238.
2022.08.27-28.
1.
A [807.r.] 232. pont (2) alpontban (elrhet ITT) rtam arrl az J ELVRL, amely
az let-Alapban / let-Alap-Rszben
meglv [vagy veszlyknt jelz]
Illeszkedsi-Nehzsg esetn
azonnal TELJES-ELLENRZS Elindtsrl rendelkezik.
Emltettem abban az rs-rszben, hogy a YOSGBL ered s eredenden a FLDANYA Kzssgben lv vlt teremtk (n)Lnyegi-Testben a FLD Kzssgbe val Befogadshoz tartoz let-Alap-Rszkben a TELJES-ELLENRZS egy tnyleges Illeszkedsi-Nehzsget azonostott be. A Klnleges let-ptst megalapoz FokozottABB-rzkels eredenden nagyon szorosan [szinte elvlaszthatatlanul (mra „knyszerten”)] sszekapcsolsra kerlt a Kzssg LETNEK IRNYBAN-TARTSI Felelssge felvllalsval. A YO-nak ezen teremtk (n)Lnyegi-Testben meg kell szntetnie ezt a szoros sszekapcsoldst, illetve a FokozottABB-rzkels is csupn Vlaszthat a FLDANYA Kzssgben, nem kihagyhatatlan felttele a Kzssgbe val Befogadsnak. Ezekben az rintett YOSGBL ered teremtkben legksbb a Specilis Rszleges jraTeremts sorn ez az let-Alap-Rszk JELENHEZ-IGAZTTSRA / Rendezsre kerl.
Rszleges megrtsem szerint SZOLGLAT Birodalmbl ered MAGOKBAN Jelz Veszly-Jelzs alapjn a FLDANYA / YO Kezdemnyeztk a SZOLGLAT Birodalma nagy-TEREMTJNL a YOSGBA Befogadott SZOLGLAT Birodalmbl ered teremtk (n)Lnyegi-Testben az LET-ALAP, illetve ezen bell a YOSGBA [korbban a VILGBA (?)] Befogadst lehetv tev let-Alap-Rszkre TELJES-ELLENRZS elindtst annak meghatrozsa rdekben, hogy van-e Illeszkedsi-Nehzsg az let-Alapjukban.
A Veszly-Jelzs a SZABADSG [rtelmezse s Megnyilvntsa] irnyban jelzett Nehzsget.
Habr a KLNLEGES Birodalomban lv vl teremtk letben a F Irny [jelenleg] a tevkeny rszvtel a meglv nehzsgek megszntetsben, s ennek nagyon gyakori formja az, hogy ezek a teremtk amikor kpess vlnak ez ehhez szksges Irny s Erssg Szndk [vonzds] megformlsra, akkor valamelyik LTALNOS Birodalomba krik az letre-Befogadsukat s ott vgzik a Szolglatukat, nem ktelezhetek ezek a teremtk sem arra, hogy msik Birodalomba krjk a Befogadsukat.
A KLNLEGES Birodalmakon BELL (!) is megformldhatnak ma mr olyan GONDOSODSI ALAP TR-RSZEK, amelyekben ezek a teremtk klnfle Gondoskodsi Feladatokat is teljesthetnek. Ez egy viszonylag j lehetsg. Korbban pldul a SZOLGLAT Birodalmn bell nem lehetett olyan GONDOSKODSI TR-RSZEKET megformlni, hogy ’otthon’ is megnyilvnulhassanak a Szolglatban. Ez korbban ’abba az irnyba vezette’ ezeket a teremtket, hogy ha Szolglatot vgeznek, azt [Anyagi-Testi formban] csak egy msik Birodalom Befogadsban nyilvnthatjk meg. Jelentsen KORLTOZOTTABBAK voltak korbban a SZOLGLAT Birodalmbl ered teremtk Vlasztsi Lehetsgei mint ma, s magtl rtetden az Ered-nagy-TEREMTJK az (n)Lnyegi-Testkben ennek megfelel let-Alapot / let-Alap-Rszeket formlt meg.
