A ’szenvedly’ [FLD Kzssghez kapcsold] rtelmezse rdekben egy rvidebb EGYEZTETS nylt meg.
Az EGYEZTETS arra irnyult, hogy a FLD Kzssgben l teremtk Megrtsk, mi pontosan a ’szenvedly’ a YOSGON bell. A ’szenvedly’ ezen Megnyilvnulst s rtelmezst eddig kzvetlenl mg nem tapasztalhattuk meg elsdlegesen azrt, mert maga a FLDANYA EL-Tvolodva lt a Sajt MEGTARTI ALAP-JELLEGTL [a YOSG ALAP-RAMLSTL]. A ’szenvedly’ a ’Teljessget’ Jelzi (illetve a Teljessg Megtapasztalsbl ered), ezrt a FLDANYNAK [s gy a FLD Kzssgben letre Befogadott teremtknek] valjban ’most’ nylik meg a LEHETSGE a Teljessg-rzet ezen Megtapasztalsra [mr nem csupn egy-egy pillanatra vagy rvidebb tartamokra, hanem ’tartsabban, az let ltalnosan megnyilvnul rszeknt is].
[Fontolgats:] Ma mg a ’szenvedly’ megnyilvnulst sokan flre-rtik / flre-rtelmezik.
A ’szenvedly’ ltalban akkor nyilvnul meg a sajt letben, amikor megtapasztaljuk a ’Teljessget’… azt, hogy amit ppen tesznk az ’j’: illeszkedik a sorsunkba s a helyzethez is amelyben ppen vagyunk… let-rm / hatrozottsg / magabiztossg / er-teljessg (mindenfle hatalmi alap rdek vagy rtelepeds nlkl)… harmonia… az ’ramlsban’ (A-Ltezsben / Az-letben) val knnyed [Egyszer] s egyben mgis tudatos / biztos Jelenlt…
A KLNLEGES Okon alapul Kzeli sszekapcsolds sorn
ma mg fontos figyelemmel lenni arra,
hogy a Jelenlt Megerst formjnak a meghatrozsakor
figyelemmel kell lenni
azon teremt Befogad-Kpessgre s meglv tudatossgra, aki fel a Megersts irnyul.
Egy ’szenvedlyes’ kzeledst nem kpes megfelelen rtelmezni az, aki mg nem kpes a Sajt Sorst Irnyban-Tartani. Flrevezet / flre-rtelmezhet lehet a ’Kedves’-ked kzeleds is [erre a FLDANYA mr a KEDVESSG megismertetse kapcsn is felhvta a figyelmet: 20130326 (II.r.) II. pont – elrhet ITT]. Amely ’Kedvessg’ megengedett az LTALNOS alap Kzeli sszekapcsoldsokban (csaldtagokkal, bartokkal), flrevezet lehet a KLNLEGES Okon alapul rvidebb kzeli sszekapcsoldsban.
Elsdlegesen a TISZTELET Alap-rtkei szerint szksges megnyilvnulni a KLNLEGES Okon alapul Kzeledsek sorn, s ha a ’helynkn vagyunk’ s amit tesznk az is a ’helyn van’, bell magunkban rzkel(het)jk a ’szenvedlyt’… ha ennek a ’kimutatsa’ a msik teremt fel megzavar lehet, akkor a kifel irnyul megnyilvnulsban ezt egy kiss ’visszahzni’ szksges… Ezzel magamban nem nyomom el / nem fojtom el a ’szenvedlyt’, csupn nem ramoltatom olyan irnyban, ahol az zavaran hathatna msra…
A most emltett [j, Megjul] EGYEZTETSEKBEN val rszvtel ma mg jellemzen a Klnleges Utat megnyitott teremtk szmra nylhat meg [k ptettk ugyanis mr fel azt a Tudatossgot s Biztos n-Megtartst, amellyel kpesek megzavar / EL-Terel hatsok nlkl is kzelebb kerlni olyan teremtkhz, akikkel MG nem formltak meg LTALNOS alap Kzelebbi sszekapcsoldst]. A Tapasztalatok alapjn k majd megtanuljk, hogy egy ms ALAP-JELLEG Kzssghez / Birodalomhoz tartoz (jellemzen ugyancsak Klnleges Utat megnyitott) teremthz val kzelebb kerls sorn milyen az a Jelenlt-Megnyilvnts, amely (1) SZKSGES az EGYEZTETS Folyamatban, s (2) semmilyen EL-Terelshez nem vezethet.
