2.
2022.02.12-13.
A „KITASZTS” Teljes-Rendezse
Valsznnek tartom, hogy a FLDANYA [a legfontosabb REND-TTELEK Bergztst kveten] tnylegesen megkezdte az eddig ugyancsak Rendezhetetlen „kitaszts” Teljes-Redezst [elszr a MAGJAIBAN, majd a Tapasztalatok alapjn ms rintett teremtkben is].
A korbbi rs-rszek ide-idzse utn az j lejegyzs FOLYTATDIK ITT
A „kitasztsrl” korbbi rsokban [csak RINTETTEKNEK]:
20200503 [8.r.] 9. pont (elrhet ITT):
„…Sok Birodalomban s Kzssgben az elmlt Nagyobb Teremt-Szakaszokban megformlsra kerlt a „KITASZTS”-mint-Kvetkezmny.
A Birodalmakat / Kzssgeket rint TR-srlsek
[tr-vesztsek / tr-rszek megsemmislse vagy olyann tformlsa-tformldsa, amely alkalmatlann tette a teret az eredenden a trhez rendelt let megtartsra]
nagyjbl mostanig
[a TR-KIIGAZTSOK KIRASZTSIG az LTR Birodalmban]
RENDEZHETETLEN helyzet volt.
Mra Tapasztalat, hogy
a tr-vesztsekkel / tr-megsrlssel jr nehzsgek [az ezen eddigi RENDEZHETETLENSGE miatt] TOVBB-TERJEDV VLTAK
(1) mind abban a konkrt teremtben, akiben megformldott ez a nehzsg [az rintett teremt sajt sorsban],
(2) mind az t letre Befogad Kzssgben [a Kzssg LET-TERBEN].
Amikor a srlssel rintett teremtben a nehzsg mr olyan mrtkv vlt [a srls benne val tovbb-terjedse / gygythatatlan-rendezhetetlen kiterjedse miatt], hogy kzvetlenl is PUSZTTAN hatott msokra / a Kzssgben l trsaira is, az rintett Kzssgekben megformlsra kerlt valamilyen „KITASZTS”-i Kvetkezmny annak rdekben, hogy ’tjt llja’ a pusztts tovbbterjedsnek.
Az a Tapasztalat, hogy
az ilyen „KITASZTS”
egyetlen Kzssgben / Birodalomban sem volt kpes maradandan tjt llni a nehzsgek tovbb-terjedsnek,
s a leggyakrabban tovbb neheztette a mr meglv (tr-srlt / tr-vesztett) helyzetet.
Amely teremt „Kvetkezmnyknt” „KITASZTOTT” lett,
az tovbbi [vals] tr-vesztsbe kerlt,
s gy mg kevesebb lehetsge maradt az n-erej Sors-Rendezsre.
A „kitasztsok” jellemz formi voltak / vannak
- a srlt teremt meglse [az let tnyleges levlasztsa az Anyagi-Testrl s Szemlyes let-Terrl, meglv ramlsairl, magrl az LET-TRRL]
- tarts [vagy akr „rks” jelleg] bezrsa valamilyen kijellt / elklntett / magnyos jelleg helyre (helyzetbe?)
- a testen elcsft (tarts!) megblyegzs elhelyezse
- tarts jelleg test-csonkts
annak rdekben, hogy mindenki ms szmra jl lthat / jl felismerhet legyen az, hogy MARADJANAK TVOL attl a teremttl.
Utbb olyan visszalsek is trtntek ezzel a Kvetkezmnnyel, hogy olyanoknl is alkalmaztk, akik azt nem rdemeltk meg. A „hatalmon lvk rdekei”, vatlansg vagy megtveszts hatsra is sokan kerltek (1) vagy a Kzssgktl ELZRT (2) vagy MEGBLYEGZ helyzetbe az utbbi Teremt-Szakaszokban >>> teht jl lthat, hogy a tr-vesztssel jr srlsek igen szertegaz mdon TERJEDTEK TOVBB „srlt rdekek” vagy „rszleges megrts” mentn.
