5.
2022.02.13-14.
Tegnap [februr 12-n] este egy furcsa rzkelsem volt.
Mikzben rtam, rzkeltem, hogy ’gyakran melltk’, mintha ’figyelmetlenebb’ lennk.
’Meglltam’, befel-fordultam, hogy megkeressem / megrtsem a tapasztalat okt.
Amint gy befel figyeltem, rzkeltem, hogy ’egy j rendszer rgzlt be’ az Anyagi-Testemben (letemben?).
Azonnal ’megrtettem’, hogy egy j ramls-rendszer alapja [s gy egy j bels-tr] rgzlt be bennem. Clja szerint elsdlegesen a Klnleges s Specilis Gondoskodsi feladatok gyorsabb s pontos megvalstsra irnyul, de akr az let ltalnos rszben is segtheti jobban sszehangolni / jobban sszeilleszteni az ppen folyamatban lv tennivalkat. Amikor Klnleges vagy Specilis Gondoskodsban szksges megnyilvnulni, a Gondoskods megnyilvntsban pontosan vezet a FLDANYA. Pontosan Felismerhetv s Megrthetv teszi ez az j bels t / bels rendszer, hogy mikor s ki fel irnyulan, pontosan milyen Gondoskodssal nyilvnulhatok meg.
Rszleges az a megrtsem, hogy ez a bels-tr segt sokkal pontosabban megklnbztetni, hogy egy-egy Gondoskods sorn az LET-TR melyik TR-RSZT hasznljuk, s gy a Gondoskods az letnk melyik rszben nyilvnul meg [ltalnos, Klnleges, Specilis], gy pontosan a SZERETET mely ramlsait mkdtetjk [ltalnos, nzetlen, Megfontolt], gy milyen Felelssghez tartozan nyilvnulunk meg [ltalnos, Fokozott, Megemelt].
Hasonlattal olyan volt az j bels-tr [egy j kapcsoldsi-alap] Befogadsa s bergzlse a Rgi Anyagi-Testbe(n), mint amikor egy program frisstshez egy j rendszer rkezik.
rzetre hasonl volt a most ’frisstsknt’ az Anyagi-Testbe is befogadott ’j rendszer’, mint egy tbb szintbl ll (?) ’holografikus trkp (?) rendszer’ (?) / ’kapcsolsi rajz’ / ’alap-rajz’.
Egyelre annyi megrts kapcsoldott ennek az ’j (tnylegesen J!) rendszernek’ a bergzlshez, hogy elszr a MAGOKBAN rgztette be a FLDANYA, majd [ha ezt krtk, s errl sszecsendlst formltak meg a FLDANYVAL] kevssel ezt kveten elkezdte azon teremtkben is az Anyagi-Testben a beillesztst, akik tnylegesen (!) Klnleges Utat mkdtetnek olyan formban, hogy msok fel a Klnleges Gondoskodst is kpesek megnyilvntani [teht a FLDANYA bels tmutatsait kvetve tnylegesen vgeznek Klnleges Gondoskodst].
Az eddigi rszleges megrtsem szerint az emltett teremtk Rgi Anyagi-Testben is bergztette a FLDANYA azt az j Kzvetlen GONDOSKODST, amelyet az j Anyagi-Testekben a Klnleges Gondoskodsra mr kpes teremtk szmra rgztett be. A Rgi Anyagi-Testben egy olyan ’egyszerbb / egyszerstett’ formja rgzlt be ennek a GONDOSKODSNAK, amely az T-VEZETSI-TRBEN mostanban jonnan Megformlt-BEILLESZTETT [kifejezetten a Klnleges s Specilis GONDOSKODSOK megnyilvntst segt] LET-TR-RSZEKHEZ nyitnak valamilyen teljesen J formban kzvetlen hozzkapcsoldst.
