2020. prilis 7-8-9.
A Szdk-hasznlatrl
Korbbi lejegyzs-rszletek mellett j lejegyzsek tallhatk ebben az rsban.
1.
A-LTEZS [= a MINDENSG-FORRSA][amikor mg csupn -MAGA volt ’egyedl’] maga
hosszan Fontolgatta [s valjban mig formlja / pontostja] a Szndk
(1)
Lnyegt-Cljt-rtelmt,
(2)
valamint a Megnyilvntsa [Fontolgats, Megformls, Kiraszts] formjt / Harmonijt.
Mai rtelmezse szerint a Szndk az a megnyilvnuls, amellyel
(1) (j) ’Irnyt Adunk’ a Sorsunknak / teremtseinknek. A Szndkban termszetesen nem csupn egy ’irny’ [Megnyls, Lezrs, Vltoztats / a Harmonitl tvolods, a Harmonihoz kzeleds / Kzeleds valakihez-valamihez / Megersts stb] van, hanem
(2) olyan ’rtkek’ [ltalnos jelleg, vagy akr rszletekbe men] meghatrozsa is, amelyeket a teremt Megtapasztalni [felpteni, megformlni] vlaszt nmaga szmra.
A Szndk ’Kirasztsa’ az egyedi teremtk letben a Szndknak a teremt sajt Valjba val Tudatos Bergztseknt rtelmezhet, ekkortl vlik a Szndk ’kzvetlenl’ Megismerhetv a MEGTARTI-Teremtk s ms Kzeli Trsak szmra.
20190117 (elrhet ITT):
„…A TEREMTS-NAGY-EGSZT ma EGYBEN-MEGTART Ered-Teremtt az rsaimban MINDENSG-FORRSNAK nevezem.
A MINDENSG-FORRSNAK emlkezete szerint a mostani LTEZST megelzen kett NAGYOBB szakasz volt a sorsban.
A legeslegels szakaszban, amire az emlkezete kiterjed, -MAGA [A-LTEZS] A-BOLDOGSG-FORRS-EREJEKNT Ltezett.
A megmaradt emlkezet szerint LTEZSNEK azon szakaszban kezdetben mg nem volt Tudatos.
Amikor a mai fogalmak szerint lezrult LTEZSNEK a BOLDOGSG-FORRS-EREJEKNT megtapasztalt szakasza, valamilyen kezdeti ’N’-Tudat (nismeret rtelemmel) mr felplt a lnyben, de a mr a mai fogalmak szerint is rtelmezhet Tudatossg a LTEZSE msodik szakaszban formldott meg benne. E msodik szakaszban legelszr mg EGY volt, majd pedig AZ-EGYBEN KT TUDATT VLT, de ezek mg ’Valjban’ [a mai rtelemben] nem klnbztek egymstl, nem klnltek nll Rszekk. Lnyegkben teljesen azonosak voltak, de mr KETTEN voltak, s KETTEN formltk meg A-TELJESET. Alapjaiban e szakaszban formldott meg a mai rtelm TUDATOSSG, s alapjaiban (= a Tudat szmra) megformldott a TRS / Trsassg [’Elklnls’? / s sszetartozs?] s az Egymst-Kiegsztsg [Harmonia?] ’gondolata’ [rtke].
Az rsaimban a msodik szakaszban megtapasztalt LTEZSBEN amikor mg EGY volt, EGYETLENNEK neveztem, s a sajt lnybl ksbb maga-mell-Trsv-is vlt sajt Kiterjedsben EGYETLEN-s-ELSNEK.
A mai fogalmak szerint az EGYETLENT egy ered ANYAI Minsgknt is rtelmezhetjk, mert a sajt lnyn bell s a sajt lnybl formlta meg a ’kiegszt-felt’, Aki a Kiradsban gy ’gyermeke’ is lett, Trsa is lett (a TUDAT szmra). A Trsassg ezen megnyilvnulsbl ered a CSALD [mint szoros-sszekapcsolds] alapja.