Akiket valamilyen [mai fogalmakkal] „ersebb megktssel [TARTSABBAN]” tasztottak ki a Kzssgkbl, azon teremtkben mig megmaradt(hatot)t errl valamilyen ’lenyomat’ / emlk / emlkeztet-tapasztalat s akr jelentsebb bezrds vagy ms srls [jellemzen ez valamilyen FOKOZOTT RZKENYSGBEN nyilvnul meg, amelynek a teremt gyakran nem kpes mr felismerni az eredjt].
Voltak Kzssgek, ahol a GONDOSKOD(k) ’erejt’ is ’krtk” a „Kitasztshoz”, s voltak GONDOSKODK, akik ’adtak’ valamilyen ’ert’ a „kitasztshoz”. Ennek a lnyege ma gy kzelthet meg, hogy nem csupn a Kzssgben lk tettek valamilyen (a megbntetett teremt ppen lt lete vgig vagy meghatrozott tartamig tart) megktst, hanem maga a MEGTARTI-Teremt (?) is. Ma mr Tapasztalat az, hogy ahol maga a GONDOSKOD is „rszt vett” a „kitaszt” megkts megerstsben, azon teremtkben „mig” „l” sajnos az a rgi „kitaszt” megkts, s ezrt mg ha tudatosan arra irnyultak is ezek a teremtk a ksbbi leteikben, hogy beilleszkedjenek / visszailleszkedjenek a sajt sorsukba, a GONDOSKOD megktse ettl mindig TVOL-TARTOTTA.
Voltak Kzssgek, ahol a MEGTARTI-Teremt az ilyen rgi (felerstett) megktseket tudatosan elkezdte visszabontani… ennek ellenre az a Tapasztalat, hogy a MEGTARTI-Teremt (!) „kitaszt” megktse minden rintett teremtben MIG (!) slyosan letet-nehezt megkts.
[2022.02.15.: A FLDANYA soha nem adott ’ert’ „kitaszts” megformlshoz. A FLD Kzssgben a „kitaszts”-jelleg mint „kvetkezmny / EL-Vltozs” „kvlrl” „idegen behats ltal” „behozott” EL-Vltozsi minta, felttelezsem szerint az „idegen entits” „bergzlse” „hozhatta be” a FLD Kzssgnek LET-TERBE ezt az EL-Vltozsi mintt.]
Valjban a MEGTARTI-Teremt ilyen slyosan korltoz megktsei [most csak a MEGTARTI-Teremt ltal elhelyezett „kitaszt” vagy ehhez hasonl rtelm „lekt” megktsekrl van sz] tovbbi tr-veszts fel tereltk (1) mind az rintett egyedi teremtket, (2) mind a sajt Kzssgket.
Ma mr a „kitaszts” csak ideiglenes [s legfeljebb klnleges jelleg] GONDOSKODI megktsknt rtelmezhet / RTKELHET, amelyet a MEGTARTI-Teremtnek viszonylag rvid tartamonknt ELLENRIZNIE kellett volna, s az ilyen teremtt KLNLEGES GONDOSKODSBA VVE a lehet leghamarabb segtenie kellett volna a Kzssgbe val visszaigazodsban. Ma mr ez gy rtkelt.
Korbban azonban nem volt mg a MINDENSG-FORRSNAK sem Klnleges Gondoskodsa a megsrlt / „elveszett” TR ’ptlsra’, s gy a MEGTARTI-Teremtk sem tudtk Rendezni a sorst a legtbb (slyosabban) tr-vesztett teremtnek.
