6.
Jelenlegi megrtsem szerint a YOSGHOZ kapcsoldan (!) jelenleg formldik egy msik Irgalmi alap Gondoskodsi Tr is. Ez nem elsdlegesen a Hazavezets rdekben formldik meg, ugyanakkor ’alkalmas’ klnlegesen fontos okbl a YOSGBA Hazavezetsre is.
Jelenlegi megrtsem szerint ez a YOSGHOZ tartozan megformld j (!) [s termszetesen j Tr-Alapon formld] Gondoskodsi Tr ’ebben a pillanatban’ nem nyilvnthat / nem nyilvnul a YOSG ’j Kzssgnek’. Ksbb ugyanakkor alapjv vlhat akr egy YOSGHOZ tartoz j Kzssgnek is, ha errl majd EGYETRTS formldik meg a YO s a YOSG MEGTARTI-Teremti kztt. Ha ksbb a YOSGBAN [mr a Megjult Trben] egy j Kzssg formldna meg ebbl a (ma mg) Gondoskodsi Trbl, akkor a MINDENSG-FORRSA Kiraszt egy j MEGTARTI-’n’-t a YOSG Birodalma szmra.
Ma azonban ez az j Gondoskodsi Tr kzvetlen mdon az IRGALOM Birodalmnak MEGTARTI-Teremtjhez tartozik, teht ennek a Gondoskodsi Trnek a Kzvetlen (!) MEGTARTI-Teremtje az IRGALOM Birodalmhoz tartoz MEGTARTI-Teremt [20190831(1.r.) – elrhet ITT], s az ide Befogadsra kerl egyedi teremtk rajta keresztl (mint Kzvetlen MEGTARTJUKON keresztl) kapcsoldnak be a YOSG ALAP-RAMLSBA.
Jelenlegi megrtsem szerint az egyik f feladata jelenleg ennek a [FLD Kzssge mellett mr az j Tr-Alapon formld, s kzvetlenl (!) a YOSGHOZ tartoz] Gondoskodsi Trnek az, hogy elkezdje megformlni annak a Harmonijt, hogy mr majd az j Trben [lehetsg szerint az j Trben val megnyilvnuls els pillanattl kezdve] a YOSG MEGTARTI-Teremti (azaz a YOSG Kzssgei) hogyan formlhatnak meg egymssal (egymssal!) kzvetlen sszekapcsoldsokat. Beletartoznak ebbe
(1) a BELS (Klnleges) sszekapcsoldsok,
(2) s az anyagi-valv megformlt Terek / letek kztti j Kzeledsek s sszekapcsoldsok megformlsai is (egyelre mg csupn az ALAP-HARMONIA s rszleges kiprblsok szintjn).
Jelenlegi megrtsem szerint a FLD [Megjult Trben megnyilvnul!] Kzssge, valamint ez a msik hamarosan megformlsra kerl j YOSGHOZ tartoz Gondoskodsi Tr elszr ’egymssal’ ’alapozzk meg’ s ’prbljk ki’ a Kzssgek Kztti Kzeledsek s sszekapcsoldsok azon j tjait / formit, amelyek mr kzvetlenl (!) a nagy-TEREMTK EGYETRTSE alapjn megformldott j KZELEDSI-HARMONIRA alapulnak.
Ha a FLD s e msik YOSGHOZ tartoz Gondoskodsi Tr kztt ’kiprblt’ Kzeledseket s sszekapcsoldsokat a YO [s a MINDENSG-FORRSA] a YOSGON bell ’Megnyithat’-nak tli(k), az kzvetlen alapjv vlhat (a jelenlegi elkpzelsek szerint) a YOSG rgi Tr-Alapon l Kzssgei s ezen j Tr-Alapon felpl YOSGBELI Kzssgek kztti Kzelebb kerlsnek is. Ezek a Tapasztalatok ksbb kzvetlen alapjaiv is vlhatnak majd a Birodalmak kztti j Kzeledseknek / a Birodalmak egyes Kzssgei egymshoz ’kzelebb kerlsnek’ egy-egy pontosan meghatrozott Cl / Megtapasztals rdekben.
