117.
2021.06.05.
Megrtst segt kp:
Vagyok… „Valami megtrt bennem… megszakadt”…
Nem tudom pontosan mi okozta ezt… vagy inkbb nem akarom jra tlni azt ami ezt okozta, nem akarom a tudatomba beidzni… nem akarom a testemben jra a felsznre hozni… [Elkezddik egy EL-Forduls]…
Mr otthon vagyok a szeretteim / csaldtagjaim kztt… de mintha nem is n lennk… vagy mintha mr nem is k lennnek… [Tvolodom ’bell’]…
Ltom ket, ltom, hogy ott vannak a kzelemben / mellettem, beszlnek hozzm… Nem rtem amit mondanak… Nem akarom hallani amit mondanak (?)…
Nem akarok a kzelkben lenni… inkbb elmegyek valahova [dacossg elkezd megformldni (?), >>> az EL-Fordulsbl s bels elcsavarodsbl [tvolodsbl] elkezd megformldni az let Kzppontjbl val EL-Mozduls, majd a tovbbi EL-Tvolods…
Elmegyek valamilyen „msik helyre”, tvolabb az otthonomtl [kezdek Bezrkzni / bezrdni]. Nem tudom hol vagyok… csak „vagyok valahol”…
Valahogyan megtallnak a csaldtagjaim, s valsznleg prblnak ’visszafordtani’…
’Azt hiszem egy gyermekemet is magammal hoztam’, aki kzben [hogy ne hallja a veszekedseket (?), vdaskodsokat (?)] egy tvolabbi (belsbb) szobba hzdott, ott levette a ruhit s befekdt egy gyba. Alszik.
Amikor valaki egy olyan helyzetben tallta magt, amelyet „egyltaln” nem tudott beleilleszteni az letbe, az a lnyege szerint azt jelentette, hogy az a ’szmra’ lettel-sszeegyeztethetetlen. Egy ilyen megtapasztals nagyon gyakran okozott valamilyen „bels szakadst / bels megtrst”. Gyakran ez olyan formban mutatta magt, hogy
(1) ’Az-let’ „egy rsze” [a megsrlt-rsze / a fjdalommal-megrintett-rsze] azonnal, vagy egy rvidebb folyamat sorn „leszakadt” [elvlt, tnylegesen semmiv vlt] [ez is tnyleges Tr-Veszts],
(2) mskor pedig ’Az-let’ egy rsze a Test / az let valamely belsbb-terbe hzdott vissza.
A kpnek az a rsze, amikor „tvolabbra hzdtam az otthonomtl / csaldtagjaimtl”, az let ’Kzppontjtl’ val EL-Tvolods megkezdse. Ez az letben egy tovbbi bels FESZLST indt el [ezzel tovbb terheli a mr megformldott fjdalmat / EL-Vltozst]. Ennek az j „bels tvolsgnak” a megformldsa a „sajt letben” szinte azonnal jl lthatan megmutatta magt a Kzeli-sszekapcsoldsban lv trsakhoz val viszonyulsban [a TVOLODS az n szmomra s az szmukra is hamar Felismerhetv vlt].
Fleg a Klnleges Gondoskodsban mr tapasztaltabbak ilyenkor azonnal megprblnak kzelebb hzdni a srlt trsukhoz, hogy Megrthessk a Vltozs okt
- olyan oka van-e az EL-Tvolodsnak, amikor pldul egy bels Fontolgatst egyedl akar meglni a teremt, s ilyenkor egy kicsit el kell tvolodni tle [mert ez a Harmonia, ez a szksges],
- vagy pedig olyan oka van a Vltozsnak, amikor azonnal egy v-Megerst Gondoskodssal kell segteni abban, hogy minl elbb jra vissza tudjon igazodni a Kzppontjba [meg kell akadlyozni, hogy „kiszakadjon” a Kzppontjbl].
Lehetsges, hogy a srls valban olyan slyos [kzvetlenl lettel-sszeegyeztethetetlen megtapasztals az OKA], amikor csak SPECILIS GONDOSKODSSAL [SPECILIS Kzel-Hzdssal] lehet megakadlyozni azt, hogy egy mg slyosabb „bels szakads” formldjon meg.
