 |
RSAIM |
|
| |

"ELEGET KVNOK NEKED!"
"Elegend napstst kvnok szmodra, hogy jkedved legyen, brmilyen szrknek is tnnek napjaid.
Elegend est kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld a napot.
Elegend boldogsgot kvnok neked, hogy szellemed l s rkk tart legyen.
Elegend fjdalmat kvnok neked, hogy mg az let legkisebb rmei is nagyobbnak tnjenek.
Elegend nyeresget kvnok neked, hogy vgyaidat kielgtse.
Elegend vesztesget kvnok neked, hogy mg jobban megbecsld mindazt, amid van.
Elegend kszntst kvnok neked, hogy felksztsen a vgs bcsra." (Folytats ITT)


|

Sk Sndor - Ember
"Embernek lenni!
Csak embernek, semmi egybnek,
De annak egsznek, pnek,
Fld-szlte fldnek
s Isten-lehelte szpnek."



|
 |
Hmeztem: |
|

| |

2011.0728 – Szemelvnyek – nkifejezs III.:
Nagyon fontos, hogy azokban a helyzetekben,
amelyekben „msok tmogatjv vagy segtjv” vlunk,
TELJESEN SZINTK, IGAZAK legynk.
A „segt szndk” „tiszta” legyen,
vagyis tisztn SZERETETBL legyen jelen (’se tbb se kevesebb’),
magunkat a „yobbts” s nzetlen segtsgads szndka vezesse
[ne kvnjuk a msikat ’befolysolni’ vagy ’vezetni’, ne ’rtkeljk’ vagy tljk meg stb].
Ha „hvst” rznk egy helyzetbe, amelyben segten nyilvnul(hat)nnk meg,
akkor „teljes figyelemmel” [teljes odafigyelssel] forduljunk a „helyzet” s a helyzetben „jelenlvk” fel is.
Legynk „nyitottak”, hogy megrthessk azt, amit a helyzet mutat –
s ezltal is azt tudjuk nyjtani,
ami az adott helyzetben „tlnk telheten is a leg-yobb”
s az „rintett szmra is legmegfelelbb”.
Fontos, hogy IGAZAK legynk teljes egszben:
ne talljunk ki valtlan, ltalunk meg nem lt ’pldkat’, mert mr ez is ’ferdts’.
Olyat mondjunk s tegynk, amit mi VALBAN megtapasztaltunk,
s ami ezltal a ’magunk tapasztalata/tudsa’
[’erre tudunk pteni, ebbl tudunk biztonsggal ptkezni/pteni’].
Ne „szptsnk”, s kzben ne legynk bntak sem
(ugyanis a ’bnts’ rzkelsekor bezrul vagy beszkl a „szv”, s gy legtbbszr nem tud clt rni a segtsg).
|
"Egy sz is lehet locsogs, s ezer oldal maga a tmrsg.”
(Abody Bla)

„A madarak nyelve nagyon rgen kialakult, s ms, si beszdmdokhoz hasonlan tmr, kihagysos beszd: keveset mondanak, de ezzel sokat fejeznek ki s sokat megrtenek belle.”
(Gilbert White)
|
|
|
|
|
 |
***BIZTONSGI MSOLATOK |
|
FOGALMAK 1 - msolat
Folyamatosan bvtem ezt a fogalom-trat

