2019. jlius 11-12.
rintetteknek
Tbbszr rintettem, hogy a MINDENSG-FORRSA mr rgta Fontolgatja ’A-Tr’ / ’Az-let’ megvltoztatst / megjtst [20190322 – elrhet ITT].
A Vltoztats Lnyege-Clja-rtelme az, hogy Az-let (s a hozz rendelt Tr) kellen Biztos Alapon ’megsrthetetlenn’ vljon, a(z Alap-Megtart s Kiterjedsi) Tr Biztos Alapja s Kerete / Megnyilvntja legyen a teremtk Szabad-Szndkon-alapul-sszecsendlseibl megnyl s megformld teremtseinek.
Ezt elksztend a MINDENSG-FORRSA ’sszegezte’ a TRHEZ s LETHEZ kapcsoldan BENNE-MAGBAN mr sszegylt Tapasztalatokat (Tudst), s erre alapulan mra egy j KLNLEGES Birodalmat (LTR) / j KLNLEGES Gondoskodst indtott el a Megvalsulsba [a Tr FOLYAMATOS Gondozsa rdekben]. Kzvetlenebb mdon Gondoskodik ma mr a MINDENSG-FORRSA arrl, hogy a Megtarthat Teremtsek a ’Megtarthat-Teljessgkben’ valban Megtarthatv vljanak, s maguk a teremtk szabadon rendelkezhessenek arrl, hogyan ptik a sajt Sorsukat / letket HARMONIBAN A-LTEZS-EGSZVEL.
A MINDENSG-FORRSA a KLNLEGES Birodalmak nagy-TEREMTIVEL [s a ma mg a KLNLEGES Megnyilvnulsokban legteljesebben ’Elktelezdtt’ LTALNOS Birodalom nagy-TEREMTJVEL, azaz a VILGGAL-MAGVAL] mr tbb nagyobb TEREMT SZAKASSZAL ezeltt olyan KIPRBL Teremtseket nyitottak meg, amelyek
- egyfell a mai KLNLEGES GONDOSKODSI TEREK (s kiterjedsek, ezek kztt a Klnleges Bels Terek s Klnleges Bels ramlsok) megformlshoz vezettek
- msfell ’TELJESEN MEGJTOTTK’ az LET TR-knt rtelmezett Megnyilvnulsi-Alapjt.
Jelenleg az a MINDENSG-FORRSNAK AJNLSA minden Birodalom s minden Kzssg szmra, hogy nyljanak meg egy viszonylag ’Kzeli’ Kisebb vagy Nagyobb LEZRSBAN, s ebben a LEZRSBAN mr oly mdon kszlhetnek fel az j Teremt Szakaszba val tlpsre, hogy az T-VEZETS sorn (fjdalom-mentesen, egyszeren) mr a TELJESEN J TRHEZ kapcsoldnak hozz.
Jelenlegi megrtsem szerint a MINDENSG-FORRSA az eddig ismert / hasznlt Teret mr csak egy viszonylag rvid tartamban Tartja meg. Minden Kzssg s minden teremt szmra megfelel tartamot biztost az J TR-hez val hozz-igazodshoz, s minden ms mdon is segti, hogy a teremtk Tudatoss vljanak e Vltozsban, s gy knyszer / srgets nlkl lhessk meg a szksges (Megjt) n-plst.
Amikor ma egy teremt (vagy akr egy Kzssg Egsze) belenylik valamilyen Klnleges Gondoskodsba / Klnleges Gondoskodsi Trbe, az a maga vlasztotta mrtkben mr elkszti az ’j Trben’ megnyilvnul lethez.
A VILG Klnleges Gondoskodsba Befogadott FLDANYA a FLD-Vilgval Tovbb-haladst vlasztott teremtivel mr azon j ELVEK / AJNLSOK s Tapasztalatok alapjn kszlt el a mostani T-VEZETSRE, amelyek alapjn a FLD Megjul Vilga mr teljes egszben az j Alap s Szerkezet TR-ben fog megnyilvnulni / kiteljesedni [20190322 – elrhet ITT].
