Fontolgats
Ennek az EL-Vltozott[-s-EL-Vltoztat] TR-Rsznek a FLD Kzssgnek LET-TERN bell az egyik ’rsze’ lehetett az, amirl az egyiptomi mtoszok emlkeznek meg, s ’Ozirisz’ [a nevt helyes irnyban olvasva: SZERZ] „helyrl kilksben” s „termketlenn ttelben” [„CSONKTSBAN”, tnyleges TR-VESZTSBEN] is megnyilvnult, ami azt is jelenti, hogy az itteni let egyre kevsb kpes a Megjulsra [azaz egy j-Kezdet ALAP-HARMONIJNAK a megformlsra s egy j-Kezdet Elksztsre-s-Elindtsra (= egy ’Szablyos’ T-VEZETS megnyilvntsra)]. ’Szth’ [p mintjban az EST, Akiben a Lezrsok s Elengedsek Elksztse, az addigi Tapasztalatok rtkelse s sszegzse nyilvnul meg (vagyis a tnyleges felkszls az j-Kezdet Megnyitsra)] gy ugyancsak EL-Mozdult a Termszetes Harmonijbl, s csak rszlegesen [egyes (Specilis) ’Mrlegelsi’ Szakaszokban volt kpes megnyilvnulni].
A FONTOLGATSOK / bels RTKELSEK s EGYEZTETSEK termszetes tjainak mostanban „csapda” formjban megformlt „Akadlyozsrl” [egy EL-Terel (jabban megformlt) „csapda” beazonostsrl] rtam a (434.r.) 151. pontban rtam (elrhet ITT). Jelenlegi megrtsem szerint ezen mostanban beazonostott [s mr minden rintettben Teljesen Visszabontott] „csapda” ennek az EL-VLTOZOTT [LET-TREN belli, az LET-TRBE bergzlt] TR-Rsznek az egyik „jabb prblkozsa” volt a teremtk letbe [ebben az Anyagi-Testbe] val „bekszsnak”, hogy ezzel akadlyozza meg az j-Kezdet Megnyitst [illetve arra is irnyult, hogy „kzvetlenl” „informcikat s mintkat gyjtsn be a teremtk j Vlasztsairl” annak rdekben, hogy azokra alapulan MEGTVESZT-HASONLSGG VLTOZTASSA EL a teremtk Elindtott (Tevkeny) Megnyilvnulsait]. Nagyon pontos volt a VILGNAK az az RTKELSE, hogy a FLDANYA Kzssgnek mostani NAGY SZAKASZ-VLTSA csak gy lehetsges, hogy maradktalanul t kell vezetni a Megtarthat letet / Tapasztalatokat AZ-LET szmra KIRASZTOTT J TR-ALAP LET-TRBE [(376.r.) 138. pont I. alpont – elrhet ITT]:
„…a FLDANYA Kzssgnek LETT
KZVETLENL (!)
J TR-ALAP LET-TRBE szksges T-VEZETNI,
a FLDANYA „rzkenysge” [a sajt ALAP-JELLEGTL val nagy mrtk EL-TVOLODOTTSGA] miatt
nem lehet megengedni azt,
hogy olyan TRBE vezesse t az LETET,
amely mg Lehetsget adhat az J-KEZDET Megzavarsra / EL-Trtsre.
Az T-VEZETSRE val Felkszlskor voltak mr FELTTELEZSEK arra,
hogy a FLDANYA LETBEN hol kell keresni a folyamatosan megformld Nehzsgek OK-Forrst,
azonban mivel a FLDANYA (n)Lnyege a YO Kzvetlen GONDOSKODSBA tartozik,
s a YOSGON bell akkor mg nem volt Megformlt ALAP-HARMONIJA a MINDENSG-FORRSA ltali TELJES-ELLENRZSNEK,
mg nem tudott a FLDANYA TELJES (!) Megformlt-Valjra kiterjedni az EL-VLTOZSOK OKAINAK KERESSE.
Amennyiben mg a VILG s az IRGALOM Kzvetlen GONDOSKODSBA tartoz GONDOSKODSI-TRBEN folytatta volna a FLDANYA s Kzssge az T-VEZETS utni LETET
[mert az T-VEZETS sorn mg nem tudta volna Teljesen Kzvetlenn megnyitni a YO-val az sszekapcsoldst a FLDANYA],
mr az a GONDOSKODSI-TR is J TR-ALAP LET-TR lett volna.
