 |
RSAIM |
|
| |

"ELEGET KVNOK NEKED!"
"Elegend napstst kvnok szmodra, hogy jkedved legyen, brmilyen szrknek is tnnek napjaid.
Elegend est kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld a napot.
Elegend boldogsgot kvnok neked, hogy szellemed l s rkk tart legyen.
Elegend fjdalmat kvnok neked, hogy mg az let legkisebb rmei is nagyobbnak tnjenek.
Elegend nyeresget kvnok neked, hogy vgyaidat kielgtse.
Elegend vesztesget kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld mindazt, amid van.
Elegend kszntst kvnok neked, hogy felksztsen a vgs bcsra." (Folytats ITT)


|

Sk Sndor - Ember
"Embernek lenni!
Csak embernek, semmi egybnek,
De annak egsznek, pnek,
Fld-szlte fldnek
s Isten-lehelte szpnek."



|
 |
Hmeztem: |
|

| |

2011.0728 – Szemelvnyek – nkifejezs III.:
Nagyon fontos, hogy azokban a helyzetekben,
amelyekben „msok tmogatjv vagy segtjv” vlunk,
TELJESEN SZINTK, IGAZAK legynk.
A „segt szndk” „tiszta” legyen,
vagyis tisztn SZERETETBL legyen jelen (’se tbb se kevesebb’),
magunkat a „yobbts” s nzetlen segtsgads szndka vezesse
[ne kvnjuk a msikat ’befolysolni’ vagy ’vezetni’, ne ’rtkeljk’ vagy tljk meg stb].
Ha „hvst” rznk egy helyzetbe, amelyben segten nyilvnul(hat)nnk meg,
akkor „teljes figyelemmel” [teljes odafigyelssel] forduljunk a „helyzet” s a helyzetben „jelenlvk” fel is.
Legynk „nyitottak”, hogy megrthessk azt, amit a helyzet mutat –
s ezltal is azt tudjuk nyjtani,
ami az adott helyzetben „tlnk telheten is a leg-yobb”
s az „rintett szmra is legmegfelelbb”.
Fontos, hogy IGAZAK legynk teljes egszben:
ne talljunk ki valtlan, ltalunk meg nem lt ’pldkat’, mert mr ez is ’ferdts’.
Olyat mondjunk s tegynk, amit mi VALBAN megtapasztaltunk,
s ami ezltal a ’magunk tapasztalata/tudsa’
[’erre tudunk pteni, ebbl tudunk biztonsggal ptkezni/pteni’].
Ne „szptsnk”, s kzben ne legynk bntak sem
(ugyanis a ’bnts’ rzkelsekor bezrul vagy beszkl a „szv”, s gy legtbbszr nem tud clt rni a segtsg).
|
"Egy sz is lehet locsogs, s ezer oldal maga a tmrsg.”
(Abody Bla)

„A madarak nyelve nagyon rgen kialakult, s ms, si beszdmdokhoz hasonlan tmr, kihagysos beszd: keveset mondanak, de ezzel sokat fejeznek ki s sokat megrtenek belle.”
(Gilbert White)
|
|
|
|
|
 |
Vlogats 4. |
|
eszkztelensg

