Tbbszr rtam olyan rtkelsekrl, amelyekben a MAGOK s a Klnleges Gondoskodsra kpes teremtk is kinyilvntottk azt, hogy ’nem takartanak msok utn’. „Hibaval”(nak ltszik) a Terek Megtiszttsa / Feltiszttsa akkor, ha az letet-GONDOZK nem kpesek a Feltiszttott Tereket MEGVNI a „visszaszennyezdstl”.
„Hibaval” a „msok utn takarts” akkor, amikor a „szemetelk” mindebbl azt a Tapasztalatot rgztik be, hogy „megengedett” szmukra az lettel-sszeegyeztethetetlen megnyilvnuls, mert „msok” majd „eltakartanak utnuk”… vagyis ha a ’plda’ a valdi clja szerint nem tud tovbbaddni / bergzlni a Kzssgben Jelenlvkben…
Nem teljesen megrtett az, hogy ’MIRT MOST’ ’ismteljk meg’ ezeket a korbban mr sokszor elmondott Vlasztsokat / rtkelseket [nem takartunk msok utn]. Ahogyan a mai kp is mutatja:
ha „idegen mintkat prblunk meg javtgatni / takartani”,
akkor NEM MARAD TR s ER
a SAJT VLASZTS SZERINTI LETRE / SZABADSGRA.
Amikor nem tudjuk a Sajt Vlasztsainkkal megalapozott Jelenltet lni,
ltalban GYORSAN elkezdnk TVOLODNI a Sajt-Harmonitl,
ez pedig mindig
(1) tovbbi Tr-Vesztseket eredmnyez,
(2) s a Tudatossg folyamatos homlyosodsval / elvesztsvel jr.
Mg nem rtem minden rszletben azt, hogy MIRT rom le ezt a kpet. Azt rzem, hogy a SZABADSG (!) ’Visszavtelnek’ [helyre-kerlsnek] folyamathoz tartozik / kapcsoldik.
Azt mr tbbszr emltettem, hogy
a HARMONIA s a SZABADSG Megtapasztalsnak is
FONTOS ALAPJA s FELTTELE az,
hogy a Tudatok
a Jelenltkhz tartoz Szemlyes-Trben (!)
mindazon KZVETLEN RZKELSEKET Felptsk s pontosan Mkdtetni legyenek kpesek,
amelyeket MEGALAPOZTAK (!) a Megtapasztalsuk szmra.
Fontos Felttele a SZABADSG s HARMONIA Megtapasztalsnak az is,
hogy minden Tudat
KZVETLEN (!) (legalbb) BELS sszekapcsoldsban legyen
az t GONDOZ [az lett / ltezst Megalapoz] TUDATTAL,
mert a GONDOZ TUDAT ’Tantja meg’ (!) t mindarra,
ami
ADOTT (!) Megtapasztals a szmra
[aminek a Megtapasztalst a GONDOZ Vlasztotta
(~ ’Adta’, Vlaszthatv tette, Felajnlotta)].
Ezek nlkl a ’minimlis felttelek’ nlkl
nem lehetsges sem a HARMONIA, sem a SZABADSG Megnyilvnulsa.
Tapasztalat
a ’MI’ LTEZSI-gunkban az,
hogy a
BERGZTETT-TEREK
[ilyen a Birodalom vagy Kzssg Megnyilvnulsa szmra MEGFORMLT s BERGZTETT LET-TR]
egy ’bizonyos mrtken tl’
nem kpesek EL-TVOLODNI a ’Sajt-Harmonijuktl’,
vagyis attl az LET-REND(SZER)TL,
amelyet az LET-TR
ALAPJBA a hozz tartoz letet-GONDOZ
Bergztett
[aminek a MEGTAPASZTALSHOZ az letet-GONDOZ TERET-KRT a MINDENSG-FORRSTL].
