20200210 - a YOSG ALAP-RAMLSBAN (VI.) - Tapasztalatok
2020. februr 9-10.
1.
Taln msok szmra kevss fontosak ezek a megrtsek, a teljessg kedvrt azonban elhelyezem itt ezt a nhny gondolatot.
Nem knnyek ezek a mostani Vltozsok, nem knny [pldul a FLDANYA MAGJAINAK] beilleszkedni egy msik Birodalom / nagy-TEREMT [a YO] ALAP-RAMLSBA gy, hogy kzben prbljuk ln megtartani a ’Tovbbvihetv megformlt letet / testet’.
Nem csak a szmunkra [a FLDANYA Befogadsban lk szmra] fontos a Beilleszkedsnk [egyesek szmra a Hazatrs] a YOSGBA, hanem a Tapasztalataink irny-mutatak lehetnek azok szmra is, akik hamarosan megkezdik a Haza-Igazodsukat az Ered-Birodalmukba egy Gondoskodsi-Trbe Befogads tjn.
Az elz rsban is utaltam arra, hogy olyan [kzvetlenl az let-Alapokat rint] Vltozsok nyilvnulnak meg az letnkben, amelyekre csak nagyon kevss lehet rltsunk / megrtsnk. A bennnket letre Befogad YO s a FLDANYA elsdlegesen az Ered-nagy-TEREMTINKKEL folytattak-folytatnak EGYEZTETSEKET, s az ltaluk megformlt EGYETRTSEK hatrozzk meg, hogy milyen formban / milyen Teremtsi Irnyokban nylhat meg a YOSG Birodalmn bell szmunkra (egyedi teremtk szmra) Megtapasztals.
Jelenlegi megrtsem szerint
ALAPJAIBAN mra EGYETRTS [sszecsendls] formldott meg arrl, hogy
a TOVBBVIHETV megformlt letet a YO [s mint Kzvetlen MEGTART a FLDANYA]
Vltoztats nlkl s maradktalanul BEFOGADJK
[> elindtjk a Megvalsulsba].
Ez ebben a pillanatban azt jelenti,
hogy a FLDANYA Kzssge elkezdheti megformlni a YOSG MEGHATROZIRA alapulan a TOVBBVIHETV megformlt HARMONIT / LETET.
Olyan N-Rendelkezst hozott a YO, hogy
nem korltozza elzetesen a TOVBBVIHETV megformlt tartalmakat,
s elsdlegesen a FLDANYRA bzza ennek az elindtst s gondozst.
Jelenlegi megrtsem szerint a YO elzetesen ’ttekitette’, hogy milyen ELVEK mentn s hogyan kerltek TOVBBVIHETV megformlsra a FLDANYA Befogadsban lv teremtkben a Tovbbvihet Tartalmak. A YO ’Elfogadta Garancinak’ a MINDENSG-FORRSA Ellenrzst s Jvhagyst.
Nem minsl ’korltozsnak’ a FLDANYA s a YO azon EGYETRTSE [sszecsendlse], hogy az j Tr-Alapra t-Igazod FLD Kzssgben mind a FLDANYA, mind az egyedi teremtk fontos okbl szinte brmikor kezdemnyezhetnek EGYEZTETST, ha Vltoztatni szksges a meghatrozott Sorson. Ez a Klnleges Szably elsdlegesen amiatt kerlt ebben a formban Meghatrozknt is megformlsra, mert a FLD Kzssge a YOSG els J Tr-Alapra t-Igazod Kzssge, s a Megtapasztals JDONSGA miatt sok jonnan megnyl / megnyithat LEHETSGET a FLDANYA s letre Befogadott teremti majd csak a tnyleges Megtapasztalsok sorn lesznek kpesek Felismerni s Megrteni. Bizonyos ELTERVEZETT tevkenysgekben Vltozsok lehetsgesek majd amiatt is, mert a MINDENSG-FORRSA a Sajt Felelssgnek Meghatrozsa kapcsn tbb Knnytst s Kedvezmnyt is Kiraszt mostanban, s ahogyan ezeket kpess vlunk beilleszteni az letnkbe, az szksgess tehet / tesz majd Vltoztatsokat is a mr-eltervezetteken.
2.
Nagyjbl hrom – ngy napja vlt rzkelhetv a szmomra az, hogy a YOSGBAN formld j Kzps-(s-anyagi?)Testben elkezddtek a ’szemlyes mrtkek’ ’bergztsei’.
