Ugyancsak a [38.r.] 25. pontban rtam ksbb arrl, hogy
„…az teht teljesen egyrtelm, hogy ha egy FLD Kzssgben letre-Befogadott egyedi teremt letben a Sors-Rendezs ELS Szakasza szerinti GONDOSKODSBAN nyilvnul meg a FLDANYA [s a YO / Ered-nagy-TEREMT], a GONDOSKODS F Felelse az IRGALOM, s minden MEGERSTSNEK / GONDOSKODSNAK az IRGALOMRA jellemz ’Alap-Mrtk’ szerint szksges megnyilvnulnia.
Ekkor teht nem elg az, hogy a Gondoskods ’NE RONTSA’ a meglv helyzetet, hanem a ’TNYLEGES JOBBULSHOZ’ kell vezetnie. Fontos, hogy a teremt a lehet leghamarabb [ahogyan lehetsges] visszaigaztsa az lett abba az Alap-llapotba, amikor mr teljesen tudatos a sajt Ered-n-Jellegben s minden fontos Meghatrozjban (gy kell n-ismerettel s tudatossggal / tudssal rendelkezik), felptette a Bizalom egy meghatrozott ’Alap-llapott’, s kpes a Tudatos-nll Szndk-Hasznlatra s az alap-szint N-Gondoskodsra.
A FLD Kzssgt rint Vltozs:
A FLDANYA
olyan Rendelkezst hozott a FLD Kzssgre kiterjeden, hogy
amennyiben egy teremt szmra a Sors-Rendezs MSODIK Szakaszhoz tartoz Gondoskodsban szksges megnyilvnulnia a FLDANYNAK [s a YO-nak / Ered-nagy-TEREMTNEK],
azonban a teremt az anyagi-testben l n-rszvel nem kpes az nll-Tudatos Szndk-Hasznlatra s/vagy jelentsebben srlt a Bizalmban,
akkor a Sors-Rendezs ezen ’Hatr-Terletn’ [a MSODIK Szakasz legelejn] kihagyhatatlanul IRGALMI Alapon szksges megnyilvntani az ilyen teremt Gondozst.
Ez azt jelenti,
hogy amennyiben Szolglati jelleg Megerstsre is szksge van a teremtnek,
a SZOLGLATI alap Gondoskods is csak a ’szigorbb’ mrtk szerint [a SZORGALOM alapjn (20200806 10.r., 14. pont – elrhet ITT) nyilvnulhat meg
[pontosabban KML GONDOSKODSSAL:
20200908 [216.r., 217-218-219.r.] 83. pont (elrhet ITT)
20200908 [224-228] 86. pont (elrhet ITT)].
Kln is megjellsre kerlt a Szablyozsban az jdonsga miatt [azonban valjban magtl rtetd],
hogy IRGALMI Alapon nyilvnulhat meg a MEGTARTI [illetve ms Klnleges] Gondoskods azon egyedi teremt fel,
aki mg nem Rendezte teljesen az Alap-Kapcsoldsait,
aki mg nem tudatos teljesen az Ered-n-Jellegben,
vagy pedig valamilyen ERS (akr „idegen alapon megformldott”) KNYSZER-jelleg Rendezsbe kezd bele.
A FLDANYA
(1)
az egyedi teremtk ’egyedi’ helyzete alapjn ms Nehzsg Rendezshez is FELAJNLHATJA az IRGALMI Alap [erteljesebben Irnyban-Tart] MEGERST GONDOSKODST,
(2)
valamint a YO s a teremt Ered-nagy-TEREMTJNEK EGYETRTSVEL
egy pontosan meghatrozott Nehzsg Rendezsnek a teljes tartamra
ms okbl is kihagyhatatlann jellheti az IRGALMI Alap Megerst Gondoskods megnyilvntst.
Ha a FLDANYA csupn FELAJNLJA az IRGALMI Alap MEGERST Gondoskodst egy Sors-Rendezsi szakaszra [a MSODIK Szakaszon bell], ez a Felajnls egy EGYEZTETST nyit meg. A teremt Vlaszthatja azt is, hogy nem kri az IRGALMI Alap Gondoskodst, helyette inkbb a SZOLGLATI Alap-Mrtk szerinti Rendez Utat vlasztja…”
2020.12.30.
