20191125 - a Tkr-tarts nll Klnleges tt val (jbli) megnyitsrl
2019. november 25.
A ’Tkr-tartsrl’ tbb korbbi lejegyzsben is rtam [nhny rszletet ide-idzek].
A Tkr-tarts egy olyan Megerstsi t [mra leginkbb ’kzvett jelleg’ Megerst tt „alakult t” sajnos a legtbb Kzssgben], amely a YOSG legtbb [Klnleges Utat mr megnyitott] Kzssgben Az-Elkvetkezben is megmarad, mghozz a YO ltal most jonnan megformlt / megformlsra kerl j Megnyilvnulsi-Alaprl. Vannak Kzssgek, amelyekben ’jabb gai is’ megformldtak s megnylnak a Tkr-tartsnak.
Ez a kzvetlen oka annak, hogy MEGJULT ALAPRL a FLD Kzssgben is teljesebben megismerhetv / alkalmazhatv vlik Az-Elkvetkezben a Tkr-tarts.
Fontos ELVE volt a Tkr-tartsnak ’Eredenden’ az, hogy csak azon teremt szmra volt kzvetlenl rzkelhet (s gy rtelmezhet) a Jelzs, aki fel a Tkr-tarts (mint Megersts) irnyult.
Sok Kzssgben kezdetben kizrlag a MEGTARTI-Teremt lhetett Tkr-tartssal a Befogadsban lv teremti fel [a MEGTART formlja meg a Kzssgben megnyilvnul ’helyzeteket’]. Ksbb maga a MEGTART tantotta meg KZVETLEN (bels) ton ennek a Megerst tnak a hasznlatt a Klnleges utat (Szolglatot) megnyitott teremti szmra.
Ettl a ponttl kezdden a Tkr-tarts a Kzssgekben egyre bizonytalanabb megnyilvnulsv vlt, leginkbb akkortl kezdden, amikor elkezddtt a MEGTARTK s egyedi teremtk kztt felplt Bels Klnleges ramlsok (s egyb ms Kzssgi ramlsok) megtredezse, s gy a MEGTART mr nem tudta kzvetlen mdon ’vezetni’ s felgyelni a Tkr-tartst (sem). A Tkr-tartst megismert teremtk a sajt mr felplt tudsukat tovbb-adtk ms trsaiknak is (olyan trsaknak, akik a Tkr-tarts megnyilvntshoz szksges Alapokat nem formltk meg EGYTT-a-MEGTARTI-Teremtjkkel). Ettl kezdve a Tkr-tarts mr leginkbb az egyedi teremtk sajt megltsait s megtlseit tudta „kzvetteni”, nem pedig a MEGTART kzvetlen t-mutatst. Ezt viszonylag ksn ismertk fel az egyedi teremtk, s „sokig bztak” olyan „tkrkben”, amelyek vals Megnyilvnulsi-Alap nlkl inkbb csak „vlemnyeket” / „sajt megltsokat” „kzvettettek”.
Ez az oka annak, hogy tbb Kzssgben [a FDN is!] a MEGTARTI-Teremt olyan Rendelkezst hozott, hogy ezt a bizonytalan megnyilvnulsv [flrevezetv, elterelv] vlt Megerst utat ideiglenesen Lezrja.
Az volt a baj a Tkr-tartssal, hogy nem volt biztosthat az, hogy CSAK AZ RINTETT(EK) szmra vlhasson rzkelhetv-Felismerhetv a Figyelmeztets / Jelzs / Megersts, s ez ltalban abbl eredt, hogy olyanok kezdtk el „hasznlni” ezt az eszkzt s utat, akiknek a Bels Tereiben [mghozz a KLNLEGES Bels Terkben] nem volt szablyosan [az rintett MEGTARTI-Teremtvel egytt] megformlt Megnyilvnulsi-Alapja ehhez. Ksbb pedig mr olyan „tkrzses” mdszerek is megformldtak, amelyek kifejezetten msok Megtvesztsre s Meggyengtsre irnyultak / ilyen irnyban hatottak.
