4.
A ’Tr-Hasznlat’
(1)
Elvei
s (2)
az adott Birodalmon / Kzssgen bell megformlt Szablyai
IMMR / Az-Elketkezben
nagyon pontosan [Garancikkal is megerstetten] BERGZLNEK a teremtk
(1) (n)Lnyegbe
s (2) a Befogad Alap-Tartalmak kz.
Ez nem j szably,
eddig is ezek voltak a Tr-Hasznlat ltalnos Szablyai,
csak most a nagy-TEREMTK EGYETRTSSEL arrl Rendelkeztek,
hogy ELVEKBEN is kerljn szablyozsra nhny olyan szably,
amelytl eltrs kzvetlenl vagy slyosan veszlyezteten let-ellenes.
A Tr-Hasznlatnak vannak olyan jabb Elvei s Szablyai, amelyek csak az J TR-ALAP TRBEN nyilvnulnak meg [ezek rtelmezhetetlenek a RGI TR-ALAP Trben lk szmra]. Ezek is nagyon egyszer [nagyon knnyen Felismerhet s Megrthet] szablyok, s a MEGTARTI-Teremtk minden Kzssgben mr formljk azokat az egyszer, htkznapi megtapasztalsokat, amelyekben ezek minden teremtben Megrtett vlnak s Bergzlnek az letkbe.
Mind a RGI, mind az J TR-ALAP TRBEN
a teremtknek [egyedi teremtknek]
’teljesen szabad’ [majdnem teljesen szabad – ez a Tudatossg llapottl fgg] rendelkezse
csak s kizrlag a ’sajt testre mint trre (s ehhez tartoz bels ramlsokra)’ terjed ki.
A ma mr az N-AZONOSSGVAL ’megjellt’ ’testi val’
nagyon kevs kivteltl eltekintve olyan a teremt lethez-Hozzrendelt-Tr
(immr ’elvehetetlenl’, ms ltal megvltoztathatatlanul),
amelyben az sszecsendlssel meghatrozott Teremtsi Irnyaiban szinte maradktalan szabadsggal rendelkezik a Tr-formls / let-formls tern.
A Kzssg LETHEZ rendelt egyb ms tr [ebben a ’Kzs-Hasznlat Tr’ is]
azonban IMMR / Az-Elkvetkezben
’Vdelem alatt ll Tr’ is lesz mindaddig,
amg a teremtkben maradktalanul bergzlnek [s gy betartott vlnak] a ’Kzs-Hasznlat Tr’ hasznlatra vonatkoz szablyok.
A F Szably az,
hogy a teremt a Sajt Sorsban sszecsendlssel [minden rintett maradktalan Egyetrtsvel] meghatrozott Teremtsi Irnyokban
nagy szabadsggal s Teljes Felelssggel hasznlhatja a Kzssg LET-Tert
[a Kzssg LET-Ternek azt a rszt, amely az egyedi teremtk ltal megrinthet].
Olyan mdon nyilvnulhatnak meg a ’Kzs-Hasznlat Tr’ hasznlata sorn a teremtk,
hogy a Megnyilvnulsuk / Kiradsuk nem hathat gyengten msokra / msra
[magra a Kzssg Terre s ramlsaira sem]
[magra a MEGTARTI-Teremtre sem],
s ami majdnem ugyanez:
ezzel nem ronthatjk sem a sajt Sorsukat,
sem pedig Az-LET s A-TR brmely ms kiterjedst.
Hogy a teremtk majd pontosan megrtsk azt,
hogyan hasznlhatjk
(1)
mind a ’SAJT’ Szabad-Rendelkezskbe tartoz Tereket
(a sajt testket s megformlt ramlsaikat),
(2)
valamint az LETHEZ-Rendelt-TR [Kzssgi-Tr] ltaluk is megrinthet rszt,
ennek a Tudatostsnak [a szksges Tudatossg / Tapasztalat felptsnek] az tjt / formit
mr srgssggel formljk a MEGTARTI-Teremtk minden Kzssgben.
Kezdetben valsznleg az j IRNYBAN-TARTSI Megersts sok formjt felhasznljk majd a MEGTARTI-Teremtk a szksges alap-tuds felptse rdekben,
mivel ma mr nem csupn „nem ktelesek eltrni” a Kzssgkhz rendelt brmely TR megsrtst vagy veszlyeztetst,
hanem meghatrozott [Gondoskodsi] Felelssgk
a Kzssgk LETHEZ (!) rendelt Tr meghatrozott Harmonijnak / Rendszernek / p llapotnak a Megtartsa / megvsa.
A FLD Kzssgben
a TISZTELET
az a Megnyilvnuls,
amely a FLD Kzssgben megformlhat minden megnyilvnuls ’ALAPJT’ adja.