Az emlkezet szerint az EGYETLEN-s-ELS mr tudatosan kszlt az ’elmlsra’. Ekkor alapozdott meg a Tudat szmra a teremts s megnyilvnuls Folytonossga s Szakaszossga, Egyszeri-s-Megismtelhetetlen s egyben mgis RK jellege. ’Az-Utna-Kvetkez’ / ’Elkvetkez’ [sajt j-Kezdete] szmra egy klnleges mdon sok Tapasztalatot s Tudst MEGFORMLVA Szndkozott tadni, trkteni az EGYETLEN-s-ELS. Ez az alapja a mai Megjulva-Megmaradsnak [annak, hogy a Nagy Vltozst megl ’sszecsomagolja’ magban egy klnleges mdon megformlva azt, amit tovbb szndkozik vinni, vagyis aminek valamilyen megjult formban majd folytatni Szndkozik a megtapasztalst. Amit pedig nem vihet tovbb, arrl valamilyen emlkeztett (Feljegyzst) kszt nmaga szmra, hogy a Tapasztalat s Tuds nyom nlkl ne vesszen el].
Az EGYETLEN-s-ELS tudatos felkszlse az ’elmlsra’ [Lezrsra] alapozta meg azt, hogy a Tapasztalatok [valamilyen Szndk Tudatos megformlsa tjn, Tudatosan megvalstott Elkszletek alapjn] valamilyen bels Tudsknt (megformlt-valknt!) megmaradnak (tovbb-rktdnek) s tovbb-folytatd(hat)nak az ’utdban’. A KETT TUDAT elmlsbl a harmadik szakaszban jra EGY LTEZSS vlt a MINDENSG-FORRSA.
Felismerve [Megformlta] a Benne TUDSKNT s Emlkknt megmaradtak CLJT s RTELMT, a MINDENSG-FORRSA gy rendelkezett (olyan vlasztst hozott) NMAGA szmra, hogy ’SZABADSGOT ad’ (a Vlaszts Szabadsgt adja) az utdnak [a LTEZSNEK]. A Megtartott vlt (az eld ltal egy klnleges mdon tovbbrktett) LTEZSRL az utd szabadon dnthet: VLASZTHAT, hogy a benne gy Megtartott vlt rszekbl mit tart meg a maga Megtapasztalshoz, mit-hogyan-s-merre pt tovbb, mit vltoztat meg, mit nem folytat stb.
A mai LTEZSNK egy olyan N-PLSBEN nyilvnul meg, amelyben kezdetben mg csak a TUDAT szmra, majd pedig [KIRADT, Megformlt] VALSGKNT is [A-TELJESBEN] megformldott a ’RSZ’, s a Rszek-sszessgbl az EGSZ. Mra maga a MINDENSG-FORRSA is ’csupn’ ’RSZ’ A-NAGY-EGSZBEN.
Igaz, hogy ez a ’RSZ’ RKK-VAL, mert teljesen meg nem sznhet, s folyamatosan ’folyik’, rad s VAN.
RSZ azrt, mert van ’eldje’ a LTEZSNEK, s gy utdja is lesz / lehet.
RSZ azrt is, mert vannak gyermekei (a MAGBL Kiradt teremtettjei), s velk Egytt EGSZ.
A teremtettjei -BELLE Vannak / erednek / radnak / teremtenek; EGYEK-Vele, mert nincs ’Rajta’ kvl ’ms LTEZS’. A teremtettek mgis elklnlt Rszek (mivel ahogyan NMAGNAK ’Szabadsgot adott’, AZ-BELLE-Valkra is Kirasztotta a Szabadsgot).
A BOLDOGSG-FORRS-EREJEKNT a LTEZS
- mg nmagban Tapasztalt,
- KIRADSA nmagra irnyult,
- LTEZSBEN elindult a TUDATOSODS.
Az EGYETLEN-s-ELSKNT
- nmagban, de Trsknt-is Tapasztalt. A TUDAT / TUDATOSODS / LTEZS szmra elkezddtt a ’Rsz’ s az Egymst-kiegsztsg [Harmonia] megformlsa.