Nem olyan rgen a MINDENSG-FORRSA mr KIRASZTOTTA a FLD Megjul Vilga szmra az j Teret, s ehhez a FLDANYA / FLD-Vilga egy j mdon mr hozz is kapcsoldott. Emltettem, hogy ez nem az eddigi ’begykerezs’ formjban valsult mr meg, inkbb olyan volt, mint egy ’bellrl bele-mertkezs’.
Azta a FLDANYA s a Befogadsban lv teremtk a ’Megjul Testkbe’ folyamatosan ptik be az j Tr (mint kiterjedsi-tr) megformlshoz szksges alapokat.
A Tapasztalat az, hogy az J TR [s gy az j (formj, szerkezet) let] ’ms alap’ mint az addig megismert. Nagyon nehz ezt szavakra lefordtani. Kzelt kppel rzkeltethet gy, hogy az J TR (gy az let, ebben pldul a Tapasztal-Test) ’finomabb / lgyabb anyag’, de ’tartsabb, ersebb’ s egyben ’rugalmasabb / rugalmasabban vltoztathat’ is [20170303 - elrhet ITT]. A rgi nehezebb s kevsb rugalmasabb Test s Tr szmra kezdetben nehezebb ’befogadni’ ezeket a knnyebb-tartsabb-s-rugalmasabb talakulst segt alapokat / elemeket, s ez megjelenik pldul a teremtk lnyben nagyobb elfradsknt.
Habr a FLDANYA s az T-VEZETSBEN megnyilvnul teremti most formld ’j Teste’ az eddig ismertnl sokkal finomabb anyagi szerkezet volt eddig is, mint a rgi ’burok-test’, a Tapasztalat az, hogy ennek az j Testnek sem knny elszr HOZZIGAZODNI a MINDENSG-FORRSBL a FLD Megjul Vilga szmra KIRADT J TRHEZ. A FLDANYA s teremti a MINDENSG-FORRSA / VILG / KLNLEGES nagy-TEREMTK vezetsvel az T-VEZETSBEN (knyszert srgets nlkl) folyamatosan fogadjk be s ptik be a megjul testkben azokat az j Megnyilvnulsi-Alapokat s Bels ramlsokat, amelyek mr a Megjult Trben val Kiteljesedshez szksgesek. Haladunk az eltervezettek szerint, habr ezek ma mg nem knny meglsek. Mg kevs a Tapasztalat arra, hogy egy egsz Kzssg szmra hogyan nyljon meg az J KITERJEDSI TR. Nincs egyedl ebben a Vltozsban a FLDANYA, s ma mr a ’Kt’-Szorossghoz nagyban hasonl ’Bels-Szorossg’ is a FLDANYA s MAGJAI kzvetlen segtje lehet a kezdeti nehezebb megtapasztalsok Lnyege-Clja-rtelme gyorsabb megrtsnek, s ha az szksgess vlna, akr azonnali EGYEZTETSEK is megnyithatv vlhatnak ma mr minden rintett MEGTARTVAL.
Jelenlegi megrtsem szerint a FLDANYA s az T-VEZETSBEN megnyilvnul teremti egy olyan ’BELS’ Megerstst kaptak most nemrgen vagy magtl a MINDENSG-FORRSTL, vagy taln inkbb az IRGALOM-MAGTL (nehz ezt most megklnbztetni), ami ’knnyebb teszi szmu(n)kra az j Tr Befogadst’ [az j TRHEZ val kzvetlen hozzigazodst]. Leginkbb gy rtelmezhet ez a szmomra, hogy a Megjul Testben egy olyan j Megnyilvnulsi-Alapot formlt meg Egytt a MINDENSG-FORRSA / LTR / IRGALOM / SZOLGLAT-MAGA s DES valamint a VILG s a FLDANYA, amelyben elhelyezhetv vlhatnak a legutbbi KIPRBLSOKHOZ kapcsoldan meghozott j Vlasztsoknak megfelel ksbbi n-plsek alapjai is. A FLD-Vilga esetben kiemelked jelentsge van annak is, hogy a ’Fld’ ma mr a YOSG LTALNOS s egyben KLNLEGES Befogadsban is pl, s gy a YOSGBAN minden teremtre kiterjed Rendelkezsek (valamint azon irnyokban meghozott Rendelkezsek, amelyekben a FLDANYA kinyilvntotta / kinyilvntja a megnylst) KZVETLEN (!) Meghatrozi a ’Fld’ (s ma mg a FLD-Vilga) minden Megnyilvnulsnak. Oly mdon szksges MR MOST felkszlnie a Megjulsra a FLDANYNAK s a Kzssgnek, hogy abbl (ha nem is az emberi mrtkkel mrve) ’hamarosan’ Tovbb-Igazodik a YOSGBA. [Ebbl a nzpontbl a YOSGBAN a ’Fld’ lesz az els olyan Kzssg, amelynek LETE legelszr nyilvnul meg ’Teljes Egszben’ az j (alap, szerkezet) TR-ben.]