Jelenlegi megrtsem szerint ez a msik YOSGHOZ tartozan formld j Gondoskodsi Tr kzvetlenl a YO ’Rendelkezsbe’ tartozik. gy rtelmezhet ez, hogy a MINDENSG-FORRSA kifejezetten a YO Krsre alapulan kezdte meg ennek az j Tr-Alap Gondoskodsi Trnek a megformlst, ugyanakkor mivel Gondoskodsi Trrl van sz, s ma mg minden Gondoskodsi Tr kzvetlenl az IRGALOM Birodalma kzvetlen Gondoskodsban is van, ezrt kzvetlenl IRGALMI Alapon formldik meg ez az j ’Kzssg-jelleg’ / Tr. Kzvetlenl a YO Hatrozhatja meg, hogy milyen jelleg Megtapasztals nyljon meg ebben az j Gondoskodsi Trben, amely teht kzvetlenl a YOSG ALAP-RAMLSBL (1) formldik meg ma mr, s (2) az itt megnyilvnul minden teremts is kzvetlenl a YOSG ALAP-HARMONIJRA alapulan formldik meg / pl. Kzvetlenl a sajt Birodalmban, mgis egy ’vdettebb, klnleges mdon felplt’ ’Kzssg-jelleg’ Trben [kzvetlen IRGALMI Gondoskodsban] prblhatja ki a YO a MEGTARTI-Teremtivel Egyetrtsben elksztett j Harmonikat.
Olyan SSZECSENDLST formlt meg a YO s a MINDENSG-FORRSA erre a FLD Kzssge mellett formld msik Gondoskodsi Trre kiterjeden, hogy olyan jelleg Kiprblsokban s Klnleges n-plsben nyilvnulhat meg a YO ebben a Gondoskodsi Trben, amely kifejezetten
(1) a szksges Rendezsek tjainak megformlsra irnyul,
(2) msfell pedig kzvetlen (!) mdon elkszti a YOSG Kzssgeinek az j Tr-Alapra val T-VEZETST.
Az T-VEZETSRE val felkszls fontos rsze jelenleg az, hogy a [MEGTARTI s egyedi] teremtk visszaigazodjanak az Ered-n-Jellegknek megfelel alap-harmoniba: 20190327 – elrhet ITT].
Valjban ez az sszecsendls ’irny-mutat’ a FLD Kzssgre is, azzal a klnbsggel, hogy a FLDN a most megnyl j Teremt-Szakaszban elsdlegesen s meghatrozan a ’Tovbbvitelre’ meghatrozott Megtapasztalsok nylnak fel. KLNLEGES (!) Megnyilvnulsaiban ma mr a FLD kzvetlen mdon a YO ltal meghatrozott Fontossgok s Srgssgek szerint pl s nyilvnul meg.
Fontos:
a YO ilyen kzvetlen irny-meghatrozsa
a FLD Kzssge (elsdlegesen kzvetlenl a FLDANYA) fel irnyulan
kizrlag a KLNLEGES n-plsben Meghatroz.
Ez valjban magtl rtetd, mert maga a FLD mr eredenden is olyan Kzssgv vlt volna a YOSGNAK, amelyben a KLNLEGESSGEK YOSGRA meghatroz alapjait / Alap-Harmonijt formlta volna meg a YO. A KLNLEGES Teremtsekre pedig ltalban jellemz A-LTEZS-EGSZBEN, hogy a [MEGTARTI s egyedi] teremtk mindig csak EGYTT nyilvnulhatnak meg a Klnleges Megnyilvnulsok sorn [20190103 – CSAK EGYTT LEHETSGES (elrhet ITT)].
