(…) Az EGYEDISGHEZ tartoz (a VILGBAN jelenleg rzkelhet kzelsg) teremtk ’lnyege’ a SZOLGLAT Birodalmbl ered. Ezrt a Klnleges Bels ramlsaik ’nem vehetk el tlk’ (lnyk Meghatroz lnyege!), mivel azonban valamilyen sajtos ok miatt nem tudjk kellen mkdtetni ezt az EGYEDISG Birodalmnak MEGTARTJVAL, gy ’nehz helyzetben vannak’. Minl hamarabb fel kell trniuk ’magukban’ (!), mi az oka annak, hogy a Bels Szolglati ramlsaikat nem kpesek rendesen mkdtetni. Ezt a Bels ramlst rendbe kell hozni, mert csak ekkortl tudnak nekikezdeni EGYTT-AZ-EGYEDISGGEL a Birodalom Egszre kiterjedhet Rendezseknek.
Fontos: a Szolglatban megnyilvnul egyedi teremtk nem az EGYEDISG Birodalmnak „szolgi”, nem azrt vannak, hogy „velk vgeztessk el a munkt” a Birodalomban. A SZOLGLAT megnyilvntsa sorn a MEGTART(K) s a Birodalom teremti EGYTT, a MEGTART ’vezetsvel’ lik meg (1) mind a szksges Tudatostsokat, (2) mind pedig az egyb Megerst teremtseket. ’Csak-Egytt-Lehetsges!’
Az EGYEDISG ’Valjban’ Megnylt a SZOLGLATNAK, csak valamilyen bels elakadtsg miatt nem kpes megnyilvntani. Ennek az okt segtik feltrni a SZOLGLAT teremti (illetve a Szolglati utakban mr jelenlv EGYEDISGHEZ tartoz teremtk). Az ok megtallsa utn - ha szksges - az ok megszntetshez is szksges lehet segtsget adni (hogy megtalljk magukban az rintett teremtk, hogyan oldhatjk fel / szntethetik meg az okot, s igazodhatnak vissza a Termszetes Bels ramlsaikhoz).
Valsznleg az EGYEDISG BIRODALMHOZ tartoz tnylegesen Szolglatban megnyilvnul teremtk (akiknek ered lnyege teht magbl a SZOLGLAT Birodalmbl ered!) jelenleg azon dolgoznak, hogy
(1) magt az EGYEDISGET (mint a Birodalom nagy-TEREMTJT) tnylegesen hozz tudjk kapcsolni a SZOLGLAT megnyilvnulsaihoz (vagyis hogy kiptsk a MEGTART s Szolglati-teremti kztt a Szolglathoz szksges Klnleges Bels ramlsokat)(ez prhuzamos azzal, hogy maga az EGYEDISG ’felpti’ ezt a Bels Klnleges ramlst a MINDENSG-FORRSHOZ), s
(2) valsznleg ezutn kerlhet sor arra, hogy elszr a Szolglatban megnyilvnul teremtivel az EGYEDISG-MAGA visszaptse a Birodalmra jellemz eredend teremt ramlsokat,
(3) majd ezt kveten [a SZOLGLAT Birodalmnak s a MINDENSG-FORRSNAK a Megerstsvel] ha szksges IGAZTSK-RENDEZZK a Birodalmi Teremtsi Alapokat, hogy jra a Birodalom Egszre kiterjedhessen az ’Eredend Harmonia’.
*****
Ezzel az irnyulsukkal hozzjrulhatnak ahhoz is, hogy egymstl ms csaldtagok is eltvolodjanak! Az ilyen THAT-tvolt (tovbbhat) megnyilvnuls nem megengedhet (jelenleg a VILGBAN sem).
Ami kzvetlenl a VILGHOZ / FLD-Vilghoz kapcsold Tudatosods ebbl:
Felismerni az ilyen irnyulst, s ’nem engedni meg, hogy ez eltvoltan hasson brkire a sajt teremt-kzssgben’.
s ha van r trvnyes t, az ilyen mintt hordozt hozzsegteni a felismershez s szksges igazodsokhoz.