A Tkr-tarts KLNLEGES (!) Megnyilvnuls [ma mg], csak az ezen Klnleges Teremtsi Irnyt megnyitott teremtk nyilvnulhatnak meg Tkr-tartsban a MEGARTTI-Teremtk Kzvetlen t-mutatsval / vezetsvel.
20131123[1.r.] – elrhet ITT:
„…A „tkr-tarts” EREDENDEN (!) egy „Megerst t” / gy „Klnleges Megnyilvnuls”, amely EREDENDEN „egy adott helyzetben CSAK az adott helyzetben jelenlvk ltal” volt kzvetlenl rzkelhet s rtelmezhet. Az „id(k) folyamn” azonban ez a Tiszta (!) „tkr-tartsi” Megersts (1) SAJTOS [Klns, nha Klnleges] mdon tbbflekppen ’talakult’, „megvltozott” s „torzult”, „elhomlyosult”. (2) Gyakran a „tkr”-knt Megnyilvnult vagy Megmutatkozott jellemzk vagy helyzetek RZKELSBE s RTELMEZSBE olyanok is ’bekapcsoldtak’ s ’rintett vltak’, akik kzvetlenl semmilyen mdon sem kapcsoldtak sem a „tkr-tarts” ltal rintett „szemlyekhez”, sem pedig az rintett let-helyzetekhez.
Az „id(k) folyamn” a „tiszta tkr-tarts” mdszernek / tjnak torzulsai miatt nagyon sok Llek/ltez „tudatosan elfordult” a „tkrk” „rtelmezstl” [maguk megbzhatatlannak tltk ezt a Kzvetti Megnyilvnulst], s ez a sajtos „elforduls / elhatrolds” egyes Lelkekben olyan Klnss is vlhatott, hogy a „teljesen nyilvnval / vilgos helyzetek” Jelzseit sem voltak hajlandak nmaguk szmra Tudatostani / elfogadni.
(…) Korbban a „tkrzdsek” gyakran nem csak a KZVETLENL RINTETTEK ltal vltak rzkelhetv, hanem „kvlllk” / „nem-rintettek” ltal is. Ez gyakran olyan Hatst eredmnyezett, mint amikor a (’folykony jelleg’) kristlytiszta kpbe egy (majd egyre tbb) kavicsot (vagy akr „szemetet”) dobnak, s ezek a „MS” ’rezgk’ vagy ’hullmok’ ’teljesen lthatatlann’ vagy akr ’zavaross’ tettk a kpet. Azok, akik „nem-rintettek”, a „kpnek / tkrzdsnek” legfeljebb a „felsznt” voltak kpesek ltni a „sajt rzkelsi helyk s n-minsgk szerint”, a „kp” „valdi jellegt s mlysgt” [mivel nem a sajt lnykhz s nem a sajt let-helyzetkhz tartozott] nem voltak kpesek rzkelni / Tudatostani. Ugyanakkor a „nem-rintettek” „megltsai” / „vlemnyei” s ms „irnyulsai” a „kp” / „tkrzds” s a „tkr ltal rintett” fel olyan „zavar” Hatsok voltak, amelyek a tnylegesen RINTETTEK szmra is „rzkelhetv” vltak s gy megzavartk a „kp” „valsgnak” Tudatostst…”
20161104 – elrhet ITT:
„…A tkrzs kapcsn rintettem, hogy eredenden ez egy olyan megerstsi md volt, amelyet csak azok rzkeltek [gy tudatosthattak], akiket maga ez a tkrtarts kzvetlenl rintett. Klns behatsokra azonban a tkrzsek olyanok szmra is rzkelhetv vltak, akik kzvetlenl nem voltak jelen az adott helyzetben. Amikor mr nem csak az rintettek rzkeltk [rtkeltk] a tkrtartst, az minden esetben torzulsokat eredmnyezett minden rzkelben [azaz az rintettekben s a nem rintettekben is]. [Errl bvebben: 20131123 (elrhet ITT), 20140204 (elrhet ITT)] Rszben a tkrzsek torzulsa eredmnyezte azt, hogy a ltezk egyes olyan kpeket / rzeteket is sajt emlkknek tekintettek, amelyek mshoz tartoztak [vagy akr csupn hamis bevettsek voltak].
