20200908 [980-981.r.] 275. pont [krhzi teremhez hasonl vilgos, bredez szoba (gyakban bergztve, lbuk nincsen)(stt-szoba, szrt-fny szoba)(alapoz let-pts szksges vagy vlaszthat)] – elrhet ITT:
„…Nhny nappal ezeltt egy olyan msik ’helyzetet’ rzkeltem, amely ugyancsak FOLYAMATOS figyelemmel ksrst s folyamatos [SPECILIS (!)] gondoskodst ignyl teremtkre vonatkozott.
Tbb teremt volt itt is egy nem tlzottan nagy ’szobban’ bergztve, de ez a szoba inkbb ’krhzi terem’ rzett keltette. Vilgos volt a szoba, s ’gyakban’ voltak ’bergztve’ a teremtk.
[Amikor a kisgyermeket rzkeltem egy ’msik hz nagyobb szobjban’, a szoba inkbb ’jtsz-szoba’ rzett keltette. A gyermekek legfeljebb ’kszni / mszni’ voltak kpesek, ’egyedl’ mg nem voltak kpesek onnan nagyobb mrtkben elmozdulni, ahov ’letettk’ ket.]
A mai Megrtst segt kp a [959.r.] 270. pont (1) alpontban emltett Gondoskodsi-Helyzethez hasonltott inkbb (elrhet ITT), amikor
NAGYOBB-NYUGALOMBA helyezst lehetv tev Vd-Tr szksges a Gondoskodshoz (intenzv-osztly, nyitott osztly, jrbeteg rendels) (egy-gyas vagy tbbgyas szobk is lehettek):
„…Majd a Tapasztalatok alapjn rthetjk meg teljesebben azt, hogy a
RSZLEGES vagy TELJES TAKARSOKNAK [mint letet V s Ersebben IRNYBAN-TART GONDOSKODSOKNAK] egy-egy konkrt gondoskodsi-helyzetben MELYIK formjt nyilvntja meg a FLDANYA, s MIRT az a forma a legmegfelelbb.
A
FokozottABB-rzkelst mkdtet teremtkben
s/vagy
akikben bizonyos jelleg [SLYOSABB(an lettel-sszeegyeztethetetlen)] EL-Vltozsok vannak,
azokban
egyes EL-Vltozsaik Teljes-Rendezse
’tnylegesen’ csak a [a Jogos-Tr-Hasznlatba pontosan bergzt] VD-s-VDETT TR-RSZBEN kezddhet el.
’Addig’ az letet-GONDOZK ’ELKSZTIK’ a szksges [szinte kivtel nlkl KNNYTSKNT megnyilvnul] GONDOSKODSUKAT,
s ’Felksztik’ a szksges gondoskodsok megnyilvntsra a MAGOKAT s ms nagyobb klnleges gondoskodsi tapasztalattal rendelkez teremtket.
Egy olyan [VD-s-VDETT] TR-Rszt rzkeltem, amelyben [az eddigi megrtsem szerint] azokat rgzti be a szksges tartamban a FLDANYA, akiket ’NAGYOBB Nyugalomba’ rgzt be.
Ebben a ’NAGYOBB Nyugalmat’ biztost TR-RSZBEN lehetsgesek (1) ELKSZT Gondoskodsok [TELJES-ELLENRZSEK, EGYEZTETSEK stb], s (2) megnyilvnulhatnak a tnyleges RENDEZ Gondoskodsok.
rzetre hasonl volt ezen TR-Rsz
- egyik rsze egy (krhzi) ’intenzv osztlyhoz’,
- egy msik rsze a ’gygyulst segt rszben nyitott szobhoz (itt fel lehet kelni az gybl)’,
- a harmadik rsze pedig egy ’nyitott rendelhz’, amelyben mg segtsget krhetnek azok, akik mr ’nem bent-fekvk’ az emltett terekben.
A tnylegesen NAGYOBB Nyugalmat [’bent-fekvst’] lehetv tev Tr-Rszekben vannak ’egy-gyas szobk’ s ’tbbek befogadsra is elksztett szobk’ [ezekben nll (n-Azonoss megformlt!) kis tr-rszben ’fekszenek / alszanak’ a teremtk (vagy aki erre kpes, az bren lehet s pihen).
