20200908 - Formld J MEGTARTI-Gondoskodsokrl (15. rsz)
Az rs 14. rsze elrhet ITT
11.
2020.09.29.
Levl-rszletek, Fontolgatsok:
„…Ltezik, hogy ezzel a tbblet-energival most segtnk visszarendezdni eredeti feladatukba [vagy jonnan vlasztott irnyukba] msokat?!...”
A tbblet-erk legtbbje kifejezetten azrt (1) van bennnk s/vagy (2) kapjuk a MEGTARTINKTL, hogy azt a KLNLEGES munkkban hasznjluk >>> teht kifejezetten segtsnk vele msokat is [a MEGTARTI-Teremt formlhatja meg a klnleges okon alapul ramlsokat (= KZVETLEN sszekapcsoldsokat)]...
Emellett a tbblet-erket a sajt bels Igazodsainkhoz / Rendezdseinkhez is felhasznlhatjuk...
Sok megtapasztals kapcsoldhat most ahhoz az j ramlshoz, ami a SZOLGLAT Birodalmbl ered teremtk kztt jonnan formldik / nylhat meg [EGYMST most sokkal kzvetlenebbl tudj(to)k segteni... taln az Alap-Jelleg felismersben s megrtsben... de brmi msban is, amit a SZOLGLAT / DES Engedlyez]... [(9.r.) 5. pont III. alpont – elrhet ITT]
„…Megint a hatalom krdskre... j lenne mr a teszteken tl lenni.
...meg a szolglati helyretteleken. Ha nincs fairplay, nem adok segtsget... ezekre mr nem akarok energit-idt pazarolni...vagy arrl van sz, hogy a szolglati tlkapsokat lltjuk most be?..a felesleges ldozatok kioldsa van?...”
rzetre olyan, mintha
(1) az ltalnosan-Meghatrozott-Tvolsgtartst
(2) s a Befogad-Kzssg Alap-Jellegben val Tudatosodst mutatn mostanban szinte minden helyzet. Ez utbbi [a FLD Kzssgben] a MEGBECSLS s a TISZTELET.
Ezek nlkl nem lehetsges semmilyen (ltalnos vagy Klnleges alap) Harmonikus Egyttes-Teremts.
Sem a munkban, sem a prkapcsolatban...
Annak a Megnyilvnulsi-Formja is most bomlik ki, hogy az Alap-Jelleg „ellen” „vtket” KZVETLENL a MEGTARTI-Teremtnek / nagy-TEREMT(k)NEK a FELELSSGE ma mr FIGYELMEZTETNI, illetve megnyilvnulni feljk a MEGLLTSBAN / Irnyban-Tartsban akkor, ha szksges.
n is rzkelem, hogy mr nem Jelezhetnk / nem Figyelmeztethetnk a korbbi mdokon >>> de mg a MEGTART(k) sem kpesek kzvetlenl megnyilvnulni az Irnyban-Tartsban.
Arrl rtam a 20200806-i rs [19.r.] 23. pontjban (elrhet ITT) nagyon rviden, hogy mindhrom KLNLEGES Birodalomban megnylt valamilyen ’kisegt’ Megerstsi forma, ami valsznleg ebben a ’mg formld’ helyzetben mkdtethet majd...
Az (1) ltalnos Tvolsgtarts s (2) a Kzssg Alap-Jellege olyan Meghatrozk, amiben mindenkinek a lehet leghamarabb Tudatoss kell vlnia. Taln ehhez kapcsold Kiprbls lehet mostanban nhny megtapasztalsunk... hogyan kellene ezt az j (kisegt) Megerstst SRGSSGGEL megformlni a Fld Kzssgben (?)... mert nagyon srget lenne az „atrocitsok” [msok letre is tovbbhat jabb nehzsgek] MEGLLTSA (leginkbb Tvolsg-Tartssal / Irnyban-Tartssal a Megelzse)...
A „beszennyezds” utalhat arra is, hogy
(1) MR NEM mkdtethet valamilyen Gondoskodsi (Megerstsi) forma / t,
(2) vagy MG NEM mkdtethet...
