Van itt a FLD Kzssgben olyan teremt,
aki a NAGYON SLYOS Tr-Vesztettsge [KNNYTS formjban megnyilvnult] Teljes-Rendezst kveten
habr VLASZTHATTA a Rendezs MSODIK Szakaszbl Elindul Sors-Rendezst,
mgis azt VLASZTOTTA / KRTE,
hogy a FLDANYA Kzvetlen GONDOSKODSBAN [MAGOK segtsge mellett]
inkbb tudatosan vgighalad jra az lete ’Alapjainak’ Megrtsn s jj-ptsn / Megerstsn.
A FLDANYA ltal [ezen KRSRE alapulan] Megformlt SZABLYOZS szerint
azok VLASZTHATJK [illetve azok szmra AJNLHATJA FEL a FLDANYA]
az IRGALMI alap [NAGYON ERTELJESEN IRNYBAN-TART] GONDOSKODST,
akikben 
Felismerhet mg a BIZALMUKBAN
[s ebbl ereden a Szndk-Hasznlatukban]
„BIZONYTALANSG” [„billegs”].
Az mr eddig is SZABLYOZOTT volt a FLDANYA Kzssgben,
hogy kiket [mikor / milyen Felttelekkel] SZKSGES KIHAGYHATATLANUL
a Sors-Rendezs ELS [IRGALMI alap] GONDOSKODSBA Bergzteni.
’Most’ [Krsre / Tapasztalatra alapulan]
az eddigi SZABLYOZST azzal EGSZTETTE KI a FLDANYA,
hogy mikor LEHETSGES [= VLASZTHAT, KRHET (!)]
az IRGALMI alap GONDOSKODSBA Bergzts a Sors-Rendezs sorn akkor,
ha ez nem kihagyhatatlanul szksges.
Ha egy teremt FONTOS OKBL KRI azt,
hogy a Jelenlte ’Alapjait’ az ERSEBBEN IRNYBAN-TART IRGALMI alap GONDOSKODS sorn ’MEGERSTHESSE’ / Teljess-pthesse,
ezt akkor Engedlyezheti a FLDANYA,
ha az OK valban ’Fontos’ [vagy Fontos Okbl ’mltnyolhat’]
[pldul egy Cl-Irnyos (gyorsabb) olyan let-pts ’Alapozhat meg’ ezzel,
amely egy Klnleges Utat megnyitott teremt szmra gyorsabb teheti a msok fel irnyul Gondoskodsokhoz val hozzkapcsoldst…].
Az ilyen Engedlyezett GONDOSKODS
a Fontos Okra alapulan meghatrozott SZKSGESSG mrtke szerint nyilvnulhat meg.
Rszleges megrtsem szerint
azok szmra is FELAJNLHATJA [VLASZTHATV teheti] a FLDANYA
a ’LEGSZKSGESEBB’ (rvid!) tartamban
az ELS [IRGALMI alap] Rendezsi-Szakaszba val Bergzlst
[ebben a ’NAGYOBB NYUGALOM’ Lehetsgt],
akikben 
a SLYOS vagy NAGYON-SLYOS TR-VESZTETTSG megszntetst kveten
[~ az let-Alapok Rendezst kveten]
valamilyen „FJDALMAS VISSZACSENGS”
tnylegesen megformldott.
k jellemzen abban a (rvidebb) tartamban kerlhetnek bergztsre a Megrtst segt kp ltal rzkeltetett ’ERSEBBEN Bergzt’ VDETT-TRBEN,
ameddig a „Visszacsengs” [legalbb az ers fjdalommal jr formjban] teljesen megszntetsre kerl.
(Tapasztalatokra alapulan) Felttelezhet,
hogy az „elcsavarodssal” rintett YOSGBL ered teremtkben
az „elcsavarods” [SPECILIS Rszleges jraTeremts formjban val] megszntetst kveten
lehetnek akr „ersebb grcsben / akaratlan mozgsokban /
sszerndulsokban” megnyilvnul „visszacsengsek”,
s a KIPRBLSI [rszben ’modellez’ Kiprblsi] Tapasztalatok alapjn
ezek nagyon ers fjdalmakkal is jrhatnak.
