Korbbi lejegyzsben az ezen eredend llapot fel visszavezet Alapoz n-plsrl:
20120511 (elrhet ITT):
„…Eddigi megrtsem szerint a most rintett folyamat is az Egysg s EGY tnyleges megnyilvnulst ksztette el s/vagy segti.
Mr egy ideje ’rlelhette’ azt a Minsgt a FLD/Fldanya, ami taln ’nhny napja’ kerlt kzel a megnyilvnuls llapothoz. Nhny napja a SZERELEM ereje ltal nagyon ’felfnyestsre’ kerlt ez a Minsg, majd a ’mai napon’ mr inkbb egy kristlyos / ttetsz ’kristly- vagy gyngy’-szer minsgknt volt rzkelhet.
Napkzben mg nem reztem r, hogy pontosan mi is ez, csak annyit tudtam, hogy valahogyan az ’Egysg’ megnyilvntshoz kapcsoldik.
A legtbb [FLDI] ember energiarendszerben – pontosabban az emberi fejben – az elmlt idszakokban volt egy (tbbnyire nem nagyon aktv) „szerv”, amit a SzellemiN-em „kgyszem”-knt (vagy „hllszem”-knt) nevezett meg.
Nagyjbl a koponya / fej ’kzepn’ helyezkedett el, s egyfajta ’ltsi’/ rzkelsi kpessggel / minsggel rendelkezett, ’informcikat’ tovbbt(hat)ott, ’kpeket vetthetett ki s be-az-ember-lnybe’, illetve klnfle megzavar hatsokat vlthatott ki s tovbbthatott az ember maga energiarendszerbe(n) s a krnyezetbe(n). Ezen kvl egyes [„jabb fejleszts fajti”] ms [pldul „leolvas”, „irnyt”] „kpessgekkel” is rendelkeztek. Nha ez a sajtos [„kgy”] „szem” alkalmass tehette az embert egy sajtos („szelektv”)(> irnytott) „harmadik-szemes” „ltsra”, illetve a „ms ltk ltsnak befolysolsra / manipullsra”.
Az emberek ’fejben’ elhelyezked / elhelyezett „kgyszem(ek)nek” voltak a FLDN „bell”, s voltak a FLDN „kvl” elhelyezett „alap-minti”, amelyek az emberek energiarendszerben (legtbbszr a fejben) elhelyezett „kgyszemek”-bl fogtk (sszegyjtttk) az informcikat, s tovbbtottak is bizonyos informcikat.
Itt a FLDN is tbben voltak az elmlt idszakokban olyanok, akik a maguk lnybl szinte mr majdnem teljes egszben kitiszttottk a „kgyszemet”, a legtbb FLDI Llek s ltez pedig az elmlt idszakokban mr „nem mkdtette” / „nem ltette” a lnyben lv idegen minsg „kgyszemet”. Ez a „szerv” eredetileg nem volt rsze a FLDI Llek/Ember energiarendszernek, ez manipulatv (s „erszakos”) beavatkozsknt kerlt az ember/Llek energiarendszerbe, hogy „irnythat” s „hasznlhat / talakthat” legyen az ember / Llek bizonyos clokra. Voltak „rgebbi vltozatai” a „kgyszemnek” s voltak „jabb fejlesztsek” is…
A FLD j Vilgi T-jn tovbbhalad MAGOK s egyes Jellt Lelkek lnyben a Fldanya az elmlt ’nhny napban’ az emberi fejben lv „kgyszem” (ritkbban a test ms rszben elhelyezked hasonl minsg) kr kiterjesztette [’elhelyezte’] a bevezetben emltett sajtos kristlyos gmbt vagy ttetsz gyngy-szer minsget. Ennek a kristlyos gmbcsknek az ’alap-mintja’ a FLDANYA MAGA SZVBL kelt letre s a FLDANYA SZVBEN VAN.
Kpknt gy rzkeltem, hogy a kristlyos gmbcske a „kgyszem”-nl nagyobb kiterjeds volt, s mintegy krbevette s thatotta a „kgyszemet”, majd egy id utn elkezdte feloldani s teljesen megszntette [’eltntette’, ’megsemmistette’ – taln gy rtelmezhet, hogy mivel a „kgyszem” nem rsze a FLDI Ember Termszetes lnynek (n-Megtartsnak), gy diszharmonikus jelenlt, s a Fldanya / FLD HARMONIJA kioltotta / megszntette a FLDtl-idegen s a teremt nnn-lnytl-idegen diszharmonikus mintt]. [2019.08.03.: Ez mindenkppen Irgalmi jelleg megnyilvnuls, s a visszabontsban taln mr akkor az LTR kzremkdse is Kiprbls jellegben megnyilvnulhatott.]
