Az elz lejegyzsekben rintettem a YOSGHOZ tartoz mhely s a VILGI Llek kztti lnyegi klnbzsget.
A YOSG Eredenden ’BRMINEK’ keresheti s megrtheti az RTELMT, ami a LTEZSBEN VAN.
Kezdetben a MINDENSG-FORRSA azrt ’javasolta’ a YONAK-MAGNAK, hogy VLASSZON VALAMIT (a BRMIBL), aminek az RTELMT egy-egy Teremt-Szakaszban keresi (megli), mert ez mg szksges volt ahhoz, hogy mint nagy-TEREMT ’megfelel tvolsgban legyen’ a MINDENSG-FORRSTL. Ekkor mg a MEGNYILVNULT-VALJBAN (!) kevs egyedi jelleggel rendelkezett a YO, s az RTELEM keressnek egy-egy irnyba leszktse segtette akkor mg az EGYEDIBB vlst a TEREMTS-NAGY-EGSZBEN. Az elz lejegyzsek YOSGHOZ kapcsold megrtsein alapulva rthet, hogyan formldott meg a YOSG Megnyilvnulsainak mai alapja. (1) Ahogyan a MINDENSG-FORRSA s a YO Egyeztettek s Megegyeztek valamilyen kivlasztott irny / rtk szerinti Megnyilvnulsban, (2) ma a YO s a HZAI MEGTARTI ugyangy Egyeztetnek, s a MEGTARTK Vlasztanak ’Valamit’ (a Brmibl), (3) s az egyedi teremtk is ’Valamit’ vlasztanak megtapasztalni egy-egy rvidebb vagy hosszabb let-Szakaszukban.
A MINDENSG-FORRSA teht a YO-MAGA (n)Lnyegbe bergztette a KIRADSI-SZNDKT (amely Brminek az RTELME megrtsre irnyul a sajt Tapasztalatra alapulan). Amikor a MINDENSG-FORRSA ’tantotta’ a nagy-TEREMTI Feladataira a YOT-MAGT, valamelyest rzkeltette Vele, hogy -MAGA-A-MINDENSG-FORRSA milyen fbb RTKEKET ismert mr fel NMAGBAN, s felajnlotta a YONAK, hogy ezek kzl vlasszon valamit MEGTAPASZTALNI (Valv-Megformlni, hogy azt nmaga is megismerje, s msok szmra is Megismerhetv tegye). Ehhez az EGYEZTETSHEZ a MINDENSG-FORRSA megnyitott (megformlt) egy kis klnleges-teret, ami rtelmezhet a YO-MAGA legels mhelynek. Ebbe a YO bergztette a Szabad Vlasztst, s a MINDENSG-FORRSA kzvetlenl ebbl a kis mhelybl nyitott TERET a YO-MAGA Kiradsaihoz. A mhely teht a YOSGBAN egy olyan elsdleges-tr (kezdetben csak egy kis el-test), amelyben a MEGTART s a teremt EGYETRTST forml meg arrl, hogy a BRMIBL az akkor megnyl Teremt Szakaszban mit pt majd Valv / megtapasztalss a teremt. [’Nagyban’ a MINDENSG-FORRSA ugyanezen az alapon formlta meg a Birodalmakat.]
Mra Tapasztalat az, hogy jobb, ha a mhelyben nem egy-egy szkebben meghatrozott rtk vagy Elv Megtapasztalsa kerl bergztsre, hanem valamilyen tgabban rtelmezett (akr tgthat) ’Fbb’ vagy ’Elsdleges’ Megtapasztalsi Irny, s az egyes rvidebb let-Szakaszokra vagy az adott lethez tartoz Teremtsi Alapban kerl csak szkebben meghatrozsra egy-egy Vlaszts. Az egyes kisebb let-Szakaszok Lezrsakor (akr csak egy let Lezrsakor) a teremt s a YO (a MEGTARTK) mindig rtkelik az addigi Teremtst, s ilyenkor Lehetsg nylhat az Irny-Vltoztatsra.