Fontos az EGYEZTETS szmra meghatrozott ’Alap-rtkben’ Biztosan Megtartani a Jelenltet [ennek rdekben akr ’vatosan visszahzni’ a Kzelben lv Trs szmra zavaran hat sajt megnyilvnulst] > mert ez biztosthatja az esetlegesen szksges ’TOVBBI’ Kzeledsek Lehetsgt.
A ’szenvedly’ [valsznleg a YOSGON bell ltalnosan hasznlt / ismert] fogalmnak pontos meghatrozsa / megrtse fontos lehet (most?) a szmunkra…
A ’szenvedly’ a jelenlegi megrtsem szerint a YOSGON bell [eredenden?] megformlt (?) olyan ’bels jelz’, amely (a mai fogalmak szerint) mutatja az let Irnyban-tartottsgt.
Korbbi rsokban emltettem, hogy a FLD-Vilgban az RZST formlta meg ebbl a clbl a FLDANYA.
20200806 [12.r.] 18. pont – elrhet ITT:
„… (a FLDANYA) ’megclozva’ az nAzonossgban val teljes TUDATOSODST, egy ’teljesen nll rzkel(tet)si mdot’, az ’RZST’ fejlesztette ki / ptette fel, s az ezen jellegben csakis a FLDN elfordul ’vezet / megerst’ rzkeltetsi mdon [az ’rzsen’] t nyjt a FLD TVOL EREJE segtsget az itt lknek abban, hogy nAzonossgukat s a maguk vlasztotta teremtsi utat s irnyt [lehetsg szerint fjdalmak rzkelstl mentesen is] Megtarthassk.
(…) Az ’rzs” a FLD legtbb TRS-Vilgban is ’meglv’ / megtapasztalsra megnyithat Er vagy Minsg, azonban a FLD legtbb TRS-Vilgban az ’rzsnek’ nem pontosan ugyanaz a feladata / szerepe, mint a FLDI ’rzsnek’.
A FLD legtbb TRS-Vilgban az ’rzsek’ kzvetlenl klnfle kapcsoldsi helyzeteket s egyttmkdsi lehetsgeket jeleznek / jelentenek meg [rintlegesen ez a jelleg a FLDI ’rzsben’ is megjelenhet]. Msik Vilgokban az ’rzsek’ (tbbfle is lehet) klnfle kzvetlen kommunikcis / nkifejezsi eszkzk s mdok is lehetnek. Az ’rzsen’ keresztl megnyilvnulhatnak (s megnylhatnak) klnfle sszetartozsok vagy pp elklnlsek [ebben rszben olyan hasonl segt jelzs is megjelenhet, mint a FLD TVOL EREJNEK jelzseiben], de az a fajta Termszetes s Hatrozott s Pontos nAzonossg Megjelents, ami a FLDI teremtk ’rzsben’ van, ilyen formban a legtbb TRS-Vilgban nem tapasztalhat meg / nem ismerhet meg.
Az RZS teht a FLDN … [mint az rzkels (kzvetlen Tudatosts) egy klnleges mdja] az nAzonossg s nVal rzkelsben s Felismersben, valamint a vlasztott s elindtott Teremtsi Irny / t rzkelsben s Felismersben s Megrtsben [s gy az n-Megtartsban] van a FLD teremtinek a segtsgre.
Amikor egy letre Befogadott teremt a FLDN [sszecsendlsre alapulan] elindt egy Teremtsi Utat, abban minden esetben egy [Kiteljesed] nplst l meg. Az nptsnek mindig vannak olyan szakaszai, amikor a teremt klnfle trsas kapcsoldsokon s ms egytthatsokon [’rintseken’] keresztl szerez ismereteket, s ezeket a trsas megtapasztalsokat mindig kveti egy ltalban inkbb ’befel fordul’ [rtkel, Fontolgat] teremtsi szakasz.
