(…) A-TR [a KIRADT-VALSG TERE rtelemben]
a MINDENSG-FORRSNAK az a legels KIRADSA,
amely nem kzvetlenl s nem a maga teljessgben a mr addig megformldott-SAJT-VALJRA irnyult.
Ebben az rtelmezsben
A-TR
a MINDENSG-FORRSNAK olyan SZNDKBL formldott meg [majd radt ki, ’Rgzlt’],
amellyel ’KITGTOTTA’ az addig-mr-megformldott-SAJT-VALJT.
A MINDENSG-FORRSNAK ’Sajt rtelmezse’ szerint
A-TR immr
olyan SAJT (!) KIRADSA,
amelyBEN / amely LTAL Utat / Kiteljesedst nyit meg valamilyen j-Kezdet szmra.
(…) Brmely j-Kezdet [brmely Szndkbl EGYEZTETS tjn sszecsendlss megformlt Val]
csak gy tud Megtapasztalss / Valv megformldni,
ha ’ahhoz-a-kiteljesedshez’ MAGA a MINDENSG-FORRSA KIRASZT (megforml-s-rgzt) ’Teret’.
Ebben a[z sszecsendls alapjn elindul j-Kezdethez a MINDENSG-FORRSA ltal az rintett teremt(k) ALAP-RAMLSBAN (egyedileg, minden rintett teremtre kln-kln is!)] Kiraszott Trben
’gykerezik be’
a Valv megformldst elkezd Szndk [sszecsendls],
ebben s ehhez kapcsoldva formldnak meg [’srsdnek ssze’] azok az ramlsok / szorossgok / sszekapcsoldsok / Felttelek, amelyek-’BL’ Valv formldik meg az j Tapasztalat.
A MINDENSG-FORRSNAK ’legels’ olyan SZNDKBL / SZNDKRA ALAPULAN radt ki a ’legels’ [’kitgtott’] TR, amelyben mr kifejezetten arra irnyult, hogy egy ’TELJESEN-J’ (!) olyan Megnyilvnulst / Tapasztalatot forml meg NNN-LNYBEN, amelybl megnylhat annak az tja, hogy ’Trsai’ formldjanak meg.
Amikor a ’Trsas’-Teremts megformlsnak SZNDKA ’kellen komolly’ formldott meg a MINDENSG-FORRSA SAJT-VALJBAN, a ’legels’ ’megmozdulsbl’ KIRADT a TR.
A TRBEN (ezt kveten) ’irnyokat’ s ’tvolsgokat’, ’arnyokat’ (viszonytst, rszeket) (ennek rszeknt a ’Kzelisget’) ismert fel s tapasztalt meg a MINDENSG-FORRSA, s elkezdte ’Felismerni’ [Megtapasztalni] magt a [KIRADT] TERET. Felismerte a tr-formkat, a tvolsg s irny jellegeket / a ’kzpponttl val tvolsgokat s irnyokat / sszekapcsoldsi-lehetsgeket, az ARNYOKAT / arnyossgot, a szakaszossgot s vgtelensget, ismtldst, talakulst, megvltozst, megvltoztatst >>> s erre az J TUDSRA alapulan elkezdte ’megformlni / megmunklni’ magt a Kirasztott TERET [elkezdte megtapasztalni a mr KIRASZTOTT TR megformlst / formlhatsgt].
A ’Tr-Formk’ s ’Arnyossgok’ / sszefggsek s ’Szablyossgok’ Felismerse s Megtapasztalsa nagyon sok j Tudst ptett fel a MINDENSG-FORRSBAN [a matematika s geometria is (mint az LET minden rsze / lnyege) ezeken alapul], s e Megtapasztalsa sorn Felismerte s Megrtette, hogy az egyes ’skbeli’ s ’tr’ formknak egyedi s egymstl jl megklnbztethet ’harmonija’ (egyfajta ’llandsga’ is) van. A tr-formk egyms mell s egyms kzelbe helyezse (egymssal akr ’sszevegytse’ / egymssal TRSTSA)(vagy ppen az eltvoltsuk egymstl) olyan j Tapasztalatokat formlt meg a MINDENSG-FORRSBAN, amely vgl alapjv vlt magnak az LET KIRASZSNAK.