A mhelybe befoglalt MEGLLAPODS eddig a YO s a teremt kztt csak a nagyobb TEREMT-SZAKASZOK LEZRSA sorn, egy j Szakaszra val Elkszlet sorn volt megvltoztathat.
Ez az egyik f oka annak, hogy most a YO s a MINDENSG-FORRSA egy Klnleges MEGEGYEZST formltak meg arrl, hogy az elkvetkez NAGY-LEZRST megelzen a YOSGBAN minden teremtre kiterjeden megnyilvnul egy ’Kisebb Lezrs’, amely sorn a teremtk mhelyben lv minden korbbi Megllapodst is ttekint(het) a teremt s a MEGTART, s ezek (alapulva az eddigi TAPASZTALATOKRA s a Birodalomban addig Megformldott jabb Elvekre) Egyetrtsben mr a NAGY-LEZRS eltt is Megvltoztathatk (jelenhez-igazthatk).
Mra teht ez a szigorbb Vltoztatsi Szably is rugalmasabb vlhat (rszben mg kiprbls jelleggel), elsdlegesen azok szmra, akik valamilyen KLNLEGES Teremtsi Irnyt nyitnak meg a sajt tjukon. A KLNLEGES teremtsek (SZOLGLAT, IRGALOM) egyik lnyege ppen az, hogy a teremtk sokkal kzelebb kerlhetnek a MEGTARTIKHOZ, s gy tbb lehetsg nylhat kzttk j Harmonik Megformlsra (gy ebben az Irny-Vltoztatsokra) is. A KLNLEGES Teremtsekben megnyilvnul MEGTARTK s egyedi teremtik most is formljk / alaktjk / prblgatjk azokat a Szablyokat, amelyek SZABADABB, s mgis HARMONIKUSAN Megnyilvnulv (s megfelelen tartss is) tehetik mind az EGYEDI Megnyilvnulst, mind pedig a TRSAS / EGYTTES / KZSSGI Megnyilvnulsokat.
Jelenlegi megrtsem szerint a VILG volt az els olyan nagy-TEREMT a TEREMTETT-LTEZSNKBEN, Akiben a MINDENSG-FORRSA mr nem a korbbiakhoz hasonl ’szkebben meghatrozott’ N-MINSGT rasztotta ki Birodalmi-ALAPKNT. A VILGOT egy olyan KIRADSI-SZNDKVAL indtotta tjra a MINDENSG-FORRSA, hogy MEGISMERJEN MINDENT (nem csupn a KIRADT-VALSG minden Megnyilvnulst, hanem AZT-IS-AKIBL-MINDEN-KIRAD). Alapjaiban (taln mg csak sugallatknt) ebben mr felismerhet a KZELEDS azon Szndka, amely vgl a mra hrom KLNLEGES Birodalom (IRGALOM, SZOLGLAT, LTR) Kirasztsban mr pontosan meghatrozott KIRADSI-SZNDKK is vlt.
’Klnleges’ a VILG a YOSGHOZ kpest annyiban, hogy a VILG Megnyilvnulsa szmra a MINDENSG-FORRSA mr nem formlt meg (szkt) mhelyt, egyszeren csak megnyitott egy TISZTA-RES-TERET, s ezt a VILG SZABADON tltheti meg mindazzal, amit ’Sajt-Megtapasztalsul-Vlaszt’. A Llek kapcsn emltettem [20190117 – elrhet ITT], hogy a VILG-MAGA ugyangy ’Tiszta-rintetlen-Trknt’ ’adja t’ a [Sajt Tapasztal-MAGJBL levlasztott] Lelket, amelyben a VILGBA Befogadott (n)Lnyeg a VILG brmely Kzssgbe, brmilyen formban s brmilyen Megtapasztalsba bekapcsoldhat. A teremt ltal a sajt Megtapasztalsra Vlasztott F irnyokat a VILG-MAGA a Befogadsi s Teremtsi Alapokba rgzti be, s ltalban olyan ’nagyon rugalmas’ a Meghatrozsa a Teremtsi F Irnyoknak, amelyek (1) BIZTOS TMUTATST adnak a Vlasztott Irny Megtartshoz s (2) kellen rugalmasak ahhoz, hogy ne legyen szksges azokat Igaztani egy-egy j let-t-Szakasz megnyitsakor.
