Mint emltettem, az ’bredezk szobjban’ az egyik ’gyon’ egy olyan Tudatosabb (!) Jelenltet rzkeltem, aki valsznleg maga KRTE, hogy Tudatosan jra vgighaladhasson az ’Alapoz’ let-ptsen. ’lt’ az gyban, figyelmes volt [’rdekld’], jl lehetett kommuniklni vele.
Egy msik ’gyban’ egy olyan ’bredezt’ rzkeltem, aki nem volt mg kpes ’nllan fellni’ [nem volt mg teljesen az n-tudatban]. Valamilyen segtsget kapott ahhoz, hogy egy rvid tartamra ’felljn’. A ’kezeit’ felemelte (felemeltk?) az arca el, s azt lttam, hogy nagyon hossz (10-20 cm-es) krmei voltak. A krmket egy segt vatosan levgta [ezt valamennyire valsznleg rzkel(het)te (’ltta’) maga a teremt is]. A Jelenltt valban csak ’bredeznek’ rzkeltem [nem volt mr teljesen tudattalan, de mg nem volt igazn n-tudatos sem].
Utlag olyan megrts kapcsoldott a kphez, hogy a „szokatlanul hossz krmk” azt jeleztk, hogy ez a teremt [akaratlanul (?) vagy tudatosan (?)] „rtott” nmagnak s/vagy msoknak. Lehetsges, hogy a „szokatlanul hossz krmk” jeleztk azt, hogy sem nmaga fel, sem a trsai fel nem tudott gy ’kzelteni’, hogy az ne okozzon fjdalmat vagy srlst (?). Taln a „krmk” „hosszsga” azt is mutathatta [a Gondoskodst vgznek], hogy „mennyire hossz tartamban” [mennyire „ersen”] volt bergzlve egy olyan „AKADLY / Nehezt / EL-Vltozs” ebben a teremtben, amely miatt az a TAPASZTALAT RGZLT BE az Anyagi-Testben, hogy „nem hzdhat kzel msokhoz”, „tvolsgot kell tartani tudatosan msoktl s nmagtl”, mert csak gy tudja megvni magt a tovbbi fjdalmaktl.
Az ide-idzett rs-rszekben felidzem azt, hogy mikor SZKSGES a Sors-Rendezs ELINDTSAKOR az ELS [= IRGALMI alap] GONDOSKODSI szakasz.
Megrtst segt kppel a Rendezs ELS s MSODIK szakasza gy is megklnbztethet, hogy ameddig a ’talaj felszne alatt [az ’Alap’-szint „alatt”] egy gdrben van’ a teremt, addig az ELS Szakasz szerinti [SPECILIS s/vagy KML] GONDOSKODSRA van szksge [ez a kp egyben a tnylegesen meglv TR-VESZTETTSGET (= SLYOSABB lettel-sszeegyeztethetetlen EL-Vltozst) is mutatja].

A [938.r.] 266. pontban (elrhet ITT) is rtam egy ilyen „mg a talaj szintje alatt lv” [Gondoskodsi] ’Helyzetrl’: „…jszaka olyan helyzetekre emlkszem, ahol mintha azokat kellett volna segteni a ’visszailleszkedsben’, akik „brtnbl szabadultak” [rtelme szerint akik most tanuljk meg jra hasznlni az eddig rszben vagy teljesen elrhetetlen / bezrt rszket]. Ezt a helyzetet gy rzkeltem, mintha egy res tglalap alap medencben [tet nlkli nyitott pincben (?)] lett volna egy „brtnbl szabadult” let. Nyilvn a sajt eddigi tapasztalataink segtenek majd abban, hogy trelmesebbek legynk feljk irnyulan, hiszen mi magunk is vgigmentnk a fjdalmak megtapasztalsn s elengedsn, a billegseken (a Rendezsek ezen NEHEZEBB szakaszain)…”
Amikor egy teremt mr ’kijtt a gdrbl’ s a ’felsznen van’ [az ’Alap’-szinten van, azaz a SLYOSABB Tr-Vesztettsge megsznt, az lettel-sszeegyeztethetetlen EL-Vltozsai legalbb az lettel-sszeegyeztethetetlen jellegktl feltiszttsra kerltek (valamilyen KNNYTS sorn)], akkor a Rendezs a MSODIK Szakaszba lp. Fontos Felttele a MSODIK Szakasz Elindtsnak az, hogy a teremt mr Tudatos / n-Tudatos, kpes a Szndk-Hasznlatra, s a Bizalmban mr nincsen nagyobb srls.