Amikor a FLDANYA az T-VEZETS megkezdst kveten nem sokkal
kpess vlt jra KZVETLENN nyitni az ALAP-RAMLST az Ered-nagy-TEREMTJVEL [azaz a YO-val],
akkor kezddhettek meg arrl EGYEZTETSEK,
hogy a YO a FLDANYA most elkezdd j Teremt-Szakaszban mennyiben kapcsoldhat mr hozz a FLDANYA s Kzssge Kzvetlen GONDOZSHOZ.
Ekkor merlt fel annak a Lehetsge,
hogy amennyiben ezt a YO KRI,
a MINDENSG-FORRSA a YOSG Birodalmhoz is Bergztheti a FLDANYA s Kzssge szmra formld j TR-ALAP GONDOSKODSI-Teret.
Ezt a YO KRTE,
s ekkor kerlt a FLDANYA s Kzssge szmra Elksztett [mg GONDOSKODSI-TRNEK formld] LET-TR Kzvetlenl a YOSG Birodalmhoz Bergztsre.
Amikor ezt kveten a FLDANYA ’vratlanul gyorsan’ jra Visszaptette a YOSGBELI MEGTARTI ALAP-JELLEGT,
akkor merlt fel annak a Lehetsge,
hogy a FLDANYA s Kzssge KZVETLENL is Visszaigazodhat a YOSG Birodalmba,
nem szksges GONDOSKODSI-TRBEN megkezdeni az j Teremt-Szakaszt.
Mivel a YO s a FLDANYA is KRTE,
hogy a FLD Kzssge maradktalanul igazodhasson vissza a YOSG Birodalmba,
a YO ekkor kezdte meg a MINDENSG-FORRSTL Befogadni azokat az ALAP-HARMONIKAT,
amelyek Lehetv tettk a YOSG Birodalmn bell J TR-ALAP LET-TR BERGZTST.
Nagyjbl mostanra a YO Kssz formlta mindazokat a Feltteleket,
amelyek Lehetv teszik a FLDANYA s Kzssge szmra a YOSG Birodalmn bell Bergztett J TR-ALAP LET-TRBE val Bergzlst
[ennek fontos Felttele volt a FLDANYA Befogadsban l egyedi teremtk {YOSGBL ered teremtk(!)} (n)Lnyegnek Teljes-Megjtsa].
Az, hogy a FLDANYA a MINDENSG-FORRSNAK TELJES-ELLENRZST kveten
a MINDENSG-FORRSA ltal meghatrozott [vg-re s Kezdetre vonatkoz] Tr-Hasznlati Jogosulatsg alapjn
Bergzthette a teremtk j Anyagi-Testbe a Bels-Tereket s a teremtk lethez a meghatrozott kiterjeds Szemlyes let-Tereket,
bergzthette az LET-TRBE s a Szemlyes let-Terekbe s Anyagi-Testekbe a szksges ramlsokat
[ezek Kztt az sszecsendlssel megalapozott Kzeli-sszekapcsoldsok ramlsait / ramls-alapjait is]
azt jelenti a mostani rszleges megrtsem szerint,
hogy az J TR-ALAP LET-TRBEN
[immr a YOSG Birodalmn bell]
az utols Ellenrzsek folynak annak meghatrozsa rdekben,
hogy minden pontosan s biztosan bergztsre kerlt-e az J-KEZDET ELINDTSHOZ…”
3./
A REND-TTELEKET is jellemzen SZAKASZOKBAN RASZTJA ki a MINDENSG-FORRSA,
illetve a Kzssgekben is SZAKASZOKBAN Kszti el a REND-Ttelt a MEGTARTI-Teremt.
A MINDENSG-FORRSNAK AJNLSA az,
hogy minden Rendez folyamatot CLSZER Szakaszokban Megtervezni s Megnyilvntani.
Megrtst segt kp
Egy KNNYTST (ebben a pldban) elkpzelhetnk gy, hogy abbl a pontbl / helyzetbl ahol-amelyben vagyunk egy ’magasabban’ lv [feltisztultabb vagy megersdttebb] helyzethez eljuthatunk gy, hogy nem ’gyalogosan’ [csak sajt erbl] tesszk meg az utat, hanem felszllhatunk egy ’buszra’. A ’busz’ ’hrom megllnyi’ tvolsgot tesz meg. Ez jelentheti azt is, hogy hrom EL-Vltozsi mintt lehet KNNYTSSEL [rszben vagy egszben] Rendezni / Feltiszttani, vagy maga a KNNYTS hrom egymsra pl szakaszban nyilvnul meg.