Az npts befel fordul [rlel, rtkel] let-szakaszban a teremt ltalban elvgzi azt az ’egybevetst’ [~ Ellenrzst / nellenrzst] is, hogy az addig meglt megtapasztals / teremtsi irny mennyiben azonos a korbbi Vlasztsaival, vagy pp mennyiben tr el az nMaga szmra vlasztott teremtsi irnytl. Amennyiben jelentsebb EL-Trst rzkel / ismer fel a teremt [vagy akr a Fldanya], s a korbban TRVNYESEN elindtott Teremtsi Irnyt nem kvnja a teremt TRVNYESEN Lezrni s azt az „eltrsnek” megfelel irnyba [vagy ms ltala TRVNYESEN Megnyithat Irnyba] megvltoztatni, akkor a FLD TVOL EREJE az ’rzsen’ keresztl jelzi az eltrlse „irnyt, arnyt s mrtkt, jellegt”, hogy a teremt a lehet leghamarabb megtehesse az nMaga ltal vlasztott Teremtsi tjra / Irnyba / Meghatrozihoz visszavezet lpseit.
Rviden szeretnm sszefoglalni az ’rzs’ s ’rzelmek’ fbb jellemzit a FLDN.
Az RZS egy [’klnleges’ (jelleg) / Megerst, Irnyban-Tartsi-Cl] rzkelsi md a FLDN, amely az abban val TUDATOSODSBAN segt s vezet, hogy a teremt nAzonossgt / Teljessgt „veszlyezteti-e” valamilyen sajtos helyzet / krlmny, s hogy abban a Teremtsi Irnyban halad-e, amelyet nMaga szmra [sszecsendlsre alapulan] Megnyitott.
Az RZELMEK a FLDN az nkifejezs / nMegnyilvnts [gy a ’kommunikci’] egy olyan TELJESEN EGYEDI formja / mdja, amelyben a teremt Megnyilvnult Lnynek a Sajt-Valjhoz s a vele Kapcsoldsba kerlt Minsgekhez val viszonyulsa / tlete / tudatossga mutatja meg magt. Az ’rzelmek’ teht egy nkifejezsi md s gy egy eszkz a teremt szmra a FLDN. Fontos alapja s eszkze annak, hogy a teremt nMagt s krnyezett teljesebben megismerhesse. Emellett az rzelmeknek nagyon fontos Mr s Jelz feladata is van.
Az „id”-szakaszban az ’rzs’ s ’rzelmek’ sok tekintetben torzultak, nha sszemosdtak --- annak megfelelen, ahogyan az nAzonossg / nVal s a Termszetes Teremtsi Utak Felismerhetetlenn vltak.
Az RZELMEK ’sok-sznek’ [s Teljesen-Egyediek!], ahogyan az nkifejezs / nMegnyilvnts (megismers) is nagyon sok-szn lehet. Vannak olyan rzelmek, amelyek lerhatak ’ltalnos jellemzkkel’ (sokan hasonl minsgben lik / nyilvntjk meg ezeket), de valjban az rzelmek ’teljesen egyediek’, ahogyan minden l s minden egyes megtapasztals is ’egyedi’.
Az RZS [mivel nem nkifejezs, hanem egy Bels-Mrtk s annak Megnyilvnulsa], nem „sznes”, hanem ’VAN’ – br termszetesen a teremtk az rzst magt is egyedien rzkelik. Az rzsben egy bels bizonyossg vagy tuds (nha annak hinya) ’van’, mivel minden teremt ’pontosan’ csak nMaga ismeri az nMaga szmra vlasztott Teremtsi Utat s Irnyt, s gy csakis nMaga kpes ’rezni(rzkelni)’ azokat a segt / vezet Jelzseket, amik az nAzonossgt s a vlasztott Teremtsi Irnyt rinten t magt MEGERSTIK…”
Ahogyan ezt a korbbi rs-rszt ide-idztem, az jutott eszembe, hogy taln arrl folyt EGYZETETS a FLDANYA s a YO kztt, hogy a FLD Kzssgn bell tovbbra is az RZS maradjon az a Bels rzkels s (n)Mr, amelyben a Sorsunk Irnyban-Tartottsga, s gy a ’szenvedly’ majd kzvetlenl rzkelhet / Megnyilvnul / Jelez.
Jelenlegi megrtsem szerint az RZS vltozatlanul (vltozatlan formban) megtartott marad a YOSGBAN megformld [Megjul] anyagi testnkben, mivel bennnk ehhez kerlt bergztsre az N-AZONOSSG / Ered-n-Jelleg. A Teljessget jelz ’szenvedly’ az anyagi testnkben az RZSHEZ kapcsoldik majd [nehz ezt szavakk formlni].