"Mese Szaltn crrl meg a firl, a dics s hatalmas Gvidon hercegrl, meg Lebegyrl, a gynyr crlnyrl" - a mesrl nhny gondolat elrhet ITT
2019.11.16.
rdemes megfigyelni a mesben az rmnykodst. Egy Trsamtl:
"...Mg mindig nyomon kvethet, hogy az embert az tjrl
- az grgetk,
- csodt emlegetk,
- flelemben tartk trtik le.
A valsg meghamistsa messzire zi a Paradicsomi llapotot. De vajon mirt is trlnk le?..."
>Pr napja a csaldjt elhagy Atya kpe nha kopogtatott bennem is, s a Puskin mese azon kpe jelent meg, amikor Szaltn cr nem sokkal azt kveten, hogy meghzasodott s gyermeke fogant, elhagyta otthont-csaldjt (a mese szerint hborba ment). Az Atya elhagyta otthont, magra hagyta vrands felesgt, gy nem tudta megvdeni asszonyt s jszltt fit az rmnykod rokonsgtl.
A mi letnkben: a MINDENSG-FORRSA “Az-let” (akr mint vilg) megformlsa utn kiss htrbb hzdott, hogy engedje szabadon felnni az letet. Szmra is j volt ez a feladat (a szli feladat), s biztosan a legjobbat akarta a gyermekeinek, de nem ismerte fel azt, hogy a gyermekeinek (felesgnek – a MEGTARTKNAK) szksge lett volna a vdelmre s tmutatsaira.
A felntt fia mutatja meg az Atynak, hogy “neknk lknek” mire van valban szksgnk az Atytl >>> s ekkor kezd megformldni az a “tvolsg”, amely nem csupn szabadd (a mese valsga szerint szmztt, otthontl s szeretteitl megfosztott) tehet, hanem boldogg is.
Amikor a felntt fi meghzasodik s felesge gyermeket vr, a fi mr nem hagyja magra a csaldjt, hanem zen az Apjnak, hogy szeretettel vrja, ltogassa meg ket… ljenek egytt / egymshoz kzelebb (amennyire csak lehet).
Szorosan kapcsoldik ehhez egy msik tma: az “eszkztelensg”. Ez a Fldanya sorsban is folyamatosan visszakszn nehzsg.
Mint a mesben is: szerelembl-szeretetbl (sszecsendlsbl) megformldik egy j csald, s megszletik belle egy j let.
MR EKKOR (!) tudatos (!) [idsebb!] teremtk leszaktjk az j letet a gykerrl, megfosztjk annak a lehetsgtl, hogy nvekedjen, tanuljon, felptse nmagt GY, AHOGYAN AZ -MAGA.
Beleavatkoznak a sorsba kvlrl. Hogyan tudn ettl megvdeni magt egy (mg eszkztelen) jszltt vagy a szlsben elgyenglt [anyasgba ppen beilleszked / beigazod] desanya?
A Fld fel [miutn nem pusztult el] sokszor kzeledtek olyanok, akik itt akartak “ellteni valamit sajt magukbl” vagy kiprblni valami olyat, amit nem akartak kzvetlenl bevonni a sajt sorsukba. Nem voltak kvncsiak arra, hogy maga a Fld / a Fldanya milyen SAJT VALJT akarja megformlni, MIT KSZTETT EL felptsre (nmaga szmra, s msok javt is szolglva ezzel).
Most is vannak “kzeledk / figyelk / leselkedk” (leggyakrabban valamilyen szp larc mg bjva), akik grnek, vagy krnek lehetsget.
Tudomsom szerint olyan vdelmet (Megerstst) kap (s rszben sajt erejbl formlt meg) a Fld, hogy a Sorst csak azok formlhatjk jelenleg, akik a Fldanya Befogadsban vannak (= akikkel EGYTT kszlt fel a mostani Nagy Vltozsra e Kzssg MEGTARTJA, azaz a Fldanya). “Kvlrl” sem adhat “j eszkz” most a Fldnek, “bels rejtettsgekbl” sem.
“Tisztn” szndkozik a Fld elkezdeni az n-plst: csak az formldik meg most a Fld letben, amit a Fldanya egytt ksztett el azokkal, akik “begykereztek” [otthonuknak vlasztottk a Fldet].
“tmutatsok” sem rhetik el “kvlrl” a Fldet. Akik sszecsendls alapjn itt lnek, bellrl-magukbl felptik a sajt eszkzeiket idegen behatsok s rmnykodsok, vagy akr j-szndk beavatozsok nlkl.
Minden Kzssg (s minden egyedi teremt) a sajt Sorsa szerint felpl erivel s eszkzeivel tud maradandt megformlni s valban boldog lenni.
Megtapasztaltuk, hogy a msok ltal “tadott” (nem a sajt sorsunkbl fakad) tudssal s eszkzkkel megformlt ton a legtbbszr nem tudjuk felpteni / kibontani a sajt sorsunkat, nem tudjuk kibontani a szrnyainkat…
Ha ma mr nem is getik el mglyn a sajt sorst ptt, a legtbbszr “nem normlis” jelzvel illetik.
Hamis eufria, flelem, bntudat - mint KLNSSGEK (elrhet ITT):
20140724 - Korbbi lejegyzsekbl nhny KLNSsgrl s az ezeket elhrt Megerstsekrl
(elrhet ITT)
„Hamis eufria – flelmek – bntudat --- 20120717:
Taln rdemes lehet (fokozottabban) odafigyelnie azoknak, akik a „mgia” ltal rintettek voltak [s a MAG-Ltezknek]: br a nem teljesen tiszta mgia mkdteti a „hatalmukkal” mr nem lhetnek a rgi kiterjedt mdon, mgis vannak olyanok, akik egyes rgi ’bejratott’ szlakon / mdokon vagy teljesen mg ki nem tisztult mintkon „mintha” mozgatni / befolysolni, „irnyts al vonni” prblnnak embereket. Taln azrt engedi ezt meg (vagy mutatja meg)[’MRI’] egy szk krben a Fldanya, hogy megtanuljuk felismerni s tudatosan kezelni / elhrtani az elterel jelleg prblkozsokat.
