Ha eltlozzuk a nisg jelentsgt, ha „kiemeljk” az letnk egyb fontos rszei kzl s „csak ezt” akarjuk rendbehozni, az valsznleg nem fog menni, mert a nemi jelleg a testi valnkban megtapasztalhat olyan rsznk, amely a prkapcsolatban tud a maga teljessgben felplni s kiteljesedni. A tbbi fontos meghatroz rsznkkel (a tbbi szirommal) egytt tudjuk ezt is ’egszsgess’ megformlni.
Valsznleg a ’prunk’ szmra is nehz, ha „eltlzott” vagy pp „nagyon gyenge” az a nemi n-jellegnk, ami a prkapcsoldsunk egyik meghatroz alapja. De a prkapcsolatban sem a nemisg az egyetlen kapocs, valamilyen (kzelebbi) megismersi cllal [s egy kzsen vlasztott irny megtapasztalsa cljval, pldul csald-alapts cljval] formltuk meg a prkapcsolatot.
Az is lehetsges, hogy egy prkapcsolatban l frfi s n „befejeztk” azt a Megismerst, ami miatt egy prr vltak. Ilyenkor vagy felbontjk (Lezrjk) a pros (szorosabb) sszekapcsoldst, vagy ma mr arra is lehetsg van, hogy valamilyen jabb ’kzs clt’ vlasszanak, s gy prknt ne egy kiresedett kapcsoldsban ljenek, hanem valami „j tartalom s rm” nyljon meg az letkben.
Ha pldul a ni formt nzzk, sok ’bels tartalma’ is van. Megljk azt, hogy kislnya vagyunk a szleinknek, felesge a frjnek, desanyja a gyermeknknek, nagymamja az unokknak, bartnje a bartainknak, a ni utat megismer let… A ni t tapasztalatait sokflekppen hasznlhatjuk akr a krnyezet / nvnyek / llatok gondozsa sorn, a sportban, tudomnyban… mgis az letnknek csupn az egyik olyan rsze, amelyet meg kell tanulnunk harmonikus rszknt beilleszteni a megtapasztalsra vlasztott tbbi n-jellegnk mell…
Fontos Megrteni, hogy az ppen lt letnkben mirt vlasztottuk a frfi vagy ni formt, melyik tartalmt / jellegt ptjk / tapasztaljuk (javtjuk?) ppen. Ha a ’jelenben’ [s az adott Jelenltben] tnylegesen megtapasztalhat / felpthet n-jellegre fordtjuk tudatosan a figyelmet, ’rtelemmel tltdik fel’ a Jelenlt, s rm-teljess vlik…”
2023.08.11.
Ebben az ide-idzett korbbi rs-rszben emltettem azt, hogy a FLD Kzssgben [valamilyen kls (!) behatsbl ereden] EL-TVOLODOTT ’egymstl’ a ’frfi’ s ’ni’ formban lk ’tja’.
Rszleges megrtsem szerint a VILG s a FLDANYA (?) egy olyan ideiglenes rendszert formltak meg az EL-TVOLODS mrtknek s irnynak cskkentse / lasstsa rdekben, hogy (1) a ni formban lk egy folyamatos lass haladssal kerestk a ’trs’-thoz val visszatrs lehetsgt, (2) a frfias-t pedig ideiglenesen ’letelepedett / megllt’.
20100513-tl kezdd rsok – elrhet ITT,
20180803 – elrhet ITT,
20190720 (1.r.) – elrhet ITT
20200908 [239.r.] 92. pont [a ni s frfi formk kztti zavar eredje lehet (rszben) a YOSGON bell az LTALNOS s KLNLEGES Megnyilvnulsok eddig Szablyozatlan helyzete is] – elrhet ITT
Ez olyan kpben vlt rzkelhetv a szmomra, hogy egy szles F-t kt klnbz oldaln egy-egy keskenyebb (ideiglenes) fldton haladt a frfiak s nk tja [valamilyen nem rthet okbl nem voltak kpesek egytt-egyszerre rlpni a F-tra], s egy bizonyos tartam utn egymstl mr annyira tvolra kerltek, hogy kzvetlenl nem is rzkeltk egymst. A nk lass / vatos haladssal kerestk a F-tra [s a trshoz] val visszatrs lehetsgt, s meghatrozott tartamonknt egy-egy trsuk tkelt a F-ton, hogy Ellenrizze a frfiak llapott / helyzett.
