Rszleges az a megrtsem, hogy habr mg most is folyamatban vannak az ’ismtl’ ELLENRZSEK [pldul a Megbocsts Megnyilvnulsi-Alapja biztos Bergzlsnek Ellenrzsei a teremtkben],
jelenleg a FLD Kzssgnek T-VEZETSI-TERBEN a Rgi Anyagi-Test
s az J LET-TRBEN az j Anyagi-Test
kpes BEFOGADNI a FLDANYA SPECILIS Kzvetlen GONDOSKODST
(1)
mind a Vdett-Bels-Trben,
(2)
mind pedig a Megbocsts-Tereknt megformlsra kerl Vd-Trben.
(…) ELLENRZI a FLDANYA, hogy
(1) KIKNEK AJNLHATJA FEL [egy-egy Vlasztsi Helyzetben] a GYORSABB Vltozs lehetsgt,
(2) s akik MR KRTK a GYORSABB Vltozs Lehetsgt, azoknak az Anyagi (!) Teste KPES-E Befogadni a Gyorsabb Vltoztatst.
Olyan rszleges megrtsem van, hogy
az eddigi Kiprblsok s Ellenrzsek TAPASZTALATAI alapjn
egy olyan
’Irny-ad Szablyt’ hatrozott meg a FLDANYA,
amely szerint itt az T-VEZETSI TRBEN [teht a Rgi Anyagi-Testre kiterjeden]
azok a teremtk LEHETNEK KPESEK egy GYORSABB Vltoztatsra
[akr Lezrsra, Elengedsre, j Harmonia-rsz Befogadsra s Beillesztsre],
(1)
akikben ’Teljes’ a TISZTELET Megnyilvnulsa,
(2)
s kpesek az let LTALNOS rszeknt megnyilvnthat ELFOGAD Szeretet Megnyilvntsra.
Ettl az ’Irny-ad Szablytl’ jelenleg csak Fontos Okbl lehetsges eltrni.
(1) A TISZTELET [mint Meghatroz Alap-rtk] pontos megnyilvnulsa
s (2) az ELFOGADS (!) mkdtetsre val kpessg az az ’alap-llapot’,
amely egy teremtt mr kpess tesz a Tudatos (!) N-Gondoskodsra.
A SZERETET [YOSGON belli (!) F Irnyai] kapcsn emltettem [(171.r.) 69. pont – elrhet ITT], hogy az ELFOGAD Szeretet az alapja a MEGISMERSNEK [jabb Megrtsek megformlsnak], s mindenfajta kzvetlen gondoskodsnak. Aki nem kpes a TISZTELETEN alapul Szeretet megnyilvntsra, az nem kpes az N-Gondoskodsra [gy az lete nll Irnyban-Tartsra], s ez az oka annak, hogy jellemzen nem kpes a GYORSABB Vltozsokhoz szksges Tudatos Jelenlt megnyilvntsra sem.

A SZERETET [a YOSGON bell (!)] leginkbb egy Tr-rendszerknt, s azon bell egy [Tapasztalatokra alapulan megformlt] ramls-Rendszerknt / ramoltatsi formaknt rtelmezhet. Aki nem kpes az lete LTALNOS rszben az ELFOGAD Szeretetet kiegyenslyozottan [vagy legalbb nagyobb megakadsok nlkl] mkdtetni, az a teremt „akadlyozott” mind a Tudatosodsban [a kzvetlen rzkelsben, az erre alapul Felismersben / rtkelsben / Megrtsben], mind az N-Gondoskodsban s a trsai fel irnyul kzvetlen gondoskodsok megnyilvntsban is.
Tapasztalat, hogy amely teremt nem kpes a TISZTELETEN (!) alapul ELFOGAD Szeretetet megnyilvntani, nem tud lni a Szabadsgval sem. Mivel akadlyozott abban, hogy kzvetlenl Felismerhesse s Megrthesse a VLASZTSI Lehetsgeit, nem tud ’megfelel Jelenlttel’ jelen lenni az EGYEZTETSI Helyzetekben [a VLASZTSI Helyzet ltala NEM RTETT rszei FESZLTSGET okoznak benne, ez gyakran EL-Fordulst (nmagtl s a trsaitl val EL-Tvolodst) eredmnyez, s mg inkbb BESZKLNEK a kzvetlen Megrts megformlst lehetv tev bels tjai / a kommunikcis csatornk / az n-kifejezs lehetsgei].
