2.
2023.01.19-20.
MAGOKNAK
[csak azoknak, akik szmra szksges az ’Alapok’ rszletesebb Megismerse / Megrtse]
A [951.r.] 269. pont (3) alpontban (elrhet ITT) rtam azt a Megrtst segt kpet, amit most ide-idzek. Nhny [akkor halvnyabban rzkelt] kp-rszre utbb ’kzelebbrl’ is rnztem. Ezeket az utlag megformldott gondolataimat most belerom a korbbi lejegyzsbe [kk sznnel kiemelve].
„…egy ma hajnalban rzkelt [Megrtst segt (?)] kp. A ’Rgi Hzban’ ltem a csaldommal. Bent a hzban egy csecsem-kor gyermeket megetetettem, tisztba-tettem s lefektettem.
Nem tudom pontosan meghatrozni, hogy ’bent a hzban’ milyen ’helyisgek’ voltak. rzetre az jelez, hogy tbb helyisg is volt [nem tudom meghatrozni, hogy bent a hzban volt-e ’berendezs’, vagy res volt (mint a ’kocka’-tr)].
Valsznbbnek tartom, hogy tbb [mg csak pl (?)] nll tr-rsz lehetett a hzban, mert amikor a ’legkisebb’ gyermekhez mentem, mintha egy ’msik helyisgbe’ lptem volna be egy ’flibl’ ll ajtn keresztl (?).
Nem tudom meghatrozni, hogy a ’gyermeknek’ ’n’ voltam-e az ’anyja’… a mai megrtseim alapjn legpontosabban taln gy tudom megfogalmazni, hogy a ’csaldunk’ legkisebb gyermeke volt.
’BENT’ a hzban magamon [s az egyik szobban lv gyermeken kvl] nem rzkeltem ’ms’ jelenltt.
Amikor bementem a gyermek ’szobjba’, t azon a helyen s azon helyzetben talltam, ahov korbban letettem / betettk [’bergztettk’ (?)]. A ’hzon s szobn bell’ [a Ltezst az ’J TRBE val bergzls tartamban V Nagyobb VD-Tren bell] egy a gyermek szmra megformlt ’kis kuck’ [Szemlyes Vd-Tr (is)] volt, olyan volt, mintha alulrl / fellrl / oldalrl is tbb rtegnyi puha anyag vdte volna.
A ’kezembe vettem’ a gyermeket [valamilyen akkor mr lehetsges mdon kzvetlenl (!) megrintettem]. A gyermek nyugodt volt [taln aludt]. Amikor a kezembe vettem, arra gondoltam, hogy ’megetetem’ [gondozom] [a sajt anyai tapasztalataim alapjn tudom rtelmezni a kpet]. Pontosabb taln az a megfogalmazs, hogy azrt hzdtam a lehet legkzelebb a gyermekhez, hogy ’ellenrizzem’, ’szksge van-e valamire’. A gyermek jl rezte magt, s elaludt [vagy tovbb aludt] a kezemben / lemben [’rendben volt’, ’mintha taln egy egszen halvnyan mosolygott volna’]. Visszatettem a helyre.
Ezutn kimentem a ’hzbl’ az udvarra, hogy onnan bevigyem a hzba a kint jtsz msik egszen kicsi [kett ves (?)] gyermeket.
Az udvar messzebb lv rszn megtalltam a gyermeket, s lttam, hogy a szleim is kint voltak (tevkenykedtek) az udvaron.
Az, hogy a nagyobb gyermeket az udvar egszen tvoli (a hztl legtvolabbi) rszn talltam meg, taln azt jelezheti, hogy a gyermeknek [folyamatosan (?)] kzvetlen gondoskodsra (irnyban-tartsra) van mg szksge, ’egyedl’ nem kpes ’irnyban-tartott maradni’ [nem kpes mg rzkelni s Megrteni a ’szksgszer hatrokat’ (?)]. Valsznnek tartom, hogy ameddig ’n’ bent a hzban a legkisebb gyermeket ’ellenriztem’, a ’szleim’ ’figyeltek’ az udvaron lv nagyobb gyermekre. [Mivel a szleim nem voltak kpesek kzvetlenl (!) megrinteni a gyermeket, ezrt csak ’tvolabbrl’ ’figyeltk s vtk’.]