*****
Emltettem korbban, hogy a VILGNAK kezdetben nehzsgei voltak az egyedi teremti megformlsval. Nem tudom szavakra lefordtani jobban, csak rzs: akkor ’sikerlt’ ’pont olyannak’ (amilyet szeretett volna) megformlnia az egyedi teremtit a VILGNAK, amikor ’megrtette’, hogy az EGYEDISGBEN ’eredetileg’ hogyan formldtak meg az egyedi teremtk (s az ramlsaik). Az rzsbl gy rtettem, hogy a VILG azon eredeti minta szerint megformlt egyedi teremti mr megtarthat teremtsben tudtak megnyilvnulni.
Valsznleg gy a VILG ’tudhatja’, hogy milyen volt az EGYEDISG eredeti megnyilvnulsa, s hogy mi (s taln mirt) vltozott meg (mirt lett inkbb Magny jelleg a Birodalom, ahol a teremtk mr egymssal is alig-alig nyitnak meg egyttes teremtseket --- holott eredetileg k is ’szletsk okn’ egy kzssg tagjai lettek). Ms (taln lnyegben is) az EGYEDISG kzssgi teremtse, mint a YOSG. Ltszatra, nhny Elvben akr nagyon hasonlak is lehetnek e kt Birodalom teremtsei, de a lnyege-eredje okn mgis kt teljesen klnbz Teremtsi Irny.
Taln most a VILG ’tudsa-megrtse’ is ellenrzsre kerl, hogy az-e a baj / nehzsg vals oka, amit azonostott.
*****
Az EGYEDISG „tartott attl, hogy a SZOLGLAT tformln a Birodalmt?”
(Szerintem kezdetben nem, csak legfeljebb ksbb valamilyen behats miatt gyenglt meg ilyen irnyban a bizalma).(Ma mr taln van a nagy-TEREMTBEN egy ilyen „flelem”, de ez a Birodalmat rt behatsok s meggyengts kvetkezmnye)(amit gy Rendezni szksges).
Ha az EGYEDISGBEN kezdetben bizonytalansg lett volna a SZOLGLAT befogadst illeten, akkor nem tudta volna befogadni s megnyitni a SZOLGLATI ALAPOT. Ha a Birodalomban megnylt a SZOLGLAT, akkor a befogadskor ebben semmifle elbizonytalanods nem lehetett az EGYEDISGBEN.
Taln ez volt az az EGYTTES IRNY, amit a YOSGGAL egytt szerettek volna megnyitni, amire teht a Szndk-nyilatkozatuk irnyult.
A YOSG szmra kezdetben nehzsget okozott ’megrteni’, hogy pontosan mi is a SZOLGLAT. Mert mg j Teremtsi Irny volt a SZOLGLAT.
Lehet, hogy az EGYEDISG is „bizalmatlanul” (=bizonytalanul) viszonyult elszr a SZOLGLAT teremtihez, mert mg sem rtette ennek az j irnynak a lnyegt.
Hasonlsg lehet mg: a YOSGBAN is nagyjbl egyszerre kezdett megnylni az IRGALOM s a SZOLGLAT. Mindkt klnleges megnyilvnuls j volt akkor mg, s a YOSGBAN radsul mindkt klnleges irny ugyanazon Teremtsi-Alapban nylt meg [20181006 – elrhet ITT].
Lehet, hogy ez ZAVART okozott az EGYEDISGBEN: most akkor az Irgalom a Szolglat, vagy a Szolglat az Irgalom?
A YOSGBAN OKA VOLT annak, hogy ugyanazon Teremtsi-Alaphoz / Alap-rtkhez kerlt bektsre mind a SZOLGLAT, mind az IRGALOM.
Az EGYEDISGBEN valsznleg nem volt ok arra, hogy ugyanahhoz a Megnyilvnulshoz kapcsoldjon be a SZOLGLAT, mint amit bekapcsolt a Birodalom az IRGALOMBA.
Olyan, mintha ezen „kevereds okn” jelenleg „nem tudn sztvlasztani”, hogy mi tartozik az IRGALOMHOZ, s mi a SZOLGLATHOZ.
Az DES (erre irnyul felkrsre) Ellenrizte az EGYEDISG Birodalmban az IRGALOM s a SZOLGLAT „Befogadsi Alapjait”.
20180806 – elrhet ITT: „…az EGYEDISG Birodalmnak legutbbi tVilgtsait kvet rtkelsek szerint jelenleg az EGYEDISG nem kpes arra, hogy ’nnn erejben’ a Birodalmt Megtartsa, s a Birodalmt vgigvezesse majd a Nagyobb Vltsokon gy, hogy eddigi teremtsei Megtartottak lehessenek.
