3.
2020.07.22.
Fontolgatsok, levl-rszletek:
„…Tbbszr kopogtatott a krds:
A szobk FORMJBAN (esetleg „anyagban”?) a nagy ablakon kvl volt mg valami „feltn” (jelz?) ?
A pkhlk csak rendes pkhlk voltak, vagy volt bennk / rajtuk valami feltn?
Sajnos n is nagyon kevss ismerem ezt a Nemzetsget…”
„…Egy szoba, vagy inkbb mhely volt ahov elszr belptem, stt volt kis ablakkal, zldes fallal… itt csak olyan pkok tartzkodtak, mint egy rendes hztartsban… a pkhlk java rsze szakadt, srlt, poros volt. Itt nem volt mozaik.” [Ez lehetett az „talakts nlkli” test / tr a Birodalom bels ramlsainak megtredezst / megszakadst kveten… vagy a mhely jelleg a kis bels-tr Kiprbl jellegre is utalhatott… Itt az tVilgtst vgzben nem jelzett „extrm vagy bizarr helyzet”.]
„Az iroda inkbb vilgos, fehres srgs szn volt, itt pkhlkat elvtve lttam, csak a krben sszekapaszkodott extrm (klnleges?) mret szrs nagy pkokat szleltem.
A mosdban ugyanez, br ebben a helyisgben volt a legvilgosabb…”
Valsznleg a most utbb ’kopogtat’ ’krdsek’ olyan Irnyok / Jellegek Ellenrzsnek szksgessgre irnythatjk r a figyelmet, amely Ellenrzsek majd az „let-ellenes mintk” maradktalan visszabontst [vagy ms szksges ’VDETTSGBE helyezst’] kveten kezddhetnek meg… akkor mr aprlkosabb Ellenrzsek / rtkelsek lesznek szksgesek a MEGTARTHATSG rdekben…
Az jtt megrtsknt, hogy
amint az EGYEDISG Birodalmnak nagy-TEREMTJE
egyre jobban VISSZAILLESZKEDIK [’lv-vlik’] a sajt ALAP-JELLEGBE(n),
akkor rtjk majd meg
(1)
egyfell azt, hogy pontosan mi a Birodalom ALAP-JELLEGE,
(2)
msfell azt, hogy
milyen teremti-formk formldtak meg,
s ezek milyen let-rendszer szerint kapcsoldtak egymshoz.
’Addig’ nincs rtelme ezt kutatni, mert legfeljebb a „lefagyott rendszert” s/vagy egyes olyan Tr-rszeket / let-rszeket lennnk kpesek rzkelni, amelyek „ebben a pillanatban mg nem kpesek RZKELHETV TENNI a sajt termszetes n-jellegket”. Ezek az rzkelsek emiatt valsznleg teljesen flrevezetek lennnek [egszen biztosan nem tudnnak kzelebb vezetni bennnket a Birodalom ALAP-JELLEGNEK a megrtshez].
Valjban az tVilgtsban is ez rzkelhet: az rzkel Tudata ’A-Helyzetre’ irnyul s ’Arra-A-Vltozsra’, amely az let-ellenes [az ott lk rtelmezse szerint lt-ellenes] Alap-Minta Visszabontst megkezdte. Az rzkel Tudata jelen esetben azrt ’csak ezekre’ terjed(hetet)t ki, mert a Birodalom nagy-TEREMTJE ezen irny tVilgts elvgzshez krt segtsget s gy ’ezen clbl Adott-Teret’ a ’betekint’ szmra…
4.
2020.07.22.
Az rs legelejn szerepl kpet rzkel Trsam egy jabb helyzetbe is Betekinthetett.
Rszleges megrtsem szerint az EGYEDISG Birodalmn belli korbbi kisebb kzssg volt rzkelhet [valsznleg egy ’Emlkben’]. Korbban valsznleg egy kiss kzelebb lehettek egymshoz ezek a teremtk (a mi fogalmainkkal taln egy kicsit mr jobban figyeltek egymsra)… nem megtlhet a kpbl, hogy korbban mennyire lehettek egymssal kzvetlen kapcsoldsaik. Most valjban nllan, egymstl egy kiss tvolabb tevkenykednek.