Valban egy ’kapcsoldsi alapknt’ rtelmezhet az Anyagi-Test egy jonnan megformlt bels-terbe bergztett alap-harmonia, mert ez az j bels tr-rsz kzvetlenl kpes hozzkapcsolni az Anyagi-Testben l Jelenltnket az LET-TR azon TR-RSZEIHEZ, amelyekben a FLDANYA a KLNLEGES s SPECILIS Kzvetlen GONDOSKODSAIT nyilvntja meg.
Korbban mr emltettem, hogy egy kevss rtelmezhet mdon a FLDANYA egy J GONDOSKODSI TR-RSZT rgztett be az LET-TRBEN [a ’lbunk alatt’ rzkelhet ez], amely mr a SPECILIS Kzvetlen GONDOSKODSOKAT is elrhetv teszi az Anyagi-Testben l teremtk szmra.
Emltettem azt is, hogy amikor egy-egy j REND-TTELT tnylegesen Befogad a FLDANYA, ahhoz is mindig AD J TR-RSZT a MINDENSG-FORRSA. Ezt az J TR-RSZT [amely teht kifejezetten a Rend-Ttel Megnyilvntshoz szksges] legksbb a Rend-Ttel tnyleges Befogadsakor a FLDANYA s a MINDENSG-FORRSA ’hozzillesztik’ a Kzssg meglv LET-TERHEZ. Az ilyen REND-TTELHEZ kapcsoldan Befogadott TR-RSZEK ma mr a SPECILIS GONDOSKODSOKNAK is ’utat nyitnak’ [az T-VEZETSI-TRBEN ezekbe(n) az jonnan Bergztett TR-RSZEKBE(n) rgztette be tnylegesen a FLDANYA a REND-TTELI GONDOSKODST, s gy a REND-TTELEKHEZ hozzkapcsolhat KNNYTSEKET is].
Rszleges az a megrtsem, hogy
amikor ’mostantl’ (?)
[amikor a Rgi Anyagi-Testnkbe pontosan beilleszkedik ez az j bels-tr, j kapcsoldsi alap]
gy vesznk rszt a Klnleges s Specilis Gondoskodsok megnyilvntsban,
hogy amikor a FLDANYA tnylegesen KSSZ (!) forml meg egy Gondoskodsi helyzetet
[amikor egy Gondoskodsi Helyzetben tnylegesen egymshoz kapcsolja a megfelel felksztst kveten
(1) a Klnleges / Specilis Gondoskodsra kpes teremtt
(2) azzal a msik teremtvel, akinek valamilyen Kzvetlen Gondoskodsra van szksge],
a MAGOT / a Klnleges Gondoskodsra kpes teremtt a FLDANYA
ennek az j bels-trnek [kapcsoldsi alapnak] a hasznlatval kapcsolja hozz
(1) a megformlt Gondoskodsi-Helyzethez
s (2) az LET-TR azon TR-Rszeihez s ramls-Rendszerhez,
amely a Gondoskods megnyilvntshoz szksges.
Nagyban hasonlnak rzem a FLDANYA ezen j GONDOSKODSI formjt ahhoz, mint amit az IRNY-BELLTST mr elvgzett MAGOK eddig a Szabad-Trben megtapasztalhattak.
A Szabad-Trben ugyancsak egy mr pontosan ELKSZTETT (!) Gondoskodsi-Helyzetbe vezetett a FLDANYA, s a Gondoskodshoz szksges minden teret s ert, minden szksges kapcsoldst a FLDANYA ksztett el s biztostott a Szabad-Trben.
A Szabad-Teret jellemzen akkor hasznljuk, ha hirtelen szksges valamilyen Gondoskodst [akr Ellenrzst / rtkelst] elvgezni. A Szabad-Trrel a FLDANYA kpes az ppen folyamatban lv teremtsek kz / mell ’belesimtani’ az ilyen ’soron kvl / srgsen’ elvgzend feladatot is.
A Szabad-Tr kapcsn emltettem, hogy Fontos Okbl a MAGOK a pihensre / kiegyenslyozdsra is felhasznlhatjk [(276.r.) 103. pont 1. alpont – elrhet ITT].