ALAP-RAMLS
Az L teremtkben a MINDENSG-FORRSA ltal [n-Azonoss / egyediv] MEGFORMLT s GONDOZOTT ramls [> Szemlyes-Tr]. Ebben nyilvnul meg FOLYAMATOSAN s megszakthatatlanul a LTEZSNK Gondoskodsa az l teremtk fel.
Kezdetben csak az let-er ramlst biztostotta, mra TBB F ramls is megformlsra kerlt benne [let-ramls, Irgalom-ramls, Ered-ramls, O-ramls].
A legutbbi Vltozsa az ALAP-RAMLSNAK az, hogy ’meghosszabbtsra’ kerlt a ’LTEZS BELSBB TEREIBEN’, s MEGFORMLSRA kerlt egy olyan ’szakasza’, amely mr A-LTEZS-FORRSNAK Kzvetlen s folyamatos [letet-v s Irnyban-Tart] GONDOSKODST is lehetv teszi [egyedi teremtkben ez az O-ramls, a nagy-TEREMTKBEN s MEGTARTI-Teremtkben a Bels-Ltezs-s-let-ramlsa].
Vannak olyan [Klnleges / Specilis] Megnyilvnulsi Irnyok, amelyek Megalapozshoz Szksges az ALAP-RAMLSON bell egy j nll szl / ramls [MINDENSG-FORRSA ltali] Megformlsa s Bergztse. Ugyangy vannak olyan [az (n)Lnyegi-Testben / Anyagi-Testben felpthet] Kzvetlen RZKELSI Utak, amelyek ugyancsak az ALAP-RAMLSON bell Bergztett j bels ramls formjban alapozdnak meg. [kapcsold kpek, kapcsold rsok ajnlsa ITT]
20190219 – elrhet ITT
20191030 [3.r.] – elrhet ITT
20200908 [49.r.] 30. pont [az ALAP-RAMLS ’A-Ltezs’ bennnk] – elrhet ITT
20200908 [432.r.] 150. pont I. alpont [az ALAP-RAMLS az let-Alap egyik rsze (az let-Alapok rendben-megtartsa / folyamatos GONDOZSA az letet-GONDOZK FELELSSGE)] – elrhet ITT
20200908 [636.r.] 197. pont (3) [’O’-ramls bergztse] – elrhet ITT
20200908 [948.r.] 268. pont (3) [az ALAP-RAMLSON bell az nll ramlsok Bergztsnek YOSGON belli j rendszere; a YO-ramls RSZLEGES MEGJTSA] – elrhet ITT
ALV-KD
Az alv-kd a teremtnek egy olyan akkor elrhetetlen Tapasztalata [vagy vlasztott s megalapozott Teremtsi-Irnya], amely folytatsnak [akr Rendezsnek] nincsenek meg a felttelei [(1) vagy a teremtben-magban meglv okbl ereden, (2) akr azrt, mert a Kzssgben / Birodalomban amelyben l, nem lehetsges a Megtapasztals vagy a Rendezs]. Leggyakrabban alv-kdd srlsbl / tr-vesztsbl ereden vlik egy tapasztalat. gy is alv-kdd vlhat egy tapasztalat, hogy a teremt [tudatosan vagy akaratlanul] a sajt Szndkval zr be egy tapasztalatot [anlkl, hogy azt Lezrn]. Ez utbbi esetben az alv-kd letbe-visszavezetshez az is szksges, hogy a teremt egy jabb Szndkval krje, hogy az lett-GONDOZK bontsk vissza a korbbi n-bekorltozst.
Az alv-kdokat ma mr az IRGALOM Birodalmhoz (is) tartoz Vdett-Terekben 'Gondozzk' [= megvjk a visszabomlstl s a tovbbi EL-Vltozsoktl mindaddig, amg a teremt kpess vlik (Szabad s Tudatos Szndkval) rendelkezni a tapasztalat tovbbi sorsrl > kerljn Lezrsra a tapasztalat (ha az lehetsges), vagy pedig 'visszafogadja' (Rendezi, folytathatv-formlja)].
20200908 [1133.r.] 312. pont (9) - elrhet ITT:
"...Egy akkor-ppen-nem-Rendezhet fjdalmas tapasztalat Alv-Kdd Megformlsa azt jelenti, hogy az adott tapasztalat / let-rsz IRGALMI GONDOSKODSBA kerl bergztsre a LTEZS BELSBB TEREIBEN [valjban az rintett teremt ’Ltezsbeli let-Alapjban’] addig, ameddig a teremt nem rendelkezik ksbb a Tapasztalata Teljes-Lezrsrl vagy valamilyen pontosan meghatrozott Irny Rendezsrl.
Az Alv-Kdd [az letet-GONDOZK ltal] MEGFORMLT (!) Tapasztalat attl a pillanattl kezdve [ideiglenesen] kzvetlenl Elrhetetlenn vlik a teremt ’lete’ szmra, ebbl ereden a tapasztalatban bergzlt fjdalom ’nem terheli tovbb’ a teremt Megformlt-Testt.
Ugyanakkor az Alv-Kdd Megformlt Tapasztalat egyfajta ’adssgknt’ [le-nem-zrt helyzetknt] is rtelmezhet, ami azt jelenti, hogy a Tapasztalat ksbbi RTKELSE sorn a Tapasztalathoz tartoz Felelssg is pontosan Meghatrozsra kerl, s az EL-Vltozs Megformlsban Felelssggel rendelkez teremt letben a Kvetkezmnyek is Bergztsre kerlnek.