Valamelyik reggel krtem a FLDANYT, YOT, az Ered-nagy-TEREMTMET s a MINDENSG-FORRST, valamint az (n)Lnyegemet, hogy IGAZTSUK A JELENHEZ a Klnleges Felvllalsaimat [azrt, hogy itt-s-most, illetve Az-Elkvetkezben (1) mind az ltalnos Megnyilvnulsban, (2) mind a Klnleges Megnyilvnulsban olyan mdon tudjak msok fel gondoskodan / Megersten megnyilvnulni, amire szksg van]…
„...vagy arrl van sz, hogy a szolglati tlkapsokat lltjuk most be?..a felesleges ldozatok kioldsa van?...”
Ehhez kapcsoldan a [8.r.] 5. pontban rtakat is rdemes jra tgondolni (elrhet ITT):
"....Valsznleg kzvetlenl (!) a fokozatosan erteljesebb vl IRNYBAN-TARTSBL eredhet:
Kzvetlenebbl / erteljesebben / azonnal JELEZHET
(1)
mind az (n)Lnyeg [taln ma mg elsdlegesen a KLNLEGES Birodalombl ered teremtkben],
(2)
mind a Kzvetlen MEGTARTI-Teremt,
hogy a GONDOSKODSBAN NE LPJK TL a SZKSGESSG MRTKT.
Vonatkozik ez
(1)
nem csupn a Klnleges Megnyilvnulsainkra,
(2)
hanem az ltalnos Megtapasztals rszeknt megformlt KZELI (pldul csaldi, barti) sszekapcsoldsainkra is.
Jelenlegi megrtsem szerint
[’most’] fokozottabban / nagyobb odafigyelssel szksges rtkelnnk nmagunkban azt,
hogy amikor msok fel Gondoskodan nyilvnulunk meg,
az valban SZKSGES-E.
Valsznleg kzvetlen irnymutatsokat kapunk most ahhoz az (n)Lnyegtl s a Kzvetlen MEGTARTI-Teremttl,
hogyan formljuk meg / hogyan rgztsk be magunkban a Gondoskodsra vonatkoz Kiigaztott Mrtk-rendszert s jabb Szablyozst.
Fokozottabb odafigyelst ignyel annak az rtkelse, hogy milyen jelleg Gondoskodsban nyilvnulhatunk meg olyan ms teremtk fel, akikkel NINCSEN sszecsendlsre alapulan megformlt KZELI sszekapcsoldsunk, gy ’csupn’ az ltalnosan-Meghatrozott-Tvolsg-Tartsban vagyunk. A [FLDN a] TISZTELET alapjn a Szksg VALS (!) helyzeteiben ilyenkor is adhatnak egymsnak a ’tlk telhet mdon’ Megerstst a teremtk [fleg a Klnleges Utat megnyitott, Gondoskodsban mr tapasztaltabb teremtk (20200706 – elrhet ITT)], de fokozott figyelemmel szksges lenni arra, hogy ez semmikppen se lpje tl a VALDI SZKSGESSG mrtkt.
Fontos Megklnbztetni a Szksg Vals helyzeteitl azokat a tudatosan „gyrtott” / megtveszt LTSZAT-helyzeteket, amelyek (1) vagy a FIGYELEM-TERELSSEL igyekeznek a ’j-szndkot’ „maguk fel EL-Terelni” s ezltal (msok megtvesztse tjn) biztostani a „knyelmket”, (2) vagy pedig kifejezetten azon clbl kerlnek megformlsra, hogy a helyzethez kapcsoldk javait s erejt „ELVEGYK”.