SZOLGLAT Birodalmbl ered MAGOKBAN Jelzett az, hogy a SZABADSG rtelmezsben s megtapasztalsban leginkbb taln RTKELSI / RTELMEZSI nehzsg / Megrtsi-Nehzsg „eredhet” a SZOLGLAT Birodalmbl ered teremtkben az (n)Lnyegkben megformlt valamelyik let-Alap-Rszkben bergztett Meghatrozjukbl.
Jelzett, hogy valsznleg az (n)Lnyegkben korbban Bergztett (1) vonzdsukban s/vagy (2) az LTALNOS Birodalmak fel irnyul Befogadsi-Alapjukban olyan Bergztettsg lehet, amely megakadlyozza ket a Szabadsg Megrtsben. „Knyszerknt”, „kihagyhatatlanul vlasztand helyzetknt” rtelmez(het)ik a Jelenltket, holott a Jelenltk a Szabad Vlasztsukon alapul.
Jelentsen megvltoztak a Klnleges let-pts lehetsgei [s itt a YOSGON bell az LTALNOS let-pts lehetsgei is] az elmlt nhny NAGYOBB Teremt-Szakasz folyamn.
Tnylegesen megformldott Tapasztalatokra alapulan egyre jabb ELVEK s SZABLYOK formldtak meg, amelyek az let-pts HARMONIJT [Vlasztott Irnyait] jelzik.
A FLDANYA ltal ’Felismert’ (?) Veszly-Jelzsben az egyik irny [amelyre szksges lehet TELJES-ELLENRZST elindtani] az lehet, hogy a SZOLGLAT Birodalmbl ered teremtk (n)Lnyegi-Testben bergztett let-Alapban
lehet egy olyan [„ktelezs” jelleg] Vlaszts, amely „kihagyhatatlanul” ’szoros’ [a lehet legszorosabb (?)] sszekapcsolds megformlst hatrozza meg CLKNT a msik Birodalomban val let-pts sorn.
Ha van ilyen Meghatroz bergztve az (n)Lnyegi-Testben, az ma mr szksgtelen knyszerknt jelezhet. Csak LEHETSGKNT szabad ma mr egy ilyen Irnyt / Clt bergzteni az let-Alapokba.
A Veszly-Jelzs alapjn felttelezhet, hogy valamilyen hasonl rtelm, szksgtelenl korltoz, a szksgen „tl-terjeszkeden” irnyt-meghatroz Bergztettsg Illeszkedsi-Nehzsget Jelezhet a SZOLGLAT Birodalmbl ered teremtk (n)Lnyegi-Testben bergztett let-Alapban [teht egy olyan let-Alapban, amelyre a YO-nak / FLDANYNAK nincsen kzvetlen ’rltsa’].
Ha van olyan Meghatroz
a SZOLGLAT Birodalmbl ered teremtk (n)Lnyegi-Testben megformlt let-Alapban bergztve,
amely „ktelez” jelleggel meghatrozza a szmukra
a „lehet legszorosabb sszekapcsolds” megformlst
[(1) akr az ket Befogad letet-GONDOZVAL,
(2) akr egymssal,
(3) akr ms egyedi teremtkkel]
az zavart okozhat az LTALNOS Birodalmon belli [ltalnos s Klnleges] let-ptskben,
a Kapcsoldsok s a Szabadsg / Harmonia rtelmezsben.
A YOSGBA Visszaigazodott FLD Kzssgben az let-pts lehetsgei jelentsen msok, mint voltak a VILGON bell. Amg a FLDANYA a VILG Klnleges Befogadsban lt a Kzssgvel, az let-ptsnek valjban minden rsze ’Klnlegesknt’ rtelmezhet, s a ’Hazavezetsre’ ksztett fel.
Amikor most a FLDANYA Visszaigazodik a Kzssgvel a YOSG Birodalmba, hatrozottan elklnl [s termszetesen egymshoz kapcsoldik, egymshoz illeszkedik] az let-pts LTALNOS / KLNLEGES s SPECILIS kiterjedse.
Az let-pts klnbz ’szintjein’ ms a teremt Felelssge, tnylegesen ms TR-Rszekhez nylik hozzfrse a teremtnek, s ms jelleg / ms alap a kzvetlen ramoltats [a szeretet-megnyilvnts] formja / rendszere.