Egyms mellett [az egyes ’szinteken’ bell] klnbz ’szobkat’ rzkeltem. A ’szobkban’ ltalban tbb ’gy’ [n-Azonoss megformlhat Szemlyes Tr-rsz] is lehet. Jelenlegi megrtsem szerint azok kerlhetnek bergztsre ’egy (nagyobb, tbbek befogadsra kpes) szobba’, akik nagyban hasonl Rendez folyamatot tapasztalnak meg [akik fel ’ugyanolyan’ GONDOSKODST nyilvnt meg a FLDANYA s/vagy akiknek a GONDOSKODS sorn ’ugyanolyan’ VD-TRRE / SPECILIS GONDOSKODSRA van szksge].
A tbbek befogadsra is kpes ’szobkba’ azt a teremtt rgztheti be a FLDANYA,
(1) akit „nem zavar meg” ms trsak kzelsge
(2) s/vagy akiben pldul Fokozott-rzkenysgben jelez az, ha „maga-magnyosan” kerlne bergztsre egy SPECILIS Vd-Trben.
[2023.02.09.: Lehetnek olyan szobk, amelyek TELJESEN STTEK. Ezekben azok rgzlnek be, akik szmra [a GONDOSKODSA sorn] TELJES-TAKARST Ad a FLDANYA. Ezek kztt vannak olyan ’stt szobk’, (1) amelyekben csak a FLDANYA GONDOZZA kzvetlenl a teremtt [MAG sincs jelen], (2) s van olyan is, amelyben egy-egy rvid [Ellenrzsi] tartamban MAG is jelen lehet.
Vannak olyan szobk / termek, amelyekben ’szrt fny van’, vagyis amelyben szksges mg a teremt szmra a NAGYOBB NYUGALOM, ehhez tartozan valamilyen RSZLEGES Takars. Nha [s rszlegesen] ezekben a szobkban kezddik meg az ’altats / zsibbaszts’ megszntetse, s egy-egy ELLENRZS rdekben a teremt ’rszleges bresztse’.
Vannak olyan szobk, amelyekben ’nappali vilgossg van’. ltalban az ilyen szobkban bergzlkben az letet-GONDOZK az let-Alapokat Teljesen-Rendeztk [megszntettk a korbbi Tr-Vesztettsget, a KNNYTS formjban megnyilvnul (nagyobb) GONDOSKODSOK befejezdtek]. Ma mg a leggyakrabban az ilyen ’vilgos szobkban’ nyilvnul meg a ’stt szobbl’ kivezetett teremtk TELJES BRESZTSE. Ez az n-tudatra breszts lehet (1) szakaszokban lassabban megnyilvnul, s (2) lehet gyorsabb is].
Ha az szksges, minden ’szobban’ egy MAG folyamatos Jelenlte is biztosthat [ FOLYAMATOSAN figyelemmel ksri az oda bergztettek llapott / jelzseit / krseit stb, s ha szksges, tnyleges Gondoskodst is megnyilvnthat (’tbblet-vdelmet adhat’, segtheti a helyzet / a vltozs Megrtst stb)].
rzkeltem azt, hogy lehet olyan formban is a ’szobk’ elrendezse, hogy egy ’kzponti tr kr’ rgzlnek be a ’szobk’ [pldul t vagy akr tbb ’szoba’], s a ’kzponti trben’ a gondoskodshoz szksges szm MAG van folyamatosan jelen [pldul egy / kett / hrom]. Ez a forma akkor lehetsges, ha szksge van mg a gondozottaknak FOLYAMATOS Specilis felgyeletre, de nem szksges az, hogy mindannyiuk mellett kln-kln is bergzljn egy MAG]…”
Mint emltettem, a pr napja rzkelt gondoskodsi-helyzetben tbb teremt volt egy nem tlzottan nagy ’szobban’ bergztve, s ez a szoba inkbb ’krhzi terem’ rzett keltette. Vilgos volt a szoba, s ’gyakban’ voltak ’bergztve’ a teremtk.