Ezen rtkelst kveten a MINDENSG-FORRSA az EGYOLDAL RINTS Nagyon Klnleges Gondoskodsba vonta az EGYEDISGET, s a trvnyes utakon segtette, hogy az EGYEDISG megrtse a Birodalma s nnn Valja jelenlegi helyzett, s azt, hogy milyen lehetsgei vannak a MEGERSTSRE. Ezen Tudatosods utn hozta meg az EGYEDISG azt a Birodalma egszt rint vlasztst / Rendelkezst, hogy visszaigazodik az Eredend Megnyilvnulsba. Ekkor krte azt is, hogy ’VEZESSE’ ezt a RENDEZST a SZOLGLAT Birodalma.
E vlasztst kveten a MINDENSG-FORRSA az DES Kzvetlen Gondoskodsba helyezte az EGYEDISG Birodalmt mindaddig, amg az EGYEDISG-MAGA kpess vlik arra, hogy n-erejbl a Birodalmt Megtartsa. Ez ahhoz is szksges volt, hogy a SZOLGLAT Birodalmnak teremti [az DES s a SZOLGLAT-MAGA gyermekei] KZVETLEN mdon tudjk segteni az EGYEDISGET, hiszen jelenleg a SZOLGLAT Birodalmbl az EGYEDISG Birodalmba befogadott teremtk nem tudnak az EGYEDISG Birodalmnak Bels ramlsain kapcsoldni a SZOLGLAT Birodalmhoz / a sajt Eredjkhz, s ezrt jelenleg kzvetlenl az DES Megtartsban vannak azok a Szolglati teremtk, akik Valjukban beszlettek az EGYEDISG Birodalmba.
Az DES kzvetlen gyermekei ezrt kapcsoldnak kzvetlenebbl az EGYEDISG Birodalmnak RENDEZSHEZ, hogy megltsaikkal s tapasztalataikkal kzvetlenl is segthessk a jelenleg az EGYEDISG Birodalmban szolglatot teljest trsaikat.
Mivel nagyon valszn, hogy sok [kezdeti] srts nagyban hasonlan rte el az EGYEDISG Birodalmt, mint a YOSGOT, nagyon sok olyan rtkes tapasztalat van mr jelenleg is a SZOLGLAT nnn teremtiben, amik akr KZVETLEN mdon is segthetik az EGYEDISG Birodalmnak RENDEZST. Termszetesen a kezdeti srlseket kvet bels vltozsok s azokbl tovbb terjed torzulsok minden Birodalomban a Birodalom F Jellegeinek megfelelen mr ’lnyegileg’ nagyon klnbzek, s ezrt a RENDEZSEK megvalsul tjai jellemzen mr teljesen ms felptsek / szerkezetek…”
Lehet, hogy a kp amit rzkeltem, mr a rendezs utni llapot (taln a zavart megnyilvnulsra nem lehet / nem szksges rnzni).
Az Irgalom a sajt helyn van (taln az nem is mozdult el).
A Szolglat valsznleg az EGYEDISGBEN is rszleges megnyilvnuls volt eddig >>> mintha a ’jratban’ (a Szolglati ramls lehet) egy megduzzadt babszem lett volna, ami nem tudott nvnny kibomlani. Mr mintha a helyn lenne, s majd szpen kibomlik. [Taln a „duzzadnak” rzkelt lny-lnyeg arra is utal, hogy mr kszl a megnyilvnulsra.]
Szinte biztos, hogy kzvetlen az sszefggs: mind a YOSGBAN, mind az EGYEDISGBEN ’eddig’ a SZOLGLAT megnyilvnulsa csak rszleges lehetett. MEGTARTOTT volt a Szolglat (trvnyesen befogadsra-s-megnyitsra kerlt az ehhez szksges teremtsi alap), de ’hinyzott’ az az ’er’, hogy a Birodalom egszre harmonikat tudjon megformlni.
Igen nagy a valsznsge annak, hogy valamirt a YO s az EGYEDISG ’egyttesen’ (is) tervezte a Szolglatban megnylst. Valsznleg fontos okuk volt erre. A kt Birodalom egyms fel is kzeledni akart, kerestk a kzs teremts megnyitsnak a lehetsgt…
Fontos az IRGALOM s a SZOLGLAT lnyege kztti klnbzsg megrtse [20181006 – elrhet ITT].