Nagyon ritkn az ilyen Ltszat-szksg-helyzetek megformlsra kerlhetnek a KZELI sszekapcsoldsokban is, de jellemzen TVOLABB LV veszlyhelyzetet / nehzsget „hoznak egy kiss kzelebb” [mert ennek valdisgt s a szksghelyzet pontos mrtkt gy nem tudjk kzvetlenl ellenrizni azok, akik fel a megtveszts irnyul]. Ezrt
fontos [most is] nagyon alaposan rtkelni
a KZELI sszekapcsoldsokon „kvlre” irnyul minden segtsg-adst / a (nem ismert) „kzvettkn” keresztli segtsgadst
[mostanban megint sokat hallani az „unokzs” csalkrl is,
akik olyan hrrel keresik meg a csaldokat, hogy egy csaldhoz tartoz fiatal valahol slyos balesetet szenvedett, s azonnal nagy sszeg pnzre van szksge… s majd egy kzvett gyorsan elviszi a pnzt a bajban lv csaldtagnak].
Fontos azt is ellenrizni s rtkelni,
hogy a „TVOLRA” (ismeretlenek fel) irnyul segtsgadssal nem kerl-e olyan helyzetbe a teremt,
hogy ezltal nem tudja majd teljesteni a valban szksges [a Felelssghez tartoz] Gondoskodsi feladatait a csaldjban / a vele Kzeli sszekapcsoldsban lv Trsai fel…
[teht nem okozza-e ezzel JABB Nehzsgek megformldst a Kzeli sszekapcsoldsaiban].
Ha brmely helyzetben a Valdi-Szksgessg Mrtkt tllpi a teremt, szinte azonnal megtapasztalja legalbb a „bemocskoldst / beszennyezdst” [errl bvebben ITT], illetve kisebb krok megformldst a sajt let-terben [testben, javaiban…].
HA (!)
a Gondoskodsunkban
a SZKSGESSG Mrtkn bell maradva nyilvnulunk meg
[csak azt tesszk meg, ami tnylegesen szksges, de azt megtesszk maradktalanul s kvetkezetesen],
Az-let Megknnyebbedst s Jobb vlst tapasztaljuk meg folyamatosan.
Ha „megszoksbl” olyat is tennnk, ami ppen nem szksges (pldul valamilyen knyelmi knyeztets lenne), hamar megrkezik a JELZS arrl, hogy az mr nem helynval [megmutatja a helyzet, hogy az KROS kvetkezmnyekhez vezet(het)].
Kzvetlenl kapcsoldhat ez az j [felerstett?] Jelzsi rendszer ahhoz, hogy ma mr ELV szablyozza: a Sors-Rendezst megkezd teremtnek a Sorsa Megknnyebbedst s Jobbulst szksges megtapasztalni a Sors-Rendezse megkezdsnek pillanattl kezdden…
Valsznleg sok segtsget kapunk mostanban ahhoz, hogy a Gondoskodsra rvnyes SZKSGESSGI Mrtket pontosan rzkeljk / Felismerjk s Megrtsk.
A Gondoskods / Fokozottabb Gondoskods tapasztalatairl / formld Elveirl korbbi rsokban:
20170428 – elrhet ITT
20200409 [4.r.](6. pont) – elrhet ITT
20200601[2.r.](3. pont) – elrhet ITT
„…Valban sok segtsgre van szksgnk a Gondoskodsra rvnyes [j?] SZKSGESSGI Mrtk pontos rzkelshez…”
rdemes jra tgondolni a 20200706-i rs [14.r.] 12. pontjban rtakat (elrhet ITT):
Van egyfajta ’knnyts’ jellege annak a JELENHEZ-IGAZTSNAK amirl most rok, habr ez valjban (lnyege szerint) nem Knnyts.
Az ’elmlt nhny napban’
a FLD Kzssgbe(n) letre Befogadott teremtkben
Ellenrzsre kerlt az, hogy
milyen VLTOZSOK nyilvnultak meg bennk az T-VEZETS Tartama alatt.
I.