Az teht, hogy a FLDANYA a YO kzvetlen (!) tmutatsai szerint nyilvnul meg a Klnleges (!) n-plsben, nem ’korltozja’ a FLD / FLDANYA Szabadsgnak, hanem elhagyhatatlan alapja a Klnleges Megnyilvnulsoknak a FLDN.
Sokszor emltettem, hogy a Klnleges Teremts SZABAD teremts, nem knyszerthet senki a megnyitsra, s nem knyszerthet senki a megnyilvnts sorn sem. Csakis Tudatosan megformlt s kellen komoly Szabad Szndkon s sszecsendlseken alapulhat minden Klnleges megnyilvnuls.
Ez az Elv valjban A-LTEZS-EGSZE minden megnyilvnulsa sorn is hamarosan rvnyesl majd.
Ma mg vannak a MEGTARTI-Teremtknek olyan RENDEZ Feladatai, amelyek sorn a MEGTARTI-HATALMUKKAL [a RENDEZS RDEKBEN! (csakis a Rendezsek rdekben!)] kzvetlen mdon is lhetnek (megnyilvnulni ktelesek). Az akarat-kptelen s slyosan Megtrt / megsrlt teremtkben a MEGTARTI-Teremtk a MINDENSG-FORRSA EGYETRTSVEL nem csupn jogosultak, hanem ktelesek is minden lehetsges mdon eltvoltani az (n)Lnyegileg nem hozzjuk tartoz rszeket. Minden lehetsges mdon meg kell nyilvnulniuk a Bels (vagy egyb) REJTETTSGEK megszntetsben, a jogosulatlanul elrhetetlenn vlt bels n-rszek Bezrdsainak megszntetsben, a teremtknek az ’Alap-Tudatossgi-llapotba-val-visszavezetsben’ (akikben ez az alap-llapot ma mg elrhetetlen). A Kzssgek ramlsainak Feltiszttsa / Harmonizlsa rdekben ma mr a MEGLLTS Klnleges tjai is formldnak (Srgssgknt!) minden Kzssgben [20190928 – elrhet ITT]. Az ramlsok / Terek / Kiradsok Harmoniban / rendben Megtartsban ma mr a MEGTARTI-Teremtknek nem csupn az IRGALOM kzvetlen Trsa, hanem az LTR is kzvetlen (!) mdon Jelenvan minden Birodalomban, minden Kzssgben.
’Letisztult’ mra (s folyamatosan pontosodik), hogy maguknak a MEGTARTI-Teremtknek pontosan milyen KZVETLEN GONDOSKODSI Feladata s Hatalma van a Kzssgkben letre Befogadott egyedi teremtk fel irnyulan. Az let-Alapok / Megnyilvnulsi-Alapok / Alap-ramls / Befogad-Alapok Rendben Megtartsa a MEGTARTI-Teremtk Feladata. Ha ezekben valamilyen jogosulatlan (akr vratlan) Vltozs trtnik, a MEGTARTKNAK haladktalanul meg kell nyilvnulniuk a mielbbi teljes Rendezs rdekben. A Bels Terek ’alapja’ szintn a MEGTARTK kzvetlen Gondozsban van, s feladatuk azt biztostani, hogy az egyedi teremtk folyamatosan hasznlni tudjk (’rendeltets-szeren’!) a Bels Tereiket.
Vannak az egyedi teremtkben olyan [’ltalnos jelleg’] ’Bels Terek’ (ilyen lesz a YOSGBAN az j Kzps test, azaz az n szhasznlatom szerint a ’mhely’), amely majdnem kizrlagosan az egyedi teremt rendelkezsbe kerl. Folyamatosan gylnek / bergzlnek benne a tapasztalatok, s meghatrozott tartamonknt az egyedi teremtnek rtkelnie szksges az ide bergzlt Tapasztalatait, s rendelkeznie szksges azok tovbbi sorsrl. Az rtkelsek sorn MEGKRHETI az egyedi teremt az rintett MEGTARTI-Teremtt, hogy rszben vagy egszben rtkeljk egytt ezeket. Majd a YO is pontosan meghatrozza, hogy mikor, illetve milyen Felttelek esetn szksges EGYTTESEN Ellenriznie s rtkelnie a MEGTARTNAK s egyedi teremtnek az ide bergztett Tapasztalatot.