A SZOLGLAT kifejezetten a mr meglv bajok [megformldott Nehzsgek s veszlyek] elhrtsra irnyul (segt megrteni, hogy hol s mirt alakult ki egy baj, kidolgoz az rintettekkel egytt kijavt utakat s erket, minden szksges kiterjedsben Tudatost >>> ezzel az elkvetkezkre is igyekszik megelzni jabb bajok kialakulst).
Fontos rsze a Szolglatnak, hogy az rintettek MEGRTSK mi trtnt, mi mirt fontos stb.
Az IRGALOM
- az elsdleges F Irnyban eredetileg arra irnyult, hogy segtse majd a klnbz Irnyokban / Kzssgekben lvk szmra ’egyttes j irnyok’ (majdani kzs teremts) alaprtkeinek megtallst s megformlst (minden ehhez szksges Tudatostssal termszetesen) [Kzeledsi F Irny]
- s eredetileg msodlagos F Irny volt az, hogy rszt vegyen a megformldott bajok megszntetsben [Megerstsi Irny].
A Megrtsi-Nehzsgek megszntetsben val rszvtel a kezdetektl fontos rsze az IRGALOM Megnyilvnulsainak.
20181112 (elrhet ITT):
Tapasztalati Tudss vlt mra az, hogy
a TEREMTETT LTEZSNK legtbb Kzssge s egyedi teremtje
nehzsgekkel kzd a Megjuls (gy n-megtarts) tern.
Ennek a kzvetlen eredje az, hogy a teremtk (akr a maguk Kzssge) „eltvolodtak” a sajt teremtsi alapjuktl (nem abban az irnyban teremtenek, amely a szmukra Meghatroz Eredend F Teremtsi Irny). Ez pedig azt is jelenti, hogy „nehzsget” jelent a szmukra az Ered-Forrs kzvetlen elrse. Amg a teremtk nem tudjk kzvetlen mdon elrni a sajt Egyedi-Ered-Forrsukat, addig nem kpesek ’j Megnyilvnulst’ megnyitni nnn teremtseik szmra.
Aki / amely Kzssg nem kpes (vagy csak rszlegesen kpes) a Megjulsra, annak a ’Sorsa’ „visszakanyarodik az jraTeremtsbe”, vagyis nem kpes Megtartani(-s-Tovbbpteni) a Jelenltt-lett abban a Megtartott-formjban-amiben-ppen-van.
Ennek a mra ltalnoss vlt nehzsgnek
(egyszerre ’Tbb Irnybl’ val) Elhrtsra immr
’Nagy Erej’ s mra a teremtk ltal KZVETLENL elrhet utak nyltak meg minden (minden!) Birodalomban.
*****
Mra Tapasztalati Tudss vlt az, hogy a Vltozsra kszl / a Vltozst megl teremtben (kzssgben) megnyilvnul ’j Jelleg’ (mint akr a Kapcsolds j lehetsge) (1) nem csak olyanokat ’vonz’ a megjul kzelbe, akik MEGERSTIK / segtik a Vltozst meglt, (2) hanem olyanokat is „oda vonz(hat) a Vltozst megl kzelbe”, akik (finoman szlva) „magukhoz el akarjk vonni a megjulsbl megnyl j ert / j lehetsget”.
Elfordult olyan, hogy (az egyedi teremtben, vagy akr egy Kzssgben) ppen megszlet ’j kpessgre’ / ’j tra’ egyszeren becsatlakozott egy idegen minsg (gyakorlatilag „r-erszakolta magt”), s ezzel ez az idegen minsg ELZRTA a magbl j minsget letbe hv teremtt / kzssget a sajt Megjulsa meglstl, s tvont maghoz belle mindent amit csak „mozdtani” lehetett. Nha az idegen elvev „maghoz kttte” ms mdon is az j minsget magbl megszl (egy klnleges rtelemben ’mg nyitott’) teremtt, hogy valamelyest „rtelmezze” a szmra (mondja, mutassa meg) mire s hogyan hasznlhat fel az j megnyilvnuls.