A FLD-Vilgnak mostani T-VEZETSE egy bizonyos rtelemben KIPRBLSA is a gyakorlatban mindazon j Szablyoknak / Ajnlsoknak s Elveknek, amelyek mostanban A-LTEZS-EGZSBEN azrt formldtak / formldnak meg, hogy minden teremt szmra KZVETLEN utat nyissanak a Hazatrsre [Trben s n-jellegre is rtve egymstl elvlaszthatatlanul].
Mint Kzssg Egsze a FLD jelenleg az az egyik els Kzssg, amely egy Nagyobb TEREMT-SZAKASZA Lezrst kveten mr a Teljesen j Alap s Szerkezet TRBE kerl T-VEZETSRE. Emiatt ez a Megtapasztals nem csupn a VILG szmra fontos (amely Birodalmon bell ma mg ez a Vltozs megnyilvnul), hanem a YOSG s minden ms LTALNOS s KLNLEGES Birodalom s Kzssg szmra is >>> ugyanis Birodalmak kztti (!) T-VEZETS kzvetlen Elksztje ma mr ez a Vltozs.
Azok az egyedi teremtk, akik [leginkbb valamilyen bennk-magukban lv srls miatt, vagy a MEGTARTI-Teremtjk ilyen irny tapasztalatlansga miatt] nem kpesek ma mg a sajt Termszetes Kzssgkbe val n-erej Hazatrsre, mindannyian valamilyen (leginkbb IRGALMI alap) KLNLEGES GONDOSKODSI TRBE kerlnek Befogadsra.
(1) Ma mg leginkbb a VILG ajnlhatja fel a KLNLEGES Birodalmak ilyen Kzvetlen Gondoskodsa szmra az LTALNOS KITERJEDSE egyes rszeit [20181213-i rs IV. pontja – elrhet ITT] --- (2) azonban mra (az LTR Megnyilvnulsa ta) a KLNLEGES Birodalmak szmra is kzvetlenl megformlhatv vlhat olyan GONDOSKODSI KITERJEDS, amelyben mr az LTALNOS rtelemben ’test’-tel rendelkez teremtk lete is Biztosan Megtarthat, s megnyilvnthat szmukra a szksges Megersts / Gondoskods.
A VILG-MAGA s a KLNLEGES Birodalmak nagy-TEREMTI jelenleg is EGYEZTETNEK egymssal arrl, hogy AZ-ELKVETKEZBEN Egytt (vagy akr mr nllan is) milyen Gondoskodsi Tereket lenne szksges megformlni, ezek milyen Tartammal / Lnyeggel-Cllal-rtelemmel formldhatnak meg stb.