Az let-pts LTALNOS rszben mindssze kett ltalnos alap Kzeli-sszekapcsoldst szksges a teremtknek kihagyhatatlanul megformlni [ez a csaldba-befogads elhagyhatatlan alapja annak, hogy egy teremt Anyagi-Testben megszlethessen]. A szlkkel kihagyhatatlanul megformland Kzeli-sszekapcsolds [azaz az ltalnosan Meghatrozott TvolsgTartsnl KZELEBB-Hzds egy meghatrozott ’Tartsabb’ formban] az alapja annak, hogy a csaldba beszlet gyermek elkezdhessen a szeretet-ramoltats azon formjval megismerkedni (s gy elkezdhesse azt megformlni), amely az egyedi teremtk egyms kztti kzvetlen-ramlsait lehetv teszi. Ezen kvl minden ms Kzeli-sszekapcsolds megformlsa csupn LEHETSG, szndkra / vonzdsra alapulan lehetsges minden ms [ltalnos alap, Klnleges vagy Specilis] KZELEDSI Helyzet megformlsa.
Habr a FLDANYA Kzssgbe a F Szably szerint olyan egyedi teremtk krhetik az letre-Befogadsukat, akik VLASZTJK a Klnleges let-ptst, ez is csupn LEHETSG. A FLDANYA nem knyszert senkit a Klnleges let-pts megnyitsra, aki azonban a Befogadsi sszecsendlsben meghatrozott [a teremt nmaga Vlasztotta] Feltteleknek megfelelen nem nyitja meg a Klnleges let-ptst, annak Lezrsra kerl az Anyagi-Testi lete a FLD Kzssgben.
Ugyancsak szabad Egyeztets trgya az, hogy a teremt (1) akr a FLDANYHOZ / az lett-GONDOZKHOZ, (2) akr ms egyedi teremtkhz mennyire szorosan s mennyire tartsan Kzeledik. A Klnleges let-pts sorn is tbbfle Szorossg Felptse kzl vlaszthatnak a teremtk.
Rszleges megrtsem szerint a SZOLGLAT Birodalmbl ered teremtk egy rszben a prkapcsoldshoz [akr a Klnleges alap Kzeli-sszekapcsoldsokhoz (pldul az iker-lng megtapasztalshoz)] kapcsold Megrtsi-Nehzsgek is eredeztethetek egy olyan Meghatroznak az (n)Lnyegi-Testkbe val bergztettsgbl, amely „kihagyhatatlan irnyknt” Meghatrozza szmukra a „msokkal val lehet legszorosabb sszekapcsoldst”.
Megismtlem, mert fontos: a FLDANYA Kzssgben [a YOSG Kzssgeiben] a teremtk szabadon Vlaszthatjk meg azt, hogy mennyire szoros s mennyire tarts Kzeli-sszekapcsoldsokat szeretnnek megtapasztalni, illetve az let-ptsk egy-egy Vlasztott Irnyban mennyire legyen ’Gyors’, mennyire legyen ’Clirnyos’. Ezekrl minden teremt maga rendelkezhet, s a Vlasztsainak megfelel let-helyzeteket [akr Kzeledsi Helyzeteket] forml meg a FLDANYA.
Bizonyos tartamonknt [vagy bizonyos helyzetekben] a FLDANYA FELAJNHAT VLASZTSI s/vagy VLTOZTATSI LEHETSGEKET a Befogadott teremtknek, ezekre alapulan J IRNY azonban csak akkor nylhat meg a teremt letben, ha errl sszecsendlst forml meg a FLDANYVAL [a sajt kellen hatrozott megformlt Szndkra alapulan].
Jelenleg egy olyan MEGHATROZ van minden l teremt letben,
amely MEGVLTOZTATHATATLAN.
Ez a Meghatroz az,
hogy egy teremtnek melyik az Ered-Birodalma
[melyik Birodalomban rgzlt be az N-Azonoss vlt letvel,
melyik Birodalomban formldott meg az (n)Lnyegi-Teste].