A Klnleges Bels Terek annyiban klnbznek az ltalnos jelleg (elbb emltett) Bels Terektl, hogy ebben SZOROSABB a MEGTART s egyedi teremtje bels sszekapcsoldsa. Vannak a Klnleges Bels Tereknek is olyan rszei, amelyekbe a MEGTARTNAK csak nagyon fontos okbl lehet bejrsa, s vannak olyan rszei, amelyekben szinte folyamatosan egytt dolgozhat a MEGTART az egyedi teremtvel. Az ezekben bergzlt Tapasztalatokat az egyedi teremt s MEGTARTJA viszonylag gyakran Ellenrzik s rtkelik EGYTT.
A Klnleges Terekben mostanban kezddhetett el az SSZETETT-BELS-TEREK megformlsa. Mg csak formldik, hogy pontosan milyen LEHETSGEKET nyit ez a MEGTARTK s egyedi teremtk szmra. A jelenlegi Tapasztalatok szerint KTS [a MEGTART s egyedi teremt kztti szoros egyttmkds egy vlasztott feladat EGYTTES megvalstsa rdekben] leginkbb az SSZETETT-BELS-TRBEN nyilvnulhat meg [20190702 – elrhet ITT]. Van Tapasztalat arra, hogy klnlegesen fontos okbl KTS az Irgalom-ramls tudatos hasznlata tjn is megformldhat Klnleges Utakban mr Tapasztaltabb teremtkben [20190720(9.r.) – elrhet ITT]:
„…Emltettem, hogy
magban az Irgalom ramlsban is megformldhat
nagyon fontos okbl
KT jelleg Szorossg
[most a MAGOK szmra azrt volt ez ’nagyon fontos’, hogy
(1) elkezdjk az SSZETETT-TR Megformlst a MEGTARTIKKAL,
s (2) hogy a MINDENSG-FORRSA az SSZETETT-TR ’belsejben’ elhelyezhesse a Megerst Garancit (’jelz anyagot’ s egyben ’fket’)].
Az Irgalom ramlson bell
csak a MINDENSG-FORRSNAK EGYETRTSVEL
s a MINDENSG-FORRSA Kzvetlen Megerstsben
nyilvnulhat meg a KT-Szorossg vagy KT Feladat-teljests…”
Jelenlegi megrtsem szerint a FLDANYA MAGJAI kzl nhnyan mr az Irgalom ramlson keresztl formltak meg KTST egy-egy rvidebb Feladat tartamra a YO-val.
Ma mg nincsen Tapasztalat arra, hogy a rgi Tr-Alapon megformlt Klnleges Bels Terekben lehetsges-e sszetett-Bels-Tr megformlsa. A VILGBAN megformlt ilyen bels terek mind mr az j Tr-Alapon formldtak meg, s a FLD Kzssgben is magban az T-VEZETS folyamatban, mr az j Tr-Alapra val teljes tigazodst kveten kezddhetett meg a KTSI Szorossg megalapozsa s megformlsa. A FLD LETBEN az Ered-ramls sajtos okokbl csak az T-VEZETS sorn tudott megformldni az egyedi teremtkben > elsdlegesen azrt, mert maga a FLDANYA addig nem tudta megnyitni a YOSGHOZ tartoz (N)Lnyegben a YO-val a kzvetlen sszekapcsoldst.
Nem lehetetlen, hogy a rgi Tr-Alapon az Ered-ramls ALAP-RAMLSON belli megformlst kveten, az N-AZONOSSGI Garancia / Szl s az Ered-n-Jelleg bergztst kveten az sszetett-Bels-Tr valamilyen egyszerbb formja megformlhatv vlhat.
