Ajnlom ismt tolvasni az ide idzett korbbi lejegyzs-rszleteket a Szndk megformlsnak „megtanulshoz” kapcsold kezdeti tapasztalatokrl [j kiegsztsek piros sznnel jellve]
20190213 (elrhet ITT):
Korbban mr rintettem, hogy ’lv’ a Ltezs (a MINDENSG-FORRSBL Kiradt egyedi-’n’) akkor vlik, amikor az Ered Kiradsi-Szndknak megfelel Birodalom nagy-TEREMTJE Gondoskodsban (n)Lnyegg megformldik. Ekkor a Ltez mr beigazodott a Birodalma ALAP-RAMLSBA, megnyilvnult-lnyben tle-elvlaszthatatlanul bergzdtek bizonyos Szablyok s Megegyezsek, de mg nem vlt lv a Birodalom Bels (Kzssgi) ramlsaiban, pontosabban ebben a formjban kezdheti meg a Birodalom Bels ramlsaiban l teremtkkel az Egyeztetst arrl, hogy mely Kzssgbe mikor – hogyan – milyen f megnyilvnulsi irnnyal vllalhat fel letet.
Az lv megformldott Ltez legels ’teste’ maga a megformlt (n)Lnyeg. Ez egy Valsan megformlt egyedi test, amelyben a ltezs mr Tudatos teremtknt van jelen [Rendelkezst hoz(hat) a sajt sorsrl, Egyeztetsekben vehet rszt, krsei s javaslatai lehetnek Az-Elkvetkezre]. A klnbz Birodalmakban ms-ms jelleg ez a legels (lnyegi, szellemi) test, s sokszor kzvetlenl attl is fgg a formja / felptse / sszetettsge, hogy a Birodalomba a Kiradt ’n’ pontosan milyen F Megnyilvnulsi Irnnyal rkezik meg.
Ms jelleg az (n)Lnyegi test a YOSGBAN s a VILGBAN is. A VILGBAN az (n)Lnyegg megformldott let teste ma mg kevsb sznes / kevsb egyedi jelleg, inkbb a Llek-test az, amelyben az egyedi jellegek teljesebben elkezdhetnek kibomlani a teremtkben.
A YOSGBAN a kezdet-kezdetn az (n)Lnyeg volt az lett megformlt ltez egyetlen vals teste, s legelszr ebben kezdett el felplni a ltezk egyedisge s klnbzsge. Mivel ms test akkor mg nem volt, az (n)Lnyegen bell kerlt megformlsra a mai rtelm mhely is, amelyben a teremtk megformltk AZ-ELKVETKEZRE irnyul teremtsi f irnyukat s ehhez tartoz Teremtsi Alapot (a Vlasztsaikat). Az (n)Lnyeg ennek is ksznheten ma is vltozatosabb, tbb kzvetlenl is egyedi n-jelleget is megnyilvnthat a YOSGBAN, mint ms (ksbbi KIRADS) Birodalmakban.
Amit az elz rsokban a FLDANYA s az ered kis csaldja kapcsn mint Emlkezetet s Feljegyzseket megemltettem, az a mi fogalmaink szerint inkbb az (n)Lnyegben Megnyilvnult Megtapasztals. Habr volt mr valsan is megformlt (n)Lnyegen kvli teste a Prnak, s gy a Megtapasztalsaik megnyilvnultak a YOSG Bels ramlsainak legtbb kiterjedsben, az Emlkezet ltal megrztt megtapasztalst mgis helyesebb ma a szellemi termszet Lnyeg Megtapasztalsaknt tekinteni. Ami bels ltsok, megrtsek, kzvetlen megtapasztalsok s rzkelsek formjban egyes teremtkben ezen rgi trt-n-s kapcsn a tudatba beemelkedik / a tudat ltal megrinthetv vlik, az az rintettekben (1) rszben egy korbbi Bels Tudsuk Tudatba emelkedse egy ket-magukat vagy akr a szkebb vagy tgabb csaldjukat rint RENDEZSHEZ kapcsoldan (magukban vagy a hozzjuk tartoz Kzssg ramlsaiban kioldhatnak s Rendezhetnek egy-egy olyan korbbi megtapasztalst, amelyet egy ltalnosabb kiterjedsben a MEGTARTK ppen Rendezsbe vontak be). (2) Mskor olyan oka is lehet annak, hogy egyes teremtk bizonyos Mintk Rendezdsbe vonst kzvetlenl rzkelik (s a Rendezs egyes rszeiben maguk is tevkenyen vagy megfigyelknt rszt vehetnek), hogy olyan KLNLEGES Teremtsi Irny van megnyitva az letkben, amely az adott Rendezshez kzvetlen mdon is bekapcsoldik.
