A ’Tr-Hasznlat’
(1) ELVEI
s (2) az adott Birodalmon / Kzssgen bell megformlt SZABLYAI
IMMR / Az-Elketkezben
nagyon pontosan [Garancikkal is megerstetten] BERGZLNEK a teremtk
(1) (n)Lnyegbe
s (2) a Befogad Alap-Tartalmak kz.
Ezek nem j szablyok,
eddig is ezek voltak a Tr-Hasznlat ltalnos Szablyai,
csak most a nagy-TEREMTK EGYETRTSSEL arrl Rendelkeztek,
hogy ELVEKBEN is kerljn szablyozsra nhny olyan szably,
amelytl eltrs kzvetlenl vagy slyosan veszlyezteten let-ellenes.
A Tr-Hasznlatnak vannak olyan jabb ELVEI s SZABLYAI, amelyek csak az J TR-ALAP TRBEN nyilvnulnak meg [ezek rtelmezhetetlenek a RGI TR-ALAP Trben lk szmra]. Ezek is nagyon egyszer [nagyon knnyen Felismerhet s Megrthet] szablyok, s a MEGTARTI-Teremtk minden Kzssgben mr formljk azokat az egyszer, htkznapi megtapasztalsokat, amelyekben ezek minden teremtben Megrtett vlnak s Bergzlnek az letkbe.
Mind a RGI, mind az J TR-ALAP TRBEN
a teremtknek [egyedi teremtknek]
’teljesen szabad’ [majdnem teljesen szabad – ez a Tudatossg llapottl fgg] rendelkezse
csak s kizrlag a ’sajt testre mint trre’ terjed ki.
A ma mr az N-AZONOSSGVAL ’megjellt’ ’testi val’
nagyon kevs kivteltl eltekintve olyan a teremt lethez-hozzrendelt-(Szemlyes-)Tr,
amelyben az sszecsendlssel meghatrozott Teremtsi Irnyaiban szinte maradktalan szabadsggal rendelkezik a Tr-formls / let-formls tern.
A Kzssg LETHEZ rendelt egyb ms tr [ebben a ’kzs hasznlat Tr’ is]
azonban IMMR / Az-Elkvetkezben
’Vdelem alatt ll Tr’ is lesz mindaddig,
amg a teremtkben maradktalanul bergzlnek [s gy betartott vlnak] a ’kzs hasznlat Trhez’ rendelt szablyok.
A F Szably az,
hogy a teremt a Sajt Sorsban sszecsendlssel meghatrozott Teremtsi Irnyokban
nagy szabadsggal s Teljes Felelssggel hasznlhatja a Kzssg LET-Tert
[a Kzssg LET-Ternek azt a rszt, amely az egyedi teremtk ltal megrinthet].
Olyan mdon nyilvnulhatnak meg a ’kzs hasznlat Tr’ hasznlata sorn a teremtk,
hogy a Megnyilvnulsuk / Kiradsuk nem hathat gyengten msokra / msra
[magra a Kzssg Terre s ramlsaira sem]
[magra a MEGTARTI-Teremtre sem],
s ami majdnem ugyanez:
ezzel nem ronthatjk sem a sajt Sorsukat,
sem pedig Az-LET s A-TR brmely ms kiterjedst.
Hogy a teremtk majd pontosan megrtsk azt,
hogyan hasznlhatjk
(1)
mind a szabad rendelkezskbe tartoz tereket (a sajt testket s megformlt ramlsaikat),
(2)
valamint az LETHEZ-Rendelt-TR ltaluk is megrinthet rszt,
ennek a TUDATOSTSNAK [a szksges Tudatossg / Tapasztalat felptsnek] az tjt / formit
mr srgssggel formljk a MEGTARTI-Teremtk minden Kzssgben.