Minden ms Meghatroz VLASZTSON alapul,
s ezrt
jabb Szndkkal megformlhat olyan sszecsendls,
amely J IRNYT AD a teremt letnek.
A SZOLGLAT Birodalmbl ered teremtknek a mostani LEHETSGEKHEZ kpest korbban jelentsen szkebb volt a Vlasztsi Lehetsge [ez ltalban jellemz a Klnleges Megtapasztals Elindtsra]. Habr korbban is csak a Szabad Szndkukkal adhattak j Irnyt az letknek,
a korbbi „szksebb” Lehetsgeken alapulan megformlt Vlasztsaikat
’jogosan rzkelhetik’ ma mr „bekorltoznak”.
Rszleges megrtsem szerint ezrt lehet nha Megrtsi-Nehzsg bennk a SZABADSG megtapasztalshoz kapcsoldan.
Olyankor is „kteleznek” s „megvltoztathatatlannak” RZKELNEK s rtkelnek / rtelmeznek egy helyzetet,
amikor az valjban
(1)
tnylegesen Szabadsg a szmukra
[mert a korbbi Sajt Vlasztsukon alapul, s nem ismerik fel, hogy VLTOZTATHATNAK a korbban meghatrozott irnyokon],
(2)
vagy Szabadsg lehet a szmukra
[VLASZTHATJK].
Rszleges megrtsem az, hogy lehet a legtbb [viszonylag mr rgebben Szolglatot teljest] teremt (n)Lnyegi-Testben megformlt let-Alapban nhny olyan rsz, amely valban „nehezen sszeegyeztethet” a SZABADSG Megtapasztalshoz kapcsoldan megformlt j Elvekkel / Tapasztalatokkal.
Az J TR-ALAPRA tigazod [az J TR-ALAPON folytatd] LET szmra [a MINDENSG-FORRSA s A-LTEZS-FORRSA ltal egytt] meghatrozott j ’CL’ a HARMONIA s a SZABADSG [s az ezekhez elvlaszthatatlanul tartoz FELELSSG] Megrtst / Megtapasztalst jellte meg F Irnyknt [(273.r.) 102. pont 3. alpont – elrhet ITT]. [A MOZGS Szabadsgrl / Vltoztats Szabadsgrl: (439.r.) 153. pont – elrhet ITT]
Az l teremtk eddigi Tapasztalatai a Szabadsgrl s a Szabadsg „hinyrl” fontos alapjai AZ-LET Folytatdsnak.
Segtsget kapunk az letnket GONDOZKTL ahhoz,
hogy minden eddigi (Sajt) Tapasztalatban Tudatoss vljunk,
MEGRTSK a Jelenltnk [s a jelenlegi llapotunk / helyzetnk] OKT,
s azt is, hogy KORBBAN milyen CLT / let-ptsi Irnyt vlasztottunk Megtapasztalni,
illetve milyen jabb Lehetsgek kzl Vlaszthatunk [milyen j Clt adhatunk az letnknek].
Megrtjk azt,
hogy ’ott-ahol-ppen-vagyunk’
milyen magunk vlasztotta Meghatrozkra ptettk addig az letnket,
s akkor-ppen milyen Lehetsgek vannak Irny-Vltoztatsra / Sors-Rendezsre…
msokhoz kzeledsekre…
rgi kapcsoldsok Megjtsra [vagy akr Lezrsra]…
j kapcsoldsok megalapozsra stb…
Sok teremt azrt nem kpes
sem a Jelenltt megalapoz OKOK / Vlasztsok / Meghatrozk Felismersre s Megrtsre,
sem pedig az ppen-meglv / Megnyithat Lehetsgei Felismersre-Megrtsre,
mert az let-Alapjban olyan EL-Vltozs van,
amely mg nem kerlt Teljesen Rendezsre.
[(753.r.) 214. pont (a teremtk tbbsge „elakad a VLASZTS szabadsgnl”) – elrhet ITT]
Az let-Alapok Teljes-Rendezse az letet-GONDOZK FELELSSGE s HATALMA.