Jelenlegi megrtsem szerint
ebben a pillanatban mg
a FLDANYA nem vltoztatott ezen a korbbi RENDELKEZSN,
de az ezen pontban emltett J ELVRE figyelemmel,
valamint a Sors-Rendezsek eddigi Tapasztalataira alapulan
minden olyan teremt esetben / minden olyan Helyzetben azonnal EGYEZTETST Kezdemnyez,
ha Felismeri azt,
hogy a teremt szmra a Rendezs VLASZTOTT [vagy meghatrozott] mdja
’Tlzott’ [egy meghatrozott mrtken felli] Feszlsben is jelez.
Lehetsges, hogy a Feszls csupn egy olyan Fokozott rzkenysget Jelez, amelyet erteljesebb Vdettsgbe szksges helyezni, vagy a tlzottan Gyorsnak rzkelt Megnyilvntsi mdon valamelyest vltoztatni szksges, s a feszls ’tlzott’ mrtke megsznik.
Ugyanakkor az is lehetsges, hogy [a MSODIK Sors-Rendezsi Szakaszban] Vltoztatni lesz szksges a VLASZTOTT [meghatrozott] Rendezsi Formn, mert azt valamilyen egyedi sajtossg miatt a teremt mg nem kpes Befogadni.
Ilyenkor rszletes RTKELSRE kerl, hogy a teremt SAJT VLASZTSAIRA figyelemmel hogyan lehetne ’Befogadhatv’ tenni a Rendezs mdjt, vagy ha ez nem lehetsges, akkor valsznleg j sszecsendlst lesz szksges meghatrozni [valsznleg a teremtnek Vltoztatnia lesz szksges a korbbi Vlasztsain].
A [23.r.] 16. pontban rtam (elrhet ITT):
„…A 20200627-i rs [3.r.] 3. pontjban rtam (elrhet ITT):
„…Ebben s az ezt megelz rsban egy j Megersts / j MEGTARTI GONDOSKODS megformlst rintem. A meghatrozott [elsdleges] Lnyege-Clja-rtelme szerint nevezem meg az rsban, ezrt jellm IRNYBAN-TARTSNAK.
FORMLD Megerstsrl van sz,
amelynek az ALAP-HARMONIJT
a MINDENSG-FORRSA elkezdte KIRASZTANI A-TEREMTETT-VALSGRA,
s a Megformlshoz kapcsold EGYEZTETSEKBEN rsztvev azon Kzssgekben, amelyek azt Vlasztottk,
folyamatban vannak KIPRBL teremtsek
>>> annak bepontostsa rdekben,
hogy a tnylegesen meglv Nehzsgek kzl lehetsg szerint a ’legsrgetbbek’ / a ’legtbb nehzsget okozk’, esetleg a ’tovbbterjeds’ nehzsgt s veszlyt leginkbb megnyilvntk
a lehet leghamarabb Rendezhetv [Teljesen Rendezhetv] vlhassanak A-LTEZS-S-LET-EGSZBEN.
Mint emltettem, a most formld IRNYBAN-TARTS a MEGERSTS jabb Lehetsgeit nyitja meg
- mind az egyedi teremtk szmra [az (n)Lnyeg szmra az N-AZONOSSGA ltal hozz tartoz letre s Trre kiterjeden],
- mind az letet KZVETLENL (!) Gondoz MEGTARTI-Teremt s nagy-TEREMT szmra [a MINDENSG-FORRSA szmra is]. Az j IRNYBAN-TARTST k mindkett GONDOSKODSI Irnyban megnyilvnthatjk:
(1) egyfell a SAJT Megnyilvnult-[MEGTARTI-]Valjukat is (akr folyamatosan) Ellenrizhetik / Ellenriztethetik / Igazthatjk / Rendezhetik,
(2) msfell pedig a GONDOSKODSUKBA tartoz TR, s az oda jogosan befogadott let szmra is adhatnak majd ELVEKKEL szablyozott / sszecsendlsen alapul jabb Megerstseket [kifejezetten az sszecsendlssel meghatrozott Harmonia (Irny) Megtartsa rdekben].