Tapasztalat, hogy a Fokozott-rzkenysg „gykerben” mindig valamilyen slyosabb Tr-Veszts [„csonkuls”] megtapasztalsa van. Kifejezetten nehz [a FLDANYA s a Kzeli-sszekapcsoldsban lv trsak szmra is] EGYEZTETNI a Fokozott-rzkenysget magban hordoz teremtvel. Valban „kiszmthatatlan”, hogy a teremt [(n)Lnyege] ltal Krt Kzvetlen GONDOSODST az ilyen teremt kpes lesz-e tnylegesen Befogadni, a Krse alapjn megformlt Vlasztsi Helyzetet az Anyagi (!) testben l let-rsz kpes lesz-e Felismerni, kpes lesz-e lni a Felajnlott j Lehetsggel.
Emltettem, hogy egy-egy VLASZTSI-Helyzet csak egy [a FLDANYA ltal meghatrozott] bizonyos tartamban ’van nyitva’. Ha ebben a tartamban a teremt nem kpes lni a Vlaszts [Vltoztats] Lehetsgvel, a FLDANYA Visszabontja a Vltoztats megtapasztalsa szmra megformlt Szemlyes (!) Tr-rszt.
Az, hogy egy-egy VLASZTSI Helyzet MEDDIG maradhat nyitva, attl is nagy mrtkben fgg, hogy a FLD Kzssgn bell TNYLEGESEN MENNYI GONDOSKODSI N-ER VAN, azaz az itt l egyedi teremtk kzl kik s milyen mrtkben kpesek az LTALNOS / KLNLEGES / SPECILIS Kzvetlen Gondoskodsok megnyilvntsra. Minl tbben vlnak kpess a msok fel irnyul Kzvetlen Gondoskods megnyilvntsra, annl inkbb ’tgabb vlhatnak’ a VLASZTS szmra biztosthat tartamok is.
ltalban elmondhat az, hogy az T-VEZETSI SZAKASZBAN rvidebb tartamok llnak rendelkezsre egy-egy Vlaszts Megformlsra. Sok Vlasztsi Helyzet Lezrulsa nmagban nem jelenti azt, hogy az a Vlasztsi Helyzet ksbb nem nylhat meg jra a teremt szmra. Habr lehetnek olyan Vlasztsi Helyzetek, amelyek „elmulasztsa” tnylegesen azt eredmnyezi, hogy egy Lehetsg ksbb mr nem lesz Vlaszthat a teremt szmra, a legtbb Vlasztsi Helyzet „elmulasztsa” azonban azt jelenti, hogy ’akkor-s-ott’ nem nylt meg az azon Irnyban val tovbblps, s majd ksbb [ha a hinyz felttelek kssz formldnak] a FLDANYA jra Felajnlja a Vlaszts lehetsgt.
Rszleges megrtsem szerint
’az elmlt egy htben’ (?)
a FLDANYA
tbb olyan RTKEL / ELLENRZ Helyzetet formlt meg
[legalbb egy-egy MAG kzvetlen Jelenlte mellett],
amikor egy GYORSABB Vltoztatst KR teremtt rinten Ellenrizte a FLDANYA [s a MAG] azt,
hogy KPES-E ez a teremt az Anyagi-Teste ’Jelenlegi’ llapotban
a GYORSABB Vltoztatshoz szksges N-Gondoskodsra / n-Megtartsra.