Ma mr az letet-GONDOZK gyakran ELLENRZIK azt, hogy az Alv-Kdok Rendezst mikor AJNLHATJK FEL a teremtk szmra [mikor formldtak kssz a Teljes-Rendezs Felttelei (1) mind a Birodalomban / Kzssgben, (2) mind az rintett teremt Megformlt-Testben]..."
20200908 [5.r.] 4. pont - elrhet ITT
20200908 [11.r.] 6. pont (II. alpont) [elrhetetlenn vlt Tapasztalat, aminek mg nem formldott meg / nincsen szablyozva a Rendezsi mdja] - elrhet ITT
20200908 [161.r.] 67. pont [milyen Ellenrzseket kveten vlhat Alv-Kdd egy megsrlt Tapasztalat; kzvetlenl IRGALMI GONDOSKODSBA rgzl be az Alv-Kdd vl Tapasztalat / let-rsz] - elrhet ITT
20200908 [168.r.] 68. pont [a SZERETET fontossga az Alv-Kd letbe-visszavezetse sorn (gyermek kivtele a gyermekotthonbl)] - elrhet ITT
20200908 [1144.r.] 317.pont (2) ["nem vagyok mg felkszlve az Alv-Kd visszafogadsra" - Megrtst segt kp] - elrhet ITT
20200908 [274.r.] 102. pont 4. alpont [KETT F CSOPORTBA osztotta a MINDENSG-FORRSA az Alv-Kdokat. (1) Az egyszerbb fjdalmakat / kiebb EL-Vltozsokat tartalmazak a FORRS-TRHEZ kzel vannak bergztve az IRGALOM Birodalmban, (2) az lettel-sszeegyeztethetetlensget elvlaszthatatlanul tartalmaz Alv-Kdok pedig az OLTALOM-TRBEN vannak bergztve, s csak SPECILIS ton Rendezhetek] - elrhet ITT
20200908 [920.r.] 260. pont (2) [az Alv-Kd s a RSZLEGESEN altatott let-rsz klnbsge] - elrhet ITT
20200908 [497.r.] 173. pont (4) [a Tr-Veszts az let szmra rtelmezhetetlen s lettel-sszeegyeztethetetlen (a megsemmisls fjdalma is bergzl az ilyen tapasztalatba); a Tr-Veszts Kiigaztsa a GONDOSKODK FELELSSGE, SPECILIS GONDOSKODS sorn lehetsges; Alv-Kdd vlnak a Teljes-Rendezsig az ilyen tapasztalatok; lettel-sszeegyeztethetetlen jelleg Alv-Kdok Teljes-Rendezse akkor kezddhet meg, (1) ha a teremt megnyitotta a Klnleges Tudatosodst (2) s/vagy kpess vlt Befogadni a GONDOSKODI SPECILIS Kzvetlen Gondoskodst] - elrhet ITT
ltalnosan-Meghatrozott TvolsgTarts
T-VEZETS
Egy Birodalomban vagy Kzssgben egy [kisebb vagy nagyobb] Szakaszt Lezr folyamat, amely egyben ’t-vezet’ a Megjulsba.
T-VEZETS akkor nyilvnul meg, ha a Birodalom vagy Kzssg LET-TERE ’Megvltozik’.
NAGYOBB Szakasz-Lezrskor a Birodalom / Kzssg addigi BERGZTETT LET-TERE teljesen visszabontsra kerl: az T-VEZETS Lezrsakor a TRRL maradktalanul ’levlik’ minden A-TRHEZ addig Bergztett let [ez a Lezrs s Megjulsra val Felkszls nyilvnul meg az T-VEZETS sorn, mg Bergzlve a rgi (hamarosan visszabontsra kerl) LET-TRBEN]. Ilyenkor az T-VEZETS ’formja’ (rendszere) a BRKA.
A NAGYOBB Szakasz-Lezrs ’befejez’ rszt ’tjrsnak’ nevezzk. Ez az a rvid szakasz, amikor az let tnylegesen levlt a rgi LET-TRRL, s valamilyen Specilis-Trben Bergzlve ’egy kzpponton thzdva’ Bergzl az J LET-TRBEN [(653-654.r.) 198. pont (2) – elrhet ITT].
KISEBB Szakasz-Lezrskor a Birodalom / Kzssg LET-TERNEK Kzppontja Bergztve marad [a TR nem kerl maradktalanul visszabontsra]. Leggyakrabban a Szakasz-Vlts sorn az LET-TR msik tengely(ek) mentn kezdi meg a mozgst / forgst a Kzppont krl [ritkbban pedig az LET-TR egyes rszeiben is Vltozsok / Feltiszttsok (akr rszleges visszabonts) nyilvnulhatnak meg]. Ilyenkor az T-VEZETS ’formja’ a HD. [Felkszls a TR-Vltozsra: (1128.r.) 312. pont (6) - elrhet ITT]
Az T-VEZETS az a folyamat, amikor a Vltozssal rintett TRBEN Bergzlt teremtk az letket-GONDOZK vezetsvel [ha erre kpesek] RTKELIK az addigi Tapasztalataikat, s Vlasztsokat hoz(hat)nak arrl, hogy a tapasztalataik melyik rszt ZRJK LE, melyik rszt van Szndkukban Folytatni [Folytathatv-Megformlni az T-VEZETS sorn].