rok majd arrl, hogy itt a FLD Kzssgben Fontos Okbl KRHETI a teremt [FELAJNLHATJA a FLDANYA] azt, hogy ebben a MSODIK szakaszban is IRGALMI alapon nyilvnuljon meg [jelentsen ERSEBB IRNYBAN-TARTS mellett] a Rendezs egy-egy pontosan meghatrozott rsze. Ekkor a teremt nem kerl vissza a Rendezs ELS Szakaszba, hanem a MSODIK Szakasz ’Elejn’ segtheti t valamilyen IRGALMI alap GONDOSKODS.
A mai Megrtst segt kpben a [SPECILIS Rszleges jraTeremtst megl teremtket ELSZR bergzt ’MEGFIGYEL (mg teljesen stt / TELJESEN TAKART) szoba, valamint az ’BREDEZK’ (mr vilgos) szobja a „mg gdrben lvk” Gondozst mutatja [teht a Sors-Rendezs ELS Szakasznak SZABLYAI szerint nyilvnul meg IRGALMI Alap GONDOSKODSKNT]. Ebben a Szakaszban az
’Alapok’ jj-ptse van folyamatban.
A korbbi Megrtst segt kpben az egy nagyobb szobban tbb egszen kicsi gyermeket gondoz s megfigyel szoba mr az a szint, amikor „nincsenek gdrben” [mr a ’felsznen vannak’] a teremtk, s folyamatos Kzvetlen Gondoskods mellett megkezdtk az letk jj-ptst.
[2023.02.12.: Tegnap emltette egy MAG-Trsam, hogy is tbbfle ’helysznt’ tapasztalt meg mostanban az lom-munki sorn.
Egyszer rzkelt egy olyan ’helysznt’, amely rszben a fld felszne alatt volt [egy kis pinchez hasonltott (?), amelyben egy korhadt pad volt]. Furcsnak tallta ezt a ’helysznt’… s azt is furcsllta, hogy nem sokkal ksbb egy nagy ’kastlyban’ volt. A kastly egyik nagyobb szobjban tbb (iskols kor) gyermekkel volt, a gyermekek itt is mg tvolabb voltak egymstl. Arra emlkezett mg a MAG-Trsam, hogy a gyerekekkel a ’kastly’ tbb szobjn is vgigstltak, s kzben azt magyarzta, hogy mik vannak ezekben a szobkban (?).]
MAG-Trsam mai rzkelse volt az, hogy valamilyen ’hegysgben’ volt, ahol sok felnttet rzkelt, akik nagyban hasonl ruhban voltak [ez nem volt „egyen”-ruha]. Ezzel a MAG-Trsammal s egy msik MAG-Trsammal tegnap arrl beszltnk, hogy k nem az ’alapokat’ akarjk ’tantani’, hanem ’magasabb szinten’ vlasztjk a Gondoskodst.

A ’szint’ itt nem azt jelenti, hogy az ’alsbb’ szinteken vgzett munkk „alantasabbak” vagy a ’felsbb’ szinteken vgzett munka „jutalom vagy elismers”. Minden szinten vannak / lehetnek nehz s knnyebb Gondoskodsi feladatok. A ’szintek’ elsdlegesen a RENDEZS klnbz szintjein / szakaszaiban val Gondoskodsi feladatok felvllalst jelentik.