A TISZTELETBE belefoglalt Meghatrozk olyan SZABLYOKnak is tekinthetek,
amelyeknek minden teremt minden megnyilvnulsban kihagyhatatlanul s maradktalanul rvnyeslnie kell.
A ’ne rts, ne bnts’ ’tilts’ vonatkozik mind a tudatos, mind az akaratlan megnyilvnulsokra. ’Kvetkezmnnyel’ jr az, ha valaki msokat-gyengt mdon nyilvnul meg:
egyik formjban sem maradhat Kvetkezmny [’jvttel’ / Rendezs / Kiigazts] nlkl
a msokat / mst (vagy akr a teremt sajt Harmonijt) tnylegesen gyengt megnyilvnuls.
A Veszlyeztet megnyilvnulsokrl minden Kzssgben a MEGTARTI-Teremt rendelkezik: melyeket tli mr olyan ’slynak’, hogy azokat ugyancsak Kvetkezmnyekkel Megersteni rendeli.
Az elz rs (5.r.) 4. pontjban emltettem [elrhet ITT], hogy a FLDANYA a MAGJAINAK a MEGLLTS azon formjt ’Ajnlja’ megnyitni, amely (1) mr a sajt testet-letet is gyengt, (2) illetve a ’csupn’ veszlyeztet megnyilvnulsok esetben is Jelez / Megllt.
Ezen MEGLLTSI forma azrt ’illeszkedbb’ jelenleg a MAGOK lethez, mert egyfell mindannyian mr megnyitottk a Harmonia Megformlsa Tudatostsi Utat, s gy bennk mr formldik az az j bels-ramls s j rzkels / Tudatostsi-t, amelyre alapulva nagyon tisztn s pontosan kpess vlnak rzkelni s rtelmezni / Megrteni a Sajt Sorsuk Harmonijt. Msfell ’Klnleges Kzelsgk’ a FLDANYHOZ ’Tarts’ jelleggel kerlt megformlsra, ami azt jelenti, hogy jellemzen egy Nagyobb Teremt-Szakasz teljes tartamban a FLDANYHOZ ’specilis’ ramlsokkal kapcsoldnak, s ms teremtkre ma mg nem jellemz Szorossgban nyilvnulnak meg [gy a FLDANYA ’mg kzvetlenebb’ mdon tudja vezetni ket a veszlyeztet helyzetek Felismersben / Megrtsben].
A TISZTELET Meghatrozja az, hogy egymst szksgtelenl nem kzeltik meg s nem rintik meg a teremtk:
- brmely Kzelebb-Hzds ’Engedlyen s a Meghatrozk betartsn’ alapulhat,
- brmely Kzeli sszekapcsolds csak tudatosan megformlt sszecsendlsen [vagy a Kzvetlen MEGTART Rendelkezsn alapul Klnleges-Okon] alapulhat.
- Akik egymshoz sszecsendlssel Kzeli sszekapcsoldst megformltak, azok is fokozott figyelemmel irnyulnak / figyelnek arra, hogy a trsuk ’Fokozottabban rzkeny’ n-rszeit [vagy brmely ms ’rzkenysgt’] szksgtelenl ne rintsk meg. Az ilyen ’rzkenysg’ megrintse jellemzen (1) csak nagyon fontos okbl lehetsges s/vagy (2) klnleges okbl lehetsges.
A TISZTELETHEZ tartozik az is, hogy a teremtk ’ismerik’ [tudjk] s Elfogadjk a ’mssgot / egyedisget / klnbzsget’, s tudjk azt, hogy A-LTEZS-S-LET-EGSZBEN minden teremti forma / minden megnyilvnuls trvnyes okkal ltezik, egyik sem fontosabb a msiknl, mindegyik rsz fontos rsze A-NAGY-EGSZNEK.
Ma mr a TISZTELETBEN van bergztve a ’gyengt Kiradsok / megnyilvnulsok kijavtsi ktelezettsge is’ [ez kvetkezik a gyengt jelleg megnyilvnulsok ’Kvetkezmnyek al helyezsbl’].
Ehhez kapcsoldan a FLD Kzssgben az az IRNY-AD Rendelkezs, hogy a teremtnek a gyengt Kirads / Megnyilvnuls Felismerst kveten azonnal megnylik a Kijavtsi Felelssge.
Van nhny olyan pontosan meghatrozott helyzet, amikor a Kijavtsi Felelssg a Nehzsg megformldsnak a pillanatban nylik meg.