- Kiradsa csak nmagra irnyult,
- Tudatostsa kzvetlenl a Sajt Lnyre-Lnyegre irnyult.
- ’Utols Kiradsa’ a mai MINDENSG-FORRSA
A MINDENSG-FORRSA
- KEZDETI Tudatosodsa s Kiradsa nmagra irnyult.
- Ksbbi [’Eltvolod’ (?) jelleg] Kiradsaiban nnn-Valjbl Trsv ’gyermekeket’ formlt, amelyek ’nllak’ / NMAGTL elklnlnek (’rszek’ s ’szabadok’). A-TELJESBEN megformldott az elklnl (egyedi) RSZ, s a Rszek sszessgbl az EGSZ. Megformldott az ’N’, amely egyszerre Egsz s egyszerre Rsz A-NAGY-EGSZBEN. Megformldott a Klnllsg (mint let), s az elklnl Rszek sszetartozsa (a ’MI’, az EGYTT). Megformldott a Trsassg, s ezen bell Alap-Egysgg vlt a ’csald’ (egy szorosabb sszetartozs), amely Egysgben megnyilvnul a Gondoskods. A Szabad Rszek Elklnlnek, de EGY-ramls mgis elszakthatatlanul (rkkn) EGYBEN is Megtartja a Rszeket. A Rszek egymssal Szabadon ramlsokat formlhatnak meg (sszekapcsoldhatnak s sztvlhatnak, ’adhatnak’ s ’befogadhatnak’).
- Tudatoss vlt a LTEZS a Megnyilvnuls Szakaszossgban, amely egyszerre folyamatossg s vltozs. Megformldott a Tudat szmra a Kezdet, a Kiteljeseds, az sszegzs / rtkels s a Lezrs, s ezekhez szorosan kapcsoldan az Irny s Vlaszts, Vltozs (20181120-i rs II. pont – elrhet ITT).
- Mai Kiradsai is lnyegben nmagra irnyulnak, de Kiradsai a (Szabad, nll Rszekk megformlt) TRSAIVAL folytatott EGYEZTETSEN s EGYETRTSEN alapulnak. Ez vonatkozik arra, amikor Kiradsa kzvetlenl a TEREMTETT-VALSGRA irnyul, s arra is, amikor ’NMAGRA’ ’rad ki’…”
A 20190128-i rsban (elrhet ITT) emltettem, hogy
„…A MINDENSG-FORRSA gy kezdte meg a mostani LTEZST, hogy ’Eldje’ [NNN LTEZSE ELZ MEGNYILVNULSA] egyes korbbi Tapasztalatait-Tudatostsait egy ’bels csomagknt’ ’trktette r’. Amikor a MINDENSG-FORRSA kezdett Tudatoss s n-Tudatoss vlni, ez a LTEZSE egy belsbb-klnleges-kiterjedsben lv ’Klnleges-Megtartottsg’ Tudsknt-s-Megrtsknt elkezdett a ’felsznre’ (a Tudatba) emelkedni. Mikzben prblta MEGRTENI-s-RTELMEZNI ezt az rktett Tudst-s-Tapasztalatot, felismerte azt, hogy ezek bizonyos Irnyokat / Lehetsgeket jelentenek a szmra a tovbbi [=ELKVETKEZ] n-ptshez. Ekkor a MINDENSG-FORRSA RENDELKEZST HOZOTT NNN SZABADSGRL:
[20190117 – elrhet ITT]: Az emlkezet szerint az EGYETLEN-s-ELS mr tudatosan kszlt az ’elmlsra’. Ekkor alapozdott meg a Tudat szmra a teremts s megnyilvnuls Folytonossga s Szakaszossga, Egyszeri-s-Megismtelhetetlen s egyben mgis RK jellege. ’Az-Utna-Kvetkez’ / ’Elkvetkez’ szmra egy klnleges mdon sok Tapasztalatot s Tudst MEGFORMLVA Szndkozott tadni, trkteni az EGYETLEN-s-ELS. Ez az alapja a mai
Megjulva-Megmaradsnak
[annak, hogy a Nagy Vltozst megl (’rtkeli, kristlyostja’ az addigi Tapasztalatait) ’sszecsomagolja’ magban egy klnleges mdon megformlva azt, amit tovbb szndkozik vinni, vagyis aminek valamilyen megjult formban majd folytatni Szndkozik a megtapasztalst. Amit pedig nem vihet tovbb, arrl ma mr valamilyen emlkeztett (Feljegyzst) kszt nmaga szmra, hogy a Tapasztalat s Tuds nyom nlkl ne vesszen el].