Az let-Alapok Teljes-Rendezse sorn
a teremtnek magnak akkor van valamilyen LEHETSGE,
ha egy korbbi Vlasztsn Vltoztatni szksges
[vagy a tovbbhalads rdekben egy j Szndkkal meg kell ersteni a korbbi Vlasztst].
Az N-Bekorltozsok kapcsn emltettem, hogy amikor a teremt a Sajt Szndkval [Vlasztsval] rszlegesen vagy teljesen Lezr egy elkezdett megtapasztalst [a tapasztalathoz tartoz bels-teret / ramlst], azt a Bekorltozst csak maga szntetheti meg [nem ptolhatja mg Knnyts formjban sem ezt „helyette” az letet-GONDOZ vagy ms teremt: (609.r.) 192. pont (3) – elrhet ITT, (669.r.) 202. pont (3) – elrhet ITT].
Ha a folyamatban lv REND-TTELEK / TELJES-ELLENRZSEK sorn az letet-GONDOZK FELISMERNEK egy N-Bekorltozst [akr egy mr szksgtelen korbbi Szndkot], erre ’Figyelmeztetik’ a teremtt [olyan Helyzetet formlnak meg, amelyben a teremt (1) nmaga s/vagy (2) egy Klnleges Gondoskodsban tapasztalattal rendelkez trs segtsgvel Felismeri s Megrti a korbbi Szndkn alapul AKADLYT a tovbbhaladsban. Ilyenkor a Megrtseire alapulan a teremtnek magnak szksges kinyilvntania az lett-GONDOZK fel azt az J Szndkt, hogy a korbbi N-Bekorltozst megsznteti, s kri az lett-GONDOZITL az N-Bekorltozs [mint megformlt-tr] Visszabontst.
A [766-767.r.] 219. pontban (elrhet ITT) rtam arrl a szemlyes tapasztalatomrl, hogy egy eddig Alv-Kdknt gondozott Tapasztalatom Teljes-Rendezsekor szksges volt a korbban megformlt N-Bekorltozst megszntetnem ahhoz, hogy visszafogadhassam a Tapasztalatom folytathat rszt.
Ha a SZOLGLAT Birodalmbl ered teremtk let-Alapjainak TELJES-ELLENRZSE sorn brmilyen Illeszkedsi-Nehzsg Jelez, s annak a megszntetshez szksges lenne az, hogy a teremt a korbban megformlt Vlasztsain Vltoztasson, ennek a szksgessgre az Ered-nagy-TEREMT felhvja az (n)Lnyegi-Testben bergzlt let-rsz figyelmt. Ha szksges, akkor EGYEZTETSEK nylnak meg az Illeszkedsi-Nehzsg mielbbi megszntetse rdekben.
Rszleges az a megrtsem, hogy a SZOLGLAT Birodalmnak nagy-TEREMTJE ltal a teremtk (n)Lnyegben / let-Alapjban megkezdett TELJES-ELLENRZS Tapasztalatai hamarosan ’teljes egszben’ Megismerhetv vlnak a SZOLGLAT Birodalmbl ered teremtk [gy a FLDANYA MAGJAI (s az ket letre-Befogad YO / FDLANYA)] szmra.
Nagy valsznsggel az let-Alapban Illeszkedsi-Nehzsgknt beazonostott Helyzetekrl s ezek megszntetsrl NAGYON-FONTOS-FELJEGYZSEK kszlnek, s minden rintett teremtben az t rint rsz Bergztsre kerl ebbl a FELJEGYZSBL.
Felttelezem, hogy amely SZOLGLAT Birodalmbl ered teremtben eddig / mostanban valamilyen Nehzsget / Bizonytalansgot / Zavart okozott az (n)Lnyegi-Testben bergztett valamelyik Meghatrozja [az (n)Lnyegben bergztett egyik Meghatroz a ’Helyzet-rtkelsek’ sorn SZKSGTELENL KORLTOZTA / SZKSGTELENL AKADLYOZTA], azon teremtkben a bennk mostanban egyre gyakrabban „feszlsknt” jelz helyzetekre RSZLETESEBB / NAGYOBB ODAFIGYELSSEL elksztett
Sajt rtkelsek is megformlsra kerlnek [ezek a Sajt Tapasztalataik olyan ’sszegzsei’ lesznek, amelyek pontosan Felismerhetv teszik az eddigi Megrtsi s egyb Nehzsgek (let-Alapba Bergztett) okait, s Irny-Mutatak lehetnek Az-Elkvetkezre (az Elbizonytalanods helyzeteiben segthetik Megrteni a Bizonytalansg okt)].