Ha valakiben csak egy olyan EL-Vltozsi minta van, amiben a ’busz’ Knnythet, akkor csak erre az t rint ’egy megllnyi tvolsgra szll fel a buszra’. Ha valaki rintett mindhrom EL-Vltozssal (mindhrom szakaszban), akkor ’felszll(hat)’ a ’kiindulsi pontnl’, s ’vgigutazhatja’ a teljes utat.
Ha mindhrom EL-Vltozs [szakasz] rint egy teremtt s ’ignybe veszi a teljes utazst’, megteheti ezt az utat egyszerre [folyamatosan, leszlls nlkl vgighalad a busszal a hrom megllnyi tvolsgon], de az is lehet, hogy akr mindegyik megllnl leszll, s ott mg ’gyalog’ is megtesz kisebb tvolsgokat, mieltt jra felszllna a ’buszra’.
Egy ’utas’ pldul felszll a buszra az indulsi pontnl, azonban egyre ersd flelem kezd jelezni benne. Az a flelme, hogy „megbntetheti egy ellenr”, mert „nem vltott jegyet / nincsen jegye”. Van egy msik utas is, aki ugyancsak azt keresi, hogyan s hol lehetne jegyet vagy brletet vltani az utazshoz. [Ez a msik utas taln egy segt lehet, aki elkezdett kzelebb hzdni a segtsget keres teremthz.]
Hasonl korbbi tVilgt kp [amikor a lpcsn felfel halad csoportban az egyik teremt olyan pnikrohamot kap, amely miatt kptelen egytt tovbbhaladni a tbbiekkel]:
20101020 II. – elrhet ITT
20200908 [24.r.] 17. pont – elrhet ITT
Ez a kett utas a kvetkez (a plda szerint az els) „megllnl” leszll a ’buszrl’, s egy kapott tmutats szerint egy kicsit ’visszafel’ haladnak, ahol egy ’lakott terletet tallnak’. Ebben a kis Vdett-Trben TELJES-ELLENRZS terjed ki rjuk, amely igyekszik pontosan meghatrozni a bennk jelz flelem vagy ms jelleg Fokozott-rzkenysg okt, s a felismert oknak megfelel Megerstst kaphatnak a teremtk, mieltt visszastlnnak a ’buszmegllhoz’, hogy folytassk a megkezdett Sors-Rendezst.
Lehetsges, hogy ’clszer’ ’visszastlni’ a kiindulsi ponthoz [az eredeti felszllsi helyhez / helyzethez], de az is lehet, hogy a Megersts miatt kzvetlenl ’visszastlhatnak’ oda, ahol leszlltak a ’buszrl’.
Ha a KNNYTS / Rend-Ttel sorn a teremtben nem jelez flelem vagy ms jelleg Fokozott-rzkenysg, akkor ’egyszerre, folyamatosan’ megteszi a ’hrom megllnyi tvolsgot’ [vagy amennyi ebbl a Knnytett-Rendezsbl t rinti].
Az ezen rs-rsz 1./ pontjban emltett REND-Ttel pldjt nzve: vannak most olyanok a FLD Kzssgben, akiket ez a Rend-Ttel most mg csak az Els Szakaszban rint, teht a ’buszon’ most mg csak ’egy megllnyit’ ’utazhatnak’ [vagyis bennk a korbbi „teljes trlssel” jr Tapasztalatok SPECILIS Kzvetlen Gondoskods melletti KNNYTETT Levlasztsa nyilvnul meg a Megformlt-Testekrl, s Specilis Alv-Kdknt kerl a Tapasztalat Bergztsre az OLTALOM-TR (LETTL legtvolabbi) VDETT-TEREIBE. Ezzel egyszerre a MINDENSG-FORRSA SPECILIS Kzvetlen GONDOSKODSAKNT megnyilvnul a teremt letben a korbbi Tr-Veszts KIIGAZTSA (valamilyen ’zsilip’ formjban bergztsre kerl a „trldtt” Tapasztalat ’helybe’ egy olyan Specilis Tr-Rsz, amely jra ’Egy-Folytonossg’ formlja a teremt lett olyan mdon, hogy a ’zsilip’ maga mg TELJES-TAKARSBA vonja azt a Tapasztalatot, amelyre a teremt csak megfelel {Klnleges, akr Specilis} Elksztsek utn nzhet majd r kzvetlenl)].