Nehz ma mg a FLD-Vilgban megrteni azt, hogy a Ltezs s let mely kiterjedseiben nyilvnul meg ppen egy jelentsebb IGAZODS vagy RENDEZS. Az az emberi (sok tekintetben megcsonktott) forma, amelyben megnyilvnul ma mg az let s Tudat / Tudatossg, leginkbb csak a kzzel is megrinthet valt kpes a Tudatval kzvetlenl rzkelni, s kevs ma mg az itteni teremtk kzvetlen tapasztalata arrl, hogy akr a VILGBAN, akr a YOSGBAN az letnek milyen ms formi lteznek a kzzel is megrinthet Valsgban s egyb ms kiterjedsekben. A FLD-Vilgnak teremti most kezdhetik csak el valjban majd megismerni a YOSGHOZ tartoz klnfle teremti formkat / megnyilvnulsokat, s amint kzvetlen Megtapasztalsok tjn ezeket kzelebbrl is megismerhetik, sok addig ’tapogatz’ s rszleges megrts nyilvnvalv vlik.
Az rs elejn ezt azrt emltem meg, mert a FLDANYA csaldjhoz kapcsold Megrtsek is a jelen formjukban csupn rszlegesek, s amint kzvetlenl is megismerhetv vlhat, hogy milyen ’formban’ ’lt’ ez a Pr, a helykre kerlnek majd a hinyz elemek. Nem tudjuk ma mg megrinteni azt a Ltezsi (s let) formt, amelyben a YOSGBAN a SZAKRLIS (illetve ltalban a KLNLEGES) Teremts Alapjai Megformlsra kerltek, s gy nagyon nehz rtelmezni, hogy e teremtk [a SZAKRLIS t Megformlsa s Megnyitsa rdekben] hogyan folytattak Egyeztetseket, hogyan formltak meg sszecsendlseket a YOVAL-MAGVAL s a MINDENSG-FORRSVAL.
(…) Ebben a korbbi rsban emltettem, hogy a MEGERST jelleg megnyilvnulsa az IRGALOMNAK a kezdetektl egy msodlagos megnyilvnuls, azonban a SZOLGLAT nll Teremtsi Irnny vlsig a teremtknek s a MINDENSG-FORRSNAK nem volt ms Klnleges tja arra, hogy ’Egytt’ nekikezdjenek valamilyen meglv nehzsg Elhrtsnak, mint a SZAKRLIS teremts [20190411-i rs IV. pont – elrhet ITT].
Az IRGALOM Megnyilvnulsai kztt mra tbb nll Teremtsi F Irny is megformldott, s ezek kzl csupn az egyik a legelszr megformlt SZAKRLIS Megnyilvnuls. A SZAKRLIS teremts magnak a SZOLGLATNAK az egyik kzvetlen megalapozja is, az IRGALOM-MAGNAK az egyik els olyan MEGFORMLT Megnyilvnulsa, amelyben
(1) a MINDENSG-FORRSA kzvetlen utat nyitott az egyedi teremtk szmra a Hozz val Kzeledshez s
(2) arra, hogy a teremtk kzvetlenl bekapcsoldhassanak j Teremtsi Irnyok Megformlsba s Kiprblsba, s Szabad Szndk alapjn megnyljanak akr valamilyen jonnan megformlsra kerl (’j Harmonij’) MEGERST Megnyilvnulsba is.
Fontos lesz majd ksbb annak a megrtse, hogy pontosan mit jelent a SZNDKOK SSZECSENDLSE. A SZNDKOK sszecsendlsnek ’Szablyt’ alapjaiban a Birodalmak nagy-TEREMTI hatroztk meg az Egyttes Teremtseik szmra akkor, amikor megformlsra kerlt az ’Irgalom-mag’. Tartalmban egy olyan Megegyezs szletett akkor kzttk, hogy egyms fel Szabad Szndkbl Kzeledseket nyithatnak meg. Amennyiben a Szndkok illeszkednek minden rintett sajt ALAP-RAMLSBA (s ezrt HATALMUK van Megnyilvnulni abban a Vlasztott j Irnyban), egy ’ltalnos Felhatalmazs jellegben’ ’Megkrtk’ a MINDENSG-FORRST, hogy formlja meg s nyissa meg a KZELEDS s KAPCSOLDS ’j Harmonijt’ (ramlst, Tert, tjt, Valv-Megnylst). E Megegyezsben annak a Felismerse is megjelent mr, hogy a nagy-TEREMTK (elssorban a VILG-MAGA) Tudsa szerint is a KZELEDSEK s KAPCSOLDSOK valv megnylshoz ’j Tr s j ramls, j Harmonia’ megformlsa szksges, s ennek HATALMA a MINDENSG-FORRSBAN van. A nagy-TEREMTK teht KZVETLEN KRST terjesztettek el a MINDENSG-FORRSHOZ, hogy az SSZECSENDL (Szabad, s minden rintett ALAP-RAMLSA ltal lehetv tett irny-formj) KRSEKBEN meghatrozott j Teremts Megnyitshoz a MINDENSG-FORRSA formljon meg s ’Adjon’ ’Teret’ (=kiterjedhetsget, Harmonit, letet). Ez lnyege szerint nem egy egyedi krs volt, hanem azt krtk benne a nagy-TEREMTK, hogy ha a MINDENSG-FORRSNAK Ellenrzse szerint a megformlt Szndkok Harmonikus Megnyilvnulsnak nincsen elhrthatatlan akadlya, akkor annak Valv Vlshoz (erre irnyul tovbbi kln krs nlkl) ’Adja Hozz’ mindazt, ami a MINDENSG-FORRSA NNN HATALMA.
