Ennek az j bels mrtknek a megformlsra kzvetlenl a MINDENSG-FORRSA tant meg minden teremtt, mert csak gy biztosthat A-LTEZS-EGSZRE rvnyesl ELVEKNEK maradktalanul megfelel ’egysges (alap)’ s egyben mgis minden teremt sajt lethez szemlyesen igazod Mrtk-rendszer megformlsa s mkdtetse. Ez az j bels Mrtk a teremtkben AZRT van, hogy
Felismerjk s Megrtsk,
hogy MELY MEGNYILVNULSAIK s MIRT vlhatnak ’maradandv’
[(1) akkor is, ha az a megnyilvnulsuk csak a sajt sorsukban formldik meg,
(2) s akkor is, ha ksbb ms teremtk szmra is megnyithat tt szlesedik ki a bennk megformldott Harmonia].
Ami ’Harmonikus’, az ’maradand’ / ’hosszabb let’ abbl ereden, hogy a MINDENSG-FORRSNAK SZNDKA szerint az ’olyan lassan ramlik vissza a MINDENSG-FORRSHOZ’, hogy a benne megnyilvnul Tapasztalat / Val ’minden rszletben megismerhetv vljon’ [mindaddig Megtarthat maradhasson a KIRADT-VALSGBAN (a Megformltsgban), amg van olyan teremt, akinek arra irnyul a(z sszecsendlss vlt) SZNDKA, hogy Megismeri, Megtapasztalja azt a Harmonit].
„ns rdek” vagy „egyoldal akarat” nem elg a Megtarthatsghoz, csak a MEGTARTKKAL s Trsakkal megformlt sszecsendls Tarthatja meg immr a megjellt Teret / let-formt / ramlsokat stb.
A-TR kzvetlenl a MINDENSG-FORRSNAK KIRADSA (1) mind az NNN-VALJRA irnyulan, (2) mind a ’Kitgulan’ KIRADT VALSGRA irnyulan.
A ’Kitgul’ [a Sajt ’addig’ Megformlt-Valjn ’kvlre’ irnyul] VALSGBA KIRAD TR a MINDENSG-FORRSA BELS-LNYEGRE KIRAD TRHEZ kpest ’rszleges’ s ’rvidebb let’, meghatrozott tartamonknt kihagyhatatlanul maradktalanul VISSZARAMLIK a MINDENSG-FORRSA BELS-LNYEGBE.
Az a ’Kitgulan’ KIRADT TR, amelyben a MINDENSG-FORRSA [s ma mr az l teremtk] HARMONIT ismernek fel, ’tartsabb’ / ’hosszabb let’ / ’lassabban ramlik vissza a MINDENSG-FORRSA BELS-LNYEGBE’.
Ez a ’lassbb visszaoldds’ a MINDENSG-FORRSA BELS-LNYEGBE kzvetlenl ma mr abbl ered, hogy maga a MINDENSG-FORRSA ’Megtart / Megerst’ SZNDKKAL ’Megersti’ (megjelli) ezt a TERET. Ezek csak kzelt fogalmak, nincsenek ma mg szavaink a MINDENSG-FORRSA TR-FORMLSNAK teljesebb megrtshez.
’Annyi bizonyos’, hogy amely KIRADSBAN [Kiradt TRBEN / Kiradt LETBEN / Kiradt VALBAN] maga a MINDENSG-FORRSA Felismeri s Megrti A-HARMONIT [a Megmarads Lehetsgt / az rmt-s-Szpsget], azt a Teret / Valt / letet a MINDENSG-FORRSA ’Bell’-a-SAJT-LNYBEN a Megtarts [teljesebb Megismers s Megrts] SZNDKVAL Megjelli. Szmunkra ez gy rtelmezhet valamelyest, hogy ezt a Megjellst a MINDENSG-FORRSA a SAJT-VALJN BELL nagyjbl ’ott’ helyezi el, ’ahonnan’ KIRADT BELLE az a Tr / let / Val. Egyedi teremtk [vagy MEGTARTI-Teremtk, nagy-TEREMTK] esetben ez a ’hely’ az az Ered-Kiradsi-Pont, ahonnan a MINDENSG-FORRSA letre Kirasztotta (a ksbb nLnyegg megformld) ’n’-t. Ha TRBEN vagy ms megformlt-Valban ismer fel a MINDENSG-FORRSA HARMONIT, azt abban a Kiradsi-Pontban Jelli meg, ahonnan elindtotta azt a KIRADST, amelyhez a Tr / Val kzvetlenl tartozik.