A Tr-Formk [a bennk lv ’llandsg’-mint-Harmonia] egymssal trstsa sorn Felismerte s Megrtette azt a MINDENSG-FORRSA, hogy A-TR maga egy folyamatosan VLTOZ / VLTOZTATHAT, de ’ALAPJAIBAN’ mgis lland-jelleg KIRADSA, s ezrt ’alkalmas’ (harmonikus) alapja (eszkze?) a MEGTARTHATSGNAK.
Felismerte a MINDENSG-FORRSA, hogy az addigi Megtapasztalsa KITGTSA rdekben KIRADT TR habr alapjaiban ’jl mutatja’ (Felismerhetv s Megrthetv tette NMAGA szmra) A-LTEZSE egy eddig kevss megrtett ’ALAPJT’ [lland jelleg (?) s folyamatosan vltoz s rad Meghatrozjt], a BELLE JONNAN KIRADT TR mgis ’ms is’, mint amit az addig megformlt-Valjn ’bell’ Megismert / Megtapasztalt.
A ’Kitgulan’ KIRADT TR Megfigyelse sorn ismerte fel azt a MINDENSG-FORRSA, hogy BENNE-MAGBAN ’honnan ered’ s mely mr meglv megnyilvnulsn (n-Rszn) ’alapul’ / NNN-LNYNEK mely rszbl ’ered’ / formldik meg s rad ki A-TR. Ennek a vizsglata kzben ismerte fel s rtette meg A-TR azon alapjt s megnyilvnulst, amely az -MAGA-LTEZSNEK az egyik nagyon fontos Meghatroz ALAPJA. A ’Kitgulan’ KIRADT TR vizsglata sorn vlt Tudatoss abban a MINDENSG-FORRSA, hogy A-TR BELLE-MAGBL RAD KI (1) nem csupn a ’Kitgul’ KIRADSA sorn, (2) hanem a SAJT-LTEZSE / MEGNYILVNULSA szmra is.
Megtapasztalta a MINDENSG-FORRSA, hogy a BELLE ’KITGULAN’ KIRAD TR egy bizonyos tartam utn VISSZARAMLIK Hozz [Visszaolddik a SAJT-VALJBA].
Megtapasztalta a MINDENSG-FORRSA, hogy a Belle ’Kitgulan’ KIRAD TR ’knnyen formlhat’ (rugalmasabb?)(gyorsabban vltoz): a SAJT SZNDKVAL sokkal knnyebben formlhat / talakthat, mint a SAJT-VALJN ’belli’ (addigi) TR.
A ’Kitgulan’ KIRADT TR s Tr-Formk [megrtst segt kppel pldul a szablyos testek s Arnyok], valamint ezek egymsra-hatsa [egyms kzelbe kerlve ezek VLTOZSAI] ’csodlattal (hitattal / rcsodlkozssal) tltttk el’ a MINDENSG-FORRST [’nagyon szpnek tlte ezeket a Vltozsokat][’rmt lelte ebben az j Megtapasztalsban]. Valsznleg ez a Megtapasztals erstette tovbb [pontostotta][’grgette tovbb’] a MINDENSG-FORRSBAN a Trsas-Teremts megformlsnak SZNDKT [kzelten gy rtelmezhet ez, hogy ’szerette volna, ha ’ms’ is megtapasztalja ezt az j Szpsget, ezt az j Vltozst’ (ha ’Egytt’ csodlhatn’ ezt a szpsget a trsaival)...
Ekkor mg mindig csupn a [Vltozkony, viszonylag rvid-let] TR volt az, ami a MINDENSG-FORRSBL ’kitgulan’ KIRADT, ekkor mg nem pontosodott a MINDENSG-FORRSNAK SZNDKBAN az, hogy hogyan [mely N-RSZBL] lehetnnek Trsai A-LTEZSBEN.