Valsznnek tartom, hogy [a KISEBB Szakasz-Vltskor] egyes rintettekben megnyilvnulhat a SPECILIS Rszleges jraTeremts sorn az Anyagi-Testkben bergzlt „elcsavarods” Teljes-Rendezse [ezt a FLDANYA FELAJNLOTTA a szmukra, s k a Felajnlst Elfogadtk > erre figyelemmel a YO s a FLDANYA EGYTT (!) ELKSZTETTK ezt a Teljes-Rendezst].
Korbbi rs-rszekben emltettem, hogy a YO s a FLDANYA EGYETRTSBEN MEGHATROZTK azt, hogy milyen FELTTELEKKEL lehetsges a YOSGBL ered teremtkben az „elcsavarods” Teljes-Rendezst ’ELREHOZNI’:
20200908 [939-941.r.] 267. pont – elrhet ITT
20200908 [958-959.r.] 270. pont (1) – elrhet ITT
Felttelezem, hogy az „elcsavarods” Teljes-Rendezse [maga a SPECILIS Rszleges jraTeremts (a NAGYON-SLYOSAN EL-Vltozott Szemlyes-Tr-rszek Lezrsa s Visszabontsa + a Tr-Vesztettsg Megszntetse)] TELJES TAKARS mellett nyilvnul meg, s a kezdeti kiegyenslyoz(d)s sorn ezek a teremtk olyan [Kzssgi s Szemlyes] VD-Trben [’stt szobban’] lesznek bergztve, amelyben TELJES-NYUGALOMBAN [’altatsban / zsibbasztsban’ (?)] lesznek. Felttelezem, hogy ebben a tartamban a FLDANYA folyamatosan s kzelrl figyeli azt, hogy fjdalmak [vagy akr „visszacsengs”] Jeleznek-e a teremtkben.
Valsznnek tartom, hogy ezekben a ’stt szobkban’ MAGOK nem vesznek rszt a Gondoskodsban, s a ’stt szoba’ Tapasztalatait (a FLDANYA SAJT RZKELSEIT / RTKELSEIT) a FLDANYA
a MAGJAIVAL tVilgt Helyzetben vagy Megrtst segt kp megformlsa tjn ismerteti meg.
Felttelezem, hogy az ’bredezk [teljesen vilgos] szobjban’ azokat rgzti be a FLDANYA, akikben egy ’alap-kiegyenslyozottsg’ bergzlt, s az llapotukbl felttelezhet az, hogy jelentsebb fjdalmak nlkl elkezdhetik jra felpteni az Anyagi-Testi Jelenltk ’Alapjait’.
Mint emltettem, az ’bredezk szobjban’ az egyik ’gyon’ egy olyan Tudatosabb (!) Jelenltet rzkeltem, aki valsznleg maga KRTE, hogy Tudatosan jra vgighaladhasson az ’Alapoz’ let-ptsen. ’lt’ az gyban, figyelmes volt [’rdekld’], jl lehetett kommuniklni vele.
Egy msik ’gyban’ egy olyan ’bredezt’ rzkeltem, aki nem volt mg kpes ’nllan fellni’ [nem volt mg teljesen az n-tudatban]. Valamilyen segtsget kapott ahhoz, hogy egy rvid tartamra ’felljn’. A ’kezeit’ felemelte (felemeltk?) az arca el, s azt lttam, hogy nagyon hossz (10-20 cm-es) krmei voltak. A krmket egy segt vatosan levgta [ezt valamennyire valsznleg rzkel(het)te (’ltta’) maga a teremt is]. A Jelenltt valban csak ’bredeznek’ rzkeltem [nem volt mr teljesen tudattalan, de mg nem volt igazn n-tudatos sem].