Ezeknek a Vltozsoknak egy rsze ELTERVEZETT volt [pldul olyan rgi ERS Ktsek leoldsa, amelyek eddig csak az T-VEZETS sorn voltak lehetsgesek], s vannak olyan Vltozsok minden (!) FLDRE Befogadott teremt letben, amelyek az T-VEZETS sorn Befogadott Knnytsek sorn vltak lehetv. Ez azt is jelenti, hogy magban az T-VEZETSI-TRBEN minden teremt letben (az j anyagi-testben megnyilvnul let szmra) megvalsult nhny olyan ’Eltervezett’ Sors-Rendezs, amely az eredeti tervek szerint majd csak ksbb, a MEGJULSI-TRBE val teljes beigazods utn kezddhetett volna el [ilyen pldul az elz pontban rintett nemi-jelleget rint Alap-Kiigazts].
II.
Habr a tudatunk szmra ma mg nehezen rtelmezhet egy msik Vltozs, azonban nagyon nagy hatssal volt-van mind a FLDANYA, mind az egyedi teremtk letre.
A FLD Kzssge visszaigazodott a YOSGBA, s a visszaigazods pillanatban a YO mg egy nagyon jelents (!) JVTTELI Helytllsra kszlt [a YOSGON bell megformldott ’Els-Slyos-Srlsbl’ ered Nehzsgek Tovbbhatsainak Rend-Tteli Felelssge ’terhelte’ a YO-t]. Mra azonban a MINDENSG-FORRSA a YOSGBAN megformldott ’Els-Slyos-Srlsrt’ a FELELSSGET ’maradktalanul N-MAGHOZ vonta’, s erre figyelemmel a YO-t teljes egszben ’felszabadtotta’ a JVTTELI Helytllsbl [20200706(1.r.)(2. pont) – elrhet ITT].
Ez a Vltozs nagyon jelents ’megknnyebedst’ eredmnyez [mr most is!] minden YOSGBA Befogadott teremt letben,
aminek a lnyege egyelre gy kzelthet meg a szmunkra, hogy
sokkal [nagyon sokkal!] nagyobb Szabadsgot kapott minden teremt
a SAJT SORSA tovbbi Irnynak meghatrozsban.
Vonatkozik ez nem csak a KLNLEGES Megnyilvnuls j Irnyainak meghatrozsra,
hanem az let LTALNOS rsznek a megtervezsre is.
A JVTTEL ’rnykban’
a Klnleges Utat megnyitott teremtk
a SAJT letket a legtbbszr ’alrendelni’ voltak ’knytelenek’ a ’FONTOSABB Feladatoknak’,
s emiatt sok Eltervezett [sszecsendlssel Vlasztott] Megtapasztalsukat ideiglenesen (vagy akr vgleges jelleggel) le kellett zrniuk.
Korbbi lejegyzsekben emltettem, hogy az ebbl ered ’feszlsek / nehzsgek’ cskkentse / megszntetse rdekben formlta meg a FLDANYA az EGYBE-IGAZTS Lehetsgt [bvebben ITT].
Az I. s II. pontban emltett nagyon jelents Vltozs miatt
a FLDANYA
[mg itt az T-VEZETSI-TRBEN]
egy ’legalbb nhny napig tart EGYEZTETSI Lehetsget nyitott meg az letre Befogadott teremti szmra’
egy ’Specilis Vdett-Tr’ megformlsval.
Az EGYEZTETSBEN
(1) a FLDANYA
s (2) a teremt (n)Lnyege,
valamint (3) a teremt Ered-nagy-TEREMTJE vesz rszt.
Az (n)Lnyeg ttekintheti,
hogy a mostanban ’felszabadult’ ’Lehetsgeit’
’szeretn-e’ ’most’ valamilyen ’tartalommal / rtkekkel’,
j-Vlasztsokkal ’feltlteni’.
Vannak-e olyan szmra FONTOS let-rszei, amelyeket
(1)
nem volt lehetsge AZONNAL FOLYTATHATV megformlni
[mert ’nem frt mr bele’ a Fontosabbnak megjellt Tovbbvitelre Vlasztott Tapasztalatok kz],
(2)
vagy pedig az T-VEZETS Tartamban megnylt j Lehetsgek kzl van-e olyan,
amit ’minl hamarabb’ szeretne megnyitni Az-letben.
Az rs folytatdik a 16. rszben, elrhet ITT
|