Az IRNYBAN-TARTS [mint j Megersts] ALAP-HARMONIJT a MINDENSG-FORRSA ’eddig’ AJNLSAKNT rasztotta ki A-TEREMTETT-VALSGRA, s erre alapulan van folyamatban EGYEZTETS, amelyben ’klnleges’ mdon nem csupn a nagy-TEREMTK vesznek rszt, hanem a Kzssgek MEGTARTI-Teremti is. Mint emltettem korbban, ennek most az a Clja, hogy minden MEGTARTI-Teremt s nagy-TEREMT [akik az egyedi leteket Gondozzk] ’egyszerre’, s azonos mdon ALAPOZZK meg az letkben azokat az J GONDOSKODSI [ezek kztt MEGERSTSI] megnyilvnulsokat, amelyek
(1) egyfell A-LTEZS-S-LET-EGSZRE KIRAD Rend-Ttelek megnyilvnulsnak alapjai,
(2) msfell pedig [nagyon szorosan sszekapcsoldva az elzvel] ALAPJA A-LTEZS-S-LET-EGSZRE kiterjeden mr tnylegesen elkezddtt azon MEGJULSNAK, amely sorn AZ-LET egy teljesen J RENDSZER TRBE kerl T-VEZETSRE.
Az eddigi megrtseim szerint AZ-J-TRBE a MINDENSG-FORRSA olyan ’biztostkokat’ rgztett be [’alapjaiban megvltoztathatatlanul’, ebben az rtelemben Meghatrozknt], amelyek nem teszik tbb lehetv a „Tr-Vesztst’ / akaratlan-let-vesztst / akaratlan vegylseket s keveredseket / akaratlan Irny-Vltoztatst s Eltvolodst, valamint az olyan ’Nehzsgeket’, amelyek a MINDENSG-FORRSA Sajt RTKELSE szerint okv (’forrsv’) vltak olyan Nehzsgek megformldsnak, amelyeket az rintett teremtk (1) nem voltak kpesek n-erbl Kiigaztani / rendbe-tenni, s/vagy (2) nem voltak kpesek EGYTT az letket Kzvetlenl Gondoz MEGTARTKKAL Kiigaztani / Rendezni…”
A mostani rs [18.r.] 12. pontjban kezdtem el rni arrl (elrhet ITT), hogy mra a Sors-Rendezs [Hazavezets] kett nagyobb szakaszra kerl felosztsra [errl mra az EGYEZTETSI folyamatban sszecsendlst formltak meg a nagy-TEREMTK].
Az ’ELS’ Szakasz addig tart, amg a teremt kpess vlik az nll (tudatos) Szndk-Hasznlatra s egy alap-szint N-Gondoskodsra. Jellemzen ebben a szakaszban pl jra fel a Bizalom is ’legalbb egy alap-llapotban’.
Emltettem, hogy a Bizalmt Visszapt teremt szmra a MINDENSG-FORRSA erteljesebben IRNYBAN-TART Knnytst / Vdelmet forml jelenleg, s ennek a Vdelemnek a Kiprblsa nhny Kzssgben mr megkezddtt [ilyen Kzssg a FLD Kzssge is]. Ennek a SPECILIS (!) Vdettsgnek a megformlsa azrt indokolt, mert a TAPASZTALAT szerint a Bizalmban bizonytalan / ingadoz teremtt a ’KZELBEN’ lv ms teremtk Jelenlte s Megnyilvnulsai sszezavarhatjk / EL-Terelhetik a Sajt Sorstl. A Bizalom „hinya” a teremtket NAGYON JELENTSEN AKADLYOZZA a Sors-Rendezskben.
Emltettem, hogy mr elkezddtt annak a ’SRBB’ Vdettsgnek [NAGYON ERS IRNYBAN-TARTSNAK] a megformlsa, amely a Sors-Rendezs ’ELS’ Szakaszban jr teremt lethez kapcsoldik majd.
Emltettem az rs 12. pontjban, hogy a FLD Kzssge is rszt vett / rszt vesz az ezen NAGYON ERS (J) VDETTSG megformlshoz kapcsold Kiprbl Teremtsekben, s a nemrgiben lezrult Kiprblsi Szakaszban elsdlegesen azoknak a HELYZETEKNEK a feltrkpezse / meghatrozsa folyt, hogy melyekre SZKSGES majd ennek az j Vdettsgnek (akr Knnyts formj j Vdettsgnek) a kiterjesztse.
Az rs folytatdik a 89. rszben, elrhet ITT