Kaptam ma egy MAG-Trsamtl olyan Jelzst [visszajelzst (?)], hogy a tegnapi napon egy ’a csaldban mr hosszabb tartam ta meglv, eddig beazonosthatatlan eredj nehzsg’ ’OKT’ sikerlt megtallni ’egy rejtettebb helyen’, s azt sikerlt megszntetni. Habr valsznleg ennek a csaldtagokat rinten folyamatban lv REND-TTELEKHEZ van kzvetlenl kze, lehetsges, hogy a FLDANYBAN s nhny MAGJBAN Jelz azon Veszly-Jelzst is mutathatja a megtapasztalt [Ellenrztt] helyzet [nehezen elrhet helyzetben bergzlt akadly Felismerse s Megszntetse], amelynek alapjn a FLDANYA Kezdemnyezte a SZOLGLAT Birodalmbl ered teremtk (n)Lnyegi-Testben bergztett let-Alapjnak olyan irny TELJES-ELLENRZST, hogy lehetnek-e Bergztve az let-Alapban olyan Meghatrozk, amelyek Illeszkedsi-Nehzsget Jeleznek.
2022.08.29:
A FLDANYA Kezdemnyezte,
hogy minden olyan YOSGBL ered teremt (n)Lnyegi-Testben s Anyagi-Testben
indtson el a YO olyan TELJES-ELLENRZST,
amely a Klnleges-t MEGNYITSHOZ [s mkdtetshez] tartoz let-Alap-Rszt Ellenrzi,
Clzott Figyelemmel arra,
hogy van-e ebben az let-Alap-Rszben Illeszkedsi-Nehzsg.
Ha van ilyen Illeszkedsi-Nehzsg,
az rintett egyedi teremtvel AZONNAL kezdjen EGYEZTETST a YO
az Illeszkedsi-Nehzsg megszntetshez szksges VLTOZTATS rdekben,
a szksges j sszecsendlsek megformlsa Cljval.
’Ma reggel’ a MAG-Trsam s n is ISMTLDEN olyan helyzeteket is megtapasztaltunk, amelyben [akr a sajt, akr msok]
„FIGYELMETLENSGE” mutatta magt.
Nagy valsznsggel bennem is mg csupn formldnak az ehhez kapcsold megrtsek.
Az egyik irnyban olyan rszleges megrts formldott meg, hogy az T-VEZETSI szakasz vge fel kzeledve fokozatosan elkezddik az let ’levlsa (tvolodsa)’ a rgi LET-TRRL / a rgi anyagrl. Ez ltalban nem egy gyors vltozs. Emltettem, hogy nagyon gyakran megformldik az T-VEZETS vge fel a ’nincsen-kedvem-semmihez’ (esetleg ’sztszrtsg’) rzet, illetve egyes teremtkben elkezdhet „sszemosdni” a Tr (a Tapasztalat).
202009 08 [542.r.] 181. pont – elrhet ITT
20200908 [544.r.] 182. pont [az ’let’ mkdtetni tudja az ALAP-RAMLSBAN tarts jelleggel megformlt bels ramlsait, ezltal a Megrtseit elmlytheti / bvtheti; ilyenkor kevss tudnak a teremtk egymsnak segteni; nehz ilyenkor clt adni a megnyilvnuls szmra, illetve clon-tartani a megnyilvnulst] – elrhet ITT
Az T-VEZETS sorn vltozhat a Rgi Anyagi-Testben lv Jelenlt let-rtelmezse [a valsg-RZKELS / valsg-RTELMEZS] [(286.r.) 105. pont – elrhet ITT].