Utlag olyan megrts kapcsoldott a kphez, hogy a „szokatlanul hossz krmk” azt jeleztk, hogy ez a teremt [akaratlanul (?) vagy tudatosan (?)] „rtott” nmagnak s/vagy msoknak. Lehetsges, hogy a „szokatlanul hossz krmk” jeleztk azt, hogy sem nmaga fel, sem a trsai fel nem tudott gy ’kzelteni’, hogy az ne okozzon fjdalmat vagy srlst (?). Taln a „krmk” „hosszsga” azt is mutathatta [a Gondoskodst vgznek], hogy „mennyire hossz tartamban” [mennyire „ersen”] volt bergzlve egy olyan „AKADLY / Nehezt / EL-Vltozs” ebben a teremtben, amely miatt az a TAPASZTALAT RGZLT BE az Anyagi-Testben, hogy „nem hzdhat kzel msokhoz”, „tvolsgot kell tartani tudatosan msoktl s nmagtl”, mert csak gy tudja megvni magt a tovbbi fjdalmaktl.
Az ide-idzett rs-rszekben felidzem azt, hogy mikor SZKSGES a Sors-Rendezs ELINDTSAKOR az ELS [= IRGALMI alap] GONDOSKODSI szakasz.
Megrtst segt kppel a Rendezs ELS s MSODIK szakasza gy is megklnbztethet, hogy ameddig a ’talaj felszne alatt [az ’Alap’-szint „alatt”] egy gdrben van’ a teremt, addig az ELS Szakasz szerinti [SPECILIS s/vagy KML] GONDOSKODSRA van szksge [ez a kp egyben a tnylegesen meglv TR-VESZTETTSGET (= SLYOSABB lettel-sszeegyeztethetetlen EL-Vltozst) is mutatja].

A [938.r.] 266. pontban (elrhet ITT) is rtam egy ilyen „mg a talaj szintje alatt lv” [Gondoskodsi] ’Helyzetrl’: „…jszaka olyan helyzetekre emlkszem, ahol mintha azokat kellett volna segteni a ’visszailleszkedsben’, akik „brtnbl szabadultak” [rtelme szerint akik most tanuljk meg jra hasznlni az eddig rszben vagy teljesen elrhetetlen / bezrt rszket]. Ezt a helyzetet gy rzkeltem, mintha egy res tglalap alap medencben [tet nlkli nyitott pincben (?)] lett volna egy „brtnbl szabadult” let. Nyilvn a sajt eddigi tapasztalataink segtenek majd abban, hogy trelmesebbek legynk feljk irnyulan, hiszen mi magunk is vgigmentnk a fjdalmak megtapasztalsn s engedsn, a billegseken (a Rendezsek ezen NEHEZEBB szakaszain)…”
Amikor egy teremt mr ’kijtt a gdrbl’ s a ’felsznen van’ [az ’Alap’-szinten van, azaz a SLYOSABB Tr-Vesztettsge megsznt, az lettel-sszeegyeztethetetlen EL-Vltozsai legalbb az lettel-sszeegyeztethetetlen jellegktl feltiszttsra kerltek (valamilyen KNNYTS sorn)], akkor a Rendezs a MSODIK Szakaszba lp. Fontos Felttele a MSODIK Szakasz Elindtsnak az, hogy a teremt mr Tudatos / n-Tudatos, kpes a Szndk-Hasznlatra, s a Bizalmban mr nincsen nagyobb (!) srls.
rok majd arrl, hogy itt a FLD Kzssgben Fontos Okbl KRHETI a teremt [FELAJNLHATJA a FLDANYA] azt, hogy ebben a MSODIK szakaszban is IRGALMI alapon nyilvnuljon meg [jelentsen ERSEBB IRNYBAN-TARTS mellett] a Rendezs egy-egy pontosan meghatrozott rsze. Ekkor a teremt nem kerl vissza a Rendezs ELS Szakaszba, hanem a MSODIK Szakasz ’Elejn’ segtheti t valamilyen IRGALMI alap GONDOSKODS.