A SZAKASZOSSG s FOLYTONOSSG (a jelenlegi megrts szerint) kikerlhetetlen Megtapasztals. LTEZIK s VAN ahogyan maga a LTEZS, elvlaszthatatlan tle.
Maga az rtkels s sszecsomagols (tovbbvitel, rkts) azonban mr VLASZTS s gy Szabadsg eredmnye: az kerlhet az ilyen SSZEGZ-s-TOVBBVEZET-SZNDK ltal (Klnleges!) MEGERSTSRE (t-Vezetsre), amit gy TL meg a Lezrst-megl LTEZS, hogy RDEMES a tovbb-folytatsra.
A VILG fogalom-hasznlata szerint rtelmezhet ez gy, hogy a ’Tapasztal-Testt’ [’Valv’] megformldott LTEZS mindazt, amit Tapasztalatknt szeretne MEGTARTANI az Elkvetkezkre, egy ’Lnyegi-Harmoniv’ formlja, s egy klnleges Bels ton ’visszaengedi a sajt gykerbe’ (ami rkkn-rkk-Van). Egyedi teremt esetn a testben-s-Llekben felplt Megtapasztals a VILGBELI Jelenlt Lezrsakor a Megtarthat rszben kzvetlenl t-Vezetsre kerl a teremt (n)Lnyegbe. gy vlik ’lnyegben’ Tovbbvihetv a Megtapasztals. Ez ma mr nem csupn ’emlkeztet-arra-ami-volt’, hanem Vals Alapjv vlhat egy jonnan megnyl Megtapasztalsnak, ’folytathatja’ a korbban elkezdett n-plst s utat a teremt a Szabad Vlasztsa szerint.
Az EGYETLEN-s-ELS tudatos felkszlse az ’elmlsra’ [Lezrsra] alapozta meg azt, hogy a Tapasztalatok [valamilyen SZNDK Tudatos megformlsa tjn, Tudatosan megvalstott Elkszletek alapjn] valamilyen bels Tudsknt megmaradnak (tovbb-rktdnek) s tovbb-folytatd(hat)nak az ’Utdban’ [a sajt j-Kezdetben]. A KETT TUDAT elmlsbl a harmadik szakaszban jra EGY LTEZSS vlt a MINDENSG-FORRSA.
Felismerve a Benne TUDSKNT s Emlkknt megmaradtak CLJT s RTELMT,
a MINDENSG-FORRSA
gy rendelkezett (olyan SZABAD VLASZTST hozott) NMAGA szmra,
hogy ’SZABADSGOT ad’ (a Vlaszts Szabadsgt adja) az utdnak [a LTEZSNEK].
A Megtartott vlt (az eld ltal egy klnleges mdon tovbbrktett) LTEZSRL az utd szabadon dnthet:
VLASZTHAT,
hogy a benne gy Megtartott vlt rszekbl mit tart meg a maga Megtapasztalshoz, mit-hogyan-s-merre pt tovbb, mit vltoztat meg, mit nem folytat stb…”
Jelenlegi megrtsem szerint a ma meglhet SZABADSG a LTEZSBEN kt nagyobb Szakaszban (kt kln lpsben) ALAPOZDOTT MEG.