Korbban is emltettem, hogy a cl itt a FLDANYA Kzssgben is az, hogy a msok fel irnyul [LTALNOS, KLNLEGES, SPECILIS, KML]
Gondoskodsokra kpes teremtk azokat a Gondoskodsokat vgezzk, amelyekhez a legjobban rtenek [(916.r.) 259. pont – elrhet ITT, (924.r.) 262. pont (1) – elrhet ITT]. A ’gdrben’ [az IRGALMI alap (SPECILIS) GONDOSKODSBAN] nyilvnvalan az IRGALOM Birodalmbl ered teremtk Kzvetlen Gondoskodsa szksges, s azok a SZOLGLAT Birodalmbl ered MAGOK lehetnek kpesek egy-egy feladat-teljestsben rszt venni, akikben mr Bergzlt a (SZOLGLATI alap) KML GONDOSKODS megnyilvntshoz szksges Bels Alap-Mrtk.
20200908 [899.r.] 254. pont (12) – elrhet ITT:
„…Ha ’megklnbztetjk’ a SPECILIS s KML GONDOSKODST [mindkett az LET-TRBEN megformlt SPECILIS TR-RSZBEN nyilvnul meg], akkor a SPECILIS GONDOSKODS IRGALMI alap [Ersebben letet-v / Irnyban-Tart] GONDOSKODST jell, mg a KML megnevezs a SZOLGLATI alap Ersebben letet-v s Irnyban-Tart GONDOSKODST jelli.
Mostanra a FLD Kzssgn bell
(1)
FOKOZOTT FELELSSGNEK
a Klnleges Utat megnyitott teremtk Felelssgt nevezzk,
(2)
MEGEMELT FELELSSGNEK pedig
a SPECILIS s KML Tudatosodst megnyitott / Gondoskodst megnyilvnt teremtk Felelssgt nevezzk…”
20200908 [417.r.] 147. pont – elrhet ITT:
„…2021.08.25.
A NAGY-GONDOSKODS dleltti ’Elksztse’ sorn a SZOLGLAT Birodalmbl ered MAGOK egy msik ELKSZTETT VDETT-TRBEN folytattk a munkt.
A SZOLGLAT Birodalmbl ered MAGOK Anyagi-Testben
[az SSZETETT-Klnleges-Bels-Trben]
a [SZOLGLATI alap] KML GONDOSKODSHOZ tartoz ’Bels-Alap-Mrtkk’
JELENHEZ-IGAZTSRA kerlt.
A KML GONDOSKODS teht a
SZOLGLAT Birodalmnak ALAP-JELLEGN alapulva formldik [s nyilvnul meg], ezen Gondoskodsok ALAP-HARMONIJT a MINDENSG-FORRSA a SZOLGLAT Birodalmban rgzti be, a SZOLGLAT Birodalmbl RASZTJA KI AZ-LET fel.
A KML GONDOSKODSRL:
20200908 [216.r., 217-218-219.r.] 83. pont – elrhet ITT
20200908 [224-228] 86. pont – elrhet ITT
A KML GONDOSKODS a SZOLGLAT Birodalmn bell egyes rszeiben MG FORMLD J GONDOSKODSI RENDSZER.
Azokban a Birodalmakban / Kzssgekben lehetsges a KML GONDOSKODSOK Megnyilvntsa, amelyekben a nagy-TEREMT / MEGTARTI-Teremt Megnyitotta az egyedi teremtk szmra a SPECILIS let-ptst. Az letet-GONDOZ a Specilis let-ptst megnyitott egyedi (!) teremtkkel tudja OLYANN Megformlni a KML GONDOSKODST, hogy azt a Befogadsban lk Megformlt-Teste kpes legyen Befogadni / Beilleszteni.
Emltettem korbban, hogy ehhez az j, KML GONDOSKODSI Rendszerhez a SZOLGLAT Birodalmnak nagy-TEREMTJE egy ’j Bels-Mrtket’ forml(t) meg. [MEGEMELT] FELELSSGKNT is rtelmezhet ez, de inkbb azt jelenti, hogy milyen Felttelek meglte esetn lehetsges a tevkeny rszvtel a KML Gondoskodsokban [a Birodalom / Kzssg SPECILIS ramlsainak hasznlatval].