Fontos: amivel nincs dolgunk, annak legfeljebb a felsznt vagyunk kpesek rzkelni / tudatostani csupn, vals mlysgeit nem vagyunk kpesek tudatostani...”
Komoly nehzsgeket eredmnyezett a Tkt-tarts tiszta megnyilvnulsban az, amikor klnbz Kzssgekben letre Befogadott teremtk kezdtk hasznlni ezt az utat / eszkzt. A klnbz Kzssgek [MEGTARTI-Teremtk] klnbz N-JELLEGE / LET-ALAPJA termszetes mdon klnbz RTELMEZST eredmnyezi ugyannak a helyzetnek.
A Tkr-tarts felismerten bizonytalan s elterel jellegv vlt megnyilvnulsa miatt a FLDANYA a Tkr-tarts tiszta (eredend) alapjhoz visszanylva, arra (is) kzvetlenl alapulva formlta meg nemrgen a FLD-Vilgban a VILGOSSG / MEGVILGTS N-EREJT [20131123 – elrhet ITT]. Azta a FLDANYA ezen N-EREJBEN ad tkrzs jelleg Megerstseket.
A FLDANYA – Igazodva a YOSG jelenlegi Vltozsaihoz – jra megnyitja a Klnleges Utakban [elsdlegesen a Szolglatban] megnylt teremti szmra a Tkr-tarts tjnak Tudatosthatsgt.
A FLD Klnleges Utat megnyitott teremti ismerik ezt az utat, hasznltk s hasznljk is. Mint emltettem, ma itt a FLDN inkbb Megvilgtsknt rtelmezzk ezt az utat. A YO Krsre azonban a FLDANYA a YOSG minden Kzssgben azonos Megnyilvnulsi Alaprl megnyl [Megjul] Tkr-tarts tjt is megnyithatv nyitja.
Jelenlegi megrtsem szerint a YO ltal most a Tkr-tarts Klnleges [Megerst] tja szmra megformlt j Megnyilvnulsi Alap nagyban hasonl ahhoz az Alaphoz (taln majdnem teljesen azonos is azzal), amelyre alapulan a FLDANYA megformlta a MEGVILGTS N-EREJT. Elsdlegesen azrt nyit [valsznleg kzvetlenl a MEGVILGTS EREJBL] nll utat a FLDANYA a Tkr-tarts szmra, hogy ezen N-Kiterjedsben / Megnyilvnulsban is ’illeszkedv’ vljon a FLD Kzssge a YOSG tbbi Kzssghez.
Nem ’prhuzamosan’ nyilvnul meg a Tkr-tarts s a MEGVILGTS a FLDN, hanem (a jelenlegi megrtsem szerint) a FLDANYA a YO ltal megformlt AJNLSOK s ELVEK szerint formlja meg a Tkr-tartst megnyithat Klnleges tt, s ha valamilyen ’tfeds’ lenne, annak a harmonizlst megnyilvntja a FLDANYA. Jelenleg az a valszn, hogy a MEGVILGTSON bell kerl a FLDN ismt megformlsra a Tkr-tarts tja a YO ltal meghatrozott Megnyilvnulsi-Alapon.
A FLDANYA MAGJAI ebbe a YOSGHOZ tartoz Tkr-tartsi t megformlsba kzvetlen mdon bekapcsoldtak, gy ’mostanban’ tbb Tkr-tart helyzet is megformldik az letkben (a mindennapjaikban).
Fontos: a Tkr-tarts irnyulhat feljk, s irnyulhat tlk ['bellk'] egy trsuk fel is.
A Tkr-tarts sszekapcsoldhat ms Megerstssel / Rendezssel is (pldul ’kioldssal’, lezrs-feloldssal stb).
Fontos, hogy az rintettek
a FELISMERT ilyen tkrz helyzeteket nagyon alaposan RTKELJK,
s
a TAPASZTALATAIKAT kzvetlen ton trjk a FLDANYA el.