Mivel mra a MINDENSG-FORRSA A-LTEZS-EGSZRE KIRASZTOTTA a Tr-vesztsek KIIGAZTST s jabb Rendez tjait, a MINDENSG-FORRSA ’SRGSSGGEL’ (!) minden tr-veszts KIIGAZTSBAN s Rendezsben KZVETLEN TRSA minden nagy-TEREMTNEK s MEGTARTI-Teremtnek. Valjban a MINDENSG-FORRSA minden [MEGTARTI s egyedi] teremt lethez olyan kzvetlen bels sszekapcsoldst forml meg [valamilyen bels s/vagy kls VDETT-TR formjban] amelyben -MAGA-A-MINDENSG-FORRSA is KZVETLEN mdon ELLENRIZHETI az let-Alapok llapott, s ha abban SRLST tapasztal, azt immr AZONNAL KIIGAZTJA [ugyanis a TR Kirasztsa A-LTEZS-EGSZBEN a MINDENSG-FORRSA kizrlagos / egyedi hatalma.].
A MINDENSG-FORRSA ’most’ (jonnan)
A-LTEZS-s-LET-EGSZBEN
a SAJT HATALMBA [FELELSSGBE] vonta
a KITASZTS jelleg minden Nehzsg / megsrls KIIGAZTST / TELJES-RENDEZSNEK ’ELINDTST’.
Ez azt jelenti, hogy
akr csupn az egyedi-teremt trsai „blyegeztk meg” „Kitasztssal” a teremtt,
akr ehhez valamely GONDOSKOD is „adott ktst”,
a „KITASZTS” jelleg srlsek TELJES-RENDEZST / RENDEZSNEK ELLENRZST
a MINDENSG-FORRSA a SAJT FELADATNAK / FELELSSGNEK jellte meg.
Lehetnek a „KITASZTSNAK” olyan megnyilvnulsai,
(1)
amelyekben a Sors-Rendezs teljes folyamatt a MINDENSG-FORRSA a SAJT HATALMBA vonja,
(2)
s lehetnek olyan „Kitasztottak”,
akiknek a MINDENSG-FORRSA az let-Alapok KIIGAZTST kveten
a tovbbi Sors-Rendez GONDOSKODST tadja az rintett GONDOSKODKNAK,
m ezt kveten is FOLYAMATOSAN (a teljes Sors-Rendezsig!) a MINDENSG-FORRSA kzvetlenl ELLENRZI a Rendezseket.
A „Kitaszts” (Kvetkezmnyknt val megformldsnak) „elzmnye” a legtbb rintett teremtben az volt, hogy valamilyen okbl tr-vesztst szenvedett el, s emiatt egyre nehezebben tudott beilleszkedni a Kzssge LETBE. A „Kitaszts” jellemzen valamilyen tovbbi TARTS (!) tr-vesztssel (bezrdssal, akr ksbb Megtrssel) is jrt. Vannak tovbb olyan „kitasztott” teremtk, akik sorsban ez a nehzsg gy formldott valdi tr-vesztss, hogy „nem rdemeltk meg a kitasztst”, vagyis a sorsukban elzetesen nem formldott meg tr-veszts, de valamely Kzssgbeli trsuk „hatalmi-rdekbl” vagy ms „ns-rdekbl”, ritkbban „tvedsbl / vatlansgbl” „megblyegezte” s ezzel a tr-veszts fel terelte / lkte.
A MINDENSG-FORRSA N-RTKELSE s a nagy-TEREMTKKEL megformlt sszecsendls alapjn
minden Birodalomban s minden Kzssgben
minden „KITASZTS” Nehzsgvel megterhelt teremtben
a Sors-Rendezs ’Alapoz-Elindtst’
a MINDENSG-FORRSA a SAJT HATALMBA vonta,
a SAJT FELADATV tette.
Ma mr a VDETT-Terek [(1) Kzssgeken belli megformlsa, (2) valamint az egyedi teremtkn ’belli’ megformldsa] kzvetlen (!) utat nyithat a MINDENSG-FORRSA szmra brmely teremt kzvetlen [SPECILIS] Megrintsre PONTOSAN MEGHATROZOTT [SSZECSENDLSSEL MEGHATROZOTT] MEGERST IRNYBAN.