Amg nem volt elrhet az letet Kzvetlenl GONDOZK SPECILIS [NAGYON ERS] IRNYBAN-TARTSA [akr az letet Kzvetlenl GONDOZK egyttes ’krbenllsa’ / sszetart-Jelleg-Egyttes-v-Megerstse], legfeljebb olyan Megerstsek voltak lehetsgesek, amelyek a megsrlt rszt Alv-Kdd formltk, s IRGALMI Gondoskodsban az let tovbbi Visszabomlsa / srlse megllthatv vlt.
A kpben amikor a ’gyermek’ egy belsbb szobba visszahzdva elkezdte levenni a ruhit, az azt jelentette, hogy ennek a Fokozottan-rzkenny vlt [valsznleg srlt] let-rsznek az addigi megformltsga elkezdett visszabomlani. Amikor a ’ruhitl’ [addig megformlt-valjtl] megvlt a gyermek, egy ’gyba’ fekdt. Ez azt jelenti, hogy a megmaradt let-rsz Alv-Kdd vlt, egy Irgalmi alap Gondoskodsi-Trbe kerlt bergztsre, amely
MEGAKADLYOZTA a semmibe-sodrdst / teljes-visszabomlst
[gy MEGAKADLYOZTA azt,
hogy az azon ’gyermekben’ (J-KEZDETBEN)
a megsrls eltt HARMONIAKNT megformldott Tapasztalat teljesen elvesszen a teremt szmra,
s gy soha tbb abban a formjban mr ne pthesse vissza].
A Dacossgrl korbbi rsokban:
20181227 – elrhet ITT
20200908 [238.r.] 92. pont [n-bezrs az egyik ’amerikba’ utazban] – elrhet ITT
20200908 [240-241.r.] 93. pont [fogalma] – elrhet ITT
20200908 [242.r.] 93. pont [Abigl] – elrhet ITT
20200908 [249.r.] 95. pont – elrhet ITT
20200908 [276.r.] 103. pont 1. alpont [a dacossgnak legtbbszr olyan oka van, amely csak SPECILIS GONDOSKODSSAL Rendezhet; VISSZACSENGS; keresik annak a lehetsgt, hogyan lehetne megszntet a Visszacsengs] – elrhet ITT
20200908 [298.r.] 111. pont – elrhet ITT
20200908 [276.r.] 103. pont 1. alpont (elrhet ITT):
„…Ide beillesztek nhny gondolatot a ’dacossghoz’ kapcsoldan [(240-242.r.) 93. pont – elrhet ITT].
Emltettem, hogy a FLDANYA korbban olyan N-Rendelkezst hozott, hogy a Dacossgot felmutat EL-Vltozsok Rendezse akkor kezddhet meg a FLD Kzssgben, amikor a TELJES (!) Rendezs lehetsgess vlik [kzvetlenl az Ok meghatrozsval is, s az Ok megszntetsvel].
[2021.06.05.: ltalban olyan kiterjedt / mly fjdalom van a „dacossg” „gykerben”, amelyet szksgtelenl nem szabad megrinteni, mert tovbbi jabb EL-Vltozsokat eredmnyez.]
Az Ok Felismershez szksges az, hogy az letet Kzvetlenl GONDOZK kpesek legyenek a SPECILIS Ellenrzsek megnyilvntsra [’Szablyozottan Fontos Okbl benzni a bezrt hzba’].
A VILG Tapasztalata is az, hogy a Dacossgban is megnyilvnul EL-Vltozsok legtbbjben olyan Ok ismerhet fel, amely csak SPECILIS GONDOSKODSSAL Rendezhet [kzvetlenl (!) lettel-sszeegyeztethetetlensg van az Okban]. Kevs az a Dacos jelleg, amely egyszerbb Klnleges Gondoskodssal is Teljesen (!) Rendezhet.