Az Ellenrzsek egyik fontos Tapasztalata az volt,
hogy amennyiben OLYAN FOKOZOTT-RZKENYSG van ma mg a teremtben,
amely miatt NEM KPES a Tisztelet maradktalan (!) megnyilvntsra
[pldul a Fokozott-rzkenysg (kiszmthatatlan, erteljes) Jelzse esetn
„bntan” nyilvnul meg,
„EL-Fordul”, „billegv” vlik az lete kzppontjhoz val bergzltsge],
akkor az Anyagi-Test NEM KPES BEFOGADNI a Gyorsabb Vltozst
[akr Sors-Rendezst, akr Cl-Irnyos let-ptst]
lehetv tev ERSEBB (Szemlyes) Vd-Teret,
illetve ha az jabb Szemlyes-Teret a FLDANYA [akr a SPECILIS GONDOSKODSVAL (’Egyoldalan’)] hozz is rgzten a teremt Anyagi-Testhez,
ezt az j Tr-Rszt a teremt nem lenne kpes a Meghatrozott Clja szerinti let-ptsre felhasznlni.
A [663.r.] 200. pontban (elrhet ITT) emltettem, hogy a FLDANYA Kssz formlta azt az j Kzvetlen GONDOSKODST, amellyel a Befogadhatatlan / Beilleszthetetlen GONDOSKODSOKAT ideiglenes Elrhetetlensgbe helyezheti vagy akr teljesen vissza is bonthatja.
Rszleges megrtsem szerint
a FLDANYA egy GYJTEMNYBEN is sszefoglalta jelenleg azt,
hogy melyek azok a FOKOZOTT-RZKENYSGI „mintk”,
amelyek szinte bizonyosan kizrjk a Gyorsabb let-pts lehetsgt [a RGI Anyagi-Testben].
Ez a kzvetlen TAPASZTALATON alapul rendszerezse a FOKOZOTT-RZKENYSGI mintknak
jelenleg azt a Clt is szolglja,
hogy egy-egy VLASZTSI Helyzetben
(1) a FLDANYA
s (2) az rintett teremt (n)Lnyege szmra is RTHET legyen,
hogy FELAJNLHAT-E a Gyorsabb Vltoztats,
KEZDEMNYEZHET-E az (n)Lnyeg egy Gyorsabb Vltoztatst.
Jelenlegi megrtsem szerint a neheztels, a harag, s mg nhny [kett / hrom (?)] ms pontosan meghatrozott „tr-forma” [EL-Vltozsi minta][taln a flelem / a fltkenysg / a fggs jelleg knyszer (?)] KNNYTSSEL val Teljes-Rendezse [maradktalan megszntetse az Anyagi-Testi letben] megkezddtt / folyamatban van. Lehetsgesnek tartom, hogy ezeknek a NAGYON SLYOSAN lettel-sszeegyeztethetetlen jelleget felmutat Nehzsgeknek a Teljes-Rendezsre val Elksztse [az lettel-sszeegyeztethetetlen jellegektl val Feltisztts (?)] lehet folyamatban az ltalam is rzkelt NAGYON ERS TAKARS mellett (?)…
Rszleges megrtsem szerint azrt rendelkezett ezen nhny NAGYON SLYOSAN lettel-sszeegyeztethetetlen EL-Vltozs KNNYTS tjn val, mg itt az T-VEZETSI-TRBEN megnyilvnul maradktalan megszntetsrl a FLDANYA, hogy ezek Rendezse „ne terhelje meg” az J LET-TERET [az J LET-TRBEN az ezen OKBL ered EL-Vltozsok Rendezsvel semmilyen (!) formban ne legyen szksges KZVETLENL ’foglalkoznia’ (’dolgoznia’) a teremtknek (~ ezek a nagyon slyosan lettel-sszeegyeztethetetlen „csapda” (!) jellegek mg Rendezend let-helyzetekknt se kerlhessenek megformlsra az J LET-TRBEN)].
Olyan rtelme lehet ennek, hogy az J LET-TRBEN mr csak olyan Alv-Kdok letbe-visszavezetst kezdhetik meg a teremtk, amelyekrl az lettel-sszeegyeztethetetlen jelleget maradktalanul levlasztottk az letet GONDOZK (?).
Majd a Tapasztalatok alapjn rthetjk meg, hogy ez pontosan mit jelent.