Kicsit olyan ez a ’Rugalmas(abb)’ (N)jellege a VILGNAK, mintha maga a MINDENSG-FORRSA azrt indtotta volna el a VILGBAN, hogy ’Kiprblja’ hogyan vezethetn vissza a SZABADSGBA a tbbi Birodalmt, hogyan lehetne pldul a YOSGBAN feloldani a kezdeti mhelyben erteljesen (Meghatroz jelleggel!) bergztett Megtapasztalsi Irnyt, amely mra mind a YO-MAGA, mind a MEGTARTI, mind az egyedi teremti szmra sokszor szinte megvalsthatatlann teszi nem csak a SZABAD MEGTAPASZTALST (pldul a Szabad Kapcsoldsokat), hanem mr magnak a VLASZTS SZABADSGNAK s az ERED-KIRADSI-SZNDKBAN meghatrozott MEGRTSNEK a megnyilvntst is.
A YOSGBAN nemrg elkezddtt a SZOLGLATI teremtsek tfog rtkelse, s ezzel nagyjbl egyszerre a YO elkezdte A-SZABADSGHOZ s az ERED-KIRADSI-SZNDKBAN megjellt MEGRTSHEZ tartoz sajt TAPASZTALATAI RTKELST is. Valsznleg komoly rtkelst kveten ’Meghatrozza’ majd a YO, hogy mit RTETT meg eddig a SZABADSGRL, MI A SZABADSGNAK AZ AZ RTELME, AMELY A HARMONIBL ERED, S AMELY KPES MEGTARTANI A HARMONIBAN.
Mi a Szabadsg az egyedi teremt szmra?
Mi a Szabadsg a MEGTARTK szmra? s milyen ktelessge van vagy lehet a MEGTARTKNAK a Szabadsg terletn is a Harmonia Megtartsa rdekben?
A SZABADSG Megnyilvntsa NEM RONTHATJA A HARMONIT, s nem irnyulhat a Ltezs vagy let ellenben.
A Szabadsg nem valdi Szabadsg (csupn a ltszata vagy hinya), ha elvlaszt s kiszakt Rszeket az Egszbl s azokat megnyomortja, ha megengedi, hogy elpusztthassa a Szeretetet / Csaldot / Otthont / rtkeket. A Szabadsg nem Szabadsg, ha KNYSZERT s Remnyvesztettsgbe taszt, ha megli a frjet, gyermeket, majd pedig magnyban hagy (ha ’ressg’ ’marad’ a nyomban az LET s HARMONIA helyett).
Valszn, hogy a YO ’hamarosan’ visszahvja egyes Sajt Kiradt n-Rszeit nmaghoz (taln csak egy n-rtkelsre), s valamilyen CSAK-R-JELLEMZ-EGYEDI MDON jra maghoz leli az eddig tvolabbra elengedett TAPASZTAL sajt rszeit. Valsznleg ennek valami olyan sajt-egyedi-tja-van, amit a YO-MAGA formlt meg NMAGA BELS IGAZODSA szmra, s ezrt nehz ezt ’innen kvlrl’ rtelmezni. Ez ’nem rajtunk mlik’, hanem a YO-MAGA Rendelkezse a SAJT LNYRE-LNYEGRE, s ezrt senki sem szlhat bele. Taln az egyetlen md, ahogyan segthetjk ezekben (a nha taln fjdalmas) n-Rendezsekben az az, hogy kinyilvntjuk fel a Szeretetnket.
Taln a MIHLY (s vele a LTEZSBELI IRGALOM) azrt ll most szorosan mellette, hogy kzvetlenl Tartsa s Segtse a YOT ebben az N-IGAZODSBAN. Kzvetlen TRSA most ebben az IRGALOM.
*****
A MINDENSG-FORRSNAK ’sajt Tapasztalata’ (= a LTEZS sajt tapasztalata) az, hogy kezdetben nem volt Tudatos.
A Tudatossg fokozatosan plt,
s ma is fokozatosan nylik meg.