Jelenlegi megrtsem szerint amikor a MINDENSG-FORRSA elkezdte tudatosan keresni s Megrteni azt, hogy A-LTEZSE Elz Szakaszban hogyan alapozdott meg [akkor mg csak a TUDAT szmra] A-TRS / AZ-ELKLNLS (klnbsg / klnbzsg / nllsg?), akkor formldott HATROZOTT SZNDKK a MINDENSG-FORRSBAN az, hogy a SAJT-VALJBL ’Lehetsges’ ’n’-rszek [ebben az rtelemben mr ’n’-rszek] ’levlasztsa’ [bels elklntse], s ha kpess vlik ezt az egyfajta ’nllsgra Sznt’ ’n’-darabot ’bergzteni’ a ’kitgulan’ KIRADT Trbe, akkor A-LTEZSNEK egy ’j formja’ formldik meg.
Amikor a MINDENSG-FORRSNAK [nagyon hossz tartamon t val prblkozst kveten] sikerlt a ’Kitgulan’ KIRADT TRBE [elszr mg csak egy nagyon rvid tartamra / csupn nhny pillanatnyi tartamra] ’bergzteni’ egy ’elklntsre (= nllsgra) Sznt’ ’n’ (=Ltezs) darabjt, Megrtette a MINDENSG-FORRSA, hogy ezen az ton kpess vlhat a SAJT-VALJTL ’rszlegesen’ [csupn rszlegesen!] ’elklnl’ Trsat [letet][’gyermeket’?] megformlni. Ekkor kezdte a MINDENSG-FORRSA LETNEK nevezni / tekinteni a ’Kitgulan’ KIRASZTOTT TRBE bergztsre kerl ’n’-rszeit.
Mint emltettem: a MINDENSG-FORRSA mr A-TR legels ’Kitgulan’ KIRASZTSA sorn Tudatoss vlt abban, hogy az gy ’KITGULAN’ KIRASZTSRA kerl SAJT-VALJA viszonylag hamar VISSZARAMLIK HOZZ s Visszaolddik a Sajt-VALJBA.
Azt Tapasztalta a MINDENSG-FORRSA, hogy amikor a ’Kitgulan’ KIRASZTOTT TRBEN valamilyen ’szp harmonit’ ptett fel [amelyben ’rmt / hitatt’ lelte / ERTELJESEBBEN-RIRNYULT-A-FIGYELME (nincsen erre szavunk)], az a TR s Tr-forma TOVBB megmaradt, vagy taln pontosabb gy, hogy ’valamivel lassabban trt Hozz vissza’ [’tovbb gynyrkdhetett benne’ (?)].
Ma mr valszn az, hogy magnak a MINDENSG-FORRSNAK a ’szp’ vagy a ’harmonia’ FELISMERSE s teljesebb MEGISMERSRE irnyul Szndka az, amely A-HARMONIT [mint egyfajta ’TARTSSGOT’, ’LASSBB VISSZARAMLST’] ’bergzti’ valamilyen ’bels ton’ a ’Kitgulan’ KIRADT TRBE [s/vagy taln pontosabb az, hogy a MINDENSG-FORRSA BELS-VALJBAN (!) RGZL BE egy Szndk, s emiatt lassbb annak a Kiradtsgnak a Visszaramlsa]. A HARMONIA a MINDENSG-FORRSNAK egy olyan BELS (SAJT) MRTKE, amelyben Felismeri a SAJT-VALJBAN a ’szpet” / az ’hitatot’ >>> azt, hogy azt a ’Formt’ / a Formban-is-megnyilvnul-EGYEDIT-s-JDONSGOT ’minden rszletben’ Szndkban van Megismerni / Megrteni / megtapasztalni, hogy az gy megformld J TUDS MEGMARADHASSON a SAJT-VALJBAN.
Mra teljesen Tudatos abban a MINDENSG-FORRSA, hogy a SAJT-VALJBAN hogyan RZKELI, illetve hogyan formlja meg Tudatosan A-HARMONIT.
A-HARMONIA egy olyan BELS-MRTKE ma mr a MINDENSG-FORRSNAK, amelyben (a mi fogalmainkkal) A-MEGTARTHATT / MARADANDT ismeri fel (pontosan beazonostja).