Emltettem, hogy a Dacossg a „KISZMTHATATLAN” EL-Vltozsok kz tartozik, s az a Tapasztalat, hogy az OK megszntetst kveten is mg ’VISSZACSENGHET’. Ez a ’visszacsengs’ nem azt jelenti, hogy ilyenkor a teremt „visszesik” a megszntetett dacossgba. Nehz szavakkal megfogalmazni ezt a helyzetet. A ’visszacsengsnl’ nem ’emlkeztet’ a test, nem egy ’lenyomat’ jelenik meg, valamilyen (ltalban enyhbb) dacossg mgis mintha jelezne vagy megmutatn magt. A jelzett korbbi rs-rszben rtam:
„…A „dacos” [n-bezrs fel terel] megnyilvnulsi formban ’tartalmilag’ nagyon sokfle Fjdalom s EL-Vltozs lehet. A ’szli Gondoskods s Szeretet’ „hinya” nagyon sokflekppen „lthet testet”, nagyon sokfle Fjdalomban [„sszetett” Fjdalomban is] megnyilvnulhat, s sokszor nagyon aprlkos kutat-munkt ignyel ezeknek a pontos meghatrozsa, s fleg a legels Ok-Forrs meghatrozsa.
Az a Tapasztalat,
hogy ez a srlsi forma ltalban „hosszabb tartamban formldott meg”,
s ’hosszabb s nagy odafigyelst ignyl Gondoskodssal gygythat’.
Mg ha a ’felsznen’ mr az is mutatja magt,
hogy egy teremt a „dacossgt” ’meggygytotta’,
gyakran sokig s sokszor ’Jelezhetnek’ mg benne a „rgi fjdalmak”,
s ekkor Tudatosan nmagnak (!) is N-Gondoskodssal szksges nmaga fel irnyulnia.
rdemes ilyenkor kezdetben inkbb mg ms Trsak segtsgt is krni a Jelz Fjdalmak rtelmezsben s oldsban…”
Amikor egy teremtben ’visszacseng’ (jelez) a mr meggygytott dacossga (fjdalma), TUDATOSAN nmagnak (!) N-Gondoskodssal szksges nmaga fel irnyulnia. Ez nagyon fontos.
Ha a trsban ismeri fel a teremt a mr meggygytott dacossga ’visszacsengst’,
segtenie kell,
hogy a trsa TEVKENY (!) N-Gondoskodst kezdjen meg
a kiegyenslyozottsga megtartsa rdekben.
Jelenlegi megrtsem szerint
EGYEZTETS van folyamatban arra irnyulan,
hogy a Dacossg kapcsn a ’VISSZACSENGS’ Gondozsban
milyen kzvetlen Lehetsge van a MEGTARTI-Teremtnek,
van-e olyan jabb ’RUGALMASSG’ vagy KML GONDOSKODS [bels vdettsg (?)],
amely elmozdthatn ezeknek a ’visszacsengseknek’ a mielbbi megszntetst.
Fontos lesz majd [Tapasztalatok alapjn] azt meghatrozni,
hogy melyik MEGHATROZ / n-Jelleg / Alap-Jelleg kzvetlen Megerstse szntetheti meg a ’visszacsengseket’…”
2021.06.05.
A Dacossg kapcsn emltettem, hogy ez a ’kiszmthatatlan mkds’ EL-Vltozs a lnyege szerint a „magra hagyott gyermek azon fjdalmbl” ered, hogy t a szlei nem gondoztk.
Ez az EL-Vltozs legelszr a Kzppontbl csak „EL-Fordul”
[ezzel a „vdekezssel” kezdi meg akaratlanul vagy tudatosan az EL-Tvolodst attl a helyzettl,
amely a szmra olyan mrtkben rtelmezhetetlen,
hogy azt semmilyen formban nem kpes harmoniaknt befogadni az letbe].
Kiszmthatatlan, hogy ezen EL-Forduls alatt kpes lehet-e a teremt ’Visszafordulni’ az lethez,
s ha igen, akkor ezt melyik benne mr ’ersebb’ megformlt n-ereje vagy megformlt Kzeli-sszekapcsoldsa segtheti.
Valsznleg ez fgg a srls oktl,
s attl, hogy mennyire volt gyors / vratlan a megtapasztals [s az abbl ered EL-Vltozs],
mely let-rszeket rintette meg azonnal,
s ezekbl az tovbb-terjedt-e,
vagy pedig kpes volt ’meglltani’ az let az EL-Vltozs tovbbterjedst.