Rszleges megrtsem szerint NAGYON SLYOS [vagy legalbb SLYOS (= slyosabb Tr-Vesztettsg) jelleg] EL-Vltozsaik voltak, s valsznleg KNNYTSEKET nyilvnt meg feljk irnyulan az letet-GONDOZ ebben a VDETTEBB TR-Rszben.
rzetre olyan volt, mintha ’derktl / csptl felfel’ lett volna csak testk [a lbuk „hinyzott”]. Fekdtek vagy ltek az gyukban [mr bergztve (!) valamilyen kisebb Szemlyes-Trben]. Akiket ebben a szobban rzkeltem, azok (az emlkeim szerint) vagy mr ’bren voltak’ (n-tudatuknl voltak), vagy ppen ’bredeztek’. Valsznnek tartom, hogy egy msik [stt vagy szrt-fny] ’teremben’ lehettek azok, akiket mg ’altatni’ szksges. Az ezen vilgosabb szobban BERGZTETTEKET fiatalnak vagy felnttnek rzkeltem.
Ebben az ’bredez szobban’ olyanok voltak, akiket az ’bredsk’ sorn / utn az ’alapokra’ szksges ’megtantani’. Az Kzvetlen GONDOZSUK mg teljes egszben IRGALMI alapon nyilvnul meg [mert mg nem kpesek az nll sors-vezetsre].
Ide-idzek olyan korbbi rs-rszeket, amelyekben a Rendezs [akr Rend-Ttel] kett F szakaszt ismertettem.
A Rendezs ELS [IRGALMI alap] Szakasza ltalban addig tart, ameddig
[az let-Alapok GONDOSKODK ltali Kiigaztst kveten]
egy teremt visszapti a Tudatossgt / n-Tudatossgt,
s mr rendelkezik egy alap-szint n-Ismerettel,
kpes a Szndk-Hasznlatra,
mr nem srlt jelentsebben a Bizalma.
Ha a teremt mr kpes ezeknek az ’Alapoknak’ a visszaptst kveten [a Szndkval] Irnyt adni az letnek,
akkor kezddik meg a Rendezs MSODIK F Szakasza.
ltalban ekkor Rendezi azokat az EL-Vltozsait a teremt,
amelyek megformldsban Sajt Felelssge is van.
’ltalnossgban’ gy is megklnbztethet a kett F Szakasz, hogy az ELS Szakaszban kihagyhatatlanul szksges a SPECILIS / KML GONDOSKODS [a FLDANYA Kzssgben ez jelenleg azt is jelenti, hogy az ezen Rendezsi Szakaszban lv teremt fel irnyul Gondoskodsokban szinte kivtel nlkl csak MAGOK vehetnek rszt MEGEMELT Felelssgben megnyilvnulva].
A MSODIK F Szakaszban leggyakrabban az olyan GONDOSKODSOK nyilvnulnak meg, amelyeket eddig [a ’Harmadik’ (= SPECILIS) Gondoskodsi szint megnyitsig] KLNLEGES Gondoskodsknt ismertnk. Az ezen Rendezsi Szakaszban lv teremt fel a Gondoskodsukkal megnyilvnulhatnak a MAGOK mellett a Klnleges Gondoskodsra kpes [FOKOZOTT Felelssgben megnyilvnul] teremtk is.
A GONDOSKODS fbb megnyilvnulsi formi:
1. Tants
2. Tplls
3. legyenglt vagy srlt teremt Gygytsa
4. legyenglt vagy srlt teremt polsa
5. legyenglt vagy srlt teremt Kmlete
Ma mr 6. gondoskodsi formnak tekinthet az Ellenrzs.
A YOSGBAN az Ellenrzs az Ok-Keress / Megrints / Gondoskods ’hatr-terleteknt’ rtelmezhet [eredetileg az Ok-Keressknt formldott meg, mra azonban egyes formi Gondoskodsknt nyilvnulnak meg].