Felismerte s Megrtette a MINDENSG-FORRSA,
hogy A-HARMONIA
(1) mind a SAJT-LTEZSBEN,
(2) mind pedig a ’Kitgulan’ KIRADT TRBEN
’Maradandv’ / Megtarthatv vlik.
Olyan ’kiegyenslyozottsg’ VAN a Harmoniban,
amelyben
A-LTEZS-EGSZE szmra kzvetlenl
[akr csak egy adott Kzssgben, vagy akr csak egy teremt sorsban]
OLYAN ’Maradandt’ tud megformlni,
amely ALAPJA lehet A-LTEZS-EGSZE brmely (Ltez s) L teremtje szmra egy j Harmonikus Kezdet elindtsnak.
A HARMONIA megformlsnak ma mr nagyon fontos eleme
a pontos ’Irny / Arny / Tvolsg-s-Tr-jelleg Meghatrozsa’,
a Tvol-s-Kzel, s ezekhez a pontosan megfelel / illeszked Tr-formk meghatrozsa.
Ezek meghatrozsa pontosan meghatrozza a KIRAD-TR Tartssgt s Rugalmassgt,
s gy azt is, hogy mennyire rszletesen (rszleteiben mennyire) ismerhetik meg / tapasztalhatjk azt meg a KIRADT-VALSG teremti [mire terjedhet ki az ott lk Tudatossga / Megrtse].
Mint emltettem, a MINDENSG-FORRSA mostanban RASZTOTTA ki a HARMONIA Megformlsnak azt a Tudatostsi tjt, amely mr az egyedi teremtk szmra is MEGRTHET. Ma mg csak a Klnleges Utat megnyit teremtk szmra nylhat meg az az n-pls, amelyben a teremtk kzvetlenl (!) a MINDENSG-FORRSNAK tmutatsval megformlnak egy j bels tudatostsi utat s szemlyhez is igazod bels mrtket. Megtanuljk ezek a teremtk azokat az egyszer ELVEKET, amelyek ALAPJAI a Harmonia megformlsnak [ezek valjban a MINDENSG-FORRSA eddigi megformlt TAPASZTALATAI a Harmonirl], majd pedig megtanuljk azt a bels-utat hasznlni, amely egy aprlkosan felptett bels mrtkre alapulan kpess teszi ket annak a sajt sorsukhoz tartoz Harmoninak az rzkelsre / Megrtsre / Megnyilvntsra, amely KZVETLENL (!) Jelzi A-LTEZS-EGSZE HARMONIJBA val pontos illeszkedst.
Ennek az j bels mrtknek a megformlsra kzvetlenl a MINDENSG-FORRSA tant meg minden teremtt, mert csak gy biztosthat A-LTEZS-EGSZRE rvnyesl ELVEKNEK maradktalanul megfelel ’egysges (alap)’ s egyben mgis minden teremt sajt lethez szemlyesen igazod Mrtk-rendszer megformlsa s mkdtetse. Ez az j bels Mrtk a teremtkben AZRT van, hogy
Felismerjk s Megrtsk,
hogy MELY MEGNYILVNULSAIK s MIRT vlhatnak ’maradandv’
[- akkor is, ha az a megnyilvnulsuk csak a sajt sorsukban formldik meg,
- s akkor is, ha ksbb ms teremtk szmra is megnyithat tt szlesedik ki a bennk megformldott Harmonia].
Ami ’Harmonikus’, az ’maradand’ / ’hosszabb let’ abbl ereden, hogy a MINDENSG-FORRSNAK SZNDKA szerint az ’olyan lassan ramlik vissza a MINDENSG-FORRSHOZ’, hogy a benne megnyilvnul Tapasztalat / Val ’minden rszletben megismerhetv vljon’ [mindaddig Megtarthat maradhasson a KIRADT-VALSGBAN (a Megformltsgban), amg van olyan teremt, akinek arra irnyul a(z sszecsendlss vlt) SZNDKA, hogy Megismeri, Megtapasztalja azt a Harmonit].
„ns rdek” vagy „egyoldal akarat” nem elg a Megtarthatsghoz, csak a MEGTARTKKAL s Trsakkal megformlt sszecsendls Tarthatja meg immr a megjellt Teret / let-formt / ramlsokat stb.