Ez egybknt az l teremtk szmra Adott Szemlyes-Terekre is igaz: egy Kzssgben Anyagi-Testben l teremtnek a Szemlyes-Tere (1) egyfell maga az Anyagi-Test [a benne Megformlt bels-terekkel / ramlsokkal / ramls-alapokkal], (2) msodsorban az Anyagi-Testen ’kvl / tl’ lv azon Szemlyes-Tr, amelyben a Tapasztalatait Megformlhatja / Bergztheti.
Ha akr az Anyagi-Test, akr a ’kls’ Szemlyes-Tr „megterheldik” „idegen” [= NEM a teremt nmaga ltal Vlasztott] „mintkkal / mkdsekkel”, ez az EL-TVOLODS s EL-Vltozs viszonylag hamar JELEZ (1) elszr a bels elbizonytalanodsban / Tudat-homlyosodsban, (2) majd pedig „rend-ellenessgek” formjban az Anyagi-Testen bell s a Szemlyes-Trben is. Ha a teremtk Szemlyes-Tere egy bizonyos mrtken „tl” „megterheldik” / EL-Vltozik, a Szemlyes-Tr „sztesik” [a teremt meghal].
Emltettem a [1047-1048.r.] 295. pont (2) alpontban (elrhet ITT), hogy amikor mr ’KINT’ (!) a Szemlyes-Trben is [’kvl az Anyagi-Testen’] ’lthatv’ vlnak az EL-VLTOZSOK, nagyon fontos LASSTANI, s Tudatosan elkezdeni keresni az EL-Vltozs OKT (!) [a YOSGBAN az ELFOGAD Szeretet-Megnyilvnuls az OK-KERESSHEZ is utat nyit: (171.r.) 69. pont – elrhet ITT]. Ilyenkor elszr ’Bell’ kell a szksges Vltoztatsokat Megformlni / Bergzteni, s ’erre alapulan’ ’KINT’ is megkezddnek a Rendezdsek.
A 20191126 [2.r.] III. pontban a ’tulipn pldjban’ emltettem azt (elrhet ITT), hogy
az EL-Vltozsok
[a Kzssgi vagy Szemlyes Terekben]
egy bizonyos mrtken tl
visszafordthatatlann vlnak:
„…2019.11.27.
Sok munkban megjelenik feladatknt a frfi s ni forma harmonikus sszekapcsoldsnak jbli megformlsa. Nem csak az ppen meglt prkapcsolat szintjn, hanem ’A-Kzssg-Egszben’.
Jelenlegi megrtsem szerint ’nem rtelmezhet’ s nem is Rendezhet „kln-kln” ez az eredenden ’pross’ megformlt n-jelleg (a frfi s ni t / forma).
Mivel a Fldn a FRFI s NI FORMA EGYMSHOZ KAPCSOLDSNAK valsznleg MS az ALAPJA / CLJA (alap-harmonija) mint ms Kzssgekben [vagy akr a VILGBAN],
itt a Fldn
a FLDRE JELLEMZ HARMONIA SZERINT
TUDUNK RSZTVENNI
ENNEK AZ ALAP-KAPCSOLDSNAK A RENDEZSBEN.
Azt tudjuk itt Megtapasztalni s Megrteni, hogy
EBBEN a KZSSGBEN
hogyan lehet a frfi s ni formban lknek ’egymssal is’ harmoniban lnie.
Leginkbb a PRKAPCSOLATBAN s EGYES TEVKENYSGEK sorn van nagyobb (meghatroz!) jelentsge a vlasztott nemisgnek. letnk EZEN RSZEIBEN fontos, hogy megtalljuk a harmonit a prunkkal. A tbbi kapcsoldsunkban inkbb ’Az-letnkkel’ s egyb megtapasztalsra-vlasztott n-jellegnkkel vagyunk jelen, kevsb fontos a nemi jelleg.