Kezdetben valsznleg az j IRNYBAN-TARTSI Megersts sok formjt felhasznljk majd a MEGTARTI-Teremtk a szksges alap-tuds felptse rdekben,
mivel ma mr nem csupn „nem ktelesek eltrni” a Kzssgkhz rendelt brmely TR megsrtst vagy veszlyeztetst,
hanem meghatrozott FELELSSGK
a Kzssgk LETHEZ (!) rendelt Tr meghatrozott Harmonijnak / Rendszernek / p llapotnak a Megtartsa / megvsa.
A FLD Kzssgben a TISZTELET az a Megnyilvnuls, amely a FLD Kzssgben megformlhat minden megnyilvnuls ’ALAPJT’ adja. A TISZTELETBE belefoglalt Meghatrozk olyan szablyoknak is tekinthetek, amelyeknek minden teremt minden megnyilvnulsban kihagyhatatlanul rvnyeslnie kell.
A ’ne rts, ne bnts’ ’tilts’ vonatkozik mind a tudatos, mind az akaratlan megnyilvnulsokra. ’Kvetkezmnnyel’ jr az, ha valaki msokat gyengt mdon nyilvnul meg:
egyik formjban sem maradhat Kvetkezmny nlkl
a msokat (vagy akr a teremt sajt Harmonijt) tnylegesen gyengt megnyilvnuls.
A Veszlyeztet megnyilvnulsokrl minden Kzssgben a MEGTARTI-Teremt rendelkezik: melyeket tli mr olyan ’slynak’, hogy azokat ugyancsak Kvetkezmnyek ’al’ rendeli.
Mint emltettem, a FLDANYA a MAGJAINAK a Megllts [IRNYBAN-TARTS, Klnleges s SPECILIS Tudatosods] azon formjt ’Ajnlja’ megnyitni, amely (1) mr a sajt testet-letet is gyengt, (2) illetve a ’csupn’ veszlyeztet megnyilvnulsok esetben is Jelez / Megllt.
Ezen MEGLLTSI [IRNYBAN-TART] forma azrt ’illeszkedbb’ jelenleg a MAGOK lethez, mert egyfell mindannyian mr megnyitottk a Harmonia Megformlsa Tudatostsi Utat, s gy bennk mr formldik az az j bels-ramls s j rzkels / Tudatostsi-t, amelyre alapulva nagyon tisztn s pontosan kpess vlnak rzkelni s rtelmezni / Megrteni a Sajt Sorsuk Harmonijt. ’Klnleges Kzelsgk’ a FLDANYHOZ ’Tarts’ jelleggel kerlt megformlsra, ami azt jelenti, hogy jellemzen egy Nagyobb Teremt-Szakasz teljes tartamban a FLDANYHOZ ’specilis’ ramlsokkal kapcsoldnak, s ms teremtkre ma mg nem jellemz Szorossgban nyilvnulnak meg [gy a FLDANYA ’mg kzvetlenebb’ mdon tudja vezetni ket a veszlyeztet helyzetek Felismersben / Megrtsben].
A TISZTELET Meghatrozja az, hogy egymst szksgtelenl nem kzeltik meg s nem rintik meg a teremtk >>> brmely Kzeleds s Kzeli sszekapcsolds csak tudatosan megformlt sszecsendlsen alapulhat. Akik egymshoz sszecsendlssel Kzeli sszekapcsoldst megformltak, azok is fokozott figyelemmel irnyulnak / figyelnek arra, hogy a trsuk ’Fokozottabban rzkeny’ n-rszeit [vagy brmely ms ’rzkenysgt’] szksgtelenl ne rintsk meg. Az ilyen ’rzkenysg’ megrintse jellemzen (1) csak nagyon fontos okbl lehetsges s/vagy (2) klnleges okbl lehetsges.
A TISZTELETHEZ tartozik az is, hogy a teremtk ’ismerik’ [tudjk] s Elfogadjk a ’mssgot / egyedisget / klnbzsget’, s tudjk azt, hogy A-LTEZS-S-LET-EGSZBEN minden teremti forma / minden megnyilvnuls trvnyes okkal ltezik, egyik sem fontosabb a msiknl, mindegyik rsz fontos rsze A-NAGY-EGSZNEK.