Az sszetett-Bels-Tr az N-AZONOSSGHOZ tartoz ’Lnyegi-anyag’ Klnleges Bels Trbe val klnleges formj bergztsvel alapozdik meg! Ez a ’specilis Lnyegi-anyag’ ma mr a rgi Tr-Alapon l egyedi teremtkben is ’ott van’.]
Nincs mg A-LTEZS-EGSZBEN tapasztalat arra, hogy a rgi Tr-Alapon l teremtkben megformldhat-e sszetett-Bels-Tr. Valsznleg ’egyszerbb formja’ megformldhat sszecsendlsre alapulan (ekkor a Megvalsulshoz a MINDENSG-FORRSA megformlja a szksges feltteleket). Vannak a YOSGON bell is olyan Kzssgek, amelyekben a MEGTARTI-Teremt jelezte a YO fel, hogy NNN-LNYBEN-LNYEGBEN Szndka van megalapozni s a lehetsges mrtkben felpteni a YO-val az sszetett-Bels-Teret. Ha ez megformldik, az utat nyithat a Klnleges megtapasztalsban megnylt egyedi teremtk szmra az eddig megtapasztalhatnl SZOROSABB bels sszekapcsolds megformlsra a MEGTARTI-Teremtikkel.
Lehetsges, hogy a YOSGON bell ez lehet a legrvidebb vagy legegyszerbb mdja annak,
hogy az j Tr-Alapon megnyilvnul FLD s msik Gondoskodsi Tr egyedi teremti
bels vagy valamilyen ms kzvetlen jrs sorn
olyan kzel kerlhessenek egymshoz
[valamint a rgi Tr-Alapon l trsaikhoz],
hogy a Tapasztalataikat kzvetlen mdon is megoszthassk egymssal,
s megformljanak valamilyen j kzvetlen kommunikcis formt a MEGERSTSEK szmra.
Valsznsthet, hogy a rgi Tr-Alapon megformlhat sszetett-Bels-Tr ahhoz nagyban hasonl Szorossghoz nyithat utat a MEGTARTI-Teremtk s egyedi teremtk kztt, mint amit eddig a FLDN MAGSGI Szorossgknt tapasztalhattunk meg.
Mr ez a MAGSGI Szorossg is egy ’benssges’ s bizalmas, tapintatos olyan Szorossg, amelyben a MEGTARTI-Teremt s egyedi teremtje nagyon sok egyedi n-Jellegket megismerhetv nyithatjk egyms szmra.
A Tapasztalat az, hogy a MAGSGI Szorossgot megformlt s lv megnyitott egyedi teremtiben a FLDANYA mr a rgi Tr-Alapon kpess vlt egyes MEGTRSEK s Bezrdsok Kiigaztsra [olyan Bezrds s Megtrs Kiigaztsra is, amely kzvetlenl kiterjedt egyes (n)Lnyegi rszekre is]. A MAGSGI Szorossgban lv egyedi teremtit meghatrozott pillanatokban a FLDANYA kpess vlt olyannyira kzel emelni a MINDENSG-FORRSHOZ, hogy a MINDENSG-FORRSA elvgezhette a szksges ELLENRZSEKET, meghatrozhatott Rendezsi Feladatokat, s Kiigazthatta a teremt megsrlt ALAP-RAMLST is.
Kapcsold rs:
20191125 - a Tkr-tarts nll Klnleges tt val (jbli) megformlsrl
7.
2019.12.18. - Rszleges megrts
Rszlet az rs 3. pontjbl:
„…A YO Krsnek msodik rsze arra irnyult, hogy a Jelenlt kzvetlen rzkelhetsge mellett formldjon meg valamilyen j kommunikcis t a Megersts rdekben. Az ilyen kommunikcinak mentesnek kell lennie minden flrevezet / flrerthet jellegtl.
