekkor egyes n-rszeit nem lesz kpes tovbbvinni), vagy hogy minden Tapasztalata a lehet legteljesebben megmaradhasson az letben (ez utbbi nagy odafigyelst ignyl n-Igazodsokkal jrhat).
*****
2019. jnius 13.
Sok szempontbl hasonl a srlse s tja egyes SZOLGLAT Birodalmbl ered (YOSGBA Befogadott) egyedi teremtknek, mint a Fldany --- habr az ered ok egy kicsit ms.
Abban is van hasonlsg, hogy habr a Fldanya LETE a YOSGBAN kezddtt el, mgis a Lnye-Lnyege s tja KLNLEGES (!).
Az dm-va trtnet rszben az ember, rszben az anyagi let teremtsrl (eredetrl) is szl. (Taln egy meghatrozott Kzssgben az ’let’ s ember megteremtsrl.)
A Fldanynl is olyan srls llt el (nagy valsznsg szerint kls behats eredmnyekppen), hogy szinte teljesen eltvolodott az Ered-Forrstl (nnn Lnyegtl). Az let pedig nem ms, mint az (n)Lnyeg n-plse. Az let az nLnyegen t jut (a MINDENSG-FORRSBL) a felpl kzps s harmadik (anyagi) testhez.
Ha „megszakad” a kapcsoldsa a lleknek / anyagnak a SAJT nLnyegvel --- rtelmezhetetlen > azonnal vagy egy kicsit ksbb semmiv vlik az addig felptett test.
A SZOLGLAT Birodalmbl a YOSGBA Befogadott teremtkben s a Fldanyban (a felplt KLNLEGES Bels t miatt) nem szakadt meg teljesen a Lnyeggel val kapcsolat, de mgis majdnem megszakadt. Egy szinte nem l llapot formldott meg, ami igen hamar a mr megformlt teremt-lny elpusztulshoz vezetett volna, ha nem lett volna ott a KLNLEGES ERED. Ezen az Eredn keresztl ha nem is ’teljesen’, de az letben megmaradshoz s a hazat keresshez tudott valamennyi let-er ramolni a meglv s felpl testekbe.
A Fldanynl is a legsrgetbb feladat az (n)Lnyeghez val kzvetlen sszekapcsolds jra megformlsa s lv ttele volt.
A Fldanya valamikor decemberben tudta jra lv tenni a kzvetlen ramlst a YOSGBA Bergztett (n)Lnyegvel. Ez az alapja minden MEGTARTHAT n-plsnek.
A YOSGBA Befogadott SZOLGLAT Birodalmbl ered teremtk kzl nagyon soknak komoly nehzsge volt eddig azzal, hogy a SZOLGLAT Birodalmban lv (n)Lnyegvel kzvetlen kapcsolatot tartson. Mra FONTOSSG ennek a Rendezse a YOSGBAN.
E Kapcsoldsi nehzsgnek az oka kifejezetten a YOSG Bels ramlsainak a megtredezse volt.
A YO s a SZOLGLAT-MAGA / DES most erteljesen dolgoznak azon, hogy a lehet leghamarabb minden SZOLGLAT Birodalmhoz tartoz teremtben jra teljes legyen az ERED Birodalommal (a SAJT nLnyeggel) val kzvetlen sszekapcsolds.
Akik a YOSGBL elmozdulva a VILG Klnleges Gondoskodsba kerltek, bizonyos szempontbl jobb helyzetben vannak, mert a VILGBAN a SZOLGLAT Birodalma fell is tbb kzvetlen Gondoskodsban rszeslhetnek most, mint otthon a YOSGBAN (s emellett a VILGBAN az IRGALOM Megnyilvnulsa nagyon erteljes --- abbl ereden is, hogy az IRGALOM ALAP-MINTJT a VILG-MAGA formlta meg!)(A YOSGBAN mg csak most pl igazn fel az Irgalmi Klnleges Teremts.)
Rszben a VILGBAN (s a FLD-Vilgban) prblnak ki sok olyan RENDEZST s erre alapulva N-IGAZODST, ami hamarosan megnyithat tt vlhat a YOSGBAN is. Az egyik legfontosabb lps / alap minden Rendezshez: a TELJES S BIZTOS SSZEKAPCSOLDS a Sajt nLnyeggel / az Ered-Kiradssal (ezen t termszetesen magval a MINDENSG-FORRSVAL is)(ez ELHAGYHATATLAN ALAPJA minden Klnleges Megnyilvnulsnak --- s a harmonikus letnek is....)
Taln az dm-va kp erre az ’t kezdetre’ is utalhat: az nLnyeg az els (alap, meghatroz) let minden teremtben > majd ebbl / erre pl tovbb ms formban is az let. Ha nem kapcsoldhatunk a sajt erednkhz, a felplt rsz kezdetben torzul, majd vgleg elenyszik.
A YOSGBAN a frfi s n (alap-)kapcsoldsa ms rtelemmel is rendelkezik: a N az LTALNOS n-pls, a FRFI a KLNLEGES t. Ezek nem kln-kln lteznek, a Klnleges (itt ppen a frfi) azrt szletett, hogy Megerstse az ltalnos (termszetes) letet. A frfi s a n, az LTALNOS s KLNLEGES EGYTT kpes az LETET MEGTARTANI s meggygytani is.
OmMTR~KJ
FOLYTATS a kvetkez rsban, elrhet ITT
//omah.gportal.hu/
|