Az ltalam rzkelt kpben egszen kzeli s tvolabbi csaldtagok [frfi s ni formban lk is] prbltk az EL-Fordul Figyelmemet maguk fel fordtani… akkor sikertelenl. Amikor az EL-Fordulsbl tovbb tvolodtam az letem Kzppontjtl [„elkltztem valahova mshova nem tudom hova”], a csaldtagjaim akkor is a kzelemben maradtak, prbltak rvenni a hazatrsre…
Az els EL-Forduls ’mrtktl’ s ’gyorsasgtl’ is fgg, hogy mennyire gyorsan „fokozdik a feszltesg” (mint jabb bels tvolsg-jelleg) a teremtben, s gy mennyire kpes mg hasznlni a megformlt N-Gondoskodst, mennyiben kpesek a Kzvetlen Gondoskodsukkal a Kzeli-sszekapcsoldsban lv trsai meglltani a tovbbi (!) EL-Vltozst. Ha az lettel-sszeegyeztethetetlen tapasztalat gyorsan szkti vagy bezrja a teremt termszetes rzkelsi tjait s kommunikcis tjait, nagyon nehz meglltani az EL-Fordulst, s gy megakadlyozni azt, hogy az EL-Fordulsbl megkezddjn a Kzppontbl EL-TVOLODS.
Ha csupn az EL-Fordulsig plt fel a dacos jelleg, azt is nehz volt eddig gygytani. Nagyon sok odafigyels s szeret kzvetlen gondoskods kpes lehetett megakadlyozni a tovbbi EL-VLTOZST [mg ha magt az EL-Fordulst nem is lehetett Rendezni].
Ha az EL-FORDULST kveten a teremt az lete Kzppontjbl tnylegesen is EL-Mozdult, majd abbl egy tovbbi EL-TVOLODSBA is kezdett, nagyon nehz volt megakadlyozni a SEMMIBE sodrdst.
A dacossg EL-VLTOZSAIT a bels elmozduls mrtktl fggen ma hrom f csoportba soroljk:
(1)
a legenyhbb formja az,
amikor a teremt az lete Kzppontjbl nem mozdul el,
csupn egy „bels megcsavarodsa” / EL-Fordulsa van.
Ha ennek az EL-Vltozsnak az oka NEM valamilyen kzvetlenl lettel-sszeegyeztethetetlen tapasztalat volt,
Klnleges Gondoskodssal is megkezdhet a hozz kapcsold Sors-Rendezs
[az Alv-Kd letbe-Visszavezetse]
[20200908 [168.r.] 68. pont – elrhet ITT].
Ha az Ok lettel-sszeegyeztethetetlen megtapasztals,
csak SPECILIS GONDOSKODS mellett kezddhet meg a hozz kapcsold Sors-Rendezs.
(2)
Ha a dacos jelleg EL-Vltozs mr nem csak egy EL-Forduls,
hanem „meglazult” az let Kzppontjban a Jelenlt,
akkor EL-Mozduls formldott meg.
Ilyenkor akr lettel-sszeegyeztethetetlen megtapasztals a dacossg gykerben lv ok,
akr nem,
mindenkppen csak SPECILIS GONDOSKODS mellett kezddhet meg az rintett Tapasztalat Rendezse.
A 20200908 [189.r.] 74. pontban (elrhet ITT) rtam arrl, hogy amikor egy Veszly-Jelzs alapjn a FLDANYA beazonostotta, hogy az T-VEZETSI-TRBEN nhny teremtben elkezdett fellazulni az Anyagi-Test s az ALAP-RAMLS sszekapcsoldsa, azonnali SPECILIS Megerstsrl rendelkezett. Ez mr az letet kzvetlenl fenyeget veszly, mert „kiszmthatatlan”, hogy mikor kezddik el az EL-Tvolods. A TELJES-ELLENRZSEK azt llaptottk meg, hogy Tudatos let-Elleni Irnyulst jelzett a Veszly-Jelzs, „elkszletek” indultak annak rdekben, hogy a „szolgasgot” mkdtet teremtk „alku-pozciba” kerlhessenek azltal, hogy tnylegesen „elveszik” msok lett, „(hirtelen) (akr sokakat egyszerre) kilknek” a Kzppontjukbl / letkbl.