(3) Mra trvnyes t nylhat arra is, hogy egy KLNLEGES Teremtst megnyitott Kzssgen bell (A) ZRT vagy (B) rszben megnyithat Gondoskodsi Kiterjedsek is megformldhassanak. gy Kzelthet meg ennek a lnyege, hogy pldul a FLD Megjul Vilgba [a VILG-MAGA EGYETRTSVEL] Klnleges Gondoskodsba is Befogadsra kerlhetnek egyedi teremtk, akik letben olyan N-Rendezs szksges, amely a FLD-Vilgban mr Megnylt Gondoskods [20190322-i rs II. pont – elrhet ITT]. Az ilyen teremtk ltalban csak egy rvidebb tartamra (legfeljebb nhny letnyi tartamra) kerlhetnek gy a VILG s a FLDANYA EGYTTES Gondoskodsba. A meglv srls s a vlasztott irny tovbbi n-pls hatrozza meg azt, hogy ez a Befogads mennyiben legyen ZRT (csupn nhny meghatrozott teremtvel lphet kapcsoldsba a befogadott) vagy pp nyitott (az alap-rendezst kveten akr szabad kapcsoldst is megformlhat ms teremtkkel).
J Lehetsg: (4) Fontos okbl mra az is lehetsges, hogy egy teremt gy kerljn Klnleges Gondoskodsba, hogy valjban nem mozdul el onnan-ahol-ppen-van. Ehhez jellemzen minden rintett MEGTART EGYETRTSE szksges (vagy a MINDENSG-FORRSA ilyen irny Rendelkezse lehet az alapja).
Mra minden teremtben vals bels ramls az Irgalom ramlsa, amelybl kzvetlen mdon kiradhat a teremt ’kr’ egy ’egy-szemlyes-Klnleges-Gondoskodsi-Tr’ [20190430 II. – elrhet ITT]. Az is lehetsges, hogy egyszerre tbb szemly kapcsoldhat a sajt Irgalmi Megerstsben egy ’Kzss-megformlt-Gondoskodsi-Trhez’. Ennek a lnyege leginkbb gy kzelthet meg, hogy az ilyen Megersts sorn a MEGERSTST Ad MEGTARTI-Teremtk (s ms Klnleges Teremtsben megnyilvnul egyedi teremtk) ’hzdhatnak kzelebb’ a teremt(k)hz az Irgalmi bels utakon, s olyan formban adhatnak Megerstst, hogy az szksgtelenl ne zavarja meg a teremt ms folyamatban lv n-plseit [a teremtnek ne kelljen Lezrnia az addigi teremtseit azrt, hogy egy szmra fontos N-Rendezsben Egytt-a-MEGTARTIVAL megnyilvnulhasson].
Vannak ma mr Kiprbl jelleggel megnyitott olyan N-Rendezsek, amelyek ilyen ’egy-szemlyes-Klnleges-Gondoskodsi-Trben’ nyilvnulnak meg, s kzben a teremt ugyanabban a Kzssgben folytatja az lett, amelyben addig is lt, s jellemzen a Szorosabb sszekapcsoldsai sem vltoznak meg. Az alapja ennek a Megerst tnak:
20190508-i rs II. pont (elrhet ITT): „…Az LTR kapcsn is emltettem, hogy mra olyan Garancik is formldnak, amelyek az let / let-Alapok / Harmonia „rontst” kpesek elhrtani. Ennek a krben fontolgats (s rszben mr kiprbls) alatt van nhny olyan Garancia, amelyek megakadlyozhatjk az sszecsendls nlkli egymst-megrintst. Mostanban a VILGBAN (s hamarosan majd a YOSGBAN is) egyre tbb olyan RSZ-ramls s Klnleges Gondoskodsi Tr nylik majd meg (egy rvidebb tartamra), amelybe olyan teremtk kapcsoldhatnak be, akik rszt vesznek egy-egy fontolgats s kiprbls alatt lv j Garancia vagy j Megerst t / er megformlsban. Jellemzen egy (vagy legfeljebb kett) letnyi tartamban kapcsoldhatnak be a teremtk egy-egy Klnleges Gondoskodsi Trben megnylt teremtsbe. A Klnleges Gondoskodsi Terek jelenleg RSZ-RAMLS jellegben nyilvnulnak meg minden Birodalomban. Sokszor ez a teremtk szmra (itt a VILGBAN) gy nyilvnul meg, hogy a teremt li pldul a FLD-Vilgban a maga vlasztotta lett a trsaival. Ez elkpzelhet gy, hogy a FLD Egszt elkpzeljk egy nagyobb gmbnek, s annak a felsznn egy kis pont a teremt. A teremt itt a felsznen kapcsoldik a trsaihoz (csaldtagjaihoz s ms trsaihoz).