Olyan megrts trsult ehhez, hogy a formld MIhelyben mindenkiben bergztsre kerltek (1) a TOVBBVIHETV megformlt tartalmak, s (2) folyamatosan rgztik be a YO s a FLDANYA a vlasztott Megtapasztalsi Irnyokhoz tartoz Alap-Tartalmakat / Szablyokat / Egyetrtseket stb. (3) A ’szemlyes mrtkek’ bergztse taln az rtelme fell gy kzelthet meg, hogy az (n)Lnyeg meghatrozta a Megtapasztals F s Kiegszt egyb irnyait, s ’fontossgban’ is meghatrozta ezek egymshoz val viszonyt (a vlasztott megtapasztalsok ’szemlyes bels harmonijt’). Maga az (n)Lnyeg hatrozhatja meg, hogy a megtapasztalsai mirt s mennyire fontosak nmaga szmra. A MEGTARTI-Teremtk szksgtelenl nem avatkoznak bele ebbe a ’bels-harmonia’ meghatrozsba [termszetesen a teremt let-tjnak megformlsakor ezt a Meghatrozt is figyelembe veszik].
Mivel a FLDANYA Befogadsban l teremtk valamilyen Klnleges Tudatosodst kihagyhatatlanul megnyitnak majd az letkben, az LTALNOS jelleg rzkels-Felismers-rtkels-Megrts / Megnyilvnuls mellett a KLNLEGES rzkenysgek megformlsa is fontos helyet kap majd a teremtk n-plsben. A Klnleges jelleg rzkenysgek / rzkelsek megformldsa a teremtkben elsdlegesen ahhoz igazodik, hogy a teremt milyen Klnleges Megtapasztalst nyit meg az letben, illetve mennyire Szoros bels sszekapcsoldst forml meg ennek rdekben a MEGTARTIVAL s ms trsaival. Ezek a VLASZTSOK nagyon fontos alapjai a teremt ’szemlyes bels mrtke’ megformlsnak [pldul egy helyzetben mire s mirt irnyuljon r a figyelme / rzkelse erteljesebben / hatrozottan, illetve egy Megersts sorn a Szolglatra vagy az Irgalmi Utakra jellemz Bels Mrtk szerint nyilvnulhat-e meg stb [20191201[2.r.](I/5.pont) – elrhet ITT, 20191201[4.r.](I/14. pont) – elrhet ITT].
3.
Jl rzkelheten formldik a FLDANYA Befogadsban lv egyedi teremtkben a MIhely, mg ha nem is tudjuk ma mg maradktalanul ’birtokba venni’.
Azt tapasztaltam, hogy gy a legknnyebb rhangoldni erre a formld j Kzps-testre, ha tudatosan az (n)Lnyegre sszpontostjuk a figyelmet, s ’egytt llegznk’ az (n)Lnyeggel. Ha ekkor a Tudatossgunkat a YOSGBAN formld j letnkre irnytjuk, rzkelhet, ahogyan egyre inkbb thatja az itt formld letnket a YOSG ALAP-RAMLSA. Tudatos lgzssel egyre inkbb harmoniba hozhat a YOSG ALAP-RAMLSVAL a YOSGBAN formld Kzps- s j anyagi testnk.
Valsznleg rdemes egyre gyakrabban belehelyezkedni ebbe az llapotba, s ’egytt-llegezni’ (1) az (n)Lnyeggel s (2) a YOSGBAN formld Kzps- s anyagi testtel. Valsznleg gy tudatosan ersthetjk azt a bennnk folyamatban lv Vltozst, hogy az letnk Harmoniba kerljn a YOSG ALAP-RAMLSVAL, s gy mielbb TUDATOS teremtv vlhassunk a YOSGBAN.
Kzelt kppel: az ’anyamhben’ [a YOSG ALAP-RAMLSN bell] formldik a Kzps- s anyagi-testnk, folyamatosan (be)ptjk az lv vlshoz szksges testi-valt s megtanuljunk az lethez szksges legfontosabb szablyokat. Ha kellen ’rett’ vlunk az ’nll’ let megkezdshez, akkor hatrozottan megmutatja majd magt bennnk / szmunkra ’Az-let-Megkezddse’.
4.
rtkesek lesznek majd azok a Tapasztalatok, hogy mennyiben knnytette meg a meglv Klnleges Tapasztalat a mostani Vltozsokon val vgighaladst, illetve mennyiben nehezt az, ha valaki meglv Megtrssel vagy nagyobb Bezrdssal / „kiegyenslyozatlansggal”, / Fokozott rzkenysggel l meg egy ilyen Vltozst. Az Ered-n-Jellegben Tudatoss vlt teremtk szmra valsznleg valamelyest knnyebb lehet egy ilyen Vltozs megtapasztalsa [a ’kzppont’ ’Tudsa’ s biztos megtartsa].
5.