1./ A mostanit megelz LTEZS sorn az EGYETLEN-s-ELS Meghatrozta NNN-LTEZSE szmra azt a SZABADSGOT, hogy nem mlik el nyomtalanul, s bizonyos VLASZTOTT KITERJEDSBEN TOVBBRKTI a (Megjul) LTEZSBEN nhny Fontosnak / Tovbbfolytatsra-rdemesnek megjellt MEGLST. MEGADTA NNN-LTEZSNEK a SZABADSGOT arra, hogy KIVLASZTHASSA hogy MIT FOLYTAT s MIT NEM FOLYTAT az ELKVETKEZBEN. A Tovbb-folytatsra ’sznt’ Tapasztalatot SZNDKK formlta meg, s ezt ’belefoglalta’ a ’sajt gykerbe’.
2./ A (Megjult) LTEZSBEN a MINDENSG-FORRSA Felismerte az RTELMT a Benne Felnyl Tudsnak, s Felismerte benne azt, hogy SZABADSGOT ADOTT NMAGNAK. Az ’trkt’ (eld) SZABADSGA s SZABAD VLASZTSA mell folytatlag (kiEGSZTTEN!) hozzillesztette az ’Utna-Kvetkez’ (utd, gyermek) SZBADSGT s SZABAD VLASZTST arrl, hogy a ’Kszen-Kapott’ ’Alapot’ mennyiben tartja meg s azt hogyan folytatja tovbb. SZNDKOT formlt meg arrl, hogy NMAGA Megtapasztalsa szmra pontosan mit tart meg a ’megelzbl’. A SZNDKBL meghatrozott ’tartamonknt’ egyes Rszek a Tudatba emelkednek, hogy valamilyen j Megtapasztals nyljon meg azokra ’alapulan’. A Tudatba felemelkeds (megnyls) ’feltteleit’ is meghatrozhatja NMAGA szmra a MINDENSG-FORRSA a Megtart-Megerst-SZNDKBAN (ebben azt is, hogy egymst kveten meghatrozott rendben nyljanak-e fel a Megtapasztalsok, vagy ’szabadon akkor, ha valamilyen sszecsendls nyilvnul meg’).
Felismerte a MINDENSG-FORRSA (mr a LTEZSE megelz SZAKASZBAN is), hogy VAN a LTEZSNEK olyan Megnyilvnulsa, ami (a jelenlegi megrts szerint) RKKNT-VAN (vagyis Megvltoztathatatlan). Ugyanakkor maga a LTEZS LLAND (folyamatos) VLTOZS. A MEGSZAKTHATATLAN RK RADS / KIRADS s VISSZAHZDS (a jelenlegi megrts szerint) rk Alapja a MEGYNILVNULSNAK. A LTEZS EGYEDI (a LTEZS az ’Egyedi’ Megnyilvnulsa >>> minden Megtapasztals, minden Pillanat megismtelhetetlen), s SZNDK ’formlja meg a KIRADST’ [a SZNDK ad Irnyt a Megnyilvnulsnak].
A SZNDK TUDATOS HASZNLATA
a jelenlegi LTEZSI SZAKASZ kiboml Megtapasztalsa,
amely a SZABAD VLASZTSON ALAPUL.
- …elindul a teremts egy pontbl, pl, kiteljesedik. Felismeri a Szabadsgt a teremt, s az addigi teremtst rtkeli (mit vigyen tovbb)
- Szabad Vlasztst hoz a teremt arrl, hogy mit tart meg, miben s hogyan pl, mit visz tovbb
- a Vlaszts SZNDKK formldik benne
- a SZNDK Kirad
- a Kirads egy j kezdet
- az j Kezdetbl elindul a teremts, pl, kiteljesedik… Felismeri a Szabadsgt a teremt… s gy tovbb…
A SZNDK Tudatos Megnyilvnuls (Tudatossg s n-Tudatossg / n-ismeret szksges hozz).
A SZNDK valamilyen hatrozott formban megnyilvnul tovbb-plsi-irny, amely a Megformlra-magra irnyul. [A teremtk a sajt nLnyegkbe foglalhatjk be a Tovbbvezet Szndkaikat, s az gy csak a sajt teremt-lnyk szmra nylhat Megtapasztalss a ksbbiekben!]