Jelenlegi megrtsem szerint a MINDENSG-FORRSNAK most a nagy-TEREMTKKEL [minden Birodalom nagy-TEREMTJVEL] megformlt SSZECSENDLSRE alapulan
minden Birodalomban s Kzssgben elkezddik [nhol mr KIPRBLS jelleggel korbban elkezddtt] a „KITASZTS” jelleg nehzsg KIIGAZTSA az rintett teremtkben.
Jelenlegi megrtsem szerint
a „KITASZTST” „megalapoz” tr-vesztst / tr-megsrlst vagy „egyb elzmnyt” is ELLENRZI a MINDENSG-FORRSA,
s ha abban maga a teremt „nem vtkes”…
nehz ezt megfogalmazni…
a Kitasztst megelz tr-veszts s egyb-Rendezst-ignyl-elzmny
kzvetlen-s-azonnali KIIGAZTST is elvgzi a MINDENSG-FORRSA.
Errl elzetesen EGYEZTET a MINDENSG-FORRSA az rintett nagy-TEREMTVEL s MEGTARTI-Teremtvel,
s rszletes FELJEGYZS kszl a tr-veszts okrl / formjrl stb,
s ez a Feljegyzs elhelyezsre kerl az egyedi teremtben s az rintett GONDOSKODBAN is.
Mivel a „Kitaszts” Teljes-Rendezse szinte kizrlagosan a MINDENSG-FORRSNAK Kzvetlen [SPECILIS] GONDOSKODSA, kevss lehet erre a Rend-Ttelre rltsunk.
A FLDANYA ebben a kiterjedsben azrt trta megismerhetv a MAGJAI s msok szmra ezt a Megrtst, hogy tudjuk:
a KITASZTST
a MINDENSG-FORRSA nll olyan Nehzsgknt jellte meg,
amelynek a Teljes-Rendezse ELINDTST s a Sors-Rendezs egy meghatrozott rszt
a SAJT HATALMBA vonta.
Ez gyakorlatilag KNNYTS az letet GONDOZK s rintett egyedi teremtk (s mindenki ms) szmra.
A MINDENSG-FORRSA olyan (J) mdon teljesti ezt a Feladatt,
hogy minden rintett egyedi teremt sors-kiigaztsrl folyamatosan EGYEZTET minden rintett GONDOSKODVAL.
(1) ’Csak’ a GONDOSKODKKAL EGYEZTET a „Kitasztsi” Nehzsg sors-kiigaztsnak egyes (kezd) rszeirl, mert az let-Alapok Kiigaztsa ’elhagyhatatlan alapja’ az let Harmonikus megnyilvnulsnak s gy annak, hogy a teremt visszavehesse a sajt sorsa irnytst. ’Addig’, amg az let ezen [kzvetlen (!) nagy-TEREMTI / MEGTARTI-Teremti GONDOSKODSBA tartoz] alapjai nem kerlnek maradktalan KIIGAZTSRA, addig ’csak’ a GONDOSKODKKAL EGYEZTET a MINDENSG-FORRSA arrl, hogyan kszljenek el a teremt ’Kzssgbe visszavezetsre’.
(2) Az let-Alapok maradktalan KIIGAZTST kveten a Sors-Rendezs mr az ltalnos rend szerint folytatdik tovbb, az (n)Lnyeg maga vlaszthatja meg a Sors-Rendezse F Irnyt [az EGYEZTETSEKBEN kzvetlenl rszt vesz maga az rintett teremt is].