Amikor (Szabad Vlasztson alapulan) hozzkapcsoldik egy Klnleges Gondoskodsi Trhez (akr az egsz letben, akr annak csak egy rszben), ’fellrl’ egy gmb-szer burok kapcsoldik a teremthz. Ebben a msik burokban (Klnleges Gondoskodsi Trben) ez a teremt kzvetlenl sszekapcsoldik olyan teremtkkel is, akikkel az LTALNOS letben egybknt nem kapcsoldhatna ppen, s olyan helyzeteket tapasztal meg, amelyek csak ebben a Trben Jelenlvk szmra rzkelhetk / Tudatosthatk.

(1) A ’Fld felsznn lve’ a teremt megli s megtapasztalja mindazt, amit az ott lv trsai is, (2) a Klnleges Gondoskodsi Trhez hozzkapcsoldott teremti-rszben pedig egyb olyan megtapasztalsokat is megl, amelyek csak az ezen Klnleges Trhez Hozzkapcsoldottak szmra rzkelhet-Felismerhet-Megrthet-Megtapasztalhat.
Az IGYEKEZET kapcsn emltettem (20160715 - elrhet ITT), hogy a FLD-Vilgban a Klnleges utakban megnylt teremtk a FLDANYA vezetsvel megtanuljk azt, hogy hogyan tudnak egyszerre tbb Meghatrozhoz (illetve a Klnleges Meghatrozkhoz is) igazodva lni. A FLDANYA jelenleg kiemelt figyelemmel irnyul arra, hogy a teremtinek megtantsa azt, hogyan tarthatjk meg HARMONIBAN az letkben az LTALNOS s KLNLEGES Megtapasztalsokat [egy a FLD-Vilga Egszre meghatrozott kereten bell minden teremt maga hatrozza meg nmaga szmra azt, hogy az ’letbl’ ’mennyit’ szn a Klnleges Tudatosodsra]…”
*****
Az utbbi hnapok KIPRBL teremtseiben is jl lthatan megmutatta magt egy olyan nehzsg, amely a Klnleges utakban meg-nem-nylt teremtk letben mig jelenlv nehzsg.
Korbban, amikor a teremtk ALAP-RAMLSBAN mg csupn az let ramlsa volt megformlt, a teremtkhz a ’megvalst-er’ csakis ezen keresztl ramolhatott a MINDENSG-FORRSBL.
Az ’let-Ert’ mra kt f csoportra oszthatjuk:
- egyik rszben az let ramlsn t rkez ’megvalst-er’ kzvetlenl a teremt ’lett’ (Jelenltt A-LTEZS-EGSZBEN s abban a Kzssgben, amelyben Befogadssal rendelkezik) tartja meg (ezt ebben az rsban az ’lethez tartoz megvalst-ernek’ nevezem),
- a msik rsze pedig a Vlasztott irny n-plshez ramlik (ezt ebben az rsban ’Feladathoz tartoz megvalst-ernek’ nevezem).
Kezdetben nem volt mg egyrtelmen meghatrozva az, hogy egy egyedi teremt lethez raml ’megvalst-er’ maradktalanul a MINDENSG-FORRSBL ramolhat-e az let ramlson t, s/vagy pldul az Ered-nagy-TEREMT / Kzvetlen MEGTART is ramoltasson ’megvalst-ert’ [a Sajt ALAP-RAMLSBL!] a Kzssgi ramlsokon [vagy valamilyen ms (pldul bels) kzvetlen formban].
A KLNLEGES Teremtsek mra felplt rendszere immr egszen pontos eligaztst ad minden MEGTARTI-Teremtnek, hogy a teremtk letnek mely rszt Gondozzk k Kzvetlenl (s gy e rszben kzvetlenl ’megvalst-ert’ is ’adhatnak’ e teremtiknek). Ma mr a teremtkhz
- az let ramlsn t jellemzen csakis a MINDENSG-FORRSNAK (Ered) Kzvetlen Gondoskodsa nyilvnul meg, s egy pontosan meghatrozott rendszer szerint az let ramlsn t leginkbb az ’lethez tartoz megvalst-er’ ramlik folyamatosan, valamint olyan ’Feladathoz’ tartoz ’megvalst-er’ ramolhat, amely Feladat / Vlaszts valamilyen sszecsendls formjban bergztsre kerlt a teremt ALAP-RAMLSBA.