A frfi-formkban l [mr (let-Vdelmi Okbl)] ’letelepedettek’ olyan ’Trben’ ltek, amely egy flig nyitott / flig zrt laktanyhoz / kaszrnyhoz hasonltott. Az itt jelenlvk leginkbb ’vrakoztak’. Azrt, hogy a meglv Tudsuk minl kevsb halvnyuljon el, a lehetsgeik szerint ’gyakoroltk’ ezeket, s az rm-kpessg megrzse rdekben klnfle jtkokat / prbkat talltak ki.
Mind a ni ton val lass halads s folyamatos t-keress, mind a knyszerbl ’letelepedett’ frfiak tja NAGYON FJDALMAS megtapasztals volt (s mg ma is az).
rzkelhet mr tbb ve az, hogy a ni s frfi t [itt a FLDANYA Kzssgben (ma mr visszaigazodva a YOSG Birodalmnak ALAP-JELLEGBE)] egymshoz kzeledse s jra-sszekapcsolsa folyamatban van.
Vltoz (egyni),
hogy a „vrakozs” s „ttlensg”,
„magny / magra-hagyottsg / nehezen-megmozduls”
a teremtkben „mennyire mlyen rgzlt be”
[knyszerbl, mert egyre kevesebb Tere volt a teremtnek a Sajt Harmonija szerinti Tevkeny Megnyilvnulsra],
s ebbl ereden MENNYI s MILYEN [„kiszmthatatlan” megnyilvnuls, nagy fjdalmakkal jr] Fokozott-rzkenysg s egyb EL-Vltozs formldott meg a teremtkben.
Rszleges az a megrtsem, hogy amg a VILG KLNLEGES Befogadsban [egy GONDOSKODSI-TRBEN Bergzlve] volt a FLDANYA a Kzssgvel, ’Elfogadhat’ volt a frfias t ’vrakozv formlsa’ azon letet-v s Irnyban-Tart Okbl / Cllal, hogy az EGYMST-KIEGSZT kett t egyes rszei minl kevsb tvolodjanak el egymstl.
Mr a YOSG ALAP-JELLEGBE Visszaigazodott FLDANYA szmra is ERSEN JELEZ az, hogy a frfias ton jelenlvket a lehet leghamarabb szksges jra hozzsegteni ahhoz, hogy jra tevkenny vljanak.
Fontos ALAPJA [s lpse] a frfias s ni t egymshoz kzeltsnek s egymshoz-illeszkedsnek az, hogy mind a ni formban lk szmra, mind a frfi formban lk szmra
EHHEZ a RENDEZ irny VLTOZTATSHOZ TERET KELL ADNIA A FLDANYNAK. A „megcsonkult” s egyb okbl EL-Vltozott [pldul „haszontalann vlt”] (1) Szemlyes-Terek s (2) Kzssgi TR-RSZEK Rendezse a FLDANYA Kzssgben mr folyamatban van.
A [1092-1093-1094.r.] 305. pont (3) alpontban (elrhet ITT) rszletesebben rtam arrl, hogy mirt fontos az let-pts kezdetn [majd ugyangy a Rendez folyamatok Elindtsakor is (!) a YOSGBL ered teremtkben a KZVETLEN RINTS / szoros kzelsg megformlsa [(1) az letet-GONDOZVAL s (2) a Kzeli-Trsakkal], tovbb a MOZGS / MOZGATS.