Az Ellenrzsek leggyakoribb Clja a Szksges (!) Gondoskodsok ’kivlasztsa’ [~ Meghatrozsa] vagy a Szksges Gondoskodsok Megformlsa.
Ma mr [a YOSG Birodalmn bell] az Ellenrzsek legtbbjnek van olyan Clja / rtelme / Lnyege, amely mind az Ok-Keress, mind a Gondoskods rszeknt rtelmezhet.
Vannak olyan [Vltozsra elkszt s Vltozsi / Vlasztsi] ’let-Szakaszok’, amikor a GONDOSKODSKNT [akr n-Gondoskodsknt] megnyilvnul Ellenrzsek ’Kiemelkeden Fontos Megnyilvnulsok’.
Ebben a MSODIK Rendezsi F Szakaszban is lehetnek olyan Gondoskodsi-Rszek, amelyekben szksges lehet SPECILIS / KML Gondoskods megnyilvntsa is [pldul egy KNNYTS megnyilvntsa sorn szksges a NAGY-GONDOSKODSI-TRBEN Bergzts vagy ms SPECILIS Vd-Tr alkalmazsa].

A Rendezsi F Szakaszok legfbb jellemzinek ismerete elsdlegesen a MAGOK szmra fontos [mg akkor is, ha a Szolglatukkal leggyakrabban olyanok fel irnyul Gondoskodsban nyilvnulnak meg, akik mr tljutottak az ’Alapok’ megismersn / jj-ptsn (vagyis a Rendezs ELS Szakaszn) (vagyis olyanok fel irnyulnak a Gondoskodsukkal, akik kpesek mr ’nllan mozogni’, akik mr ’bergzltek a sajt hzukban’, s elkezdtk jjpteni a szeretet-kapcsoldsaikat… vagyis mr a Rendezs MSODIK Szakaszban jrnak)].
Ha Felismeri egy MAG azt,
hogy a gondozottjban jelentsebb Bizalom-srls van
s/vagy ha akadlyozott a Szndk-Hasznlatban
(mert nem ismeri fel az lete Meghatrozit),
Jeleznie szksges,
hogy a teremt gondozsa az ELS [IRGALMI alap] Szakasz SZABLYOZSA szerint lehetsges.
Azrt fontos ezt Felismerni s Megrteni,
mert akinek ilyen SPECILIS / KML Kzvetlen Gondoskodsra van szksge,
azon teremt fel irnyul Gondoskodsa sorn
a MAGNAK
nem csupn FOKOZOTT Felelssge van,
hanem a MEGEMELT Felelssghez tartoz Szablyok szerint szksges megnyilvnulnia.
A MEGEMELT FELELSSGRL [arrl, hogy egy MAGNAK milyen Felelssge van a SPECILIS / KML Gondoskodsa megnyilvntsa tartamban] a [899.r.] 254. pont (12) alpontban rtam (elrhet ITT).
A Megrtst segt kpben az egyik ’gyon’ egy olyan (tudatosabbnak rzkelt) teremt volt, aki nem sokkal korbban mg egy olyan msik [ugyancsak tbb-gyas] VILGOS (!) szobban volt bergztve, amelyben az ’ELLENRZSE’ folyt [furcsa is volt a szmomra az, hogy mirt kerlt vgl ebbe a szobba, ahol nla sokkal slyosabban srlt teremtk voltak]. A korbbi ELLENRZSEK sorn nem volt mg elszr pontosan meghatrozhat, hogy a „srlsei” mennyire kiterjedtek / mennyire rintik az ’Alapokat’ [s gy annak az ELLENRZSE folyt, hogy kpes-e a Sors-Rendezst (akr SZOLGLATI alap KML GONDOSKODS mellett) ’nagyobb nllsggal’ megkezdeni, vagy pedig a Sors-Rendezs ELS (IRGALMI alap) Szakaszhoz kapcsoldjon-e.
Rszleges megrtsem szerint
a Sors-Rendezseket ELKSZT [TELJES] ELLENRZSEK sorn
MEGHATROZHATJK azt az letet-GONDOZK,
hogy a teremt csak gy vezethet vissza a Sajt-Harmonijba [’biztonsgosan’],
ha
elbb az ’Alapjai’ jjptsn tudatosan jra vgig-halad.
