251.
2022.10.07.
Fontolgats
Megrtst segt kp [Vlemnyem szerint ez egy tVilgt kp. Az tVilgt kpben a FLDANYA a Sajt rtkelst / Tapasztalatt teszi rzkelhetv-Megrthetv: (550.r.) 182. pont – elrhet ITT. Az tVilgt helyzetet az rzkelje gy rzkeli, mintha az a sajt megtapasztalsa lenne.]
Mintha nem olyan rgen ’kltztem volna ide’ ebbe a[z j (?)] ’laksba / hzba’ (?). Most pontosan nem emlkszem arra, mirt kltztem ide (valsznleg a csalddal?)… valami miatt nem volt megfelel a korbbi otthonom (?).
Kett NAGYOBB szobt rzkelek [itt az otthonomban].
Az egyik [felttelezsem szerint a hz bejrathoz kzelebbi (?)] szobban teljesen vratlanul azt veszem szre, hogy az ott lv tbb knyelmes fotelben / kanapn szmomra ismeretlenek lnek. Nem tudom hogyan kerltek oda, nem tudom ki engedte be ket (n biztosan nem).
Mintha valaki mutatn magt, hogy engedte be oda ezt a sok [a plda kedvrt hat-nyolc] idegent, de „emiatt ne aggdjak, ez jl van gy”. Aki ezt mutatta / mondta nekem s az ldgl „idegenek” mind nagyon „nyugodtak” voltak [hasonlan, mint a hbort elindt orszgban a „porceln-arc rm”]. Nem rtettem hogyan kerltek ide ezek az idegenek. A „nyugodtsguk s nmasguk” taln a „rejtzkdsket” is „szolglta” „ameddig az csak lehetsges”. „Azt sugallja valami / valaki”, hogy „n adtam fel hirdetst”, valami ahhoz hasonl tartalommal, hogy a tudsommal segtek msoknak [pldul van valamilyen gygyt kpessgem, akr masszrozssal is tudok msoknak segteni].
„Mintha” valban „lehetsges” lenne ez, habr nem emlkszem, hogy ilyen „hirdetst” „feladtam”… de halvnyan formldhatott bennem egy ilyen szndk.
Nem tudom mit tegyek. Itt vannak ezek az idegenek, „ldglnek nyugodtan” a ’nappalimban’ (?), nem mozdulnak, „elfoglaljk a helyet”.
Gondolkodom, hogy mit tegyek. Mivel s hogyan segthetek? [Magamnak? Azoknak, akik velem itt laknak? Vagy azoknak, akiket nem is ismerek? Mit tudok tenni? Mit tehetek?]
„Felhvom telefonon” a „tvolabb lv promat”, s megkrem, hogy „vegyen nekem” egy „masszroz asztalt”. Nehezen jn ssze a „telefonls”, de tudtunk nhny mondatot beszlni egymssal.
Gondolkodom, hogy a szobkban (a szekrnyekben) lv sajt trgyaim kzl miket tudnk felhasznlni a „masszrozshoz” [„munkhoz” (!)]. Kinzek a „nappaliba”, mg mindannyian ott lnek nmn nagy nyugalomban [„figyelve engem” („szuggerlva” / „helyhez-ktve” engem)], nem akarnak elmenni [„nyugodtan vrnak”, „jl rzik ott magukat”].
Bemegyek a bels nagyobb szobba, s azt ltom, hogy egy kanap-szer gyon mr ott fekszik bent egy „idegen”. Nem rtem hogyan kerlhetett oda. Egy „polnnek” ltztt valaki jelzi / mutatja, hogy „ (az pol) bejtt az utcrl” azrt, hogy „dolgozzon / segtsen” (?) nekem [hogy a „kezem al dolgozzon”] (?), gy „elksztette” az egyik „vendget”. n erre nem krtem meg t, s nem is engedtem meg neki, hogy ide belpjen / itt legyen. Nem rtem, hogy hogyan lehet „” itt. [„Egszen kzel hzdott hozzm valamilyen idegen minta azrt, hogy befolysoljon / irnytson / ne engedje meg az n-felismerst”.]