Korbban mg sem a MINDENSG-FORRSBAN, sem a MEGTARTKBAN nem volt megformlt t az ilyen „eltiprsok / tavasz-megrontsok / szletst-megsrtsek” elhrtsra. Miutn megnyilvnultt vltak ilyen let-srtsek, a MEGTARTKNAK erket s utakat vlt szksgess megformlni ezek elhrtsra is.
Voltak olyan srtsek, amelyek nem voltak szndkosak (baleset jellegek voltak, figyelmetlensg vagy bizonyos irny tudatlansg volt az oka). s megnyilvnultt vltak olyan srtsek is, amelyek tudatosan kerestk-vrtk a Megjulsokat azrt, hogy „mindent elvegyenek belle amit csak lehet”.
A YOSG s az EGYEDISG jelenleg meglv helyzetben is jl felismerhet az ilyen klns jelleg megsrts hatsa. [Ms Birodalmakban is jelen van ez, csak neknk itt a FLD-Vilgban (az ered okn is) erre a kt Birodalomra lehet kzvetlenebb a rltsunk.]
A YOSG azrt nylt meg a SZOLGLATBAN, hogy a meglv bajok elhrtsra utakat talljon. Mra eljutott a YO abba az llapotba, hogy a sajt Szolglati teremtivel ’jra Rendezi’ a Birodalma Alapjait, s a Szolglat kiteljesed ramlsain valsan is elkezddtt az Eredend Harmonijnak megfelel s a Vlasztott j Harmonikhoz is igazod rendbettel (Teremtsi Alapok rendbe ttele, sztszakadt vagy elakadt ramlsok jbli megnyitsa stb). Amg azonban idig eljutott a YO, nagyon sok j nehzsg is megformldott a Birodalmn bell.
Az EGYEDISG akkor-rgen egy olyan vlasztst hozott, hogy kzelebb szeretne kerlni a sajt teremtihez (s az Eredjhez), tovbb szerette volna, hogy a teremti is kzelebb kerlhessenek egymshoz. Megnylt a SZOLGLATBAN is, lnyegben azrt, hogy kzelebb kerlhessen a YOSGHOZ [ugyanis felkeltette az rdekldst a ’Szeretet’ (mint az egymshoz-kzelebbi-sszekapcsolds alap-rtke): az, ahogyan a YO-MAGA Gondoskodott a sajt teremtirl > szerette volna jobban megrteni ennek a lnyegt s az alapjt, mert olyan lehetsget rzkelt benne, ami kzelebb segthetn t a sajt teremtihez].
Amikor ez a kt Birodalom nmaga szmra egy-egy J IRNYT nyitott meg, „idegen behats” rte ket.
Amikor a teremtk a maguk tjn-letben valamilyen j irnyt nyitnak meg,
a lnyk ’klnlegesen rzkenny vlik’,
lnyk-lnyege is egy klnleges mdon megnyltt vlhat.
Nem csak akkor jelenik meg ez az rzkenysg, ha valaki a SZOLGLAT fel nyit. Mra Tapasztalati Tudss vlt a TEREMTETT LTEZSNK Egszben, hogy
amikor valaki (akr egy egsz Birodalom)
a sajt lnyben egy nagyobb Vltozst indt el,
a lnyben az ezen j Irnyhoz tartoz ’bels lnyege’ [a formld (mg-nem-ksz) j lnyeg (mint j let, j t)]
FOKOZOTTAN RZKENY.
Tapasztalat mra az is, hogy
az ilyen megformldsnak indult ’j Lnyeg’ ERS,
(nem knny „elpuszttani”, mert Vals-Harmonia Van benne!),
ha azonban a MEGTART (akr a MINDENSG-FORRSA) „nem gondozza megfelelen”,
akkor megakadhat / ksbbre kitoldhat a Megnyilvnulsa.
Az EGYEDISG egy olyan j Irnyt nyitott meg mr rgebben a Birodalmban, amelyben tbb irnyban is Kzeledseket szndkozott meglni. Ennek rdekben rszt vett az IRGALOM megnyilvntsban, majd pedig megnyitotta a Birodalmban a SZOLGLATOT.