Ma mr a TISZTELETBEN van bergztve a ’gyengt Kiradsok / megnyilvnulsok kijavtsi ktelezettsge is’ [ez kvetkezik a gyengt jelleg megnyilvnulsok ’Kvetkezmnyek al helyezsbl’].
Mint emltettem, az IRNYBAN-TARTSNAK vannak mr olyan megformlt elemei / Gondoskods-rszei, amelyek ’Megformlt-Tr-Alapak’, s van egy olyan jonnan formld rsze, amely kzvetlenl A-SEMMIN ’alapul’. A MINDENSG-FORRSA a SAJT LTEZSNEK (!) eddig Felismert s Megrtett TR-Rszeit Tudatosan hasznlva egyre teljesebben Megrti A-LTEZSE [s ebben A-TR] Lnyegt-Cljt-rtelmt.
A-TR
(1)
lnyege / eredje szerint AZRT VAN, hogy
’ABBAN’ a Tapasztalatok / A-Vltozs MEGNYILVNULJANAK
[rzkelhetv s FELISMERTT / MEGRTETT vljanak].
(2)
’Utbb’ megformldott Szndk [vagy elszr inkbb mg csak ’vgy’ (ma mr ennek az rtelme a ’Fontolgats’)] AZON IRNYBAN,
hogy ’ne mljon el nyom nlkl a Tapasztalat’, ’maradjon meg valamilyen rk formban’,
habr tudott, hogy a megformlt-valja nem maradhat meg.
Ekkor formldott meg a TRBEN A-TR [s gy A-LTEZS] azon N-JELLEGE,
amely a Tapasztalatok ’lnyegt’ [a benne Felismertek Lnyegt-Cljt-rtelmt / a Tudst, Megrtst] kpess vlhat
VLASZTSRA ALAPULAN [teht ez mr Szabadsg, nem RK Meghatroz]
egy ezen clbl megformlt ’Belsbb’ s ’TARTSAN Megformlt’ TRBE BERGZTENI.
Ennek az els [ma ismert] Megnyilvnulsa lehetett a ’kezd-kpben’ emltett ’Legels T-VEZETS’, s valsznleg mig ez az akkor megformldott s TARTSS megformlt BELS-TR az alapja a MINDENSG-FORRSA [= A-LTEZS] minden Megtapasztalsa lnyegt / cljt / rtelmt ’visszakereshet’, utlag is megismerhet [az ppen Megformlt-Val Tudatossgba Beemelhet] TUDS formjban val MEGTARTSNAK.
gy ez az ’Alap-Mintja’ annak is, hogy az egyedi lett vlt [nagy-TEREMTI / MEGTARTI s egyedi] teremtkben (1) mind a MINDENSG-FORRSVAL ’KZS’ Kiradsi-Pontban, (2) mind a teremt (n)Lnyegi [s minden ms megformlt (Kzps, Anyagi)] Testben mra megformlsra kerlt / kerl egy olyan ’rk’ jelleg Bels Tr-Rsz, amelybe a Tapasztalatok lnyege (’eszencija’) mindaddig Bergzl, amg az adott testi forma l.
(n)Lnyeg esetn ez a teremt TELJES LETE.
A Kzps-Test esetben ’addig l’ a Kzps-Test, amg a teremt abban a[z Ered-Birodalmtl klnbz MSIK] Birodalomban l letre Befogadva, amely Birodalom nagy-TEREMTJE szmra ’TERET ADOTT’ a Kzps-Test megformlsval.
Anyagi-Test esetben nem csupn a szlets s Lezrs kztti tartamban rgzlnek be a Tapasztalatok ’rk’ [= visszakereshet, brmikor a megformlt-test Tudatba beemelhet] formban, hanem mindaddig, amg abban a Kzssgben Befogadva VAN a teremt, amelyben ezt a testi formj Megtapasztalst megkezdte.