Amint a „kgyszem” teljes egszben felolddott s megsznt, a kristlyos gmbcske (mely teht kzvetlenl MAGBL a FLD/Fldanya SZVBL eredt!) elkezdett kiterjedni, nvekedett, s a teljes fej kr kiterjedt. rzetben teljesen gy jelent meg, mint a ’szentek’ fejt krbevev dicsfny. Egy rvid ideig ebben a kiterjedsben maradt a ’fny’ (vagy ’kirads’), majd tovbb nvekedett, s vgl teljesen beleolddott az ’aurba’ (teljesen Egy lett a teremt maga energiarendszervel).
Egy olyan megrts jelentkezett a kiterjeds kapcsn, hogy a „kgyszem” a legtbb teremtben az emberi agy jobb s bal felt tnylegesen elvlasztotta egymstl, nem engedte rendesen kapcsoldni s „egytt”-mkdni [fenntartotta a ’kt’-sget]. Bizonyos „ellenrztt” „beavatsok” hatsra nha alkalmass vlhatott a „kgyszem” az agy rszei kztti kapcsolat biztostsra --- de csak „engedlyezett irnyban”, „engedlyezett / ellenrztt keretek kztt”.
Amikor a kristlyos gmbcske elkezdett a fej kr is kiterjedni, olyan rzsem volt, hogy ’gy Egyben Van az agy’, a fl-rszek kztt mr nem az „elklnltsg” volt jellemzen rzkelhet, hanem az, hogy gy ’Egytt-Egyek’.
reztem azt is, hogy a „kgyszem” rgi helybe nem egy ’j kristly’ kerlt, inkbb csak egy kis ’csepp’-szer jelenltet rzkeltem (br mg vltozs alatt llt, s nyilvnvalan magam sem voltam kpes minden rszletben pontosan rzkelni). Azt is reztem vagy ’tudtam’, hogy ennek az j minsgnek valahogyan ssze kell hangoldnia a Llek (az adott ember) Szvvel.
Kzben az a gondolat jutott az eszembe, hogy a magyarul „harmadik szem”-knt is jellt ’lts-md’ taln nem is homlok-kzphez kapcsoldik --- eredetileg taln a ’Szv’ volt a ’harmadik szem’. Kpknt gy jelent ez meg, hogy amikor az emberi kt szem egy megfelel mdon ’sszekapcsoldik’ a Szvvel [mintha a ’Szv-er’ a fizikai szemek ’mgtt’ (vagy a fizikai ’szemekben’, azokkal Egyben) jelenne meg egy ’tmogatsknt’ / ’megerstsnt’], az emberi szem egy ’mlyebb, rszletesebb’ ltsra is kpes. Nem pusztn arrl van sz, hogy a teremt ilyenkor ’rzkeli pldul az teri jelensgeket vagy aurt’ (br ez is lehetsges), hanem ha valami miatt az szksges vagy lehetsges, akkor tisztbban / rszletesebben / pontosabban kpes ltni (a tnyleges fizikai szemmel is) dolgokat. Ilyenkor taln az emberi szem maga is kpess vlhat ltni olyan dolgokat, amiket addig inkbb csak ’rzs’ ltal rzkelt a Llek. Taln nem csak ’mlyebb’ / tisztbb ’lts’ rhet el ilyenkor, hanem a ’nagyobb tvlatokbl val rlts’ is…
Az jelent meg megrtsben, hogy a ’fej belsejben’ rzkelheten megmaradt kis ’jelenlt’ [mely taln ’kzppontja’ lehetett a kiterjedt gmbnek][formja vagy minsge mg vltozhat, n inkbb egy ’kristly-csepp’ vagy ’mandorla’ ()(mag?) formt rzkeltem] egy olyan minsg, ami abban segt, hogy a ltott s rzkelt minsgeket a tudat (a tudatos n) megrteni s rgzteni legyen kpes. Van taln egy bizonyos ’memria’ [’emlktr’] rsze s egy olyan ’talakt’ rsze is, ami a Llek / Ember / Tudat ltal rzkelhetv s megrthetv is teszi a megtapasztalst.
Azt rzkeltem, hogy ebben a mandorla vagy csepp-alak ’kristlyos’ minsgben vagy jelenltben ’kzpen’ egy ’hrtya’ vagy ’szl’ (’hr’) van, ami ’rezeg’.