ltalban jellemz ma mr a ’Kitgulan’ KIRADT VALSGRA (vagyis a MINDENSG-FORRSA azon KIRADSAIRA, amely nem kzvetlenl a mr megformlt SAJT-VALJRA irnyul], hogy az LET gy formldik meg, ha azt elbb a MINDENSG-FORRSA egy TR KIRASZTSVAL Megalapozza. Vannak azonban ma mr a KIRADT-VALSGBAN is olyan Kiradt TEREK, amelyeket a MINDENSG-FORRSA ’nem tlt be azonnal lettel’, vagyis nem azrt RASZTJA KI, hogy abba azonnal begykereztessen egy letet. Ilyennek tekinthetek ma a FORRS-TR s az OLTALOM-Tr egyes rszei, valamint ms ’Kzss-Tehet-Tr-rszek’ [ezek rtelme hamarosan pontosabban is Megrthetv vlik].
Fontos megrteni:
(1)
LET nem ltezhet a szmra megformlt s Kirasztott TR nlkl,
(2)
azonban viszonylag sok olyan TR van,
amelyben nincs (begykerezett) LET.
(3)
Valjban a KIRADT-TRNEK ma csupn egy egszen kicsiny rszben van bergztetten is LET,
s emellett a MINDENSG-FORRSA SAJT-MEGFORMLT-VALJA is TBEN LTEZIK [Ltezik (teht nem ’l’)].
Mostanban tbbszr emltettem, hogy a MINDENSG-FORRSA A-LTEZST s AZ-LETET is MEGJTOTT TR-ALAPRA vezeti t.
Jelenlegi megrtsem szerint
(1)
a MINDENSG-FORRSA az NNN-LTEZSE-S-VALJA szmra ’rendelkezsre ll’ [bizonyos rtelemben RK, Meghatrozja szerint mgis llandan-Vltoz] TERET
ALAPJAIBAN s a Megnyilvnult-Valjban ’mra’ mr Megjtotta.
(2)
Nem olyan rgen kezdte el a MINDENSG-FORRSA
a ’Kitgulan’ KIRADT LET (s VAL) T-VEZETST egy olyan J TR-ALAPRA,
amely a SAJT-VALJBAN mr megnyilvnult MEGVLTOZSRA / MEGJULSRA alapul.
Az LET szmra (!) Kiradt Tr
Az-Elkvetkezben ’elszakthatatlan / elvlaszthatatlan’ lesz attl az lettl,
amely szmra a Teret a MINDENSG-FORRSA KIRASZTOTTA.
Ennek egyik Garancija az letben bergztett
N-AZONOSSG.
Lesznek immr olyan [hosszabb vagy rvidebb tartamban Megtartott] KIRADT Terek, amelyek csupn egyedileg meghatrozott
Garancikkal lesznek ’ltogathatak’ / Garancikkal lehetsges majd hozzjuk kapcsoldni. Ilyenek pldul az EGYEZTETSI Terek [vagy jabb olyan Terek, amelyeket valamilyen Egyttes Ellenrzs / rtkels, Egyttes-Megnyilvnulsok szmra forml meg], amelyeket pontosan meghatrozott Cllal-rtelemmel RASZT KI a MINDENSG-FORRSA, s csak azok lehetnek jelen az EGYEZTETSEK rdekben, akik
(1) kzvetlenl rintettek abban az let-helyzetben, amelyre az EGYEZTETS irnyul
(2) vagy pedig akiket a Jelenltre valamilyen fontos okbl FELKR a MINDENSG-FORRSA.
(…) Az RAMLS is a TR egyik fajtja / formja, s annak pontosan meghatrozott [ma mr sszecsendlssel meghatrozott irny / mrtk / formj] Vltozsa / megvltozsa.
Vannak ramlsok, amelyek kizrlag a MINDENSG-FORRSA Rendelkezsbe tartoznak: kzvetlenl a MINDENSG-FORRSNAK SZNDKA Hatrozza meg (formlhatja meg, tartja meg, vltoztathatja meg). A legismertebb ilyen ramls az l teremtk ALAP-RAMLSA.
Vannak ramlsok, amelyek a nagy-TEREMTK, illetve a MEGTARTI-Teremtk Hatalmba tartoznak [csak k jogosultak megformlni / mkdtetni / megvltoztatni / lezrni ezeket].