Vannak olyan [SPECILIS Tudatosodst megnyitott (!)] MAGOK, akik a korbbi Krskre alapulan most a NAGY-GONDOSKODS sorn a korbbi lettel-sszeegyeztethetetlen Alv-Kdjaikhoz tartoz FELJEGYZST is Bergzthetik az letkbe, s EGYEZTETST nyithatnak meg arrl, hogyan Rendezik ezt a „trldtt” tapasztalatukat. Mg csak SPECILIS formban ’nzhetnek r’ a Tapasztalathoz tartoz FELJEGYZSRE, mg mindig TELJES-TAKARSBAN marad az letkben ez a korbbi Tapasztalat. Ezek a MAGOK most a ’busz’ kvetkez (msodik) ’meglljig’ is ’elutazhatnak’ KNNYTSSEL.
A MAGOK egy rsze hamarosan a REND-Ttel [a ’busz(on utazs)’] harmadik Szakaszt is megnyithatja, a megfelel [ma mg SPECILIS] Elkszleteket kveten Teljesen Kzvetlenn nyithatjk az addig ’zsilippel’ vott let-rszkhz / Tapasztalatukhoz val Hozzfrsket [TELJES-Egszben Rendezik a Sajt letkben ezt a korbbi lettel-sszeegyeztethetetlen tapasztalatukat].
Ha olyan ersebb flelem vagy fjdalom / Fokozott-rzkenysg [bels feszltsg-fokozds] jelez a teremtben,
amely miatt nem kpes a figyelmt s erejt a Megknnyebbedsre / az lete Jobbulsa fel / nmaga fel / a Jelenlt fel irnytani, akkor
(1) benne-magban [a Szemlyes let-Terben (?)]
s (2) a ’kzvetlen kzelben’
olyan ’Helyzete(ke)t’ [Vdett-Tereket] forml meg a FLDANYA,
amelyekben a nagyobb Gondoskodsi Tapasztalattal rendelkez teremtk tsegthetik t a jelz nehzsgeken
[segtik visszaigazodni abba a bizalmi s tudatossgi llapotba,
amely kpess teheti a megkezdett Knnyts Befogadsra / Megnyilvntsra].
Ha egy Befogadott KNNYTS / REND-Ttel egy teremtben
(1)
„nem mozdt meg” Fokozottan-rzkeny n-rszeket,
(2)
vagy ha meg is mozdul valamilyen Fokozott-rzkenysg,
de a teremt tudatossggal s bizalommal kpes a KNNYTS vagy brmilyen ms Megersts Befogadsra
[s akr gy kpes tudatosan ’dolgozni’ is ezzel a jelenlv Megerstssel],
’leszlls nlkl FOLYAMATOSAN [gyorsabban] vgighaladhat a Szakaszokon.
A teremt a ’buszon’ [a Vltozs folyamatban]
[’megll’ / meglls nlkl, leszlls nlkl] is krhet a benne jelz fjdalmakra / flelmekre ’oldst’
vagy brmilyen ms egyb szksges kiegyenslyozst.
Ha olyan erssg fjdalom / flelem / Fokozott-rzkenysg jelez,
amely miatt a teremt elkezdett „bezrdni” [„el-csavarodni”],
tnylegesen elkezdett EL-Tvolodni a Sajt Harmonijtl,
AZONNAL ma mr SPECILIS GONDOSKODS terjed ki r,
illetve ha mr addig is SPECILIS GONDOSKODSBAN volt,
Azonnal TELJES-ELLENRZS nylik meg r kihagyhatatlanul,
amely a TELJES Megformlt Valjra kiterjed,
s az Ered-nagy-TEREMTNEK is kihagyhatatlanul SPECILIS IRNYBAN-TART Megerstst szksges kiterjesztenie a teremt Teljes Megformlt-Valjra.
AZONNAL EGYEZTETS nylik meg tovbb a teremt lett ppen GONDOZK rszvtelvel
az AZONNALI Megersts Meghatrozsa s Megnyilvntsa rdekben.