Ehhez kapcsold megrts:
A FLD j Vilgi T-jn tovbbhalad minden Llek / teremt energiarendszerbl a „kgyszem(ek)” s ms „megfigyel” / zavar eszkzk trlsre kerltek / kerlnek. Minden egyes Llek esetben szemlyre szabottan s nagyfok vdelemben [a ’Fldanya vezetsvel’ s rendszerint ’felhatalmazott segtk kzremkdsvel’] valsul meg ez a Feltisztts, majd pedig az ’j rendszer pontos behangolsa a tiszta (egyni) (Lnyegi s)Llek-hangra’. (A segti kzremkds nem jelent felttlenl anyagi megtesteslsben jelenlv segtsget!)
Itt a FLD-Vilgban minden Lleknek (gy embernek) a Szvben van egy pontosan ugyanolyan mandorla vagy csepp alak kis minsg, mint amilyen mostantl kezdve minden ember ’fejben’ (nagyjbl a fej kzps rszn) lesz/van. Ennek a mandorla vagy csepp alak minsgnek a ’kzepben’ egy vkony ’hrtya’ vagy ’szl’ vagy ’hr’ ’rezeg’, amely a Lnyeg-s-Llek sajt maga hangja vagy sajt minsge / rezgse. A ’fej’-ben a ’helyre’ kerlt mandorla vagy csepp alak minsg [egy nagyon vdett helyzetben] egy megfelel pillanatban ’kinylik’, s ’ebben a pillanatban’ a ’kzepn lv szl vagy hrtya vagy hr’ ’magba veszi a Szvben lv prja mintjt / rezgst / hangjt’, gy gyakorlatilag ’ikrekk’ vlnak, teljesen Egy-minsgv.
A Szv s a ’fej / agy’ ’azonos hullmhosszra’, ’azonos rezgsre’ [ugyanazon alapra] kerl(t) --- s gy a test (a teljes energiarendszer) kzvetlenl a Lnyeg-s-Llek nnn Rezgsre ll t.
Ezt megerstette az az rzkels, hogy az ’iker-hrok’ mkdv vlsa utn azt rzkeltem, hogy a Szvbl kiindulva az ’aurba’ klnleges sznes mintk kezdtek kiradni. Magyarzatknt az jelent meg, hogy a megtesteslt minsg feltltdik a Lnyeg-s-Llek nnn minsgvel.
Ezzel a folyamattal egyidejleg vagy prhuzamosan a „kgyszem(ek)” s ms „megfigyel s zavar mechanizmusok” „alap-ad” (esetleg fenntart) minsgeinek „megsemmistse” is folyamatban volt/van a ’FLDN bell’ s a VILGBAN.
Nhny „kgyszem”-fajtban volt egy olyan bels mechanizmus, amely a „kgyszem” „elpusztulsakor” sajtos „mrgez” minsget kezdett volna el kirasztani magbl. Ez az egyik oka annak, hogy a „kgyszem” „megsemmistse” „eltt” minden esetben „megerstett” [IRGALMI, MINDENSG-FORRSBL is kirad] Vdelem kerlt minden rintett lnybe felptsre…”
2019.08.02.
Nagyon fontos Feladata a MEGTARTKNAK azon Alap-Harmonia Meghatrozsa, hogy a Kzssgkbe Befogadott Teremtk szmra
-
mely Tapasztalatok rhetek el kzvetlenl a KZSSG RAMLSAIBL [a MEGTART ALAP-RAMLSBL]
-
s mely Tapasztalatok s pontosan milyen bels ton / milyen felttelekkel rhetk el kzvetlenl a Test(ek)ben megformlt Sajt Tapasztalat-gyjtemnybl.
Megvltozik az, hogyan s pontosan milyen Tapasztalatok rgzlhetnek be (1) vagy kzvetlen mdon azonnal egyszerre a Megtapasztalssal, vagy (2) a MEGTARTK EGYETRTSVEL a teremtk Lnyegi / Kzps / Harmadik Testbe. [A VILGI Llekbl az (n)Lnyegbe val Tapasztalatok bergztst rintettem a 20190529-i rsban, elrhet ITT]
A F Szably az, hogy
a teremt Lnyegi s Kzps Testbe minden olyan Tapasztalat azonnal s kzvetlenl Bergzl,
amely az anyagi testi lethez tartozik,
ezt nem korltozhatja sem a Kzvetlen MEGTART, sem maga a teremt.