Az rzelmeink valamelyest megvltoznak majd, ezek [egy rszkben?] jelentsen ’kzelebb’ kerlnek a YOSG tbbi Kzssgben ltalnosan megnyilvnul rzelmi megnyilvnulsokhoz. A FLD Kzssgre kiterjeden azt nagyon fontos megrteni, hogy az rzelmek egyrszt egy kommunikcis s nkifejezsi forma, msrszt fontos Jelz szerepe is van. Habr ltszlag sok teremt ’megtanulja’ nagyban hasonl mdon ’kommuniklni’ / kifejezni az rzelmeit, minden rzelmi megnyilvnuls teljesen egyedi nem csupn egy-egy teremtben, hanem egy teremtben is minden egyes rzelmi megnyilvnuls teljesen egyedi. A FLDANYA teht nem tantja meg (vagy nem vrja el), hogy a teremtk a megtapasztalsaikat „egy meghatrozott sma vagy minta alapjn fejezzk ki”. Ebbl ered az, hogy a FLDANYA nagy szabadsgot ad az nKifejezs megformlsra… valjban az egyetlen ’korlt’ ehhez [a Vlasztott Megtapasztalsi Irny mellett] a TISZTELET Alap-rtkeinek a maradktalan betartsa [ezzel ne rtson msnak, ne rontsa Az-let / A-TR meglv llapott, sszecsendls nlkl ne rintsen meg mst / ne avatkozzon ms sorsba stb].
Az eddigi megrtsem szerint az, hogy egyes (?) rzelmi megnyilvnulsainkban ’kzelebb’ kerlnk majd a YOSG tbbi Kzssgben ltalnosan ismert megnyilvnulshoz, a szmunkra valsznleg azt jelenti, hogy nhny jabb (eddig nem ismert, eddig nem hasznlt) rzelmi megnyilvnuls is megnylik majd a szmunkra. Ezek Az-Elkvetkezben [taln az EGYEZTETSEK sorn] egyszerbb tehetik majd a kommunikcit a ms Kzssgekhez tartoz teremtkkel…
A ’szenvedlyhez’ kapcsold (jabb) Megrtseket segtheti az, ha felidzzk magunkban pldul a Szeretethez kapcsold eddigi Megrtseket.
Sokan vannak mg ma is, akik a Szeretetet egy rzelemmel azonostjk, az egyik rzelmi megnyilvnulsuknak tekintik. A Tudatosod teremtk mr Felismerik s Megrtik, hogy a Szeretet A-Ltezs / Az-let egy Vlaszthat (!) Megnyilvnulsa, amely minden pillanatban megtapasztalhat / minden megnyilvnulst that lehet. A Szeretet az egyik ismert olyan ’t’ vagy ’er’, amely alapja lehet a teremtk harmonikus egymshoz Kzeledsnek (s a kiteljesed Megismersnek s nMegismersnek)…
A ’szenvedly’ sem csupn egy rzelem vagy egy ’felfokozott / inzenzv megtapasztals’. Sokfle mlyebb [VLASZTOTT!] Megnyilvnulsi formja lehetsges… sok ’rszt’ ’nllan’ is megtapasztalhatjuk / megismerhetjk… s ezek ’egytt’ vezethetnek az egyre teljesebb Megrtshez > lett-ttelhez…
2020.10.22.
Fontolgatsok, a Kiprblsok nhny Tapasztalata
Az EGYEZTETSEK legtbbje kzvetlenl valamilyen j-Harmonia megformlsra irnyul.
Legtbbszr maga a ’Tma’ meghatrozsa pontosan Jelzi az IRNYT [CLT, RTELMET (kivve ha ppen ezek pontos meghatrozsa a cl)], s azt is, hogy mi az OKA az EGYEZTETS Megnylsnak.
Az EGYEZTETSEK legtbbje sorn [anlkl, hogy ezt kln is jelezn az EGYEZTETST Megnyit Felajnls] azok terjeszthetnek el Javaslatokat / Krdseket / Krseket / rtkelseket stb, akik MR TNYLEGES SAJT TAPASZTALATOKKAL RENDELKEZNEK az EGYEZTETS meghatrozott ’Tmjban’. Sokszor emltettem, hogy KIZRLAG a teremt SAJT TAPASZTALATA lehet az alapja minden Elterjesztsnek.
Ez a nagyon szigoran a SAJT TAPASZTALATOKRA alapul Elterjesztsi Szably azrt van, mert jellemzen az EGYEZTETS sorn egy J-HARMONIA megformlsa a cl [valjban akkor is, ha egy Megrtsi-Nehzsg elhrtsa rdekben nylik meg az EGYEZTETS].