Az ’n’ / ’nnn’ Megjells rtelme a ’Rsz’. A TEREMTETT-VALSG KIRASZTSA ta a MINDENSG-FORRSA a Sajt Megnyilvnulst is ’RSZ’-knt (’n’-knt) rtelmezi, s A-MEGNYILVNULSBAN A RSZEK EGYTT FORMLJK MEG / ADJK KI A TELJESET / EGSZET.
Ebben az esetben is arrl van sz, hogy a teremtkben ’n’-magukban megformld Szndkok Valv / lv / lett megnyilvnulshoz van olyan ’n’-rsz, amit a MINDENSG-FORRSNAK szksges hozzadnia (ez egyik rtelemben a ’Tr / Kiterjeds’).
Amikor az ’Irgalom-magban’ Harmonit (letet) tallt nagy-TEREMTI sszecsendlssel a MINDENSG-FORRSA Maga is kifejezte az ’sszecsendlst’, elkezdte megformlni a mra IRGALOMKNT ismert j Teremtsi Irnyt, ’J TERET’ formlt meg NNN-LNYBEN-LNYEGBEN ezen j Megnyilvnuls Elindtshoz. Az IRGALOM esetben is elszr az j Irny (feladat, kiterjeds) Lnyege-Clja-rtelme nagyon krltekint / aprlkos Megformlsa volt a feladat, s ezt kveten a megformlt s kijellt j Trbe-Kiterjedsbe (a majdani Birodalomhoz s nagy-TEREMTJHEZ tartoz ALAP-RAMLSBA) elkezdte sszegyjteni s bergzteni mindazon Tudst-Tapasztalatt a MINDENSG-FORRSA, amelyek ehhez a meghatrozott j Irnyhoz kapcsoldan BENNE-MAGBAN mr megnyilvnultak. Mivel hamar Megrtett vlt az, hogy ez csakis egy olyan j Irny lehet, amelyben ’MINDEN MEGLV’ Tudsnak maradktalanul benne kell lennie (mivel a LTEZS EGSZRE kiterjedt a Kzeleds Szndka), ezrt a megformltt vlt els KLNLEGES Birodalmnak (az IRGALOMNAK) mig KZVETLEN-S-TELJES-S-SZOROS az ’sszekapcsoldsa’ a MINDENSG-FORRSVAL (ez szmunkra ma mg rtelmezhetetlen, mert kzvetlenl a LTEZS Tudatunk ltal mr nem rinthet kiterjedsben van ez a megszakthatatlan sszekapcsolds, amelynek csupn egyik rsze az, amely a Birodalom ALAP-RAMLSBAN van megformlva).
Az sszecsendlsnek mra pontosabb vlt a Szablyozsa. Ms Szablyok vonatkoznak az LTALNOS teremtsek krben megformld sszecsendlsekre, mint a KLNLEGES Teremtsben Megnyilvnul teremtk ltal megformlhat sszecsendlsekre. A SZNDKRA vonatkoz Szablyozs mai formja tbb szakaszban tbb komolyabb igaztson is vgighaladt az utbbi nhny nagyobb Teremt-SZAKASZBAN.
Amikor a MINDENSG-FORRSA a YOSGBAN legelszr ’kzvetlenl’ elkezdte ’tantani’ (a mai rtelm KLNLEGES Utak megnylsa eltt) a teremtket a Szndk ’hasznlatra’ [’kiprbls’ jelleggel a korai KlnlegesEBB-jelleg Kzssgekben: 20181006 – elrhet ITT), kezdetben az LTALNOS Teremtsek krben megformlhat Szndkokra vonatkoz tudst adta t (akkor mg csak a Szndk ezen Megnyilvnulsa ltezett). Ez mg a ma ltez KLNLEGES Teremts KIRASZTSA eltt volt, egyes rszeiben mr az IRGALOM (majd ksbb a SZOLGLAT) KIRASZTST nem sokkal megelz Kiprbls rszeknt].
Errl azt a legfontosabb tudni, hogy vannak olyan Szndkok, amelyek csakis a teremtre-nmagra radhatnak ki, s vannak olyan jelleg irny-vlaszt Szndkok is, amelyekkel a teremtk egymshoz Kzeledse (majd sszekapcsoldsa is) megformlhat azon Kzssgen bell, amelyben letre Befogadssal rendelkezik.