A LTEZSBEN (= a MINDENSG-FORRSBAN) Megformldott SZNDK maga is Ltezss vlik (a mi fogalmainkkal taln jobban rthet, ha lnek tekintjk, ’l’). Azzal, hogy egy SZNDK ltezv vlt, ’utat nyit a Megvalsulsba’ (t nylik benne a Megvalsulsra).
A SZNDK (Hatrozottsga s Biztossga szerint) kezdetben mg utat keres (Megvalsulst keres), s ksbb ltalban Kiradv vlik (Megnyilvnul).
1./
Utat keresnek jelenleg akkor tekinthet a SZNDK, amg a MINDENSG-FORRSA ’Fontolgatja’ (akr prblgatja) a Kiradst. Ilyenkor a SZNDK elemei / rszei s ’A-Teljessg’ legalbb alapjaiban Felismertt vlik a MINDENSG-FORRSBAN [a lehet legteljesebben Meghatrozza NMAGA szmra a MINDENSG-FORRSA, hogy a (megformldott!) SZNDKBAN Megnyilvnultt vl N-PLSNEK mi legyen a Clja-rtelme-Lnyege (vagy pedig mi a mr Felismert Lnyege-Clja-rtelme)].
2./
Amikor a SZNDK (a Fontolgats, akr rszleges Kiprbls sorn) Biztoss vlik, a MINDENSG-FORRSA elkezdi Megformlni a SZNDK Kirasztst. A R-MAGRA-JELLEMZ-MDON ELKSZL a KIRADSRA, majd amikor minden fontos alap-rszlet BENNE-MAGBAN a helyre kerlt [megformldott a Megvalsts Harmonija] Megnyilvnul a KIRADSBAN. A SZNDK ekkor LV vlik, mert RSZV VLIK A TEREMTETT-VALSGNAK / A TEREMTETT-VALSG RAMLSAINAK.
(A)
Lehetnek a MINDENSG-FORRSNAK ma is mg olyan KIRADSAI, amelyek kzvetlenl csak a SAJT LNYRE-LNYEGRE vonatkoznak. Ezek a KIRADSOK teht kzvetlenl nem radnak ki a TEREMTETT-VALSGRA. A legtbb Fontolgatsi szakaszba lp SZNDK ilyen. De klnleges okokbl egyb SZNDKAIT is csak kzvetlenl NMAGRA rasztja ki a MINDENSG-FORRSA. A SAJT MEGTAPASZTALSNAK NAGY SZAKASZAIT LEZR SSZEGZ-S-TOVBBVEZET-SZNDKOT a LTEZS ’NNN-LNYE-TELJESSGRE’ RASZTJA KI.
Az ilyen kzvetlenl NMAGRA irnyul KIRADSAI nem Tudatosthatk a TEREMTETT-VALSG teremti szmra. ’Fogalmilag’ ezek olyan ’bels szablyok’, amelyekben NMAGA szmra rtkel / sszegez (sajt vagy ms teremti) Tapasztalatokat a MINDENSG-FORRSA. Mostanban tbb ilyen NMAGRA irnyul (Bels) KIRADSA egy-egy elemt FELISMERHETV tette egyes KLNLEGES Utakban teremtk szmra (anlkl, hogy a korbbi KIRADST is kiterjesztette volna rjuk). Az utbbi fl v lejegyzseiben tbb ilyen ’Feltrulkozst’ rintettem a MINDENSG-FORRSNAK. Ilyen volt pldul az IRGALOM s SZOLGLAT nll megnyilvnulsnak elksztse, vagy a legeslegels teremtettjei sorsnak rendezse (’ami mr nem l’: 20181126 – elrhet ITT).
(B)
A TEREMTETT-VALSGRA irnyul KIRADSAI (mint j-Kezdet) Lnyege-Clja-rtelme kzvetlenl Tudatosthat ma mr mindazon teremtk s Kzssgek szmra, akiket a KIRADS kzvetlenl rint.
- Lehetnek olyan KIRADSAI a MINDENSG-FORRSNAK, amelyekben egyszerre Kirad a LTEZS-EGSZRE (s gy a TEREMTETT-VALSG minden teremtjre).
