304.
2023.06.07.
MAGOKNAK
Elljrban egy korbbi rs-rsz [(980-981.r.) 275. pont – elrhet ITT]:
„…a Rendezs [akr Rend-Ttel] kett F szakaszrl:
A Rendezs ELS [
IRGALMI alap] Szakasza
ltalban addig tart, ameddig
[az let-Alapok GONDOSKODK ltali Kiigaztst kveten]
egy teremt visszapti a Tudatossgt / n-Tudatossgt,
s mr rendelkezik egy alap-szint n-Ismerettel,
kpes a Szndk-Hasznlatra,
mr nem srlt jelentsebben a Bizalma.
Ha a teremt mr kpes ezeknek az ’Alapoknak’ a visszaptst kveten
[a Szndkval] Irnyt adni az letnek,
akkor kezddik meg a Rendezs MSODIK F Szakasza.
ltalban ekkor Rendezi azokat az EL-Vltozsait a teremt,
amelyek megformldsban Sajt Felelssge is van.
[2023.06.07.: ’IRGALMI Alap’ (az IRGALOM Birodalmhoz tartoz ’Alap-Mrtk’ szerint megnyilvnul) Gondoskods – (981-982.r.) 275. pont (elrhet ITT):
IRGALMI Alap-Mrtk: a Gondoskods akkor nyilvnulhat meg / gy nyilvnulhat meg, ha az a meglv helyzetet Jobbtja, s kivtelesen fontos okbl lehetsges akkor, ha ’csak’ ’nem rontja a meglv helyzetet’.
SZOLGLATI Alap-Mrtk: a Gondoskods nem ronthatja a meglv helyzetet, s ha lehetsges, akkor Jobbtsa.
SZOLGLATI ’Szorgalom’-Mrtk: kzelt az IRGALMI Alap-Mrtkhez, lehetsg szerint Jobbtsa a meglv helyzetet a Gondoskods.
SZOLGLATI KML-Mrtk: (majdnem azonos az IRGALMI Alap-Mrtkkel) a Gondoskods akkor s gy nyilvnuljon meg, hogy az Jobbtsa a meglv helyzetet. A SZOLGLATI Gondoskodsok kzl ehhez tartozik a MEGEMELT Felelssg.]
’ltalnossgban’ gy is megklnbztethet a kett F Szakasz, hogy az ELS Szakaszban kihagyhatatlanul szksges a SPECILIS / KML GONDOSKODS [a FLDANYA Kzssgben ez jelenleg azt is jelenti, hogy az ezen Rendezsi Szakaszban lv teremt fel irnyul Gondoskodsokban szinte kivtel nlkl csak MAGOK vehetnek rszt MEGEMELT Felelssgben megnyilvnulva].
A MSODIK F Szakaszban leggyakrabban az olyan GONDOSKODSOK nyilvnulnak meg, amelyeket eddig [a ’Harmadik’ (= SPECILIS) GONDOSKODSI szint megnyitsig] KLNLEGES Gondoskodsknt ismertnk. Az ezen Rendezsi Szakaszban lv teremt fel a Gondoskodsukkal megnyilvnulhatnak a MAGOK mellett a Klnleges Gondoskodsra kpes [FOKOZOTT Felelssgben megnyilvnul] teremtk is.
Ebben a MSODIK Rendezsi F Szakaszban is lehetnek olyan Gondoskodsi-Rszek, amelyekben szksges lehet SPECILIS / KML Gondoskods megnyilvntsa is [pldul egy KNNYTS (vagy TELJES-ELLENRZS) megnyilvntsa sorn szksges a NAGY-GONDOSKODSI-TRBEN Bergzts vagy ms SPECILIS Vd-Tr alkalmazsa].

A Rendezsi F Szakaszok legfbb jellemzinek ismerete elsdlegesen a MAGOK szmra fontos [mg akkor is, ha a Szolglatukkal leggyakrabban olyanok fel irnyul Gondoskodsban nyilvnulnak meg, akik mr tljutottak az ’Alapok’ megismersn / jj-ptsn (vagyis a Rendezs ELS Szakaszn) (vagyis olyanok fel irnyulnak a Gondoskodsukkal, akik kpesek mr ’nllan mozogni’, akik mr ’bergzltek a sajt hzukban’, s elkezdtk jjpteni a szeretet-kapcsoldsaikat… vagyis mr a Rendezs MSODIK Szakaszban jrnak)].