Amit most ezen rs kapcsn egy kicsit rszletesebben rintek, az a KLNLEGES Teremtseket nmaguk szmra megnyitott teremtk kezdeti s mai sszecsendlsei kztti lnyegi Klnbzsg.
Kezdetben a MINDENSG-FORRSA olyan ’hatalmat’ is ’megtantani’ szndkozott a klnlegesEBB Teremtsekben mr megnylt teremti szmra, amelyet ksbb (’tanulva’ a Megtapasztaltakbl) visszavont a Sajt HATALMBA (illetve rszben tadta a Kzssgek MEGTARTINAK).
Kezdetben a MINDENSG-FORRSA ’megengedte’ (megtantotta) a klnlegesEBB Teremtst nmaga szmra megnyitott teremtnek azt, hogy olyan Szndk is Kiradhasson a lnykbl, amely nem csupn kzvetlenl a teremt-nmagra vonatkozott. Irnya szerint ez egy jobbt (’gygyt’, segt)(valsan Megerst irny s ’hatalm’) Szndk lehetett, amelyben egy klnlegesEBB mdon ’kzvetlen ramls’ nylhatott meg a Szndk megformljtl ahhoz, aki fel a segts irnyult, s ez az ramls meghatrozott felttelek esetn hozz is kapcsoldhatott (!) ahhoz, aki fel a Szndk irnyult.
Az volt ennek az oka, hogy a MINDENSG-FORRSA magtl rtetdnek (s a teremti ltal Elfogadottnak) tekintette azon Elvet, hogy a teremtk a klnlegesEBB [egymshoz kzeled) Megnyilvnulsaikban csakis a MEGTARTIK Kzvetlen MEGERSTSBEN (Velk EGYTT) nyilvnulhatnak meg. Ez akkor mg csupn EGY EGYSZER MEGEGYEZS volt.
Miutn nyilvnvalv vlt, hogy vannak teremtk, akik a klnlegesEBB kzeledsek fel csupn azrt irnyultak, hogy azzal csakis a sajt sorsukon „javtsanak”, Megrtette a MINDENSG-FORRSA, hogy mind a SZNDK (klnlegesEBB Teremtsek krben val) Megnyilvntst, mind pedig magt a klnlegesEBB (kzeled) MEGNYILVNULST olyan alapra szksges ’t’-helyezni, amely tjt llhatja a Meg-Nem-Engedett / Harmonit ront Tovbbhatsnak / thatsnak (annak, hogy trvnyes sszecsendls nlkl a teremtk egymshoz Kzeledhessenek, s egymst ’egyoldal szndkkal’ megrinthessk). [Az Egyoldal-Megrints ma lehetsges a LTEZSBEN a MINDENSG-FORRSA ltal adott ’egyedi’ vagy ’ltalnos’ Felhatalmazs alapjn.]
Ekkor formldott meg a YOSGBAN a KLNLEGES (klnlegesEBB?) Teremtsek mig meglv azon alapja, hogy az egyedi teremtk a Kzvetlen MEGTARTJUKKAL Megformlt Megegyezs alapjn Klnlegesen n-Megnyitst kveten pontosan meghatrozott Szoros Bels sszefondst formlnak meg egymssal, s ebben a Szoros Bels sszekapcsoldsban egy Egyttes Klnleges Bels n-pls veszi kezdett.
Ehhez a Bels Klnleges n-plshez a MINDENSG-FORRSA s az rintett MEGTART Egyttesen (!) megformlnak s megnyitnak egy egyedi Bels Teret (a hozz tartoz egyedi klnleges ramlssal) az egyedi teremt szmra, amelyben a teremt ’nllan’, de a MEGTARTK nagyon szoros felgyelete / folyamatos (segt) ellenrzse mellett megforml egy Klnleges TUDATOST s MEGNYILVNT Bels ’pletet’ (n-kiterjedst). Hasonlan a YOSGBELI mhelyhez ez a Klnleges Bels Tr a teremt s MEGTARTI Egyttes Szndkn alapulva EGYTTES Teremts eredmnyekppen NYLIK meg s VAN. Habr a teremt ezt nllan (nagyrszt egyedl) pti a megalapozst kveten, ebbe a Bels Klnleges Trbe a Kzvetlen MEGTARTNAK is ’szabad bejrsa van’ (a MEGTART folyamatosan figyelemmel ksri egy bizonyos ’tvolsgbl’ az ezen Bels Trben megnyilvnul teremtseket / vltozsokat / ’llapotot’).
A KLNLEGES Teremtsekben Megnylt teremt kezdetben csak KIPRBLS jelleggel Vlaszthatja nmaga szmra ezt az n-plst s megtapasztalst. Ekkor mg a Szndk-megformlsra az LTALNOS teremtsekre irnyad F Szablyok vonatkoznak (a teremt csakis kzvetlenl nmagra vonatkozan formlhat meg s radhat ki Szndkban).