A Megrtst segt kpben ezt mutathatta az, hogy az ezen ’krhzi teremben’ egy-egy nll Szemlyes-Trben [gyban] BERGZTETT leteknek ’nem volt lba’ [hinyoztak („visszabomlottak”, rszben bezrdtak) bennk olyan ’Alapok’, amelyek az ’nll’ (!) Megnyilvnulshoz szksgesek].
Valsznleg
(1) a FLDANYA Kzssghez tartoz MEGHATROZK ’Megtanulsa’ szksges a szmukra [a TISZTELET milyen alap-rtkekbl ll, a Trsakhoz val Kzeleds a Szeretet formjban lehetsges stb],
(2) s emellett pedig ezeknek a teremtknek Tudatoss kell vlniuk a ’Sajt-letk’ [ADOTT s VLASZTOTT] Meghatroziban is [melyik az Ered-Birodalmuk, mi az Ered-Birodalmukban adott ’n-Jellegk’, mirt (milyen cllal, milyen ’vonzdssal’) Vlasztottk a FLDANYA Kzssgben val Jelenltet, mi az Oka a slyosabban megsrlt helyzetknek, milyen Vlasztsi Lehetsgeik vannak ’Most’ stb].
Mint emltettem,
lehetnek a FLDANYA Befogadsban l teremtkben
olyan SLYOS vagy NAGYON-SLYOS EL-Vltozsok,
amelyek ’kihagyhatatlanul’ a SORS-RENDEZS ELS Szakaszba RGZTIK BE a teremtk Anyagi-Testi Jelenltt
[a TELJES-ELLENRZSEKET s szksges EGYEZTETSEKET kveten,
(a teremtvel {akr az (n)Lnyegvel} megnyilvntott EGYEZTETSEKET kveten)].
Ilyenkor a FLDANYA ’kzvetlen vezetsvel’
[s SPECILIS (s akr KML) Gondoskods megnyilvntsra kpes Trs segtsgvel]
egy olyan ’Alapoz’ let-ptsen halad vgig a teremt,
mint amikor mg az El-Test megformlsa sorn MEGISMERI / MEGRTI a FLDANYA Kzssgben val Jelenlt ALAPJAIT,
majd pedig az Anyagi-Testben val megszletst kveten
a ’csaldtagjai’ segtsgvel MEGTANULJA s MEGRTI a TISZTELET s a SZERETET Megnyilvnulsait a ’gyakorlatban’.
Van Tapasztalat arra a FLD Kzssgben
[ezrt ennek a Lehetsgt is SZABLYOZTA a FLDANYA],
hogy a Sors-Rendezs Elindtst megelz TELJES-ELLENRZSEK azt hatroztk meg,
hogy a teremt szmra LEHETSGES a MSODIK Szakaszban megkezdeni a Rendezst / let-ptst,
azonban a teremt
VLASZTHATJA azt,
hogy a MSODIK Szakasz elindtsa eltt
valamilyen ’Specilis formban’ [= SPECILIS GONDOSKODS mellett]
vgighalad az lete ’Alapjainak’ ’Ellenrzsn / Teljess-Felptsn / Megerstsn’.
Ez ltalban azt jelenti, hogy nincsen a teremtben mr [slyosabb (?)] Bizalom-srls,
a Bels-Tereit / a Szemlyes-Tert ’alapjaiban’ KIIGAZTOTTA a FLDANYA,
a teremt az Els-Szabad-Lpsvel ’birtokba vette’ a Szemlyes-Tert
[belpett a ’sajt hzba’, amelyhez egy krbekertett udvar / kert is tartozik].
Az ilyen teremt kpes a Szndk-Hasznlatra,
s ezrt kpes IRNYT ADNI az let-ptshez
[ebben ahhoz, hogy a szmra FELAJNLOTT Rendezsi Utak / KNNYTSEK kzl melyeket Vlasztja].