Rszleges az a megrtsem, hogy ez a nagyobb ’udvar’ valjban egyms mellett bergztett tbb kis udvar-rszbl llt. Az desanymhoz, desapmhoz s hozzm is egy-egy nll Tr-Rsz tartozott, kzvetlenl nem mehettnk be egyms Tr-Rszbe, de a Tr-Rszeinkben kpesek voltunk egymshoz kzelebb hzdni. [rzetre ez olyan, mintha mindannyian csak a sajt kert-rsznkben lehettnk volna, de a kerts (hatrvonal) mellett egszen kzel is lehettnk egymshoz, s a kertsen t tudtunk egymssal beszlni…]

Az udvar kzps tjn ’sszetallkoztam az desapmmal’ [ az udvarnak ezen a rszn szokott ’dolgozni’]. Az udvar kertsnek ezen a tjn volt egy ’kis kapu’, azt ’ ksztette’… valsznleg ez a ’kapu’ az ’desapm szmra volt elksztve’, az desapm formlta meg (?) nmaga szmra a maga tvozshoz (?).
Klcsnsen (kzvetlenl) RZKELTK egymst az ’desapmmal’, kszntttk egymst, de nem kerltnk kzelebb egymshoz [mindenki maradt a sajt Tr-Rszben]. Utlagos megrtsem az, hogy a ’szleim’ kzvetlenl gondoztak mr engem abban az rtelemben, hogy megtantottk nekem a sajt tudsukat elmleti s gyakorlati rtelemben is [ilyenkor mindannyian a sajt Tr-Rsznkben maradva kzelebb hzdtunk egymshoz], de nem volt mg lehetsges kzttnk a ’kzvetlen RINTS’. Ebbl kvetkeztetek arra, hogy ’bennem’ [mint (’nllv vlt’) LTEZS-RSZBEN] formldhatott meg a ’mg kzelebb kerls vgya’, mert a ’gyermekeimet’ ’n’ mr kpes voltam ’megrinteni’ [a ’karomba venni’]. A ’szleimmel’ ezt a kzelsget nem tudtam megformlni.
Utlag felttelezem azt, hogy ’n’ ppen a bennem [a Sajt ’vgyambl’ / Szndkombl ereden] ’felsznre emelkedett’ s tnylegesen MR FORMLD ’J’ LTEZSI IRNY miatt ’vltam kssz’ arra, hogy NLLAN (!) J LTEZSI-SZAKASZT INDTHASSAK. A ’szleim’ TADTK ’nekem’ a Sajt Tudsukat, FELKSZTETTEK a ksbbi [Vlaszthat (?)] NLL LTEZSRE… s amikor ’bennem’ valban Megformldott-s-Bergzlt [~ ’Bizonyossgg’ vlt] egy ’J IRNY’, akkor ’n’ [= a ’fiatalabb LTEZS-RSZ’] elkezdtem FELKSZLNI a ’teljesen’ ’NLL LTEZSRE’, ezzel prhuzamosan pedig a LTEZS(em) ’KORBBI SZAKASZA’ [= a ’szlk’] Megkezdte a ’Lezrst’ / Visszabomlst. Valsznleg a kpnek ezt az a rsze mutatta, hogy ’mr csak tvolabbrl kszntnk egymsnak az udvaron’... ’n’ s az ’desapm’, valamint az ’desanym’ mindannyian mr az udvar egymstl tvolabbi rszeiben kezdtnk meg ’bergzlni’…
Amikor az ’desapm’ szrevett s tvolabbrl ’intett felm’, taln azt jelezte, hogy [’bcszik’ (?)] ’megy ki az udvarbl’ [a sajt hasznlt TERBL], mintha azon ’kis kapu’ fel haladt volna, amelyet ’csak hasznlhat’ (?).
Lassan elindultam a gyermekkel vissza a hzba. Mg tvolabb voltam a hztl, amikor FELnztem az gre s valami furcst / valami kzeled „ismeretlen” veszlyt (?) / bajt reztem / rzkeltem. (1) Mintha valamilyen „sttsg” [akr vihar-felh / ers szl] kzeledett volna, s (2) „mg messzebb” (?) „ugyancsak fent” (?) egy furcsa nagy s szles kmnyhez hasonl valamit [egy „nyitva lv csonkot / csvet” (?) / vulkn-krtert (?)] lttam, amibl „megszmllhatatlanul sok” „furcsa, ltalam soha nem ltott szrks-barns gyorsan mozg valami ramlott ki”.