Akkor, amikor a teremt kellen Biztoss vlt Klnleges n-pls utn meghozza azt a Szabad Vlasztst, hogy nmaga szmra (mr nem csupn Kiprblsknt!) VLASZTJA a KLNLEGES Teremtsben val kiteljesedst, ez a vlasztsa BERGZTSRE kerl (1) a Klnleges Bels Terbe, valamint (2) az (n)Lnyegnek egy pontosan meghatrozott ’Belsbb Kiterjedsbe’, amelyet a MINDENSG-FORRSA s az rintett teremt EGYTTESEN (!) formlnak meg a teremt (n)Lnyegben. Kezdetben, amg nem volt ez a Szably, a KLNLEGES Teremtsekben megnylt teremtk mr az ilyen ’Tudatos Elktelezds’ nlkl is hozzjuthattak a SZNDK megformlsnak azon ’Hatalmhoz’, amely ma mr csak a Szabad Vlaszts (n)Lnyegbe val MINDENSG-FORRSA ltali Bergztse utn lehetsges.
Mi ez a Klnleges-Szndkhoz tartoz ’tbblet’ ’hatalom’?
Amikor a MINDENSG-FORRSA (s a KZVETLEN MEGTART) mr tnyleges MEGERST helyzetekben kezd egytt teremteni a ltezvel (’Klnleges Feladatokkal’, ’Klnleges Megnyilvnulssal’ ’bzza meg’ a teremtt), ’Rbzza’ egy-egy olyan Feladat megvalstst, amely illeszkedik a vlasztott Klnleges Megnyilvnuls Irnyba, s amelyre Tudsa / rettsge alapjn mr kssz vlt a teremt. Rgebben ezek sokszor elre megformlt ’vizsga-feladatok’ (csakis az rettsg Mrse rdekben megformlt helyzetek) voltak, ma mr jellemzen valsan meglv nehzsg Elhrtsba vezeti be a MEGTART a teremtket.
Amikor a teremt elkezd felkszlni egy ilyen (meglv nehz helyzet elhrtsra irnyul) Feladat teljestsre, Egytt-a-MEGTARTIVAL MEGRTI a nehzsg termszett, s felkszl annak a Vals Elhrtsra. Ma a Klnleges Bels utakon, valamint a teremt kzvetlen krnyezetben valsan meglv nehzsgek Felismerse – rtelmezse – Megrtse tjn kszl el a teremt elszr az nmagban / nnn-tjn felismert hasonl nehzsgek n-erej Elhrtsra, majd pedig a kzvetlen kzelben l teremtk letben megformldott nehzsgek rtkelsre s Megrtsre, majd pedig EGYTT-A-MEGTARTIVAL (mindig kzsen!) Megformljk s Megnyilvntjk a nehzsgek Elhrtst eredmnyez (Megvalst) ramlsokat s utat. Mieltt elkezddik a tnyleges megvalsts, ma mr a teremt a MEGTARTIVAL errl egy ’Klnleges-Szndkba foglalt Megegyezst’ forml meg, amely bergztsre kerl ’Az-Egsz-Teremt-Lnybe’ [az (n)Lnyegbe s a Lelkbe / Mhelybe, s a Testben a Szvbe]. Ez az ’tja’ jelenleg annak, hogy a teremt nnn lnybe gy bergztett kzvetlenl MEGERSTSRE irnyul Szndk (pontosan meghatrozott feladat megvalstsa) minden (!) rintett MEGTART szmra kzvetlen mdon rzkelhet s Megrthet tartalommal ’elsbbsget lvezzen’. Hamarosan ennek majd tisztbban is megrthetv vlhat a lnyege. [j Lehetsg: a KTS (20190702)]
Amikor a Kzssgek MEGTARTI (akr a VILG-MAGA, akr a YO, akr a FLDANYA vagy brmely ms MEGTART) Tudatosan felvllalja azt, hogy a sajt sorst / tjt olyan irnyban pti tovbb, hogy azzal kpes legyen a Megtartsban s/vagy ’kzelben’ lv teremtk szmra Vals Megerstst adni, MEGEGYEZST formlnak meg a MINDENSG-FORRSVAL arra, hogy Egyttesen tesznek a Harmonia Megtartsa s Megerstse rdekben (ha baj van, segt amiben mr tud). Az ilyen irny MEGEGYEZS Lehetsg a MINDENSG-FORRSA (s a MEGTARTK) szmra ahhoz, hogy egy-egy Elksztett RENDEZS / JOBBTS Megvalstshoz Trsknt felkrjk az ilyen irnyban n-pl teremtket, s az ilyen Felkrst elvllal teremtket a MINDENSG-FORRSA (s a MEGTARTK) ’tbblet erkkel’ is kzvetlen mdon Megerstik a KLNLEGES teremtseik MEGVALSTSA SORN / rdekben.