A „Kitaszts” jelleg Nehzsget megtapasztal teremtkben gyakori ’megformldott jellemvons’
- a bizalmatlansg (slyos bizalom-veszts mind nmaguk fel, mind a GONDOSKODK fel),
- az otthontalansg-rzet s a magny (tudatos elzrkzs), Magra-hagyottsg,
- flelem-jellegek, rettegs, bntudat,
- megfelelsi-knyszer, nrtkelsi nehzsgek,
- kapcsoldsi nehzsgek, nkifejezsi nehzsgek, zavarok az emlkezsben,
- tudatosan nagy tvolsgtarts vagy pp tudatosan betrs msok letbe… tvolsg-tartsi nehzsgek nagyon szles kre,
- bizonytalan n-megtarts (gyakran olyan, mint egy „bb” > brki ltal knnyen irnythat)(„tlzottan kplkeny”, vagy pp „megmozdthatatlanul merev”)
- tudatos szembeszegls mindennel s mindenkivel / a „hatalommal” / a „megszokottal” / a ’Meghatrozkkal’ (Tisztelettel…)…
Jellemzen HOSSZ TARTAMBAN meglv srlsrl van sz, s ezrt ebben az esetben is
pontosan majd csak az let-Alapok maradktalan KIIGAZTST kvetn llapthat meg,
hogy milyen Fokozott rzkenysgek s egyb ms ’bels’ slyosabb srlsek maradtak a teremtkben.
Emiatt (legksbb) az let-Alapok KIIGAZTSNAK megkezddsekor
a teremtk Megerstett IRGALMI GONDOSKODSBA kerlnek.
(1)
Nem csupn az IRGALOM Birodalmnak nagy-TEREMTJE terjeszti ki rjuk a Fokozott GONDOSKODST,
(2)
hanem annak a Kzssgnek a MEGTARTI-Teremtje is, amelyhez a teremt lete Befogadva van vagy volt brmikor.
Nagy valsznsg szerint a ’TUDATOS IRNYTS AL VONS’ Nehzsgnek Rendezshez hasonlan a Fokozottan rzkenny vlt n-rszek s megmaradt srlsek ’vatosan s fokozatosan’ kerlnek majd Rendezsre megfelel elkszletek utn [(1) felkszl mind a MEGTARTI-Teremt, (2) mind az rintett teremt a teremt ltal VLASZTOTT irny Sors-Rendezsre, s ’addig’ IRGALMI ’Takarsba’ (illetve ma mr akr Alv-Kdd tformlsra) kerlnek a Fokozottan rzkeny rszek, hogy szksgtelenl ne jelezzenek].
Tudatosabb teremtk Vlaszthatjk a Sors-Rendezsek ’gyorsabb’ tjt is (szintn a megfelel elkszletek utn). Az eddigi Tapasztalatok szerint a ’gyorsabb’ Sors-Rendezsek valamelyest fjdalmasabbak voltak. Ma mg kevs tapasztalat van arra, hogy Az-Elkvetkezben az JABB Sors-Rendezsi Utak [KNNYTSEKET is alkalmaz REND-TTELEK] megnyilvnulsa is fjdalmasabb lesz-e, vagy csupn JELENTSEN NAGYOBB ODAFIGYELST S NFEGYELMET kvn-e meg.
A KLNLEGES Tudatosodst az egyedi teremtk szmra mr megnyitott Kzssgekben a Klnleges Tudatosods kett irnyban is a teremtk Megerstsre lehet:
(1) a Klnleges n-plst megnyit teremtt a MEGTARTI-Teremtje segti / vezeti abban az irnyban, hogy olyan Gondoskodst s Megtapasztalst nyisson meg az letben, amellyel a mg meglv Rendezst ignyl sajt let-rszeit knnyebben (gyorsabban?) kiigazthatja,
(2) msfell pedig olyan Klnleges Gondoskodsokat tanulhat meg, amelyekkel a kzelebbi Trsait / a Kzssgben l Trsait is kpes segteni [a Megrtsben, Igazodsok megnyilvntsban stb].
A FLD a YOSG egyik olyan (ilyen irnyban tudatosan megnylt) Kzssge, amelyben minden Befogadott teremt kihagyhatatlanul megnylik valamilyen Klnleges tban.
Aki mg tapasztalatlan a Klnleges Tudatosodsban, az kezdetben csak KIPRBLS jelleggel nyithatja meg a Klnleges Tudatosodst.
Ma mr minden Klnleges t (jonnan) csak KIPRBLST kveten nyithat meg TARTS jelleggel.