(3)
Ha az let Kzppontjhoz val hozzkapcsolds nem csupn „meglazult”,
hanem az rszlegesen meg is sznt (bezrdott),
EL-Tvolodsrl beszlnk.
Ilyenkor az ALAP-RAMLS egy rsze is „megsrlt”
[„megszakadt” vagy „bezrdott”, „elrhetetlenn vlt”],
s ma mr csak A-FORRS s a MINDENSG-FORRSNAK Kzvetlen Jelenltvel Megerstett SPECILIS GONDOSKODSSAL kezddhet meg a dacossg gykerben lv ok Teljes-Rendezse.
Jelenlegi rszleges megrtsem szerint
a FLDANYA „kiszakadsa” olyan Okbl ered,
amelyben az ALAP-RAMLSA egy rsze is megsrlt,
s az lete Forrshoz / Kzppontjhoz val kzvetlen sszekapcsoldsnak egy rsze tnylegesen bezrult.
A FLDANYA Megformlt LETE azrt nem pusztult el maradktalanul
[azrt maradt remny arra, hogy az LETBEN MEGALAPOZOTT egyedi-specilis jelleg nem veszik el nyomtalanul A-SEMMIBE s gy mg VISSZAPLHET],
mert a FLDANYA a „kiszakadsa” eltt ALAPJAIBAN mr Megformlta az LETBEN a KLNLEGES MEGNYILVNULSA ALAP-HARMONIJT,
s annak TEVKENYEN (!) Megkezdte a Megformlst az LETBEN.
Habr nem tudta kssz megformlni a FLDANYA a KLNLEGES MEGNYILVNULSA ALAP-HARMONIJT [a „kiszakadsa” eltt],
azonban ABBAN A RSZBEN mr tnylegesen (!) Megformlta,
amely ALAPJA volt annak,
hogy a YO-val s a MINDENSG-FORRSVAL majd KZVETLEN (!) bels Klnleges [s a mai fogalmak szerint is Specilis (!) (azaz SZOROS!)] bels sszekapcsoldst formlhasson meg.
Ha az elz pontban emltett egyik kpet nzzk: a [’mosgp-szer’] ersebben vdett doboz [belsbb-tr] mr megformlsra kerlt, s az ramls is megformlsra kerlt, amely a ’falban’ lv csatlakozshoz bergztette. [Valsznleg ’ebbe a bels-dobozba hzdott vissza’ a FLDANYA LETNEK ’magja / lnyege’ (vagy azt akkorra a FLDANYA oda mr bergztette), s ezrt ’maradhatott letben’.]
Habr a „kiszakads” utn ezek a Megformltsgok a FLDANYBAN maradktalanul visszabomlottak [„levetette ezeket a ruhit”],
ALAPJAIBAN azonban az let(E) KLNLEGES s SPECILIS mdon val GONDOZSNAK a Lehetsgt MR FELPTETTE
a SAJT (!) LETBEN.
A mostani RTKELSEK szerint ez tette lehetv azt,
hogy amikor a FLDANYA
mr a VILG KLNLEGES Befogadsban,
ideiglenesen bergzlve egy GONDOSKODSI-Trben,
amelyben megkezdhette a visszabomlott LETE / TUDATOSSGA jbli Felptst mint MEGTARTI-Teremtv vl LET,
kpes volt letben maradni.
Habr ekkor mg nem mkdtek benne ezek a SPECILIS GONDOSKODST (fel irnyulan) lehetv tev BELS ramlsok,
’KVLRL’
az LETT mgis egy akkor lehetsges mdon ERTELJESEN TUDTA TARTANI / IRNYBAN-TARTANI a MINDENSG-FORRSA [s egy kis rszben maga A-FORRS].
A ’BELS tmasztk’ teht nem tudott megnyilvnulni a FLDANYBAN amiatt,
mert teljesen visszabomlott az a MEGTARTI ALAP-JELLEGE, amelybe azt bergztette,
mgis vta egy olyan ’KLS tmasz’ [a Trsai fell (!)],
amelyben nagyon lassan meg tudta kezdeni az LETE jbli felptst a GONDOZI SPECILIS ’Figyelmben’.