2021.10.02.
Rszleges megrtsek [rszben FORMLD, rszben PONTOSOD jabb GONDOSKODSOKHOZ kapcsoldan]
1.
A „stt-erd-csapda” egy olyan Tr, amely (a Tapasztalatok szerint) tbb egymsra pl rtegbl ll.
A „stt-erd-csapdrl” korbbi rs-rszben ► bvebben: 20200908 (436-437.r.) 152. pont – elrhet ITT.

Elszr egy „gomolyg-homlyknt” vlik rzkelhetv (ltalban). Ebben a „homlyban” a „megformljbl” „ered” bizonytalansg s bizalmatlansg szinte mindig jelen van, s az indulatossg / harag / dh / szomorsg (akr nvd) is gyakran belergzl. Abban, akiben ez a „csapda” elkezd „begykerezni”, ltalban ezek az „alapjellegei” vlnak rzkelhetv a „csapdnak”.
A „csapda” a leggyakrabban a teremt valamely Fokozottabban-rzkeny s/vagy ppen-formld bels-terben kezd „begykerezni”, gyakori a „szv-krnyki bels terekben” val begykerezse [td, torok, gyomor, vesk, lp, belek, bels nemiszervek…].

A „csapda” begykerezst kveten elkezd „testet lteni” a „csapda”, s a legklnflbb EL-Terelsek s akadlyozsok minti kezdenek megformldni benne s ltala. Valban hasonl a „csapda” ezen rsznek felplse ahhoz, mintha egy erdsg kezdene megformldni, egyre inkbb akadlyozva a tisztn ltst / pontos rzkelst.
„…a „massza” „lv kezd vlni”, ms „mintkkal” is „sszekapcsoldik / vegyl”, „ert” igyekszik elvonni brkitl / brmitl…”

Amikor a „csapda” „sajt tere” (amelyben begykerezett) elkezd „betelni” az akadlyoz (EL-Terel) mintkkal, elkezd „tovbb sttlni” (vagy akr ms mdon „ijesztbb” vlni) a „csapda”-tr. Ahhoz hasonl ez a „csapda-plsi-szakasz”, mintha nagyon apr finom szemcsj korom vagy por kezden betakarni az „erdsget”. Ennek a „csapda-rtegnek” az a „clja”, hogy „teljesen elstttse” az rzkelst. Gyakran olyan rzetet is kivlt a „csapda” ezen elsttt szakasza, mintha „megfosztana a levegtl (szabadsgtl)”, tnylegesen „fullads” rzetet is kivlthat az rzkenyebb teremtkben. Mr az „erdsg” (az akadlyozs) felptsekor is folyamatosan fogy az rm / letkedv, ebben a szakaszban azonban rohamosan tovbb zrul az rmteljes megtapasztalsok lehetsge, s egyre gyorsabban fogyhat („sztfolyhat”) az let-er a teremtben.