I.
A SZOLGLAT Birodalmban a Gondoskods / a Megnyilvnuls ltalnos jelleg [= ’Alap-fok’ Klnleges] Alap-Mrtke az, hogy a Gondoskods sorn a meglv Harmonia nem romolhat, s ha lehetsges akkor Jobb kell vlnia [~ „ne rts, ne bnts, istpolj, segts”]. A Gondoskodsnak nagyon szigoran igazodnia kell a valsan meglv Szksghez [annak az Elhrtsra irnyul]. A SZOLGLATI alap Gondoskodsok KLNLEGES (!) Gondoskodsok.
Ha itt a FLD Kzssgben egy teremt megnyitja a Klnleges Tudatosodst, s a Szolglati Gondoskodsok valamely Vlasztott Irnyban elkezdi az let-ptst, ennek az ’Alap-Mrtknek’ a figyelembe vtelvel vehet rszt a trsai fel irnyul Kzvetlen Gondoskodsban. Itt a FLD Kzssgben a FLDANYA tantja meg erre a ’Bels-Mrtkre’ a Klnleges Tudatosodst megnyit teremtket.
II.
Ennl a SZOLGLATI (ltalnos) ’Alap-Mrtknl’ van egy ’fokozottabb’ SZOLGLATI alap Bels-Mrtk, ezt itt a FLD Kzssgben a SZORGALOM Mrtknek nevezzk [20200806 (10.r.) 14. pont – elrhet ITT].
A VILGI Befogadottsg alatt a MAGOK nyilvnulhattak meg a SZORGALOM Mrtke szerinti Szolglati Gondoskodsokban.
A SZORGALOM Alap-Mrtke szerinti megnyilvnuls mr Nagyobb Gondoskodsi Tapasztalatot felttelez [SZOROSABB (s TARTS) Bels-sszekapcsolds az alapja a MEGTARTI-Teremtvel], s a Tudatosods / Gondoskods sorn gyakran IGYEKEZET megnyilvntsa szksges. A SZORGALOM Mrtke szerint megnyilvnul teremtk fel a FLDANYA megnyilvnulhat Ngatsban [elrhet ITT]. A Ngats teljesen knyszer-mentes megnyilvnulsa a FLDANYNAK.
20200806 [10.r.] 14. pont (elrhet ITT):
„…Egy SZOLGLAT Birodalmbl ered teremtben jelzett a ’SZORGALOM’ kifejezs, amely a rvid magyarzat szerint a ’Szolglat-s-Irgalom-egytt’.
Az eddigi megrtsem szerint a ’SZORGALOM’ ebben az rtelmezsben sok hasonlsgot mutat a FLD Kzssgben megformlt IGYEKEZETTEL is, de mgis ms.
Emltettem, hogy az IRGALOM Birodalmnak s a SZOLGLAT Birodalmnak ALAP-JELLEGE Klnbz, s az erre alapul [a megnyilvnuls Harmonijt meghatroz] RTK-RENDJK is klnbzik.
20191201 [4.r.] I/14. pont – elrhet ITT
20200627 [5.r.] 3. pont – elrhet ITT
A SZOLGLATI Megnyilvnuls Alap-Mrtke az, hogy az nem ronthatja A-LTEZS-S-LET HARMONIJT, s ha lehetsges, akkor Jobbtania kell.
Az IRGALMI Megnyilvnuls akkor lehetsges, ha az tnylegesen Jobbtja A-LTEZS-S-LET HARMONIJT, s csak nagyon fontos okbl lehetsges olyan mdon megnyilvnulnia, amely ’csupn’ ’nem rontja’ a meglv Harmonit.
Jelenlegi megrtsem szerint
a ’SZORGALOM’
a SZOLGLAT Birodalmbl ered (!) teremtkben
az a MRTK-REND,
amikor csak akkor nyilvnulhatnak meg,
ha az a meglv helyzetet tnylegesen jobbtja
[teht amikor a szigorbb IRGALMI (Alap-) Mrtkhez nagyban hasonlan / kzelten nyilvnulhatnak csak meg].