Ha a TELJES-Rendezs [= a REND-Ttel] sorn
[akr annak egy Szakaszn bell, akr egy KNNYTSHEZ kapcsoldan]
[ltalban FOKOZOTT-RZKENYSGBL ereden]
[~ ’a buszon utazs kzben’]
ersebb fizikai vagy egyb jelleg FJDALOM Jelez a testben
[akr „kzeltve az elviselhetetlensghez”],
akkor
a FJDALOM OLDSA
rszletekben / tbb rszletben is lehetsges
[ha csak egy ’megllnyi’ tvolsgot’ tesz meg a teremt a ’buszon’,
akkor akr tbbszr is ’megllhat / leszllhat’ ’menet kzben’,
tbbszr is visszatrhet a ’felszllsi ponthoz’, hogy jra megkezdje a ’Knnytett Utazst’].
Ilyenkor RTKELNIE szksges a MEGTARTI-Teremtnek azt is, hogy
(1)
ms jelleg KNNYTS alkalmazsa lehet-e szksges a Jelz Nehzsgeken val tvezetshez,
(2)
vagy esetleg ’egyedi mrtket meghatrozva’ ’lasstani’ szksges-e a Vltozs Megnyilvnulsn,
(3)
vagy ’Irnyban Vltoztatni szksges a Gondoskodson’.
Lehetsges, hogy egy ’msik Irnybl’ s/vagy ’msik kiindulsi pontbl’ lesz SZKSGES (!)
megkzelteni a Tapasztalat Teljes-Rendezst
[pldul akkor, ha az EL-Vltozs maga „sszetett”,
azaz tbb EL-Vltozsi OK-Forrsbl ered EL-Vltozs „egymssal is vegylt / sszeplt egymssal / egymsra rszlegesen vagy teljesen rplt”].
Lehetsges ilyenkor, hogy ’Tvolabb szksges hzdnia’ a teremtnek a Rendezst ignyl Tapasztalattl
[’leszll a buszrl’,
(maradjon Alv-Kd addig a Tapasztalat, ameddig a teremt pontosan meghatrozott Elkszleteket elvgez,
vagy akr addig, ameddig valamilyen Klnleges vagy Specilis n-plst megnyilvnt)].
Ez a megrtst segt kp szerint azt jelenti, hogy a teremt ’tartsabban’ is leszllhat a ’buszrl’ addig, ameddig benne ’enyhl’ a Fokozott-rzkenysg [akr egy msik Gondoskodsbl ereden].
Formldik [Kiprbl Teremtsek sorn] itt a FLD Kzssgben is az IRNYBAN-TARTS tbb j [Kzvetlen (!)] megnyilvnulsa.
Miutn vannak olyan megtapasztalsok [Rend-Ttel-rszek, Knnytsek],
amelyek ERS vagy akr TELJES TAKARS mellett nyilvnulnak meg
[a teremtk (ha a Takars megfelel) nem rzkelik kzvetlenl ezt a Vltozs-rszt],
formlja a FLDANYA annak a Megnyilvnulsi tjt
[az ALAP-HARMONIA mr kszen van (!)],
hogy az Anyagi-Testen bell hogyan nyilvnuljon meg a TELJES-TAKARS.
Megrtst segt kp: az let Teljessgt [a teremt addigi Tapasztalatait] elkpzelhetjk egy ’tkletes gmbknt’.
Amikor a teremt egy Kzssgben Anyagi-Testben megtestesl, ma mg ltalban egy ’kisebb’ [’rszlegesebb’] gmb formldik meg az Anyagi-Testhez kapcsoldan, s ebben a ’kisebb’ gmbben azok a Tapasztalatok rgzlnek be, amelyekhez az Anyagi-Testben lt letvel kzvetlen hozzfrse nylhat.
Ha a teremtben nincsen EL-Vltozs, a ’gmbje kzppotjbl’ a gmb bels felsznnek minden pontjhoz / tr-rszhez kzvetlen hozzfrse nylhat.
Ha egyes tapasztalataiban bezrds / megtrs vagy ms EL-Vltozs formldott meg, a gmbje bels felsznn az azokhoz tartoz tr-rszekre megsznik a kzvetlen rltsa / hozzfrse.
A TELJES-Rendezsek sorn
olyan tudatos n-plsben vezetik a teremtket az letket Kzvetlenl GONDOZK,
hogy a sajt tapasztalataikhoz val kzvetlen hozzfrst akadlyoz
(1) EL-Vltozsokat
s/vagy (2) Vdelmi-TAKARSOKAT
meg lehessen szntetni.