Amikor egy Birodalomban [ez ma mg elsdlegesen csak a KLNLEGES Birodalombl ered egyedi teremtkre jellemz] vagy Kzssgben az egyedi teremt TELJESEN LEZRJA a Megtapasztalst, a Tapasztalatai [Sajt Harmonijn / a sajt Ered-n-Jellege Meghatrozi szerint felplt rszt] ’Lnyegi-Harmoniv’ formlja [ha azt ’TOVBBVINNI’ Szndkozik Megtartott-Tudsknt], s az egy ’valamelyest elklnl’ Bels-Trben Bergzl az (n)Lnyeg ’Tapasztalatokat Megrz Bels-Terben’. Ez a ’valamelyest klnllsg’ csupn azt jelenti, hogy a Megmarad Tapasztalat pontosan JELZI, hogy melyik Birodalom melyik Kzssgben (= melyik nagy-TEREMT s MEGTARTI-Teremt Kzvetlen Gondoskodsa mellett) formldott lett a Tapasztalat azon rsze. Ez nagyon fontos ezen Tapasztalatok ksbbi RTKELSNL [pldul annak az rtkelsnl, hogy egy azon Birodalomban / Kzssgben megformldott ELTVOLODS a Sajt-Harmonitl mennyiben Felelssge a teremtnek-magnak [megfelel MEGTARTI Gondoskods mellett mi okozta benne az Eltvolodst], s mennyiben Felelssge ez az letet Gondoz MEGTARTI-Teremtnek/ nagy-TEREMTNEK / MINDENSG-FORRSNAK [habr a teremt a tle telhet mdon mindent megtett a Sajt-Harmonija Megtartsrt, ehhez nem kapott megfelelen elgsges Kzvetlen Gondoskodst az lett Kzvetlenl GONDOZKTL]…”
20200630 (elrhet ITT):
„…A ’Tr-Hasznlatrl’
’Elkszletknt’ rdemes jra vgig-olvasni ezt az ide-idzett korbbi rs-rszletet a ’kezd-kphez’ tartoz eddigi Megrtsekre is figyelemmel [20200509- A-TR (elrhet ITT)]:
„…Fontos tudni arrl, hogy
A-TR
kzvetlenl [nem csupn a KIRADT-VALSGBAN / KIRADT-VALSGKNT megnyilvnul LET, hanem]
A-LTEZS MEGTART-ALAPJA,
s emiatt
(1)
egyfell RK jelleg [folyamatosan rad / Kirad / Van],
(2)
msfell pedig ugyangy rszleteiben ismerhet fel / ismerhet meg / trul fel a TUDAT / Tudatossg szmra, mint brmely ms MEGNYILVNULS.
Az eddigi tapasztalat
A-LTEZS-EGSZBEN [a MINDENSG-FORRSA NNN-SORSBAN]
s a KIRADT-VALSGBAN [AZ-LETBEN] az, hogy
a Tr-Formk / Tr-Jellegek / ’Tr-Mozgsok’,
a Tr Vltozsai (’viselkedse’, jellemzi, Meghatrozi) is
a TUDATOSSG Vltozsaihoz igazodnak.
Vannak egyszerbb felpts [’alapoz jelleg’ / ’letet-megalapoz’] Terek,
vannak ’Kibomlak, Kiteljestek’,
s vannak ’tartsabban megmaradak’,
valamint ’visszahzdak’.
Vannak olyan Tr-Formk, amelyek egymssal sszekapcsoldhatnak s bizonyos mrtkben ’vegylhetnek’
[ez nem a jogosulatlan vegylst jelenti, hanem valamilyen sszecsendlsen alapul rszlegesen-tartsabban-egymshoz-kapcsoldst],
s vannak ’Tvolsg-Tart’ / ’Tvolsg-nvel’ / ’Tvolsgot kiterjeszt’ Terek,
s egymssal nem-vegyl [a hozz rendelt N-AZONOSSGOT biztosan megtart] Terek.