A „mgia” flrevezet [a sajt (n)minsgtl elterel!](’gyengt’) fbb mdszerei kztt szerepelt (1) a „hamis eufria” megjelentse, majd ha ez nem volt elgsges, akkor (2) flelem-felpiszklsok trtntek, (3) „slyos csapsknt” pedig „bnt / mly bntudatot” ptettek fel.
Az „elterelsre irnyulsokat” meg kell tanulnunk felismerni, hogy szksg esetn kivdhet / Elhrthat legyen az elterels. [Valsznleg nem okoz nagy nehzsget az elterel irnyulsok felismerse akkor, ha a „Bels Mrtk” megfelelen mkdik, s a Llek megfelelen figyel az nnn Bels Jelzrendszerre.]
Kapcsold rs:
20191111 - az 'rtkels' mint formld j Tudatostsi n-er megalapozsa
Az elterel prblkozsok a „Jelentl” s az „nlnyegtl” igyekeznek elfordtani a figyelmet azzal, hogy „nagyon hasonl” (rezonl) minsgeket (akr krelt feladatokat) „tesznek a Lelkek el” (hogy arra fordtsk a figyelmet s teremtert/idt, ne a maguk vilgt / megltsait ismerjk fel, hanem megszabott gondolatokat emsztgessenek...)
Az elterels fordulhat a „mlt” s a „misztikum” vagy a „tvoli jv” fel, ltszlagos (igazsg-rszeket is hordoz) „magyarzatokat” ad vagy „nagy felfedezseket (vagy ’leleplezseket’) tesz”, irnyulhat „kifel a FLDRL a vilgrbe vagy gi segtk fel” „feladatot s fontossgrzetet adva”… irnyulhat az elterels [most mintha ez ersdtt volna fel] a „legfltettebb kincseink”-hez kapcsoldva [pldul nagy tmads kszlst jelzi ezek ellen s meghatrozott (megvsrolhat vagy pontosan elrt tudomnyos) mdszerekkel tenni kell ezek vdelme rdekben]…
20140219: Egy jabb ’(megvilgt) kp’:
Valamilyen [nem kzeli csaldtagknt felismert] ’niknt mutatkoz’ forma [valamilyen klns ’kettssget’ mutat (utalhat ez akr valamilyen ’alakvlt’ jellegre, de akr a ’megosztottsgra’ / ’dualitsra’ vagy ’dominancira’, esetleg rintlegesen a ’hierarchia’ jelleg viszonyulsra is)] valamilyen ’kzelsgbe’ kerlt, s hirtelen
-
a ’fejem felett’ [a koronacsakra tjkn, a ’kutacs’ krnykn] kezdett el ’matatni’. Nem ’simogats’ volt ez [habr akr annak is lehetett ’lczva’], valamilyen ’nyomst prblt gyakorolni’. Mivel ezzel nem rte el a szndkolt hatst
-
’kllel’ hirtelen egy / nhny erteljes tst mrt a fej / f ezen terletre. Mivel ezzel sem rte el a szndkolt hatst
-
kifejezetten a ’mellkas’ ’szv-tjki’ rsze fel irnyult egy nagyon erteljes tasztssal / ’lks-hullmmal’. Mra mr a [VILGI / FLD-Vilgi] ’Megtarts’ oly mrtkben Biztoss vlt, hogy a ’Megtartsban’ [a TRVNYES Megnyilvnulsban] egyik (Tisztelet-hinyos) ’Megmutatkozs’ sem okozott krt.
Ez a ’klns irnyulsi-fokozatossg’ nagyban hasonl a ’Teljessget csorbtani szndkoz’ ’mginak’ itt a FLDN ’kzvetlenl’ is Tudatostott ’f eszkz-trhoz’:
-
elszr valamilyen ’befolysol / rhat’ mdon a „boldogsg ltszatt mutat” „hamis eufriba” vezetne [az ’rzkeket / rzkelst’ s ezltal kzvetlenl a ’tudatot’ oly mdon megtvesztve, hogy ezt az ’eltvolodst s eltvolodottsgot’ „nknt” „vlassza” az akire ezt a klns rhatst gyakoroltk, s gy a „teljes lnyt s minden erejt tadja” az t ilyen mdon ’irnytnak / programoznak’]. Ltszlag ez akr egy ’tanti’ (megerst jelleg) ’t’-nak is „lczhatta” ezt a[z ’udvariaskod’ / ’kedveskedni prbl’, grget jelleg] befolysol Megmutatkozst.
-
Ha a befolysols al vett valamilyen okbl nem befolysolhat elg ’hatkonyan’ ezen a ltszlag enyhbb mdon [vagyis az rzkelse s Tudata / Tudatossga tiszta marad s gy nem vezethet a ’klns irnyba’], akkor az rzkels s Tudat ’durvbb’, erszakosabb mdon kerl „behats al”. Ekkor mr a korbbi enyhbb ’nyoms-s-elhomlyosts’ helyett az rzkels s Tudat kzvetlen s gyorsabb „puszttsa” mutatkozik meg, ami itt a FLDN jellemzen „flelem” (s fjdalom) jelleg elhomlyost Megmutatkozsokat idzett el, amelyek egy klns mdon „beleltettek” / „belegettek” a „testbe” s/vagy a „llekbe”.
-
Ha valamilyen TRVNYES MEGERSTS miatt ez sem rte el a kell „befolysol’ hatst, akkor „az let” a befolysol szmra egy olyan „erssgt” mutatta, amelyet „nagyon veszlyesnek tlt meg”, s az ilyen „Klnleges Biztossggal” br „letet” mr „kzvetlenl” vette „tmads al”. Ebben is lehetett ’fokozatossg’, azaz nha elszr csak a megclzott „letnek” olyan meggyengtsre irnyult, amely meggyengls utn a korbbi „Tudat-meggyengt” hatsok mr eredmnyesen hasznlhatk arra, hogy „szolgv / rabszolgv” vljon a megclzott, s csak ha ez sem volt megvalsthat, akkor irnyult az „erszak” kzvetlenl” az let elpuszttsra (kzvetlenl a szv bezrsra / elpuszttsra). A „meggyengt mgia” egyik nagyon durva eszkzknt ehhez pldul a „bntudat” klnfle erssg gerjesztst is felhasznlta.
A FLELEMhez kapcsold korbbi lejegyzs (rszlet a kk knyvbl) ELRHET ITT
OmMTR~KJ
| |
|
|
 |
A mai napra: |
|
„Azzal, hogy mrgeldnk, valjban msok hibja miatt nmagunkat bntetjk, tudatunk negatv rezgsvel nmagunkat gyengtjk, s teljestkpessgnket cskkentjk.”