Ehhez hasonl „szuggerlsrl / fogva-tartsrl tbb korbbi kpben is rtam:
20200908 [263.r.] 100. pont II. alpont [a liftben beszllt mellm kt idegen (figyelem-terels, rtelepeds)] – elrhet ITT
20200908 [262.r.] 100. pont II. alpont [„mtten estem t”, figyelem-terelssel r akar venni valaki, hogy „vigyem magammal”] – elrhet ITT
20200908 [263.r.] 100. pont II. alpont [a „lbamat” ltszlag gygytottk (rtelepeds az letre rejtetten)] – elrhet ITT
20200908 [303.r.] 112. pont [„prdt” vonszolnak t az ablakomban ramlss talaktott tr-rszen; „altattak / bdtottak”, hogy ne tudjak arrl, hogy hasznljk az letemhez tartoz szemlyes-teret; a bejrati ajtn tl mozgst rzkelek, nagy lkssel belkik az ajtt] – elrhet ITT
20200908 [664.r.] 201. pont [szp zld domboldalon a helybliek hzzk fel az idegeneket a „kocsiban”; mr nem emlkeznek a sajt letkre] – elrhet ITT
20200908 [183.r.] 70. pont [anyamhet jelent bels-trben idegen gyak „begyazdsa” (ramlsra jogosulatlan rtelepeds)] – elrhet ITT
20200908 [298.r.] 111. pont [„flttem van” a rgi kztudottan becstelen miniszterelnk; osztlyfnk] – elrhet ITT
20200908 [306.r.] 112. pont [HATALMI alap rtelepeds, jogosulatlan ramls-hasznlat (hz mellett pl a kerts, a mg el-nem-kszlt rszen idegenek znlenek be)] – elrhet ITT
20200908 [533.r.] 179. pont [egy „boltban” elveszik tlem a tskmat; a megszletsemet megelzen egy „csapda”-trben levlasztottk a szemlyes-tereim egy rszt] – elrhet ITT
20200908 [587.r.] 190. pont (2) [a F-bejrat mellett-mgtt formltak meg rejtetten bejratot az idegenek, azt hasznltk] – elrhet ITT
20200908 [694.r.] 206. pont (3) [„idegenek bejttek a hzba”, mindenkit egy trbe tereltek s tudatosan knoztk a kivlasztottakat; „nyoms-gyakorls”] – elrhet ITT
20200908 [821.r.] 235. pont (3) [„herceg” „vills-reggelin” vendgl lt / TELJES-ELLENRZS; sok rtegnyi megkvlt protokoll-takars van az letn] – elrhet ITT
Egy vkonyabb frfi-forma fekdt az gyszer kanapn [valsznleg azrt rzkeltem frfi-formnak, mert n most ni testben lek]. Nem rltem annak, hogy az n fekhelyemen vagy a csaldom fekhelyn van.
Egy belsbb szobban az gynemk kztt keresgltem lepedt, amit a frfi al lehetne terteni a „masszrozshoz”. Nem voltam felkszlve a „munkra”, s keresgltem, hogy milyen olajat vagy krmet tudnk a ’sajtombl’ felhasznlni. A sajt (!) gynembl / krmbl vgl vlasztottam valamit, a lepedt a „frfi” al tertettem, a krmet kibontottam… Nem rzkeltem a harmonit. Nem tudtam, hogy mit tehetnk / mit tegyek. reztem azt is, hogy nem vagyok felkszlve az ilyen munkra / erfesztsre.
Kzben gondolkodtam azon, hogy a csaldom vagy gyermekem hogyan fr majd el itt [az „idegenek” „mellett” (?)], hogyan tudnk ebbl a belsbb nagyobb szobbl „elkerteni” egy kisebb rszt, ahol ezt a „munkt” vgezhetnm [ha tnyleg (?) „meghirdettem” (?)… akkor ezzel a munkval pnzt kereshetnk, amivel gondoskodni tudok a csaldomrl (?)]. Nem talltam olyan Harmonit, amellyel be tudtam volna ide „illeszteni” ezt a „munkt”.
A „munka” [a mostani kpben] olyan rtelm „kiknyszertett gondoskods” [= sszecsendlsen nem alapul gondoskods / megnyilvnuls], amikor az let ltalnos rszben olyanokrl „kell” „gondoskodni”, akivel a teremt nem formlt meg Kzeli-sszekapcsoldst. A YOSG ALAP-HARMONIJA szerint ez rtelmezhetetlen.
