17.
2020.05.20.
Emltettem ebben az rsban [(6.rsz)(6/B. pont legvgn) – elrhet ITT], hogy a FLDANYA nagyon jelentsen tformlja a KIPRBLSOKHOZ ’felhasznlhat’ Tereket (ebben ramlsokat). Olyan j Tr-Formkban radt ki / rad ki (mostanban szinte folyamatosan) a MINDENSG-FORRSA, amelyek egy rszt kifejezetten a Kiprbl teremtsek szmra formlt meg.
A Kiprbl-Terek ma mr tbbflk, s gy maguk a Birodalmak nagy-TEREMTI, s ezen bell a Kzssgek MEGTARTI-Teremti hatrozhatjk azt meg, hogy az jabban a Kiprblsok szmra megformlt Terek kzl melyeket fogadjk be [melyeket vlasztjk beilleszteni az LETKHZ tartoz TRHEZ], illetve ezek kzl az egyes tnylegesen megnyl Kiprbl teremtsekhez melyeket ’krik’ illetve nyitjk meg. Most csak rviden rintem ezt a vltozst.
Mint emltettem ezen rs [4.r.] 4. pontjban (elrhet ITT), fontos ELVKNT is megformlt szably ma mr az, hogy a Kiprbl-Terekbl kzvetlenl nem nyithat meg Tarts megtapasztals.
A Kiprbl-Terek jellemzen egy j Harmonia megformlsa / behangolsa / rvidebb tartam kiprblsa rdekben formldnak meg.
Mostanban a leggyakrabban [mg Kiprbl-Terekknt szablyozott] ’vdett jelleg’ Terekben nyilvnulhatnak meg a msik Kzssgek LETBE val (engedlyezett) Betekintsek, a FORRS-TRBE vagy OLTALOM-Trbe val ’BEEMELS’, valamint az olyan KLNLEGES Teremtsek is, mint amit az elz pontban rintettem [vagyis amikor az IRGALOM minden rintett nagy-TEREMT s MEGTARTI-Teremt EGYETRTSVEL egy rvid tartam pontosan meghatrozott Klnleges Megnyilvnuls megvalstsa rdekben ’t-vezethet’ egy teremtt olyan msik Kzssgbe (akr msik Birodalomba), amelyben a teremt nem rendelkezik letre-Befogadssal (pldul rszt vehet egy Ellenrzsben vagy rtkelsben a meglv Klnleges Tapasztalataira alapulan].
Az ilyen ’Klnleges munkkhoz’ pontosan meghatrozott (KLNLEGES) nagy-TEREMTK / MEGTARTI-Teremtk ’Adjk’ (biztostjk) az letet-Megtart-Teret s mindazokat az ramlsokat, amelyek az sszecsendlsben meghatrozott [akr KTSBEN felvllalt] Feladat beteljestshez szksgesek.
Azrt Szablyozottak jelenleg a KLNLEGESSGEK kztt [s ezen bell a KIPRBLSOKHOZ rendelt Terek kztt] a Klnleges Teremtsek sorn ’Adhat’ [Megformlhat s Kiraszthat] Terek, mert az ilyen Terek legtbbje mg ppen formldik / Alap-Harmonijban pontosodik.
Jelenlegi megrtsem szerint
a YO
a FLDANYT Felhatalmazta arra,
hogy minden olyan Kiprbl-Tr Alap-Harmonijt Befogadhassa
[s a Kzssgre kiterjeden l Alap-Harmoniv Megformlja],
amelyek illeszkedek az T-Alap Tr-Formlshoz.
Ezen kvl a FLDANYA ’elmletben megismerkedik’
a ma mg csak az ID jelleg Tr-formlshoz tartoz Kiprbl-Terek legfbb Meghatrozival is
[ez utbbiak magtl rtetden nem formldhatnak meg a FLD Kzssgn bell,
azonban a FLDANYNAK ’(meg)ismernie’ szksges’
azoknak a Kiprbl-Tereknek is a legfbb Meghatrozit,
amelyek ma mg csak az ID Alap Tr-Megformlsban nyilvnulhatnak meg].
Ritkn elfordulhat az is, hogy egy Kiprbl-Tr az LTALNOS jelleg Megnyilvnulsok szmra kerl megformlsra, de ma mg az a jellemz, hogy a legtbb Kiprbl-Tr Klnlegessgknt (Klnleges Feladat-teljests sorn) nyilvnul meg.
A Kiprbl-Tr nem egyszeren csak egy ’megnyl res tr’, hanem minden olyan ramls is ’hozztartozik’, amely az sszecsendlssel meghatrozott Lnyeg-Cl-rtelem beteljestshez elvezethet.