Rszleges megrtsem szerint a neheztels / harag [s taln kett / hrom tovbbi hasonlan NAGYON SLYOSAN lettel-sszeegyeztethetetlen jelleg EL-Vltozs (flelem?, fltkenysg?, fggsi-knyszer?)] „megformlt mintinak / lenyomatainak / maradvnyainak” az Anyagi-Testbl [s termszetesen a Szemlyes let-Trbl / az LET-TRBL] val maradktalan ’Kivezetse’ [Teljes-Visszabontsa] hamarosan elkezddik minden rintett teremtben [vagyis azokban is, akik eddig nem vettek rszt az ilyen irny Kiprbl teremtsekben]. Kevss rtelmezhet mg a szmomra, hogy ezeknek az Anyagi-Testen bell (!) „bergzlt” [a sajt harmonit megbont] „tr-rszeknek” a KNNYTS (!) FORMJBAN (!) val Hatstalantsa / semlegestse, majd pedig a Teljes Visszabontsa s az Anyagi-Testbl Kivezetse pontosan hogyan nyilvnul meg.
(…) Ugyancsak Clzott Ellenrzsek nyilvnultak meg a FLD Kzssgben
annak MEGHATROZSA rdekben,
hogy a FESZLTSG-LEVEZETSNEK
(1)
milyen TERMSZETES formi / tjai mkdnek / mkdtethetek,
(2)
s milyen KNNYTSEK lehetnek kpesek segteni a Feszltsg-Levezetst.
Rgta ismert ’TERMSZETES’ mdja a Feszltsg-Levezetsnek a jtk / jtkossg, valamint a (szeld) humor.
Fontos, hogy ezek is a TISZTELETEN alapulnak, SZERETETKNT nyilvnulnak meg, ebbl ereden soha nem lehet bnt, soha nem lehet tiszteletlen az ilyen megnyilvnuls, nem gnyol, nem tartalmaz tiszteletlen sszehasonltsokat…
ltalnos Tapasztalat az, hogy ez a termszetes Feszltsg-Levezets nagyon hatkony tud lenni, s minden kis-kzssgben akkor kezdett „gyorsan kikopni” ez, amikor a klnfle „fggst” okoz tevkenysgek elkezdtek terjedni, s ebbl ereden a teremtk FIGYELME EL-Fordult (1) egymstl s (2) a termszetes (sajt) Valsguktl.
Korbban a jtkok [amelyekhez nem volt szksges drga trgyak megvsrlsa] ’jtkos, tant’ formban felksztettk a gyermekeket a ksbbi letre, a szlk-s-gyermekek / a trsak jobban megismerhettk egyms ’erssgeit’ s ’gyengesgeit’ is. A jtkok sorn Megismertk s Megrtettk a teremtk azt, hogy nmaguknak s a trsaiknak hogyan lehetnek kzvetlenl a segtsgre egy-egy nehezebb helyzetben.
A Tiszteleten alapul Szeretet [a Megismers / Megrts alapjn]
kpes volt OLYAN KORN figyelemmel s szeretettel [gondoskodan] odafordulni egy nehezebb helyzetet megtapasztal trshoz
[vagy a teremt nmaga fel],
amikor mg csak kisebb volt a bels feszls
[gy tnylegesen meg lehetett akadlyozni azt,
hogy egy nehzsgbl (lettel-sszeegyeztethetetlen) SLYOS EL-Vltozs formldjon meg].
Rszleges megrtsem szerint
a ’jtk / jtkossg’
(tudatos) (Feszltsget is levezet, emellett a trsakat s nmagukat is teljesebben Megismerhetv tev megnyilvnuls)
viszonylag GYORSAN VISSZAPTHET azokban a teremtkben,
akik Tiszteletre alapulan Szeretettel / Elfogadssal fordulnak nmaguk s a krnyezetk / a trsaik fel.
Rszleges megrtsem szerint
’mostanban’ (taln mg kevss szrevehet mdon)
a Termszetes (!) jtkossg egyre tbb teremtben elkezdett ’felledni’
[taln az eddig ersebben Takart (vott) jellegbl val kiolds kvetkeztben].