Az let ltalnos rszben az egyedi teremtk az ltalnosan Meghatrozott TvolsgTartsnl KZELEBB egymshoz akkor kerlhetnek, ha errl egymssal sszecsendlst formlnak meg, s erre figyelemmel a FLDANYA a Bels-Terkben megalapozza a Kzelsget lehetv tev SZERETET ramoltatst. A trsrl val gondoskodst ez a szeretet-ramoltats teszi lehetv. Akikkel nem formltunk meg szeretet-kapcsoldst, azok fel az letnk ltalnos rszben nem vagyunk kpesek gondoskodan megnyilvnulni. Az let ltalnos rszben „kiknyszertett” „munka” azt jelenti, hogy a szeretet-ernkkel olyanokat „kell” „eltartani” [gondozni], akikkel nem vagyunk szeretet-kzelsgben: a sajt letnk s a kzeli-trsak gondozsa cljbl MEGFORMLT ervel s tudssal olyanokrl „kell” „gondoskodni”, „akik elveszik msoktl az let-ert s szemlyes-tereket a sajt fennmaradsuk / tllsk / gazdagodsuk cljval”.
A Kzssgben l olyan trsak fel val kzvetlen [nzetlen / megfontolt szereteten alapul] gondoskodst, akikkel a teremt az lete ltalnos rszben nem formlt meg Kzeli-sszekapcsoldst, a Klnleges t megnyitsa teszi lehetv a MEGTARTI-Teremt kzvetlen (!) tmutatsa szerint. Egy mr nagyobb Klnleges gondoskodsi tapasztalattal rendelkez YOSGBL ered teremt az letnek legfeljebb 10-20 %-ban vgezhet Klnleges gondoskodst. Fontos: a YOSGON bell [fleg a YOSGBL ered teremtk szmra] az let NAGYOBB / HANGSLYOSABB rszt teszi ki a csaldi kapcsolds s prkapcsolds.
Utlagos megrtsem az, hogy leginkbb fiatalokra [gyermekeket is nevel / vllal fiatalabb csaldokra] vonatkozhat ez az tVilgt kp [ezt mutatja, hogy ’mg csak mostanban kltztek ebbe az j hzba / laksba’].
Az, hogy ’mostanban’ ’kltztek t’ egy j hzba, jelentheti azt, hogy csaldot alaptottak [hzassgot terveznek vagy mr hzassgot ktttek, gyermeket terveznek vagy mr gyermeket nevelnek]. Az ’j hz’ ebben az esetben azt jelenti, hogy kett j bels teret kezdtek el hasznlni. Amelyik nagyobb szobban ’tbb hely / tbb knyelmes fotel’ volt, az jelezheti a csaldi kapcsoldsokat s a gyermekek vllalst. A msik [a ’bejrattl’ tvolabbi] nagyobb (!) szoba pedig a prkapcsoldshoz tartoz bels-tr lehet. Ebben csak egy gy volt, amelyik most ’kanap-formj’ volt. A ’kanap-formra’ sszecsukott gy jelezheti azt, hogy Trben ppen tvolabb van a pr.
Amikor egy ’mg belsbb szobban’ keresgltem a sajt holmijaim kztt, az azt jelenti, hogy a Szemlyes Bels-Szentlyben ’kerestem’ a ’Sajt Harmonim’ szerinti megnyilvnuls lehetsgt [(105.r.) 52. pont – elrhet ITT].
Vonatkozhat az tVilgt kp azokra, aki [vagy akiknek egy csaldtagja / a prja] ppen „katonai szolglatban van”. Brmelyik orszgban is lnek, a „hbor” „kiszaktja” a csaldbl azokat a frfiakat s nket, akik „katonk” vagy ms mdon „hborznak”. Megsznik az letkben [rvidebb tartamra, vagy akr tartsabban, tragikus esetben vgleg] az a Kzelsg [Trbeli kzelsg is], amelyet megalapoztak az letkben, amelyet megkezdtek megtapasztalni. A prok s csaldtagok egymstl trben is tvolabb vannak, nem tudjk meglni a kzelsget / szeretetet / egymst-segtst, az egymsrl s a sajt letkrl val gondoskodst. Nem vgezhetik azt a tevkenysget, amit tanultak s vlasztottak. Megsznik a csaldfenntarts lehetsge.
Jl mutatja az tVilgt kp, hogy
[fleg a YOSGBL ered teremtknl]
az let / a Megtapasztals
NAGYOBB (!) s kiemelkeden FONTOS rszt kpezi
a CSALD
s a PRKAPCSOLDS
[az ELFOGAD Szeretet megtapasztalsa].