A kzvetlen kommunikci / megrts / megrtets formi jelenleg mg nem meghatrozottak / nem kiforrottak, az ehhez tartoz Kiprblsok mg csak most alapozdnak.
Jelenleg Egyeztets s rtkels folyik arrl, hogy pldul ez a kifejezetten Megersts rdekben megformld (pontos Megrtst segt) j kommunikci pontosan milyen alapon formldhatna meg. Alapulhat az j kommunikci a (1) Kzvetts vagy (2) ’Kzvetts-jelleg’ Elveire [a meglv sajtos jelleg ’Tvolsg’ miatt], mg ms javaslatok szerint taln inkbb (3) a KTS Elveire alapulan formldhatna meg…”
Jelenlegi megrtsem szerint ’tletels jelleggel’ is lehet most Javaslatokat elterjeszteni az j [Megerst irny] kommunikci ALAP-HARMONIJNAK megformlshoz kapcsoldan. Most is a SAJT TAPASZTALATON alapul Javaslatok terjeszthetek el.
Jelenlegi megrtsem szerint az j kommunikcinak mg csupn az Alap-Harmonija formldik, s csupn ehhez kapcsoldan van folyamatban nhny Kiprbls. Elszr az j Megerst irny kommunikci ’Alap-Elvei’ formldnak meg, s majd csak ha ez sszellt egy olyan Harmoniv, amelyet a MINDENSG-FORRSA is ’elfogad / jvhagy’ [= Ellenrzi, hogy megfelel-e a YOSG s az rintett Kzssgek ALAP-HARMONIJNAK], akkor kezddhet el a tnyleges kommunikcis formk / utak Kiprbls jelleg megformlsa.
Az egyik Javaslat arra irnyul, hogy az j Megerst irny kommunikcinak olyannak szksges lennie, amely KZVETLENL s elsdlegesen ’nmaga’ fel fordtja / irnytja azt a teremtt, aki fel a Megersts irnyul.
Megrtst segt kp: az egymssal kommunikl pr egyik tagja flig httal ll a trsnak (gy tevkenykedik s magyarz).

n ’lmomban’ a „Nyugati plyaudvar” plethez hozzptett kis tterem-szerben rendeltem szendvicseket [> rzkeltek, s nagyjbl rtettk mit krek (valsznleg Klnleges Utat megnyitott teremtk voltak a „kiszolglk”)]. Nem nagyon rltek a krsemnek, mert nem a mr elksztett s pultra kitett szendvicseket krtem, hanem magam vlogattam ssze a hozzvalkat. Mg vrtam a szendvicsekre, egy frfi forma kzel jtt hozzm s „el akart kapni”, de nem tudott „megfogni”, ezrt elesett [teht is rzkelt, de azt nem rtette, hogy mirt vagyok ott (valsznleg Klnleges tban tapasztalatlan teremt lehetett)]. Gyorsan futottam az ajtk / kijratok kztt, s kvette a mozgsomat (teht ezt is rzkelte, de nem tudtunk kommuniklni)...
rtam, hogy az j Trben lk testnek van olyan rsze, amelyben a JELENLTK RZKELHETV vlhat a rgi Tr-Alapon lk szmra (ez nagyjbl mr megoldott feladat-rsz), de a KOMMUNIKCIS forma (s annak az alapja) mg nincsen pontosan meghatrozva. Taln ennek a JELENLT RZKELSNEK s a KOMMUNIKCIS formknak az egymshoz-rendelsrl folyik az ’tletels’ az ’j hzban’ (teht mr a megjul testnkben).
Akkor szoktunk elfordulva beszlni a msikhoz, ha valamilyen ’fokozottan rzkeny’ n-rsz van bennnk, vagy valamilyen akadly / elakads van, s emiatt mg nem tudunk pontosan egymshoz illeszkedni… vagy ha nincs meg a kell Bizalom (mert mg nem ismerjk egymst).