Sokszor visszakszn gondolat az, hogy a prkapcsolatban [ez taln a vlaszthat egyik legszorosabb sszekapcsolds a Kzssgekben a gyermek-s-szl kapcsolat mellett] a nisg akkor tud igazn kibomlani / lv vlni, ha ’ott van’ a trs frfiknt (s termszetesen megfordtva is igaz ez). Valjban ekkor van ’rtelme’, s ekkor tud megnyilvnulni ez a nemi jelleg.
Ha a pr tagjai kzl valamelyik nincs a helyn, a msik is inkbb csak „takark-lngon” tud a vlasztott nemi jellegben megnyilvnulni.
Itt a Fldn a frfi jelleg elg hosszan egy „vrakoz” jellegbe „zrdott be” [20190720 (1.r.) – elrhet ITT]. Nemrgen elkezddtt ebbl a kioldds, s ez remnyt ad arra, hogy a frfi s ni alap-kapcsolds Rendezdse vgre az egyedi teremtk letben is elkezddhet.
Valszn, hogy a klnbz Kzssgekben
- nem csak a frfi s ni sszekapcsolds ’alap-harmonija’ ms [milyen okokbl / clokrt, milyen formban, mennyire szorosan / mennyire tartsan kapcsoldhatnak egymshoz],
- hanem klnbz az az ’ered-ok’ is, ami miatt egymstl eltvolodtak.
Ezrt minden Kzssgben elszr azt kell nagyon pontosan meghatrozni, hogy
hol volt az a ’pont’ a Kzssg letben, amikor az ’alap-harmonia’ „megbomlott”. Az akkori (tudatos vagy tudattalan) „EL-Vltozst” kell nagyon alaposan rtkelni.
- Lehetsges, hogy magba az ’alap-harmoniba’ lesz szksges valamilyen jabb Egyetrtst (Szablyt?) belefoglalni a Rendezs rdekben [azrt, hogy a ni s frfi forma egyttlse harmonikuss lehessen].
- Ha „csak” valamilyen „idegen” rsz zavar behatsa nehezti a harmonikus pr-kapcsolds megnyilvntst (de nem szksges vltoztatni az ’alap-harmonin’), akkor meg kell ersteni a meggyenglt n-rszeket.
Zavar az, hogy a Fldn „idegen” (ms Kzssgekbl ered / ms Kzssgekre jellemz) nehzsgekkel is megterheldtt („keveredett”?) az itt l frfiakban s nkben megformldott sajt [a FLD Kzssgbl ered] srls. Ezt rtam gy, hogy „idegen szerepek” is neheztik annak a Felismerst, milyen a Fldn meglhet harmonia a frfi s n kztt.
„Kvlrl” („Kint”) olyan sok egymsnak is ellentmond vlemny van arrl, hogy milyennek is kellene lennie egy nnek [’isten(i)nnek’, ’csszrnnek’…] s egy frfinak, hogy ha brki is megprblna ezeknek megfelelni, az rvid idn bell ertlenn vlna (valsznleg valamely rsze tl-formlsa miatt, ami miatt egy msik fontos n-rszt elhanyagolja), vagy akr zavarodottsg is megformldhatna benne.
A „trsadalmi elvrsok” mra teljesen flrevezetek, leginkbb taln azt „tantjk”, hogyan legyen a frfi s n „munkaer, adfizet” s felels „szavaz”-„polgr”, s „csald-fenntart” a munkaer utnptls s „fizetkpes kereslet” biztostsa rdekben.
Csak ’bellrl’ lehet rltsunk arra, hogy ott-ahol-vagyunk-ppen (akr a csaldban, akr bartknt, trsknt) mit tudunk tenni a ni s frfi jelleg gygyulsrt. A csaldban megtanultakat, a ms pldjbl megtanultakat jl kell hasznlni: megtartani s tovbbadni / tovbbpteni ami rtk, s kijavtani a sajt (!) letnkben azt, amit jobb kell vagy lehet tenni.
Fontos, hogy egy Kzssgben mi a prkapcsolat Clja s Alapja.
