4.
2023.03.06.
A [lovak ltal mr a Szabadsgba visszailleszkedsket kveten mutatott] ’HSG’ ’szt / fogalmat’ is ’zlelgettk’ a MAG-Trsammal.
A ’Hsg’ is egy olyan [Tudatosan Felptett / Megformlt / Vlaszthat / Felpthet] rtk / Tapasztalat, amely minden Birodalomban [a Birodalom ALAP-JELLEGRE alapulan] egy kiss msknt PL FEL, msknt nyilvnul meg.
’Szmomra’ a Hsg a Bizalom ’rszeknt’ rtelmezhet / nyilvnul meg.
A SZOLGLAT Birodalmbl ered teremtkben a Hsg ['odaads' (?)] valsznleg az ALZAT egyik alap-eleme…
Rszleges megrtsem az, hogy amely ’HSG’ a ’lovak’ ’Vlasztsaknt’ Jelzett, az a YOSG Birodalmn bell a FLDANYA Kzssgben ’eredenden’ [s/vagy az eddigi Tapasztalatokra alapulan (rszben?) jonnan] Vlasztott let-ptsi (egyik) Irny / rtk.
Ebbl ereden valsznnek tartom, hogy ez is a MEGBECSLSRE s TISZTELETRE alapul Szeretet-Megnyilvnuls.
A Hsg szmomra azt is jelenti, hogy
ismerem nmagam,
s ’h’ vagyok ’nmagamhoz’,
a magam vlasztsai szerint lek / nyilvnulok meg
[a magam vlasztotta s sszecsendlsekkel megalapozott Irnyokban ptem (tartom) az letem].
Szmomra a Hsg fontos rsze az is,
hogy
ha ’KZELEBB’ kerltem msokhoz
[(1) a Trsaimhoz,
(2) az letemet-GONDOZKHOZ],
akkor ’h’ vagyok [nmagamhoz s a trsaimhoz] abban a formban,
hogy amiben ’megllapodtunk’, azt betartom,
s egyoldalan nem vltoztatok a megtapasztalsomon.
Ha Felismerem azt,
hogy vltoztatni lenne szksges azon [vagy akr akaratlanul mr vltoztattam azon],
amit a trsaimmal megterveztnk,
akkor ’Egyeztetst Kezdemnyezek’,
amely sorn a trsaim el trom a Megrtseimet s a Javaslataimat.
A HSG
az egyik rtelmezsben IRNYBAN-TARTOTTSG,
s ezzel elvlaszthatatlanul SZABADSG s FELELSSG is.
Ebben az rtelemben ’hsg’ [egytt / egyben a Szabadsggal] az,
amikor egy Ltezs-Rsz [pldul egy nvny, s ugyangy brmely l]
’magjban’ ’sszegyjttt’
[s az ’eld(k)hz’ / a korbbi megtapasztalsokhoz tartoz, azokbl ’Megtarthatv-Megformlt’] ’minden tuds / felptett er / tapasztalat’
’j letet kezd’ [’tavasszal’],
s ’kibomlik / felpl’ ’az addig felptett alapra / alaprl’
egy olyan ’j egyedi’,
amely ’hozzilleszkedik’ az ’ppen-meglv-krnyezethez / TRHEZ’,
s abban felpt s kibont ’mindent ami akkor ott ’magbl’ lv s szpp vlhat’.
A ’Hsg’ is olyan ’rtk’, amely sok irnyban srlt / EL-Vltozott.
A ’Hsg’ MEGTVESZTSSEL vagy (rejtett / nylt) KNYSZERREL val „megalapozsa” (= „tfordtsa”) nagyon sokakat MEGFOSZTOTT nem csak a Szabadsgtl, hanem az lethez szksges legalapvetbb Felttelektl is.
Sok „knyszert hatalom” a „hsget” „hasznlta fel” msok / msokhoz tartoz Tr elpuszttsra vagy „megszerzsre”. Ma is „sokan hasznljk” gy a hsget, mint egy „szemktt” vagy „kezet-lbat megkt ktelet / bklyt (dogmt / parancsot)”, „ami” „megtiltja” a tnylegesen meglv valsg megismerst s megrtst. Az ilyen „hsg-megktsek” nagyon sok teremtben OKAI a Bizalom megsrlsnek, valamint a sajt letre kiterjeden s/vagy msok letre kiterjeden megformlt EL-Vltozsoknak.