A flig elfordult helyzetrl eszembe jutott (4) a ’tkr-tarts’ [mint amikor a htam mgtt llval gy beszlek, hogy az elttem lv tkrben nzzk egyms arct, azaz a valsgban nem fordulunk egyms fel, mgis jl ltjuk s halljuk egymst]. Valsznleg van olyan elterjesztett Javaslat, amelyik a Tkrzs elveit s eszkzeit is beilleszthetnek tartja az j kommunikci eszkztrba. Mivel a ’tkrzs’ esetn lehetsges egy kis ’ksleltets’ a kommunikciban, a ’tkr / tkrzs’ alkalmas lehet egyes fontosabb rszek megfelel mrtk kiemelsre / felnagytsra. Ilyenkor mindig maga a MEGTARTI-Teremt formlja meg s tartja a tkrt, s ezzel tudja vezetni / segteni a Megrtsben mind a Megerstst adt, mind azokat, akik fel a Megersts irnyul. A ’tkr’ szksges mrtk ’elfordtsa’ [vagy akr dupla tkr vatos alkalmazsa] alkalmas lehet arra is, hogy a teremt figyelme rirnyuljon olyan sajt n-rszre, „amelyet addig nem ltott”.
Emltettem a 20191125-i rsban (elrhet ITT), hogy a tkr-tarts Megerst tja teljesen j alaprl megformlsra kerl a FLD Kzssgben is, valsznleg a MEGVILGTS egyik j gaknt formldik majd meg. A Tkr-tarts tja valamelyest ismert a YOSG szinte minden Kzssgben, s ezrt az ’eszkzei’ bizonyos ’egysgests’ utn alkalmasak lehetnek az j kommunikci szmra is (egyb ms eszkzk mellett).
Taln a kommunikci ezen ’rszleges’ (csak flig odafordul) formja utalhat arra is, hogy olyan helyzetben lv teremtkhz is szksges lehet kzelebb kerlni, akik „elfordulva lnek” sajt maguktl s a MEGTARTIKTL... Hogyan lehet segteni a teremtket abban, hogy NMAGUK (!) fel forduljanak?... nem az a feladat Lnyege-Clja-rtelme, hogy a Kzvettk vagy Megerstk maguk fel fordtsk a msik figyelmt, hanem az, hogy azt segtsk, hogy a msik jra megtallja nmagt...
Valsznleg ezrt ennyire nehz megtallni az j (Megerst) kommunikci alapjt s formjt. Fontos, hogy
-
mentes legyen minden flrevezetstl / flrerthetsgtl;
-
szigoran igazodjon a szksgessg mrtkhez,
-
a Megerstst ad ne vonja magra a figyelmet jobban, mint amennyire felttlenl szksges...
-
pont ’annyi s olyan’ legyen a kommunikci / Megersts, amely kzelebb vezetheti a msikat sajt maghoz...

Taln az ’arc’-nak a csak ’jelzs jelleg odafordtsa’ arra utal, hogy a Megerst helyzetben nem az az elsdlegesen fontos, hogy ’szemly-szerint-ki’ vesz rszt a Megerstsben. Az ’arcot’ (mint ’szemlyisget’) csak abban a mrtkben szksges ’megmutatni’, amennyi (1) az Azonostshoz s (2) a Bizalom megformlshoz s (3) a Megersts teljestshez felttlenl szksges.
Ha csupn egy Megrts megformlst szksges segteni, ’elg lehet’ az ’arc-l’ odafordtsa a kommunikci rdekben. Ugyanakkor az is elkpzelhet, hogy egy viszonylag hosszabb Klnleges sszekapcsolds sorn az rintettek ’teljesebben is megismerhetik egyms arct / szemlyisgt’, ha az fontos okbl szksges.