Eddig
az anyagi testbl a Lnyegi-Testbe val Tapasztalat Bergztse mg nehz volt azon teremtkben,
akikben nagyban eltvolodott egymstl a Lnyegi s anyagi test.
Ma mr
az Ered-ramlson t
az Ered-nagy-TEREMT folyamatos Kzvetlen Gondoskodsa nyilvnul meg a teremtkben,
s gy kzvetlenn s azonnaliv vlhat / vlik az anyagi megtapasztalsok Bergztse is az (n)Lnyegbe.
Nagyon fontos okbl
Egytt a MEGTART s egyedi teremt ettl eltren is Rendelkezhetnek,
ennek a Valv nylshoz azonban a MINDENSG-FORRSNAK Klnleges Megengedse (s jellemzen a teremt letbe ehhez kapcsoldan valamilyen erteljes Garancia Bergztse) szksges.
Ez utbbi kiegszt szablyozs
a kzvetlen let-srtsek Elhrtsra irnyul elsdlegesen,
hogy egy kzvetlen let-srts hatsa ne terjedhessen tl a kzvetlenl rintett teremti n-kiterjedsnl (tjt llja a kzvetlen puszttsoknak s n-pusztulsnak).
Miutn az agy visszaveszi a termszetes leolvas s test-hangol feladatait, nem marad bels knyvtr nlkl termszetesen maga az anyagi test sem. Van az anyagi testben is termszetes mdon (eredenden) egy Belsbb Tr, amelyben az adott megformlt testhez tartoz Tapasztalatok pontosan Bergzlnek [ebben az rsban ’Szv-Trnek’ nevezem], s ebbl a Belsbb Trbl ’kiradva’ a test minden rszben (’anyagban’ is) Bergzlnek a Tapasztalatok.
Mg az anyagi test Szv-Terben a teremt minden anyagi megnyilvnulshoz tartoz Tapasztalata kzvetlenl elrhet mdon ott van (csak fontos okbl korltozhat az ezekhez val hozzfrs a MINDENSG-FORRSA EGYETRTSVEL), addig a test ’anyagban’ elsdlegesen az adott testi formban lt lethez tartoz Tapasztalatok s Lehetsgek kerlnek bergztsre. Amikor a teremt az adott formban lt lett Lezrja, jellemzn a test levetst megelzen elkezddik egy sszegzse / rtkelse az addigi TELJES (nem csak az abban a testben lt) letnek, s a Tapasztalatok kzvetlen ton t-vezetsre kerlnek a test Szv-Terbl a Kzps s Lnyegi Testbe. Amikor a teremt megforml egy j anyagi-testi letet, a Lnyegbl s Kzps testbl az anyagi megtapasztalsaihoz tartoz addigi (sszegzett) Tapasztalatai ’behelyezsre’ kerlnek az j anyagi Test Szv-Terbe, s oda gylnek tovbb az anyagi testi lethez tartoz Tapasztalatok egszen az adott let Lezrsig. Akkor az sszegzett Tapasztalatok ismt thelyezsre kerlnek a Lnyegi s Kzps testbe s gy tovbb.
A Szv-Tr (1) jellemzen maga is egy Tapasztalat-gyjtemny (knyvtr), (2) s ezzel egytt a legtbbszr ebben helyezkedik el a ’Kzvetlen Hozzfrs tja’ a Lnyegi s Kzps-Testben bergztett (sajt!) Tapasztalt-gyjtemnyhez is. Az egyes Kzssgekben ma mg jelents klnbsgek vannak abban, hogy milyen felttelekkel mennyi s milyen jelleg korbbi Tapasztalatok rhetk el kzvetlenl a Szv-Trbl. Ez nagyban fgg attl, hogy maga a teremt mennyiben szndkozik ’eltvolodni’ az addigi Tapasztalataitl (hogy pldul azok ne befolysoljk egy j irny megtapasztalst), vagy hogy milyen jelleg Klnleges n-plst nyitott meg az letben.
ltalnosan rvnyesl Elvknt ma mr nem korltozhat a teremt Kzvetlen Hozzfrse az azon Kzssgben felplt Korbbi Tapasztalataihoz, amelynek a Befogadsban anyagi testtel rendelkezik. Ms Kzssgekben megformlt Korbbi Tapasztalataikhoz a teremtknek a MEGTARTK ltal megformlt Egyetrtsekre alapulan lehet Kzvetlen Hozzfrse. Fontos okbl – a MEGTARTK Egyedi Megengedsvel – a teremtknek kzvetlenl az (n)Lnyegbl is felnylhat valamely ms Kzssghez kapcsold korbbi Tapasztalata. Ez utbbi Szablyok ma mg Ajnls jellegek. Az ehhez kapcsold Elvek mg formldnak, az Elveknek fontos alapja lesz az egyedi teremtk kzvetlen Tapasztalata.