A FLDANYA a Gondoskodsa rszeknt ma mr a Kijavtsi [’jvtteli’] Felelssg pillanatban megkezdi a teremt Felksztst a Kijavts mielbbi megnyilvntsra. Ennek rdekben (ha szksges) a FLDANYA KIHAGYHATATLAN Rendez-Utat nyit meg a teremt letben olyan formban, hogy az a mr megkezdett / folyamatban lv, msok sorst kzvetlenl is rint teremtseit szksgtelenl ne akadlyozza, a teremt azonban nem nyithat meg addig j Irnyt az letben, amg a ’jvtteli’ Felelssgt (ktelezettsgt) nem teljestette. A Tapasztalat ugyanis az, hogy amennyiben a teremt a ’jvttele’ teljestse nlkl kezd bele egy jabb (msok sorst is rint) teremtsbe, az eddig kedveztlenl befolysolta (gyakran neheztette) ezen msik teremtk sorst is. Tapasztalat az is, hogy „minl tvolabb kerlt egy teremt” a sajt (msokat gyengt) megnyilvnulsa pillanattl, a Felelssget egyre nehezebben vlt kpess Felismerni s Megrteni, s gy egyre inkbb „knyszertnek” rzkelte / rtelmezte a Felelssgt, s emiatt gyakran „igyekezett kibjni a Felelssg all, esetleg msokra thrtani a sajt Felelssgt”.
Ma mr ezek az eddigi nehzsgek a Felelssg rendezse krl azrt jelentkezhetnek egyre kisebb veszlyknt, mert ma mr a teremt minden megformlt testbe a ’jvtteli’ vagy egyb ms ’helytllsi’ Felelssgei is BERGZTSRE kerlnek az Ered-n-Jellege mell, s gy FOLYAMATOSAN s KZVETLENL ’szem eltt van’ mind a teremt nmaga szmra, mind pedig az lett Kzvetlenl Gondoz MEGTARTI szmra.
A ’jvttel’ vagy ’helytlls’ immr csak nagyon fontos okbl ’ksleltethet’, s amint a ksleltets pontosan meghatrozott Felttelei beteljesltek, AZONNAL neki kell kezdeni a meghatrozott kijavtsnak.
5.
A FLD Kzssgben [s sok ms Kzssgben] ma mr TAPASZTALAT az, hogy a LEZRS / ELMLS / MEGJULS / T-VEZETS nem kell hogy Fjdalmakkal jrjon.
A Tudatossg s Megrts egy bizonyos ’fokn’, a BIZALOM egy ’Alap-llapotban’ az ELENGEDS s ELMLS / ELVLS teljesen fjdalom-mentess vlhat.
Az elz rs ’kezd-kpben’ emltett ’legels’ (az emlkezetben megrztt) T-VEZETSI Tapasztalat akkor mg fjdalom-mentes volt, de a LEZRS egy olyan ERTELJES formban nyilvnult meg, amely egy JELZSKNT bergzlt az ppen MEGJUL-LTEZS MEGJUL TERBE (gy a Tudatossgba).
A mostani rtkelsek szerint azrt vlhatott ksbb ez a Tapasztalat az ELTVOLODS / ELVLS / LEZRS sorn megtapasztalhat Fjdalom jellegek ’forrsv’, mert A-LTEZSBEN akkor mg TELJESEN J TAPASZTALAT VOLT A MEGTARTHATSG [a nyom-nlkl-el-nem-ml-Tapasztalat] MEGFORMLSA [„ppen kereste a Megnyilvnulsa Harmonijt”]. Valamilyen ERS / NAGYON-ERS [ma mr Szndkknt rtkelhet] ’ELHATROZSA’ lehetett a BOLDOGSG-FORRS-EREJNEK a MEGMARAD TAPASZTALAT megformlsa [s mint emltettem, ez valamilyen GONDOSKODSI ’Alap-jelleg’ megformldsbl eredhet, vagy azzal volt ’prhuzamos’][teht maga a GONDOSKODS A-LTEZS BOLDOGSG-FORRS-EREJEKNT val Megnyilvnulsi Szakaszbl ered nagy valsznsggel].
Valsznleg az okozhatott MEGRTSI-NEHZSGET
[egy kis mrtk (de NAGY-EREJ!) zavart],
hogy A MEGTARTHATSG nem terjedhet ki [a mai ismeretek szerint] A-MEGFORMLT-VAL-TELJESSGRE,
csupn a TAPASZTALATOK lnyege / ’eszencija’ formldhat MEGTARTHATV a Megjul TRBEN / LTEZSBEN / LETBEN.
Mivel valsznleg ’NAGYON ERS ’ELHATROZS’ lehetett a ’nyom-nlkl-el-nem-mls (Gondoskods rtelemmel is)’ a BOLDOGSG-FORRS-EREJBEN [valsznleg azrt, mert ez az Els-s-EGY ’Elhatrozsa’ formldott meg AZ-TVEZETS megkezddsig az addigi VALJBAN], a Visszabomls elkerlhetetlen megtapasztalsa egy olyan Tapasztalatot rgztett be az j TRBE, amelybl mra a Fjdalom jellegek formldtak meg.
Eredetileg taln csupn [a FORRS?] egy [Megrtst segt] JELZS(e) [Gondoskodsa!] volt valamilyen nagyon kezdeti formban, de az ’ELHATROZS’ Erteljessge AZ-ELMLBAN / A-VISSZABOMLST-MEGKEZDBEN utbb „majdnem szksgszeren” „bels zavart” „formlt meg”.
Mivel
A-VLTOZBAN,
az ppen ’VISSZABOMLBAN’
’ELTVOLODBAN
LEZRST-MEGLBEN’
s
„Belle taddan / TOVBBHATAN (?)”
a (hozz
nagyon kzel lv) MEGJULST PPEN MEGTAPASZTALBAN
formldott meg ez a „helyzet”
a „bels zavarral” [mint „el-nem-tervezett / akaratlan elvltozssal / megrthetetlensggel”],
’A-FORRS-JELZSE’ [mint ERTELJES Megersts / IRNYBAN-TARTS / j Gondoskods]
Erteljesen bergzlhetett ezen Megtapasztals(ok) „mell / kzelbe”.
Az eddigi rtkelsek szerint nem trtnt (nem rgzlt be) „vegyls” / „sztvlaszthatatlansg”,
nem rgzlt be A-LTEZSBE olyan RK-MEGHATROZ,
hogy a NAGYOBB VLTOZSOKNAK ZAVARRAL s Fjdalommal kellene szksgszeren egytt-jrnia.
A mostani rtkelsek szerint mivel ’TRBEN’ mg „nagyon kzel voltak egymshoz”
e KLNBZ IRNY (!) Megtapasztalsok a megnyilvnuls pillanatban,
emiatt ksbb nehz volt a klnllsgot, s gy a Jelzs [’MEGTARTI / FORRSBL-Ered’] valdi rtelmt Felismerni s Megrteni:
nehz volt a bels zavarodottsgtl / elbizonytalanodstl mint fjdalom-alaptl
a Gondoskod-(Irnyban-Tart?)-Jelzst megklnbztetni…
…ksbb a Fjdalom jellegek ezrt vlhattak [’A-Forrs’ Gondoskodsaknt, az IRNYBAN-TARTST elsegtend] AZ-ELTVOLODS Jelziv…
majd ksbb az Eltvolodsok „okoziv” („forrsv”) is…
gy a ’kezd-kpbe’ „sszesrsdtt (s emiatt nehezen Megrthet) helyzet” pedig a Fjdalmas megtapasztalsok MEGRTSI-NEHZSGGEL megterheldtt „forrsv” A-LTEZSBEN…
6.
Fontolgats
Az rs 1. pontjban rtam:
„…a visszabontott TR s LTEZS / LET Tapasztalatai a Megformltan-Megmarad-Valjban tnylegesen ’megrzdnek’,
azokra brmikor visszatekinthet,
s akr azokra alapulan [azon BERGZLT / Megrztt korbbi Tapasztalataira alapulan]
egy J Lnyeg-Cl-rtelem (J Szndk) Megformlsval ’Folytathatja’ is a korbban megkezdett Tapasztalatokat…”
A Lezrul Rgi let-Szakaszunkban MEGFORMLTUK a TOVBB-VEZET SZNDKOT, s ebben Rendelkeztnk arrl, hogy mit szeretnnk Tudsknt megrizni s majd akr folytatni is.
FONTOS: az j letnkben is SZABADSGUNK VAN Rendelkezni arrl, amit Tovbbvittnk!
Az j Testben / j let-szakaszunkban nem ’automatikusan’ emelkednek be a Tudatba a megtartott Tapasztalataink, hanem majd annak megfelelen, ahogyan akkor ott RENDELKEZNK rluk!!!
Ha olyan Rendelkezst hozunk [amikor erre mr kpesek lesznk],
hogy pldul FOLYTATJUK a megkezdett Sors-Rendezst s Rend-Ttelek Elksztst / j-Harmonik megformlst / a megkezdett Klnleges munkkat / az eltervezett Kzeli-sszekapcsoldsainkat
s/vagy
KRJK s Elfogadjuk a FLDANYA s nnn-Lnyegnk vezetst abban,
hogy mikor mely Tapasztalataink emelkedjenek a Tudatba az j-Kezdetnk harmonikus elindtsa rdekben,
ezzel mr eleget tesznk annak a kvetelmnynek,
hogy j Lnyeg-Cl-rtelem Meghatrozsval lnk,
s elindulhatnak az j megtapasztalsaink (amelyeket folytatni szndkozunk).
OmMTR~KJ
A kvetkez rs elrhet ITT
//omah.gportal.hu/