A YOSGON bell figyelemmel szksges lenni arra, hogy a teremtk az LTALNOSAN Meghatrozott Tvolsgnl [egymshoz s/vagy a MEGTARTIKHOZ] KZELEBB jelenleg kett mdon kerlhetnek. (1) sszecsendls alapjn csaldi s barti jelleg, illetve meghatrozott tevkenysgekhez kapcsoldan a ’yo’ ramlson formldhat meg kzttk [LTALNOS jelleg!] Kzelebb kerls, (2) s a Klnleges n-pls is utakat nyithat az egymshoz kzelebb kerlshez.
A Tapasztalat az, hogy a mg kevss tudatos / n-tudatos teremtkben az LTALNOS Kzelebbi sszekapcsoldsbl (vagy Klnleges Kzelsgbl) visszahzds az ltalnosan-Meghatrozott-Tvolsgba, gyakran ’fjdalmas’ megtapasztals. Nehz megtapasztals az egyedi teremtk szmra az, ha a benssges felptett kapcsoldsaikat (1) le kell zrniuk, (2) vagy valamilyen fontos ok miatt egymstl tmenetileg el kell tvolodniuk.
A YOSGBAN az egyedi teremtknek jra meg kell tanulniuk ’lni’ (harmonikusan) az ltalnosan Meghatrozott Tvolsgtartssal. Meg kell tanulniuk, hogy ez Harmonia, azaz fjdalom nlkl meglhet megtapasztals.
Valsznleg minden Kzssgben leszek a teremtk letnek olyan szakaszai [pldul Vlasztsi helyzetek], amikor visszahzdnak az ltalnos Tvolsg-Tartsba, s kiss (tmenetileg) el kell majd tvolodniuk a kzelebbi trsaiktl is. Olyan formban lesz szksges felpteni ezt a megtapasztalst, hogy az illeszkedjen az egyedi teremtk s Kzssgk Harmonijba is, s szksgtelenl ne nyilvnuljon meg knyszerknt. Fontos, hogy a teremtk teljesen tudatoss vljanak abban, hogy pontosan mit jelent az ltalnosan Meghatrozott Tvolsg [mi a Lnyege-Clja-rtelme!], s tudatoss vljanak abban is, hogy hogyan lehetsges ennl egymshoz kzelebb kerlni oly mdon, hogy az ne vljon knyszerr / fggsgg / fjdalomm a szmukra.
Kapcsold rs-rszlet: 20191206[2.r.](II.pont) - elrhet ITT:
"...A 20190521-tl kezdd nhny rsban (elrhet ITT) a YOSG teremtiben [a Befogads okn adott] ’yo’ ramlsrl [s klnlegesEBB rzkelsrl] rtam. Nemrgiben a MINDENSG-FORRSA ’teljes egszben feljtotta’ ezt a csak a YOSG Birodalmn bell ’l’ ramlst.
A YOSGBAN ez a ’yo’ ramls valjban a teremtk ALAP-RAMLSN bell [~ a Befogad-Alapban] van megformlva --- leginkbb taln gy rtelmezhet, hogy a YO krsre formlta meg a MINDENSG-FORRSA.
A YOSGON bell az LTALNOS (!) jelleg Gondoskods a ’yo’ ramlsra alapulva formldott meg, s a jelenlegi megrtsem szerint ezt kveten is ’Meghatroz Alapja’ marad az LTALNOS jelleg Gondoskodsnak.
A ’yo’ ramls eredenden azrt formldott meg, hogy [a Szabad Szndkok sszecsendlse esetn] utat nyisson ahhoz, hogy a teremtk az ltalnosan Meghatrozott Tvolsgnl KZELEBB kerlhessenek egymshoz, egymst (s gy sajt magukat is) teljesebben / ’yobban’ megismerhessk. Elsdlegesen a CSALDI s BARTI jelleg szorossgok / kzelsgek megformlsa rdekben formldott meg ez az ramls, s ksbb egyes ’tevkenysgek’ egyttes megtapasztalsa is kzelebb hozhatott egyes teremtket egymshoz.
A csaldi jelleg kzelsgben a teremtk az letk tbb terletn is tartsabban s szorosabban kapcsold(hat)nak. A barti jelleg kzeleds ltalban kevesebb let-terleten val sszekapcsoldssal jr s ltalban ’kevsb tarts’, mint a csaldi Szorossg.
A ’tevkenysgben’ (akr egy kzsen teljestend feladat rdekben) sszekapcsold teremtk ltalban az letknek csak egy nagyon szken s pontosan meghatrozott terletn kapcsoldhatnak szorosabban egymshoz nagyon pontosan meghatrozott tartamban. Lehet az ilyen kzelebb kerls nagyon rvid tartam, de akr olyan is, amely tbb leten t is tarthat.
A csaldi s barti jelleg [az ltalnos Tvolsgnl teht kzelebbi!] sszekapcsolds sorn tanuljk meg a teremtk az ltalnos (!) jelleg Gondoskodst.