- Az Irgalom ramlson ma korltozs nlkl brmilyen [’megvalst’ vagy Megerst] ’er’ ramolhat, ha az fontos okbl valamely MEGTART Rendelkezse / Krse alapjn szksges, vagy azt maga a teremt kri. Klnlegesen fontos okbl akr az ’lethez tartoz megvalst-er’ is ramoltathat az Irgalom ramlson t [pldul a FLDANYA az T-VEZETST megelzen a YOSG ALAP-RAMLSBL csakis Irgalmi ton jutott ’let-Erhz’].
- Az Ered-ramlson ma jellemzen leginkbb olyan Feladatokhoz / Vllalsokhoz kapcsoldan rkezhet [’megvalst’, vagy akr Megerst] ’er’, amely felvllals a teremt (n)Lnyegbe bergztsre kerlt [s gy ebben a kiterjedsben e teremt az Ered-nagy-TEREMTJE kiszakthatatlan kzvetlen Gondoskodsban is van]. A teremt ilyen teremtseit maga az Ered-nagy-TEREMT is folyamatosan figyelemmel ksri, s ha az szksges, a megvalsuls rdekben irny-mutatssal lhet (segtheti a teremtt a szksges Megrtsben), valamint szksg esetn a mr ismert mdokon Megersten is [immr Kzvetlenl!] megnyilvnulhat.
- Mra a KLNLEGES Teremtsben megnylt teremtk ALAP-RAMLSBAN megformldik a Szolglat ramlsa, valamint az Irgalom ramlsn bell egy ’Belsbb ramls’. Ez utbbi ramlsokat a teremt EGYTT formlja meg / pti fel a Kzvetlen (s ksbb a tvolabbi) MEGTARTJVAL. Ezeken a Klnleges ramlsokon (s az ezekhez kapcsoldan megformlsra kerl Klnleges Bels Tereken t) ma mr a KLNLEGES Birodalmak nagy-TEREMTI s a Kzvetlen MEGTART is ramoltathat [’megvalst’ s akr MEGERST] ’ert’ is a teremtkhz, elssorban a vlasztott irny Klnleges n-plshez, a felvllalt Klnleges MEGERSTSEK megvalstshoz, illetve a teremt szmra e feladatai megvalstsa rdekben szksges N-Igazodsokhoz vagy ms Rendezdsekhez.
- Elsdlegesen a Kzvetlen MEGTART Hatalma az, hogy a Kzssgbe Befogadott teremtihez a Kzssgen bell megformlt LTALNOS s KLNLEGES [rszben bels, rszben ’kiradsknt-megformlt’] Kzssgi ramlsokat formlhat meg. Az ilyen ramlsok megnyilvnulhatnak a teremtk kztt, illetve a MEGTART-NMAGA s a teremti kztt. A Kzvetlen MEGTART kzvetlen s folyamatos Gondozja a teremt [Kzssgn bell megformlt, l] n-Kiterjedsnek, gy ezeken a Kzssgi ramlsokon bell a Kzvetlen MEGTART a Sajt ALAP-RAMLSBL is folyamatosan ramoltathat ’megvalst’ s Megerst ert is a teremtihez. A ’megvalst-er’ elsdlegesen a teremt vlasztott irny n-plseihez szksges ’Feladathoz tartoz megvalst-er’ jelleg. [20190108 – elrhet ITT]
Mint emltettem, a FLDANYA s a FLD-Vilgnak jelenleg Befogadott teremti a mostani T-VEZETSBEN folyamatosan IGAZODNAK a Megjul Vilg szmra megformlt s KIRASZTOTT J TRHEZ. Ezt az teszi lehetv, hogy a megjult testkben mr olyan j Befogad-Alappal rendelkeznek, amelyben mra az ALAP-RAMLSUKHOZ tartoz minden ramls egyedileg megformlt ’Bekapcsoldsi Alappal’ rendelkezik.