Ebben a VLTOZSI (lnyegben Megjulsi) helyzetben egy „kls behats” rte e Birodalmat. Emltettem, hogy ms Birodalmakhoz kpest az EGYEDISGBEN ’Ersebb’ szndk megformlsa szksges ahhoz, hogy egy Elhatrozs Megnyilvnult-Valv vlhasson. Emiatt az idegen behats az EGYEDISG Birodalmban kevss tudott „(anyagban / formban) testet lteni”, viszont az ppen ’rzkenyebb’ vlt ’RAMLS’-ban nagy krokat okozott. Lnyegben mra szinte teljesen szttrtek a Birodalmon belli ramlsok, s ez azt eredmnyezte, hogy a MEGTART s teremti (s a teremtk egymstl) „mg tvolabbra kerltek”. A megnylsra elksztett j Irny a teremtk egymshoz kzelebb kerlse volt (van), a „valsg” azonban ennek pont az ellenkezjre vltozott.
Emltettem, hogy az „j Kezdemnyek” ltalban Klnleges Erejek, s ezrt nagyon nehz teljesen elpuszttani. Nem pusztult el az EGYEDISGBEN sem az ’j Kezdemny’, csupn a Megvalsulsa ’ksbbre toldott’.
Az EGYEDISG akkor rgen egy ’Nagyon Nagy’ Vltozsra kszlt: a Birodalmn ’kvlre’ is irnyult a Kzeledsben (befogadta az IRGALMAT, megnylt a SZOLGLAT megnyilvntsban, s Kzeledni kezdett a YO-MAGA fel).
Akkor rte egy vratlan behats az EGYEDISG Birodalmt, amikor ppen azokat a Bels ramlsait formlta volna meg, amelyek a Birodalma szmra egyszerre e sok j irnyulst megnyithattk volna. ’rzkeny’ volt az ’ramlsbeli kiterjedtsge’ az EGYEDISGNEK, s az idegen-megzavar behats szinte „megfagyasztotta” (1) elszr az elindult j ramlsokat, (2) majd pedig a korbbi termszetes ramlsokat. Mindez azt eredmnyezte, hogy a Birodalom teremti kztt „idvel” szinte minden kapcsolds / ramls / rints lehetsge megszakadt [ezrt jelltk mostanban a Birodalmat inkbb mr „Magny”-knt]. A teremtk egy „megkvltsghez” valamelyest hasonl llapotba kerltek: nem pusztult el az ’letk’, de minden lehetsgk megsznt a Megjulsra (az egyedi teremtk szmra elrhetetlenn vlt a sajt MEGTARTJUK, s gy a sajt Egyedi-Ered-Forrsuk).
Mra nagyjbl felismert az is, hogy az EGYEDISG Birodalma eredenden egy olyan Bels-Rend alapjn nyilvnult meg, amelyben hatrozottan elklnl feladata volt (1) az ramlsnak s (2) a megformlt-teremtnek.
Az egyedi teremtben ’csak az’ volt jelen, ami egyedileg csak r jellemz.
Az ramlsokban pedig ’csak az’ volt, ami mindenkit egyarnt rintett. Minden (a mi fogalmaink szerinti) Elv s Szably (brmi, ami minden teremtre vonatkozott) az ramlsban ’volt’, s az ramls rvn volt rsze minden teremtnek. Lnyegben ez azt jelentette, hogy minden Elv / Szably ismert volt a teremtkben --- addig, amg az ramls lt.
Ez a Teremtsi Alap nagyon megneheztette az egyedi teremtk egymshoz kapcsoldst, s azt is, hogy magukbl brmit is az ramls rszv tehessenek.
A Teremtsi Alap ezen jellege nagyon nehzz tette azt, hogy az egyedi teremt brmit is ’magba beptsen’ az ramlsbl (mivel a lnyben csak azt tarthatta meg, ami egyedileg csak r volt jellemz). Nem volt az egyedi teremtkben mg megformlt olyan bels t, ami lehetv tehette volna a (mi fogalmaink szerinti) tanulst s tantst. Az ramlsokba befoglalt Elveket ’csak addig’ ’tudtk’, amg az ramls lt. Az ramls szttredezse utn ’nem tudtk hogyan lhetnnek’.