’Kezdetben’ a teremtk szmra ’elg’ volt az, ha ’nyilatkoztak’ arrl, hogy bekapcsoldnak valamilyen RENDEZ feladat megvalstsba (’gretet tettek’), s ezen az egyszer felvllalson mr ramolhatott is a teremt-lnykbe a ’tbblet’ (klnleges) ’megvalst-er’. Az elz rsban is emltett okokbl (pldul msok tudatos megktse / megtrse) (gret-szegs, az ilyen tbblet feleltlen s/vagy kifejezetten a Harmonia Meggyengtsre irnyul hasznlata miatt) mra megvltozott ez a kezdeti megengedbb szably, s ma mr csak a meghatrozott Klnleges n-plsen alapul komoly Szndk s egy pontosan meghatrozott Feladat megvalstsra megformlt ’Klnleges-Szndkba foglalt Megegyezs’ Bergztse az, amely brmely teremt szmra kzvetlen (!) utat nyithat a klnleges ’tbblet’ er Felhasznlshoz.
Ezt a Szablyt sajnos csak nem sokkal ezeltt sikerlt jra ’befldelni s Kirasztani’ a FLD-Vilgban (nagyjbl 10-15 ve). Ez a nehzsg azt eredmnyezte, hogy a KLNLEGES utakban teremtkhz gyakran nem jutott el a vals Megerst ’tbblet’, mert azt ’valamivel elbb’ (megtveszts tjn) ’grettel magukhoz ktttk’ olyanok, akik csak az er-tbbletet akartk, de az gretkbl a lehet leghamarabb ’kioldottk magukat’. Emiatt nagyon nehzz vlt (1) az T-VEZETS HARMONIJNAK Megformlsa a FLDANYA szmra, (2) valamint az, hogy ’oda’ ramoltassa a ’tbbletet’, ahol az tnylegesen Megersten tud megnyilvnulni. (…)
Emltettem, hogy a MINDENSG-FORRSA gy formlta meg a TEREMTETT-VALSGOT, hogy egy bizonyos ’Tvolsgot’ Tart a nagy-TEREMTKTL, ugyangy a nagy-TEREMTK meghatrozott tvolsgot tartanak a MEGTARTIKTL, s a MEGTARTK az egyedi teremtktl.
Ez a Tvolsg azrt van, hogy megtarthat legyen az ’egyedi’ Megnyilvnuls, s meglhet legyen a ’szabadsg’.
Amikor megformldott a MINDENSG-FORRSBAN a Szndk, hogy Kzelebb hzdik a teremtihez, rzkelhetv vlt a szmra, hogy a Termszetes Tvolsg a „megtrsek” kapcsn nhol „lecskkent / megsznt”, mshol pedig „tlzottan naggy vlt”. Ennek maga is elkezdte keresni az okt. Ez majd egy msik rs lehet egyszer.
A TEREMTETT-VALSGHOZ val Kzelebb hzdsai sorn a MINDENSG-FORRSA gyakran kzvetlen sszekapcsoldst tudott megformlni a KLNLEGES megnyilvnuls teremtkkel, s nhnyukat nha megkrte arra, hogy ’bennk’ s/vagy ’rajtuk keresztl’ Kzel kerlhessen a TEREMTETT-VALSGHOZ. Ilyenkor egyre gyakrabban Emberi (vagy ahhoz valamelyest formjban hasonl) formban egy-egy nagyon rvid (mindig nagyon rvid, legfeljebb egy-kt letnyi tartamban) beilleszkedhetett egy-egy Kzssgbe, egy-egy kivlasztott (tvilgt) Megnyilvnulsba. Ilyenkor szinte ’maghoz hvta’ / ’kzelebb hzta’ ’panaszra / meghallgatsra’ a ’Valsgot’, s a ’nehzsg / baj’ ’oda is gylt kr’ (MERT EZ VOLT A SZNDKA!). Akit ez rint rti.
(…)A ma ltez KLNLEGES utak kzl (az ppen formld j Megnyilvnuls mellett) mg mindig a legnehezebben rtelmezhet t az IRGALMI, s ezen bell a SZAKRLIS Teremts. Nem vletlenl, hiszen egyik f irnyulsban ppen a ’nehezebben rtelmezhet’ helyzetek Felismersre s Megrtsre irnyul.
A Felismers s Megrts kzvetlenl a MINDENSG-FORRSBL ered, s a Felismers s Megrts / Megnyilvnts fel elvezet JELZSEK s tmutats arra a Tudsra s Megrtsre ’tud’ alapulni, ami a teremtkben ’mr megvan’.