Utnanztem annak, hogy rtam-e korbban a Hsgrl. A 20200806 [2.r.] 3. pontban (elrhet ITT) s a 20200806 [10.r.] 15. pontban (elrhet ITT) a HATALOM Birodalmhoz kapcsoldan emltettem meg a Hsget [valsznleg ez a Birodalmuk ALAP-JELLEGNEK egyik fontos rsze, amely ott is megsrlt, s ez az EL-Vltozs is az egyik alapja lehet a „szolgasg” OK-Forrsa megformldsnak]. Nhny rvid Megrts azrt formldott meg a HATALOM Birodalmhoz kapcsoldan, mert az „ltaluk” „megformlt” „szolgasg” EL-Vltozsa „jelentsebben megrintette a FLDANYA Kzssgt is” [gy a FLDANYNAK s a MAGJAINAK SZKSGES volt az OK-FORRST abban a kiterjedsben / mrtkben Megismerni s Megrteni, ami a „szolgasg” jelleg nehzsgek Teljes-Rendezshez szksges REND-TTEL Befogadshoz / Megnyilvntshoz szksges. Mivel a „szolgasg” OK-FORRSNAK Megformlsban a FLDANYNAK / YO-nak NINCSEN kzvetlen Felelssge, a „szolgasg” TELJES-RENDEZSE KNNYTS formjban nyilvnul(hat) meg.
Mivel a FLDANYA Kzssge „rintett” a „szolgasg” EL-Vltozsa ltal, szksges volt az, hogy a REND-TTELT a FLDANYA Befogadja / Bergztse a Kzssgbe(n).
A [296.r.] 111. pontban (elrhet ITT) a „szolgasg” OK-Forrshoz kapcsold rszleges megrtseimrl rtam. Hosszabban idzek ebbl az rs-rszbl, MAGOKNAK ajnlom az tolvasst.
„… A FLD Kzssgben a HATALMI alap letre-rtelepeds elsdlegesen a „Szolgasg” formjban nyilvnul(t) meg, ez „begykerezett a TRBEN / letekben”. [A „mgia” habr „megrintette” a FLD Kzssgt s „hagyott lenyomatot” sokak letben, de nem „gykerezett meg tartsan”.]
(…) A „Tbbszrs” lettel-sszeegyeztethetetlensg azt jelenti,
hogy az EL-Vltozsban s/vagy az EL-Vltozs OK-Forrsban
tbb olyan jelleg is van,
amely kln-kln is lettel-sszeegyeztethetetlen,
kln-kln is kzvetlenl let elleni irnyulsnak minsl.
Emltettem, hogy ma mr a Bizalom-srts kzvetlenl let elleni irnyuls, mert a Bizalom AZ-LET ’ALAPJNAK’ az egyik legmeghatrozbb eleme.
Kzvetlenl let elleni irnyulsnak minsl az, ha valaki tudatosan vagy tudattalanul egy msik teremt / msik let j-Kezdetnek megsrtsre irnyul. Ebbe a minstsbe tartozik ma mr az is, ha valaki olyan ms teremt fel irnyul / nyilvnul meg GYENGTEN, aki mg nem kpes az nll Szndk-Hasznlatra, nem kpes az nll N-Gondoskodsra [magzat, gyermek, ifj, slyosan beteg, eszmlet-vesztett, tudat-homlyosult, korltozottan nelltsra kpes ids, vrands, ppen-egy-nagyobb-vltozsban-lv stb].
Kzvetlenl let elleni irnyuls az, amikor kzvetlenl ’Az-letet’ „veszi el” egy teremt [mst megl, illetve az ngyilkossg is ide tartozhat]. Kzvetlenl let elleni irnyuls az, amikor nem kzvetlenl az letet „veszi el” valaki ms teremttl, hanem „megbontja / meglaztja” a teremt termszetes sszekapcsoldst az lethez rendelt Trhez [pldul az Anyagi-Testhez (megbetegti, megfertzi, megmrgezi)], illetve „megbontja / meglaztja / sztbontja” egy msik teremt Kzeli sszekapcsoldsait.
A YOSGON bell az Alap-Kapcsolds [= a teremt s az lett Kzvetlenl GONDOZK bels sszekapcsoldsa] s a KZELI-sszekapcsoldsok [a Kzssgben l Trsakkal]
Fokozottan Vdettek. BRMILYEN (!) ezeket srt irnyuls / megnyilvnuls Kzvetlenl (!) let elleni irnyulsnak minsl.