A Fldn (s valsznleg a YOSGBAN) a prkapcsolat [mint minden Kzeli-sszekapcsolds] CLJA a teljesebb / mlyebb n-megismers s megismers. Ennek rdekben kerlnk (sok meglhet fokozatban) ’egymshoz kzelebb’. A kzelebb-kerls ALAPJA a Megbecsls [20190926 – elrhet ITT](ennek formja a Fldn a Tisztelet), s a tnyleges kzeledst a Szeretet ramlsnak Megformlsa teszi lehetv. A Bizalom minden harmonikus megnyilvnuls alapja.
Taln elszr ezeket az ’alapokat’ szksges magukban a helyre tenni (a tartalmukat, lnyegket pontosan megrteni), hogy (itt a Fldn)(s a YOSGBAN?) elkezddjn a prossg Rendezse.
Ms Birodalmakban egszen biztosan ms a frfi-ni (vagy egyb) pr-kapcsolds megformlsnak az Alapja s Clja [a Birodalom / Kzssg sajt ALAP-JELLEGRE alapulan (!)]. Ott is valsznleg ennek az eredeti Alapnak s Clnak, valamint az ’EL-trls Pontjnak’ a Felismerse s Megrtse vezethet vissza a harmoniba. [A Srknyoknl a „Szolgasg” ok-forrsrl: 20191018 (1.r.) II. pont – elrhet ITT].
Csak pldaknt arra, hogy milyen jelleg „fertzsek” neheztik a prkapcsolatok Rendezst. Prkapcsolatnak vagy bartsgnak lczva olyanok is kzelednek a msik nem tagjaihoz, akik vagy csupn a meglv javaitl / hatalmtl akarjk megfosztani a msikat, vagy a megformlt tudst akarjk „megszerezni”, vagy tudatosan ki akarjk szaktani a csaldi s barti kzssgeibl / helyzeteibl… vagy csupn „hasznlni” / „birtokolni” akarjk a sajt cljaik elrse rdekben…
Amikor ezt utbb felismeri a megtvesztett / „hasznlt” trs, az akr jelentsen is meggyengtheti a bizalmt a trsas-kapcsoldsokban, s meggyengtheti az n-bizalmt is.
Ilyenkor (1) a SRLSEKET is el kell kezdeni gygytani… (2) s valahogyan az ALAPOKAT is fontos megersteni… A tapasztalatok szerint mindkett szksges.
Az is fontos lehet, hogy nem szabad a sajt Valnk teljessgt azonostani a frfi vagy ni ’formval’ (a megtapasztal nemi-jelleggel). Mert akkor az letnknek csupn egy kis (termszetesen fontos) rszvel azonostjuk magunkat. Ha „csak” erre a rszre (ezen rsznk Rendezsre) irnyul a figyelmnk, „zskutcba” kerlnk.
Tegnap (megint sta kzben) ez a kvetkez kpben mutatta meg magt (a kp minden n-plsre vonatkozik / vonatkozhat).
Elszr ahhoz hasonltott a kp, mint a „tnyr-prgets”. Egy hossz plca tetejre egy kerek tnyr illeszkedett a kzepvel. Ahogyan egyre inkbb ’lnek’ mutatta magt a kp, inkbb egy virghoz kezdett el hasonltani a szmomra (n gy tudtam elkezdeni az rtelmezst).
Kpzeljnk el egy „virgot” (taln rdemes egy tulipnt, mert annak egy szra van, s azon egy virg). Az ers szra magasra n, s kinylik rajta a virg (megformljuk azt, amit szeretnnk megtapasztalni).