Ha Felismeri egy MAG azt, hogy a gondozottjban jelentsebb Bizalom-srls van s/vagy ha akadlyozott a Szndk-Hasznlatban (mert nem ismeri fel az lete Meghatrozit), Jeleznie szksges, hogy a teremt gondozsa az ELS [IRGALMI alap] Szakasz SZABLYOZSA szerint lehetsges. Azrt fontos ezt Felismerni s Megrteni, mert akinek ilyen SPECILIS / KML Kzvetlen Gondoskodsra van szksge,
azon teremt fel irnyul Gondoskodsa sorn a MAGNAK nem csupn FOKOZOTT Felelssge van, hanem a MEGEMELT Felelssghez tartoz Szablyok szerint szksges megnyilvnulnia.
A MEGEMELT FELELSSGRL [arrl, hogy egy MAGNAK milyen Felelssge van a SPECILIS / KML Gondoskodsa megnyilvntsa tartamban] a [899.r.] 254. pont (12) alpontban rtam (elrhet ITT).
(…) Megrtst segt kppel a Rendezs ELS s MSODIK szakasza gy is megklnbztethet, hogy ameddig a ’talaj felszne alatt [az ’Alap’-szint „alatt”] egy gdrben van’ a teremt, addig az ELS Szakasz szerinti [SPECILIS s/vagy KML] GONDOSKODSRA van szksge [ez a kp egyben a tnylegesen meglv TR-VESZTETTSGET (= SLYOSABB lettel-sszeegyeztethetetlen EL-Vltozst) is mutatja].

(…) Amikor egy teremt mr ’kijtt a gdrbl’ s a ’felsznen van’ [az ’Alap’-szinten van, azaz a SLYOSABB Tr-Vesztettsge megsznt, az lettel-sszeegyeztethetetlen EL-Vltozsai legalbb az lettel-sszeegyeztethetetlen jellegktl feltiszttsra kerltek (valamilyen KNNYTS sorn)], akkor a Rendezs a MSODIK Szakaszba lp. Fontos Felttele a MSODIK Szakasz Elindtsnak az, hogy a teremt mr Tudatos / n-Tudatos, kpes a Szndk-Hasznlatra, s a Bizalmban mr nincsen nagyobb srls.
rok majd arrl, hogy itt a FLD Kzssgben Fontos Okbl KRHETI a teremt [FELAJNLHATJA a FLDANYA] azt, hogy ebben a MSODIK szakaszban is IRGALMI alapon nyilvnuljon meg [jelentsen ERSEBB (kzvetlenebb) IRNYBAN-TARTS mellett] a Rendezs egy-egy pontosan meghatrozott rsze. Ekkor a teremt nem kerl vissza a Rendezs ELS Szakaszba, hanem a MSODIK Szakasz ’Elejn’ segtheti t valamilyen IRGALMI alap GONDOSKODS.
(…) MAG-Trsam mai rzkelse volt az, hogy valamilyen ’hegysgben’ volt, ahol sok felnttet rzkelt, akik nagyban hasonl ruhban voltak [ez nem volt „egyen”-ruha]. Ezzel a MAG-Trsammal s egy msik MAG-Trsammal tegnap arrl beszltnk, hogy k nem az ’alapokat’ akarjk ’tantani’, hanem ’magasabb szinten’ vlasztjk a Gondoskodst.


A ’szint’ itt nem azt jelenti, hogy az ’alsbb’ szinteken vgzett munkk „alantasabbak” vagy a ’felsbb’ szinteken vgzett munka „jutalom vagy elismers”. Minden szinten vannak / lehetnek nehz s knnyebb Gondoskodsi feladatok. A ’szintek’ elsdlegesen a RENDEZS klnbz szintjein / szakaszaiban val Gondoskodsi feladatok felvllalst jelentik.
Korbban is emltettem, hogy a cl itt a FLDANYA Kzssgben is az, hogy a msok fel irnyul [LTALNOS, KLNLEGES, SPECILIS / KML] Gondoskodsokra kpes teremtk azokat a Gondoskodsokat vgezzk, amelyekhez a legjobban rtenek [(916.r.) 259. pont – elrhet ITT, (924.r.) 262. pont (1) – elrhet ITT]. A ’gdrben’ [az IRGALMI alap (SPECILIS) GONDOSKODSBAN] nyilvnvalan az IRGALOM Birodalmbl ered teremtk Kzvetlen Gondoskodsa szksges, s azok a SZOLGLAT Birodalmbl ered MAGOK lehetnek kpesek egy-egy feladat-teljestsben rsztvenni, akikben mr Bergzlt a (SZOLGLATI alap) KML GONDOSKODS megnyilvntshoz szksges Bels Alap-Mrtk.
20200908 [899.r.] 254. pont (12) – elrhet ITT:
„…Ha ’megklnbztetjk’ a SPECILIS s KML GONDOSKODST [
mindkett az LET-TRBEN megformlt SPECILIS TR-RSZBEN nyilvnul meg], akkor a SPECILIS GONDOSKODS IRGALMI alap [Ersebben letet-v / Irnyban-Tart] GONDOSKODST jell, mg a KML megnevezs a SZOLGLATI alap Ersebben letet-v s Irnyban-Tart GONDOSKODST jelli.
Mostanra a FLD Kzssgn bell
(1)
FOKOZOTT FELELSSGNEK
a Klnleges Utat megnyitott teremtk Felelssgt nevezzk,
(2)
MEGEMELT FELELSSGNEK pedig
a SPECILIS s KML Tudatosodst megnyitott / Gondoskodst megnyilvnt teremtk Felelssgt nevezzk…”
(…) Rszleges megrtsem az, hogy a MAG-Trsam ltal rzkelt [’magaslatot’ mutat] helyzet jelezhette azt a NAGYON FONTOS GONDOSKODSI IRNYT, amely a Klnleges Tudatosodst mr megnyitott, de a msok fel irnyul Gondoskodsban mg „bizonytalan” (?) teremtk fel irnyulhat.
Azrt szinte ’kiemelkeden fontos’ Teremtsi Irny
a Klnleges Gondoskodsok megnyilvntsra „majdnem kpes” teremtk megsegtse,
hogy Tapasztalatokra alapuln [akr feladatok kzsen val teljestse sorn]
ezek a teremtk mielbb kpess vljanak maguk is rsztvenni
a nehezebb helyzetben lvk Gondozsban
[gy a GONDOSKODSI N-ER folyamatosan nvekedhessen,
egyre tbb teremt legyen kpes TEVKENYEN RSZTVENNI
a Trsak fel irnyul (LTALNOS, KLNLEGES, SPECILIS / KML) GONDOSKODSOKBAN].
Ez ’j’ a Klnleges Gondoskodsra kpess vl teremtnek [mert a Sajt-Harmonija szerinti Megnyilvnulsai sorn maga is folyamatosan ’ersebb / teljesebb’ vlik], s ’j’ azoknak is, akik gy a Klnleges Gondoskodsra kpess vlt Trsuk segtsgvel nekikezdhetnek az let-ptsk / Sors-Rendezsk j szakasznak.
(…) ’Specilis’ (!) a helyzete azoknak a teremtknek, akikben ELKEZDDTT a BIZALOM Visszaptse. ’MG’ ’HINYZIK’ bennk egy nagyon fontos biztosan-megtart-alap (’gykr’)…
20200908 [910-911-912.r.] 256. pont [csak tevkeny megnyilvnulssal pthet vissza a megsrlt Bizalom; Bizalom-srls Rendezsbe belekezd teremtvel kezdetben csak olyan teremtk formlhatnak meg Kzeli-sszekapcsoldst, akikben van bergztett ’nzetlensgi’ rdemessg] - elrhet ITT
A Tapasztalat az,
hogy ha a BIZALMNAK Visszaptst megkezd teremt
(1)
KZELBE ’jelentsebben ms energij’ teremt [akr ms Birodalombl ered teremt] kerl
s/vagy (2)
olyan HELYZETET tapasztal meg a teremt,
amely nem illeszkedik teljesen-pontosan az Sorsba / nem illeszked a folyamatban lv Sors-Rendezshez,
az JELENTSEBB ELBIZONYTALANODST vagy akr Zavart is okoz a teremtben.
A Tapasztalat az, hogy ez JELENTSEN AKADLYOZZA a teremtt a Sors-Rendezsben.
[2023.06.07.: Jelents rszben ezen nehzsg miatt Formlta meg a FLDANYA a ’Kk-kpeny’ SPECILIS GONDOSKODST: (1051-1054.r.) 296. pont (elrhet ITT), tovbb azt a SPECILIS GONDOSKODST, amely a ’kommunikcit’ segti a FLDANYA s azon teremtk kztt, akik a bels-tjaik hasznlatban ma mg akadlyozottak: (1024-1025.r.) 285. pont (elrhet ITT).]
(…) A ’[Tudatos s nll] SZNDK-Hasznlat VISSZAPTSE’ / a Bizalom Visszaptse [s mg nhny ms Rendezs] ’SPECILIS’ a legtbb Rendezshez kpest. Itt a „mnuszbl” [a „gdrbl”] szksges visszapteni a Tudatossgot / nismeretet / Tudst annak rdekben, hogy a teremt kpess vljon [legalbb egy alap-szinten / egy ’pontosan meghatrozott kiterjedsben’] az nll let-vezetsre [az lete n-erej Irnyban-Tartsra].
E Rendezs jellemzje az, hogy valjban a Hazavezets / Sors-Rendezs ’ELS’ Szakaszhoz tartozik [ebben a pontban korbban rtam errl], illetve egyes rszben ’Hatr-terlete’ az ’ELS’ s ’MSODIK’ Rendezsi-Szakasznak.
A Klnleges Utat megnyitott teremtk szmra hamarosan teljesen / pontosan Megrtett lesz az, hogy mely srlsi formk tartoznak a Sors-Rendezs ’ELS’ Szakaszba, s melyek a ’MSODIKBA’.
Az NLL s TUDATOS SZNDK-HASZNLAT
[gy a Bizalom (legalbb) Alap-llapota] felplse
jellemzen a Sors-Rendezs ’MSODIK’ Szakaszba emeli t a teremtt.
Jelentsen / lnyegileg [Alapjaiban] klnbzik
a nagy-TEREMT(k) / MEGTARTI-Teremt [a MINDENSG-FORRSA]
KZVETLEN GONDOSKODSA a teremtk fel attl fggen,
hogy a Sors-Rendezs ’ELS’ vagy ’MSODIK’ Szakaszban van-e a teremt.
Az ’ELS’ Szakaszban [amikor a teremt mg nem kpes az nll s Tudatos Szndk-Hasznlatra, a Bizalma mg nem Teljes] a Sors-Rendezst megkezdett teremt olyan ’gyermekinek’ tekintend, aki fel a GONDOZ nagy-TEREMTNEK / MEGTARTI-Teremtnek NAGYON ERTELJES IRNYBAN-TARTSSAL kell megnyilvnulnia. [Valjban ez a NAGYON ERTELJES IRNYBAN-TARTS a ’MSODIK’ Szakaszra is rvnyes.]
Nagyon fontos rsze ennek a GONDOSKODSNAK az, hogy az ’let-Alapjait’ ’ppen-pt’ teremtt olyan
VDETT TR-RSZBEN rgztsk be az lett-GONDOZK, amely ’Biztonsg-rzetet ad’, s amelyben AKADLYOZK nlkl [srgets s befolysols nlkl, szabadon] lheti meg az let-Alapjai Rendezst.
A ’GONDOZK’ termszetesen ilyenkor is figyelembe veszik a lehetsges mrtkig a Szndknak mg nem rtkelhet ’Irnyulsokat’ / ’vgyakat’… de a GONDOZK elsdleges Feladata s Felelssge az, hogy a teremtt hozzsegtsk a MEGHATROZI [let-Alapjai] mielbbi teljes Megrtshez / Tudatostshoz [gy ’felksztsk’ az nll s Tudatos Szndk-Hasznlatra a teremtt].