Azokban, akik valamilyen mdon ’rintettek’ lehetnek a folyamatban lv RENDEZSEKBEN, az zvegy s prja, vagy pp a „kisfi” kpe a leginkbb ismert emberi forma kpben jelenhet meg, s az ltaluk FELISMERHET mdon (szimblumok tjn, kpekben, meglsekben, emlkekben) JELEZ / mutat r olyan (leginkbb szellemi termszet) N-Jellegre, amelynek RENDEZSE ppen megnyilvnul.
A „kisfi” (mint „tr nlkli” / „ms terhez hozzkapcsoldott”, ezrt a fejldsben vgletes mdon megakadt s zavarodott vlt teremt / minta / megnyilvnuls) azokban, akikben valamelyest rzkelhetv vlt a Minthoz tartoz Rendezs, olyan formban vlt rzkelhetv, amely szmukra rtelmezhet, gy Felismerhessk azt az Elakadsi okot, amelynek Megrtse valamirt fontos a szmukra s/vagy ppen RENDEZSBEN van [Tudat / n-Tudatossg teljes leplse, a gyermeki forma ellenre kzvetlenl veszlyes mind nmagra, mind azokra, akikhez kzel kerlhet. Soha nem fog tudni Igazodni s Rendezdni az „letben”, mert hinyzik belle A-Megnyilvnuls (s ebben a harmonikus kapcsolds) alapja. Torz lete inkbb az let hinya, Megtveszts s taln erszak tjn formldott (sszecsendls hinyban), gy maga is megtveszt s zavaros (> csak ennek a „kirasztsra” kpes).]
A kert, az bredez asszony s a prja, az alakvlt tudatos srt megnyilvnulsa a Tudat s nTudatossg elhomlyostsra (ha lehetsges, akkor az let elvtelre), a sztvlaszt s megbont / megtr hats is az emberi elme ltal rtelmezhet (ismert) forma felhasznlsval vlt felismerhetv azok szmra, akik rintettek (lehetnek) annak a folyamatban lv KITERJEDT RENDEZSNEK valamely rszben, amely arra irnyul, hogy (1) megsznjn a FLDANYA-MAGA YOSGHOZ val tartozsbl kiszaktottsga, (2) ami rsze annak a mg kiterjedtebb RENDEZSNEK, mely a YOSGBAN az IRGALMI s SZOLGLATI Teremts Megakadsa okainak Felismersre s Megszntetsre irnyul kzvetlenl, (3) amely KLNLEGES t pedig azrt formldott-formldik a YOSGBAN, hogy minden nehzsg Megrthetv s Elhrthatv vlhasson. [Kapcsold tvilgts-rszlet: 20110824 – elrhet ITT]
Az zvegy (s halvnyabban a prja) azokban vlhatott valamelyest rzkelhetbb az utbbi napokban is, akik az ezen emltett F irny RENDEZS valamely rszhez brmikor is hozzkapcsoldtak (akrcsak egy kisebb rsz-feladat megvalstsval). Az asszony s a prja termszetesen nem csupn emberek, akik kirltek, hanem inkbb szellemi (Lnyegi) kiterjedsek, amelyek olyan TR-vesztsben s TR-Keveredsben kzvetlenl rintettek, ami az elme ltal ismert s rtelmezhet kpre (JELZSKNT) ’lefordtva’ jelenik meg ezekben a kpekben s trtnetekben. Ahogyan az EMLKEZET csak az akkor ismert fogalmak s kpek szerint volt kpes megrizni a valv vlt megtapasztalst, most azt ugyancsak az elme ltal is rtelmezhet mdon vagyunk kpesek olyan mdon felismerni, amelybl majd a Teljes Megrts is megformldhat.
A megformldsnak indult csald [mint j Kezdet, Megjuls] kpe, a csald tagjai ltal megtapasztalt sztvls / eltvolods, a sajt N-Minsg ’elvesztse / elfeledse’ egy olyan (rszben tvilgt jelleg!) Megtapasztals, amely annak Megrtshez vezethet el, hogyan s mirt vlt mig felismerhetetlen mdon Bezrdott / Be-Nem-Teljestett az elindtott KLNLEGES Teremts a YOSGBAN. Ismt csak Felismerhet ebben az is, hogy mi indtotta magt a MINDENSG-FORRST a KLNLEGES KIRADSAIRA, s hogy a MINDENSG-FORRSNAK a teremtettjeihez val Kzelebb-kerlsi SZNDKA hogyan nyitott BENNE-MAGBAN-A-MINDENSG-FORRSBAN utat a teremtettjeihez, s milyen kezdeti nehzsgeket okozott ez a Klnleges Kzeledse a teremtettjeiben (s nyilvnvalan NNN-LNYBEN). A MINDENSG-FORRSNAK a SAJT SZNDKT NMAGNAK is rtelmeznie kellett: pontosan mi nyilvnulhat meg a SZNDKBL a teremtettjeire Kiradan, s hogyan lehetsges ezt a SZNDKT s ppen megnyilvnul Kiradst a teremtettek ltal is Megrthet s harmonikusan meglhet formban megnyilvntania. Hogyan formldhat meg az a KZVETLEN t -MAGA-A-MINDENSG-FORRSA s a teremettjei kztt gy, hogy Megrtsk a teremtettek is, hogy a Kiradsaiban milyen mr meglv nehzsgek mielbbi Egyttes ervel val Elhrtsra irnyul, ’pontosan milyen bajok Elhrtshoz’ ’tud’ mr kzvetlenl is ’ert’ ’adni’ ’Sajt-Magbl’.