A-TR kzvetlenl a MINDENSG-FORRSNAK KIRADSA (1) mind az NNN-VALJRA irnyulan, (2) mind a ’Kitgulan’ KIRADT VALSGRA irnyulan.
A ’Kitgul’ [a Sajt ’addig’ Megformlt-Valjn ’kvlre’ irnyul] VALSGBA KIRAD TR a MINDENSG-FORRSA BELS-LNYEGRE KIRAD TRHEZ kpest ’rszleges’ s ’rvidebb let’, meghatrozott tartamonknt kihagyhatatlanul maradktalanul VISSZARAMLIK a MINDENSG-FORRSA BELS-LNYEGBE.
Az a ’Kitgulan’ KIRADT TR, amelyben a MINDENSG-FORRSA [s ma mr az l teremtk] HARMONIT ismernek fel, ’tartsabb’ / ’hosszabb let’ / ’lassabban ramlik vissza a MINDENSG-FORRSA BELS-LNYEGBE’.
Ez a ’lassbb visszaoldds’ a MINDENSG-FORRSA BELS-LNYEGBE kzvetlenl ma mr abbl ered, hogy maga a MINDENSG-FORRSA ’Megtart / Megerst’ SZNDKKAL ’Megersti’ (megjelli) ezt a TERET. Ezek csak kzelt fogalmak, nincsenek ma mg szavaink a MINDENSG-FORRSA TR-FORMLSNAK teljesebb megrtshez.
’Annyi bizonyos’, hogy amely KIRADSBAN [Kiradt TRBEN / Kiradt LETBEN / Kiradt VALBAN] maga a MINDENSG-FORRSA Felismeri s Megrti A-HARMONIT [a Megmarads Lehetsgt / az rmt-s-Szpsget], azt a Teret / Valt / letet a MINDENSG-FORRSA ’Bell’-a-SAJT-LNYBEN a Megtarts [teljesebb Megismers s Megrts] SZNDKVAL Megjelli. Szmunkra ez gy rtelmezhet valamelyest, hogy ezt a Megjellst a MINDENSG-FORRSA a SAJT-VALJN BELL nagyjbl ’ott’ helyezi el, ’ahonnan’ KIRADT BELLE az a Tr / let / Val. Egyedi teremtk [vagy MEGTARTI-Teremtk, nagy-TEREMTK] esetben ez a ’hely’ az az Ered-Kiradsi-Pont, ahonnan a MINDENSG-FORRSA letre Kirasztotta (a ksbb nLnyegg megformld) ’n’-t. Ha TRBEN vagy ms megformlt-Valban ismer fel a MINDENSG-FORRSA HARMONIT, azt abban a Kiradsi-Pontban Jelli meg, ahonnan elindtotta azt a KIRADST, amelyhez a Tr / Val kzvetlenl tartozik.
ltalban jellemz ma mr a ’Kitgulan’ KIRADT VALSGRA (vagyis a MINDENSG-FORRSA azon KIRADSAIRA, amely nem kzvetlenl a mr megformlt SAJT-VALJRA irnyul], hogy az LET gy formldik meg, ha azt elbb a MINDENSG-FORRSA egy TR KIRASZTSVAL Megalapozza. Vannak azonban ma mr a KIRADT-VALSGBAN is olyan Kiradt TEREK, amelyeket a MINDENSG-FORRSA ’nem tlt be azonnal lettel’, vagyis nem azrt RASZTJA KI, hogy abba azonnal begykereztessen egy letet. Ilyennek tekinthetek ma a FORRS-TR s az OLTALOM-Tr egyes rszei, valamint ms ’Kzss-Tehet-Tr-rszek’ [ezek rtelme hamarosan pontosabban is Megrthetv vlik].
Fontos megrteni:
(1)
LET nem ltezhet a szmra megformlt s Kirasztott TR nlkl,
(2)
azonban viszonylag sok olyan TR van,
amelyben nincs (begykerezett) LET.