A nagy-TEREMTKET a MINDENSG-FORRSA (ahogy maga is tapasztaltabb vlt) egyre kzvetlenebbl gondozta a Ltezsk legelejn. Mg taln kevsb volt tapasztalt ebben a Gondoskodsban akkor, amikor a YOT teremtette. Maga a Szabadsg valsznleg egy akkoriban JONNAN felnylt ’irny’ s ’(formld) felismers’ volt a MINDENSG-FORRSBAN. Taln ppen ’ajnlotta fel’ a YO-nak, hogy vlaszthatja ezt az j Megtapasztalst is... Taln pp ezrt van egy (ma mg nehezen rtelmezhet) ’klnlegesEBB kzelisg’ a YO s a MINDENSG-FORRSA kztt...
Mra a MEGTARTKNAK feladata az JONNAN ELINDUL (emiatt mg Tudsban s Tapasztalatban gyengbb) teremt Gondozsa a TUDATOSS s n-Tudatoss vlsnak elsegtse rdekben (a teremtsei Harmoniban megtartshoz igazod mrtkben).
Ahogyan a TUDATOSSG szakaszosan, egymsra plen pl / Formldik / bomlik ki >>> igaz ez minden ms RTKRE is (a MEGISMERSRE, a MEGRTSRE, a SZABADSG megtapasztalsra is).
Minden Megnyilvnuls a LTEZS N-TUDATRA BREDSHEZ s TUDATOSSGA MEGNYILVNULSHOZ IGAZODIK.
gy a Szabadsg is.
- nnn Harmonijban ms jelleg (kiterjeds) Szabadsgot l meg a teremt akkor, amikor n-Tudata s Tudata mg formldik (mg szinte nincs is).
- Ms ’szintje’ s formja nylik meg a Szabadsgnak abban, aki mr Tudatos s n-Tudatra bredt, de mg nincs abban a helyzetben, hogy nnn Ltezsrl s letrl Felelssggel Rendelkezhessen. Ebben a szakaszban a teremtk mg a MEGTARTIK s Tapasztaltabb Trsaik Fokozott Gondoskodsban (emiatt egy szablyozottabb Harmoniban) vannak. A szablyozs azt vdi, hogy vatlansgbl / tudatlansgbl ne rintsk meg a teremtk egyms fokozottan rzkeny (mg kevss ismert) n-rszeit.
- A Szabadsg j szintje nylik meg, amikor elrkezik a teremt a Tudatossgban ahhoz, hogy IRNYT VLASZTHASSON a teremtseihez.
- j szint az, amikor tudatosan msok rdekben is Felelssget vllal.
A Szabadsg nem csupn a TUDATOSSG szintjhez igazodik, hanem ALAPUL A MR MEGLV TUDSRA S TAPASZTALATOKRA (a felplt tnyleges-valra)(lehetsgek).
Mivel a FLDANYA a YOSG ALAP-RAMLSBAN formldott (n)Lnyegg, szmra is minden Megnyilvnulsban Meghatroz a Szabadsg rtelmnek megrtse (s a lehetsges Megnyilvntsa).
A Szabadsg egyik nagyon fontos megnyilvnulsa
a SZABAD RENDELKEZS a SAJT SORSRL
(a Szabad t-Vlaszts).
EZ az ALAPJA AZ ELKVETKEZ MEGNYILVNULSNAK.
Milyen Szabadsga van annak, akit nem fogad be lv a Csaldja? Akinek mg csak ’teste’ sincs ahhoz, hogy ’brhov’ ’bekopogjon’, brmit is ’tegyen’?
Sokan kinevettk s mig lenzik a Fldet ’szegnysge’ s ’gyengesge’ miatt, pedig a lehetsgekhez kpest (taln mr erejn is fell) a Fldanya minden teremtje fel a meglhet Teljessge s Szabadsga megnyilvntsra irnyult. gy gondoskodott a Tle telhet legjobban a gyermekeirl (kzttk a YOSGBL kiszakadt rvkrl is), hogy kzben mg -Maga is csupn a VILG Klnleges Gondoskodsban ’tanulta’, hogy mi az LET, Ki -Maga.