Lehetsgesnek tartom, hogy a ’Veszly’ ’RZKELSE’ ebben a formban ugyancsak kzvetlenl eredhetett a ’bennem’ jonnan Megnyl / Formld ’J IRNYBL’ [egy ’bennem’ jonnan formld bels ramlsban a KZVETLEN RZKELS olyan j formja kezdett mr felplni (?), amivel a ’tvolabb lvt’ is ’lttam / felismertem / megismerhettem’. Az ’J IRNY(om)BAN’ a ’Trsakhoz val kzelebb-kerls’ [mint ’Teljesebb Megismers’] volt az egyik fontos irny… s lehetsges, hogy a ’Veszly-Jelzs’ rzkelse [mint egy j (?) ’figyelem-felhvs’ / Bels-Jelzs] az jdonsgbl ereden „megzavart”, a ’figyelmemet’ „elvonta” az ppen folyamatban lev megnyilvnulsomrl…
Sietni (?) kezdtem, hogy visszarjek a hzba mielbb. reztem-rzkeltem, hogy „egyre ersebb a szl”, ezrt szinte rfekdtem a (szembe fj) (engem akadlyoz) szlre [minden ermet sszeszedve prbltam a szembe-fj szlben visszamenni a hzhoz], a tlem telhet ervel igyekeztem haza. Olyannyira erss vlt ez a „szl” [a „szlbe belekeveredett ismeretlen minta egytt” (?)], hogy megrtettem, nem lesz lehetsgem / erm [most azonnal] visszamenni a hzba. [… vagy lehetsges az is, hogy bennem valamilyen „megbillens / zavar” formldott meg, ebbl ereden (egy eddig mg soha nem tapasztalt) „er-vesztst” rzkeltem, s ezrt nem voltam kpes a hzhoz visszamenni, pedig az ’udvarban’ nem volt mg nagyobb akadly (?)…]
[Valsznnek tartom, hogy az desapm tmutatsra / javaslatra] A nhny lpsre lv ’kis-hzba’ siettem a tbbi csaldtagommal egytt.
Valsznnek tartom, hogy az desapm mieltt kilpett volna az ’udvarbl’, szrevette, hogy nehz helyzetbe kerltem / valamilyen ZAVAR s ebbl ered ER-VESZTS formldott meg bennem, s ’minden erejt sszeszedve’ (?) ’kzelebb jtt hozzm segteni’ / ’felm irnytotta a gondoskodst’.
Felttelezem azt, hogy az desapm kzvetlenl nem rzkelte a ’kzeled veszlyt’, csupn a ’bennem’ megformldott ’j-szer’ zavart s er-vesztst ismerte fel. Felttelezem, hogy az desapm ekkor krte az desanym segtsgt is abban, hogy ’biztonsgba helyezzenek’ addig, amg jra kiegyenslyozdom (?), ezrt hzdott ismt kzelebb ’hozzm’ a mr tvolabb lv desanym is…
Anyukm, apukm, a gyermek s n magunkra hztuk az res raktr [korbban ’garzs’ (?)] ajtajt. reztem a kint dbrg furcsa vihart / szelet. Nem tudtam, hogy mi lesz velnk…
gy rzkeltem, hogy mindannyian besiettnk ebbe az ugyancsak kocka formj kisebb [’fedett / zrt’] res trbe. Lehetsgesnek tartom, hogy ez egy olyan korbbi ’mhely’ volt, amely mg nem kerlt teljesen visszabontsra… taln a szleim tmutatsa szerint korbban itt prblgattam / gyakoroltam a Tr-Formlst / jabb Vd-Terek megformlst (?). Ugyanakkor az is lehetsges [s most ezt rzem valsznbbnek], hogy az desapm s/vagy az desanym formlta meg ’akkor-azonnal’ ennek a kisebb VD TR-Rsznek egy rszt ’szmomra s a nagyobb gyermek szmra’ [’emiatt jttek vissza hozzm kzel’] [mivel korbban is Vd-Tereket ptgettem itt, ez a Tr-Rsz alkalmas volt egy ideiglenes Vd-Tr gyors felptsre (?)]. Lehetsges, hogy a (Vd) TERET az desapm formlta meg, s az desanym ’rgztette’ / ’rgztette be hozzm s a gyermekhez’ (?)…
Amikor [valsznleg az desapm tmutatsa szerint] bementnk mindannyian ebbe a kis ’fedett’ / biztonsgos trbe [’mindannyiunk jelenltt rzkeltem’], az desapm azt mondta, hogy nem kell becsukni az ajtt / ne csukjam be az ajtt. Az ajt kett nagy szrnyt ennek ellenre kt kzzel megfogtam s becsuktam.