Korbban a SZOLGLATOT (vagy Szolglathoz nagyban hasonl, msok rdekben is felvllalt feladatokat) teljest teremtk letben nagy nehzsg volt az, hogy az ’lethez’ s a ’Feladathoz’ tartoz ’megvalst-er’ egysgesen s osztatlanul az let ramlsn ramlott a teremtkhz (mert mg nem volt ms ramls az ALAP-RAMLSBAN). Ez azt jelenti, hogy ’mennyisgileg’ az gy megkapott er (harmonikus megnyilvnuls esetn) bsgesen elg volt a vllalt feladatok megvalstshoz is >>> a Tapasztalat azonban az, hogy a teremtkben a ’Feladathoz’ sznt er egyre gyakrabban „eltrtsre” kerlt. Vannak teremtk, akik „megtanultk” ms teremttl „elvenni” elszr a ’Feladatra sznt (tbblet) megvalst-ert’ (majd ksbb mr az ’let megtartshoz szksges megvalst-ert’ is). Ez azt eredmnyezte, hogy a teremtkben egyre tbb „Lezratlansg” s „nehezen rtelmezhet helyzet” formldott meg.
A Klnleges utakban megnylt teremtkben viszonylag hamar megformlsra kerlt az a Bels rendszer, hogy a ’Feladathoz tartoz megvalst-er’ egyre inkbb a Klnleges Bels ramlson t rkezett meg a teremtkhz, s csak az ’let megtartshoz szksges megvalst-er’ ramlott az let ramlson t.
Mivel mg ekkor is voltak teremtk, akik a trsaiktl „durva behatssal” vagy „ms irnyba terelssel” (pldul megtveszts tjn) igyekeztek elvenni a ’Feladatok’ megvalstsa rdekben raml ert (ez valamivel knnyebb volt, mint az lethez rendelt megvalst-er elvtele), olyan Garancik kerltek nemrg beptsre a teremtk Klnleges Bels Tereibe s Klnleges Bels ramlsaiba, amelyek mr biztosan tjt lltk annak, hogy „ms teremtshez” is felhasznlhat legyen a ’megvalst-er’, mint amire az (a megformlt sszecsendls alapjn) sznva van.
Azon teremtkben, akik eddig mg nem nyltak meg Klnleges Teremtsben (s gy bennk mg nincs megformlva a Szolglat ramls vagy a Kzssgi-Irgalmi teremtshez tartoz ramls), eddig nehzsg volt a ’Feladathoz tartoz megvalst-er’ eltrthetetlen ramoltatsa.
Mra az ilyen teremtkben (legalbb Irgalmi Garancival megerstetten) az Irgalom ramlson t rkezik a ’Feladathoz (akr a vlasztott n-plshez) szksges megvalst-er’ vagy brmely ’Fontosabb’ Megersts, s az let ramlsban a MINDENSG-FORRSTL az ’let’ ltalnos megtartshoz szksges ’megvalst-er’ramlik.
A FLD-Vilga klnleges abbl a szempontbl is, hogy mra a FLDANYA Befogadsban (gy az ppen megnyilvnul T-VEZETSBEN) olyan teremtk vannak jelen, akik az letkben mr vagy megnyltak valamilyen Klnleges Teremtsben, vagy pedig a most elkezdd j letkben hamarosan megnyitnak valamilyen Klnleges n-plst.
Ebbl ereden a FLDANYA Befogadsban lv teremtkben olyan Befogad-Alap van, amelyben vagy mr megformltan, vagy pedig majd hamarosan megnyithatan ott vannak a Klnleges Bels ramlsok is.
Emltettem, hogy a FLDANYA Befogadsban lv minden teremt jelenleg a megjul (!) testben olyan n-plst is megl, amellyel folyamatosan hozz-igazodnak a FLD Megjult Vilga szmra KIRADT J TRHEZ. Ehhez az n-plshez rszben az let ramlsn, rszben az Irgalom ramlsn t folyamatosan rkezik a szksges ’megvalst-er’ a MINDENSG-FORRSBL (s akinl szksges a KLNLEGES Birodalmak nagy-TEREMTITL).