Ha a tulipn kpnl maradunk, a tulipnnak hat szirma van (bell kzpen a porzk s a term). A hat szirom az ppen (!) megtapasztalsra vlasztott letnk hat alapja / F-Irnya, s ezek kiegyenslyozottan plnek (ekkor marad meg harmoniban az letnk). Legyen az egyik szirom a vlasztott nemi jelleg, mondjuk ppen a ni formnk. [Teht a hatbl csak az egyik fontos n-jellegnk a nisg ebben a pldban.] Ha a ni jelleggel (vagy brmelyik msik szirommal) „azonostjuk” teljesen vagy tlzottan nmagunkat, akkor ez a szirom gyorsan nvekedik (hiszen az ert s figyelmet ehhez sszpontostjuk), mg a tbbi szirom lemarad a nvekedsben, egyesek taln el is sorvadnak.
Nyilvnvalan mg nagyobb figyelmet szksges fordtaniuk a vlasztott n-jellegeik kiegyenslyozott ptsre azoknak, akik pldul megnyitnak valamilyen Klnleges megtapasztalst is… s gy mg tbb (s Klnleges jelleg) ’Meghatrozra’ is figyelemmel szksges lennik…
Mindig „van egy olyan pont”,
ameddig visszafordthat az EL-Vltozs,
amg mg
SAJT ERBL [= Igazodssal] jra kiegyenslyozott tudjuk tenni az letnket
[folyamatosan figyelmeztet is ennek rdekben a MEGTARTI-Teremt s a sajt (n)Lnyeg].
A figyelmnket az addig elhanyagolt rszeink fel fordtva
jra lettel tudjuk feltlteni a ’szirmokat’,
s
EKKOR KERLNK ABBA A HELYZETBE,
hogy
FELISMERJK
HOGYAN ILLESZKEDNEK EGYMSHOZ / EGYMSBA
AZ LETNK FONTOS (MEGTAPASZTALSRA VLASZTOTT!) ALAP-PILLREI.
Ekkor tudjuk jra a sajt harmoninkba visszaigaztani / visszavezetni az letnket.
Ha ezt az (N)Igazodst [= Sajt Erbl (!)] nem tesszk meg, a ’virg’ ’feje’ a „tlslyos irnyba” elkezd „EL-hajlani”. Mg nyilvnvalbb (magt mg jobban megmutatv) vlik a veszly, a torzuls. Ilyenkor
(1) vagy egy „nagy szheztrs” (feleszmls), nagyon tudatos visszaforduls a harmonia fel segthet,
(2) vagy egy tudatos egytt-dolgozs a MEGTARTI-Teremtvel a Rendezs rdekben.
Ilyenkor ha kvetjk a belsbl rkez (sajt s/vagy MEGTARTI) vezetst, mg
Rendezhet (!) s Kiigazthat az „EL-Trls” [s gy a virgbl megformldhat a ’tovbbvezet mag’].[A formld rtkel Tudatostsi n-errl: 20191111 (1.r.) I. pont) – elrhet ITT].
Ha nem kezddik el az „EL-HAJLS” Rendezse,
s az EL-TVOLODS a Sajt Vlasztsainktl elri azt a bizonyos „pontot”,
ahol / amikor
VISSZAFORDTHATATLANN VLIK az EL-Vltozs:
a megbillent egyensly virg-rsz (akr csak egy szirom, akr az sszes) LETRIK, LESZAKAD.
Akr a virg szra is [’alapja’, akr az (n)Lnyeg rtelemben is!] megtrhet.
Ilyenkor a teremt
(1)
vagy vgleg elengedi (Lezrja) ezt a megtapasztalst,
(2)
vagy n-Rendezst kveten jbl elkezdi felpteni.
A „LE”-trt n-rszt mr nem lehet ’vissza-igaztani’.
A teremtkben lv bels Megtrsek
nagyon sok esetben csupn rszleges ’levlsok’
(flig levlt fagak)(mg idben Irgalmi gondoskodsba kerlt Alv-Kdok,
a MEGTARTI-Teremt ltal ’Rszlegesen-Altatott’ let-rszek),
s ezeket a teremtk (ha azt vlasztjk) visszapthetik,
s harmoniba Rendezhetik az letkben.
Ezeket a fokozatokat is mutatja ez a kp:
