290.
2023.04.03.
Levl-rszletek
1.
„…rlk annak, hogy j lmnyeid vannak, s vannak melletted / krltted (klfldn) olyanok, akikkel szeretitek egymst.
Habr „nem engedem meg, hogy az itteni propaganda letaglzzon”, nem a legvidmabb dolog ltni / „szemllni” azt, hogy az „orszgvezets” „mdszeresen” hogyan „igyekszik” lerombolni mindent, ami rtkknt mg itt megmaradt... olyan, mintha „mdszeresen szt akarn verni” azt, amit nem tudott „elvenni”.
Nem tudom, hogy honnan van (honnan jn) bennem az a bizonyossg, hogy valami ’nagyon szp / nagyon j’ dolog ’kszl itt magyar fldn’ (is), ami nemcsak neknk, hanem mindenkinek valami igazn jt hoz majd.
Nehz itt az orszghatron bell is megtapasztalni azt, hogy az „orszgvezets” [a „politikai / hatalmi jtszmzs”] az itt l (tisztessges) emberek egy jelents rsze „ellen” „hbort folytat” (valban „hbors helyzet” van, csakhogy itt az orszg hatrain bell)... s emellett „klfldn is lejratja” / „elszigetelni igyekszik” a magyarokat. [A „szolgasg” „eszkz-trrl”: 20200908 (1016-1018.r.] 282. pont (4) – elrhet ITT].
Nyilvnvalan nem szabad magunkat (magyarknt sem) „azonostani” ezzel az „eszement orszgvezetssel”.
n azt gondolom, hogy akik magyarnak szlettek, azoknak ’feladata’ (vlasztsa s felelssge) „nem megengedni”, hogy az „eszementek” tnkre-tegyk a megmaradt rtkeket.
Nem a politika fogja a megoldst (s ebbl a nehz helyzetbl kivezet utat) meghozni.
Valahogyan a ’szeretet’ fog kivezet utat megtallni / megformlni ebbl az lettel-sszeegyeztethetetlen helyzetbl...
Tudom, hogy valahogyan valamilyen szp-s-j fog ebbl a „srbl” vgl kibomlani. s valahogyan azokbl bomlik ez majd ki, akikben ’lni kpes / letkpes’ a szeretet.
’Tartsd magadban letben a szeretetet, s az rm kpessgt’.
A ’ne rts, ne bnts, istpolj, segts’ egy rgi rvid megfogalmazsa a Tiszteletnek s a Szeretetnek.
rlk annak, hogy a nisg lehetsgeivel is ismerkedsz (msok tapasztalatra is alapulan).
Mostanra megrtettem, hogy a nisgnek valjban a prkapcsoldsban van csak ’kiemelkeden fontos’ szerepe. Igazn n egy n akkor tud lenni, ha van mellette egy szeret frfi-trs. Minden ms helyzetben ’j ember’ lehet, s a nisge tapasztalatait is jl hasznlhatja.
(…) Volt bennem fjdalom amiatt, hogy nem tudtam sszetartbb tagja lenni a prkapcsolatomnak s a csaldomnak. A mlton tl kellett lpnem, s azzal kellett tovbb dolgoznom, ami megmaradt / ami van. Nem kesereghetek azon, hogy mit vesztettem el... azt kell ELFOGADNOM, ami van / megmaradt, azzal kell tovbb dolgozni, abbl kell megprblni kihozni a lehet legjobbat.
Nagyon sok mindent nem tudtam felpteni az letemben abbl, amit elterveztem. [„Nem volt hozz Terem”, s a szletsemkor levlasztott Szemlyes Tr-rszeket csak aprnknt tudtam visszafogadni / visszapteni.]
Vgtelenl hls vagyok ennek ellenre azrt, hogy lek, s hogy tudok szeretni, s vannak nhnyan, akik szeretnek engem.
Ez szmt igazn.
Ksznm, hogy vagy nekem…
(…) rdekes volt a mzeumi kp a sok torzval.
[Valsznleg kori szobor-maradvnyok lehettek. Volt szobor, amelybl csak a fej maradt meg, msoknak a karjai s/vagy a lbai hinyoztak rszben vagy teljesen… az arcokrl nha a szem / fl / orr hinyzott… volt olyan ni alak, amely majdnem teljes volt, csak az ujjai hinyoztak az egyik kezn].
Sokan ma ilyen „megcsonktott” formban lnk, elvesztettnk ezt-azt ’magunkbl’. Szp lassan mindannyian Felismerjk azt, hogy „mi hinyzik” bennnk, s azt elkezdjk visszapteni / jjpteni…”
2.
„…Egybknt innen ’kintrl’ [egy msik eurpai orszgbl] is rdekes nzni az otthoni helyzetet, olvasni a hreket, a laktrsammal szoktunk errl sokat beszlni. Egyrszt, hogy nyilvn mennyire botrnyos s hogy teljes genercikat lehetetlentenek el.... s nyilvn mi akik ezen ’tltunk’, nem akarunk csak ttlenl lni, viszont most sajnos nem relis opci visszamenni s egyedl szembemenni ezzel a torndval, hogy minket is ellehetetlentsenek…
Furcsa rzs megint ’idegennek’ lenni egy j orszgban, illetve magyarknt bemutatkozni, amikor mindenkinek megvan a vlemnye a magyarokrl... viszont az emberek cserbe nagyon rendesek, rtelmesek, tisztelettudak, s sokkal egyenlbb eslyekkel indulnak, gyhogy tudom, hogy megri kzdeni rte s ebbl is kihozni a legjobbat, s hla az gnek, hogy mr most vannak ilyen j bartaim akikkel ezt megoszthatjuk.
Egybknt ez a ni szerep rdekes krds, fleg a tradcionlis szerepek elleni ’lzadsom’ miatt is vlaszthattam ilyen tipikus frfiak ltal dominlt egyetemet illetve szakmt, hogy ezzel is megmutassam, hogy semmilyen tradcionlis rtelemben nincs „szksgem” egy srcra, hogy gondomat viselje - s gy n sem erltetem, nem keresem msok figyelmt cserbe, s ettl magabiztosabb is vagyok.
A bartom pedig mg kln tiszteli is a ’btorsgomat’, s rdekes s gynyr, hogy mennyire meghagyjuk a msiknak a sajt tert s nll cljait, mikzben tudjuk, hogy szmthatunk a msikra brmikor, szintn.
Igazbl amint gy reznm, hogy azrt mert n vagyok brmilyen „ktelessgem” van a kapcsolatban, vagy az n feladatom, hogy ezt sszetartsam, akkor biztosan nem fogadnm el... gyhogy ennek rlk, hogy vele (egyelre, s maradjon is gy) ez csapatmunka kt egyenl fl kztt.
De ebben abszolt egyetrtek veled, hogy ha az emberek szintk, tudnak rlni s szeretni, akkor mr j ton jrunk…”

3.
„... Minden ’KZELI’-sszekapcsoldsban [egyttes-tevkenysg, bartsg, csald, prkapcsolat] a kapcsolds megtartsrt / harmonikus mkd(tet)srt ’Felelssgnk’ is van.
n sem szeretem a „ktelessg” kifejezst, rossz irnybl (a knyszer irnybl) kzelti meg a felelssget.
Norml esetben minden kzeli-sszekapcsolds klcsns vonzdson alapulva formldik meg, s a tagjai maguk (szabadon) vlasztjk meg azt, hogy
- mennyire legyen az szoros,
- mennyire legyen tarts,
- s milyen tapasztalatokat szeretnnek egytt felpteni.
A ’hagyomnyos’ ’szerepek’ is vltoznak genercinknt is. Van ezekben olyan, ami szksgszer, s sok pedig vlaszthat.

Ha valaki mr csaldot is alapt (prt vlaszt ilyen clbl), majd gyermekei is lesznek, a felelssge ’megemelkedik’. Ilyenkor mr felels az ’sszetartsrt / megtartsrt’ is (gondoskodv vlik). Nem erlkdni kell ezrt, de nha erfesztst (Tudatossgot) ignyel. ’polni’ szksges a kapcsolatokat... taln a legfontosabb rsze ennek a klcsns tisztelet / megbecsls... s fontos rsze a szabadsg megtapasztalsa mindkett fl szmra. [A HSGET is mostanban ’helyezzk j alapra, gygytjuk’.]