Korbban mr rintettem, hogy amg az egyedi teremtk ALAP-RAMLSN bell csupn az let-ramlsa volt megformltan, a MINDENSG-FORRSTL csupn az let-ramlsn t rkezhetett a teremthz a Megvalst-er [20190712 (1.r.) – elrhet ITT]. A Kzssgek megformlstl kezdden a Kzvetlen MEGTART egyre tbb megvalst-ert tudott maga is ’Adni’ a teremtknek a ’kzssgi-ramlsokon’.
Ez a rendszer a Tr-srlsek kvetkeztben nagyon srlkenny vlt. Amit ma a Kzssgek bels ramlsai megtredezsnek neveznk, az az egyedi teremtk lete nzpontjbl azt jelenti, hogy az egyedi teremtk egyre gyakrabban kerltek olyan helyzetbe, hogy sem az let-ramlsukon, sem a kzssgi ramlsokon nem jutottak FOLYAMATOSAN megvalst-erhz. Sok teremt letben megformldott egy olyan rendszer, hogy az let-ramlson csupn egy beszklt kis ramlson „csordoglt” a megvalst-er, s ezrt a MEGTARTK olyan rendszert formltak meg, hogy az egyes let-szakaszok legelejn [a megszletskor] egy ’nagyobb csomagban’ ’Adtak’ a teremt rendelkezsbe egy ’sszelltott er-s-ramls-csomagot’. A mai fogalmak szerint csupn Klnlegessgnek tekinthet ez a rendszer, amely csak addig alkalmazhat, ameddig a teremtkben az ALAP-RAMLS jra megfelelen kzvetlen-megnyilvnulsv vlik, illetve amg a MEGTART a Kzssgen belli ramlsait Kiigaztja / jra megformlja.
Nagyon sok jabb Nehzsg forrsv vlt ez a Kiprbl rendszer. Itt a FLDN is megtapasztaltuk, hogy a legutbbi letnkben (is) a megszletst megelzen (illetve magban a megszlets folyamatban s kevssel utna) „cl-irnyosan” beavatkoztak a beszletsi folyamatokba azrt, hogy „levlasszanak” „er-s-kapcsolati-csomag-rszeket” a MEGTARTI-Teremt ltal a megszletsre felksztett lkrl. Egy „iparg” plt fel a szlets megsrtsre, „intzmnyestett” „keretek” kztt pedig mind a mai napig akr a legdurvbb mdokon is beavatkoznak a megszletk (s gy a befogad csaldjaik) letbe. Nagyon gyakori mind a szl-anyk, mind a megszletk valamilyen „megcsonktsa” a „szl-szobban”, ami magtl rtetden azzal jr, hogy a megszlet (s csaldja) nem tudja maradktalanul befogadni (’lehozni’) az let Eltervezetten Harmonikus megnyilvnulshoz szksges teret (testet) s ramlsokat (az sszecsomagolt let-ert).
A rgi TR-ALAPON tovbb-l Kzssgekben megsznik az a rgi rendszer, amelyben az egyedi teremtk egy sszeksztett „(er-s-ramls-)egysg-csomaggal” szlettek meg [termszetesen az j TR-ALAPON sem folytatdhat ez a rendszer].
Az egyedi teremtk ALAP-RAMLSBAN ma mr F ramlsknt [minden teremtben Az-let okn ADOTTAN] kett msik ramls is van. Az Ered-ramlsban a teremt (n)Lnyegt gondoz Ered-nagy-TEREMT FOLYAMATOS s kzvetlen Gondoskodsa nyilvnul meg, az Irgalom-ramls pedig egy olyan bels ramls, amelyen szksg esetn brmely letet Gondoz nagy-TEREMT / MEGTARTI-Teremt (akr a MINDENSG-FORRSA is) kzvetlen Megerstse / Gondoskodsa is megnyilvnulhat.
Jelentsen talakulnak mind a rgi, mind az j TR-ALAP Terekben a MEGTARTK ltal Gondozott Kzssgi ramlsok is. Habr a teremtk testben lesz Az-Elkvetkezben is ’tartalkolt bels er’, de az ssze sem lesz hasonlthat az eddig ismert „elre sszecsomagolt megvalst-erkkel’, amelyeket egyes Kzssgekben a „hatalmi rdekek szerint” mra „levlaszthatv formltak meg Az-letrl”.