(3)
Valjban a KIRADT-TRNEK ma csupn egy egszen kicsiny rszben van bergztetten is LET,
s emellett a MINDENSG-FORRSA SAJT-MEGFORMLT-VALJA is TRBEN LTEZIK [Ltezik (teht nem ’l’)].
Mostanban tbbszr emltettem, hogy a MINDENSG-FORRSA A-LTEZST s AZ-LETET is MEGJTOTT TR-ALAPRA vezeti t.
Jelenlegi megrtsem szerint
(1)
a MINDENSG-FORRSA az NNN-LTEZSE-S-VALJA szmra ’rendelkezsre ll’ [bizonyos rtelemben RK, Meghatrozja szerint mgis llandan-Vltoz] TERET
ALAPJAIBAN s a Megnyilvnult-Valjban ’mra’ mr Megjtotta.
(2)
Nem olyan rgen kezdte el a MINDENSG-FORRSA
a ’Kitgulan’ KIRADT LET (s VAL) T-VEZETST egy olyan J TR-ALAPRA,
amely a SAJT-VALJBAN mr megnyilvnult MEGVLTOZSRA / MEGJULSRA alapul.
Az LET szmra (!) Kiradt Tr
Az-Elkvetkezben ’elszakthatatlan / elvlaszthatatlan’ lesz attl az lettl,
amely szmra a Teret a MINDENSG-FORRSA KIRASZTOTTA.
Ennek egyik Garancija az letben bergztett N-AZONOSSG.
Lesznek immr olyan [hosszabb vagy rvidebb tartamban Megtartott] KIRADT Terek, amelyek csupn egyedileg meghatrozott Garancikkal lesznek ’ltogathatak’ / Garancikkal lehetsges majd hozzjuk kapcsoldni. Ilyenek pldul az EGYEZTETSI Terek [vagy jabb olyan Terek, amelyeket valamilyen Egyttes Ellenrzs / rtkels, Egyttes-Megnyilvnulsok szmra forml meg], amelyeket pontosan meghatrozott Cllal-rtelemmel RASZT KI a MINDENSG-FORRSA, s csak azok lehetnek jelen az EGYEZTETSEK rdekben, akik
(1) kzvetlenl rintettek abban az let-helyzetben, amelyre az EGYEZTETS irnyul
(2) vagy pedig akiket a Jelenltre valamilyen fontos okbl FELKR a MINDENSG-FORRSA.
(…) Az RAMLS is a TR egyik fajtja / formja, s annak pontosan meghatrozott [ma mr sszecsendlssel meghatrozott irny / mrtk / formj] Vltozsa / megvltozsa.
Vannak ramlsok, amelyek kizrlag a MINDENSG-FORRSA Rendelkezsbe tartoznak: kzvetlenl a MINDENSG-FORRSNAK SZNDKA Hatrozza meg (formlhatja meg, tartja meg, vltoztathatja meg). A legismertebb ilyen ramls az l teremtk ALAP-RAMLSA.
Vannak ramlsok, amelyek a nagy-TEREMTK, illetve a MEGTARTI-Teremtk Hatalmba tartoznak [csak k jogosultak megformlni / mkdtetni / megvltoztatni / lezrni ezeket].
Vannak olyan ramlsok, amelyek ma mr az egyedi teremtk Rendelkezsbe (gondoskodsba) tartoznak (’Adatik / Adatnak’).
Az egyedi teremtk az letkhz tartoz Tr [pldul Kzssgi Tr, illetve a Sajt Rendelkezskbe tartoz (pldul Bels) Terek / A-Test] megvltoztatsban ramlsok ’megformlsa’ tjn vesznek rszt.
gy rtelmezhet ez, hogy a kellen komolly megformldott Szndkaikat, illetve a ’Kirasztott’ [a Sajt-Valjukba meghatrozott mdon mr bergztett] Szndkaikat ’hozzkapcsoljk’ az ket letre Befogadott Kzssg / Birodalom ramlsaihoz [Terhez], s erre alapulan a MEGTARTIK ramlsok Lehetsgt, vagy sszecsendlsre alapulan valsan megformlt ramlsokat ’adnak t’ a szmukra. Ezen ’szabad rendelkezskbe Adott’ Tr-rszeket a teremtk az sszecsendlsben meghatrozott mdon szabadon Gondozhatjk / formlhatjk az sszecsendlsben meghatrozott Lnyeg-Cl-rtelem Valv megformldsa rdekben…”
(…) A FLD Kzssgben [s sok ms Kzssgben] ma mr TAPASZTALAT az, hogy a LEZRS / ELMLS / MEGJULS / T-VEZETS nem kell hogy Fjdalmakkal jrjon.