A csaldbl / prtl val „kiszakts” megjelenik a megrtst segt kpben gy, hogy
„kiresedik”
a csaldi kapcsoldshoz s prkapcsoldshoz tartoz
(1) bels-tr
s (2) szemlyes tr
[LEHETETLENN VLNAK azok a NAGYON FONTOS megtapasztalsok,
amelyek az let ’lnyegei’,
amelyek a legszorosabb szeretet-kapcsoldsok,
amelyek RTELMET ADNAK a Jelenltnek].
Ez a SZABAD megtapasztals akadlyozottsgt / megsznst is jelenti.
„ELSZR” a csaldi kapcsoldshoz tartoz bels-trbe „rgzltek be” „oda nem tartoz idegen mintk” [ez a tr-rsz van kzelebb a ’bejrathoz’]. Egy kicsit ksbb mr a prkapcsolds bels-terben is „helyet foglalt egy (kett?) idegen minta”.
A prtl val trbeli nagyobb tvolsgot jelezte a kpben az, hogy csak „telefonon” sikerlt elrni a promat, s a „vonal” is nagyon „recseg s szakadoz” volt. Az, hogy sikerlt mgis „beszlnem” a prommal, azt jelzi, hogy ’van mg ternk’ a kzs megtapasztalshoz.
Van a kpnek egy olyan rtelme, hogy
a „hatalom-gyakorls” „azon formja”,
amelyikben „csillapthatatlan” a „TR” s a „VAGYON” irnti „HSG”,
amikor „knyszerrel / paranccsal / ellentmondst nem tr mdon” „sztvlasztja” a termszetes szeretet-kapcsoldsokat
s „kiszaktja” a megalapozott letkbl a teremtket,
„azonnal” „igyekszik” „kiterjedni a hatalmval” a teremtk bels-tereire is.
„ELVESZI” a teremtktl [a Szabadsgot, s] annak a lehetsgt,
hogy a Vlasztott Kzeli-sszekapcsoldsaikat
[a legszorosabb (csaldi s pr) kapcsoldsokat] meglhessk,
a SZERETETET megtapasztalhassk / pthessk.
Az ilyen „kiszakts” „Kirestheti” a bels- s szemlyes-tereket,
megtapasztalhatatlann teszi az embert emberr tev szeretet-kapcsoldsokat s kzvetlen gondoskodsokat.
A „harc-trre” „kiparancsoltak” „egyen-ruht” s „parancsokat” kapnak,
az n-Gondoskods legtbb formjtl „megfosztatnak” a „katonk”,
s a lehet legnagyobb „borzalom” „megttelre” knyszertik ket
[az let s a Tr elpuszttsra, a Teret jogosan hasznlktl a Szemlyes-Tereik „elrablsra”].
A „borzalmak” „megttele” s „megttelre knyszerts” (mint „csapda”)
nem csak VEZEKLSI Kvetkezmnyt forml meg minden rintett letben,
hanem sokszor BEZRDSOKAT s MEGTRSEKET is okoz.
A YOSGON bell a Vezeklshez kapcsold Szably: 20200908 [14.r.] 10. pont (elrhet ITT):
„…A Vezekls
a Jvttelek kz tartoz olyan KVETKEZMNY teht immr a YOSGON bell [a YOSG minden Kzssgben],
amely akkor nyilvnul meg KIHAGYHATATLANUL,
amikor egy teremt olyan kedveztlen irny EL-Vltozst okoz
KZVETLENL
ms teremt Sorsban,
hogy az a msik teremt
kptelenn vlik az lete nll Irnyban-Tartsra.
Lehet az ilyen EL-Vltozs ms teremt hallnak okozsa, vagy olyan jelleg slyosabb srls okozsa, amely miatt a teremt „kiszakad” az ppen meglt teremt-folyamataibl / Kzeli-sszekapcsoldsaibl… pldul olyan testi EL-Vltozst szenved, amely miatt nem folytathatja a mr megkezdett let-utat…
Vezeklsi Felelssget eredmnyezhet a ms teremt lethez tartoz ramlsra val olyan rtelepeds, amely olyan er-vesztshez vagy „EL-Fordulshoz” vezet, amely ugyancsak „megszaktja” / jelentsebben megvltoztatja az sszecsendlsen alapulan elindtott teremtst. Ugyancsak gy minslhet az is, ha valaki megfoszt mst annak a lehetsgtl, hogy az lethez tartoz ramlsokhoz (javakhoz, trhez, bels-ramlsokhoz, tapasztalatokhoz, tudshoz…) szabadon hozzfrhessen…
Alapja lehet Vezeklsi Felelssgnek ms ’javainak’ olyan mrtk / jelleg Elvonsa / EL-Terelse / Elvtele / Elpuszttsa, amely miatt a teremt mr nem kpes az lete nll Irnyban-Tartsra…
Jellemzen a Sajt Felelssgen alapul olyan megnyilvnuls Kvetkezmnye lehet a Vezekls, amikor KZVETLENL okozza a teremt ms teremt letnek a slyosabb megsrlst. Pontosan meghatrozott Felttelek meglte esetn a KZVETETT krokozs is eredmnyezheti Vezeklsi Ktelezettsg bergztst a teremt Sorsba.