Vannak olyan ramlsok, amelyek ma mr az egyedi teremtk Rendelkezsbe (gondoskodsba) tartoznak (’Adatik / Adatnak’).
Az egyedi teremtk az letkhz tartoz Tr [pldul Kzssgi Tr, illetve a Sajt Rendelkezskbe tartoz (pldul Bels) Terek / A-Test] megvltoztatsban
ramlsok ’megformlsa’ tjn vesznek rszt.
gy rtelmezhet ez, hogy a kellen komolly megformldott Szndkaikat, illetve a ’Kirasztott’ [a Sajt-Valjukba meghatrozott mdon mr bergztett] Szndkaikat ’hozzkapcsoljk’ az ket letre Befogadott Kzssg / Birodalom ramlsaihoz [Terhez], s erre alapulan a MEGTARTIK ramlsok Lehetsgt, vagy sszecsendlsre alapulan valsan megformlt ramlsokat ’adnak t’ a szmukra. Ezen ’szabad rendelkezskbe Adott’ Tr-rszeket a teremtk az sszecsendlsben meghatrozott mdon szabadon Gondozhatjk / formlhatjk az sszecsendlsben meghatrozott Lnyeg-Cl-rtelem Valv megformldsa rdekben…”
1.
Emltettem az elz rs 1. pontjban (elrhet ITT), hogy
Mra a MINDENSG-FORRSA Tudatoss vlt A-TR [A-LTEZSE?] egyszerre SEMMI-s-MINDEN [’Forrs-s-Megformltsg’?] jellegben,
s ezrt kpes Tudatosan ’hasznlni’ [= Megnyilvntani] a MEGTART [Rgzt?] s a SEMMIBE-VISSZABONT ’erejt’.
Ezen ’N-RSZEIBEN’ val Tudatoss vlsa vlt az alapjv egy J N-JELLEGBEN val KIRADSNAK, amely N-JELLEGET Birodalmi ALAP-JELLEG formlta s egy j KLNLEGES Birodalomban [LTR] kezdte meg a KIRASZTST a TEREMTETT-VALSGRA [hogy az a KIRADT-VALSG teremti ltal is Felismerhet / Megrthet s felpthet / megformlhat / megnyilvnthat legyen].
Ma mg KLNLEGESSGKNT ’kezd’ az LTRBEN KIRASZTOTT j N-JELLEG megformldni a [MEGTARTI s egyedi] teremtkben. Mi itt a FLDN [YOSGBAN] jelenleg ennek az j N-JELLEGNEK a ’Megfontoltsg’ s FELELSSG rszeit kezdjk el Megismerni s felpteni az letnkben. Mint emltettem, majd erre a Megfontoltsg s j rtelm Felelssg felptett alapjra nylhat meg az N-JELLEG tovbbi RTKEINEK a megismerse.
Fontos Alapoz n-pls az egyedi teremtkben [csak az egyedi teremtkben] a Harmonia Megformlsa Tudatostsi t megnyitsa [Elvlaszthatatlanul a Megfontoltsg felptsvel (20200212 – elrhet ITT)], amely ma mg ugyancsak Klnleges tknt lehetsges. Ma a FLD Kzssgbe Befogadottak letben valamilyen Klnleges Tudatosods megnyitsa kihagyhatatlan, s ezrt a Harmonia Megformlsa Tudatostsi t megnyitsa minden ide letre Befogadott teremt szmra valsan megnyithat Lehetsg.
Emltettem, hogy a Harmonia Megformlsa Tudatostsi tjt megnyit teremtk EGYTT a MEGTARTIKKAL s a MINDENSG-FORRSVAL / KLNLEGES-nagy-TEREMTKKEL olyan Harmoniv ’igyekeznek’ ’mielbb’ megformlni a Harmonia Tudatosthatsgt, hogy az majd az LET ltalnosan megnyilvnul, kihagyhatatlan rszv vlhasson [Klnleges t megnyitsa nlkl minden teremtben bergzthetv vlhasson az ehhez szksges rzkelsi / Tudatostsi t].
Ma mr a MINDENSG-FORRSA Tudatoss vlt abban, hogy a
SEMMI [A-FORRS] ugyangy A-LTEZSE egyik fontos eleme, mint
a mr HARMONIV megformlt [s gy kzvetlenl Megismerhet] Valja-Valsga.