Habr taln kevsb lthat ez ma mg a felsznen
[s sok irnybl „zdul” nehzsgek igyekeznek is ersen eltakarni],
egyre tbben kezdik el tudatosan hasznlni ezt a SZERETET-Megnyilvnulst
az nmagukban s/vagy a trsaikban megnyilvnul feszlsek / feszltsgek OLYAN kivezetsre,
amely „nem szemetet teremet”,
hanem KZVETLENL ’Tisztasgot / Rendet / Bkessget.
Rszleges megrtsem s szemlyes tapasztalatom alapjn
FJDALOM-ELENGEDSEKET is jelentsen knnyebb s gyorsabb tehet
a ’jtkossgban’ (!) Megnyilvnul (!) Tisztelet s Szeretet.
20200908 [751.r.] 214. pont [ha szemttel teli az LET-TR / Szemlyes-Tr, felerstheti a hiny-rzetet s a fokozott-rzkenysget, vesztesg-rzet formldhat meg, s nehezebb teszi a megkezdett sors-rendezst] – elrhet ITT
20200908 [934-935.r.] 265. pont [a „JELENTL-ELFORDULS”, a rgi kapaszkodk keresse (az j Kzssgi / Szemlyes TRBEN val bergzlst kveten) akadlyozza az j lehetsgek Felismerst s Megrtst (a „szemt megformldsa’ jelezheti a Figyelem EL-Fordulst a Jelentl)] – elrhet ITT
Mivel a Tisztelet s Szeretet az Anyagi (!) Testben l let-rsznk szmra MEGHATROZ alap-rtkek,
ezrt AMIKOR TUDATOSAN BELEHELYEZKEDNK a Tisztelet s Szeretet Megnyilvnulsba
[a testnk minden sejtjt ez hatja t / tartja meg],
az ELENGEDSEK Termszetes (!) mdjt egyre inkbb jra megtanulja az Anyagi-Test
[s az Anyagi-Testben jelenlv let].
Az elz pontban rtam:
„…Jelzett az,
hogy a FLDANYA (!)
nem „nagy katasztrfk” „megformlsa” „tjn” segti az itt lket
az n-Felismersben / n-plsben,
hanem a ’karnyjtsnyi tvolsgon bell’ (!) megformlt Helyzetekkel.
Akik nem kpesek hasznlni a bels tjaikat,
s ezrt nem RZKELIK [vagy ha rzkelik is] nem RTIK meg az tmutatsokat,
azokat a FLDANYA [szemlyhez igaztott (!)] Helyzetek megformlsval prblja vezetni / segteni, az letket Irnyban-Tartani.
A „mdibl” s a „kty-hasznlat” sorn „rkez” „informcik” legjelentsebb rsze az EL-Terelst clozza meg. A szem s a fl, valamint az ’alkot-kz’ „lefoglalsa” olyan „tartalmakkal”, amelyek a figyelem-terelst clozzk meg, sokakban majdnem teljesen megszntette a SZEMLLDST.
A SZEMLDS a MEGBECSLSEN s TISZTELETEN alapul SZERETET (!) megnyilvnuls. Leginkbb a ’bkessggel’ s ’Elfogadssal’ jellemezhet.
A SZEMLLDS mint (!) Szeretet-Megnyilvnuls elhagyhatatlan alapja a FLD (!) Kzssgben l teremtkben az N-Felismersnek / Tudatosodsnak s Megrtsnek, valamint az N-Gondoskods kpessge felptsnek, s a msok fel is irnyul kzvetlen Gondoskods felptsnek.
Szemlyes vlemnyem az, hogy ’karnyjtsnyi tvolsgon bell’ ha megfelel Figyelemmel figyelnk, minden olyan bels tmutatst (vagy kzvetlen FLDANYAI vezetst) kpesek lehetnk Felismerni s Megrteni, ami az letnk Irnyban-Tartshoz szksges. A „szksgtelen kitekints” mindig EL-Terel…”