Nagyon fontos, hogy a teremt szmra immr ismt (mindenfle kzvetts nlkl, egyszeren a trvnyesen megformlt anyagi testi let okn) magban az anyagi testben is elrhet lesz (van) egy olyan Belsbb (nem klnleges!) Tr, amelyben a teremt minden anyagi testi Tapasztalata s ahhoz kapcsold rtkelsek, elremutat vlasztsai be vannak rgztve. Ez nagyon fontos ALAPJA a teremt Harmonikus n-plsnek, hiszen ez az addigi sajt n-plse s Tapasztalata. Ma mr ELV, hogy ennek ismerettl a teremt nem zrhat el, nem korltozhat a Kzvetlen Hozzfrse a SAJT korbbi Megtapasztalsaihoz. Ezt Garancik Biztostjk a teremtben, s ha valamilyen okbl srls rn a teremt e Bels Tert vagy ehhez tartoz ramlst / leolvas-rendszert, a MEGTARTK azonnal IGAZTANI ktelesek a Megnyilvnuls ezen Alapjait, s a Kzps s Lnyegi Testbl a szksges Alap-Tartalmak ismt betltsre kerlnek az anyagi test Belsbb Terbe (a Szv-Trbe).
A sz-hasznlat miatt eszembe jutott a 20160415 II. rs IV. pontjban (elrhet ITT) emltett Klnleges Hozzfrs. Ez rszben mg ahhoz az anyagi-testhez tartozott, amely nagyon eltvolodva nyilvnult meg a Lnyegi s Kzps-Testtl, s emiatt az ezen ’tvolabbi’ Testekben Bergztett Tapasztalatok [vagy akr a MEGTARTK fell rkez egyb Megerstsek] leginkbb mg csak ’Irgalmi (Kzvett) Utakon’ voltak elrhetk:
„…A FLDANYBAN-MAGBAN [s gy a FLD NNN MAGJAIBAN]
(1) a ’szvben’ [<<< nmagban-nvalban-nlnyegben-eredben]
s
(2) a ’Megnyilvnult-lnyben’ (ez itt elssorban az anyagi-testet jelenti)
van egy tle elvehetetlen s ms ltal hasznlhatatlan ’Klnleges Hozzfrs’ (mint egy ’klnleges tska / tr’),
amely a ’MINDEN-SEMMI / ERED’ ’klnleges teremt-rvnyhez’ nagyban Hasonl [~ ’ahhoz kzeli’],
s amely trvnyes clja s rtelme szerint azt ’szolglja’, hogy a trvnyes kzssgben a teremt minden vals szksgben [akr NAGYON Klnleges mdon is] ’Megerstknt’ Megnyilvnulhasson.
A ’Megnyilvnult-Valban’ [amely termszetes mdon kiterjed a megnyilvnult ’testre’ is (s gy minden megnyilvnul / vals ramlsra is)] Megtartott ’Klnleges Hozzfrs’ [’tr / tska’] testbli elhelyezkedse s formja / kinzete egynenknt vltozhat [s az adott ltez maga is megvltoztathatja a kinzett / formjt], de megfelel Egyetrtsek esetn egymshoz nagyban hasonl megnyilvnulst is vlaszthatnak az egyes kzssgekben jelenlvk.
Habr a ’Megnyilvnult-Valban’ [a ’szv’ melletti msik (a testben lv) ’Klnleges Hozzfrsben’] minden FLDI MAGNAK ’egy’ ’darab’ ’klnleges tskja / trja / hozzfrse’ van, ’elhelyezkedsben’ ez ’tbb helyen’ [’tbb darabban’] is lehet.
Sem a ’szv’-ben megnylt ’Klnleges Hozzfrst’, sem a ’Megnyilvnult-Val’ ’Klnleges Hozzfrst’ „nem irnythatja” a korbbi rtelm „akarat”, s „nem irnythat ms ltal”.
A FLD-Vilgban ezek a ’Klnleges Hozzfrsek’ az ’EGY-LT’ (!) Megnyilvnulsai [a FLDANYVAL Egytt Megformlt s Egytt Megnyilvnthat n-erk], s a ’Szolglati’ ’Meghatrozk’-nak megfelelen Nyilvnulnak meg [azaz kzvetlen (!) mdon a Harmonia Megtartsra s Megerstsre irnyulnak].