Tbbfle ’rtelmt’ [hasznossgt, hasznlhatsgt] Felismerte s Megrtette mra a MINDENSG-FORRSA annak a SEMMI [FORRS] N-RSZNEK, ’amelybl’ [a Sajt rtkelse szerint] NNN-LTEZSE is ’Ered’, s ’amelybe’ A-LTEZSE Nagyobb SZAKASZAI (ma mr Tudatos) LEZRST kveten NNN-VALJA TOVBB-NEM-VIHET rszben ’visszaolddik / visszabomlik’ s ’amelybl’ ’utbb’ [vagy valsznleg a visszabomlssal prhuzamosan] ’Elindul / Kiindul’ egy J-KEZDTETE.
A TR-rl szl rsban emltettem, hogy a KIRADT-VALSG TERNEK megformlsakor TAPASZTALTA meg azt a MINDENSG-FORRSA, hogy
(1) ezt a TERET a SZNDKVAL viszonylag knnyen kpes formlni, s hogy ez a KIRADT-TR viszonylag rvid tartam utn ’visszarad -Bel’ s ekzben ’visszabomlik / semmiv vlik.
(2) Ugyanakkor BENNE-MAGBAN-a-MINDENSG-FORRSBAN a visszabomlott TRBEN megtapasztaltak / megformldott Tapasztalat-s-Tuds ’megmarad’ / BERGZL a MEGFORMLTAN-MEGMARAD (vagy ppen Megjul) VALJBAN.
Nagy a valsznsge annak, hogy mra nem csupn A-TR azon rszben nyilvnulhat meg a TUDATOSSG, amely MEGTARTOTT-LTEZS formjban maga a MINDENSG-FORRSA. A MINDENSG-FORRSA szerint A-LTEZSE Elvlaszthatatlan FORRSA s RSZE az a SEMMI is, amelybl AZ--MAGA-LTEZSE ERED, s amelybe a mostani Megrtse szerint egyszer taln MAGA is ’visszaolddik’. Ahogyan (1) MAGA-A-MINDENSG-FORRSA a ’Megformlt-Valjban’ egyre tbb Tapasztalatot pt fel s ezltal egyre Tudatosabb vlik, (2) a MINDENSG-FORRSA RTKELSE szerint LTEZSNEK a SEMMI [FORRS] rszbe is ’Bergzlnek a Tapasztalatai’, s taln sok egyb ms olyan Tapasztalat is, amely szmra is majd csak AZ-ELKVETKEZBEN Nylik fel.
Arra alapozza a MINDENSG-FORRSA a ’szmra kzvetlenl mg nem-megismerhet’ LTEZS-RSZE Tudatossgt, hogy mra kpes ’Tudatosan EGYTT Teremteni’ ezzel a mg szmra is csak nagyon kevss MEGRTETT N-RSZVEL. LTEZSE ’FORRSAKNT’ tekint jelenleg a MINDENSG-FORRSA a SEMMIRE, amely MINDEN ma LTEZ s L [Tudatos] FORRSA. [NNN-LTEZSE FORRSNAK tekinti jelenleg a MINDENSG-FORRSA a SEMMIT-amelybl-Ered].
A MINDENSG-FORRSA a nagy-TEREMTK LETNEK megformlsakor megtapasztalta azt, hogy
KLCSNS (s szinte azonnali) volt az EGYMSRA-HATSA (1) A-LTEZSNEK (= a MINDENSG FORRSNAK) s (2) a KIRADT-VALSGKNT megnyilvnul LETNEK. A MINDENSG-FORRSA Fontolgatsai s Szndkai valamilyen formban Vltozsknt megnyilvnultak a nagy-TEREMTK formld Valjban [Testben][illetve minden KIRASZTOTT TRBEN], s a nagy-TEREMTK [valamint a KIRADT TR] Vltozsai egyre jabb FELISMERSEKET s MEGRTSEKET [Tapasztalatot] eredmnyeztek BENNE-MAGBAN is.
Ez a TAPASZTALAT s FELISMERS jelenleg az alapja [’Elve’, Meghatrozsa, n-meghatrozsa] annak, hogy a MINDENSG-FORRSA A-LTEZSE TUDATOS (N)RSZNEK kezdte el tekinteni azt a SEMMIT [A-FORRST], amelyrl a ’legels tudatos emlke / feljegyzse’ a nagyon rvid ’kezd-kpben’ rgzlt be a SAJT Megformlt [= Megtartott vlt] Valjba.