Vannak a gmb bels felsznnek olyan rszei, amelyekre az letet GONDOZK helyeztek fel Vdelmi-TAKARSOKAT, mert lettel-sszeegyeztethetetlen a Tapasztalat s/vagy olyan Fokozott-rzkenysg kapcsoldik ahhoz a bels tr-rszhez, amely akadlya mg a Teljes-Rendezs megkezdsnek.
Egy mr Kssz megformlt ALAP-HARMONIT rzkeltem,
amelynek a CLJA az, hogy
(1)
egy NAGYOBB VLTOZS sorn
[amikor az jdonsgok miatt,
illetve a szksges tapasztalatok hinya miatt
mg a teremt nem tudja clirnyosan oda irnytani a figyelmt arra,
aminek a Megrtse elvezetheti a kvetkez lpse megttelhez]
vagy (2)
a Fokozott-rzkenysgben is jelz Tapasztalatok TELJES-Rendezsnek Megkezdsekor
a FLDANYA ’biztonsgosan’ bergztse a szksges TAKARSOK al azokat a Tapasztalatokat,
amelyek fel kzvetlenl nem irnyulhat a teremt a figyelmvel.
A Kzvetlen FLDANYAI GONDOSKODS clja az,
hogy a teremt szksgtelenl ne irnytsa a figyelmt olyan bels-terei / tapasztalatai fel,
amelyek ppen ERTELJES vagy akr TELJES TAKARSBAN vannak.
Az ALAP-HARMONIA elkpzelhet gy, hogy a sajt gmbnk kzppontjban biztosan bergzl az letnk, s a ’ltmeznk’ a gmb ’elre’ mutat tengelye mentn szkebb vagy tgabb szgben ’van kinyitva’. Lehetsges, hogy a gmbnek csak a htunk mgtti fl-gmb-rsze van TELJES-TAKARSBAN [ekkor erre a Tr-Rszre nem lthatunk r kzvetlenl], s a teljes elttnk lv fl-gmb nyitva van / vilgos. Lehetnek olyan Vltozsi helyzetek, amikor ennl is ’pontosabb’ [ERSEBB] Irny-Mutats szksges, s a lehetsges mrtkig tovbb szkl a ’belthat’ Tr-rsz [mutatva, hogy pontosan mire irnyuljon a figyelem s Tevkenysg].
Egyedi lehet az, hogy a ’ltmez’ ilyen [IRNYBAN-TART CL (!)] ’beszktse’ mennyire Elfogadhat az egyedi teremtk szmra [rvidebb vagy akr hosszabb tartamban].
Ha egy teremt sajt maga Vlasztotta a Sors-Rendezs GYORSABB formjt, s tudatban van annak, hogy szmra mirt ’elrhetetlenek’ ppen a Szemlyes let-Tere egyes rszei, az ilyen Irnyban-Tartst [mint Megerst Gondoskodst] nem li meg knyszerknt [kevss okoz ez a szmra fjdalmat].
A kevss Tudatos teremtk szmra az ilyen Irnyban-Tartst segt Kzvetlen (!) FLDANYAI Gondoskods Elfogadsa kezdetben okozhat fjdalmat / nehzsget. Itt lenne nagy szksg arra, hogy a Kzs LET-TRRE is kiterjeden az egyedi teremtk Tr-Hasznlati Jogosultsga [s ehhez tartozan az er-hasznlat pontostsa] pontosan bergztsre kerljn. Olyan Nehzsgek Rendezsi Lehetsgeit szksges ebben a pillanatban is Fontolgatni / Kiprblni, amely Nehzsgek maguktl megsznnnek akkor, ha a Tr-Hasznlati Jogossg pontosan bergzlne az LET-TRBEN.
Knnyebb az Irnyban-Tartst megnyilvntania a FLDANYNAK azon teremtk fel, akik kpesek a JELENLTRE sszpontostani a figyelmket, s a „klvilg” zajos jtszmi fel nem fordtjk tlzottan oda a figyelmket.
Nehz azok fel megnyilvntani az Irnyban-Tarts ’enyhbb eszkzeit’, akik „megszoktk” azt, hogy „msok kiszolgljk ket”, s a figyelmkkel szinte kizrlag csak a „kinti valsg” fel irnyulnak. k kezdetben knyszerknt rzkelhetik majd a Jogos Tr-Hasznlatba val bergztsket, mert tnylegesen elrhetetlenn vlnak a szmukra olyan Terek s ramlsok / Javak, amelyekre addig „az letket ptettk”.
Az rs folytatdik a 486. rszben, elrhet ITT