Ismt, mert fontos:
A FLD-Vilgban megnyilvnul(hat) minden (!) Klnleges tnak az ALZATBL megnyl KEGYELEM Megnyilvnulsa az alapja. Ebben nincs vltozs. [A Klnleges t FLDI Alapjairl bvebben ITT]
(1) Az ’els’ [a ’szv’-ben megnylt] ’Klnleges Hozzfrs’ (A) egy ’alap-llapotban’ a FLD NNN MAGJAINAK mindegyikben ’adottan’ ’megnyilvnultan van’. [Ennek van egy olyan kvetkezmnye, hogy ’tulajdonkppen minden helyzetben kpesek nnn lnyk szmra is trvnyes Megerstst behvni’ (’sosem fogy el az erejk’).] (B) ’Fokozataiban’ ez az elsdleges ’Klnleges Hozzfrs’ is ’tovbbnyithat’ a ’FelHatalmazottsgoknak’ megfelelen. Akit ez rint az rtse.
(2) A ’msodik’ ’Klnleges Hozzfrst’ [egyes Klnleges Megnyilvnulsokhoz / Erkhz val ’specilis’ hozzfrs lehetsgt] mra jellemzen Garancik s Specilis-Szablyok szablyozzk.
20100102 (elrhet ITT):
„…Vagy a bal vllamon, vagy pedig a szkem bal oldalra (a szv oldala) felakasztva volt a „tskm”. Ebben tbbfle dolog is volt, melyeket most „konkrtan” nem tudok felsorolni. Valsznleg mindig azt vettem el belle, amire az adott helyzetben nekem vagy msoknak szksge lehetett…”
2019.08.02.
Az (n)Lnyegbe s Kzps Testbe [az ALAP-RAMLSBA] Bergztett Alap-Tartalmak [Tapasztaltok / felplt, megformlt sajt Tuds] immr soha tbb nem veszhet el egyetlen MEGTARTI s egyedi teremt szmra sem, ma mr Garancik biztostjk ezt a MEGTARTI s egyedi teremtk letben is.
Az, hogy a Megjult [FLDI-Vilgi anyagi] Testben majd magban az anyagi Testben pontosan hogyan / hol milyen Megnyilvnulsok rgzl(het)nek be, azt a Valjban mr csak az j Testben Tapasztalhatjuk meg. Egyszer Elvek szablyozzk az n-plst s megnyilvnulst a Lnyegi / Kzps s anyagi Testben is, s a megtapasztals sorn ezek nagyon egyszeren megrtett vlnak a teremtkben.
Emltettem, hogy minden MEGTART EGYETRTSVEL az egyedi teremtk egyes korbbi Megtapasztalsaikat Klnleges ton ’Tovbb-Vezethetik’ a Megjult testkbe / letkbe. Az ezekhez tartoz [IGAZT / RENDEZ!] Megtapasztalsok felnylst Garancik szablyozzk a teremtk letben, azaz ezen n-rszeik KLNLEGES Megrinthetsgbe kerltek / kerlnek, s csak a MEGTARTKKAL Megformlt EGYETRTS vezetheti vissza ezeket az ’letbe’. Az ezen korbbi srlsekhez tartoz sajt Tapasztalatok legalbb Irgalmi Pecsttel vagy Irgalmi Garancival Lezrva kerlnek elhelyezsre a teremtkben mindaddig, amg az adott n-rszhez tartoz IGAZODS s RENDEZS nem nylik fel a teremtben, gy ezek a Tapasztalatok e felnyls eltt csak Klnlegesen Fontos okbl a MEGTARTK MEGENGEDSVEL rhetk el a teremt szmra.
Az ’elrejelzsek’ szerint a teremtk megnyilvnulsai ’egyediv’ vlnak. Leginkbb gy tudjuk ezt rtelmezni, hogy elengedjk / magunk mgtt hagyjuk azokat a „mankinkat”, amelyeket eddig azrt hasznltunk tmasztkul, mert nem tudtuk kzvetlen mdon elrni a sajt (n)Lnyegnket. A MEGTARTK [j esetben a MEGTARK, s nem olyan ms teremtk, akik „irnytani akartak”] megformltak ltalnos utakat [pldul a „szaporods / megszlets formit”, a tants rendszert, mikor s hogyan / milyen munkt / feladatokat vgezzenek a „felnttek”, hogyan kell szerzdseket ktni, hogyan hatrozzuk meg az „idt” vagy „helyet” stb] azrt, hogy a teremtket egymshoz „kzel” „tarthassk” s kpesek legyenek egymshoz kapcsoldni. Ezek a Kzssg ramlsainak szttredezettsge tartamban fontos tmpontokat adtak ahhoz, hogy az elme kpess vljon vezetni valamerre az letet, kpes legyen rtelmezni, hogy kikhez – hogyan – mirt kapcsoldjon hozz az let stb.