Az ezen szigorbb bels-mrtk szerinti megnyilvnuls
jellemzen alaposabb Megfontolst, a Megnyilvnuls sokkal alaposabb elksztst ignyli
mind az egyedi teremttl, mind a MEGTARTI-Teremttl…”
A SZORGALMON bell j Bels-Mrtk formldik a SPECILIS [= KML] Megnyilvnulsok szmra:
20200908 [70.r.] 39. pont [ez lehet az alapja az IRGALOM s SZOLGLAT Birodalma kztti Kzeledsnek is] – elrhet ITT
20200908 [75.r.] 40. pont [kiprbl teremtsekben rszt lehet venni] – elrhet ITT
20200908 [77.r.] 41. pont – elrhet ITT
20200908 [80.r.] 42. pont [megformldott] – elrhet ITT
20200908 [217.r.] 83. pont [KML GONDOSKODS j bels-mrtke (?)]– elrhet ITT
III.
A KML [teht az LET-TR SPECILIS ramlsainak hasznlatval megnyilvnul] GONDOSKODS megalapozsa a SZOLGLAT Birodalmban a
Felelssg j Formjnak / ’szintjnek’ meghatrozst tette szksgess.
Rszleges megrtsem szerint a SZOLGLAT Birodalmban a KML GONDOSKODS szmra [a SZOLGLAT Birodalmnak nagy-TEREMTJE (!) ltal meghatrozott] j Bels-Mrtk majdnem azonos az IRGALMI alap Gondoskodsok ’Alap-Mrtkvel’. Ez azt jelenti, hogy a KML GONDOSKODSOK sorn a Szolglatban megnyilvnul [mr Nagyobb Klnleges Tapasztalattal rendelkez] teremtknek gy szksges megnyilvnulniuk, hogy a Gondoskodsuk tnyleges JOBBULST EREDMNYEZZEN, s csak fontos okbl nyilvnulhatnak meg gy, hogy a Gondoskodsuk (csupn) NE RONTSA a meglv Harmonit.
Ez a SZORGALOM mrtknl is ’szigorbb’ Bels-Mrtk a KML GONDOSKODSNL is azt jelenti, hogy ltalban nagyon alapos Elksztst kveten nyilvnul meg a Gondoskods [az Elkszleteket a MEGTARTI-Teremt vgzi]. Elsdlegesen a Kzvetlenebb s
Erteljesebb IRNYBAN-TARTS Cljval, ERSEBB VDETTSGEK biztostsa rdekben nyilvnul meg.
A KML ’Alap-Mrtk’ [a mai fogalmak szerint] a SZOLGLATI GONDOSKODSBAN jelenti a
MEGEMELT FELELSSGET. Nem arrl van teht sz, hogy a KML GONDOSKODS sorn a SZOLGLAT Birodalmbl ered teremtknek az IRGALOM Birodalmnak Alap-Mrtke szerint kell megnyilvnulniuk, hanem azt jelenti, hogy
a SZOLGLAT Birodalmnak nagy-TEREMTJE
a Sajt Birodalmi ALAP-JELLEGRE [az ALZATRA] alapulan
FELPTETTE
[s az egyedi teremtk szmra felpthetv nyitotta]
a FOKOZOTTABB Felelssg [SZORGALOM] mell
a MEGEMELT [KML Gondoskodsi] FELELSSGET is.
A FELELSSG ilyen Harmoniaknt val felptse teht nem teszi IRGALMI alapv a SZOLGLATI KML Gondoskodsokat,
azok tovbbra is KZVETLENL (!) az ALZATON alapulnak.
Az IRGALMI ALAP SPECILIS GONDOSKODSOK szmra kerlt elszr meghatrozsra az, hogy a nagyon nehz helyzetben lv [lettel-sszeegyeztethetetlen mdon EL-Vltozott] teremtk Gondozsban kzvetlenl rszt kell vennik.