Ideiglenes jelleggel kerlt ma mg Szablyozsra az a helyzet, amikor a teremt a Sajt Megformlt-Valjban okoz olyan ’srlst’, amely miatt kptelenn vlik az nll Sors-Vezetsre. Jelenleg ennek a helyzetnek a Rendezse is Vezekls-Jellegknt kerlt Szablyozsra annak rdekben, hogy a MEGTARTI-Teremt ’erteljesebb eszkzkkel’ segthesse a teremtt abban az n-plsben, hogy jra kpess vljon az lete nll Irnyban-Tartsra.
(…) A Vezeklsre ktelezett teremt lete NAGYON ERSEN IRNYBAN-TARTOTT
az lett Kzvetlenl GONDOZ nagy-TEREMT(k) s MEGTARTI-Teremt ltal,
s a Vezekl teremt nem nyithat meg az letben j Teremtsi-Irnyt mindaddig,
amg a Vezeklsi Ktelezettsgt nem teljesti.
Ez azt jelenti, hogy a teremtnek teljesen tudatoss kell vlnia abban,
hogy mely megnyilvnulsval MIRT hatott kedveztlenl ms teremt sorsra,
meg kell rtenie, hogy mi vezetett benne-magban a kedveztlen EL-Vltozst okoz megnyilvnulshoz,
s Az-Elkvetkezben milyen mdon nyilvnuljon meg annak rdekben,
hogy ne okozzon kedveztlen EL-Vltozsokat se a sajt Sorsban, se ms letre (vagy az LET-TRRE) kiterjeden…”
(2022.10.07.)
Azok a nehzsgek,
amelyek egy TISZTELET-s-SZERETET-alap Kzssgben Megerstik az sszetartozst / sszefogst / egymst-segtst
[azon clbl, hogy a nehzsgek minl elbb megsznjenek],
a „knyszer alap hatalmat” „mkdtetkben”
„egy j zlet” a tovbbi meggazdagods rdekben,
az elszegnyedktl tovbbi „rtkes” tr-rszek knny elvtelnek lehetsge.
A „propaganda” „legdurvbb, legerszakosabb” formit sajnos mi magunk is megtapasztaljuk a sajt orszgunkban, nem kell ezrt a „szomszd(ok)ba” menni. A „gyllet-kelts” / „gyllet-kampny” ma mr „nem szortkozik” a „vlasztsi idszakokra”, hanem szinte „llandsult”. Sem a „vilgjrvny”, sem a termszet kedveztlen vltozsai, sem ms nehzsgek nem szntettk meg azt a KEDVEZTLEN IRNY EL-VLTOZST, hogy a „hatalmat megszerzk” „hbort indtottak” a SAJT NPK / a SAJT VLASZTIK ellen.
Egy „prt” vagy „szvetsg”
a „Vlaszts” sorn megteheti azt,
hogy bizonyos „csoport”-rdekeket kpviseljen.
Aki azonban egy orszg vezetst „elvllalta” s „megszerezte”,
attl a pillanattl kezdve mr nem kpviselhet „csoport”-rdekeket,
MINDEN rdek-csoport / minden nemzetisg rdekt s jltt szem eltt tartva szksges ’kormnyoznia’.
Amelyik „kormny” [„hatalom”, „birodalom”] szem ell tveszti ezt a ’TRVNYT’,
az buksra van tlve.