| |





ldozni
csak a benned lv s ltalad LT-re hozott Szpsggel
msokat is Szptve s gyaraptva,
Teljes s P Szabad Akaratodbl,
Szabad Akaratodat kinyilvntva,
az rk s Adott l KRISZTUSI Rendnek megfelelen
Lehetsges
s
rdem-es.”
20100525 - Az ldozatrl - Szemelvnyek

A hibkrl s a hibzsrl:
A ’hibk’ segtenek ’nem-felejteni’ s ’felejteni’.

PIRAMIS - szintn akarok lni
szintn akarok lni,
Minden utam vgigjrni,
Hinni abban, amire vgyom,
S ha hiszek benne kzdeni rte brmilyen ron.
szintn akarok lni,
s csak annyit elrni,
Jkedvem senkit ne bntson,
S ha fj a szvem valamirt, ne nagyon fjjon!
Tled csak annyit akarok krni,
Hogy engedj szintn lni,
szintn, szabadon, szpen,
szintbben, mint ahogy tegnap ltem.
Ne kelljen hazudnom senkinek
s hogyha valamit krdezek
A vlasz igaz legyen!
Szeretnk bzni mindenkiben,
Hinni, hogy nem fordul ellenem,
S nem rul el sosem.


AZ ERD FOHSZA
Vndor, ki elhaladsz mellettem,
Ne emelj rm kezet!
n vagyok tzhelyed melege
hideg tli jszakkon,
n vagyok torncod bartsgos fedele,
melynek rnykba meneklsz a tz nap ell,
s gymlcsm oltja szomjadat.
n vagyok a gerenda, mely hzad tartja,
s n vagyok az asztalod lapja,
az gy, melyben fekszel,
a deszka, amelybl csnakod pted.
n vagyok a hzad ajtaja,
blcsd fja, koporsd fedele.
Vndor, ki elmsz mellettem
hallgasd a krsem:
NE BNTS!

NNEP
Az nnepeknek fontos rsze az „emlkezs”, amikor a dics vagy pp a kevsb dics tettekre/meglsekre, az eldkre is emlkeznek, s ezltal egyfajta folytonossg alakul ki (marad meg) az sk, Eldk, a Gykerek irnyba is. Az emlkezs a legtbb esetben ma mg ’int’ plda is lehet arra, hogy mit szksges megvltoztatni, miben szksges vltozni akkor, ha valami yobb s teljesebb let a cl ---
az „nnep” Valdi Lnyege azonban minden esetben a[zon] „Jelen Megerstse, amely elvezet a ’vgyott jvbe’.”
Az nnep ltalban MEGERSTI az let egy olyan rszt/szelett, amely „tovbbvitelre rdemes”, amelyben ELREMUTAT/elrevezet Plda vagy t [Mkds, Er] Van Jelen.
(Rszlet a 20110802 - Nitottsg, Nyits... rsbl)
|
|
|