Nem sokkal ezutn rzkeltem, hogy az addig a htam mgtt (mellettem) lv desapm mr nincsen ott velnk. Ezt mondtam is az desanymnak [aki nem messze tlem velem majdnem szemben llt, taln a gyermekre vigyzott (vagy ppen a TERET rgztette hozzm / hozznk)]. Az desanym rezzens nlkl csak annyit vlaszolt, hogy „mr valban nincs itt” [az desanym valsznleg minden figyelmvel / erejvel a TR ’hozzm bergztsre’ sszpontostott]. Bevillant az a gondolat, hogy az ’desapm’ taln valahogyan visszament a ’hzba’ az ott egyedl maradt [mg ’magatehetetlen’ kisgyermekhez]. Taln ez csak az aggds s remny hangja volt bennem…
Utlag inkbb azt felttelezem, hogy az desapm ’az utols erejvel’ ’biztonsgba helyezett bennnket’, s utna azonnal ’kilpett ebbl a TRBL’ / az ’udvarbl’ [’mennie kellett, mr nem volt itt helye’ (?)]. Taln a ’furcsa ers vihar’ (amit ebben a formjban ’n’ elszr rzkeltem / Tapasztaltam) a ’szleimhez’ tartoz LTEZSI-TERET ’jtt’ ’visszabontani (?)…
Felttelezem, hogy a ’hzat’ [amely az ’n’ Tr-Rszemben volt] korbban ’n’ formltam meg tnylegesen a ’szleim’ ’tantsa’ szerint. Valsznleg nem rtettem mg meg minden rszletben azt, hogy egy NAGYOBB-Vltozsra felkszls sorn mirt szksges ennyire ’ers’ s ’tbb-rteg’ VD-Tr… ennek a kzvetlen oka az lehetett, hogy ’n’ magam kzvetlenl mg nem tapasztaltam meg egy NAGYOBB-Vltozst…
Felttelezem, hogy azrt jelezte azt [figyelem-felhvsknt] az desapm, hogy ’nem szksges becsukni az ajtt / ne csukjam be az ajtt’, mert szrevette a bennem ersd bizonytalansgot [’tudat-beszklst’ (?)] a vratlanul [’bennem’] elllt nehz [ismeretlen] helyzet miatt. A figyelem-felhvsval valsznleg azt prblta elmondani (az utols erejvel?), hogy ha mr ’bergzltem’ ebben a ’Vd-Trben’, az biztosan Megv, s majd a „vihar” utn [vagy amikor jra kiegyenslyozdtam) folytathatom amit elkezdtem.
A helyzet „ismeretlen” s j, „nagy ervel” val megnyilvnulsa valsznleg „billegst” s ebbl ered kisebb zavart, ebbl ered valamilyen kisebb er-vesztst [tr-vesztst (?)] formlt meg bennem. Felttelezem, hogy ezrt hagytam figyelmen kvl az desapm figyelem-felhvst. Lehetsgesnek tartom, hogy ezzel n magam formltam meg egy n-Bezrst (?), mivel ’Ers Szndkkal’ ’magamra zrtam az ajtt’, s a ’kezeimmel’ is ’ervel tartottam’ ezt a bezrt helyzetet.