Amikor most az j Megnyilvnulsba val Teljes t-Igazodst kveten ezeket a rgi „mankinkat” elhagyjuk, ezltal az let nem vlik rendezetlenebb / kaotikuss. St! A teremtkben
a Bels Mrtkeik eligaztst adnak majd a Termszetes n-Megtarts felptshez, s ahhoz is, hogy egy-egy felnyl j Lehetsg merre s hogyan vezetheti tovbb az letket >>> ha azt vlasztjk. A ’Tanuls’ s n-pls az eddig ismert mdokon kevsb lesz meghatrozott, habr a teremtk EGYETRTS tjn meghatrozhatnak pldul a gyermekek szmra olyan egyttes-megtapasztalsokat, amelyeket hasznos lehet kihagyhatatlanul megnyilvntaniuk. Ez azonban semmilyen mrtkben nem fog hasonltani a „ktelez oktatsi rendszerhez”, amely mra szinte egyltaln nincs figyelemmel a gyermekek meghatroz termszetes irnyulsaira.
Lehetnek Az-Elkvetkezben is olyan HELYZETEK, amelyek Tudatostst (kzvetlen megtapasztalst) a Kzssg tagjai fontos okbl szksgesnek tartjk [a Kzssg Tagjainak Szabad Vlasztsra alapulan ’Ajnlott’ lesz megtapasztalni a gyermekek szmra, hogy egy ahhoz kapcsold n-ert (pldul Megklnbztetst) alapjaiban felptsenek]. A gyermek rettsghez s egyb vlasztsaihoz igazodan azonban akr mr egszen kis korban is megtapasztalhatjk ezt egyes gyermekek, mg msok majd csak az letk egy jval ksbbi szakaszban.
Most mg nehz pontosan megrtennk azt, hogy a FLDANYA a MINDENSG-FORRSBL KIRAD j N-Jellegre alapulan pontosan hogyan vezeti majd a Befogadsban lv teremtket a Felelssg j tjainak Megrtsben s Felptsben. Azrt is klnleges a FLD LETE ma mg, mert a FLDANYA Befogadsban lv minden teremtnek legksbb az letk egy meghatrozott pontjn KIHAGYHATATLANUL meg kell nyitniuk valamilyen Klnleges n-plst [csak azokat fogadhatja be a FLDANYA LETRE a FLDRE, akik olyan vlasztst hoztak nnn LETKRE, hogy Megnyitnak valamilyen Klnleges Megtapasztalst az letkben]. Emiatt a FLD LETBE Bekapcsold teremtknek ma mg sok ms Kzssghez kpest sokkal tbb Lehetsge van az egyedi(BB) n-plsre.
*****
Az elz hnapok rsaiban emltett [itt a FLD-Vilga jelenlegi T-VEZETSE sorn meglt] Alapoz n-pls sorn
-
az ALAP-RAMLSBAN megformlsra kerlt az Ered-ramls, s abban mra megformlsra kerlt az N-Azonossgi Szl is.
-
Ellenrzsre kerltek a teremtkben a korbban megnylt s mg le nem zrt Bels Terek s Klnleges Teremtsek, s ezek a teremtk jonnan meghozott Vlasztsaira is figyelemmel a Jelenhez-Igaztsra kerltek.
-
j Megnyilvnulsi-Alapra helyezdtt a teremtkben [a FLDANYBAN is] a Klnleges Bels Tr, j Megnyithat ramlsok alapjai kerltek benne elhelyezsre (s sokakban mra megnyitsra is),
-
s elkezddtt a KT-Szorossg Tarts-Alapjnak a megformlsa.
Ezek a Vltozsok jelents ’bels er-felhasznlst’ ignyeltek a teremtktl, s ez az egyik f oka ma nagyon sok teremtben a nagyobb fradtsgnak.