Szndk-formlsi kpessg HINYBAN
valjban az Ered-nagy-TEREMT s a Kzvetlen MEGTARTI-Teremt
HATROZZA MEG elsdlegesen
a GONDOSKODS F Irnyt
IRGALMI ALAPON / az IRGALMI Mrtk szerint.
Magnak a teremtnek nagyon kevss van ilyenkor ’beleszlsa’ a Sors-Rendezs lpseinek / szakaszainak a meghatrozsba.
A Szndk-Hasznlatra NEM kpes teremt lett
az lett-GONDOZK abban az Irnyban Tartjk / abban az Irnyban vezetik,
amely let-ptst a teremt korbban / addig Szabad Vlasztsra alapulan sszecsendlssel Megalapozott.
A Sors-Rendezs ’MSODIK’ Szakaszba lp teremt
[a Szndk-Hasznlatnak plshez igazodan]
egyre nagyobb ’hatalmat’ [= Felelssget] kap a sajt Sorsa vezetsben,
egyre ’kiterjed’ [’sajt, szemlyes’] TR nylik a szmra,
amelyben kiprblhatja / megnyilvnthatja (Tapasztalatv felptheti) a Vlasztsait.
(…) „…Egy olyan [VD-s-VDETT] TR-Rszt rzkeltem,
amelyben [az eddigi megrtsem szerint]
azokat rgzti be a szksges tartamban
a FLDANYA,
akiket ’NAGYOBB Nyugalomba’ rgzt be.
Ebben a ’NAGYOBB Nyugalmat’ biztost TR-RSZBEN lehetsgesek
(1)
ELKSZT Gondoskodsok
[TELJES-ELLENRZSEK, EGYEZTETSEK stb],
s (2)
megnyilvnulhatnak a tnyleges RENDEZ Gondoskodsok.
rzetre hasonl volt ezen TR-Rsz
- egyik rsze egy (krhzi)(bent-fekv) ’intenzv osztlyhoz’,
- egy msik rsze a ’gygyulst segt rszben nyitott szobhoz (itt fel lehet kelni az gybl)’,
- a harmadik rsze pedig egy ’nyitott rendelhz’, amelyben mg segtsget krhetnek azok, akik mr ’nem bent-fekvk’ az emltett terekben.
A tnylegesen NAGYOBB Nyugalmat [’bent-fekvst’ (s az ehhez szksgszeren tartoz FOLYAMATOS Gondozst)] lehetv tev Tr-Rszekben vannak ’egy-gyas szobk’ s ’tbbek befogadsra is elksztett szobk’ [ezekben nll (n-Azonoss megformlt!) kis tr-rszben ’fekszenek / alszanak’ a teremtk (vagy aki erre kpes, az bren lehet s pihen).
Egyms mellett [az egyes ’szinteken’ bell] klnbz ’szobkat’ [egy bizonyos nllsggal rendelkez Tr-Rszeket] rzkeltem.
A ’szobkban’ ltalban tbb ’gy (fekv-hely)’ [n-Azonoss megformlhat Szemlyes Tr-rsz] is lehet.
Jelenlegi megrtsem szerint azok kerlhetnek bergztsre ’egy (nagyobb, tbbek befogadsra kpes) szobba’, akik nagyban hasonl Rendez folyamatot tapasztalnak meg [akik fel ’ugyanolyan’ GONDOSKODST nyilvnt meg a FLDANYA s/vagy akiknek a GONDOSKODS sorn ’ugyanolyan’ VD-TRRE / SPECILIS GONDOSKODSRA van szksge].
A tbbek befogadsra is kpes ’szobkba’ azt a teremtt rgztheti be a FLDANYA,
(1) akit „nem zavar meg” ms trsak kzelsge
(2) s/vagy akiben pldul Fokozott-rzkenysgben jelez az, ha „maga-magnyosan” kerlne bergztsre egy SPECILIS Vd-Trben.