Egy ’maradand’ [Megtarthat-Teremts Lehetsgt biztost] j-Harmonia
az eddigi Tapasztalatok szerint
csakis a mr tnylegesen MARADANDV Megformldott Tapasztalatokra alapulhat
>>> abbl nhet tovbb.
[Tapasztalatra alapulan] Felmerlt a kvetkez helyzet:
A folyamatban lv EGYEZTETS ’Tmja’ tbb (a pldban hrom) nll rtket / Teremtsi-Irnyt is rint. A rsztvevk tbbsgnek mindhrom rtkben / Irnyban van Sajt Tapasztalata, s erre alapulan tevkenyen rszt tudnak venni az rtkelsekben / Egyeztetsben.
Van nhny olyan rsztvevje is az EGYEZTETSNEK, akiknek az egyik Irnyban / rtkben nincsen mg Sajt Tapasztalata, a msik kett rtkben azonban nagyon rtkes Sajt Tapasztalattal rendelkeznek. Szmukra Elbizonytalant / Zavar lehet az, hogy az EGYEZTETS bizonyos rszeit kevss kpesek rtelmezni / Megrteni [mert nincsen ahhoz kapcsold Sajt Tapasztalatuk (akr megformlt rzkelsk, gy Megrtsi Lehetsgk)].
A jelenlegi vlemny / Ajnls az, hogy
- ha az EGYEZTETS rsztvevjben a Sajt Tapasztalat hinya miatt zavar / elbizonytalanods jelentkezik, fontos tisztzni, hogy ez honnan ered [a Sajt Tapasztalat hinybl ered].
- Lehetnek az EGYEZTETSNEK olyan rszei, amelyeket a Sajt Tapasztalat hinyban a teremt egyltaln nem kpes rtelmezni, de az is lehet, hogy a Trsak rtkelseit nagyon jelents rszben kpes rtelmezni (valamilyen hasonl Sajt Tapasztalat vagy egyedi rzkenysge okn).
- Ilyenkor az EGYEZTETS azon rszben nem terjeszthet el kzvetlenl Javaslatokat / Krseket a teremt, amelyben nincsen Sajt Tapasztalata.
- Ha nem okoz benne Zavart / elbizonytalanodst az adott ’tma-rszben’ val Sajt Tapasztalat hinya, ’megfigyelknt’ rszt vehet az EGYEZTETS ezen szakaszban is [nagyon sokat lehet tanulni megfigyelknt is a Trsak Tapasztalataibl].
- Ha jelentsebb elbizonytalanodst vagy zavart okoz a teremtben az EGYEZTETS azon rszben val rszvtel, amelyhez kapcsoldan nincsen Sajt Tapasztalata, clszer lehet ezen teremtnek az EGYEZTETS ezen Szakasztl ’tvolabb hzdni’. Ez utbbi eset jellemzen akkor fordulhat el, ha a teremtnek az ppen EGYEZTETS alatt lv ’tma’-rszt nincsen Szndkban a Sajt letben ksbb sem megnyitni.
Emltettem az EGYEZTETSI-TEREK msodik formjnl azt a ’Kiegszt Szablyt’ [valsznleg ez jelenleg mg csupn AJNLS], hogy „ha a rsztvevk kztt tnyleges Megrtsi-Nehzsg akadlyozza az EGYEZTETS sikeres megnyilvnulst, azonban az, akiben a Megrtsi-Nehzsg van, nem kpes ’Tovbb’ Kzeledni a Trsaihoz az akadly elhrtsa rdekben, fel irnyulan [illetve az akadlyozottsg megszntetse rdekben] megnyilvnulhat Kzvetts”. [A Kzvettsrl: 20191201 (3.r.) 7. ponttl kezdden – elrhet ITT].
Vannak nha olyan EGYEZTETSEK is, amikor Megjellsre kerl a Felajnlsban / Felhvsban, hogy ’tletels’ jelleggel [Kt-er nlkl] is lehet Javaslatokat Elterjeszteni. Ilyenkor a sajt ’megfigyels’ vagy sajt ’rtelmezs’ alapjn is lehet Elterjesztssel lni.
Fontos: ha maga az EGYEZTETS Felajnlsa nem jelli meg, hogy ’tletels’ jelleggel / Kt-er nlkl is lehet Elterjesztsekkel lni, akkor CSAK a Sajt Tapasztalaton alapulhat minden Elterjeszts.