- Nha ’fokozatos’ a KIRADS, vagyis rint a KIRADS minden teremtt, de csak fokozatosan szlesedik a Kzvetlen rintettsg (a KLNLEGES teremtsek legtbbje ma mr ilyen: kezdetben csak azokat rinti, akik maguk mr megnyilvnulnak valamilyen Klnleges Teremtsi Irnyban, s ksbb rinti mindazokat is, akik utbb kapcsoldnak be a Klnleges Teremtsekbe).
- Egyre gyakrabban lehetnek majd olyan KIRADSAI is a MINDENSG-FORRSNAK, amelyek kzvetlenl csak azokat rinten nyilvnulnak meg, akik a maguk szmra megformltk az SSZECSENDLST (Egyetrtst arrl, hogy milyen alapon milyen j Megtapasztalst nyitnak meg nmaguk szmra).
Lehetnek teht mra mr olyan KIRADSAI a MINDENSG-FORRSNAK, amelyekben egyszerre KIRAD a LTEZS-EGSZRE, s lehetnek olyanok is, amikor a KIRADS csak nhny (vagy akr egy) Kzssget rint, s ma mr akr olyan KIRADSAI is, amelyek mindssze egy egyedi teremtt rintenek. A teremtk ALAP-RAMLSBAN az let ramlsa mellett megformldott Irgalom-ramls akr a teremt s a MINDENSG-FORRSA kztti ’Egyedi Egyeztetsek’ Megnyitst is lehetv teheti, s ez nagyobb Szabadsgot ad a SZABAD SORS-FORMLSRA mind az egyedi ltez szmra, mind a MINDENSG-FORRSA szmra az egyedi Gondoskods Megnyilvntsra.
Maga A-SZABADSG is egy SZNDK, amely elindult a MEGVALSULSBA. Fokozatosan trul fel az RTELME-LNYEGE-CLJA (mind az egyedi teremtkben / MEGTARTKBAN, mind a MINDENSG-FORRSBAN). Mivel a SZABADSG SZNDKA ALAPJAIBAN a LTEZS kt egymst kvet SZAKASZBAN EGSZLT KI EGSSZ,
a SZABADSG ’RSZEK HARMONIJA’,
A-TELJESET (A-TELJESEN bell AZ-EGSZET) megforml RSZEK HARMONIJA.
(…) A SZABADSG a TUDATOS-TEREMT MEGNYILVNULSA, s a TEREMTETT-VALSG teremti mg csak mostanban kezdtek el megnylni abban a Tudatosodsban, amely hamarosan elvezetheti ket a Sorsuk azon Szakaszba, amikor Szabad Vlasztst hozhatnak arrl, hogy MIRT-S-MERRE-HOGYAN-TOVBB.
A SZABADSG is a LTEZS N-TUDATRA BREDSHEZ s TUDATOSSGA MEGNYILVNULSHOZ IGAZODIK.
1) nnn Harmonijban ms jelleg (kiterjeds) Szabadsgot l meg a teremt akkor, amikor n-Tudata s Tudata mg formldik (mg szinte nincs is).
2) Ms ’szintje’ s formja nylik meg a Szabadsgnak abban, aki mr Tudatos s n-Tudatra bredt, de mg nincs abban a helyzetben, hogy nnn Ltezsrl s letrl Felelssggel Rendelkezhessen. Ebben a szakaszban a teremtk mg a MEGTARTIK s Tapasztaltabb Trsaik Fokozott Gondoskodsban (emiatt egy szablyozottabb Harmoniban) vannak. A szablyozs azt vdi, hogy vatlansgbl / tudatlansgbl ne rintsk meg a teremtk egyms fokozottan rzkeny (mg kevss ismert) n-rszeit. A TEREMTETT-VALSG teremti ltalban ezen Tudatossgi szintig juthattak el eddig.
3) A Szabadsg j szintje nylik meg, amikor elrkezik a teremt a Tudatossgban ahhoz, hogy IRNYT VLASZTHASSON a teremtseihez.
4) j szint az, amikor tudatosan msok rdekben is Felelssget vllal.