3.
2020.07.22.
Fontolgatások, levél-részletek:
„…Többször kopogtatott a kérdés:
A szobák FORMÁJÁBAN (esetleg „anyagában”?) a nagy ablakon kívül volt még valami „feltűnő” (jelző?) ?
A pókhálók csak rendes pókhálók voltak, vagy volt bennük / rajtuk valami feltűnő?
Sajnos én is nagyon kevéssé ismerem ezt a Nemzetséget…”
„…Egy szoba, vagy inkább műhely volt ahová először beléptem, sötét volt kis ablakkal, zöldes fallal… itt csak olyan pókok tartózkodtak, mint egy rendes háztartásban… a pókhálók java része szakadt, sérült, poros volt. Itt nem volt mozaik.” [Ez lehetett az „átalakítás nélküli” test / tér a Birodalom belső áramlásainak megtöredezését / megszakadását követően… vagy a műhely jelleg a kis belső-tér Kipróbáló jellegére is utalhatott… Itt az ÁtVilágítást végzőben nem jelzett „extrém vagy bizarr helyzet”.]
„Az iroda inkább világos, fehéres sárgás színű volt, itt pókhálókat elvétve láttam, csak a körben összekapaszkodott extrém (különleges?) méretű szőrös nagy pókokat észleltem.
A mosdóban ugyanez, bár ebben a helyiségben volt a legvilágosabb…”
Valószínűleg a most utóbb ’kopogtató’ ’kérdések’ olyan Irányok / Jellegek Ellenőrzésének szükségességére irányíthatják rá a figyelmet, amely Ellenőrzések majd az „élet-ellenes minták” maradéktalan visszabontását [vagy más szükséges ’VÉDETTSÉGBE helyezését’] követően kezdődhetnek meg… akkor már aprólékosabb Ellenőrzések / Értékelések lesznek szükségesek a MEGTARTHATÓSÁG érdekében…
Az jött megértésként, hogy
amint az EGYEDISÉG Birodalmának nagy-TEREMTŐJE
egyre jobban VISSZAILLESZKEDIK [’Élővé-válik’] a saját ALAP-JELLEGÉBE(n),
akkor értjük majd meg
(1)
egyfelől azt, hogy pontosan mi a Birodalom ALAP-JELLEGE,
(2)
másfelől azt, hogy
milyen teremtői-formák formálódtak meg,
és ezek milyen élet-rendszer szerint kapcsolódtak egymáshoz.
’Addig’ nincs értelme ezt kutatni, mert legfeljebb a „lefagyott rendszert” és/vagy egyes olyan Tér-részeket / Élet-részeket lennénk képesek érzékelni, amelyek „ebben a pillanatban még nem képesek ÉRZÉKELHETŐVÉ TENNI a saját természetes ön-jellegüket”. Ezek az Érzékelések emiatt valószínűleg teljesen félrevezetőek lennének [egészen biztosan nem tudnának közelebb vezetni bennünket a Birodalom ALAP-JELLEGÉNEK a megértéséhez].
Valójában az ÁtVilágításban is ez érzékelhető: az Érzékelő Tudata ’A-Helyzetre’ irányul és ’Arra-A-Változásra’, amely az Élet-ellenes [az ott élők értelmezése szerint lét-ellenes] Alap-Minta Visszabontását megkezdte. Az Érzékelő Tudata jelen esetben azért ’csak ezekre’ terjed(hetet)t ki, mert a Birodalom nagy-TEREMTŐJE ezen irányú ÁtVilágítás elvégzéséhez kért segítséget és így ’ezen célból Adott-Teret’ a ’betekintő’ számára…
4.
2020.07.22.
Az írás legelején szereplő képet érzékelő Társam egy újabb helyzetbe is Betekinthetett.
Részleges megértésem szerint az EGYEDISÉG Birodalmán belüli korábbi kisebb közösség volt érzékelhető [valószínűleg egy ’Emlékben’]. Korábban valószínűleg egy kissé közelebb lehettek egymáshoz ezek a teremtők (a mi fogalmainkkal talán egy kicsit már jobban figyeltek egymásra)… nem megítélhető a képből, hogy korábban mennyire lehettek egymással közvetlen kapcsolódásaik. Most valójában önállóan, egymástól egy kissé távolabb tevékenykednek.
Egy korábbi [VILÁGI] Értékelés-részlet arról, milyen volt az EGYEDISÉG Birodalmában az eredendően elindult élet-rendszer:
„…Mára nagyjából felismert az is, hogy az EGYEDISÉG Birodalma eredendően egy olyan Belső-Rend alapján nyilvánult meg, amelyben határozottan elkülönülő feladata volt (1) az Áramlásnak [Térnek?] és (2) a megformált-teremtőnek [Életnek?].
Az egyedi teremtőben ’csak az’ volt jelen, ami egyedileg csak rá jellemző.
Az Áramlásokban pedig ’csak az’ volt, ami mindenkit egyaránt érintett. Minden (a mi fogalmaink szerinti) Elv és Szabály (bármi, ami minden teremtőre vonatkozott) az Áramlásban ’volt’, és az Áramlás révén volt része minden teremtőnek. Lényegében ez azt jelentette, hogy minden Elv / Szabály ismert volt a teremtőkben --- addig, amíg az Áramlás élt.
Ez a Teremtési Alap nagyon megnehezítette az egyedi teremtők egymáshoz kapcsolódását, és azt is, hogy magukból bármit is az Áramlás részévé tehessenek.
A Teremtési Alap ezen jellege nagyon nehézzé tette azt, hogy az egyedi teremtő bármit is ’magába beépítsen’ az Áramlásból (mivel a lényében csak azt tarthatta meg, ami egyedileg csak rá volt jellemző). Nem volt az egyedi teremtőkben még megformált olyan belső út, ami lehetővé tehette volna a (mi fogalmaink szerinti)(’Tartós’) tanulást és tanítást. Az Áramlásokba befoglalt Elveket ’csak addig’ ’tudták’, amíg az Áramlás élt. Az Áramlás széttöredezése után ’nem tudták hogyan élhetnének’…”
Később ide-idézett írásban majd szó esik arról, hogy az EGYEDISÉG Birodalmának nagy-TEREMTŐJE e kezdeti Tapasztalatokra alapulóan olyan VÁLASZTÁST hozott, hogy (1) Ő-MAGA is Közelebb Szándékozik kerülni a MINDENSÉG-FORRÁSÁHOZ, és (2) a teremtői számára is megformálja a közelebb kerülés lehetőségeit. Valószínűleg ilyen irányban is elindultak Kipróbáló teremtések… még a Birodalom belső áramlásainak „lefagyását” megelőzően…
Valószínű, hogy az EGYEDISÉG Birodalma teremtőinek nem volt még lehetősége arra, hogy egymáshoz olyan jellegű közelebbi összekapcsolódásokat megformálhassanak, amelyek a ma Gondoskodásnak nevezett megnyilvánulást alaposabban megérthetővé tehették volna a számukra. Habár vannak közöttük [talán elsődlegesen a SZOLGÁLAT Birodalmából Befogadott teremtők] olyanok, akik folyamatosan építik magukban az ’Érzékenység’ és Gondoskodás alapjait / formáit, valószínűleg a Gondoskodáshoz szükséges ’együttérzés / figyelmesség’ még csak nagyon kevéssé Értelmezhető a számukra. Talán könnyebben Értelmezhető a számukra a Felelősség [ha részletesen elmagyarázzák nekik mit miért fontos elkerülni, mit miért fontos egy helyzetben késedelem nélkül megtenni]… de ez is ma még csak feltételezés…
Valószínűleg a közösségi jellegű áramlásaik szinte maradéktalan „befagyása” Fokozott Érzékenységek kialakulásához is vezethetett sokakban [erre utalhat az ÁtVilágító helyzetben az ismétlődően megjelenő ijedtség / félelem, az elfordulás / elmenekülés…], és a korábban már megformálódott kapcsolódási képességeik is jelentősebben bezáródhattak. Ezek majd akkor lesznek pontosan Értékelhetők, ha a Közösségi Áramlások újra működővé válnak… Valószínűleg mind a Távolság-megtartás, mind a Mérték-tartás, mind a Mérték-Rend kevéssé lesz kezdetben értelmezhető a számukra. Emiatt valószínűleg fontos lesz a Közösségi Áramlások újbóli felépítésének a legelejétől IRÁNYBAN-TARTÁSI és TÁVOLSÁG-TARTÁSI MEGERŐSÍTÉSEKKEL is segíteni az Igazodásukat / Sors-Rendezésüket megkezdett teremtőket.
Lehetséges, hogy amint az EGYEDISÉG Birodalmának nagy-TEREMTŐJE a MEGTARTÓI-Teremtőkkel Kiigazítják az egyedi teremtők Élet-Alapját, valamint a teremtők Befogadó-Alapjába berögzítik a JELENHEZ-IGAZÍTOTT Elveket / Szabályokat, az az egyedi teremtők gyors Tudatosodását eredményezheti… A ma már általánosan ismert belső-terek megformálása a teremtőkben a tanulás újabb lehetőségeit nyithatja meg az egyedi teremtők számára…
Fontos lehet minél hamarabb ’megtanítani’ arra a teremtőket, hogy Felismerjék a ’hibá(i)kat’ [legalább alapjaiban felépüljön bennük a Megkülönböztetés], és minél hamarabb nekikezdjenek a kijavításoknak [nagyon pontosan meg kell határozni a számukra, hogy egy Nehézség Érzékelésekor pontosan ’kihez forduljanak segítségért’ és maguk mit tehetnek a helyzet további romlásának megakadályozása érdekében]…
A Társam által most érzékelt helyzet nagyban hasonló az ezen korábbi írásban említett jellegekhez: 20180806 (elérhető ITT):
„…Egy korábbi lejegyzésben néhány fő jellegét megemlítettem a „MAGÁNY Birodalmának”. A FÖLD-(akkor-még)Világának jelenleg nincs (és korábban sem volt) törvényesen megnyílt Közeledése e Birodalommal, és ezért közvetlen tapasztalata sincs e Birodalom legfőbb jellemzőiről. E korábbi lejegyzésben említett néhány fő jelleg valószínűleg egy korábbi VILÁGI Értékelés részlete lehetett:
„…MAGÁNY
Mint a „kishercegben”…
A „Magányban” élő saját magából (és ami a rendelkezésére áll) bizonyos „rendszert” épít ki maga körül, „magának”, amelyet rendben tarthat, megtisztíthat, ellenőrizhet, részletesen megismerhet, „működtethet” --- bizonyos rendszeres tevékenységet igyekszik kialakítani, amelyben némi fejlődést / változást is igyekszik megnyilvánítani a már ismert részek változtatgatásával. A „társ” vagy „tárgyak” „teremtése” a legtöbbször „önmagból” lehetséges --- és többnyire kissé „képzelet-szegény”, mert „máshonnan” „ritkán érik el olyan hatások / ingerek”, amelyek valami „új”-ra „inspirálhatják” a Magányban létezőt.
Néha „felfedező útra indul”, majd szinte mindig „hamar hazatér”. „Otthon” érzi igazán biztonságban vagy jól magát. A „társak” legtöbbször zavarják / megzavarják.
Ha néha „új dolgok” érik el ténylegesen is --- (1) vagy sikerül azt „befognia” a maga birodalmába és ezzel egy új fejlődést indíthat el, (2) vagy nem tudja „befogni / befogadni”, és akkor folytatja a korábbiak újabb részleteinek feltárását.
Értelmezést segítő minőségek:
- vágy a kapcsolat-teremtésre, ugyanakkor egyfajta távolság-tartás is megjelenik a legtöbb esetben a magányt élő lényében (az „Ős-félelem” részeként: félelem az ismeretlentől, illetve változó mélységben félelem a már megismert biztos pontok elhagyásától)
- a „rugalmasság” és a „rugalmatlanság” kiszámíthatatlan megjelenése
- a „közös érdek” megértésének és felismerésének nehézsége
- általános a „kíváncsiság”, amely vagy nagyon „óvatos és tapogatózó”, vagy pedig „szertelen és csapongó”. Emiatt nehezebb (de egyáltalán nem lehetetlen) a kapcsolódások létesítése. Néha még a közös érdek is működtethető --- bár az is igaz, hogy a legtöbbször csak „igen rövid ideig”…”