Az jraTeremts / SEMMI fel (akaratlanul) sodrd teremtk Gondozsa sorn nyilvnvalan nem elgsges az olyan Gondoskods, amely NEM RONTJA TOVBB ezen teremtk helyzett. A lehet leghamarabb utat kell ahhoz tallni, hogy ezek a nehz helyzetben lv [„magra maradt”] teremtk elkezdhessk visszapteni az letket [teht AZONNAL elinduljanak valamilyen JOBBULS irnyba (illetve a SEMMI fel sodrdsuk azonnal Megllthat legyen, a mg vissza nem bomlott Megformltsguk megrizhet legyen vltozatlan formban addig, ameddig a tnyleges Rendezsek megkezddhetnek)].
Ezzel a cllal nylt meg az IRGALOM Birodalmban elszr az az j Irny, amely ’Hatalmat’ [= Felelssget] adott GONDOSKODSI Tr megformlshoz, valamint ahhoz, hogy abban bergztheti (!) a slyosan EL-Vltozott leteket [ez az alapja az Alv-Kdok GONDOZSNAK is], majd pedig az IRGALOM Birodalmn bell olyan egyedi teremtk is lv vltak, akik az egyedi teremtk fel irnyul Gondoskodsok megnyilvntsra is kpesek. Jelenleg az IRGALOM Birodalma az egyetlen olyan KLNLEGES Birodalom, amelyben MEGTARTI-Teremt is van [azrt, mert a Kzssgben (GONDOSKODSI-TRBEN) Anyagi-Testben lket Kzvetlenl csak MEGTARTI-Teremt GONDOZHATJA].
20200908 [399-400.r.] 142. pont [a GONDOSKODSI-TRBEN ma mr az IRGALOM Birodalmhoz tartoz MEGTARTI-Teremt FELELSSGE az let-Rendszer Megformlsa s Mkdtetse] – elrhet ITT
20200908 [524.r.] 178. pont [a GONDOSKODSI-TEREKBEN a Kzvetlen GONDOSKOD] – elrhet ITT
20200908 [727.r.] 211. pont (5) [a FLDANYA Kzssgben (sszecsendlsre / Szablyozsra alapulan) az IRGALOM Birodalmhoz tartoz MEGTARTI-Teremt a SPECILIS GONDOSKODS sorn kiterjeszthet vdelmet az Anyagi-Testre s a Kzeli-sszekapcsoldsokra] – elrhet ITT
Az IRGALMI alap GONDOSKODSOK sorn [pldul a „Magra-hagyott” teremtk Gondozsnl {20200908 (242.r.) 93. pont – elrhet ITT}] SZKSGES az, hogy az IRGALOM Birodalmnak Gondoskod feladatokat teljest teremti mellett a GONDOSKODSOKBAN a mr Nagyobb SZOLGLATI-Gondoskodsi Tapasztalattal rendelkez teremtk is tevkenyen rsztvegyenek.
Ennek a
Lehetsgt a SZOLGLAT Birodalmban a KML GONDOSKODS megalapozsa teremtette meg.
Amikor a SZOLGLAT Birodalmbl ered [vagy Szolglatban megnylt ms] teremt is rsztvesz a SORS-RENDEZS ELS Szakaszaknt meghatrozott GONDOSKODSOKBAN [20200908 (18.r.) 12. pont - elrhet ITT], a Szolglatt a KML [MEGEMELT (!)] FELELSSG Alap-Mrtke szerint nyilvnthatja meg [teht a Gondoskodst gy szksges megnyilvntania (nagyon alapos elksztst kveten), hogy az azonnali tnyleges Jobbulst eredmnyezzen]…”
A MEGEMELT FELELSSGRL [arrl, hogy egy MAGNAK milyen Felelssge van a SPECILIS / KML Gondoskodsa megnyilvntsa tartamban] a [899.r.] 254. pont (12) alpontban rtam (elrhet ITT).