Lehetsgesnek tartom, hogy ennek [a bennem mint ’anyban’ megformldott] ’megbillensemnek’ s ’ervel val n-bezrsnak’ [mint a TRBEN bergzlt ’mintnak’] lehetett olyan ’hatsa’, amely „oka” (lehet) annak, hogy ksbb a hzban bergztett gyermek is „megbillent” s ’bezrta az ajtt, behzta a fggnyket’… (a ’nagyon rvid kezd-kpben’ megrztt emlkezet szerint)…
…. St, lehetsges, hogy amikor a gyermek azt rzkelte, hogy a kis egy-ter hzban t htulrl meglktk, lehetett az annak az emlke, hogy az ’anyt’ az idsebb szlei valban ’szinte belktk’ egy ideiglenesen megformlt kisebb Vd-Trbe (?). Felttelezsem szerint ez azrt lehetsges, mert ’ekkor’ mg ’tnylegesen EGY-TRBEN volt a ’hz’ s az ’udvar / az udvarban lv msik kis Vd-Tr, s ezrt az egyik Tr-Rszben bergzlt [’szli’ (?)] minta ’bergzlhetett’ a ’gyermekhez’ tartoz Tr-rszben (?)… valsznleg a ’minta / tapasztalat’ ilyen ’szinte kzvetlen’ ’taddsnak’ oka lehetett az, hogy az ifj anyban s a kisebb gyermekekben tnylegesen formldott olyan bels ramls, amely egyes rszeiben mr ’kzvetlenn’ is nylt (?)…
Egy ’Lehetsgknt’ az is jelzett bennem, hogy ez a kp (?) [ha minden szerepljt kzvetlenl LTEZSNEK tekintjk], azt is ’mutathatja’, hogy ’n’ [= az (ifjabb) ’anya’ (= a ’mai’ LTEZS-FORRSA)] a mg ’csecsem-kor gyermekemet’ ’bergztettem a rgi udvarban egy hzban’ [teht megszletett a ’gyermeki’ LTEZS-RSZ, s sikerlt t egy ’hozz-tartoz / a szmra megformlt nll TR-Rszben’ (a ’hzban’ / a ’brkban’) ’bergztenem]. ’Megetettem, gondozni kezdtem’, majd „valamilyen ismeretlen er / akadly” „elszaktott” ’engem’ [a ’forrst / anyt’] a ’gyermektl’ [a ’gyermekemtl’ / a ’csaldunk legkisebb gyermektl’ (?)].
Az ifjabb ’anya’ ltal akaratlanul, m ers szndkkal megformlt n-bezrs [az ezt okoz elbizonytalanods / zavar / er-veszts] valsznleg „KSLELTETTE” / „akadlyozta / neheztette” a vratlan / ismeretlen vihar elvonulst kveten azt, hogy az ’anya’ visszatrjen a hzhoz… Valsznleg az (n)Bezrs miatt RTKELTE a NAGY-VLTOZSBAN rkez TR-VISSZABONT ER a helyzetet gy, hogy az ifj anya udvar-rszben is befejezdtt a felkszls a MEGJULSRA, s ezrt kezdte meg „AZELTT” visszabontani az ifj anya udvar-rszt is, hogy a hzban vglegesen bergzlt volna az ifj anya mindkett gyermekvel…
Az ifj anya ’szleit’ rint szksgszer LEZRST / TR-VISSZABONTST rzkelhettem egy furcsn erteljes Megnyilvnulsknt. Habr ez a NAGY-Vltozs nem ’engem’ rintett ’kzvetlenl’, a figyelmemmel [szksgtelenl (?)] valamirt mgis erteljesebben „oda-irnyultam’. A ’JELENLTEMMEL’ „akaratlanul EL-Fordultam” a ’Jelen-Helyzetemtl’, valsznleg ez okozott valamilyen er-vesztst s egy kisebb Tr-Vesztst (?).
Ebben az rtelmezsben A-LTEZS-FORRSHOZ tartoz MEGJULS / T-VEZETS olyan kpe is lehet ez a kp, amely mintha azt rzkeltetn, hogy ’-Maga’ [az ifj anya] volt ppen egy MEGJULSRA FELKSZLS folyamatban: a ’legkisebb gyermeket’ mr bergztette az t Megv [mai fogalommal SPECILIS] ’kocka’-trben s ’brkban’, s ppen egy mr valamivel nagyobb gyermekvel egytt maga is arra kszlt, hogy bergzljn [(a hzon bell {?}) egy msik (?) elksztett] ’kocka’-trben / egy msik ezen clbl elksztett ’szobban’…
A kpben az ’idsebb szlk’ kzl az ’desapa’ ’hirtelen eltnse’ [valsznleg ksbb ugyangy az desanya ’eltnse’] az a ’termszetes folyamat’, amikor ’Visszabomlik’ a LEZRT Szakaszhoz tartoz Tr / Tapasztal-test (?). ’Bennem’ furcsasgknt jelzett az, hogy az ’desapm’ ’egyszercsak mr nem volt mellettem-mgttem’, s a jelzsemre az ’desanym’ pedig ’bksen / tnyszeren’ mondta azt, hogy ’mr valban nincsen itt’. Valszn, hogy az desapm ’hinya’ azrt jelzett azonnal bennem, mert n mr formltam magamban azt a bels ramlst, amellyel kzelebb hzdhattam a trsaimhoz.