Lehetsges [vagy nagyon valszn], hogy ahogyan maga a MINDENSG-FORRSA TUDATOSSGA folyamatosan PL, ugyanez vonatkozik a ma SEMMIKNT [FORRSKNT] Felismert N-RSZRE is. Valszn, hogy
a TR megformlsa
[HARMONIAKNT val TARTSS vlsa / bergzlse]
eredmnyezte A-TUDATOSSG ’megformldst’,
azt, hogy a Megtapasztalsok / Vltozs vgl MEGRTSS vlik,
s ezltal IRNYTHATV vlik ’A-VAN’, ’A-MEGNYILVNUL’.
Ez a Felismers indtotta el a MINDENSG-FORRST ’abban az IRNYBAN’, hogy [a mai fogalmak szerint ’Tapintatosan’, ’vatosan’] elkezdett Kzeledni a SAJT LTEZSNEK Felismert SEMMI fel. Megtapasztalta s Megrtette, hogy a SEMMI [A-FORRS] maga is tbbfle ’rtelemmel’ rendelkezik,
LTEZSNEK ezen ’Rsze’ KZVETLEN mdon rszt vesz
A-TR [A-LTEZS]
(1) Megformlsban
(2) a Megtartsban [vissza-nem-bontsban]
s (3) a Visszabontsban.
Vannak ma mr olyan TVOLSG jellegek, amelyek ’semmi’ jellegek [nem minden Tvolsg-jelleg ilyen!]. A ’semmi’ jelleg TVOLSG jellegek olyanok, amelyek a mi rtelmezsnk szerint ’Tr’ ’nlkliek’, szmunkra inkbb a TR ’hinyaknt’ nyilvnulnak meg [szemben azon TVOLSG (Tvolsg-Tart, Tvolsg-nvel) jellegekkel, amelyek valsan TR-knt kerlnek megformlsra, s ezrt ’rzkelhet s rtelmezhet, Megismerhet jellegk’ VAN].
A ’semmi’ jelleg TR [ez is TR] ma mg leginkbb ’thatolhatatlan ressgknt’ rtelmezhet [csak ’specilis jrsoknak nylik meg’], mert a Tudatunk ma mg nem kpes Megrteni a TR-jellegt.
A SEMMINEK van egy olyan rtelmezse is, amely mra
IRNYBAN-TARTSKNT rtelmezhet. Mivel a TRHEZ tartoz ezen MEGRTSEIT a MINDENSG-FORRSA az LTRBEN kezdte meg KIRASZTANI a TEREMTETT-VALSGRA, nem vletlen az, hogy ppen most ismerjk meg A-TR IRNYBAN-TART jellegt, s gy MOST formldnak meg [mind az egyedi, mind a MEGTARTI] teremtkben az IRNYBAN-TARTSI [Irnyban-Tartson alapul, Irnyban-Tartsi Cl] Gondoskodsok.
A ’nagyon rvid’ ’kezd-kpben’
A-SEMMI [A-FORRS] IRNYBAN-TARTKNT [Irnyban-Tartan-Gondoskodknt] nyilvnult meg:
A-LEZRULTAT Visszabontotta,
A-MEGJULT pedig BIZTOSAN BERGZTETTE AZ-J-TRBE.
Ez a legels [mr mai mrtk szerint is] TUDATOS IRNYBAN-TARTSA A-LTEZSNEK.
A-SEMMIBL / A-FORRSBL
T NYLT
A-TRBEN
a Megformldott vlt SZNDKNAK,
amely A-LTEZS legels szakaszban
[ez az ’emlkezetben’ a BOLDOGSG-FORRS-EREJEKNT val LTEZSKNT rgzlt be]
(1)
A-MEGFORMLTSGKNT / MEGTARTOTTSGKNT
s (2)
A-GONDOSKODS MEGNYILVNULSAKNT rtelmezhet.
A-HARMONIA Megformlsnak ALAPJAI
[a mai rtkelsek szerint] A-BOLDOGSG-FORRS-EREJE ’Felismersein’ alapulnak,
ebbl [ezen BERGZLT Felismersbl] formldott [s formldik folyamatosan] A-MEGTARTHAT.
A mostani rtkelsek szerint
A-BOLDOGSG-FORRS-EREJE ’Megtapasztalsa’
s erre alapult ’Elhatrozsa’
’ADTA’ [formlta meg Maradandv] azt a BELS-MRTKET,
amely mig [s valsznleg RKKN]
ALAPJA a HARMONIA [A-MEGTARTHAT] MEGFORMLSNAK.