Tbbszrsen lettel-sszeegyeztethetetlen megnyilvnuls pldul az, ha egy szl / egy nevel / egy orvos / egy pap egy gondoskodsban lv gyermeket bntalmaz vagy szexulisan zaklat. Ilyenkor egy j-Kezdet megsrtse is megnyilvnul egy Bizalmi helyzet kihasznlsval / megsrtsvel, amelyhez tovbbi lettel-sszeegyeztethetetlensgknt hozzaddik az sszecsendlsen alapul Gondoskodi Felelssg slyos megsrtse is. Az ilyen megnyilvnuls mindenkppen NAGYON SLYOS Megtlsbe tartozik, ennek megfelel Jvttel vagy Vezeklsi Kvetkezmny kapcsoldik hozz [attl is fggen, hogy mennyiben mozdtotta el ez a megnyilvnulsa a gyermeket az lete nll Irnyban-Tartsbl, illetve milyen tnyleges srlst (bezrdst, megtrst, kapcsoldsi nehzsget) okozott a ksbbi letben].
(…) Ha a YOSGBL ’tekintnk’ a „mgira” vagy a „szolgasgra”,
szmunkra az a legfontosabb jellemzje ezeknek a Nehzsgeknek,
hogy
NEM a YOSG ALAP-JELLEGBL formldott meg az OK-FORRSA,
s ezrt a YOSG Birodalmnak teremtiben megformldott ilyen HATALMI alap EL-VLTOZSOK Rend-Ttele
a JELENTS RSZBEN
KNNYTS tjn nyilvnul meg.
Mostanra ELV szablyozza azt,
hogy ha a teremt letben olyan Rend-Ttel kezddik meg,
amely EL-Vltozs OK-Forrsa NEM kzvetlenl az Ered Birodalmnak ALAP-JELLEGN alapulva formldott meg,
SPECILIS VDETTSGBE szksges helyezni a teremt TELJES (!) Megformlt-Valjt a Rend-Ttel TELJES Tartamra.
[20200614 (1.r.) 1. pont - elrhet ITT,
20200614 (9.r.) 16. pont – elrhet ITT]
Mivel a YOSG teremtinek [a nagy-TEREMTNEK, MEGTARTI-Teremtknek, egyedi teremtknek]
NINCSEN KZVETLEN FELELSSGE e Nehzsg OK-FORRSNAK Megformldsban,
gy NINCSEN ’Kzvetlen tjuk’ ezen EL-Vltozsok tnyleges TELJES-Rendezshez
>>> ezrt SZKSGES a KNNYTS ltali REND-TTEL.
A KNNYTS minden olyan EL-VLTOZS megszntetshez ’ADHAT’,
amely EL-Vltozsok nem a teremt kzvetlen / sajt Felelssgn alapulan formldtak meg.
20200908 [224.r.] 86. pont [a KNNYTS akkor Adhat, (1) ha a teremt nem felels az EL-Vltozsrt, (2) ha a MEGTARTI-Teremt KRI egyes Nehzsgek megszntetshez] – elrhet ITT
A KNNYTSEKET HOZZADJA a MINDENSG-FORRSA a Teljes-Rendezsekhez:
20200908 [110.r.] 54. pont – elrhet ITT
20200908 [122.r.] 58. pont – elrhet ITT
20200908 [254.r.] 96. pont I. alpont [a KNNYTS olyan N-RENDELKEZSEN alapul, amelyben a MINDENSG-FORRSA a SAJT FELELSSGT is meghatrozta] – elrhet ITT
20200908 [229.r.] 87. pont [a KNNYTST azrt ADJA a MINDENSG-FORRSA, mert a teremt SAJT Felelssgnek HINYA miatt a teremtnek nincsen kzvetlen tja a Rendezshez] – elrhet ITT
A KNNYTST a FLD Kzssgben a FLDANYA KRHETI, AJNLSOKAT tehetnek a YO / KLNLEGES-nagy-TEREMTK (mint Ered-nagy-TEREMTK is) / a MINDENSG-FORRSA, s Kezdemnyezheti a teremt (n)Lnyege is:
20200908 [246.r.] 94. pont – elrhet ITT
20200908 [256.r.] 96.p. II. alpont – elrhet ITT
A RENDEZS tjai
A-LTEZS-s-LET-EGSZBEN
(1)
a Kzvetlen FELELSSGEN alapulnak,
(2)
s egy szken meghatrozott kiterjedsben [a Tapasztalatok Megtarthatv-Megformlsa rdekben] megnyilvnulhatnak nknt Felvllalt Klnleges Gondoskodsknt is.