Vannak ma mr a MINDENSG-FORRSBA jelentsen lassabban visszaraml Terek,
s vannak ’nagyon rvid let’ Terek.
Ezt az hatrozza meg, hogy (1) milyen let-forma s (2) milyen Megtapasztals szmra kerl Kirasztsra a Tr.
A-TR ltalnosan ismert jellemzje az, hogy folyamatosan vltozik, soha s sehol nem nyilvnul(hat?) meg ktszer / tbbszr pontosan ugyanabban a formban. Valsznleg kzvetlenl ez az alapja (forrsa?) A-LTEZS s LET egyszeri-s-megismtelhetetlen megnyilvnulsnak [ELV jellegg / Meghatrozv megformlt Tapasztalatnak].
A-LTEZS [azaz a MINDENSG-FORRSA] Tapasztalata szerint
A-TR is ’gazdagodik’ folyamatosan j Jellegekkel
[az j Jellegek mindig ’Felismerhetv’ vlnak A-TRBEN a Tudat / Tudatossg szmra],
A-TR ’megmutatja’, ’MEGFORMLJA’, ’Formv Vltoztat’ minden megnyl / megnyilvnul j Jelleget / Vltozst.
Felttelezheten
KZVETLEN az EGYMSRA-HATS
a TUDAT / TUDATOSSG s a TR / a TR MEGVLTOZSAI kztt.
Felttelezheten
A-TR LTEZST(!)-MEGTART ma ltez formja
A-LTEZS megelz Nagyobb Szakaszban (Szakaszaiban?) formldott (alapozdott?) meg,
s
kzvetlen lehet a kapcsolata a SZABADSG s a SZNDK [mint a MEGTARTHATSG / a MEGTARTHATSG ALAPJAI] megformlsval
[20200409(1.r.)(1.pont) – elrhet ITT].
Felteheten fokozatosan Felismerhetv s Megrthetv vlik majd a TUDAT / A-LTEZS szmra
A-TR pontos ’eredete’, Lnyege-Clja-s-rtelme.
Az eddig Felismert-Megrtett Lnyege-Clja-rtelme A-TRNEK:
(1)
egyfell ALAPJA A-LTEZSNEK s a TUDAT megnyilvnulsnak
[A-TRBE ’rgzl be’ [Megtarthat(an)] ’A-Tudat’ / ’A-Van’],
(2)
msfell pedig utat nyit a SZNDK Kiradsnak / utat forml a (Tapasztalatokra alapulan Megfontolt s) Megformlt Szndk Kiradshoz,
hogy az valamilyen MEGTAPASZTALHATV vljon
[(pontosabb kifejezs hjn) ’Eszkze’ (’ereje’?)(Felttele?) a Megnyilvnulsnak].
Egyik rtelmezsben
A-TR
maga AZ-RK-MEGNYILVNULS,
amely a TUDAT / TUDATOSSG megformldst kveten ’Rszekk’ ’vlhat’,
hogy a Tudat / Tudatossg Megformlhassa BENNE-VELE-LTALA
’A-MEGTARTHATT’,
’A-NYOM-NLKL-NEM-ELMLT’,
A-TAPASZTALATOT (Tuds rtelemben).
A MINDENSG-FORRSA BELS TEREIBEN A-TR a mi fogalmaink szerint RK Jelleg [folyamatosan Vltozik / rad ott is, de sokkal lassabban (?), mint a KIRADT-VALSGBAN].
A KIRADT-VALSGBAN
ma mr sok Kzssgben gyorsabb vagy pp lassbb
(1) a TR megvltozsa
(2) valamint a TR visszaramlsa a MINDENSG-FORRSBA,
mint eredenden vagy ezt megelzen.
Ez attl fgg, hogy
a Kzssg MEGTARTJA s az adott Kzssgben lk mennyire rszletesen szndkoznak megtapasztalni / megismerni azt a Teret [a Trben formld Tapasztalatot], amelyben ppen lnek.