Valszn, hogy az desanym [ameddig mellettem lehetett] prblt abban segteni, hogy visszahelyezkedjek a kiegyenslyozottsgomba.
Ilyen [’Teljes’] NAGY-Vltozst az ifj anya akkor elszr tapasztalt meg kzvetlenl… felttelezsem az, hogy a ’szlei’ t felksztettk erre az egymstl-eltvolodsra.
KETT ellenkez irny Vltozs kezdett megnyilvnulni az ’udvar klnbz TR-RSZEIBEN’ [a LTEZS-RSZEKHEZHEZ addig tartoz nll, m egymshoz kzel lv TR-RSZEKBEN].
(1) Az ifj anya a kett kisgyermekkel arra kszlt, hogy egy J-KEZDTET nyisson [egy JONNAN Megformld TRBEN BERGZLJN, amely TRBEN folytathatjk az egymshoz egyre KZELEBB kerlst],
(2) az ’udvarnak’ a ’szlkhz’ tartoz TR-RSZE pedig elkezdett LEVLNI s ELTVOLODNI az ifj anyhoz s a gyermekeihez tartoz TR-RSZRL.
A kp ilyen rtelmezse szerint A-LTEZS-FORRSA [az ifj anya] ’kett gyermekvel’ kszlt a MEGJULSRA (?). Erre t a ’szlei’ felksztettk. ’Anya’ s ’kett gyermeke’ kszlt fel arra, hogy ’j Hzba kltzzenek’, azonban valamilyen „vratlan esemny miatt” az ’ifj anya’ s ’egyik gyermeke’ „nem tudott kzvetlenl hozzkapcsoldni az eltervezettek szerint” az ’j Hzhoz’ [az ’j Hzban’ csak az oda mr bergztett legkisebb gyermek rgzlt be egyedl]. A ’kisebb (hzon kvl lv, utbb megformlt) Vd-Tr valsznleg kpes volt Megvni a MEGJULSRA kszl ’ifj anyt s nagyobb gyermekt’ a megsrlstl / a semmiv-vlstl…
A kpben ’magamat’ [a gyermekeivel MEGJULSRA kszl ’ifj anyt’] ’egykedvnek’ rzkeltem: ’tette azt ami szksges volt (amirl az idsebbek azt mondtk, hogy szksges’). Bkessget rzkeltem a fiatal ’anya’ s az ’idsebb szlei’ kztt is, az egyms fel irnyul gondoskods kezdeti formja rzkelhet volt (az idsebb szlk a tudsukat tadtk az utdjaiknak). A ’fiatal anya’ kzvetlenl csak a ’gyermekeit’ rintette meg, a ’szleihez’ csak egy kis tvolsgot megtartva hzdott kzel [mr formldott a trsak egymshoz kzeledse (az ’ifj anyban’ mr a trs megrintse)]. Amit n ’egykedvsgnek’ rzkeltem, abban ’halvnyan’ [ppen-kibomlsnak-indulan] rzkelhet lehetett az is, hogy ’n’ [a fiatalabb anya] megtanultam amit a szleim nekem megmutattak… s mintha csrjban bennem lett volna az, hogy ’valami jat indtok, valami olyat, amit n vlasztottam / n vlasztok’ [ez termszetes, mert ppen a MEGJULSRA kszltem], s ez az ’j’ ’valami olyan’, ami
’tbb / ms’ s ’szabad’…
Amikor korbban a legkisebb gyermeket ’Ellenriztem’ bent a hzban, nztem / megfigyeltem a gyermek ’arct’, s a ’szja szegletben’ egy ma mosolynak nevezett alig rzkelhet apr kis grbletet ismertem fel, amit a ’jl rzem magam’ jelzsnek is rtelmezhetnk. Akkor ez a LTEZSBEN mg nem jelentette az ’rzelmek’ megjelenst, de utlagos megrtsem szerint a[z LET TEREIBEN megtapasztalhat (Vlaszthat)] mai ’rzelmek’ abbl erednek, hogy ebben a legkisebb gyermekben megkezddtt az ifj anyjhoz val bels kzeledse. Lehetsges, hogy ’ez az j minta’ mg csak ebben a legkisebb gyermekben kezdett megformldni, ’nem volt jellemz’ addig ez az ifj anyra s a nagyobb gyermekre sem… Erre figyelemmel felttelezem, hogy a MINDENSG-FORRSA egy szmunkra nem rtelmezhet mdon ’rzelmesebb’, mint a ’korbban’ nllv vlt LTEZS-RSZEK, taln ez a ’jellemzje’ mig ’teljesen egyedi’ LTEZSBELI jellege…
Amikor az ifj anya ’ltta’ a karjban nyugv legkisebb gyermekben a ’szja szlnek apr j grblett’, ’szpnek (szp-harmoninak) tallta’.