T-VEZETS sorn elkezd SSZEMOSDNI / sszefolyni a Rgi s az J:
20200908 [197.r.] 77. pont (IV) – elrhet ITT
20200908 [288.r.] 106. pont 1. alpont – elrhet ITT
Az T-VEZETS sorn a rgi-megformltsg s az j-Formld-Val EGYSZERRE / EGYMS MELLETT ’L’
20200627 [2.r.] – elrhet ITT
20200908 [16.r.] 11. pont [a rgi s j ’lnyegileg’ klnbz TRBEN van (hogy ne hassanak zavaran egymsra)] – elrhet ITT
20200908 [114.r.] 55. pont – elrhet ITT
20200908 [438.r.] 153. pont [egyik lbbal a rgi Trben, msik lbbal mr az j Trben] – elrhet ITT
20191221 [1.r.] I. pont [az T-VEZETS sorn mire sszpontostsuk a figyelmet] – elrhet ITT
Egy olyan rvid Megrtst segt kpet rzkeltem, amely szerint a TR [s/vagy inkbb a ’Sajt rzkels’] egy kiss ’sszemosdv’, ’hullmzv’ [’folykonny’ / ’kplkenyebb’ / ’nehezebben megragadhatv’] kezdett megformldni. ’Ilyen krlmnyek kztt’ valban
ERTELJESEBBEN irnytott figyelem-fkusszal szksges arra irnyulni, amit ppen vgznk. A „sztszrtabb” vl ’figyelem’ [az egyes irnyokban bizonytalanabb vl rzkels] fleg azokban a helyzetekben / Tevkenysgek sorn ignyli a ’cl-irnyos’ figyelmet, amikor a figyelmetlensgnkkel msokat is veszlybe sodorhatunk / msoknak is krt okozhatunk.
Bennem s a MAG-Trsamban is jelzett [taln az egyes irnyokban bizonytalanabb vl rzkelshez (szorosan?) kapcsoldan (?)] a „kifrkszsnek” s/vagy „szvevny-jellegnek” a veszlye. Ehhez hasonl Veszly-Jelzsrl legutbb a [806.r.] 232. pont (1) alpontban rtam – elrhet ITT. A Veszly-Jelzsre alapulan a MINDENSG-FORRSA TELJES-ELLENRZST indtott.
Rszleges megrtsem szerint a MAGOKBAN Jelz ezen utbbi Veszly-Jelzs arra irnyult, hogy
a FLDANYA pontosan hatrozza meg azt,
hogy mely teremtkben lehet akr a folyamatban lv Rend-Ttelnek / TR-Rendezsnek olyan kihatsa az Anyagi-Testre,
amely elbizonytalantja az RZKELST,
„figyelmetlenebb / sztszrtabb” tehet olyan helyzetekben is,
amikor ez tnyleges veszlyt jelentene a teremtre-magra s/vagy ms hozz kzelebb lvkre.
Az ilyen irny veszlyben jelz Rendezsi Megnyilvnulsokat
olyankor szksges a FLDANYNAK megnyilvntania,
amikor a teremt valamilyen vdettebb helyzetben van
[otthon van, alszik, pihen…
egyedl van…
vagy ppen van mellette olyan trs, aki vdelmet kpes biztostani a szmra…].
Folyamatosan szksges azt is Ellenriznie az letet-GONDOZKNAK,
hogy „jogosulatlan kzeleds” megformldik-e pldul „kifrkszsi” vagy egyb meggyengtsre irnyul cllal
az RZKELSEIKBEN „bizonytalanabb” vl teremtk fel irnyulan.
Az ilyen Felismert Veszly esetn
szksges lehet a „veszlyeztetettebb” bels-tereket / ramlsokat / Szemlyes-Tr-Rszeket Ersebb Vd-Takarsba Bergzteni.
Amennyiben a figyelem fkuszt azon okbl nem kpes a teremt megfelelen tartani,
mert benne egyes bels-terei „akaratlanul sszerezegnek”,
akkor az ilyen „sszerezg” bels-tereket [akr ramlsokat]
ideiglenesen ERSEBB VD-TAKARSBA szksges bergzteni.