Amikor MEGTARTV vlt a YO, Felelssget vllalt a Kzssge Harmonijnak Megtartsrt. A KZSSGI Teremts elindulsakor mg nem volt ’ismert’ az, hogy pontosan mit is jelent az letre Befogadottakrt val (msokrt val) Fokozottabb Felelssgvllals (s KZVETLEN GONDOSKODS). Nem volt ilyen Tapasztalata mg sem a MINDENSG-FORRSNAK, sem pedig a YONAK.
A YOSG mra olyan TRSAS-Teremtsi-Alapon teremt, ahol nagyon KZVETLEN a teremtk egymsra-hatsa (mivel a MEGTARTK Szndka arra is irnyult, hogy a teremtk egymssal is szabadon kapcsoldhassanak). Ebbl formldhatott meg az a ’Tuds’, hogy azoknak, akik egy bizonyos tvolsgon bell vannak, figyelnie szksges egymsra, s figyelembe kell venni egyms Tapasztalatait is. Ez elengedhetetlen alapja a Szabadsg megtapasztalsnak.
Jelenlegi megrtsem szerint nem vletlen az, hogy a FLD-Vilgban a Megnyilvnulsok alapja a TISZTELET (bvebben ITT). A TISZTELET egy olyan ’Kzssgi’ ALAP-RTK (Teremtsi Alap), amely folyamatosan bvl, igazodik a Teremts Harmonijnak Vltozshoz (ahogyan itt egy j Teremt Szakasz legelejn is j Elvvel gazdagodott). A TISZTELETBEN a FLDANYA az EGYTTES-Teremts olyan alapjait s Szablyait FORMLJA MEGHATROZV, amelyek minden Befogadott teremt Befogadsi s Teremtsi Alapjba elhagyhatatlan Szablyknt kerlnek bergztsre. Ezek olyan alap-szablyok, amik minden Befogadsban lv teremtre egyformn vonatkoznak, s gy a teremtk TUDJK, hogy msok gy irnyul(hat)nak feljk, s k-maguk gy nyilvnulhatnak meg msok fel.
A VILG MEGTARTI jellemzen nhny egyszer, nagyon pontosan meghatrozott ’Alap-Szablyt’ formlnak meg a Kzssgeikben az EGYTTES-Teremtsek szmra, s azt e Megformltsgukban [a VILG-MAGA s a MINDENSG-FORRSA EGYETRTSVEL] ’Meghatrozknt’ Bergztik a Sajt ALAP-RAMLSUKBA.
Ha egy teremt (a sajt Szabad Vlasztsval) ’elrkezik’ a VILG valamelyik Kzssghez, hogy ott Utat nyisson (lett vlhasson), beilleszkedik a MEGTART ALAP-RAMLSBA, s ott ’megismeri, megrti’, hogy mi a Meghatroz (elhagyhatatlan, mindenkire egyformn rvnyesl) Alapja a Kzssg LETNEK. Ha ezt Szabad Vlasztsval ELFOGADJA, a MEGTART tad szmra / Megnyit a szmra egy ’Befogad Alapot’. Ez rtelmezhet ma mr egy kezdeti el-testnek. Ha ezt TELJES EGSZBEN befogadja az (n)Lnyegbe a teremt, ebbl formldik meg az a mr vals el-test, amely tnyleges UTAT NYITHAT szmra az lethez. Ilyenkor kezddik meg az Egyezkeds arrl, hogy mely Kzssgben, mely Trsakkal szeretne szorosabban kapcsoldni, milyen Fbb s Kiegszt Teremtsi irnyokat nyit meg egy-egy letre (vagy akr hosszabb n-plsre)…
A VILGBAN (s a YOSGBAN) is ltalnos megnyilvnuls ma mr az, hogy a MEGTARTK a sajt ALAP-RAMLSUKBA bergztik a KZSSGKBE val Befogadshoz szksges ’Szably-gyjtemnyt’.