A mai Megrtst segt kpben a [SPECILIS Rszleges jraTeremtst megl teremtket ELSZR bergzt ’MEGFIGYEL (mg teljesen stt / TELJESEN TAKART) szoba, valamint az ’BREDEZK’ (mr vilgos) szobja a „mg gdrben lvk” Gondozst mutatja [teht a Sors-Rendezs ELS Szakasznak SZABLYAI szerint nyilvnul meg IRGALMI Alap GONDOSKODSKNT]. Ebben a Szakaszban az
’Alapok’ jj-ptse van folyamatban.
A korbbi Megrtst segt kpben az egy nagyobb szobban tbb egszen kicsi gyermeket gondoz s megfigyel szoba mr az a szint, amikor „nincsenek gdrben” [mr a ’felsznen vannak’] a teremtk, s folyamatos Kzvetlen Gondoskods mellett megkezdtk az letk jj-ptst.
[2023.02.12.: Tegnap emltette egy MAG-Trsam, hogy is tbbfle ’helysznt’ tapasztalt meg mostanban az lom-munki sorn.
Egyszer rzkelt egy olyan ’helysznt’, amely rszben a fld felszne alatt volt [egy kis pinchez hasonltott (?), amelyben egy korhadt pad volt]. Furcsnak tallta ezt a ’helysznt’… s azt is furcsllta, hogy nem sokkal ksbb egy nagy ’kastlyban’ volt. A kastly egyik nagyobb szobjban tbb (iskols kor) gyermekkel volt, a gyermekek itt is mg tvolabb voltak egymstl. Arra emlkezett mg a MAG-Trsam, hogy a gyerekekkel a ’kastly’ tbb szobjn is vgigstltak, s kzben azt magyarzta, hogy mik vannak ezekben a szobkban (?).]
MAG-Trsam mai rzkelse volt az, hogy valamilyen ’hegysgben’ volt, ahol sok felnttet rzkelt, akik nagyban hasonl ruhban voltak [ez nem volt „egyen”-ruha]. Ezzel a MAG-Trsammal s egy msik MAG-Trsammal tegnap arrl beszltnk, hogy k nem az ’alapokat’ akarjk ’tantani’, hanem ’magasabb szinten’ vlasztjk a Gondoskodst.

A ’szint’ itt nem azt jelenti, hogy az ’alsbb’ szinteken vgzett munkk „alantasabbak” vagy a ’felsbb’ szinteken vgzett munka „jutalom vagy elismers”. Minden szinten vannak / lehetnek nehz s knnyebb Gondoskodsi feladatok. A ’szintek’ elsdlegesen a RENDEZS klnbz szintjein / szakaszaiban val Gondoskodsi feladatok felvllalst jelentik.
Korbban is emltettem, hogy a cl itt a FLDANYA Kzssgben is az, hogy a msok fel irnyul [LTALNOS, KLNLEGES, SPECILIS, KML] Gondoskodsokra kpes teremtk azokat a Gondoskodsokat vgezzk, amelyekhez a legjobban rtenek [(916.r.) 259. pont – elrhet ITT, (924.r.) 262. pont (1) – elrhet ITT]. A ’gdrben’ [az IRGALMI alap (SPECILIS) GONDOSKODSBAN] nyilvnvalan az IRGALOM Birodalmbl ered teremtk Kzvetlen Gondoskodsa szksges, s azok a SZOLGLAT Birodalmbl ered MAGOK lehetnek kpesek egy-egy feladat-teljestsben rsztvenni, akikben mr Bergzlt a (SZOLGLATI alap) KML GONDOSKODS megnyilvntshoz szksges Bels Alap-Mrtk.
20200908 [899.r.] 254. pont (12) – elrhet ITT:
„…Ha ’megklnbztetjk’ a SPECILIS s KML GONDOSKODST [mindkett az LET-TRBEN megformlt SPECILIS TR-RSZBEN nyilvnul meg], akkor a SPECILIS GONDOSKODS IRGALMI alap [Ersebben letet-v / Irnyban-Tart] GONDOSKODST jell, mg a KML megnevezs a SZOLGLATI alap Ersebben letet-v s Irnyban-Tart GONDOSKODST jelli.