A [1112-1114.r.] 309. pont (4) alpontban (elrhet ITT) rtam arrl, hogy egy J (IRGALMI Alap) SPECILIS GONDOSKODST Formlt KSSZ a FLDANYA. Az J-EGYSG-MEGFORMLSNAK nevezett GONDOSKODS
(1) egyfell az egymstl korbban sztvlt / EL-Tvolodott rszek egymshoz-kzeledst s egymshoz-illeszkedst segti valamilyen jonnan Vlasztott (vagy Jelenhez-Igaztott) Cllal,
(2) vagy pedig egymshoz addig mg nem kapcsoldott rszek kztt formlhat meg teljesen j alaprl Kzeledseket / Illeszkedseket.
Nagyon Fontos Alapja s Felttele a Rendez folyamatok Elindtsnak az,
hogy az letet-GONDOZK
(1)
jra KZVETLENN (!) formljk meg
a BELS sszekapcsoldsukat
a Befogadsukban l teremtkkel,
s (2)
hogy kpesek legyenek a szksghez igazodan KZVETLENL (!) is ELLENRIZNI
a Befogadsukban l Tudatok Szemlyes-Tereit.
Az letet-GONDOZK minden Birodalomban s minden Kzssgben [elsdlegesen a MINDENSG-FORRSNAK AJNLSRA alapulan] FORMLJK az ehhez szksges SZABLYOZSAIKAT s GONDOSKODSAIKAT.
20200908 [1070.r.] 300. pont [a FELELSSG MEGHATROZSNAK SZABLYAI minden Birodalomban / Kzssgben megvltoznak (ennek az alapja a MINDENSG-FORRSNAK N-RTKELSE); a GONDOSKODV vlt TUDATOKNAK Megemelkedett a FELELSSGE] – elrhet ITT:
„…Minden Birodalomban
JELENTSEN Megvltozik [ppen Jelents Vltozsban van]
a FELELSSG-MEGHATROZS rendszere
abbl ereden,
hogy a MINDENSG-FORRSA az ’EDDIGI Teljes LTEZSRE kiterjed’ N-RTKELST
MEGRTHETV formlta meg
az LET TEREIBEN l Tudatok [Ltezsek] szmra is.
Az N-RTKELSBL Megrthetv vlik az,
hogy a TR-VESZTS
[s az EL-VLTOZS (= az, hogy „nem tudtuk” a magunk ltal szabadon megvlasztott irnyban megtartani / pteni a Jelenltnket)]
olyan OKBL Ered,
amelyrt a ’MI’ LTEZSNKNEK Nincsen (!) ’nll’ Felelssge
[mert a ’csaldja’, amely a TUDATHOZ / LTEZSHEZ tartoz (Szemlyes) TR-ALAPBA Bergztette a Megtapasztalsa ALAPJT s a F IRNYOK Meghatrozit,
a ’csaldtl’ „kiszakadt” TUDATOT nem tudta kzvetlenl MEGTANTANI mindarra a Tudsra,
amely szksges lett volna a SZABAD MEGTAPASZTALSHOZ].
A MINDENSG-FORRSNAK ezek a FELISMERSEI s MEGRTSEI vezettek el
a REND-TTELEK azon rendszernek MEGFORMLSHOZ,
amelyben a GONDOSKODKNAK
’Megemelkedett’ a FELELSSGE.
A GODOSKODV vlt TUDATOKNAK
FELELSSGE az,
hogy az ’utbb’ nllv vlt Tudatokat
valamilyen KZVETLEN (!) formban MEGTANTSK mindarra a TUDSRA
[segtsk (IRNYBAN-TARTOTTAN, egy V krnyezetben)
mindannak a Sajt Tapasztalatnak a FELPTSBEN az ’utbb’ nllv vlt Tudatot],
amelynek az ALAPJAIT
’ADOTT’ MEGTAPASZTALSI IRNYKNT MEGHATROZTAK / Bergztettek / Adtak
az ’utbb’ nllv vlt Tudat szmra MEGFORMLT (Szemlyes) TRBEN…”