Ha valaki az elz [mr lezrult] Teremt-Szakaszban mr megnylt a Klnleges Tudatosodsban s olyan n-rendelkezst hozott, hogy tovbbviszi / folytatja a mr megkezdett [pontosan meghatrozott irny!] Klnleges Tudatosodst, akkor Kiprbls megnyitsa nlkl [azaz Tarts jelleggel] folytathatja azt az j Teremt-Szakaszban akkor, ha errl mskppen nem rendelkezik. Ilyenkor is jra pontosan meg kell hatrozni, hogy ugyanabban a Szorossgban folytatja-e a Klnleges Tudatosodst a MEGTARTI-Teremtvel, vagy azon vltoztat [jellemzen tovbb kzeledik a MEGTARTI-Teremthz]. Emltettem azt is, hogy fontos eleme ma mr a Klnlegessg megnyilvnulsi-alapjnak az, hogy kihagyhatatlanul meg kell formlni a MEGTARTI-Teremtvel olyan sszecsendlst, amelyben pontosan meghatrozsra kerl az, hogy
- a teremt az letbl ’mennyi rszt szn’ a Klnleges Tudatosodsra,
- s milyen Felttelek szerint s meddig ’nvekedhet’ ez az arny.
Vannak olyan „enyhbb” „Kitasztst” megtapasztalt teremtk, akikben mra ehhez kapcsoldan nincsen Rendezst ignyl let-helyzet (Sajt Tapasztalat)(a tnyleges tr-vesztettsg mostanra maradktalanul megszntetsre kerlt). k vagy az eddigi Kiprbl Klnleges Teremtsek rszeknt ’szabadultak fel’, vagy eredenden nem tr-vesztsre alapult a „Kitasztsuk”, s utbb nem formldott meg bennk tovbbi jelentsebben tr-veszt srls.
Az ilyen mr ’menteslt’ teremtket is az ELLENRZSBE vonja a MINDENSG-FORRSA jelenleg
azrt,
(1)
hogy A-LTEZS-EGSZBEN immr egysges ELVEN alapul ezen KIIGAZTS kzvetlenl megnyilvnuljon a sorsukban is,
(2)
s ha mg van esetleg brmilyen rzkenyebb vagy Rendezst ignyl (akr kapcsold) let-rsz,
azokra a MINDENSG-FORSA Kiraszthassa a KNNYTSEKET.
Jelenlegi megrtsem szerint e Sors-Rendezs let-Alapot rint rszben KRS NLKL nyilvnulnak meg a teremtk letben azok a KNNYTSEK, melyeket a Sors-Rendezs rdekben a MINDENSG-FORRSA KIRASZT.
A jelenlegi rtkelsek szerint a SZAKRLIS Utat megnyitott teremtkben korbban alkalmazott KISZAKTS habr kzvetlenl nem alapja a „Kitasztsnak” [a „Kitaszts” korbban megformldott, mint a legels Kiszakts!], valsznleg ELSEGTHETTE / ELSEGTETTE a „Kitaszts” TOVBBTERJEDST. Ez is az egyik kzvetlen oka annak, amirt a MINDENSG-FORRSA nagyon jelents KNNYTSEKET raszt ki a KITASZTSSAL rintettek Sors-Rendezshez:
(1)
KRS NLKL az let-Alapok Rendezshez kapcsoldan,
(2)
s KRHETEN az egyb nehzsgek megszntetshez is
ezen rintett teremtk szmra.
A „Kitasztssal” rintett teremtket a GONDOSKODK folyamatosan Tjkoztatjk majd arrl, hogy mely Nehzsgeik megszntetshez milyen KNNYTSEK Befogadsa lehetsges a szmukra.
A MEGTARTI-Teremtk kellen korn elkezdik felkszteni
- a Knnytsek Befogadsra az rintett teremtket,
- illetve a kapcsold Klnleges Gondoskodsok megnyilvntsa rdekben a Klnleges Utakat mr megnyitott teremtiket…”