Mostanra a FLD Kzssgn bell
(1)
FOKOZOTT FELELSSGNEK
a Klnleges Utat megnyitott teremtk Felelssgt nevezzk,
(2)
MEGEMELT FELELSSGNEK pedig
a SPECILIS s KML Tudatosodst megnyitott / Gondoskodst megnyilvnt teremtk Felelssgt nevezzk…”
(…) a FLDANYA
FOLYAMATOSAN ELLENRZI s ’MRI’
a FLD Kzssgben tnylegesen ’meglv’ [’felhasznlhat’] GONDOSKODSI N-ERT.
A GONDOSKODSI N-ERNEK rsze
I.
a FLDANYA ’KKSGE’, vagyis
(1)
mindaz a KZVETLEN GONDOSKODS,
amelyet maga a FLDANYA kpes megnyilvntani a Befogadsban lk fel
(s amelyet a Befogadott teremtk kpesek befogadni),
(2)
s mindaz a Kzvetlen GONDOSKODS,
amely a FLDANYA s Kzssge fel kpes megnyilvnulni
[a YO / KLNLEGES-GONDOSKODK / MINDENSG-FORRSA / LTEZS-FORRSA fell].
II.
Fontos rsze a GONDOSKODSI N-ERNEK
(1)
a Befogadott egyedi teremtk N-Gondoskodsra val kpessge,
(2)
valamint a Trsak fel tnylegesen Megnyilvnulni kpes LTALNOS / KLNLEGES / SPECILIS Gondoskods.
Rszleges megrtsem szerint
egy ’RUGALMAS KERETBEN s ALAPRL’
’alapjaiban’ most FORMLJA MEG a FLDANYA
azt az ltala befogadott [s jelenleg mg Anyagi-Testi Jelenltben is megnyilvnul] teremtk fel
az T-VEZETS mg elttnk lv rszben MEGNYILVNUL GONDOSKODSI-RENDSZERT,
amelyben a MAGOK s Nagyobb Klnleges Gondoskodsi Tapasztalattal rendelkez egyedi teremtk szmra is ’Meghatrozza / bergzti’,
hogy ’Elsdlegesen’ / ’F IRNYULSBAN’
melyik REND-TTELI SZAKASZOKBAN
[’melyik gondoskodsi szinteken’ (~ a ’gdrben’, a ’felsznen’, a ’magaslatokon’;
a ’magnyosabban ll hzakban’, a ’nagyobb hzak’ ’melyik szobiban’)] teljestenek majd Gondoskodsi feladatokat.
A ’szintek’ s ezeken bell a tnyleges Gondoskodsi-Helyzetek nem azt jellik,
hogy melyik az ’rtkesebb’,
csupn azt mutatjk, hogy milyen Gondoskodsi-Tapasztalat / Felelssgi szint SZKSGES
az ottani Feladat-Teljestshez.
Tapasztalat,
hogy ha a KLNLEGES Birodalombl ered teremtk
a Sajt ALAP-JELLEGKHZ Illeszked [s maguk VLASZTOTTA (!)] Gondoskodsokban / Tudatosodsban nyilvnulnak meg,
az szmukra rm, a ’Teljessgket’ tapasztaljk meg,
s
’elkpzelhetetlenl nagy ervel kpesek megnyilvnulni’.
A ’gdrben’ lv [akr a ’hztl’ mg tvolabb s EL-Fordulva lv] teremt ’hazavezet’ GONDOZSA
csak IRGALMI alapon kezddhet meg.
Az IRGALOM Birodalmbl ered teremtk ’rtenek ehhez’,
s a ’hazavezetst’ mr NEM AKADLYOZ VDETT-s-VD TR-RSZBEN
a SLYOSABB EL-Vltozsokat mg magukban hordoz teremtk Gondozsa szmukra Harmonia.
Az ilyen ’nehezebb’ Gondoskodsokban
ma mg legfeljebb azok a SZOLGLAT Birodalmbl ered MAGOK lehetnek kpesek
egy-egy pontosan meghatrozott feladat-teljestsben rsztvenni,
akikben a KML GONDOSKODSHOZ szksges Bels Alap-Mrtk pontosan bergzlt.