Ma mg az EGYEZTETSEK egy jelents rszben a Klnleges Utat megnyitott teremtk vesznek rszt. A Klnleges Utat megnyitott teremtk ’megemelt Felelssggel’ tartoznak a Kiradsaikrt / Megnyilvnulsaikrt [gy az EGYEZTETSEK sorn megformlt Javaslataikrt / Krseikrt is].
Gyakori az, hogy az EGYEZTETSEKBEN azok vesznek rszt, akik korbban mr KRTK, hogy a formld j-Harmonia majd megnyljon az letkben. Ilyenkor szinte magtl rtetd az, hogy az EGYEZTETS sorn KRS formjban megnyilvnul Elterjeszts a teremt SAJT Sorsra ltalban kzvetlenl Sors-forml [a megformlsra kerl j-Harmonia nagy valsznsggel meg fog nylni a teremt letben].
A 20200503 (2.r.) 3. pontban emltettem (elrhet ITT), hogy formldik egy olyan j-Harmonia, amely a Fontosabb EGYEZTETSEKHEZ val Hozzkapcsoldshoz (s a fontosabb rtkelsekhez) ’Tbbszrs Zsilip-rendszeren’ val vgighaladst rendel majd. Lnyege-Clja-rtelme szerint leginkbb MEGERST jelleg (azaz Klnleges) j-Harmonik Megformlsa sorn lehet majd szksges ez a ’Tbbszrs Zsilip-rendszer’, mghozz azrt, hogy az j-Harmonia Megformlsban tnylegesen csak azok vegyenek rszt, akik az j-Harmonia ltal meghatrozott j Teremtsi-Irnyt (lehetleg azonnal) meg is nyitjk az letkben [a MEGTARTI-Teremtjk tmutatsval haladktalanul nekikezdenek az j Megersts Megformlsnak (rendszerint mr az EGYEZTETS sorn tbb Kiprbl Teremts is megnylhat)].
Az EGYEZTETSEKBEN rsztvevk Fontos Okbl kezdemnyezhetik ms folyamatban lv EGYEZTETS Hozzkapcsolst is az EGYEZTETSKHZ.
20191108 (elrhet ITT):
„…Amikor ’most’ ’Elvlaszthatatlan’ sszekapcsolsra kerlnek EGYEZTETSEK, az azt jelenti, hogy amikor Az-Elkvetkezkben brmely rszben Vltoztats nyilvnul meg (az rintettek Egyetrtsvel vagy akr valamilyen Vratlansg okn), minden olyan kiterjedsben is RTKELNI / ELLENRIZNI szksges, amely a Vtozssal rintett rsz Meghatrozit rgzt Egyetrts megformlshoz tartoz EGYEZTETSEKHEZ ’Elvlaszthatatlanul’ hozzkapcsolsra kerlt (s ez az Elvlaszthatatlansg Egyetrts tjn nem kerlt mg feloldsra)…”
A Klnleges Utat megnyitott egyedi teremtk rszvtele [s az Javaslataik / szrevteleik / Krseik] azrt NAGYON FONTOSAK pldul most, az EGYEZTETSI TEREK / EGYEZTETSI (Fbb) FORMK Szablyozsban, mert a CL olyan EGYEZTETSI Formk felptse, amely MINDEN l szmra jl hasznlhat Sors-Forml ’eszkzz’ vlhat. Tbbszr hangslyoztam, mennyire fontos, hogy a Tapasztalataikkal az egyedi teremtk is jruljanak hozz egy-egy j-Harmonia megformlshoz azrt, hogy Az-LET ’lhetbb’ legyen, s az egyedi teremtk Szndkai harmonikusan beilleszthetv vljanak a Kzssgek LETBE.
2020.10.23.
Jelenlegi megrtsem szerint az EGYEZTETS j Forminak meghatrozsra irnyul Kiprblsokban rszt vett teremtk a Kiprblsban val Jelenltk ’lezrsaknt’ az ’EGY-KRSHEZ’ nagyban hasonl Krst terjeszthettek el, Vlasztsuk szerint akr ’Szemlyes’ vonatkozsban is [EGY-Krsrl: 20151127 – elrhet ITT, a Szemlyes-EGY-Krsrl: 20190603 – elrhet ITT].
Az rs folytatdik a 30. rszben, elrhet ITT