20200908 [310.r.] 114. pont (elrhet ITT) (2021.05.30-31.):
„…Egy sokak letre nehezten hat „orszg-vezet” egy „utca-sarkon” (egy ’fordul-pontnl’, egy mr-helyzetben) „vidman, nyugodtan”, „gondtalanul” „beszlgetett / jpofskodott”, semmifle megbnst nem mutatott [= nincsen benne Jobbtsra irnyul szndk / kpessg, „nem motivlja” az, hogy a meglv nehzsgek megszntetsben rsztvegyen, „nem rinti meg” kzvetlenl a sokakat rint nehz helyzet, nem foglalkozik ezekkel rdemben]. Kifel azt „mutatta”, hogy „nincs mit megbnnia”, „semmifle felelssg nem terheli”. Nem messze attl a helytl ahol beszlgettnk, egy mly szakadk volt. (Arrafel vezeti az „orszglsa” al tartozkat? Vagy a sajt sorsban jelzi ez a tovbbhaladst?)…”
Amikor az „elnyom knyszer” „sztvlasztja” a csaldokat / prokat,
s a teremtk emiatt nem kpesek ezeket a ’legszorosabb’, a szeretet ’legltetbb’ formjt megtapasztalhatv tev kapcsoldsokat megtapasztalni,
az letkhz ezen clbl adott Szemlyes Tr-Rszek [bell s kvl] „elkezdenek kiresedni”,
s akr „teljesen ki is resedhetnek”.
Ha egy [akr Kzssgi / akr Szemlyes] Tr nem tud betltdni a hozz tartoz tapasztalatokkal,
az a Tr-Rsz elkezd
„HASZONTALAN trr” vlni,
s a „haszontalan-tr” ma mr akr rvid tartamon bell elkezd beszennyezdni,
majd visszabomlani.
A haszontalan trrl: 20200908 [273.r.] 102. pont 3. alpont (elrhet ITT):
„…A (TARTSABBAN) nem hasznlt TR
valamilyen formban „beszennyezdik / EL-Vltozik”.
Valsznleg ez egy ’kihagyhatatlan Jelzs’ arra irnyulan,
hogy Rendelkezzen a TRRL az, aki erre jogosult
(megmaradjon, vagy kerljn teljesen visszabontsra).
A „beszennyezds / EL-Vltozs”
a TR Tartsgtl fggen lehet a „bekoszolds” (’kvlrl valamilyen rrakds’)
vagy „bels mlls” (Tr-visszabomls).
Ha a Teret nha-nha valamilyen ramls elri,
de az ramls a Teret magt nem kpes ’megjtani’ [valamilyen Vlasztott j Tartalommal betlteni],
az is megjelenik valamilyen „beszennyezds / EL-Vltozs” formjban a Trben.
Amg a Hzon bell a Terek egymshoz harmonikusan kapcsoldtak
[az rs korbbi megrtst segt kpben],
s a megformlt ramlsok is ’szabadon’ (rendeltets-szeren) ’mozoghattak’,
hasonlan ahhoz, mint egy jl mkd kertben,
az LET folyamatosan megjult,
s a korbbi let-szakaszhoz tartoz TR (az ahhoz tartoz ramlsokkal) a meg-NEM-jul rszben szpen rendben visszabomlott.
A Hz [A-LTEZS / AZ-LET] ’n-tisztul’ volt,
minden TR addig volt csupn, amg ’betltdtt’ a hozz rendelt Tapasztalatokkal,
s azutn visszabomlott.
Amikor valamilyen EL-Vltozs okn egy TR [akr let] „lemaradt” egy ramls Megjt hatsrl,
a mai rtelmezs szerint „haszontalan” Trr / lett vlt.
[Ez valsznleg az let GONDOZINAK Felelssgbe tartoz EL-VLTOZS.]
Mivel NEM jult meg [a Tr / az let azon rsze],
az azt kvet (j rendszer) ramlsok harmonikus befogadsra mr nem vlt kpess…
„rgi” ramlsok pedig mr nem voltak, amikbl ’letet merthetett volna’…
rdekes mdon mivel nem tudta befogadni valamilyen okbl a Megjt ramlsokbl a Megjulshoz szksges j tr-alapokat / tr-formkat,
egyes „haszontalann” vlt Terek a Visszabontsukat sem tudtk [harmonikusan] megkezdeni azon velk „egykor” Terekkel, amelyekben a Megjuls megkezddhetett…
gy „formldtak meg” AZ-LETBEN az EL-VLTOZOTT, Megjulsra [s rszben a Visszabomlsra (!) is] kptelen Terek,
s az ilyen „haszontalann” vlt Terekhez tartoz let „levlsa / levlasztdsa” megkezddtt AZ-LET ramlsairl.
[Valsznleg az ehhez kapcsold Megrtsek ksbb folytatdnak.]…”