Tudatos Megnyilvnuls volt ez mr a BOLDOGSG-FORRS-EREJBEN is,
de az akkori Tudatossg JELLEGBEN [’Meghatroziban’] mg ms volt, mint a mostani
[’A-MG-KINYL’ (n-tudatra-bred) volt].
A Tudatossg ezen ms [’A-MG-KINYL’] jellegt az adta,
hogy akkor mg A-TRRL / LTEZSRL / MEGTARTOTTSGRL
tnylegesen nagyon kevs volt a Tapasztalat,
s a Tapasztalat mg csak akkor kezdett el ’bergzlni’ az jonnan ’sszell’ TRBEN,
A-SEMMI [mint FORRS] egy jonnan ’Maradandv’ megformldni kezdett N-RSZBEN.
Valamelyest hasonl lehetett ehhez a MINDENSG-FORRSA azon ’rismerse / rcsodlkozsa’ a ’szpsgre / Harmonira / Megmaradra’
[mint amit jobban / teljesebben / kzelebbrl Megismerne / Megrtene / Megtartana],
amikor a MINDENSG-FORRSA a KIRADT-VALSG TERT elkezdte egy ’kiss eltvoltani’ a SAJT addig Megformlt-Valjtl,
s abban szmra TELJESEN J TR-JELLEGEKET s SSZEFGGSEKET ismert fel / tapasztalt meg.
’Bels Mrtke szerint’ ’szpnek’ [harmonikusnak] rtkelte ezeket,
s MEGFORMLDOTT AZ A SZNDKA,
hogy ’jobban / teljesebben / kzelebbrl’ is szeretn ezt Megismerni / Megrteni.
Ma mr Megrtett, hogy ez a TNYLEGESEN MEGFORMLT MEGISMERSI / MEGTARTSI SZNDK az,
amely TARTSABB teszi a Megformlt TERET,
’lassabban olddik vissza a FORRSBA / SEMMIBE’.
Ma mr Tudatos abban a MINDENSG-FORRSA,
hogy habr minden -BELLE KIRADT TR valamikor egszen bizonyosan VISSZAOLDDIK -BEL
[s gy semmiv vlik, azaz NNN SEMMI / FORRS MEGNYILVNULSA RSZV VLIK],
(1)
a HARMONIA egy bizonyos ’formjval’ A-TR akr nagyon TARTSS is tehet,
(2)
s emellett pedig a visszabontott TR s LTEZS / LET Tapasztalatai a Megformltan-Megmarad-Valjban tnylegesen ’megrzdnek’,
azokra brmikor visszatekinthet,
s akr azokra alapulan [azon BERGZLT / Megrztt korbbi Tapasztalataira alapulan]
egy
J Lnyeg-Cl-rtelem (J Szndk) Megformlsval ’Folytathatja’ is a korbban megkezdett Tapasztalatokat.
Amikor a MINDENSG-FORRSA NNN-VALJBAN MEGRTETTE
ezt a ’Bels-[Eredend][ma RKNEK rtelmezett] Mrtkt’ A-HARMONINAK,
FELISMERTE,
hogy ez egyben FELELSSG is, GONDOSKODS is.
Mivel A-HARMONIA [mint Megtarthatsg] a SAJT SZNDKBL ERED,
a GONDOSKODST ignyli mindaddig, amg VAN.
A Sajt SZNDKBL ered,
s a Sajt SZNDKA kpes mindaddig MARADANDAN [Megismerheten] MEGTARTANI,
ameddig… az szmra fontos, hogy minden rszletben Megismerje s Megrtse.
A KIRADT-VALSG TEREINEK GONDOZSA sorn ismerte fel [rtette meg] a MINDENSG-FORRSA azt, hogy
(1)
vannak A-TRNEK olyan rszei, amelyeket a SAJT SZNDKVAL NLLAN Gondoz,
(2)
s vannak olyan rszei AZ LETHEZ HOZZRENDLET TRNEK,
amely csak akkor kpes
HARMONIAKNT [SZNDKRA alapulan MEGTARTOTTKNT] megnyilvnulni,
ha nem csupn ’A-SAJT’ SZNDKVAL Formlja [’parancsolja’] A-TERET,
hanem AZOKKAL-EGYETRTSBEN,
(A)
amely lknek A-TR adott rsze HOZZ-RENDELSRE kerlt Az-lethez (test, bels ramlsok),
(B)
s akik szmra valamilyen sszecsendls Lehetv tette a TR ’hasznlatt’
[a Tr formlst az sszecsendlsben meghatrozott Irnyban s mdon / kiterjedsben].