Amg a FLDANYA a VILG Befogadsban lt, NMAGA jelents „er-hinyban” lt. A Kzssgi ramlsokon jellemzen kzvetlenl az IRGALOMBL s a VILGBL rkez megvalst-er ramolhatott csupn az letre Befogadott egyedi teremtkhz, maga a FLDANYA mg nem volt kpes ’Sajt’ MEGTARTI ’Ert’ Adni a Befogadott teremtinek.
Az T-VEZETSRE felkszls utols szakaszban ezrt formldott meg a VILG egy tovbbi Klnleges Gondoskodsa a FLDANYA Befogadsban l teremtk fel. A ’szemem-fnye’ Megerstsben [20180217 – elrhet ITT], amely kzvetlenl a VILGBL ramolhatott a teremtk Bels-Terbe, a VILG ’megtantotta’ a FLDANYT egy akkor mg Kiprblsi szakaszban lv j MEGTARTI Gondoskodsra. Ma mr ezt a Gondoskodst a YO is megformlta a Befogadsban lk fel [20200107(2.r.)(7.pont) – elrhet ITT], s ennek az alap-mintjra a FLDANYA jelenleg formlja meg azt a MEGTARTI Gondoskodst, amellyel mr -Maga is kpes kzvetlenl Megerstst is adni a Befogadsban lknek.
Ennek az j [Kzssgi ramlsokon, a FLDANYTL kzvetlenl rkez] Megerstsnek kett f alap-formja van.
Az egyik egy ’folyamatosan rkez ramoltats’ formjban nyilvnulhat meg pontosan meghatrozott tartamban a Megersts meghatrozott Lnyege-Clja-rtelme megvalstsa rdekben.
A msik forma alapul a korbbi szakaszok Kiprblsaira: klnfle ’egysg-csomagok’ formjban kaphat Megerstst a teremt. Ezek az ’egysg-csomagok’ ma mr minden esetben szemlyhez-igazodak ’mennyisgben’ s ’minsgben’ is. Ezek ma mg csupn kzelt kpek / megrtst segt kpek.
A FLDANYA a MAGJAIVAL mr a korbbi [Lezrult] Teremt-Szakaszban elkezdte ezeknek a SAJT MEGTARTI Gondoskodsba tartoz Megerstseknek [Megerst Kzssgi ramlsoknak] a megformlst, de valjban csak most kezddhetett meg a korbbi megalapozsok gyakorlati felptse s Kiprblsa [vagyis akkor, amikor a FLDANYA Eredend MEGTARTI ALAP-JELLEGE jra felplt].
A FLDANYA a MAGJAI szmra a Klnleges Megnyilvnulsok sorn megtantotta / megtantja azt,
- hogyan hasznljk Tudatosan az ALAP-RAMLSUKON belli F ramlsaikat,
-a Klnleges Bels Tereiket s Klnleges Bels ramlsaikat,
- hogyan ’formlhatnak meg’ [vagy Krhetnek s fogadhatnak be] maguk is ’tbblet-erket / tartalk-erket’ olyan formban, hogy azok mr ne neheztsk el a testket, s azonnal felhasznlhatv vlhassanak akkor, ha ’tbblet-erfesztsre’ van szksgk vagy az ms fontos okbl szksges.
Ebben a rszben arra szeretnm rirnytani a figyelmet, hogy
a FLDANYA
a MAGJAIVAL elkezdte megismertetni [elmletben s a gyakorlatban is]
(1)
a FLD Kzssgben megnyithat jabb Kiprbl Terek fbb jellegeit,
(2)
valamint azt az j [most formld] Bels ramlst [Kzssgi ramlshoz ’becsatlakozst’],
amelyben -Maga-a-FLDANYA Kzvetlen Megerstst Adhat immr a Befogadsban l teremtknek.
Jelenleg mg Klnleges jelleg ez a formld j bels (s kzssgi) ramls, s gy tudjuk leginkbb rtelmezni, hogy az ramls vgleges megformlsig (a Kiprbls tartamban) minden teremtben az Irgalom-ramlson bell helyezkedik el (s mkdteti a FLDANYA). Ha majd olyan Harmoniv formldik ez az j bels(-s-kzssgi) ramls, amely a YO s a FLDANYA szerint is illeszked a FLDANYA MEGTARTI ALAP-JELLEGBE [a FLD Kzssgnek l HARMONIJBA], akkor ez az j bels ramls valsznleg a FLD Kzssgbe letre Befogadott minden teremtben tartsan megformlt olyan bels ramlss vlik, amely a FLD Kzssgbe val Befogadottsga tartamban nyilvnulhat meg.