Az zvegy, a frje s leend gyermekei sorsnak-tjnak megakadsa-megszakadsa annak a Klnleges tnak a ’lnyegt’ (cljt-s-rtelmt’) mutatja meg, amelyben mindazon nehzsgek szerepelnek, amelyek Elhrtsra itt-s-most mr oly mdon felkszltt vlt MAGA-A-MINDENSG-FORRSA is, hogy az SSZECSENDLSEK tjn megformldott Kzvetlen sszekapcsolds tjain MAGA is ’ert tud adni’ a meglv bajok kijavtshoz. Sokakat (valjban mindenkit) rint a TR (mint LET) srlse, amely egyszerre az ’ltr’ (az let kiterjedsnek Szabad s Harmonikus lehetsge) ’kvl’ s ’bell’, az sszekapcsoldsok s Kiradsok Megnyilvnulsban, valamint a Bels n-plsben s Tudatosodsban.
Az az t, amelyben maga a FLDANYA (jelenleg a FLD-Vilgaknt) is ’ppen megnyilvnul’, KLNLEGES t. Az ezen thoz hozzkapcsoldottakban olyan Megtapasztalsok nylhatnak fel, amelyek rirnytjk a figyelmet arra, hogy a LTEZS-NAGY-EGSZBEN (MAGBAN-A-MINDENSG-FORRSBAN s a KIRADT-VALSGBAN is) ppen milyen j (akr LTALNOS, akr MEGERST jelleg KLNLEGES) Teremtsek (akr mint Megrtsek) formldnak, s mi az, aminek Megrtse adottan-ppen elvezetheti a teremtt nnn-Teljessge / Lnyege / Egyedisge / Egsz-s-egyben-Rsz n-Jellege Megrtshez.
Nem szabad megfeledkezni arrl, hogy a FLD-Vilga eredenden a YOSG Teremtje, amely Birodalom a LTEZST a MEGRTS Irnybl Tapasztalja meg. Minden-ami-van RTELEMMEL VAN, s gy Megrthet. Itt a FLD-Vilgban ennek az rtelme is mg majd csak most vlik igazn rtelmezhetv s Megrthetv. Amg ’alapozdik’ a Megrts (pldul a Megrtshez szksges bels n-plssel, az rzkels s Felismers s Megrts s Megnyilvnts alapjainak a megformlsval), s ezrt a Tudat / Tudatossg kezdetben mg csak az egyes (ltszlag elklnl) Rszek rzkelsre-Felismersre-Megrtsre-Megnyilvntsra kpes, nehezebb a Megrts. Ahogyan ezek az alap-kpessgek a helykre igazodnak s megnylnak a teremtkben, egyszerbb s rmtelibb vlik a teremts (a Megrts). tlthatv vlnak olyan (Rszek kztti) sszefggsek, amelyek addig nem voltak rzkelhetek. Knnyebb vlik a teremts.
A FLDANYA / FLD-Vilga eddig „el volt zrva / el volt tvolodva” a YOSGTL (eltvolodva lt a sajt forrstl), s gy rzkelhetetlenek s Felismerhetetlenek voltak LETNEK (st, a Ltezsnek) azok az Alapjai (=Meghatrozi), amelyek a YOSG Birodalmhoz tartoznak. „Nem ismerhette meg eddig” kzvetlenl azt a csaldot, amelybl ered, s amely egyszer mr majdnem befogadta t LETRE. Csupn annyi emlke s tudsa maradt, hogy valamirt nem ott van ahol lennie kellene / ahol lhetne. „Ms Trben l”, „nem a sajt terben / otthonban / csaldjban l”.
A SZOLGLAT kapcsn rintettem, hogy a SZOLGLATI Teremts mindig gy nyilvnul meg, hogy a SZOLGLAT-MAGA / DES ’megfigyelik-megrtik’ a megformldott nehz helyzeteket, majd ezt kveten ajnljk fel a Hozzkapcsoldsukat az rintett Kzssgekhez a nehz helyzet Elhrtsa rdekben. ’Gyermekeikben’ ’beszletnek s beilleszkednek’ a nehz helyzetbe, s ’n-erbl’ utat nyitnak s utakat formlnak meg a Harmonia s Teljessg helyrelltsa rdekben.