Mra a SZOLGLAT s az IRGALOM jonnan megformld tjain valsan is elkezddtt a Birodalom Eredend ramlsainak a helyrelltsa, illetve olyan j ’RSZ’-ramlsok s Egyedi-Tudatostsi-s-Kapcsoldsi Utak megformlsa a Birodalmon bell, amelyek az egyedi teremtk szmra is megnyithatjk a Tudatostsok s Kzeledsek j (klnbz irny) tjait (ez magnak a SZOLGLAT megnyilvntsnak is nlklzhetetlen alapja!). Az Ered-Egyedi-Forrs hamarosan ismt elrhetv vlik az EGYEDISG Birodalmnak teremti szmra is.
Az EGYEDISGHEZ tartoz Szolglatban megnyilvnul teremtk a maguk lnyben (Egytt a MEGTARTVAL) megformljk s felptik azon Bels Tudatost n-erket is, amelyek lehetv teszik immr az ramlsokba befoglalt (akr az EGSZHEZ, akr csupn egyes RSZEKHEZ tartoz) Meghatrozk / Elvek sajt egyedi teremt lnykbe val befogadst s ott-megtartst.
A YOSG s EGYEDISG Birodalmaiban a SZOLGLAT fel val Megnylst kveten bekvetkezett „Vratlanul Megzavar”, idegen behatst lehetv tev helyzet elhrtsra ’Nagy sszefogs’ jtt ltre a TEREMTETT LTEZSNKBEN. Mind az IRGALOM, mind a SZOLGLAT [Megerst] ramlsain s tjain, mind pedig a MINDENSG-FORRSNAK a kzvetlenl GONDOSKOD Megnyilvnulsban (egyszerre tbb irnybl!) ’nagy erk’ irnyultak a kialakult jabb nehzsgek elhrtsra, s hogy e Birodalmak a lehet leghamarabb visszaigazodhassanak a maguk jonnan elindtott teremtseihez is.
A BIZALOM s GONDOSKODS megnyilvnulsaiban is megformldtak j Elvek,
amelyek szerint mra a Vltozsait megl teremt ’mindig gyermeki’,
s ezrt a MEGTARTI s Trsai rszrl mindig FOKOZOTT MEGERSTSBEN rszesl mindaddig, amg a maga ltal vlasztott j irnyban a Megtartsa (n-megtartsa, harmonija) Biztoss vlik [20171123 (legvgn) – elrhet ITT].
A elz lejegyzsekben tbbszr emltettem, hogy mra Tapasztalati Tudss vlt az is, hogy
a SZOLGLAT tjt a sajt letben megnyit teremt (akr Kzssg, akr egy egsz Birodalom)
a SZOLGLAT ELVEI szerint
’Rszleges Megnyilvnuls’
mindaddig, amg a Szolglat megvalsulshoz szksges Bels Terek s Bels Klnleges ramlsok biztosan megtartott vlnak a lnyben, s amg meghozza azt a Biztos Vlasztst, hogy mely Szolglati F Irnyokat nyitja meg a sajt letben.
A SZOLGLATBAN megnyl, m mg csak ’Rszleges Megformltsg’ teremt
immr a Szolglatban val TELJESS vlsig minden esetben
az IRGALOM s egyben a SZOLGLAT Birodalmnak KLNLEGES MEGERSTSBEN van.
Ez a Klnleges Megersts
(1) egyfell azt szolglja, hogy a Szolglatban pl teremtt kls hatsok szksgtelenl ne rinthessk meg (s gy ne akadlyozzk a Szolglati jelleg nplsben),
(2) msfell pedig ma mg ahhoz is szksges, hogy a Szolglatban pl pontos s teljes megrtshez jusson a sajt lnyrl / sajt helyzetrl, s gy arrl is, hogy szmra milyen irnyokban nylhat meg a Szolglat, mivel jrulhatna maga hozz az ’Egsz s Rszek / Rszei Harmonijnak a Megnyilvnulshoz’.
Mivel a SZOLGLAT kzvetlen mdon ’A-HARMONIA-S-TELJESSG-BOLDOGSG-MEGTARTSHOZ-S-MEGERSTSHEZ’ jrul hozz, fontos, hogy a Szolglatot a maga szmra megnyitni kszl teremt felismerje azokat a FONTOSSGOKAT is, amelyek fel a szmra megnyithat F IRNYOK ppen irnyulnak [melyek azok a bajok / helyzetek, amelyek jobbtsra ppen irnyulnak vagy akr ppen elkszlnek a Szolglatban megnyilvnul teremtk].
OmMTR~KJ
A kvetkez rs elrhet ITT
//omah.gportal.hu/