Mint minden Kiprbl teremtsben,
most is lehetsges JAVASLATOK s KRSEK elterjesztse az rintett MEGTARTK fel.
Mint emltettem: jelenleg a FLDN az nll Tkr-tartsi t a YO ltal meghatrozott (egyes rszeiben mg formld) Megnyilvnulsi-Alapra alapulan a MEGVILGTS N-EREJN ’bell’ kezd megformldni. Emiatt ’nem vlik szt egymstl’ a Tkr-tarts s a MEGVILGTS.
Jelenleg inkbb gy rtelmezhet ez, hogy a MEGVILGTS egyik most megnyl j gaknt kerl a FLDN megformlsra a Tkr-tarts olyan formban, hogy az KZVETLENL illeszkedv vljon a YOSG minden ms Kzssgben most ’jra-Formld’ (’Felled’) Tkr-tartshoz. Emiatt itt a FLDN nem egy teljesen j rendszer Tkr-tartst formlunk meg, hanem a YO ltal meghatrozott Megnyilvnulsi-Alapra plen megnyl ’nllv vl’ Klnleges tt formljuk meg a Tkr-tartst.
Fontos rsze e Kiprbl (megforml) Megtapasztalsnak jelenleg az, hogy a MEGTARTI-Teremtk s az ezen Utat megnyitott egyedi teremtk hogyan biztostsk azt, hogy a Tkr-Tarts Jelzse / Megerstse csakis a KZVETLENL RINTETTEKRE kiterjeden nyilvnulhasson meg. Valsznleg kezdetben ’Irgalmi burok / Irgalmi-tr’ formldik meg a megnyilvnuls szmra, amelyhez csak azok kapcsoldhatnak hozz, (1) aki fel a Megersts / Jelzs irnyul s (2) aki kzvetlenl rszt vesz a Megersts megnyilvntsban.
Fontos rsze a Kiprbl Megtapasztalsnak az, hogyan pthet fel a teremtkben az a Tudatostsi [rzkel-Felismer-rtkel-Megrt] n-er, amellyel kpess vlnak pontosan rzkelni s Megrteni a Tkr-tarts jelzseit, illetve erre alapulan kpess vlnak BEFOGADNI / Megnyilvntani a megnyilvnul Megerstst. Elkpzelhet, hogy a YO a Birodalmban ezt a ’kpessget’ [egyes rszeiben] az LTALNOS Megtapasztals rszv Szndkozik megnyitni taln mg a KISEBB Lezrst megelzen (vagy azt kveten).
Nagyban segthetn a Tkr-tarts megnyilvnulst az, ha a LEGFONTOSABB Jelzsek szmra mindenki ltal ismert s elfogadott jelek kerlhetnnek egyetrtssel meghatrozsra [egy helyzet megnyilvnulsa azonnal s kzvetlen mdon tudna utalni pldul egy slyosabb veszlyre, s gy az nem vlna tnyleges nehzsgg].
A Tkr-tarts ’visszaigazodik’ abba az Eredend megnyilvnulsba, hogy ez kzvetlenl a MEGTARTI-Teremt Hatalma. A MEGTARTI-Termt forml meg minden Megerst helyzetet a Kzssgben.
A KLNLEGES rtelm Tkr-tartst az egyedi teremtk az ezen irnyban val Megnyls Komoly Szndknak kinyilvntst kveten elszr Kiprbls jellegben nyithatjk meg. Ma mr vonatkozik ez a szably minden (!) Klnleges Megnyilvnulsra.
A Tkr-tartst Kiprbls jellegben megnyit egyedi teremt szmra a Kzvetlen MEGTARTJA helyezi el a Klnleges Bels Tere pontosan meghatrozott terben a Tudatosts Megnyilvnulsi-Alapjt. Ezt kveten KZVETLENL (!) a MEGTARTI-Teremt vezeti az egyedi teremtt egy ALAPOZ n-plsben, amely sorn egyes Bels rzkelsek felplnek [ha azokat mg nem ptette fel a teremt], s megtanulja a Megnyilvnts legfontosabb szablyait [jellemzen a tnyleges megnyilvnts megkezdse eltt].