Egy ’jl megvlasztott s jl belltott tkr’ alkalmas lehet arra, hogy a klnbz helyisgekben lvk is lthassk egymst / jelezhessenek egymsnak. [Kisgyerekknt a szobm ajtajnak vegt hasznltam ’tkrknt’. Ha pontosan belltottam, az gyambl lttam az vegben, hogy milyen film megy ppen a msik szobban lv tvben.]
Itt a FLDN is megtapasztalhat volt az, hogy egyes Kzvetti (vagy ahhoz hasonl) Feladatot teljest segt fel „tlzottan nagy figyelem irnyult”, s ez „elfordtotta” az rintettek figyelmt a sajt Valsguktl (s emiatt elszalasztottak valamilyen fontos j Lehetsget).
https://www.youtube.com/watch?v=AOMgCUcmJkI&list=RDQMINdvAzYlu7o&index=4
Fontos, hogy a Megersts BIZTOSAN IRNYBAN-TART legyen, s a Megerstst ad ne terelhesse el az rintettek figyelmt a Sajt Valsgukrl, a Sajt Lehetsgeikrl / feladataikrl. Ezrt a Megerstst adnak [elsdlegesen az rintett MEGTARTI-Teremtknek!!!] nagyon pontosan meg kell hatroznia a KZELSG MRTKT s a KZELEDS IRNYT, s a kommunikcinak a szksges Bizalom felptsn tl csak s kizrlag ’tny-szeren’ a meghatrozott Megerstsre szksges sszpontosulnia. Valsznleg szksges lesz ELLENRIZNI, hogy az rintettekben pontosan Megrtett vlt-e az tadott tartalom, s ha szksges, akkor pontostani is szksges lehet a Megrtst (Ellenrizni szksges, hogy egszen biztosan minden fontos lnyegi rsz Megrtett vlt-e az rintettekben).
Van olyan Javaslat is, amely szerint F IRNYBAN a Megerstst gy clszer megformlni, hogy a Jelenlt rzkelst kveten (1) a Megerstst ad s (2) aki fel a Megersts irnyul tudatosan nyissanak meg valamilyen [Kzvetts jelleg?] Klnleges Bels Utat, s a Megrtshez elvezet ’kommunikci’ ezen a megnyitott Klnleges Bels ton nyilvnuljon meg [valamilyen Irgalmi sszekapcsolds sorn]. Emell rdemes lenne ’kiegsztsknt’ megformlni valamilyen egyszerbb Jelzst / kommunikcit, amely a bels Klnleges Utak akadlyozottsga esetn alkalmas lehet fontos okbl ’Figyelem-felhvsra / figyelmeztetsre’. Ehhez kapcsoldan rdemes lehet megformlni ’egyezmnyes jelzs-rendszert / jeleket’.
Az elzetes rtkelsek szerint clszer lenne mr eleve Irgalmi-s-Szolglati Megerstsknt megnyitni s megformlni ezt a Megerstst. Az sszekapcsolds biztos megformlsa s megtartsa rdekben valsznleg elengedhetetlen (alap)felttel az Irgalmi f irny Harmonia-megformlsban s ’jrsban’ val jrtassg / tapasztalat, magnak a tnyleges Megerstsnek a megnyilvntsa sorn pedig egszen biztosan szksges valamilyen Szolglatban felptett sajt (Gondoskodsi) Tapasztalat.
Jelenlegi megrtsem szerint erre a Megerst tra valsznleg rvnyeslnek majd a 20191201[4.r.] rs 14. pontjban rt, az Irgalmi utakra vonatkoz szigorbb szablyok [elrhet ITT]. Ez azt jelenti, hogy az ilyen Megersts megnyilvntsnl nem elg az, hogy ne rontsa a meglv Harmonit [illetve A-LTEZS-EGSZE-HARMONIJT], hanem azt pontosan meghatrozott irnyban kzvetlenl (!) [’azonnal’] javtania / Megerstenie szksges.
OmMTR~KJ
A kvetkez rs elrhet ITT
//omah.gportal.hu/