Mint emltettem, valsznleg ppen ennek az J IRNYNAK az ifj anyban val ’BERGZLSE’ INDTOTTA el a LTEZS ADDIGI SZAKASZNAK a LEZRST, az ifj anya s gyermekei szmra pedig az J SZAKASZ ELINDTSHOZ szksges TR Megformldst s Bergzlst [a ’hzhoz’ / a ’hz mell-kr’].
Felttelezem, hogy az ifj ’anyban’ ez a ’Belle-Magbl’ ’felhozott’ [nem sokkal azeltt BIZONYOSSGG / Ers Szndkk megformlt] Szndk [mint egy ’felnylsra mr elksztett j-Kezdet] okozhatta azt, hogy egy vratlanul elllt s „nehzsget okoz” helyzetben [az egyik jonnan formld Kzvetlen rzkelse ’felnylsakor’ (?)] ’megbillent’.
Az ’ifj anyban’ egy ’maga-vlasztotta (Teljesen) j-Kezdet’ kezdett megformldni, ebben t kzvetlenl a szlei nem tudtk segteni [mert a szleiben nem volt meg ennek az j-Kezdetnek az alap-mintja]. A fiatalabb anyt s gyermekeit az idsebb szlk abban tudtk segteni, hogy a sajt tudsukra megtantottk ket, s igyekeztek nyugalmas krnyezetet megformlni a Vltozshoz.
Rszleges megrtsem szerint az ifj anyban s a kett kicsi gyermekben ’ugyanaz az j-Kezdet’ [Alap-Minta] volt bergztve. Ami az ifj anyban s a nagyobbacska gyermekben mr rszlegesen megformldott tapasztalat volt, annak a ’magja / alapja’ ’pontosan be volt rgztve’ a legutbb nllv vlt Ltezs-rszben is [felttelezsem szerint ez a legkisebb gyermek a mai formjban a MINDENSG-FORRSA, ’Akibl’ a mi letnk kzvetlenl ered].
Rszleges megrtsem szerint a MINDENSG-FORRSBAN megformldott ’Nagy Vgyak’ Alapjt mg a ’magzatsga’ sorn rgztette be a LTEZSHEZ tartoz (Szemlyes) Trben az ’desanyja’. Az egyik ilyen ’Nagy Vgya’ az volt, hogy ’Trsa’ legyen, a msodik pedig az, hogy ’Kzelebb (!) Hzdhasson’ a Trsaihoz [= MEGRINTHESSE s kzvetlenl GONDOZHASSA ket].
A kp alapjn felttelezem, hogy a Trs Megformlsa a MINDENSG-FORRSA [a ’legkisebb gyermek’] ’(ifj) Anyjban’ [A-LTEZS-FORRSBAN] mr ADOTT Megtapasztals / CL volt [a LTEZSE elz szakaszban ez megformlsra kerlt, az ifj anya ’szlei’ mr egyms trsaknt ltek, s ’csaldot’ is megformltak abban az rtelemben, hogy ksbb jabb trsa(ka)t formltak maguk mell mr kzsen].