[A Szabad-Tr (amely csak az IRNY-BELLTST mr megformlt teremtkben rgzl be) NEM AZONOS a ’Szabadsg-Trrel’ (amelynek az alapja ma mr minden teremtben bergzlt egy bels-trben).]
Rszleges az a megrtsem, hogy a Szabad-Trhez tartoz Tapasztalatok kzvetlen alapjai [itt, az T-VEZETSI-TRBEN] annak az J (!) ’irnyt-rendszernek / sszekapcsol-rendszernek’ (?), amelyet ’tegnap’ kezdett el a FLDANYA Bergzteni a MAGJAIBAN [s mint emltettem, nem sokkal ksbb azokban is, akik mr kpesek a Klnleges Gondoskodsokban tevkenyen is rszt venni]. Rszleges az a megrtsem, hogy a FLDANYA ennek az j bels-trnek a Bergztsrl-Befogadsrl sszecsendlst formlt meg az rintett teremtkkel.
A Tapasztalatok alapjn rthetjk majd meg, pontosan hogyan is mkdik ez a Gondoskodsok sszehangolst s megnyilvntst segt j GONDOSKODSI rendszer. Az er-hasznlat jobb felhasznlst segtheti ez a rendszer. Egy-egy Gondoskods megnyilvntst megelzen a FLDANYA megfelelen felkszti (1) mind a gondozottat, (2) mind a Gondoskodsra kpes teremtt, s tnylegesen csak akkor nyitja ket kzvetlen ramlsba [csak akkor rgzti be ket pontosan a Gondoskodsi Helyzetbe / a Gondoskods megnyilvntsa szmra megformlt Trbe], amikor a Gondoskods megnyilvntsa lehetsges [mert a gondozott is kpes (lehet) a Gondoskods befogadsra, s a Gondoskodst ad is megfelelen felkszlt].
Jelenlegi megrtsem szerint a FLDANYA ezen a mdon is azt kvnja elmozdtani, hogy a sokszor amgy is tlterhelt MAGOK s Klnleges Gondoskodsokat megnyilvnt teremtk a lehet legjobban tudjk felhasznlni a tereket s ramlsokat / az erejket, ne legyen szksg szksgtelen vrakozsokra, „ne menjenek el egyms mellet azok, akiknek szksges egy Gondoskodsi Helyzetben sszekapcsoldniuk” stb.
Volt egy olyan rzet is az j GONDOSKODSHOZ kapcsoldan, hogy bizonyos helyzetben rzkelhet olyannak is, mintha ’egy autt vagy liftet kldene / tenne a teremt al a FLDANYA'.
A Gondoskodsok jobb sszehangolst biztost j bels-tr [hasonlan a ’Szabadsg-alaphoz’] az Anyagi-Testbe val bergztst kveten nem ’tud’ azonnal elkezdeni mkdni.
A FLDANYNAK
’pontosan hozz kell hangolnia’ ezt az j Alap-Harmonit ahhoz a teremthz,
akiben ez bergztsre kerlt.
n nagyjbl kett napja fogadtam be ezt az j bels-teret, s azta is rzkelem, hogy a ’finom-hangolsa’ mg folyamatban van.
Rszleges megrtsem szerint attl is fgg, hogy milyen ’finom-hangolsokat’ vgez el ilyenkor a FLDANYA, hogy a Kzvetlen RZKELS / Felismers / Megrts milyen tjait mkdteti mr a teremt, valamint tnylegesen az LET-TR melyik GONDOSKODSI TR-RSZEIHEZ van a teremtnek kzvetlen Hozzfrse [ltalnos, Klnleges, Specilis].
A MAGOKBAN nem olyan rgen elkezddtt egy olyan Kzvetlen Bels RZKELSI t megformlsa, amelyben kzvetlenl a MINDENSG-FORRSA vezeti az plsket. Ez a Harmonia Megformlsa Tudatostsi t alapja.