E Szablyok kztt vannak olyanok, amik minden tovbbi ’tanuls’ nlkl Meghatroz rszv vlnak az lnek. Ez a szably-csoport ltalban azt tartalmazza, hogy maga a MEGTART MIT ’AD’ a teremt Megnyilvnulsaihoz (megvalst-er folyamatos ramoltatsa, kapcsoldsokhoz s tudatosodshoz szksges ramlsok, kiterjedst biztost tr az n-plshez s hasonlk)(a test felptshez szksges alapok s elemek).
A Szablyok msik rsze olyan, aminek a megrtsben s megtanulsban a teremtt az t befogad / gondoz csaldja s trsai segtik.
Mra a legtbb Kzssgbe Befogad Szablyok kztt vannak ’Klnleges Rendelkezsek’ is. Ezek olyan Szablyok, amelyek brmely teremtre vonatkozhatnak, ha azt Vlasztja. A Befogadskor errl sem Egyeztet kln-kln a MEGTART a teremtvel, hanem LEHETSGKNT FELAJNLJA mint olyan teremtst, amely adottan nem vonatkozik mindenkire, csak azokra, akik azt majd valamilyen hatrozott formban nmaguk szmra Vlasztjk. Az ilyen Vlasztst a teremt meghozhatja mr a Befogadsakor is, vagy pedig az lete folyamn brmikor ksbb.
E Klnleges Szablyok kztt lehetnek
- KIPRBLS jellegek (azokat brmikor szabadon lezrhatja a teremt)(ilyen a FLD-Vilgban jelenleg a Ngats-jelleg – bvebben ITT),
- s lehetnek olyan Vlasztsok, amelyek csak elre pontosan meghatrozott felttelek meglte esetn zrhatk le (ilyen a FLD-Vilgban a MAGSGI Megtapasztals, amely ltalban csak a nagyobb Szakasz-Vlts sorn, az t-Vezets sorn lezrhat Megtapasztals – 20181216 – elrhet ITT).
Mra alapjaiban s legfbb irnyaiban meghatrozsra kerlt annak a Szablya, hogy a MINDENSG-FORRSNAK mikor szksges bekapcsoldnia Trsknt (Megerstknt) az egyedi teremtket (vagy akr Kzssgeiket) rint nagyobb Vltozsok Elksztsbe s Megnyilvntsba. A KLNLEGES Teremtsek elindulsa eltt nem volt arra lehetsg, hogy egy egyedi teremt ALAP-RAMLSBA [s (n)Lnyegbe] ’vltozs rdjon be’. Amint n a teremtk Tudatossga s nmagrt felvllalt felelssge, egyre tbb Harmonikus Lehetsget nyithatnak meg az n-plsre. Az ket letre Befogadott Kzssg MEGTARTJVAL ma mr a teremtk EGYETRTSBEN Lezrhatjk az addigi teremtseiket, s trvnyes utat nyithatnak valamely ms Irny Megtapasztalsra, s ma mr akr ms Kzssgbe t-Igazodsra is. Egy ilyen t-Igazods (vagy Nagyobb Vltozs) akkor nyilvnulhat meg, ha ebben minden rintett EGYETRT (vagy valamilyen ms fontos oka van). gy mra az ’RK’ Megnyilvnuls ALAP-RAMLS is ’rugalmasabb’ vlt, habr az ALAP-RAMLST rint Vltoztatsnak most is nagyon szigor felttelei vannak.
A KLNLEGES Teremts megnylsa sok tekintetben rugalmasabb teheti a Kzssgek Bels ramlsainak megvltoztatst, habr a Termszetes Kzssgek ramlsainak fontos Meghatrozja a ’Tartssg’ is. [A ’Tartssg’ az a Biztos Alap, amely a MEGTART s teremti EGYETRTSBL nyilvnul meg, erre alapozva tudja mind a teremt, mind a MEGTART ’eltervezni s megformlni’ (1) a Jelenltet s (2) Az-Elkvetkezt].
Az ALAP-RAMLS s KZSSGI ramlsok (s a KLNLEGES ramlsok) klnbzsgrl bvebben: 20190108 – elrhet ITT, s 20181120 – elrhet ITT.