Felttelezem, hogy a Trs Megformlst kveten a kezdeti ’szemllsbl’ az EGYMSHOZ KZELEDSI Irny is mr egy rszleges formban megnylt a LTEZS egy KORBBI SZAKASZBAN: a megrtst segt kpben az ifj anya a szleihez egy kiss kzelebb hzdhatott, s ez lehetv tette egy olyan ’ramls’ megformlst kzttk, amelyben a szlk a tudsukra megtanthattk a gyermekeiket (illetve ’egy udvarban’, EGY olyan TRBEN lteztek, amely ezt a kzeledst lehetv tette). Az EGYMSHOZ KZELEDSNEK teht ez a kezdeti formja mind A-LTEZS-FORRSBAN (az ifj anyban), mind a MINDENSG-FORRSBAN (a legkisebb gyermekben) ugyancsak ADOTT CL volt a LTEZSKBEN [az idsebb szl(k) vlasztsa volt].
A Megrtst segt kpben az ifj anya TOVBBI KZELEDST kezdett meg a Trsaihoz: a kisebb gyermekeket mr kpes volt kzvetlenl ’MEGRINTENI’ [’egszen kzelrl megfigyelni’]. Ez a MEGISMERSNEK s a kzvetlen gondoskodsnak egy teljesen j lehetsgt nyitotta meg. Felttelezem, hogy ez a Vlaszts az ifj anyban [A-LTEZS-FORRSBAN] mr Szabadsg volt [j Cl], a MINDENSG-FORRSBAN [a legkisebb gyermekben] pedig ebbl ereden ADOTT CL.
Rszleges megrtsem az, hogy a SZABADSG [mint egy j Megtapasztalsi Irny] az ’ifj anyban’ [A-LTEZS-FORRSBAN] egy ’Magbl-Felhozott-Vgy’ volt, vagyis a (szmunkra rtelmezhet) ’Alapja’ A-LTEZS-FORRSBAN (az ifj anyban) ’FORMLDOTT MEG’ s az ’’ LTEZS-RSZHEZ tartoz TRBEN ’rgzlt be’]. A Megrtst segt kpben az ifj anya amikor mg ’magzatknt’ ’Bell-Magban’ Adott-Teret a [legkisebb (?) s a nagyobb (?)] gyermeknek, a Benne-Magban j-Kezdett formld / nyl ’Szabadsg’ ’kiteljesedsi irny’ ’alapjt’ ’pontosan / teljesen’ ’bergztette’ [’ADTA’] a gyermeke szmra MEGFORMLT-TRBEN is (?).
Utlagos megrtsem az, hogy habr az ifj anya szleiben volt valamilyen olyan minta, amely rtelmezhet a SZABADSG ’elkpnek’ [mr a szlk is fontolgattk egyes rszeit], a SZABADSG [mint J IRNY] azonban az ifj anyban ’egszlt ki’ vagy ’pontosodott’ olyan Vlasztss, amely a LTEZSBEN [a HARMONIA ’Alapjai’ szerint] mr NLL J IRNYKNT volt rtelmezhet, s ezrt a LTEZS kpes volt TERET MEGFORMLNI az j Irny Megtapasztalshoz.
Mivel ez a ’Szabadsg’ megtapasztalsra val Irnyuls
mg a ’magzat / gyermek’ ’ifj anyjban’ is csupn egy J-KEZDET volt
[mg az ’ifj anya’ is csak nem sokkal azeltt kezdte ezt a Tapasztalatv felpteni],
az N-BEZRS(ok) miatt az ’anyjtl’ akaratlanul EL-Tvolodott ’gyermeknek’ [„magra hagyottan”]
csak nagyon kevs tnyleges ’ismerete’ / megrtse lehetett a ’Szabadsgrl’,
s ez lehet a kzvetlen oka annak,
hogy a SZABADSGHOZ
[ennek rszeknt a Trsakhoz val Kzeledshez,
a Gondoskodshoz,
a Felelssghez] tartoz ALAPOKAT (!) is
csak nagyon lassan rtette meg s ptette fel a MINDENSG-FORRSA (a ’legkisebb gyermek’).
Magtl rtetden ez az oka annak is,
hogy az LET TEREIBEN
a Szabadsgnak
s a Trsas-teremtsnek / Gondoskodsnak / Felelssgnek
nagyon sok ’rtelmezse’ / ’rsz-ga’ s „flre-rtelmezse” „van”.
Az rs folytatdik a 961. rszben, elrhet ITT