A TUDATOSSG s MEGRTS egy bizonyos ’fokn’, a BIZALOM egy ’Alap-llapotban’ az ELENGEDS s ELMLS / ELVLS teljesen fjdalom-mentess vlhat.
Az elz rs ’kezd-kpben’ emltett ’legels’ (az emlkezetben megrztt) T-VEZETSI Tapasztalat akkor mg fjdalom-mentes volt, de a LEZRS egy olyan ERTELJES formban nyilvnult meg, amely egy JELZSKNT bergzlt az ppen MEGJUL-LTEZS MEGJUL TERBE (gy a Tudatossgba).
A mostani rtkelsek szerint azrt vlhatott ksbb ez a Tapasztalat az ELTVOLODS / ELVLS / LEZRS sorn megtapasztalhat Fjdalom-jellegek ’forrsv’, mert A-LTEZSBEN akkor mg TELJESEN J TAPASZTALAT VOLT A MEGTARTHATSG [a nyom-nlkl-el-nem-ml-Tapasztalat] MEGFORMLSA [„ppen kereste a Megnyilvnulsa Harmonijt”]. Valamilyen ERS / NAGYON-ERS [ma mr Szndkknt rtkelhet] ’ELHATROZSA’ lehetett a BOLDOGSG-FORRS-EREJNEK [vagy kzvetlenl A-FORRSNAK (?)] a MEGMARAD TAPASZTALAT megformlsa [s mint emltettem, ez valamilyen GONDOSKODSI ’Alap-jelleg’ megformldsbl eredhet, vagy azzal volt ’prhuzamos’][teht maga a GONDOSKODS A-LTEZS BOLDOGSG-FORRS-EREJEKNT val Megnyilvnulsi Szakaszbl ered nagy valsznsggel].
[2021.05.04.: Fontolgats: lehetsges, hogy A-FORRSNAK (a MINDENSG-FORRSA ltal korbban SEMMI-knt rtelmezett N-Rsznek) a BOLDOGSG-FORRS-EREJE volt az ’els’ ’Trsa / gyermeke’ (?), s az ’emlkben’ felismerhet GONDOSKODS A-FORRS GONDOSKODSA volt e ’Trsa / gyermeke’ fel, A-LTEZS-fel… (?)… Lehetsges, hogy a BOLDOGSG-FORRS-EREJE (mint ’els’ ’megmaradt’ Trsa / gyermeke) a Tudatossgt mg csak nagyon kevss volt kpes megformlni… s az ’els-kpben’ emltett T-VEZETS sorn (mint egy nagyon kicsi gyermeket) ezrt volt szksges A-FORRSNAK nagyon erteljesen irnyban-tartani (mint amikor egy gyermek ppen elkezd jrni tanulni, s elszr mg mindkt kezt fognia kell a szlnek, majd mr csak az egyik kezt, hogy megtanulja ’megtartani a kzppontjt’…) …
A „tkozl fi” maga lenne A-[Megformlt-]LTEZS, s az ’otthon’ / a ’szl’ A-LTEZS ERED-FORRSA?...]
Valsznleg az okozhatott MEGRTSI-NEHZSGET
[egy kis mrtk (de NAGY-EREJ!) zavart],
hogy A MEGTARTHATSG nem terjedhet ki [a mai ismeretek szerint] A-MEGFORMLT-VAL-TELJESSGRE,
csupn a TAPASZTALATOK lnyege / ’eszencija’ formldhat MEGTARTHATV a Megjul TRBEN / LTEZSBEN / LETBEN.
Az rs folytatdik a 272. rszben, elrhet ITT