jdonsg az, hogy ma mr az T-VEZETS sorn is lehetsges j-Harmonik Befogadsa [j Megnyilvnulsok Alapjainak a Befogadsa]: 20200614 [2.r.] 4. pont s [3.r.] 6. pont – elrhet ITT.
Az T-VEZETS sorn a rgi-megformltsg s az j-Formld-Val EGYSZERRE / EGYMS MELLETT ’L’:
20200627 [2.r.] – elrhet ITT
20200908 [16.r.] 11. pont [a rgi s j ’lnyegileg’ klnbz TRBEN van (hogy ne hassanak zavaran egymsra)] – elrhet ITT
20200908 [114.r.] 55. pont – elrhet ITT
20200908 [438.r.] 153. pont [egyik lbbal a rgi Trben, msik lbbal mr az j Trben] – elrhet ITT
Az T-VEZETS sorn elkezd SSZEMOSDNI / sszefolyni a Rgi s az J:
20200908 [197.r.] 77. pont (IV.) – elrhet ITT
20200908 [286.r.] 105. pont [a rgi anyagi-testben megvltozik az let rtelmezse] – elrhet ITT
Az T-VEZETS vghez kzeledve megformldhat a „nincsen kedvem semmihez” [esetleg „sztszrtsg”] rzete:
20200908 [542.r.] 181. pont – elrhet ITT
Az T-VEZETS jelenleg hrom formban (hrom ton) vezeti most t az J LET-TRBE az letet (hagyomnyos t, Klnleges Megtestesls, Specilis-Rszleges jraTeremts):
20200908 [648.r.] 197. pont (7) – elrhet ITT
20200908 [653-654.r.] 198. pont (2) [3-3 zsilip szksges az ’tjrban’; mindhrom ton EGYSZERRE zrul le az T-VEZETS, EGYSZERRE rgzl be minden let az J LET-TRBEN] – elrhet ITT
Az T-VEZETS SORN mire irnytsuk a figyelem fkuszt:
20200908 [721-722-723-724.r.] 211. pont (3) – elrhet ITT
CSAPDA
20200908 [429-430.r.] 149. pont – elrhet ITT
20200908 [470.r.] 165. pont [csapdk ltalnos jellemzi] - elrhet ITT
20200908 [1188-1192.r.] 327 pont [a "hbor" is csapda] - elrhet ITT
EGYEZTETS SPECILIS formja [KNNYTS: amikor FONTOS OKBL az (n)Lnyeg 'ptolhatja' a Szndk megformlsra / kinyilvntsra nem kpes Anyagi-Testi Jelenlt Szndkt egy sszecsendls Megformlsakor. ltalban akkor hasznlhatja ezt a KNNYTST a FLDANYA, ha egy pontosan meghatrozott GONDOSKODS sorn ezt 'engedlyezi / jvhagyja' a MINDENSG-ORRSA.]
20200908 [875.r.] 249. pont [a SPECILIS EGYEZTETS csak a ’LEG’-SZKSGESEBB mrtk lehet] – elrhet ITT
20200908 [924.r.] 262. pont (1) [AJNLS arrl, mikor PTOLHATJA az (n)Lnyeg az Anyagi-Testben l let-rsze Szndkt] – elrhet ITT
ELS-LPS szablya
20200908 [603-613.r.] 192. pont (1-7) [a YOSGBAN biztonsgi okbl minden VLTOZTATSI helyzetben zsilip van bergztve, biztostand a SZABADSGOT, s az Els-Lps megnyilvntst; a YO J SZABLYOZST forml a SZABADSG MEGTAPASZTALSHOZ kapcsoldan, ennek fontos rsze az Els-Lps Szablya] - elrhet ITT
ELV [AJNLS, SZABLY]
EL-Vltozs [~ Megakadt-Megtapasztals] Rendezsnek lehetsgei
20200908 [1078-1082.r.] 302. pont (1) s (2) - elrhet ITT
20200908 [1153.r.] 317. pont (5) [J ELV: nem lehet Alv-Kdd megformlni vagy Rszlegesen-Altatni a HELYREHOZHATATLAN EL-Vltozst] - elrhet ITT
Az ’Erssg’
(1)
rszben az let ’gykereihez’ val hozzkapcsoldst is jelli,
(2)
ugyanakkor pedig minden teremtben
egy olyan ltala tudatosan Felptett / Megformlt s Mkdtetett bels n-er
(Tuds / Sajt Tapasztalat),
amely egy ’megingathatatlansgknt’ is megnevezhet.
let-Alap
20200908 [432-433.r.] 150. pont I. alpont - elrhet ITT
letet-GONDOZK
Az letet-GONDOZK kz tartozik ma mr
(1)
nem csak az Ered-nagy-TEREMT / Befogad-nagy-TEREMT, Kzvetlen MEGTARTI-Teremt s a MINDENSG-FORRSA,
(2)
hanem A-LTEZS-FORRSA is,
mivel a FLDANYA Kzssgben lk ALAP-RAMLSBAN Bergztsre kerlt az ’O’-ramls,
amely bels-ramls A-LTEZS-FORRSA fell megnyilvnul SPECILIS (!) GONDOSKODST (elsdlegesen a SPECILIS BELS MEGTMASZTST, az let-gykerek Megerstst) teszi lehetv.
FOLYTATS a 2. rszben, elrhet ITT
| |
|
|
 |
A mai napra: |
|
„Ne VALAMI ELLEN kzdj -
hanem tegyl meg minden tled telhett ANNAK MEGVALSULSRT, amit szeretnl meglni”