A „csapda” akkor „fejezi be” az ptkezst, amikor mr erteljesen „besttlt” (ilyenkor a teremt ltalban mr kptelenn vlik a Kzeli-sszekapcsoldsai mkdtetsre s az N-Gondoskodsra). A „csapda” ekkor egy „zr rteget” forml meg a „csapda” begykerezstl abba az irnyba haladva, amerre a „csapda” tovbbplt. Ez a „zrrteg” mr a formldsa tartamban is egyre nagyobb nyomst gyakorol a „csapdn” keresztl a teremtre, s prbl minl elbb „hermetikusan lezrni”. Ha a „csapda” egszen eddig a szakaszig felpl, kpes lehet „levlasztani az letrl / ramlsokrl”.
Azt rzkeltem, hogy amikor az OLTALOM-TR ltal is kzvetlenl megerstett VDETTSGBEN a „stt-erd-csapda” Visszabontsa megkezddik, rtegenknt kerl visszabontsra. Elszr a „zr rteg” kerl eltvoltsra [onnan, ahol legutbb bergzlt visszafel a begykerezsi hely fel].
Ezt kveten a „fekete korom-rteg” kerl visszabontsra, majd az „erd”, s vgl a „begykerezse”. A visszabonts FOLYAMATOSAN nyilvnul meg [nincsen ’sznet’ az egyes rtegek levlasztsa kztt].
Ahol a „csapda” az Anyagi-Testben begykerezett [ahol a bels-teret / ramlsokat EL-Vltoztatta] Tr-Kiigazts, Tr-Ptls lehet szksges.
Attl fggen, hogy melyik bels-trre / ramls(ok)ra „telepedett r” a „csapda”,
tovbb attl is fggen, hogy tnylegesen milyen egyb EL-Vltozsokat s Fokozott-rzkenysgeket okozott a „csapda”,
tovbbi Kzvetlen Gondoskodsok nyilvnulnak meg
a REND-TTEL rszeknt (!).
A „csapda” ltal okozott EL-Vltozsok Teljes-Rendezse rdekben
tovbbi KNNYTSEK bergztse / befogadsa is lehetsges.
(1)
Tovbbi KNNYTST Krhet maga a teremt is,
(2)
s a FLDANYA a Sajt GODOSKODI Hatalmban is rendelkezhet az EL-Vltozs megszntetse rdekben jabb KNNYTS bergztsrl.
Egyes MAGOKBAN Kiprbl Teremts sorn [a Behangols cljval] megkezddtt a „stt-erd-csapdk” Teljes-Visszabontsa.
A „stt-erd-csapda” is azrt kerlt az elsknt visszabontand „csapdk” kz, mert szinte kivtel nlkl kzvetlenl s slyosan lettel-sszeegyeztethetetlen jelleg. Gyakran irnyul kzvetlenl az let „levlasztsra” az Anyagi-Testrl [azaz hall okozsra].
2.
RTKELS-Rszlet
A „Fggsg” knyszerben [„csapdjban”] l teremtk
ha egymssal Kzvetlen-ramlsba kerlnek,
(1)
nem egymst erstik,
(2)
hanem nmagukban s a msikban is
a knyszert erstik fel.
A „nem egymst erstik” kifejezs rtelme az, hogy nem kpesek egymst (s nmagukat) a knyszer / a fggsg hatsa all kivonni. A „Fggsg” knyszerben l teremtk egyms kzelben „igazolst ltjk annak”, hogy „j helyen vannak”, a knyszer megnyilvnulsa „normlis”, „ert ad”. Egymshoz val kzelsgk nem Elfogads, hanem „kapaszkods”, gy kzvetlenl nem a szeretet megnyilvnulsa.
A „Fggsg” knyszerben l teremtk lett az letket GONDOZKNAK nagyon nehz Irnyban-Tartani [a bennk lv FOKOZOTT-RZKENYSGEK miatt].
Leginkbb az T-VEZETSI-TRRE vonatkoz RTKELS lehet az, hogy ha a Tr-Hasznlat Jogos mrtke bergztsre kerl [gy mr nem lesz elrhet a szmukra az, ami EL-Tvoltja ket a sajt Harmonijuktl],
nem szabad egymssal Kzeli-sszekapcsoldsba [Kzvetlen-ramlsba] sszekapcsolni a „Fggsg” knyszerben l teremtket,
mert nem kpesek egymst segteni az N-Gondoskods jbli felptsben (visszaptsben),
ltalban „akadlyozza” az N-Gondoskods visszaptst a fggsgben l trs kzvetlen kzelsge.
Kapcsold rs-rsz
20200908 [457-458.r.] 160. pont (elrhet ITT):
„…A YOSGRA jellemz egyedi jelleg miatt [vagyis amiatt, mert fleg a YOSGBL ered teremtk szmra nagyon fontos az, hogy KZVETLEN (!) ramlst (Szeretet-ramlst!) mkdtethessenek ms egyedi (!) teremtvel] ugyanakkor
EL KELL KSZTENI azt, hogy
NE MARADJANAK
TMASZTK nlkl
s SZERETET-ALAP Kzvetlen-ramls / Kzvetlen Gondoskods nlkl
ezek a NEHZ HELYZETBEN lv, Kzvetlen (Klnleges / Specilis) Gondoskodst ignyl teremtk.
Ha gy vlasztan le ezen teremtk letrl / Anyagi-Testrl / Szemlyes let-Terrl az eddigi Kzvetlen-ramlsokat a FLDANYA,
hogy legksbb a Levlasztssal egyszerre [de ha lehet, akkor mr inkbb egy kicsit hamarabb is]
az NZETLEN vagy MEGFONTOLT SZERETET GONDOSKOD ramlsn nem formlna meg hozzjuk KZVETLEN (!) ramlst,
az csak JABB Nehzsggel nehezten ezen teremtk [s gy minden (!) itt l teremt] lett.
TELJES-ELLENRZSEK alapjn RTKELI a FLDANYA s a YO / IRGALOM azt,
hogy azon egyedi teremtk, akiknek az lett SZKSGES LEVLASZTANI a nem Szeretetknt mkd Kzvetlen ramlsrl,
jelenleg milyen ’Kapaszkodkat’ „hasznlnak”.
Megrtst segt kp: a TISZTELET / SZERETET megnyilvntsra csak rszlegesen kpes [vagy nem kpes] teremt nem kpes az lete n-erej Irnyban-Tartsra, jellemzen nem csak a trsai fel nem kpes Gondoskodan megnyilvnulni, hanem az N-Gondoskodsra sem kpes. Olyan, mint egy fiatal fa / nvny, akinek a gykere mg nem elg ers, nem nylik olyan mlyre, amely egy ersebb szlben kpes lenne biztosan megtartani a trzset, gakat.
Brmilyen szl vagy ms viszontagsg ri, az „egsz testvel” „hajladozik”, a trzse nem kpes mg egyenesen megllni [az „egsz fa” „veszlyben van”, „minden rsze fj / feszl / hzdik” (fokozottan-rzkeny)].
A slyosan srlt teremtk Anyagi-Testi lete is ilyen. n-erbl nem kpesek megtartani / Irnyban-Tartani magukat, akr mr kisebb Vltozsok is EL-csavarodst / trseket okozhatnak bennk. „Prblnak kapaszkodni” „amiben s akiben lehet”. Miutn EL-Tvolodtak a Szeretet-Kapcsoldsaiktl, (mint ahogyan pldul az alkoholistk) a „kzelben lv / ppen ott lv” „trsban” „prblnak megkapaszkodni”. Ez azonban nem valdi kapcsolds, s gy nem is kpesek valdi (!) ert merteni ebbl a helyzetbl. Ltszlag „ert adhat” pldul az alkohol / drog [„elfoglaltsgot” „adhat” a „dohnyzs” vagy „szerencsejtk”], ezek azonban az „iv-cimborkhoz” hasonlan olyan LTSZAT „kapaszkodk”, amelyek nem adnak valdi ert, st, a mg meglv n-ert [egszsget, valdi kapcsoldsokat, anyagi javakat, rtelmet / tudatossgot] is folyamatosan EL-veszik.

Lttam a minap egy desanyt, aki kt kezvel lelte maghoz s tartotta a kb hat hnapos kislnyt. A kislny biztonsgban volt az desanyja KT KARJNAK / KEZNEK TMASZTSBAN, figyelmesen nzett krbe, jl rezte magt anya s gyermeke is. rzkelheten jelen volt a szeretet.
Lttam egymstl nhny mterre lv fiatalabb s idsebb frfiakat. Az egyik kezkben telefon volt, a msikban alkohol vagy cigaretta. Mindkett ’gondoskodsra sznt’ kezkkel „kapaszkodtak” „valami ltszatba”… gy a kt kezk mr alkalmatlan volt a gondoskodsra… Az jutott eszembe, hogy ezeket a „pt”-szereket [vagy EL-Terel eszkzket] ki kellene venni a kezkbl… ha nem kpesek ezeket „elengedni”… s a figyelmket valahogyan vissza kellene vezetni nmaguk (!) fel s a velk mg Szeretet-ramlsban lv trsaik fel.
A megrtst segt kp alapjn azt rtettem meg, hogy
a FLDANYA megforml olyan VALDI TMASZTKOKAT azok szmra,
akiket hamarosan tnylegesen levlaszt a knyszerknt mkd Kzvetlen ramlsaikrl,
amelyek ’ismersek / hasonlak’ lehetnek (klsleg, f jellegkben) azokhoz a „kapaszkodkhoz”,
amelyeket eddig „hasznltak”,
s gy ha lehetsges, egyltaln ne rzkeljk azt, hogy „elvesztenek” valamit / valakit.
[Tmasztkok – mint a ’hrom-T’ (Tr, Trs, Tevkenysg)]
Azt rtettem meg, hogy vannak olyanok, akiknek leginkbb a ’Tr’ Biztonsga fontos / szksges. Elkpzelhet ez gy, mint egy olyan kisebb (de nem tl szk) tr, amely alulrl s fellrl, valamint hrom oldalrl VDETT [mint egy fedett buszmegll], s az egyik oldala nyitott, azon ki lehet lpni, ki lehet nzni, ott lehet msokkal is tallkozni / kommuniklni anlkl, hogy ez egy tartsabb sszekapcsolds lenne. Szmukra az is fontos, hogy a ’htukat meg tudjk tmasztani’, s ’le tudjanak lni’ (meg tudjanak pihenni egy kicsit egy biztonsgot ad trben).
Msoknak egy kzelben lv trs jelenlte a fontos, akivel lehet beszlgetni, akinek el lehet mondani azt ami fj… legyen aki meghallgatja, vagy akr megrinti, megleli.
Van akinek az a fontos, hogy a „kezei, karjai” „ne legyenek resek”. Nekik valamilyen hasznos s rmet ad elfoglaltsgot szksges biztostani. Szmukra rmet ad az, ha Tevkenyek tudnak lenni.
Jelenlegi megrtsem szerint ilyen s ehhez hasonl TMASZTKOKAT forml meg a FLDANYA [ezek Valdi Terek, valdi s tnylegesen ert ad sszekapcsoldsok / Kzvetlen ramlsok].
Akinl lehetsges, a FLDANYA a lehet leghamarabb elkezdi ezeket az j TMASZTKOKAT hozzkapcsolni a Szemlyes let-Trhez azrt, hogy a Kzvetlen-ramsrl LEVLASZTS pillanatban a ’jl ismert helyen, a jl ismert formban’ ott legyen szmukra egy olyan Tmasztk, amely megvja ket attl, hogy „kibillenjenek / kiszakadjanak” az addig megrztt letkbl…”
Az rs folytatdik a 470. rszben, elrhet ITT