Egy egyedi teremt a Sajt letben megformldott azon EL-VLTOZSOKAT Rendezheti (a sajt tevkeny megnyilvnulsaival), amelyek megformldsban kzvetlen Felelssge van (amelyek megformlsban tevkenyen rszt vett akr tudatosan, akr tudattalanul).
SPECILIS Szablyozs vonatkozik azokra az EL-VLTOZSOKRA, amelyek megformldsa a KLNLEGES teremtsek ELKSZTSEKNT rtkelhet. A Klnleges teremts ELKSZLETNEK rtkelt teremts sorn megformldott EL-VLTOZSOK nagyon jelents rsze KNNYTSEK Kirasztsa tjn kerl TELJES-Rendezsre. Ez a helyzet a Kzvetts Elksztsnek rtkelhet teremtsek sorn megformldott EL-Vltozsoknl, illetve a VILGON bell Szolglatknt trvnyesen [sszecsendlsre alapulan] megnyitott azon Teremtsi-Irnyban, amikor a Klnleges Utat megnyitott teremtk tudatosan ’belehelyezkedtek’ az let-srts klnbz (addig mr megformldott) helyzeteibe azrt, hogy Megerst utakat formljanak meg ezen Nehzsgek megszntetse rdekben:
20191128 [1.r.] II. pont – elrhet ITT
20200402 [2.r.] 5. pont – elrhet ITT
Emltettem az elz pontokban, hogy
AZ-LETBEN megformldott EL-VLTOZSOK egy rsze
NEM eredeztethet kzvetlenl az l teremtk Megnyilvnulsaibl.
Vannak olyan EL-VLTOZSOK AZ-LETBEN,
amelyek a MINDENSG-FORRSNAK,
st, A-LTEZS-FORRSNAK egyes Kiradsaibl [akr Fontolgatsaibl] erednek
[az ezekbl ered EL-VLTOZSOKRT az l teremtk Felelssge nem llapthat meg,
s ezrt NINCSEN (!) KZVETLEN (!) tjuk ezek Rendezshez].
Az ilyen EL-VLTOZSOK MARADKTALANUL csak gy RENDEZHETEK
a Tapasztalatok Megtarthatsga / Megtarthatv-tformlsa rdekben
[azrt, hogy FONTOS Tapasztalatok ne vesszenek el (!)]
ha a MINDENSG-FORRSA [s rintettsgben maga A-LTEZS-FORRSA] is
’HOZZADJA’ a Sajt Rendez-Megnyilvnulst a REND-TTELEKHEZ
[KNNYTSKNT vagy ms jelleg Rend-Tteli Kiradsknt]:
gy vlhatnak a TAPASZTALATOK a MEGTARTHAT rszkben MEGTARTHATV / MEGTARTOTT
(1)
nem csupn A-LTEZSBEN (a MINDENSG-FORRSBAN),
(2)
hanem AZ-LETBEN is:
- a Tapasztalatot tnylegesen megforml teremtben
- s a Kzvetlen GONDOZIBAN.
Ez a kzvetlen oka annak,
hogy a TELJES-RENDEZS (!) mielbbi megnyilvnulsa rdekben
mind a FLDANYA,
mind a [SPECILIS ramlsokhoz val kzvetlen hozzfrst mr forml egyedi teremtk, azaz a] MAGJAI
Klnleges s Specilis bels sszekapcsoldst formlnak meg
a REND-TTELEK Megnyilvntsa rdekben,
AZ-LET IRNYBAN-TARTSA rdekben
a MINDENSG-FORRSVAL s A-LTEZS-FORRSVAL is.
[2023.03.06.: Ma mr a FLDANYA Kzssgben l egyedi teremtk ALAP-RAMLSBAN is Megformlsra kerlt az az j bels ramls (az ’O’-ramls), amely a LTEZS-FORRSNAK Kzvetlen IRNYBAN-TART GODOSKODST is Megnyilvnthatv teszi.]
A HATALMI alap „mgia” s „szolgasg” [letre-rtelepds, irnyts-al-vons, Szndk jogosulatlan kiterjesztse msra, jogosulatlan Tr-hasznlat / ramls-hasznlat (ezek eszkzeknt a „kifrkszs”)] legjellemzbb vonsa az, hogy a Szndk [„irnyts”] jogosulatlan kiterjesztse nyilvnul meg bennk s ltaluk ms l teremtre [ms l teremthz tartoz Trre / Javakra / Tapasztalatra…].