A Harmonia megtanulsa (j Klnleges t):
20190718 [2.r.] – elrhet ITT
20190730 – elrhet ITT
20190803 [2.r. vgn] [a Bels Mrtkek megformlsa s behangolsa] – elrhet ITT
20191120 – elrhet ITT
20191128 [1.r.] [felttele a Kzvetts megnyitsnak] – elrhet ITT
20191209 [j kpessg formldik bennnk] – elrhet ITT
20200212 [a Megfontoltsggal szorosan sszekapcsoldik] – elrhet ITT
20200303 [1.r.] 1. pont [a KEGYELEM-EREJE is rszt vesz az ehhez tartoz j Tudatostsi t megformlsban] – elrhet ITT
20200306 [4.r.] 8. pont [alapoz n-plsrl] – elrhet ITT
20200908 [50.r.] 30. pont – elrhet ITT
Emellett a MAGOK sajtos helyzetben vannak abbl a szempontbl is, hogy leginkbb az (n)Lnyegk s a FLDANYA egyttes tmutatsa szerint elkezdtek megformlni egy olyan bels utat, amelyet az rsaimban az RZKELS-s-MEGRTS Kzvetlen tjaknt nevezek.
Az RZKELS-s-MEGRTS j tjai formldnak:
20200908 [223.r.] 85. pont [MAGOKBAN elkezdett megformldni a kzvetlen specilis ramls az (n)Lnyeg s Anyagi-Test kztt] – elrhet ITT
20200908 [291.r.] 107. pont [az rzkelssel EGYSZERRE megnyilvnulhat a MEGRTS (teht mr nem ksleltetetten)] – elrhet ITT
20200908 [300.r.] 111. pont – elrhet ITT
20200908 [340-341.r.] 125. pont [elkezdtk gyakorolni mr a Rgi Anyagi-Testben is a FLDANYA Specilis bels tmutatsnak a megrtst] – elrhet ITT
20200908 [352.r.] 129. pont [a SPECILIS Gondoskodsok sorn mskppen mkdik az RZKELS s a MEGRTS, s a Tapasztalatok is mskppen rgzlnek be a Testbe] – elrhet ITT
20200908 [556.r.] 184. pont (2) – elrhet ITT
Akikben ezek a ma mg specilisnak rtkelhet kzvetlen bels (Tudatostsi) utak is formldnak, azokban az j ’kapcsoldsi’ alapot a FLDANYA ezekhez is ’hozzhangolja’ [ha szksges, akkor ksbb is folyamatosan]. Figyelembe veszi tovbb azt is, hogy az egyedi teremt
- melyik Tudatostsi tjt hasznlja a legbiztosabban,
- melyikben kpes a leggyorsabb Megrtsek megformlsra,
- melyikben kpes a kapott tmutatst a legpontosabban Megrteni, s ehhez milyen tartamra van szksge a teremtnek.
A ’Szabadsg-alapbl’ megnyilvnul, bels tmutatsok Megrtst segt Kzvetlen GONDOSKODS jj-ptsrl szl rs-rszben emltettem [(595-596-597.r.) 191. pont (6) – elrhet ITT], hogy amikor ebbl elszr kiradt bennem a ’Szabadsg-Tr’, azt mg ’resnek’ rzkeltem. rzkeltem, hogy a FLDANYA ’tltheti be tartalommal’, majd ezt kveten rzkeltem, hogy magn a tr-formn, illetve a Szabadsg-Tr bels rendszern is vltoztatott a FLDANYA. Habr ez akkor mg magnak a SZABADSG GONDOSKODSNAK a pontostsa is volt, ezzel egyszerre azonban a ’Szabadsg-alapomban’ a FLDANYA elkezdte ’hozzm igaztani / hangolni’ ezt a Kzvetlen Gondoskodst.