(1)
Amg egy adott Kzssgben lk folyamatosan keresik a lehetsgt a Trben megnyilvnul LET rszleteinek / sszefggseinek / lehetsgeinek a megismersre / megrtsre,
amg ’dolgoznak / teremtenek a Trrel’ / Tudatosan formljk, Tudatosan vjk,
addig A-TR Tartsabb, s az ott lk Szndka szerint lassabban vagy gyorsabban Vltozhat.
(2)
Ahol a Teret „nem becslik”,
ahol az ott lk szndka nem irnyul az letet Megtart Tr / Az-let Lehetsgeinek a Megismersre,
ott a Tr gyorsabban halad vissza a MINDENSG-FORRSA SAJT-VALJBA,
s leginkbb a Tr „kiresedse, hanyatlsa” rzkelhet / rtelmezhet.
Vonatkozik ez nem csupn a KZSSGEKHEZ Rendelt TRRE,
hanem az egyedi teremtk Sajt Sorshoz ’hozz-rendelt’ let-Terre (Testre) is.
Tapasztalat mra az, hogy
az egy adott Trben / Kzssgben lk Szndkai
egyre jelentsebben hat(hat)nak kzvetlenl magra a Trre is.
Vannak az letet Megtart Tr Megvltozsnak immr olyan Szablyai,
amelyeket a Trben lk formlhatnak meg a sajt letk szmra.
Meghatrozhatjk,
hogy A-TR [s gy az letk] milyen Vltozsi-ven haladjon,
az V egyes szakaszai nagyjbl milyen mrtk szerint kvessk egymst,
s gy ’meddig’ [milyen tartamban] tapasztalhatnak a Kibomls / Formlds – Kibontakozs – Megtartottsg – sszegzs / Visszahzds / Lezrs szakaszaiban.
Lehetnek ma mr olyan Vlasztsai a Kzssgeknek,
hogy a Kibomls s Felpls viszonylag hosszabb tartam Szakaszai utn
az sszegzs / Visszahzds s Lezrs szakaszai inkbb legyenek rvidebbek,
s csak olyan tartamban formldjanak meg, amely a Megjuls Elksztshez (egy kis rhagyssal) felttlenl szksges.
(…) Eddig a tr-vesztsek / tr-megsrlsek miatt ’meglazult’ a megszakthatatlan alap-kapcsolds Az-let s A-Tr kztt, s emiatt a Trnek (ahogyan az letnek is) a teremtk leginkbb csak egy egyre szkl szelett / rszt vlhattak kpess megrteni / megismerni.
Ahogyan az let-Alapok [Tr-jelleg s egyb jelleg Rendez] Kiigaztsai megnyilvnulnak,
az egyedi teremtkben is jelentsen megvltozik mind a Tr, mind pedig az let RZKELSE s gy rtelmezse is.
Sokkal tbb Tuds lesz majd [szinte adottan, kszen-kapottan] a Befogadsi-Alapokbl megnylan az egyedi teremtkben is
(1)
a Trrl,
s arrl, hogy
(2)
mennyiben / milyen mdon [’milyen hatalommal’] alakthatjk / formlhatjk a teremtk az letkhz tartoz Teret,
(3)
milyen mdon vehetnek rszt a ’Kzssghez tartoz Tr’ formlsban / megvltoztatsban,
(4)
s melyek azok a megnyilvnulsok, amelyektl tudatosan tvol kell tartaniuk magukat annak rdekben,
hogy sem ms teremtk lett / let-Tert ne srtsk meg,
sem pedig a Kzssghez tartoz [leginkbb ’kzs hasznlat’ s/vagy a MEGTARTI-Teremt sajt Rendelkezsbe tartz] Teret ne rintsk meg.
Ez a Tuds hamarosan jra kzvetlenl elrhetv vlik mindannyiunkban.
Az j TR-ALAP Trben mr a FLD Kzssgnek teremti is az ltalnosan-Meghatrozott-Tvolsgtartssal lnek majd.