A MAGOK a KLNLEGES Megnyilvnulsaik sorn ma mr tudatosan elkezdtk a FLDANYTL is Krni s Befogadni a Megersts (kzvetlen MEGTARTI Gondoskods) ezen j Lehetsgt. Jelenlegi megrtsem szerint az ALAP-RAMLS hrom F ramlsn t rkez Megerstsek mellett ma mr minden Klnleges munka Lezrst kveten ezen a formld j bels ramlsunkon is ’visszaramlik’ hozznk a felhasznlt n-er (vagy akr annak a meghatrozott ’tbbszrse’). Mind a folyamatosan raml megnyilvnulst, mind az ’egysg-csomagokban’ befogadhat vltozatt pontostjuk folyamatosan. [Ez teht kifejezetten a FLDANYA fell rkez Megersts / j MEGTARTI Gondoskods felplse a FLD Kzssgben.]
A Tapasztalatok alapjn pontosodik, hogy a FLDANYA mely helyzetekben, milyen Felttelekkel nyilvnulhasson majd meg ebben az j ’Sajt’ Megerst Gondoskodsban.
A VILGI ’szemem-fnye’ Megerstshez hasonlan lesznek olyan ’Erteljesebb’ Gondoskodsai, amelyek pldul egy vratlansg okn hirtelen megformldott nagyobb er-veszts esetn nyilvnulnak majd meg.
Emellett a Klnleges megnyilvnulsok sorn a FLDANYA arrl is szndkozik Gondoskodni, hogy (1) a szksges Klnleges bels n-plshez, (2) a Klnleges megnyilvnulsokra val elkszlethez, valamint (3) a Klnleges Megnyilvnulsok sorn kpes legyen olyan szemlyhez s feladathoz pontosan igazod kzvetlen ’tbblet-er’ biztostsra [egytt a KLNLEGES-nagy-TEREMTKKEL / YOVAL / MINDENSG-FORRSVAL], amely kpes biztostani azt, hogy ezek a minden esetben ’msok rdekben’ is teljestett feladatok ne okozhassanak szksgtelen er-vesztst a teremtben (s akr a csaldban / azokban, akikkel Szorosabb Kzelsgben l a teremt).
Mint emltettem, ennek az j [FLDANYA fell rkez] bels ramlsnak a megformlsa folyamatban van. A FLDANYA a MAGJAIVAL s a Kiprblsba tudatosan bekapcsold ms Klnleges Utat megnyitott teremtivel elkezdte ennek az ramlsnak [s a Megjult-Testen belli ’becsatlakozsnak’] a megformlst (az Irgalom-ramlson bell).
Formldik ennek az j bels ramlsnak a Megnyilvnulsi-Harmonija, s rszben mg az Alap-Harmonija is.
A Kiprblsokba bekapcsoldott teremtk a Tapasztalataik alapjn KRSEKET s JAVASLATOKAT terjeszthetnek a FLDANYA el.
rdemes tudatosan figyelni a Klnleges megnyilvnulsok sorn arra is immr, hogy kzvetlenl a FLDANYTL is ’Krjnk’ s fogadjunk be tudatosan ’tbblet-ert’, amelyet a meghatrozott feladat-teljests sorn hasznlhatunk fel.
A Klnleges munka lezrsakor Krhet ma mr a FLDANYTL is pldul a ’felhasznlt tartalk-erk ptlsa’, valamint ’aminek akkor a szksgt rzkeljk’.
rdemes jelezni a Fldanynak, ha valahol a ’testben’ a munkhoz kapcsoldan feszltsg vagy akr fjdalom, nehzsg-rzet, furcsasg jelez. Ezek most mg az emltett Kiprbl teremtsekhez is kapcsoldhatnak.
Ahogyan kezdetben nehzsget jelentett a test szmra az Ered-ramlson t rkez [Ered-nagy-TEREMTTL rkez] Gondoskods befogadsa, kezdetben eredmnyezhet ’kellemetlensgeket’ a FLDANYTL rkez j Kzvetlen Gondoskods (Megersts) Befogadsa is. Egyedi rzkenysgtl is fgg, hogy ’egyszerre’ (vagy folyamatosan?)(tbb rszletben?) vagyunk-e kpesek kezdetben jobban befogadni (megszokni) a Fldanya ezen j Gondoskodst [hogyan tudjuk a legknnyebben hozzigaztani a testnket ezen j Megersts befogadshoz]. A Tapasztalatokra alapulan tudja a FLDANYA pontosan behangolni / megformlni ezt az j Gondoskodst.
Az rs folytatdik a 16. rszben, elrhet ITT