J, ha az ember nll (is) tud lenni. Fontos, hogy ismerje nmagt, ismerje az erssgeit s a gyengesgeit (a hatrait), ELFOGADJA s szeresse nmagt (is), tudjon megllni a sajt lbn.
Amikor azonban mr csaldja is van (prja s gyermekei), meg kell tanulni ’sszetartozni’ s ’egytt is lni felelssggel’.
Tapasztalatom az, hogy ha ’mkdik’ (ramolni kpes) a szeretet, minden nehzsgbl megtallhat a kit.
Soha nem jelentheti az nllsg azt, hogy tbbnek vagy klnbnek tartjuk magunkat msoknl, vagy hogy azt gondoljuk, hogy egyedl mindenre kpesek vagyunk.
Az n tapasztalatom az, hogy nagyon nem vagyunk kpesek (tartsan) magnyosan lni. Ki lehet ezt is prblni, de igazn boldogok akkor tudunk lenni, ha vannak (szeret) trsaink (ha RAMOLTATNI tudjuk a szeretetet). A Mennyei prfcia cm filmben mutatjk ezt meg kpben is: egymstl nhny mterre l egy frfi s egy kislny, s egyms fel tudatosan ramoltatjk a ’szeretet-energit’. Ekzben mindkettjk aurja egyre fnyesebb s egyre nagyobb vlik.
Ugyanebben a filmben az is ’lthat’, hogy amikor valaki „r akar telepedni” a msikra, az mirt fojtogat (energia-rabl).
Sokat tanultam (a gyakorlat mellett) ’elmletben’ is a szeretetrl [(171.r.) 69. pont (elrhet ITT) – a Szeretet YOSGON belli F Irnyairl].
’ALAP’ llapotban a szeretetet ELFOGADSKNT tapasztaljuk meg.
- Elszr csupn SZEMLLJK a valsgot [(1) nmagunkat s (2) a klvilgot, a trsainkat].
- Ha baj van vagy valamit nem rtnk, akkor KERESSK az OKOT (az rtelmet).
- A MEGRINTS a msikhoz val kzeleds els szintje,
- s vgl kpess vlunk a GONDOSKODSRA [n-gondoskodsra s a (kzeli) trsak gondozsra is (igazodva a szksgessghez)].
’MAGASABB’ [Klnleges] szinten pthetjk fel a szeretet NZETLEN formjt (amikor olyanok fel is kpesek lehetnk gondoskodv vlni, akikkel nem vagyunk kzeli-sszekapcsoldsban). Legismertebb formi a tanti / gygyti utak.
Olyan gondoskodsokat is megtanulhatunk ezen szeretet-forma mkdtetse sorn, amelyekkel a tnylegesen meglv (kisebb) EL-Vltozsok Rendezse is megkezdhet.
’MG-MAGASABB’ [Specilis] szinten a szeretet MEGFONTOLTT pl fel. Ezzel olyanoknak is lehet segteni, akikben nagyon slyos elvltozsok / srlsek vannak [akik a „gdrben” vannak, s onnan nem kpesek egyedl kijnni).
Kett ALAP-PILLRE van az letnknek (a BIZALOM mellett) (vannak, akikben ilyen pillr mg az ALZAT).
1.
A TISZTELET (MEGBECSLS).
Minden s mindenki fel ezzel nyilvnulunk meg (ne bnts / ne rts / elfogadjuk azt, hogy klnbzek vagyunk / ha valaki bajban van, a tlnk telheten s a szksgessghez igazodan segtjk).
2.
SZERETET
Szeretetet azok fel nyilvnthatunk meg [az ALAP szinten], akikkel van valamilyen KZELI sszekapcsoldsunk (pr, csaldtag, bart, egyttes-tevkenysg). KZELEBB vagyunk, mint az ’ltalnos tvolsgtarts’, van kzttnk ltalunk MEGFORMLT [FELPTETT (!)] szeretet-ramls.
A SZERETET az ALAPJA (mert KZELEBB kerlnk ltala / benne a Valsgunkhoz)
- minden MEGISMERSNEK s erre alapul (sajt tapasztalaton alapul) MEGRTSNEK [a TUDS felplsnek (1) magunkban, (2) a segtsgnkkel a trsainkban],
- s minden (!) GONDOSKODSNAK.
Ezeket ’rtettem meg’ az elmlt vekben (sok egyb ms mellett)…”