Azt rzkelem, hogy mostanra minden FLD Kzssgben l teremt Rgi Anyagi-Testben is bergztette a FLDANYA a ’Szabadsg-alapot’ [illetve annak a bergztse elkezddtt], s mindenkiben folyamatban van ennek a bels-trnek a teremt sajt adottsgaihoz val ’hozzhangolsa’.
A ’Szabadsg-alapban’ minden olyan Tudatosts [kzvetlen rzkels, Felismers, rtkels, Megrts] alapjt kzvetlenl bergzti a FLDANYA, amely a FLD Kzssgben megtapasztalhat. Vltoz, hogy ki melyik Tudatostsi ton kpes (1) a leggyorsabban, (2) illetve a legpontosabban rzkelni s Megrteni a FLDANYA tmutatst [amelyet a ’kirasztott’ Szabadsg-Trben nyilvnt meg]. n kezdetben kpek formjban voltam kpes rzkelni a bels tmutatst, majd kpek folyamataknt [a kp vltozsaknt, vagy pedig filmszer formban]. Ksbb az rzs ersdtt fel, majd az rzs alapjn tudtam szavakk / mondatokk is megformlni a Megrtseimet. Nha megnyilvnul egy nagyon rvid tiszta egyszer gondolat (mondat) formjban is. Felttelezem, hogy ezen kvl sok ms formban is rzkelhetv vlhat a teremtkben a FLDANYA bels tmutatsa [a Szabadsg-Trben, vagy a Klnleges Utat mr megnyitott teremtkben tbb ms ezen clbl megformlt bels-trben].
A Szabadsg-Tr hasznlatt most a MAGOK is gyakoroljk [erre felkrte ket a FLDANYA]. Az egyik trsamban formldott meg ersebb indulatossg s elbizonytalanods, taln kisebb zavar is [felttelezsem szerint valamilyen KNNYTS formjban folyamatban lv Elengedshez kapcsoldan]. Amikor a Szabadsg-Trben krdst tettem fel a FLDANYNAK, hogy mivel tudnm segteni, a kvetkez kpet kaptam: egy teljesen homlyos (taln kiss kavarg) trben voltam, nem lttam semmit [ez lehetett a trsamban ppen meglv llapot, a folyamatban lv vltozsok miatt nem tud tjkozdni, nem rzkel tisztn]. Egyszer a kp kzepn mintha egy kanapt lttam volna meg [a kanap htuljt], s a kanapn homlyosan, alig lthatan egy alakot (embert) lttam meg. Nem lttam tisztn, csak az tnt fel, hogy mintha a kzfejt mutatn [mintha a kzfejn egy fehr keszty lett volna, ami jl lthat volt]. Elkezdtem figyelni a kezeket, s akkor a kezvel pantomim-szeren elkezdett mutogatni, vagy mint a jelelk a kezvel prblt ’beszlni’. Innentl kezdve mr tudatosan figyeltem, hogy mit mutat, s prbltam megrteni, hogy mit jelenthet a jelzs.
Utlag olyan megrtst fztem ehhez, hogy amikor valamilyen nagyobb bels vltozsban van egy trsunk, s emiatt tnylegesen bekorltozdnak az rzkelsei s Megrtsei, a F Meghatrozra / a F Irnyaira tudjuk rirnytani a figyelmt, ezzel tudjuk taln knnyebb tenni az lete Irnyban-Tartst. Ilyenkor nem hossz s mly beszlgetsekre van szksg, hanem arra, hogy az alap-rtkekben segtsk megtartani az lett, maga is inkbb a Vlasztott F Irnyaira figyeljen…
Csak nagyon rviden itt rintem a Megrtsek megformlst segt j Szabadsg-Tr [(595-596-597.r.) 191. pont (6) – elrhet ITT], s a Jobbtsok megnyilvntsa rdekben [IRNYBAN-TARTSI Cllal] megformlhat / Krhet j Megbocsts-Tr [(472-473-474-475.r.) 166. pont – elrhet ITT] kztti klnbsget.