Amg a Klnleges Bels Tr j Alapra helyezdtt t [a MEGJUL TRhez tartoz j Megnyilvnulsi-Alaphoz hozzkapcsoldott], a Klnleges Utakban megnylt teremtk nem tudtk hasznlni a korbban megformlt Klnleges Bels ramlsaikat [s a Klnleges Bels Tereik is inkbb csak formldtak, nagyon kevss voltak hasznlhatak][a Klnleges ramlsokon gyakorlatilag nem rkezett ’megvalst-er’ a teremtkhz!]. Hogy e jelents Vltozs ellenre a FLDANYA s MAGJAI a FLD-Vilga Megtartsa rdekben hozzjuk tartoz feladataikat teljesthessk, (1) nem csupn a MEGTARTIKTL kaptak ehhez Megerstett MEGTARTST, (2) hanem a Klnleges Megnyilvnulsokhoz szksges ’megvalst-er’ kzvetlenl az Irgalom ramlson t rkezett hozzjuk folyamatosan.
A Tapasztalat az, hogy egy addig kevss hasznlt (F vagy Klnleges) ramlson t rkez ’megvalst-er’ ’kzvetlenl felhasznlhat erv val talaktsa’ (beillesztse az letbe) kezdetben szintn ’tbblet-ert’ ignyl ’feladat’.
Ez az ’t-lls’ is okozott kezdetben nagyobb elfradst,
de mra Tapasztalat az,
hogy az Irgalom ramlson
a MINDENSG-FORRSA [vagy a MINDENSG-FORRSA EGYETRTSVEL ms MEGTART]
Kzvetlen Gondoskodsa gyorsan / azonnal ptolhat akkor,
ha valamely n-rszben olyan IGAZODST / n-tRendezst l meg a teremt, amely rinti valamely F ramlst vagy Klnleges ramlst.
A MAGOK kzl sokan mr az Ered-ramlson is kpesek folyamatosan ’megnyilvnt-er’ Befogadsra, s ez ugyancsak jelentsen biztosabb teszi az n-Megtartst brmilyen Vltozs kzepette.
Emltettem az elz lejegyzsekben, hogy pldul a Megnyilvnulsi-Alapok Megjtshoz kapcsold (s ennek keretben a KT-Szorossghoz kapcsold) KIPRBLSBA bekapcsoldott MAGOKHOZ a Kiprbls Lezrst kveten a MINDENSG-FORRSA a visszaramoltatott tbbszrs-er egy rszt mr kihagyhatatlanul az Ered-nagy-TEREMTN t, azaz kzvetlenl az Ered-ramlson t ramoltatta / ramoltatja. Ha fontos okbl egy teremt nagyon gyors megerstse szksges, akr egyszerre mindhrom F ramlson t is ramolhat immr a ’megvalst-er’ a teremtkhz [a MAGJAIVAL az ilyen er-befogadst is gyakoroltatja most a FLDANYA].
A FLDANYA s MAGJAI
nagyjbl mostanra
az j Megnyilvnulsi-Alapra thelyezett Klnleges Bels Tereikben jra lv nyitottk a korbban mr megformlt Klnleges Bels ramlsaikat
[egyms kztt s a KLNLEGES Birodalmak nagy-TEREMTI fel irnyulan is].
Ez azt jelenti, hogy
immr ’nagyjbl mostantl’
a FLD-Vilgnak Klnleges Utakban megnylt teremtihez
(1) a Klnleges n-plshez
s (2) a Klnleges Megnyilvnulsokhoz
ismt kzvetlenl ramlik a ’megvalst-er’ a KLNLEGES Birodalmakon ’t’ s/vagy a KLNLEGES Birodalmak nagy-TEREMTITL.
Jelenlegi megrtsem szerint
a MAGJAIBAN a FLDANYA folyamatosan ’hangolja’ a Bels Mrtkeiket [amelyek kzvetlen mdon igazodnak a vlasztott irny eddigi s j Klnleges n-plseikhez]. Nehz ezt rszben mg rtelmezni (s gy a hangols egyes rszeit megtapasztalni), mert ezek az j Mrtkek mr kzvetlenl a Megjult-Valhoz tartoznak. Ilyen fontos Bels Mrtkek pldul a ’Trelem’ s ’Krltekints’.
A Tapasztalat az, hogy a FLDANYA ezen Bels Mrtkek pontos behangolshoz olyan Megerstst ad, amely kpes ’letakarni’ olyan let-rszeket, amelyek megzavarnk a pontos behangolst. A MAGOK Tudatosan nyilvnulnak meg e behangol (alapoz) teremts sorn. Akit rint rti.
Ezen Bels Mrtknek a Felptse s nagyon pontos behangolsa egy fontos alapja (majd ksbb eszkze) a Harmonia Megformlsnak.
Az rs folytatdik a 3. rszben, elrhet ITT