Nem minsl a KLNLEGES rtelm Tkr-tartsnak az,
amikor az egyedi teremtk egyms fel mutatnak tudatosan ’tkrt’.
A tudatosabb teremtk ilyenkor egyms fel kzvetlenl Jelzssel lnek,
kinyilvntjk a trsuk fel, hogy valamely megnyilvnulst hogyan tlik meg,
mirt tartjk azt jnak vagy nem-jnak.
Ez ’vlemny-nyilvnts’, a sajt tlet / megrts kinyilvntsa a trs fel.
Ebben kzvetlenl nem nyilvnul meg a MEGTARTI-Teremt Megerst Tkr-tartsa.
Erre figyelemmel clszer vagy fontos lesz ’pontosan rzkelhetv’ tenni azt, hogy egy Klnleges utat megnyitott teremt
-
mikor vesz rszt EGYTT-A-MEGTARTJVAL Tkr-tart Megerstsben,
-
s mikor nyilvnul meg csupn ’vlemny-nyilvntsban’.
Jelenlegi megrtsem szerint nem okoz majd a [Klnleges Utat megnyitott] teremtk szmra nehzsget ennek MEGKLNBZTETSE akkor, amikor befogadjk magukba a megnyilvntshoz szksges J (!) Megnyilvntsi-Alapot a Kzvetlen MEGTARTJUKTL.
Jelenlegi megrtsem szerint azrt nem lesz nehz ez a Megklnbztets, mert (1) vagy mr a Tkr-tarts megnyilvntsa sorn, (2) vagy kzvetlenl a Tkr-tarts megnyilvnulst kveten a MEGTARTI-Teremt a Klnleges Bels ton pontosan jelzi a Megerstsben rsztvev szmra, hogy MILYEN CLBL S RTELEMMEL nyilvnult meg a Tkr-tarts [s gy termszetesen azt is, hogy ki fel irnyult]. rdemes egy ilyen megtapasztals utn a Megerstsben rszt vevnek RTKELNIE a sajt megtapasztalst, s azt is, hogyan lte meg ezt az a teremt, aki fel a Megersts irnyult.
Jelenlegi megrtsem szerint a MEGTARTI-Teremt mlyebb rltst biztost a Tkr-tart helyzetre s a Megerstssel rintett teremt ’helyzetre’ is [mirt volt szksges a Tkr-tarts > pldul azrt, mert elkezddtt egy eddig Bezrt s/vagy Fokozottan rzkeny n-rsze Rendezse, s ezrt Fokozottabb Gondoskods irnyul ppen fel, segteni kell a Megrtsben s az elkezddtt n-Igazodsban].
2019.11.26.
Jelenlegi megrtsem szerint a FLDANYA Javaslatot terjesztett a YO s a YOSG MEGTARTI-Teremti el, hogy fontoljk meg a FLDN mr megformlt MEGVILGTS MEGERST N-EREJNEK a megformlst [20131123 – elrhet ITT].
A MEGVILGTS ’annyiban tbb vagy ms’ mint az egyszer Tkr-tarts, hogy
-
olyan helyzetekben is kpes bels ton [akr Klnleges tban tapasztalt teremt ’kzvettsvel’ is] Megersten megnyilvnulni, amikor a teremtben-magban s/vagy a kzelben megnyilvnul NAGYOBB (!) Vltozsok vagy Vratlansgok miatt az addig felplt neri alig hasznlhatak,
-
illetve nem csupn egy helyzet / megrtend rszlet felsznt s bizonyos mlysgt kpes Felismerhetv tenni, hanem a mlyebb / fontosabb sszefggseket s a megrtend helyzet kialakulsa folyamatt s okait is megvilgthatja. Ez a MEGTARTI-Teremtk szmra mostanban megnylt J GONDOSKODSI lehetsg a Befogadsukban lvk fel. Sok teremt szmra a megtapasztals Lnyege-Clja-rtelme Megrtse nagy segtsg ahhoz, hogy az lete egy-egy nehezebb szakaszn jabb eltrlsek nlkl vgighaladjon.