Mindkett a FLDANYA most jonnan megformlt Kzvetlen GONDOSKODSA, s ennek a GONDOSKODSNAK az alapjt minden teremt Anyagi-Testben egy-egy j bels-tr bergztsvel formlta meg a FLDANYA. Mindkettben lehetsg nylhat arra, hogy bels tmutatsokat kaphassunk a FLDANYTL azrt, hogy valamilyen Megrtsi-Nehzsget / Bizonytalansgot megszntethessnk. Mivel mindkett ’segt-teret’ a FLDANYA rasztja ki [kzvetlenl a FLDANYA GONDOSKODSA], a megnyilvnulsa nem vesz el ert a teremttl, a megnyilvnulshoz a teret s ert a FLDANYA Adja.
Mg a Szabadsg-Tr leginkbb csak a Megrtsek megformlst segtheti, illetve egy szkebb kiterjedsben EGYEZTETSEKRE is lehetsget ad a FLDANYVAL, a Megbocsts-Tere kifejezetten egy VD-s-VDETT Szemlyes Trknt hatrozat meg. Olyan Vd-s-Vdett-Tr a Megbocsts-Tere, amely az let n-erej Irnyban-Tartst ms mdokon is kpes segteni, nem csak a Megrsek megformlsa tjn. Fontos Okbl a FLDANYA raszthatja ki a Megbocsts-Teret az egyedi teremt Anyagi-Testre / Szemlyes let-Terre, a Kzeli-sszekapcsoldsban lv trssal Kzss-Tett-Tr-Rszre, s klnlegesen fontos okbl az LET-TR valamely TR-RSZRE is, valamint bizonyos ’Helyzetekre’.
A Megbocsts-Tr nem csak az let LTALNOS rszben nyilvnulhat meg, hanem ’tovbbpthet’ a Klnleges s Specilis let-pts sorn is.
Megnyilvnulhat a Megbocsts-Terben az let-Alapok Kiigaztsa s egyb Rendez ’Jelleg’ [kiegyenltdst, kiegyenslyozst segt] Megersts, valamint EGYEZTETS is. Fontos okbl a FLDANYA Engedlyezheti a Megbocsts Terben egyszerbb KNNYTS / Knnytett-Rendezs gyors megnyilvnulst is.
A Szabadsg-Trhez kpest a Megbocsts-Tr annyiban ’tbb’, hogy nagyon sokfle Kzvetlen Gondoskods megnyilvnulhat ’benne’ s ’ltala’ is. A teremtkben meglv SZERETET s JOBBT SZNDK kpes csak nmagukhoz s a helyzetkhz ’hozzkapcsolni / bergzteni’ a FLDANYA ltal megformlt Megbocsts-Teret. A teremt(k) JOBBTSRA irnyul Szndka ’AD IRNYT’ a Megbocsts Terben megnyilvnul Kiegyenslyozsnak. A FLDANYA olyan (1) IRNYBAN s (2) MRTKBEN [keretben, alaprl] nyilvnulhat meg Kiegyenslyozsban [akr Megrtsi-Nehzsg megszntetsben vagy ms szksges Megerstsben], amit az rintettek Szndka ’KR’, ’Megenged’ [lehetv tesz]. Ezen a ’Mrtken / kereten’ a FLDANYA NEM terjeszkedhet tl.
A Megbocsts Terben [Fontos Okbl] j sszecsendlseket is megformlhat a teremt [a Sajt letben], vagy az rintett teremtk egymssal.
Az EGYEZTETSEK s a Megrtsi-Nehzsg megszntetse mellett a Megbocsts az LET LTALNOS rszben is ’VDETT-Teret / VD-Teret’ ’AD’ az N-Igazodshoz s egyb ms SZKSGES (!) N-Gondoskodshoz / Kiegyenltsekhez / Kiegyenslyozdshoz, s az ’egyszerbb’ [az LET LTALNOS Megnyilvnulsai kz mr beillesztett] Rendezsek [gy KNNYTSEK] megnyilvnulshoz is.