Ma mr a YOSGON bell is hatrozottan elklnl az ltalnos Gondoskodstl a Klnleges Gondoskods.
’Azt tapasztaltam’, hogy [valsznleg azt kveten, hogy a FLDANYA NNN-LNYBEN-LNYEGBEN megformldott s felnylt a ’yo’ ramls] a FLDANYA a Befogadsban lv egyedi teremtk YOSGBAN formld testben elkezdte megformlni a ’yo’ ramlst. Az egymssal csaldi vagy barti Szorossgot ’tovbbviv’ teremtk ’Megjult letben’ ezek az LTALNOS (!) jelleg Szorosabb sszekapcsoldsok mr a YOSG ALAP-HARMONIJBAN meghatrozott mdon formldnak meg s nyilvnulnak majd meg.
Krs hangzott el, hogy az ltalnos jelleg Gondoskodshoz tartoz Elveket s Meghatrozkat a FLDANYA a lehet leghamarabb tegye kzvetlen ton elrhetv minden Befogadsban lv egyedi teremt szmra. Ez azrt fontos, hogy a YOSGBAN megformld letk legels pillanattl kezdve teljesen tisztn rthetv vljon minden egyedi teremt szmra, hogy
-
milyen okbl s hogyan kerlhetnek egymshoz kzelebb az egyedi teremtk,
-
az ltalnos Gondoskods rszeknt hogyan Gondoskodik rluk a MEGTARTI-Teremt (a Fldanya) s a YO,
-
milyen jelleg Gondoskodsban nyilvnulhatnak meg egyms fel az egyedi teremtk.
Mivel a FLD-Kzssgben minden egyedi teremt megnyit valamilyen Klnleges Tudatosodst is, fontos lesz majd pontosan megklnbztetni, hogy meddig terjedhet a Gondoskods ltalnos jellege, s a Gondoskods mely fajti tartoznak mr a KLNLEGESSGEKHEZ [ ez utbbit az egyedi teremt csakis a MEGTARTI-Teremtvel EGYTT (!) nyilvnthatja meg, ebben teht tovbbra is kzvetlenl a Fldanya tmutatsa szerint Tudatosodunk s plnk].
Jelenlegi megrtsem szerint a FLDANYA minden egyedi teremtben ’tovbbvezeti’ [a YOSGHOZ tartoz Befogad-Alapbl] a ’yo’ ramlst a formld anyagi testben. Jelenleg csupn annyi a jelentsge ennek a szmunkra, hogy a FLDANYA mr erre alapozva formlja meg a tovbbvitelre vlasztott csaldi s barti jelleg sszekapcsoldsokat.
Jelenlegi megrtsem szerint azrt is fontos ennek a ’yo’ ramlsnak a megformldsa a Megjul (anyagi) testben, mert ksbb ez nyit utat ahhoz, hogy ms teremtkhz is kzelebb kerlhessnk (egymst kzelebbrl is megismerhessk).
Habr hatrozottan elklnl egymstl a KZELEBB KERLS ltalnos s Klnleges tja, a Klnleges Utak mgis kzvetlen mdon ’alapulnak’ a YOSGON bell az ltalnos jelleg Kzeleds alapjaira.
Ahhoz, hogy egy egyedi teremt (a YOSGBAN) kzelebb kerlhessen pldul a MEGTARTI-Teremthz (a Fldanyhoz)(a YO-hoz), ’elszr’ az LTALNOS jelleg Kzelebb kerls tjn [a ’yo’ ramlsban] nyithatja meg ezt a Kzeledst. Ksbb erre alapulva formldhat meg a FLDN eddig ismert MAGSGI Szorossg [ez mr Klnleges n-pls tjn], majd pedig a ma megformlhat legkzelebbi sszekapcsolds, azaz a KT-Szorossg.
Most a FLDANYA s a MAGJAI a YOSG Meghatrozi szerint a formld j testkben elkezdtk a ’yo’ ramlsbl megnyithat Kzelebb kerlst egymshoz, majd erre alapulva mr elkezdtk a MAGSGI Szorossg ’felptst’ is az j testben, amelybl folyamatban van a KT jelleg Szorossg megformlsa is. Ez azrt lehetsges, mert a FLDANYA s MAGJAI sszecsendlst formltak meg egymssal arrl mg az T-VEZETS megnylsa eltt, hogy tovbbfolytatjk az egymshoz kzelebb kerlst, Megtartjk s tovbbfolytatjk a Szoros Bels sszekapcsolds KLNLEGES tjt..."
rdemes ismt tolvasni:
20191206 - a YOSG ALAP-RAMLSBAN
OmMTR~KJ
A kvetkez rs elrhet ITT
//omah.gportal.hu/
|