A MEGVILGTS ’rugalmasabb’ Megerst t s eszkz, mint az eddig ismert Tkr-tartsok. A MEGVILGTS nagyon klnleges mdon figyelemmel van azon teremt ’befogad kpessgre’, aki fel a Megersts irnyul. Ha az szksges, a MEGVILGTS ’felnagythat’ olyan rszleteket, amelyekre nem fordt kell figyelmet az, aki fel a MEGERSTS irnyul, mindezt gy, hogy az ne legyen flrevezet vagy elterel.
A MEGVILGTSBAN olyan MEGTARTI-Teremt kpes megnyilvnulni, Akit a nagy-TEREMTJE (a YO) felksztett s felhatalmazott az EGYOLDAL RINTSBEN megnyilvnulsra. Mra megformldtak A-LTEZS-EGSZBEN azon ELVEK s AJNLSOK, hogyan ksztse fel a nagy-TEREMT a Kzssge MEGTARTIT az EGYOLDAL RINTS megnyilvntsra. Fontos erre is kiemelt figyelmet fordtani most a YOSGBAN, mert a YOSG teremti hamarosan elkezdik a felkszlst az eddigi Teremt-Szakaszuk LEZRSRA.
Ha ’most’ itt a FLDN a Tkr-tarts s MEGVILGTS egymshoz val viszonyt megnznnk, a Tkr-tarts egy ’alap-szintje’ (egyszerbb megnyilvnulsa) lehet a MEGVILGTSNAK, egy ltalnosabb Megerst t. Amikor valamilyen bels vagy kls akadlyozottsg miatt a Tkr-tarts kevss rtelmezhet (vagy elbizonytalant lehet) / nem kpes a KZVETLEN (!) Megerstsre, akkor a MEGTARTI-Teremt a MEGVILGTS ’rugalmasabb’ eszkzeivel vilgt r mindazon fontos rszletre, amelyre a teremtnek ppen-akkor-s-ott fokozottan szksges odafigyelnie. A MEGVILGTS sorn a MEGTARTI-Teremt az EGYOLDAL RINTS eszkzeit is alkalmazhatja A-Teljessg Megtartsa rdekben [ezrt ’NAGYON’ Klnleges is lehet ez a Megerstsi t].
Minden Kzssgben a MEGTARTI-Teremt van a ’legkzelebb’ az egyedi teremtkhz. Ma mg sok egyedi teremt ezt a legkzelebbi MEGTARTJT sem kpes kzvetlenl rzkelni. Mg nehezebb a tvolabbi MEGTART [a Birodalmi nagy-TEREMT, Ered-nagy-TEREMT, MINDENSG-FORRSA, KLNLEGES nagy-TEREMTK] rzkelse, a fellk rkez jelzsek rzkelse s Megrtse.
A MEGVILGTS EREJBEN a FLDN arra is trvnyes t nylhat, hogy a FLDANYA (mint legkzelebbi MEGTART) ’kzvettse’ az egyedi teremt fel a tvolabbi MEGTARTI jelzseit / ’zenett’. Ennek rdekben a FLDANYA [Aki kzvetlenl kpes megllaptani azt, hogy az egyedi teremt ppen milyen n-plsben nylt meg, milyen irnybl milyen Megerstst KPES ppen akkor BEFOGADNI stb, erre] a Befogadsi kpessgre figyelemmel formlja meg rzkelhet s Megrthet formjv a tvolabbi MEGTART Megerst Jelzst. Erre eddig a Tkr-tartsokban mg nem nylhatott trvnyes t. A MEGTARTI-Teremtk kztt most jonnan megformlt / megformld BELS SSZEKAPCSOLDSOK, tovbb a nemrgen megnylt EGYTTES RENDEZSEK tjai Az-Elkvetkezben egyre tbb j lehetsgt nyithatja meg a MEGTARTI-Teremtk ’Egyttes’ Megnyilvnulsainak [pldul a Jelzsek tovbbtsnak, kzvetlen EGYEZTETSEKNEK stb]. Erre ’mr elre’ fel kell kszlnik a MEGTARTI-Teremtknek s nagy-TEREMTKNEK [ennek a Megnyilvnulsi-Alapjait srgssggel szksges megformlni a MEGTARTI-Teremtkben!].
A FLDANYA a Megerstst ignyl ’helyzeteket’ ’fokozatokba’ sorolta be.
Az ltalnosan megnyilvnul let-helyzetekben a KLNLEGES Megnyilvnulsai ’alap-fokozatban’ nyilvnul meg.
Ha valamilyen sajtos krlmny miatt ez a Megerstsi fokozat nem elgsges [pldul tbb MEGTART Egyttes Megnyilvnulsa szksges / let-erejben, tudatossgban nagyon legyenglt teremt szmra szksges Megerstst adni, aki a ’sajt erejt’ szinte egyltaln nem kpes hasznlni, mr-mr akarat-kptelen], akkor ’IGEN’ Klnlegesnek jelli a helyzetet, s az EGYOLDAL RINTS egyes elemeit, valamint a sajt MEGTARTI HATALMBA tartoz egyes Megerstseket is alkalmaz.
Ha valamilyen sajtossg miatt ezek az IGEN Klnleges eszkzk sem lennnek clravezetek / alkalmazhatak, akkor ’NAGYON’ Klnlegesnek jelli meg a helyzetet a FLDANYA. Ekkor a MEGTARTI HATALMBA tartoz minden EREJBEN megnyilvnul A-TELJESSG lehetsges Megtartsa s Megerstse rdekben. Ilyenkor nem csupn az EGYOLDAL RINTS ’teljes eszkztra’ vlik alkalmazhatv, hanem a nagy-TEREMTTL, a MINDENSG-FORRSTL, a KLNLEGES nagy-TEREMTKTL is KRHET (kzvetlenl!) KZVETLEN MEGERSTST a FLDANYA a Befogadsban lv egyedi teremti szmra.
Mra a MEGVILGTS EREJNEK a FLDN mindhrom ’fokozatban’ vannak Megnyilvnulsi tjai / eszkzei. Ez a FLDANYA MAGJAI szmra azt jelenti, hogy egy ’alap-szinten’ mindannyian felptik nmagukban ezen n-er megnyilvntst, s aki azt vlasztja, tovbb-plhet olyan irnyban, hogy a MEGVILGTS IGEN Klnleges vagy NAGYON Klnleges Megnyilvntsban is kpes legyen megnyilvnulni.
Egy rgebbi rtkels a Tkr-tarts rtelmezshez:
http://www.zsiann.eoldal.hu/cikkek/onismeret/tukor
„A TKR TRVNYEI
1.
Minden, ami msokban dhss tesz, zavar,
„n jobban csinlnm”, megvltoztatnm stb.,
az nmagamban van.
Minden teht, amit n kritizlok a msikban, ami ellen harcolok - bennem van.
2.
Mindaz, amit a msik szemly rajtam kritizl, harcol ellene, meg akar vltoztatni -,
s ha ez engem srt, bnt, rint stb
- az nincs megoldva bennem.
Ilyenkor az nkpem srl, nehezemre esik szembeslni vele.
3.
Minden, amit a tbbiek kritizlnak bennem, harcolnak ellene, meg akarjk vltoztatni,
de ha ez engem nem rint,
akkor az az problmjuk, feldolgozatlansguk, tkletlensgk, melyet kivettenek rm,
mert nmaguk nem tudnak, nem mernek vagy nem akarnak szembenzni vele.
4.
Minden, amit n a msikban szeretek, magamban van meg, magamban szeretem,
mert felismerem magam a msik szemlyben,
mivel az egylnyegsgnk mutatkozik meg.”
OmMTR~KJ
A kvetkez rs elrhet ITT
//omah.gportal.hu/
|