| |





ldozni
csak a benned lv s ltalad LT-re hozott Szpsggel
msokat is Szptve s gyaraptva,
Teljes s P Szabad Akaratodbl,
Szabad Akaratodat kinyilvntva,
az rk s Adott l KRISZTUSI Rendnek megfelelen
Lehetsges
s
rdem-es.”
20100525 - Az ldozatrl - Szemelvnyek

A hibkrl s a hibzsrl:
A ’hibk’ segtenek ’nem-felejteni’ s ’felejteni’.

PIRAMIS - szintn akarok lni
szintn akarok lni,
Minden utam vgigjrni,
Hinni abban, amire vgyom,
S ha hiszek benne kzdeni rte brmilyen ron.
szintn akarok lni,
s csak annyit elrni,
Jkedvem senkit ne bntson,
S ha fj a szvem valamirt, ne nagyon fjjon!
Tled csak annyit akarok krni,
Hogy engedj szintn lni,
szintn, szabadon, szpen,
szintbben, mint ahogy tegnap ltem.
Ne kelljen hazudnom senkinek
s hogyha valamit krdezek
A vlasz igaz legyen!
Szeretnk bzni mindenkiben,
Hinni, hogy nem fordul ellenem,
S nem rul el sosem.


AZ ERD FOHSZA
Vndor, ki elhaladsz mellettem,
Ne emelj rm kezet!
n vagyok tzhelyed melege
hideg tli jszakkon,
n vagyok torncod bartsgos fedele,
melynek rnykba meneklsz a tz nap ell,
s gymlcsm oltja szomjadat.
n vagyok a gerenda, mely hzad tartja,
s n vagyok az asztalod lapja,
az gy, melyben fekszel,
a deszka, amelybl csnakod pted.
n vagyok a hzad ajtaja,
blcsd fja, koporsd fedele.
Vndor, ki elmsz mellettem
hallgasd a krsem:
NE BNTS!

NNEP
Az nnepeknek fontos rsze az „emlkezs”, amikor a dics vagy pp a kevsb dics tettekre/meglsekre, az eldkre is emlkeznek, s ezltal egyfajta folytonossg alakul ki (marad meg) az sk, Eldk, a Gykerek irnyba is. Az emlkezs a legtbb esetben ma mg ’int’ plda is lehet arra, hogy mit szksges megvltoztatni, miben szksges vltozni akkor, ha valami yobb s teljesebb let a cl ---
az „nnep” Valdi Lnyege azonban minden esetben a[zon] „Jelen Megerstse, amely elvezet a ’vgyott jvbe’.”
Az nnep ltalban MEGERSTI az let egy olyan rszt/szelett, amely „tovbbvitelre rdemes”, amelyben ELREMUTAT/elrevezet Plda vagy t [Mkds, Er] Van Jelen.
(Rszlet a 20110802 - Nitottsg, Nyits... rsbl)
|
|
|