Egy korbbi [VILGI] rtkels-rszlet arrl, milyen volt az EGYEDISG Birodalmban az eredenden elindult let-rendszer:
„…Mra nagyjbl felismert az is, hogy az EGYEDISG Birodalma eredenden egy olyan Bels-Rend alapjn nyilvnult meg, amelyben hatrozottan elklnl feladata volt (1) az ramlsnak [Trnek?] s (2) a megformlt-teremtnek [letnek?].
Az egyedi teremtben ’csak az’ volt jelen, ami egyedileg csak r jellemz.
Az ramlsokban pedig ’csak az’ volt, ami mindenkit egyarnt rintett. Minden (a mi fogalmaink szerinti) Elv s Szably (brmi, ami minden teremtre vonatkozott) az ramlsban ’volt’, s az ramls rvn volt rsze minden teremtnek. Lnyegben ez azt jelentette, hogy minden Elv / Szably ismert volt a teremtkben --- addig, amg az ramls lt.
Ez a Teremtsi Alap nagyon megneheztette az egyedi teremtk egymshoz kapcsoldst, s azt is, hogy magukbl brmit is az ramls rszv tehessenek.
A Teremtsi Alap ezen jellege nagyon nehzz tette azt, hogy az egyedi teremt brmit is ’magba beptsen’ az ramlsbl (mivel a lnyben csak azt tarthatta meg, ami egyedileg csak r volt jellemz). Nem volt az egyedi teremtkben mg megformlt olyan bels t, ami lehetv tehette volna a (mi fogalmaink szerinti)(’Tarts’) tanulst s tantst. Az ramlsokba befoglalt Elveket ’csak addig’ ’tudtk’, amg az ramls lt. Az ramls szttredezse utn ’nem tudtk hogyan lhetnnek’…”
Ksbb ide-idzett rsban majd sz esik arrl, hogy az EGYEDISG Birodalmnak nagy-TEREMTJE e kezdeti Tapasztalatokra alapulan olyan VLASZTST hozott, hogy (1) -MAGA is Kzelebb Szndkozik kerlni a MINDENSG-FORRSHOZ, s (2) a teremti szmra is megformlja a kzelebb kerls lehetsgeit. Valsznleg ilyen irnyban is elindultak Kiprbl teremtsek… mg a Birodalom bels ramlsainak „lefagyst” megelzen…
Valszn, hogy az EGYEDISG Birodalma teremtinek nem volt mg lehetsge arra, hogy egymshoz olyan jelleg kzelebbi sszekapcsoldsokat megformlhassanak, amelyek a ma Gondoskodsnak nevezett megnyilvnulst alaposabban megrthetv tehettk volna a szmukra. Habr vannak kzttk [taln elsdlegesen a SZOLGLAT Birodalmbl Befogadott teremtk] olyanok, akik folyamatosan ptik magukban az ’rzkenysg’ s Gondoskods alapjait / formit, valsznleg a Gondoskodshoz szksges ’egyttrzs / figyelmessg’ mg csak nagyon kevss rtelmezhet a szmukra. Taln knnyebben rtelmezhet a szmukra a Felelssg [ha rszletesen elmagyarzzk nekik mit mirt fontos elkerlni, mit mirt fontos egy helyzetben ksedelem nlkl megtenni]… de ez is ma mg csak felttelezs…
Valsznleg a kzssgi jelleg ramlsaik szinte maradktalan „befagysa” Fokozott rzkenysgek kialakulshoz is vezethetett sokakban [erre utalhat az tVilgt helyzetben az ismtlden megjelen ijedtsg / flelem, az elforduls / elmenekls…], s a korbban mr megformldott kapcsoldsi kpessgeik is jelentsebben bezrdhattak. Ezek majd akkor lesznek pontosan rtkelhetk, ha a Kzssgi ramlsok jra mkdv vlnak… Valsznleg mind a Tvolsg-megtarts, mind a Mrtk-tarts, mind a Mrtk-Rend kevss lesz kezdetben rtelmezhet a szmukra. Emiatt valsznleg fontos lesz a Kzssgi ramlsok jbli felptsnek a legelejtl IRNYBAN-TARTSI s TVOLSG-TARTSI MEGERSTSEKKEL is segteni az Igazodsukat / Sors-Rendezsket megkezdett teremtket.
Lehetsges, hogy amint az EGYEDISG Birodalmnak nagy-TEREMTJE a MEGTARTI-Teremtkkel Kiigaztjk az egyedi teremtk let-Alapjt, valamint a teremtk Befogad-Alapjba bergztik a JELENHEZ-IGAZTOTT Elveket / Szablyokat, az az egyedi teremtk gyors Tudatosodst eredmnyezheti… A ma mr ltalnosan ismert bels-terek megformlsa a teremtkben a tanuls jabb lehetsgeit nyithatja meg az egyedi teremtk szmra…
Fontos lehet minl hamarabb ’megtantani’ arra a teremtket, hogy Felismerjk a ’hib(i)kat’ [legalbb alapjaiban felpljn bennk a Megklnbztets], s minl hamarabb nekikezdjenek a kijavtsoknak [nagyon pontosan meg kell hatrozni a szmukra, hogy egy Nehzsg rzkelsekor pontosan ’kihez forduljanak segtsgrt’ s maguk mit tehetnek a helyzet tovbbi romlsnak megakadlyozsa rdekben]…
A Trsam ltal most rzkelt helyzet nagyban hasonl az ezen korbbi rsban emltett jellegekhez: 20180806 (elrhet ITT):
„…Egy korbbi lejegyzsben nhny f jellegt megemltettem a „MAGNY Birodalmnak”. A FLD-(akkor-mg)Vilgnak jelenleg nincs (s korbban sem volt) trvnyesen megnylt Kzeledse e Birodalommal, s ezrt kzvetlen tapasztalata sincs e Birodalom legfbb jellemzirl. E korbbi lejegyzsben emltett nhny f jelleg valsznleg egy korbbi VILGI rtkels rszlete lehetett:
„…MAGNY
Mint a „kishercegben”…
A „Magnyban” l sajt magbl (s ami a rendelkezsre ll) bizonyos „rendszert” pt ki maga krl, „magnak”, amelyet rendben tarthat, megtisztthat, ellenrizhet, rszletesen megismerhet, „mkdtethet” --- bizonyos rendszeres tevkenysget igyekszik kialaktani, amelyben nmi fejldst / vltozst is igyekszik megnyilvntani a mr ismert rszek vltoztatgatsval. A „trs” vagy „trgyak” „teremtse” a legtbbszr „nmagbl” lehetsges --- s tbbnyire kiss „kpzelet-szegny”, mert „mshonnan” „ritkn rik el olyan hatsok / ingerek”, amelyek valami „j”-ra „inspirlhatjk” a Magnyban ltezt.
Nha „felfedez tra indul”, majd szinte mindig „hamar hazatr”. „Otthon” rzi igazn biztonsgban vagy jl magt. A „trsak” legtbbszr zavarjk / megzavarjk.
Ha nha „j dolgok” rik el tnylegesen is --- (1) vagy sikerl azt „befognia” a maga birodalmba s ezzel egy j fejldst indthat el, (2) vagy nem tudja „befogni / befogadni”, s akkor folytatja a korbbiak jabb rszleteinek feltrst.
rtelmezst segt minsgek:
- vgy a kapcsolat-teremtsre, ugyanakkor egyfajta tvolsg-tarts is megjelenik a legtbb esetben a magnyt l lnyben (az „s-flelem” rszeknt: flelem az ismeretlentl, illetve vltoz mlysgben flelem a mr megismert biztos pontok elhagystl)
- a „rugalmassg” s a „rugalmatlansg” kiszmthatatlan megjelense
- a „kzs rdek” megrtsnek s felismersnek nehzsge
- ltalnos a „kvncsisg”, amely vagy nagyon „vatos s tapogatz”, vagy pedig „szertelen s csapong”. Emiatt nehezebb (de egyltaln nem lehetetlen) a kapcsoldsok ltestse. Nha mg a kzs rdek is mkdtethet --- br az is igaz, hogy a legtbbszr csak „igen rvid ideig”…”