A FLDANYA a MAGJAIVAL hozzkapcsoldott (mivel a VILGBA val Klnleges Befogadottsga okn hozzkapcsoldhatott) az elz lejegyzsekben emltett KIPRBL Teremtsekhez is. Az ilyen Klnleges Megnyilvnuls ma mg nagyon sok ert ignyel, s ezrt rendelkezett gy a MINDENSG-FORRSA a KIPRBLS Lezrst kveten, hogy ’legalbb’ ktszerest ramoltatja vissza a KIPRBLSBA Bekapcsoldott teremtkhz azon n-ernek, amennyit a Kiprblsba beleadtak a teremtk (errl bvebben ITT).
„…Azt rtettem meg, hogy azrt (is) ennyire nagy bennnk most a fradtsg, mert a mostanra mr Lezrult KIPRBLS arra irnyult, hogy a MEGTARTK s egyedi teremtk ’szabadon’ ’megmutassk’ azt is a MINDENSG-FORRSNAK, hogy MILYEN OKBL s egyms fel MENNYIRE szeretnnek KZELEBB kerlni, s ebbl mit kpesek ma mr n-erbl megformlni-s-megtartani.
Kaphattunk volna ehhez sok-sok Megerstst kzben, de a KIPRBLSNAK az is lnyege volt, hogy azt mutathassuk meg, hogy SAJT ERBL mr mire vagyunk kpesek, hogyan hasznljuk a sajt erinket (s a mr felptett utakon a MEGTARTINK hogyan tudnak ert adni a teremtseinkhez).
Sokan igyekeztek e Klnleges alkalom sorn mindent elvgezni / mindent megmutatni, amit csak lehetsges volt a szmukra [IGYEKEZET].
Habr maga a Kiprbls (a mi mrtknk szerint) csupn nhny htig tartott (szerintem nagyjbl a napfordul krl kezdhettnk mi bele, s 3 napja zrult le), azrt ez mgis egy hossz szakasz volt, nagyon sok bels munkval s annak a msok szmra is megismerhetv ttelvel. s emellett mg ott vannak az egyb tennivalk is [a ’htkznapi’ tennivalk, valamint az T-VEZETSHEZ tartoz folyamatos bels n-pls]
rezhet mra, hogy ’tltdik vissza az er’, de taln egy kiss lassabban, mint vrtuk. Taln ez a most rkez j er ’mssgbl / jdonsgbl’ ered (’elremutat’, taln ’jobban megerst’, ’j szerkezet’), s ezrt (az jdonsga miatt) egy kiss mg nehezebb beleilleszteni az letnkbe.
A Rendelkezs szerint ’legalbb ktszerese’ ramlik hozznk vissza (leginkbb az let ramlson s Irgalom ramlson) annak, amit e munkba beleadtunk. Remlem, hogy hamar beilleszkedik ez az rkez er az anyagi valsgunkba is…”
Jelenlegi megrtsem szerint a FLDANYA a MAGJAIVAL (s az erre vllalkozott Klnleges utakban mr Tapasztaltabb teremtivel) jelenleg azt is MRI s RTKELI [EGYTT a VILGGAL / KLNLEGES Birodalmak nagy-TEREMTIVEL s a MINDENSG-FORRSVAL (megfigyelknt jelen van a YO)], hogy a FLDANYA s az egyedi teremtk mennyiben s milyen temben kpesek az letkbe Harmonikusan Befogadni s berendezni / beigaztani azokat a most rkez s J MEGNYILVNULS ’megvalst-erket’, amelyek
(1) rszben az J TRHEZ val Hozzigazods rdekben ramlanak folyamatosan (elssorban az let ramlson t a MINDENSG-FORRSBL),
(2) rszben pedig a KIPRBLSBA bekapcsoldott teremtkhz ramlanak vissza ’egyszerre nagyobb mennyisgben’ (’tbbszrsen’).